'Holtenaren hebben een prima spelniveau' Onnodige nederlaag voor Blauw Wit: 2-1 Onderhoud woningen Kozakkenstraat gereed Gesprek over voorkomen onnodig medisch handelen Atleetjes actief op Meermanskamp NBvP Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Badmintontrainer Ron Michels: Resultaten Blauw Wit Arts en patiënt bij elkaar op de koffie Sa Verloting van Gemengd Koor Borden Vrijwilliger van het jaar Schaatsen voor beginners Uitbreiding Stuurhuus DONDERDAG 5 OKTOBER 1995- De hebben een prima spelniveau. Ik ga er ook van uit dat BCHI kampioen wordt." Aldus Ron Michels, sinds de aanvang van het seizoen 95/96 trainer van de Badmintonclub Holten. „Een club met een buitengewoon gezellige sfeer en bovendien een club die lage contributietarieven hanteert. En daar mag je als vereniging in een kleine plaats best trots op zijn!", vindt Michels, zelf een topper in zijn sport en daarvoor Nederland zelf verruilde voor Duitsland. Voor het vierde seizoen komt hij voor Solingen, een team in de tweede Bundesliga, maar desondanks een team van hoog niveau. Hoewel nog maar kort actief voor de BCH, heeft de 30-jarige Mi chels het bijzonder naar zin bij de Holtense club. Behalve de goed onderlinge sfeer, benadrukt hij de gedrevenheid bij vooral de compe titiespelers. Wellicht dankzij zijn inbreng, want het mag duidelijk zijn dat de Holtense badminton ners hun voordeel doen met Mi chels' ruime ervaring. De kersver se trainer, die zich wekelijks ont fermt over de senioren en jeugd (competitieteams) en één groep re creanten, laat weten dat zowel de senioren als de jeugd zich in hun eerste wedstrijden moeiteloos naar ruime winst speelden. Michels is er ook vast van overtuigd dat BCH I, aangenomen dat het gemengde team de huidige 'spirit' vasthoudt, aan het einde van het seizoen pro motie tegemoet kan zien. Een leu ke opsteker en ongetwijfeld ge zonde impuls voor de spelers. Ron Michels geeft daarnaast hoog op van zijn collega-trainer Systze Meinsma, die zich voornamelijk bezighoudt met de recreanten: „Hij zet zich werkelijk voor 200% in voor de club. Zo iemand is absoluut goud waard voor de club." Dat Nijverdaller Ron Michels als trainer bij BCH is aangesteld is niet zo verwonderlijk. Schoon moeder Diny Broekmate, die hij net zoveel lof toedicht als Meins ma, en ook zijn vrouw Berlinda zijn lid. „Ik kende BCH derhalve en wist ook wel van het niveau hier.Michels wijst nog eens op de lage contributie. Als voorbeeld noemt hij de jeugd tot 12 jaar; die betaalt slechts 48 gulden per jaar, maar kan daarvoor wel tweemaal terecht in de sporthal. „Dat is bijna uniek in een plaats van deze omvang," constateert hij. Als we hem vragen waarom de badmin- tonsport ondergesneeuwd wordt door vooral voetbal, maar de laat ste jaren ook door tennis, zegt hij: „Op televisie zie je van badminton vaak een vertekend beeld. De kracht en de snelheid die ermee gepaard gaat, zeg maar het fysieke deel, wordt dan onderschat. Men sen denken bij badminton vaak aan 'de camping', of het veldje naast de deur. Pas als je naar de hal komt om een échte wedstrijd te bekijken kun je consteren hoe intensief en zwaar het is. In topwedstrijden bereikt een shuttle vaak een snel heid van zo'n 200 km/uur als er gesmashed wordt." Om optimaal badminton te kunnen spelen, be nadrukt Michels het belang van een goede conditie. Op de trainin gen in sporthal 't Mossink wordt daar in Bescheiden mate aandacht aan besteed, maar bouwen aan de conditie is volgens Ron iets dat de speler in zijn eigen tijd moet doen. Zijn trainingen richten zich in hoofdzaak op de techniek, voeten werk en dergelijke. Ron Michels mag zich tot de Euro pese top rekenen, specifiek in het gemengd dubbel. Vorig jaar en ook in 1992 werd hij derde op de Europese kampioenschappen. Deelname aan de WK zit er voor lopig niet in, daar de landelijke bond, evenals andere sportbon den, niet bepaald scheutig is met vergoedingen. De van oorsprong Brabander rolde eigenlijk als van zelf in de badmintonsport. Niet alleen zijn vader, ook zijn twee oudere broers en zuster waren ge dreven badmintonners. Begonnen in Tilburg, werd Michels op circa 12-jarige leeftijd lid van Den Bosch, komisch genoeg ook BCH (Badmintonclub 's Hertogen bosch), dat in de hoogste klasse (eredivisie) opereerde. Michels opereerde voornamelijk in het he ren en gemengd dubbel met een voorkeur voor het laatste. Meer dere malen werd hij Nederlands kampioen in beide categorieën, ook vorig jaar nog. Zijn talent bleef niet lang onopgemerkt, zo dat hij al op jonge leeftijd deel uit maakte van de nationale jeugdse- lectie. Na een competitieloos jaar, nu dus Solingen. Ron: „Na zoveel jaren op topniveau in eigen land te hebben gespeeld en ook nog het landskampioenschap te hebben behaald, was ik toe aan een nieuwe uitdaging. In Solingen wordt ook op hoog niveau gespeeld, onder anderen door buitenlanders." In verband met competitieverphch- tingen reist Michels iedere twee weken kris kras door Duitsland. Trainen, zo'n drie- tot vijfmaal per week, doet hij in eigen land, op dit moment zelfs extra intensief met het oog op zijn kandidatuur ge mengd dubbel voor de Olympi sche Spelen, volgend jaar in Atlan ta (VS). Daarnaast zijn de zware internationale wedstrijden, zoals tegen Denemarken en Duitsland en binnenkort volgen wedstrijden tegen van oudsher sterke badmin- tonlanden als China en Hong kong. Ron Michels leeft voor zijn sport. Tijd voor wat anders is er nauwe lijks, hoewel hij sinds enige tijd zijn eigen merk shuttles (Break International) op de markt brengt. Volgend jaar volgt kleding. Eigen rackets is gezien sponsorafspraken nog toekomstmuziek. Badmintontrainer Ron Michels: 'Holtenaren hebben een prima spelniveau' (Foto WV) Vesos 3-Blauw Wit 2 0-5. Blauw Wit 2 heeft tegen Vesos de wilskracht gevon den om een goede prestatie neer te zetten.. Er werd gelijk vanaf het begin geknokt voor de punten. Aanval op aan val kreeg de onzeker ogende Vesos dool- man te verwerken. Na een kwartier spe len leek John Paul Akkerman de score te openen, maar de scheidsrechter consta teerde dat de bal niet over de lijn was en liet doorspelen. Blauw Wit bleef aanval len en vlak voor rust scoorde Blauw Wit toch, nadat Robert Kruimelaar zijn schot zag afketsen was het John-Paul die scoorde. Ba rust ging Blauw Wit goed door en via twee maal John-Paul was het 0-3. Hierna werd door een hiaat in het net de vierde treffer afgekeurd, maar in de slotfase was het Gert-Jan Ulfman die met twee treffers voor de 0-5 zorgde. Een goede wedstrijd tegen één van de zwakkere tegenstanders. Blauw Wit 3-Excelsior 8 1-0. Blauw Wit had dit keer voor het eerst dit seizoen te maken met blessureleed. Met tien spe lers uit de eigen groep en één half fitte op de bank en met Ton Veldhuis in de basis vertrok de ploeg tegen Excelsior. De confrontatie was hard en daardoor was het voetbal matig. Op de gladde grasmat kregen beide ploegen nauwe lijks kansen. De enige treffer kwam voort uit een vrije trap van Henk Aanstoot. Diens inzet kwam via de binnenkant van de paal en de keeper voor de voeten van de instormende Henk Oolbekkink, die knap scoorde. Het restant van de wed strijd speelde zich af op het middenveld. Net als in de eerste helft, waren de kansen schaars. Alleen Blauw Wit had door opdringen van de gasten de wed strijd definitief vroegtijdig moeten be slissen, maar enkele uitstekende kansen bleven onbenut. Doelman Bert Rietman speelde goed mee en kon terugzien op een rustige, maar degelijke partij. Blauw Wit 5-DOS'37 7 3-5. In een goede partij voetbal trof Blauw Wit één van de sterkere tegenstanders uit haar klasse. Al vroeg was het Werner Stam die profi teerde van slecht uitverdedigen 1-0. Dos maakte echter direkt gelijk 1-1. De gas ten kwamen uit een terechte strafschop op 1-2 en scoorde ook 1-3. Blauw Wit speelde goed en dit leverde voor rust nog de 2-3, toen Dervin Beldman een prachtige aanval goed afrondde. Na rust bleef Blauw Wit de aanval zoeken, maar Dos kreeg goede kansen op 2-4. De Blauw Wit doelman was echter goed op dreef en zo bleef het 2-3. Aan de andere kant leverde een snelle aanval via Nippel de 3-3 gelijkmaker op. Blauw Wit rook meer en kreeg goede kansen. Het was echter Dos dat met een ziedend schot 3- 4 liet aantekenen en even later de wed strijd met 3-5 in haar voordeel besliste. Blauw Wit 6-Blauw Wit 7 1-5. Was het vorig jaar nog het vijfde elftal dat bij het zevende was ingedeeld. Nu was het zesde elftal de klos. Het zevende begon sterk en liet het zesde alle hoeken van het veld zien. Dit leverde na 20 minuten 1-0 op. Hierna kwam het zesde sterk terug en nam het initiatief over. Via een snelle en goed uitgevoerde aanval kwam de tegentreffer op het bord door Henk Smit. Het zesde kreeg zelfs kansen op 2-1maar de doelman van het zeven de wist zijn doel verder schoon te hou den. Na rust met Jan Koning Sr. in het doel en Dikke Gait met nummer vier in de spits was het zevende heer en mees ter op het veld. De nummer vier had maar een kwartier nodig om drie treffer op zijn naam te laten bijschrijven 1-4. Het zesde probeerde wel wat terug te doen, maar verder dan twee schoten op het doel van Koning Sr. kwam de ploeg niet. Het was opnieuw nummer vier die zijn ploeg aan een doelpunt hielp en daarmee de eindstand van deze sportie ve wedstrijd op 1-5 bepaalde. Vesos C1-Blauw Wit C1 2-0. Vanaf het begin van deze wedstrijd was Vesos de fellere ploeg. Blauw Wit keek veel te veel naar de tegenstander en kwam dan ook met 1-0 achter. Na rust was de ploeg uit Holten veel feller en kreeg goede kan sen. Gescoord werd er echter niet. He laas kreeg de ploeg niet de verdiende strafschop toen Wilbert, die sterk speel de, onderuit werd gehaald. Hierna wist de thuisploeg nog een keer te scoren en de winst veilig te stellen. Excelsior E5-Blauw Wit E2 2-6. Blauw Wit pakte meteen het spel goed op en kreeg een duidelijk veldoverwicht. Via goed samenspel werd een 0-3 voor sprong genomen door doelpunten van Ramazan Ramazan, uitblinker Ruud aan stoot en Kuba Kladzinsky. Na rust een zelfde spelbeeld. Nadat Excelsior verras send had tegengescoord, was het Rik Stoevenbelt die met een fraai schot 1-4 liet aantekenen. Hierna scoorde Excel sior 2-4, maar het echte verzet was ge broken. Via Robbert Hulleman en Kuba Kladzinsky werd het uiteindelijk 2-6. De eerste wedstrijd voor pupillen op sportpark 't Meermanskamp is naar wens verlopen. De jeugd commissie die deze wedstrijd or- ganiseerd was dik tevreden. Zo sloten de starttijden van de ver schillende onderdelen perfect aan. De deelnemende pupillen werkten eerst een driekamp af, daarna volg de nog een 100 meter-loop. Ding Arfman, voorzitter, verrichtte na afloop de prijsuitreiking. Bij de pupillen C was er een me daille voor Keivin Gjaltema (twee de) en voor Rob Marissink (derde) op de driekamp. Rob pakte na een adembenemende stijd ook nog een tweede plek op de 1000 meter. Bij de meisjes pupillen C is Floortje van Eijk het goudhaantje. Zij werd zowel in de driekamp als op de 1000 meter eerste. Op beide on derdelen reikten Matthia Schipper en Judith Podt respectievelijk tot een tweede en derde plaats. Jo- chem Koopman zegevierde bij de jongens pupillen B op de 1000 meter. Bij de driekamp werd hij derde. Karlijn Smit was bij de meisjes pupillen B goed voor een derde plaats op de driekamp en werd tweede op de 1000 meter. Vincent Scholman was bij de jon gens A de sterkste van het gezel schap. Hij won zowel de driekamp als de 1000 meter. Gijs Marissink eindigde in deze categorie als der de op de driekamp en werd tweede op de 1000 meter, een volle secon de achter Vincent. Zeer verrassend was de derde plaats van Pim ten Brinke op de 1000 meter. De on betwiste topper van deze middag bij de meisjes was Marije te Raa, de voor AV Goor uitkomende jonge atlete. Ze won de driekamp met Blauw Wit heeft de 2-1 nederlaag bij SVV'56 volledig aan zich zelf te wijten. Met name in de tweede helft waren riante kansen niet aan de Holtenaren besteed. Hier door kreeg de bepaald geen sterke indruk makende thuisclub weer moed op een beter resultaat en wist het in de slotfase tegen alle verhoudingen in wel tot scoren te komen en zo de volle winst in Sibculo te houden. In de eerste helft was er sprake van een zeer matige wedstrijd tussen twee vrijwel gelijkwaardige ploe gen die beiden te gehaast speelden en nogal moeite hadden met het gladde veld. Blauw Wit had de pech dat Jacco Schuppert in de 20e minuut al geblesseerd moest uit vallen. Arend Koetsier nam zijn plaats in en maakte hiermede zijn debuut in het eerste elftal. Beide ploegen konden nauwelijks kansen creëren. Hans Bekkernens wist met een fraaie redding zijn team voor een achterstand te be hoeden, terwijl Gerwin de Velde Harsenhorst de enige grote Blauw Wit-kans rakelings voorlangs schoot. Voorts misten enkele aan Blauw Wit toegekende vrije trap pen de juiste richting. In de tweede helft kwam er een herboren Blauw Wit in het veld. Met goed combi natiespel werd de thuisclub in de verdediging gedrukt. Dat offensief resulteerde in een aantal hoek schoppen. De SW-goalie, die voor rust een onzekere indruk maakte, wist met goede reddingen zijn ploeg voor een achterstand te In navolging van vorig jaar zal de behoeden. Gerald Jansen zag een burgemeester tijdens de begin ja- mislukte voorzet op de buitenkant nuair te houden Nieuwjaars- van de paal belanden. Blauw Wit bijeenkomst^n_Jiet gemeentehuis bleef nadrukkelijk de wedstrijd het spel. Tegen alle verhoudingen leverde dat in de 70e minuut uit één van de schaarse counters zelfs een doelpunt op. Hans Bekker nens wist de van dichtbij ingescho ten bal in eerste instantie nog te pareren, doch toen de terugsprin gende bal precies voor de voeten van spits Hendriks belandde was Hans in de rebound kansloos en betekende dat voor Blauw Wit de eerste tegentreffer van dit seizoen (1-0). Blauw Wit was even be duusd van deze onterechte achter stand. SW'56 profiteerde daar meteen van. Opnieuw was het Hendriks die goed profiteerde van aarzelend optreden van de Blauw Wit-verdediging. In het laatste kwartier gooide Blauw Wit er nog wel een offensief uit, doch meer dan een aantal hoekschoppen en vrije trappen die over werden ge schoten leverde dat niet op. Leo Aanstoot had uiteindelijk in bles suretijd - na goed voorbereidend werk van Dirk-J an Beldman - nog succes, doch enkele seconden daarna floot de prima leidende scheidsrechter Groot Hemmink uit Almelo voor einde van de wed strijd en resteerde de Blauw Wit- aanhang niets anders dan zwaar teleurgesteld over deze onnodige nederlaag de thuisreis te aanvaar den. Afgelopen donderdag heeft on der toezicht van de heer Oberink, de trekking plaatsgevonden van de jaarlijkse zomerverloting van het Holtens Gemengd Koor. De uit slag is als volgt: Eerste prijs: een dames of herenfiets naar keuze lotnummer 667. Tweede prijs: een radio-cassettedeck lotnummer 514. Derde prijs: een allessnijder lotnummer 732. Vierde prijs: een dress-fit lotumeer 1560. Vijfde prijs: een föhn lotnummer 200. De overige prijzen vielen op de num mers: 6e 414; 7e 250; 8e 1352; 9e 305; 10e 214; 11e 369; 12e 1261; 13e 1285; 14e 454; 15e 1267; 16e 746; 17e 401; 18e 1854; 19e 115; 20e 169321 e 21022e 13223e 946 en 24e 380. De prijzen worden thuis bezorgd. Voor eventueel niet thuis bezorgde prijzen kunt u voor inlichtingen terecht bij R. Bril, Churchifistraat 38, tel.: 862360. Om het onrechtmatig plaatsen van aankondigingsborden bij de in valswegen te voorkomen, wees burgemeester Verhoeven begin deze week op het door de gemeen te gevolgde beleid. Daarbij geldt in elk geval dat het uitsluitend bor den mogen zijn die een Holtens evenement of activiteit aankondi gen: „Met vergunning van de ge meente mogen deze twee weken vóór het evenement worden ge plaatst, twee dagen erna moeten ze worden verwijderd," aldus Ver hoeven. Borden zonder vergun ning zijn verboden: als ze niet zelf worden verwijderd, zal de ge meente zich over de klus ontfer men. De borden die het doorgaand vrachtverkeer uit het centrum moeten weren, verschijnen ver moedelijk over enkele weken. Bin nenkort volgt een hoorzitting (naar aanleiding van de ingediende bezwaren). Indien het besluit blijft, worden de borden spoedig daarna geplaatst. overmacht. Op de 1000 meter scoorde ze een tijd van 3.40 minu ten, waarmee ze grote indruk maakte. Daphne Schippers eindig de zowel op de driekamp als bij de 1000 meter als tweede. Trienke IJ mker werd nog derde op de 1000 meter. Terugblikkend op deze wedstrijd kan gesteld worden dat alles goed verliep. Een verdere uit bouw naar meer clubs in de toe komst moet er inzitten. De deelne mers waren nu afkomstig uit Hol ten, Rijssen en Goor. Komende zaterdag wordt de vierde medaille wedstrijd afgewerkt in Enschede. Met een feestelijke afsluiting wer den vorige week de onderhouds werkzaamheden aan de wonin gen in de Kozakkenstraat en om geving afgesloten. Het afgelopen jaar ondergingen de woningen en de woonomgeving een ware metamorfose door een goede sa menwerking tussen de Stichting Onze Woning, de gemeente en aannemer Vasthouw BV uit Rijs sen. buitengevelisolatie. De ruiten op de begane grond werden uitge voerd in zogenoemd HR-glas en de plafonds op de verdieping wer den vervangen en geïsoleerd. Naar verwachting leveren deze maatre gelen gemiddeld een gasbesparing op van 450 kubieke meter per jaar, ofwel 18 gulden per maand. De binnenwerkzaamheden va rieerden van woning tot woning. Opzichter Paul de Witte van Onze Een belangrijk onderdeel van het ^onin8 grover: „De bewoners bekend maken wie tot 'Vrijwilliger van het jaar 1995' is aangewezen. Een initiatief dat vorig jaar veel bijval ontmoette. Als eerste viel Charles Vogely in de prijzen. In verband met de selectieprocedure, moeten kandidaten vóór 1 novem ber worden voorgedragen bij het college van B en W. Eén en ander vergezeld van de reden(en) van voordracht. Kandidaten moeten in Holten wonen en kunnen bogen op bijzondere verdiensten voor de Holtense gemeenschap, op ver- domineren en een meer dan ver diende voorsprong leek dan ook een kwestie van tijd. Het afronden van 100 procents-kansen was ech ter deze wedstrijd niet aan de Blauwwitters besteed. Hans Stam zag zijn - te zachte - kopbal uit een voorzet van Dirk-Jan Beldman door de doelman gestopt. Even later leek Leo Aanstoot de score te openen, doch van dichtbij knalde hij nog tegen de doelman op. Even later kreeg Leo vanaf links een eigenlijk niet te missen kans, doch hij handelde te gehaast en schoot- schillende terreinen gedurende een ook nu weer van dichtbij - rake reeks van jaren. Voor nadere in- lings over. Door het uitblijven van formatie kan men zich wenden tot een achterstand kreeg geleidelijk het gemeentehuis, tel. 373839. aan de thuisclub weer meer vat op onderhouds- en verbeteringsplan voor de 51 woningen van Onze Woning aan de Kozakkenstraat, was het vernieuwen van de voor- en achtergevels. Deze bestonden grotendeels uit asbestcementpla- ten, waaraan onder de huidige re gelgeving geen werkzaamheden meer mochten worden uitgevoerd. Toch moesten de panelen worden verwijderd om het achterliggende hier zijn altijd trots geweest op hun buurt. Er wordt relatief wei nig verhuisd en mede daardoor hebben veel huurders zelf al veel verfraaid aan hun woning. De be wonerscommissie drong bij ons sterk aan op maatwerk wat betreft de binnenwerkzaamheden." De commissie wist tevens te bereiken dat iedere huurder een individueel voorstel voor de collectieve verbe- houtrot te herstellen. Daarnaast teringen kreeg Commissievoor- hadden de puien een slechte con structie, waardoor de bewoners te kampen hadden met vochtproble- men en een hoog energiegebruik. Onze Woning loste de problemen op door de panelen op de begane grond te vervangen door metsel werk en op de verdieping door De afdeling kunstrijden van de Deventer IJslcub (DIJC) organi seert al jaren een schaatsuur voor beginners tot 13 jaar op woensdag van 12.45-13.45 uur (behalve tij dens de schoolvakanties). De be ginnende schaatsers hebben de baan dan geheel voor zichzelf. Er is voldoende hulp van ouderen en er zijn hulpmiddelen, de zoge noemde bokjes, aanwezig om de kinderen het schaatsen aan te le ren. Ze mogen alle soorten schaa- ten gebruiken. Opzet is, ij en we der dienende, op woensdag 11 ok tober van start te gaan. De kosten bedragen 62,50 gulden voor het hele seizoen. Telefonisch aanmel den is mogelijk onder de nummers 05700-44485 of 05700-15918. Aanmelden is eveneens mogelijk bij de kassa van De Scheg tijdens het schaatsuur. Een goede, heldere communica tie tussen arts en patiënt is van essentieel belang. Het draagt er nadrukkelijk toe bij dat onnodig en kostbaar medisch handelen wordt voorkomen. Dat werd duidelijk tijdens de twee bijeen komsten die vorige week donder dag in het kader van de landelijke discussiedag 'Op de koffie' ge houden werden in De Bosc hkamp. Een campagne van de Landelijkse Huisartsen Vereniging en het Ne derlandse Huisartsen Genoot schap, gesteund door het ministe rie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en zeven zorgverzeke raars, waaronder NVS Salland Zorgverzekeringen. Het initiatief moet ertoe bijdragen dat de be langstelling en betrokkenheid wordt vergroot voor de noodzaak om onnodig medisch handelen te voorkomen. Onder het genot van koffie wisselden huisartsen en bur gers hierover op ruim 100 lokaties in het land van gedachten. In Hol ten vonden twee gespreksrondes plaats: 's middags stond het thema 'Onnodig behandelen en controle ren' centraal, 's avonds ging het over 'Onnodig medicijngebruik'. Op beide bijeenkomsten fungeer de W. Ankersmit van NVS Salland als gespreksleider. In de middagu ren nam dokter C.M. Piscaer-Wit te deel aan het gesprek, 's avonds collega J.H.A. Bruins. Beide ge spreksrondes werden bijgewoond door zo'n 10 burgers, voorname lijk Holtenaren. Onder hen verte genwoordigers van ouderenorga- nisaties. Zinvol Ankersmit sprak na afloop van 'twee zinvolle bijeenkomsten'. „Het is goed om in een open gesprek eikaars belangen af te we gen. Vaak gaat het om zaken die niet hardop worden uitgesproken. Zo kweek je meer begrip voor elkaar. Een arts moet kunnen en durven zeggen waarom iets niet nodig is. Helder formuleren ook. Dat geldt ook voor de patiënt. Samen moeten ze zo onnodig me disch handelen voorkomen." Alle gesprekspartners werden in de ge legenheid gesteld hun standpunt over het thema toe te lichten en er met elkaar over te discussiëren. Tot slot werd een gezamenlijke beleidsaanbeveling geformuleerd. In het middaggesprek werd gecon stateerd dat openheid naar elkaar toe, dus zowel van patiënt naar arts of hulpverlener als omge keerd, uitermate belangrijk is. Is dat niet het geval, dan kan voor verkeerde en vaak ook kostbare behandelingen worden besloten, 's Avonds kwam met tot de conclu sie dat mensen meer kostenbewust moeten zijn. Medicijnen, behan delingen, aan alles hangt een vaak pittig prijskaartje. Aanbevolen werd op de bijsluiter ook de kos ten van het medicijn te vermelden. Eén van de zaken die ter tafel kwamen was het feit dat mensen, wanneer zij 's avonds bellen, regel matig de indruk hebben dat een arts niet wil komen. Dokter Bruins legde daarop uit dat ook dat een communicatieprobleem is. Artsen oordelen vaak aan de hand van patiëntengevens in dossiers. Zijn meeste patiënten kent hij ook persoonlijk. Tijdens de koffiegesprekken kwam tevens naar voren dat som migen voor ieder wissewasje de huisdokter bezoeken. Het heeft nogal eens tot gevolg dat artsen te weinig tijd over houden voor se rieuze klachten. Sommigen staan er ook op om naar een specialist te worden verwezen. Onnodige ver wijzingen kosten de betrokkenen en de gezondheidszorg tijd, ener gie en geld. Veel geld kost ook het té lang gebruik maken van behan delingen, controles of medicijnen. Onnodig medisch handelen maakt de gezondheidszorg onnodig duur. Iedereen heeft wel eens klachten. Tien procent richt zich daarvoor tot de huisarts. Ondanks de kwaliteit van de gezondheids zorg is het zaak daar zorgvuldig mee om te gaan. Volgens de initia tiefnemers van de campagne is het daarom belangrijk om op de eigen gezondheid te letten, gezond te leven en waar mogelijk aan zelf zorg te doen. Ook de huisarts speelt een belangrijke rol. Hij krijgt als eerste een klacht binnen en beslist hoe te handelen: zelf behandelen, medicijnen voor schrijven of verwijzen. Ook hij zal bewust moeten omgaan met de gezondheidszorg om onnodig me disch handelen te voorkomen. Met de campagne 'Op de koffie' zal de discussie niet staken: de beleids aanbevelingen worden aan de mi nister aangeboden en uitgebreide verslagen en publicaties van de resultaten zullen betrokkenen voorzien van voldoende stof tot nadenken over dit onderwerp. De LHV en NHG hopen dat het een belangrijke aanzet kan zijn voor aanbevelingen waarmee vraag en aanbod in de gezondheidszorg be ter op elkaar afgestemd kunnen worden. zitter Groot Obbink: „Niet meer dan redelijk. Mensen, die in het verleden al voor dubbel glas en isolatie hadden gekozen hebben immers minder voordeel van de energiebesparende maatregelen." De gemeente voerde aansluitend op het onderhoud aan de wonin gen ook diverse werkzaamheden uit. Op verzoek van de bewoners werd het aantal parkeerplaatsen uitgebreid, de uitgang bij de gara ges verbreed, de openbare verlich ting aangepast en enige snoeiwerk- zaamheden aan de bomen uitge voerd. De Kozakkenstraat werd tevens herstraat. Als geschenk aan de buurt hebben Onze Woning, de gemeente en Vastbouw het ver waarloosde speelterrein aan de Kozakkenstraat opnieuw inge richt. Ter afsluiting de werkzaamheden werd het speelterrein afgelopen woensdag feestelijk in gebruik ge nomen. Onder flinke belangstel ling hield directeur B.J. Doorne- bos van Onze Woning een korte toespraak waarin vooral de goede samenwerking met de bewoners commissie naar voren kwam. De aanwezige commissieleden wer den bedankt met een bloemetje. De ingebruikneming van het pleintje werd verricht door wet houder E.M. van Schooten, die samen met goochelaar Armando uit Deventer de schaar tevoor schijn goochelde om het lint door te knippen. Na het officiële ge deelte mochten de aanwezige kin deren hun ballon het luchtruim laten kiezen. De uitslag van deze wedstrijd zal over ongeveer een maand bekend worden gemaakt. De bijeenkomst werd besloten met een hapje en een drankje in de Holterenkschool. Voor de kinde ren verzorgde Armando er nog een gewaardeerd optreden. MAC De Holterberg is voorne mens de bergruimte naast clubge bouw 't Stuurhuus aan de Beuse- bergerweg binnenkort met circa zeventig vierkante meter uit te breiden. Voorzitter Jan Wansink laat weten dat de uitbreiding ge wenst is omdat een geschikte stal- lingsruimte voor jurywagen en trekker ontbreekt. De geplande uitbouw ligt echter buiten net be- bouwingsvlak; bovendien moet de MAC een stuk grond aankopen in een gebied met agrarische bestem ming. De gemeente is evenwel be reid tot medewerking en zal een artikel 19-procedure hanteren. Medewerkersavond. Vrijdag avond 6 oktober houdt de club huiscommissie van Blauw Wit een gezellige avond voor haar mede werkers. In het clubblad De Blauw-Witter staat de avond al uitgebreid aangekondigd. In te genstelling tot andere jaren heeft de commissie besloten om nu eens voorin het seizoen een avond voor medewerkers te beleggen. Nadat enkele belangrijke punten de avond zullen inluiden, zal daarna tijd ingeruimd worden voor ont spanning. De avond wordt beslo ten met een hapje en een drankje. De NBvP Holten houdt dinsdag 10 oktober afdelingsavond in zaal Vosman. Aanvang 20.00 uur, van af 19.30 uur staat de koffie klaar. De bijeenkomst is georganiseerd in samenwerking met de agrari sche kontaktpersonen. Aan de hand van dia's vertelt de Almelose mevrouw D. Hondebrink-Koning over landbouw in Oostenrijk en Zwitserland. Mevrouw A. Elme- rink-Stevens uit Bathmen is te gast met gedichten over haar dagelijkse werkzaamheden. Dinsdag 14 no vember is er vanaf 10.00 uur Boe- rinnendag in De Leeren Lampe in Raalte, de kosten bedragen 25 gul den per persoon. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Hanneke Aalpol of Willy Beldman. Het the ma van de dag luidt 'Werken aan werk'. In januari 1996 zijn de da mes G.J. Veneklaas-Aalpol en G. Zoetbrood-Klein aftredend uit het bestuur. Beiden zijn niet herkies baar. Het bestuur is derhalve geïn teresseerd in namen van leden die wel in het bestuur willen of van wie men denkt dat zij geschikt zijn voor een bestuursfunctie. De handwerkgroep ten slotte heeft plaats voor nieuwe leden. Belang stellenden zijn op maandag tussen 13.30-15.30 uur welkom in de bo venzaal van café-restaurant Vos man. Contactpersoon is Annie Ebrecht, tel. 05731-1382.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9