BCH 2 opent seizoen met gelijkspel Sport g agenda Sport Sin Holten 1MM Comb J urjens generaal kampioen Bergvliegers Toppers houden kans titel Verdiende winst van Holten op Fleringen Clubtitelstrijd vlot en gezellig Ponyclub huldigt nieuwe kampioenen Handballers sluiten competitie goed af HOtTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Zaagmolen houdt schiettoernooi Wandeltocht vanuit Espelo MAC: Nacht om Holten DONDERDAG 5 OKTOBER 1995- De eerste wedstrijd van BCH 2, spelend in de eerste klasse Dis trict, was een uitwedstrijd in Bathmen tegen ABS 1. Het zag er na de enkelspelen niet zo hoopge vend uit, want zowel Pieter Aar- sen als Harry Peters en Ina Peters hadden hun partij in twee games verloren. Alleen Hermanna Boode zag kans in de derde game met 12-10 haar enkelspel te win nen. Daarna ging het allemaal wat beter door winst in het he- rendubbel en het damesdubbel, hoewel daar in beide gevallen drie games voor nodig was. Toen Ina en Pieter hun gemengddubbel hadden verloren, moesten Her manna en Harry hun gemengd dubbel winnen om er nog een gelijkspel uit te halen. Gelukkig lukte dat, zodat de eindstand 4-4 werd. Voor BCH 4 was de eerste wed strijd een thuiswedstrijd tegen Reflex 1 uit Nijverdal. Na de en kelspelen was de tussenstand 3-1, door winst van de dames Marijke Offenberg en Karin Langkamp en door winst van invaller Sytze Meinsma en verlies van Harry Knuiman. Het herendubbel was voor Reflex 1, terwijl het dames- dubbel weer een punt voor BCH 4 opleverde. Helaas gingen de pun ten voor de beide gemengddubbels BLAUW WIT: Zaterdag 7 oktober: Se nioren: Blauw Wit 1-Hulzense Boys 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2-Kloosterhaar, 122.30 uur; SW'56-Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Enter 5-Blauw Wit 4 14.30 uur, (vertrek 13.30 uur); Enter 9-Bluaw Wit 5 12.45 uur(vertrek 11.45 uur); Eversberg 4-Blauw Wit 6 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 7-Markvogels 4 14.30 uur. Junioren: Eversberg B1-Blauw Wit B1 11.00 uur(vwertrek 10.00 uur); Blauw Wit C1-Juliana C1 11.00 uur. Pupillen: Blauw Wit D1-Enter D1 10.00 uur; Enter D3-Blauw Wit D2 10.00 (ver trek 09.15 uur); Blauw Wit E1-Hulzense Boys E1 11.00 uur; Blauw Wit E2-Haarle E2 10.00 uur; Haarle F1-Blauw Wit F1 11.00 uur (vertrek 10.15 uur). Dames: woensdag 11 oktober Blauw Wit-MW'69 19.30 uur. Zaalvoetbal: Donderdag 5 oktober be kerwedstrijd Blauw Wit-Hector 22.00 uur. SV HOLTEN: Senioren: zondag 8 okto ber: Delden-Holten 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Holten 2-PH 5 10.00 uur; Achilles '12 4-Holten 3 09.30 uur (vertrek 8.30 uur); Stevo 5-Holten 4 11.00 uur (vertrek 9.45 uur); Holten 5-Heracles 2 10.45 uur; SOS 3-Holten 6 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 7-Twenthe 5 9.30 uur; De Zweef 7-Holten 8 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Wierden 6-Holten 9 10.00 (vertrek 9.00 uur); Enter 8-Holten 11 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 12- Haarle 7 9.30 uur; Holten 13-Borne 8 10.00 uur: Junioren: Zaterdag 7 oktober: Voor waarts A1-Holten A1 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Holten B1-Tukkers B1 14.30 uur; Excelsior B5-Holten B2 09.00 uur (vertrek 8.00 uur); Tukkers C1-Holten C1 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten C2- SWN C3 13.00 uur. Pupillen: Zaterdag 7 oktober: SDOL D1- Holten D1 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Excelsior D3-Holten D2 10.00 uur (ver trek 9.00 uur); Holtyen D3-DES D3 12.00 uur; De Zweef E2-Holten E1 9.15 uur (vertrek 8.30 uur); Enter E2-Holten E2 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten E3- Enter E3 10.00 uur; Holten F1-Hulzense Boys F1 11.00 uur; Eversberg F1-Holten F2 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); RKSV F1- Holtsn F3 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Holten F4-Haarle F2 11.00 uur. HANDBAL: Zaterdag 7 oktober: Hosper- stoernooi: welpen van 9-10.30 uur; B- adspiranten meisjes van 10.40-12.40 uur; Jongens B tegen Erix om 12.45 uur; Jongens A-Donar 13.30 uur; Meisjes Ad- spiranten A van 14.30-16.30 uur; Junio ren B-Wesepe 17.00 uur; Dames 2-We- sepe 2 18.00 uur; Dames 1-Wesepe 1 19.00 uur; Heren 1-Raalte 20.00 uur. VOLLEYBAL: vrijdag 6 oktober: 18.45 uur. Meisjes C-Groen Gravenvoorde 2; Meisjes B-Havoc 3; Jongens B-Groen Gravenvoorde; Jongens C-Salvo. 20.15 uur. Dames 1-Flash Stars; Dames 2-VEC 2; Heren 1-Groen Gravenvoorde 2.21.30 uur. Heren 2-Groen Gravenvoorde 4; Heeren 3-Groen Gravenvoorde 5. SPORTHAL: Donderdag 5 oktober 16.00- 22.00 uur SV Holten handbal; 22.00- 23.00 uur Blauw Wit zaalvoetbal; 23.00- 24.00 uur Holten All Stars zaalvoetbal. Vrijdag 6 oktober: 8.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 18.00-23.30 uur Minto- nette volleybal. Zaterdag 7 oktober: 9.00-22.00 uur Holten handbal. Zondag 8 oktober 14.00-16.00 uur Handbalvereni ging Lettele. Maandag 9 oktober: 8.10- 15.40 uur SG De Waerdenborch; 15.30- 22.00 uur Rode Kruis bloedplasma- avond. Dinsdag 10 oktober: 8.10-15.40 uur: SG De Waerdenborch; 17.30-22.00 uur Mintonette volleybal; 22.00-23.00 uur Blauw Wit zaalvoetbal. Woensdag 11 oktober 8.10-15.40 uur SG De Waer denborch; 19.00-22.30. uur BC Holten; 22.30-23.30 uur H. ten Wolthuis. Donder dag 12 oktober: 8.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 16.00-22.00 uur Holten handbal.. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). daarna weer naar Nijverdal, zodat de eindstand op 4-4 werd bepaald. De tweede wedstrijd was ae uit wedstrijd tegen BC Deventer 5. Harrie Menkhorst, weer redelijk hersteld van zijn blessure, moest in drie games het punt aan zijn tegen stander laten. Sytze Meinsma, die nu inviel voor Harry Knuiman, won ook ditmaal zijn enkelspel. Voor Marijke en voor Karin lever de hun enkelspel weinig proble men op. Tussenstand: 1-3. Toen zowel het herendubbel als het da mesdubbel door BCH 4 was ge wonnen en de wedstrijdpunten dus eigenlijk binnen waren, was de scherpte eer kennelijk een beetje af, want beide gemengddubbels werden daarna door BCD in winst omgezet. Desalniettemin met een 3-5 eindstand was de eerste winst binnen Omdat het eerste team van Vrie- zenveen zich geconfronteerd zag met langdurig geblesseerde spelers en niet voor passende vervanging zorg kon dragen, heeft men zich helaas genoodzaakt gezien het team uit de competitie terug te trekken, zodat de geplande thuis wedstrijd van het eerste team van de Badmintonclub Holten tegen Vriezenveen op 25 september geen doorgang kon vinden. Jeugd Het meisjesteam speelde de eerste wedstrijd thuis tegen Wijhe. Ka ren Lubberdink won haar enkel spel doordat haar tegenstandster door een blessure in de tweede game op moest geven. Sandra ver loor haar enkelpartij in twee span nende games. Renske Dikkers de buteerde goed door haar enkelspel te winnen. Annemie Overmars daarentegen verloor kansloos. Renske en Annemie en ook Karen en Sandra verloren daarna hun dubbel. Doordat twee partijen door de blessure van de eerste dame van Wijhe niet gespeeld kon den worden werd de eindstand 4- 4. De volgende wedstrijd voor de meisjes was een uitwedstrijd in en tegen Staphorst. Alleen Sandra La- huis zag kans een game in haar enkelspel te winnen, die overigens wel in drie games werd verloren. Ook Margreet Piechnick, Ester van Beek en Annemie Overmars moesten zich gewonnen geven in hun enkelspel. Met daarna verlies in alle dubbels en een eindstand van 8-0, moest vastgesteld worden dat Staphorst nog een maatje te groot was. ,,Een dik verdiende overwin ning," zo karakteriseerde trainer Gerard Heck de zege van Holten op het altijd lastige Fleringcn. Met 3-1 bond de thuisclub de Twentse equipe aan de zegekar. Holten ging in de thuiswedstrijd voortva rend van start. Al in de eerste minuut kwam de ploeg op voor sprong. Na een goed opgezette aanval van links belandde de bal voor de voeten van Robert Jansen. Op koele wijze omspeelde hij de doelman en tikte de bal in: 1-0. Na deze vroege voorsprong probeer de Fleringen het de Hotter defen sie moeilijk te maken, maar deze gaf geen krimp. In de twintigste minuut kreeg Holten andermaal een goede kans. De sterk spelende Wilfred van der Pluym werd op de rand van het strafschopgebied ge vloerd. De hieruit voortvloeiende vrije trap werd evenwel net iets te hoog gericht. Enkele minuten later was het wel raak. Geert Brands slalomde door de Fleringen-defen- sie en bracht de bal voor het doel. Uit de scrimmage die ontstond, kwam wederom Robert Jansen als sterkste tevoorschijn: 2-0. Holten speelde in die fase sterk, zonder dat het echt gevaarlijk werd. Fleringen kon alleen bij dode spelsituaties voor enig gevaar zorgen. Zo moest doelman Land weerd alle zeilen bijzetten om e- verwoestend schot uit zijn doel ranselen. Een smet op het du vormde de rode kaart van e< Flcringen-speler die Jan Traanm; een klap had verkocht. Na de th slaagde Fleringen er, ondanks ei numerieke minderheid in om Hc ten onder druk te zetten. De t gentreffer kwam in de twintigs minuut tot stand. Fleringen-spcl Wouter Booyink mocht allei doorgaan, de Holter verdedigii greep niet in. Tegen zijn schot w keeper Landeweerd vervolge; kansloos: 2-1. Een paar minuti later kwam Holten met de schr vrij toen Ep Boode de bal verspet de. Net op het moment dat Holt* onder de druk dreigde te bezw: ken, slaagde de thuisclub er in bevrijdende treffer te scoren. Wi fred van de Pluym zorgde voor verdiende derde treffer en daarna voorde winst. Na de goede start de competitie reist Holten zond; af naar Delden. Holten staat nu c de tweede plaats met drie puntc achterstand op SOS uit Heller doorn. Naar alle waarschijnlijl heid is Marcel Jager weer fit, zod. trainer Heck met een comple selectie kan afreizen naar Deldei Voor de derde maal haalden de gebroeders Gerrit (links) t duivenvereniging De Bergvliegers binnen (Eigen foto) Bert Jurjens het algehele kampioenschap van Voor de derde achtereenvolgen de keer haalde de combinatie J ur jens het algehele (generale) kam pioenschap binnen. De gebroe ders Gerrit en Bert behaalden de meeste punten in het onaange wezen kampioenschap. Al met al was het een zeer constant jaar voor de combinatie Jurjens, met weliswaar niet de meeste kopprij- zen maar met hun allround dui ven werd op alle fronten goed gescoord. Uitschieters waren de Fond (lange afstanden) en de Na- tour (jong en oud), waarin de com binatie uitblonk. Het aangewezen kampioenschap was voor Henk Jansen. Hij scoorde het beste in dit klassement, waarbij wekelijks twee duiven per lid worden aange wezen die elk punten kunnen sco ren. Ook de kampioenvogel, de duif die over het geheel het beste vloog was voor Jansen. Het super kampioenschap ging eveneens naar de Boschkampsstraat. Voor de vierde maal won Henk J ansen dit combinatieklassement van aan gewezen en onaangewezen pun ten. Gerrit Jansen (Menumsweg) werd derde kampioen aangewe zen. Ook Gerrit Koetsier deed het evenals vorig jaar goed. Hij werd tweede kampioen aangewezen, derde kampioen onaangewezen en derde superkampioen. Eindstanden: Vitesse (korte afstand) Aangewezen: 1. H. Jansen; 2. J.G. Jan sen,, 3. G.J. Koetsier. Gnaangewezen: 1. H. Jansen; 2. J.G.V. Werven; 3. G.J. Koetsier. Kampioenvogel: H. Jansen. Midfond (middellange afstand) Aange wezen 1 H. Jansen; 2. G.J. Koetsier; 3. A ten Dam 1. Onaangewezen: 1. H. Jansen; 2. Comb, Jurjens; 3. G.J. Koet sier Kampioenvogel: H, Jansen. Fond (lange afstand). Aangewezen- 1. G. Kwintenberg; 2. J.G. Jansen; 3 M. Lo- deweges. Onaangewezen1Comb. Jur jens; 2. J.G. Jansen; 3. G. Kwintenberg. Kampioenvogel: G. Kwintenberg. Jonge duiven. Aangewezen: 1. H. Jansen; 2. G.J. Koetsier; 3. Comb. Jurjens. Onaan gewezen 1. H. Jansen; 2. A. ten Dam 2; 3. Comb. Jurjens. Kampioenvogel: A. ten Dam 2. Natour (jong en oud). Aange wezen 1 Comb. Jurjens; 2. H. Jansen; 3. E. Veneklaas. Onaangewezen: 1. Comb. Jurjens; 2. E. Veneklaas; 3. H. Jansen, Kampioenvogel: Comb. Jur jens. Generaa (alg. klassement). Aange wezen 1, H. Jansen; 2. G.J. Koetsier; 3. J.G. Jansen. Onaangewezen: 1. Comb. Jurjens; 2. H. Jansen; 3. G.J. Koetsier. Kampioenvogel: H. Jansen. Super (combinatie aangewezen en onaange wezen). 1. H. Jansen; 2. G.J. Koetsier; 3. Comb. Jurjens. Afgelopen zondag is er door de pony- en paardenclub een club kampioenschap gereden. Het was bepaald geen droge dag, maar dat mocht de pret niet drukken. De deelname was, zowel van De Berg- ruiters als de Bergruitertjes, zeer goed te noemen. De dag verliep vlot en gezellig. Bij de dressuur- kampioenschappen voor recrean ten was er een eerste plaats voor Astrid Dijkgraaf met Fleur. Als tweede en derde eindigden in deze categorie respectievelijk Charlotte Crince le Roy met Sonate en Maria van de Linde met Bonaparte. Vier de werd Janine Haafkes met Floxan. Het clubkampioenschap bij de recreanten werd ook een prooi voor Astrid Dijkgraaf. Bij de dressuurkampioenschappen voor leden werd Erna Bronsvoort eerste met Jimmy. Een tweede plaats was er weggelegd voor Alieke Kraay- enzank met Carlos. Derde en vier de werden respectievelijk Wendy Kraaneveld met Fayco S en Eef Oudenampsen met Fabiola. Het springen werd gewonm door Erwin Rietberg met Jim. H eindigde voor Erik Vincent m Ismude en Huub Brands met J; 1. Vierde werd de dressuurkamp oene Erna Bronsvoort met Jimm; De clubtitel was ook weggeleg voor Erna Bronsvoort. Ze eindi) de voor Erwin Rietberg. Derde t vierde werden Wendy Kraanevel en Eef Oudenampsen. Ofschoon verwacht kon afgelopen zondag toch geen nieuwe Nederlandse kampioen gehuldigd worden op het regenachtige Zuurbergcircuit. Erik Eggens (125 cc), Leon Giesbers (250/500 cc) en Jacob Barth (viertakt) hebben echter ook na zondag nog steeds de beste kansen op de nationale titel. Volgende week zondag valt de beslissing in de laatste wedstrijd in Lierop. Op het man en macht en daardoor keurig ogende circuit hield de Stichting Motorsport Holten de voorlaatste wedstrijd om het Open Nederlandse Kampioenschap Motocross Solo. Dit in nadrukkelijke samenwerking met de vijftigjarige MAC De Hol terberg. Dat Pluvius zich roerde was bepaald spijtig. Hoewel er flink wat publiek langs de baan stond, bleef het bezoekersaantal achter bij de verwachtingen. Vermoedelijk een financiële strop voor de MAC, die het gat zal moeten dichten. Hoewel oppermachtig in de eerste manche 250/500 cc, kwam Pedro Tragter in de tweede niet verder dan een zesde plaats. Die tweede manche werd gewonnen door de Belgische wereldkampioen Stefan Everts. In de 125 cc zag Wester- borker Eggens de titel dichterbij komen. Concurrent Marco Stall- mann uit Naarden scoorde in de eerste manche wegens materiaal- pech geen punten, de tweede wist hij wel op zijn naam te brengen. Desondanks liggen de kaarten voor Eggens het best geschud en zal Stallmann in zijn race om de titel het nodige uit de kast moeten halen om zijn opponent over veer tien dagen terug te wijzen. Opval lend was dat coryfee John van de Donderdagavond 5 oktober start schietvereniging De Zaagmolen in het verenigingsgebouw achter Bet- hanië met het jaarlijkse toernooi om de Zaagmolentrofee. Tot nu toe hebben zich 63 teams van vere nigingen, bedrijven en buurten ge meld. Volgens secretaris Gerrit Stevens zijn dat er iets minder dan vorig jaar. Een aantal, doorgaans wel aanwezige ploegen heeft zich echter nog niet gemeld. Teams (heren, dames, junioren) die als nog willen meedoen kunnen zich enkel vandaag nog aanmelden bij Stevens, tel. 05705-1391. Het toernooi wordt gespreid over drie weken. Het team van IJsclub De Noordpool mag het toernooi van avond openen. Woensdag 8 no vember worden de prijzen bekend gemaakt op de slotavond in ge bouw Bethanië, aanvang 20.00 Berk, evenals trouwens Dave Strij- bos, in het verhaal nauwelijks voor kwam. Van de Berk blesseerde zich in de eerste manche en viel met een schouder uit de kom uit. Holtenaar Erik Davids deed in de viertaktklasse met name goed in de tweede manche. Daar eindigde hij als tweede, maar heeft nog altijd 32 punten achterstand op nummer één, Jacob Barth. Het kampioen schap binnenhalen wordt een moeilijke zaak, temeer daar Barth zich dit seizoen uitermate sterk toont. In Lierop zal Davids overi gens moeten oppassen in het klas sement niet te worden gepasseerd door Ton van Grinsven of Eddy Looman. Veel geld Geduld, tijd, energie, organisatie talent en vooral veel geld. Het speelde allemaal een nadrukkelijke rol bij het motorspektakel op de Zuurberg. Ogenschijnlijk een pro bleemloze dag, maar dat de weer goden de organisatie minder gun stig gezind waren had tot gevolg dat de knip onvoldoende gevuld werd. Vooraf was gerekend op circa 3000 tot 3500 betalende be zoekers, in werkelijkheid bleef on geveer eenderde daarvan weg. Het motorsportevcncmcnt was be groot op circa een ton, waarvan het merendeel gedekt werd uit sponsoring. Er restte dus een gat, dat moet worden bijgepast uit de MAC-kast. ,,'t Was een bijzonder omvangrij ke en tijdrovende klus," bekende de vermoeide organisator Ep Krikkink. De actieve MAC'er, te vens SMH-bestuurslid stak net als diverse anderen talloze uren tijd in de voorbereiding van het kam pioenschap. Of MAC De Holter- berg nogmaals overgaat tot een dergelijke krachts- en financiële inspanning, staat daarom nog te bezien. Als het aan Derk Jan land (Hijssenj Honda; 5. Strijbos (Oss) Husqvarna. Tweede manche: 1. Stall mann (Naarden) Kawasaki; 2. Eggens; 3. Van Asten; 4. Strijbos; 5. Heikki van de Berg (Zeeland) Honda. Stand: 1. Erik Eggens (Westerbork) 169; 2. Marco Stallmann (Naarden) 146; 3 Alwin van Asten (Valkenswaard) 104. 250/500 cc Eerste manche: 1. Tragter (Epse) Suzu ki; 2. Carlo Hulsen (Son) Honda; 3 Remy van Rees (Leidschendam) Kawasaki; 4. Leon Giesbers (Liessel) Suzuki; 5. Tallon Vohland (USA) Kawasaki. Tweede man che: 1 Stefan Everts (België) Kawasaki; 2. Vohland; 3. Van Rees, 4. Hulsen; 5. Jonte Engdahl (Zweden) Honda. Stand: 1 Giesbers 155; 2. Hulsen 119; 3 Trag ter 110 Viertakt: Eerste manche: 1. Ja cob Barth (Doetinchem) KTM; 2 Ton van Grinsven (Heeswijk-Dinther) Husa- berg; 3 Erik Davids (Holten) KTM: 4. Eddy Looman (Zelhem) Husaberg; 5. Logt (Olst) Husqvarna Tweede manche: 1. Van Grinsven; 2. Davids; 3 Peter Bergsma (Hummelo) Husaberg; 4. Frank van Beek (Zeist) KTM); 5. Paul Bennink (Hengelo OvHusqvarna. Stand: 1 Barth 171; 2. Davids 139; 3. Van Grins ven 138. Ook dit drietal bood het publiek op de Zuurberg een spectaculair schouwspel (Foto Ten Velde) Schooien ligt 'geheel niet'. Hij wees er bovendien op dat het Zuurbergcircuit zelf weliswaar prima is, maar dat de ruimte er omheen 'krap' is. ,,In het bos gelegen dus weinig uitbreidings mogelijkheden." MAC-penning- mcester Bertus Oplaat was wat positiever: „Het punt is dat het organiseren van een evenement met zo'n prijskaartje door vrijwel geen enkele vereniging meer op te brengen is. Er moet een andere constructie komen wat betreft de sponsoring, dan denk ik dat we dit als MAC best nog eens kunnen doen." In aanmerking komen voor nog een keer, doet MAC De Holterberg zeer zeker. Desge vraagd lieten twee KNMV-offici- als, onder wie de bondsarts, weten 'zeer onder de indruk te zijn van het organisatietalent van de Hol- tense club'. Niet alleen wat betreft het circuit zelf, dat volgens de arts ook op het punt van veiligheid prima voldeed, maar eveneens vanwege de uitstekende entoura ge. Van kassa tot parkeerruimte, VIP-rent, noem maar op: het was allemaal af. Ook de sponsoren en coureurs waren vol lof over de organisatie van SMH en MAC. Tijdens de motocross waren zo'n 120 vrijwilligers in touw. Uitslagen: Eerste manche 125 cc: 1. Eggens (Westerbork) Honda; 2. Van As ten (Valkenswaard) Hondal; 3. Van Dru- nen (Eindhoven) Honda; 4. Arwald Ni|- Ponyclub "De Bergruitertjes" hield zondag haar jaarlijks clubkampi oenschap. Dit werd gezamenlijk georganiseerd met "De Bergrui- ters". Zo'n 35 ruitertjes met hun pony's verschenen aan de start. Het was niet altijd makkelijk op de natte grasmat goed te presteren, maar desondanks werd het een geslaagde dag. Flet is niet eenvoudig twee totaal verschillende diciplines, dressuuur en springen, met elkaar te combi neren en daar de algmeen kam pioen uit te halen. Kim Lumi met Fantasy was op beide fronten sterk en werd algeheel clubkampioen 1995. Sabine de Roos met King Kadanz en Lia Verhoeven met Bi- anca eindigden direct achter Kim en deelden de tweede plaats met hetzelfde aantal punten. Esther Lammers werd met Mark op het onderdeel springen kampioen en mocht de "Spakman"-wisselbokaal mee naar huis nemen. Op het on derdeel dressuur werd Henrike Kevelam met Kiddy kampioen en voor haar is een heel jaar de "Vos man"- wisselbeker. De "Herman Vincent"-wisselbokaal is jaarlijks voor de beste beginner. Jennifer Pasop met pony Wendy mocht deze in ontvangst nemen. Holten B2 - DES B2. Eindelijk weer een overwinning voor dit team. De wedstrijd was een echte "thriller". De eerste helft was van een hoog nivo. Door doelpun ten van Jan (penalty) en een kanonsko gel van Jurrien met 2-1 rusten. Na rust kwam DES gelijk en door slecht verdedi gen en toch nog een goal van Jan ston den we achter met 3-4. Holten krabbelde weer overeind en door een prachtige vrije trap van Roy en een wonderbaarlij ke solo van Jurrien werd het dan toch nog een verdiende overwinning. De man van de wedstrijd werd Jan Maar ten. Holten Cl - Excelsior C2. Na een zwak begin werd er toch na 15 minuten de openingstreffer gescoord. Hierna werd het voetbalspel beter. Dit resulteerde in een ruststand van 3-0. Excelsior startte direct na rust met een offensief en bracht de stand op 3-2. Verder lieten onze jongens het niet komen. Door doel punten van Wilfred, Freek, Mathijn en Jeroen (4x) werd de eindstand 7-2. Holten D1 - Blauw Wit D1. Holten speel de tegen B.W. een uitstekende wed strijd. In de persoonlijke duels was Hol ten scherper en werd B.W. afgetroefd. De combinaties liepen vloeiend en de doelpunten konden niet uitblijven. Door doelpunten van Hawar (2x), Jacco en Bart kwam Holten op 4-0. B.W. kon in de slotfase van deze sportieve wedstrijd de eer redden. Hotten D2 Eversberg D2. In een zeer gelijkopgaande strijd werden de doel punten gelijk verdeeld. Tot de laatste minuut bleef het spannend. Eindstand 1- Enter V. D2 - Hotten D3. Holten begon te zwak aan deze wedstrijd tegen een zeer sterke tegenstander. Enter liep dan ook snel uit naar een 5-0 voorsprong. Pas na rust kon Bas tegenscoren. Ondanks het goede keeperswerk van Jeroen werd de uitslag uiteindelijk bepaald op 11-1. Hotten El - Blauw Wit El. Holten speel de een zeer ongelukkige wedstrijd. In de eerste helft werd B.W met de rug tegen de muur gezet en kreeg Holten vele kansen Helaas wist men er geen te benutten. Na rust leek het dan te gebeu ren Door doelpunten van Matthijs en Maarten leek de strijd beslist Echter door twee grote verdedigingsfouten kwam B.W. nog gelijk. Hotten E2 - DES E2. Vanaf het begin was Holten de betere ploeg. DES moest di- rekt in de verdediging. Het was voor onze jongens moeilijk om tot scoren te komen. Het was Thijs die de score open de met een hard schot in de kruising en daarna was de weerstand van DES ge broken. Eindstand 7-1. Eversberg E2 - Holten E3. In een romme lige wedstrijd ging hét spel in het begin gelijk op. Daarna kreeg Holten de kansen maar wist niet te scoren. De tweede helft begon Holten weer aanvallend en kreeg een penalty vanwege jeen handsbal. Sander schoot recht op de keeper waar na de bal werd weggetrapt. Door een ongelukkige uitval van Evers berg werd het in de laatste minuut 1-0. Een onverdiende nederlaag. Enter V. F1 - Hotten F1. Beide ploegen begonnen aan deze wedstrijd met ieder 1 punt Er werd dan ook afwachtend begonnen. Holten trok daarna de wed strijd naar zich toe. Enter opende nog wel de score maar Holten maakte direkt de gelijkmaker doorTjeerd. Na rust was Holten heer en meester wat resulteerde in twee doelpunten van Mike. Gefelici teerd en ga zo door jongens. Hotten F2 - Excelsior F3. Holten speelde een goede wedstrijd waarin het zeer sp(annend was. Door het goede spel van Rene kregen onze jongen veel kansen waaruit gescoord werd door Robbin en Jeffrey (3x). Excelsior F4 - Hotten F4. In een wedstrijd met duidelijk éénrichtingsverkeer was Excelsior voor onze jongens een maatje te groot Door goed verdedigend werk van Rick en Dieger was het te danken dat de uitslag niet hoger uitviel. Maar ook voor deze jongens geldt: de aanhouder wint. Eindstand 21-0. Zaterdag 7 en zondag 8 oktob< wordt de jaarlijkse Amor-wande tocht gehouden. Deelnemers kur nen kiezen uit routes van 5, 10, 1 en 25 kilometer. Evenals andei jaren voeren de routes door c mooiste stukjes natuur. De start ditmaal in gebouw 't Trepfunt i Espelo: 25 km (tussen 10.00-11 .C uur); 15 km (tussen 10.00-14.C uur); 10 km (tussen 10.00-14.C uur); 5 km (tussen 11.00-15.C uur). De korte route gaat door buurtschap, terwijl de langere a standen richting natuurreserva: het Numendal gaan. Een fraai gc deelte van de Holterberg d. prachtige vergezichten biedt. B de stan ontvangt iedere wandela; een routebeschrijving en achtei grondinformatie over de diver: natuurgebieden. De routes zij bewegwijze-s en verzorging or derweg is aanwezig. Voor mei informatie kan men bellen mi Gerard ten Have, tel. 0541 611542. Afgelopen weekeinde werden de laatste wedstrijden voor de veld- competitie gespeeld. Dames 1 boekte in eigen huis een nuttige overwinning op Nijhoif/Broek- land. In de eerste helft ontliepen beide teams elkaar weinig. Holten kon slechts een minimale voor sprong nemen: 5-4. Na rust scha kelde Holten over op een 5-1 ver dediging. Het bleek dat de gasten daarmee veel moeite hadden. Hol ten bleef de kansen goed benutten en mede door goed keepsterswerk van J olanda Paalman pakte Holten een ruime overwinning: 11-6. Sco res: Judith Tiekink 6, Annemarie van de Maat 3 en Monique Plantin- ga en Petty Schoemaker 1. De heren speelden pas hun tweede wedstrijd van het seizoen. Dat bleek ook, want het ontbrak de ploeg met name aan wedstrijdrit me in het duel tegen Actief/WSV. Holten nam niettemin een vlotte 2-8 voorsprong, waarna een wat midnere periode volgde. De thuis club kwam terug tot 7-9. Toch trok Holten aan het langste eind en won uiteindelijk met 9-13. Scores: Meino van Beek 8, Rob Vos 3 en Nico Vorst en Andy de Jong 1. Dames 2 slaagde er in Schalkhaar 3 een helft bij te houden: 2-3. Maar daarna was er geen houden aan. HOlten verloor met 3-10. De da mes junioren boekten bij Voor waarts een keurige overwinning. Na een ruststand van 4-7 werd het uiteindelijk 11-15. Meisjes A blijft het goed doen. In de thuiswedstrijd tegen Wesepe toonde Holten zich duidelijk de sterkere. Via 6-0 bij de rust won Holten na een wat mindere tweede helft met 9-4. Jongens A was dui delijk te sterk voor Apeldoorn. Na een 9-3 ruststand werd het 17-6. Meisjes B bleef ongeslagen. Thuis werd Nijhof/Broeldand aan de ze gekar gebonden. Via goed spel werd het 11-3. Komende zaterdag vindt het jaa lijkse Hosperstoernooi plaats. 1 de ochtenduren komen de welpt en B-adspiranten aan bod. Ror de middag spelen de B- en aspiranten hun competitiewei strijden. De dag wordt afgesloti met een totaal-ontmoeting teg< Wesepe. In de nacht van zaterdag 7 op zondag 8 oktober nouat MAC De Holterberg voor de 26ste maal de nachtpuzzelrit 'Nacht om Holten'. De rit is eenvoudig van opzet, zodat een ieder deze kan volbren gen. De totale lengte bedraagt circa 80 kilometer, de gemid delde snelheid is zo'n 24 km/uur. Vanaf 20.00 uur kan er worden gestart bij het MAC-Stuurhuus, Beuseber- gerweg 37, tel. 64716. In schrijven is mogelijk vanaf 19.30 uur. De 'Nacht om Holten' wordt verreden aan de hand van een routebe schrijving (met eigen regle ment) en is dit jaar uitgezet door Ep Klein Teeselink, Gerrit Agterkamp, Johan van bruggen en Freek Schippers. Pauze en eindpunt zijn bij 't Stuurhuus. Alle deelnemers worden onderweg voorzien van een kop koffie en ontvan gen een rallybord en een jaar schildje. Aan de puzzelrit zijn fraaie prijzen verbonden. Wie er meer over weten wil kan zich wenden tot Jan Vincent, tel. 64200 of Henk Oolbek- kink, tel. 63483.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7