Architectenbureau Beeftink i doet weer een stap vooruit Gospelmuziek van hoog niveau in De Kandelaar DIKKERS Intocht Sinterklaas wordt wat aangepast HOLTEN HOLTENS NIEUWSBLAD Nieuw woonhuis annex kantoor aan Beusebergerweg Concert door Rejoice en Celebrate a^nm/ nV/DD/ n .89 .49 Boompjes rooien op heuvelrug 98 .99- .69 .79 Bodywarmers vanaf 39»- Bladzuiger/blazer Flymo 279.- Volop bloembollen DORPSSTRAAT 19 HOLTEN Cursus over gezond eten J aarvergadering CNV Holten DONDERDAG 5 OKTOBER 1995_ Is de tijd van rentenieren genaderd? Wordt Holten verlaten? Of wel verhuizen, maar dan binnen Holten? Het bord 'Te koop' voor het pand van architectenbureau Beeftink aan de Keizersweg zorgde de afgelopen weken voor dusdanig veel vragen, dat Han Beeftink besloot om via deze krant een eind te maken aan alle geruchten en suggesties: „Inderdaad, we gaan verhuizen. Over een jaar hopen mijn vrouw en ik ons nieuwe woonhuis annex praktijk te betrekken aan de Beusebergerweg. Daarnaast opent mijn zoon Hans (33), die sinds een jaar in de zaak is, begin volgend jaar zijn eigen kantoor in Hengelo. We gaan nauw samenwerken." Na Ab Jansenstraat en Keizersweg, straks kan toor aan de Beusebergerweg dus. Architectenbureau Beeftink doet voor de derde maal een stap vooruit. s lag De geestelijk vader van onder meer de Rabobank aan de Oranjestraat vertelt dat er al enige tijd plannen waren: „Ik ben nu 59 jaar. Je gaat dan toch wat vaker nadenken over de toekomst. Ik werk met heel veel plezier, maar het vak vereist wel veel inzet. Je moet er hartstikke gek van zijn, erin vergroeien en je bovendien gesteund weten door je achterban. Er gaat bijna geen avond voorbij of je bent bezig. Nu de jaren enigszins gaan tellen merk ik dat minder werkdruk zeer wel kom is, dan is er ook weer 'ns tijd voor wat anders. Vooral naar de toekomst toe vind ik dat belang rijk. Diezelfde toekomst heeft ons doen besluiten om wat kleiner te 1 gaan wonen." De bouwvergun ning voor het nieuw te bouwen pand op (aangekochte) grond van Baltus, is bijna rond. Het pand verrijst ongeveer ter hoogte van de kruising met Het Landeweerd. Samenwerken Dat zoon Hans vorig jaar augustus in de zaak kwam zij het met de bedoeling om binnen afzienbare tijd voor zichzelf te starten, maak te de beslissing nog gemakkelijker. Eigenlijk een gelukkige samenloop van omstandigheden. Vader en zoon kunnen net uitstekend met elkaar vinden, laten elkaar geheel vrij en besloten direct tot intensie ve samenwerking. Opdrachten doorspelen, zou je kunnen zeg gen. Vader Han toont zich oprecht trots op zijn altijd al creatief inge stelde zoon, die aanvankelijk meer "1 voelde voor de automatiserings- branche. Een jaar HTS Elektro- l techniek bracht hem tot inkeer. Zoonlief voorzag een 'saaie' kan toortoekomst, waarin het zo ge- wenste contact met mensen ont brak. De militaire dienst beteken- de een verplichte interventie, vol doende om te bezinnen, waarna de bakens grondig werden verzet. Tot grote vreugde van zijn vader begon Hans Beeftink in Hengelo met de HTS Bouwkunde, met suc ces gevolgd door de Academie van Bouwkunst in Rotterdam. Beef- ma tink junior trad daarmee in de ,7 7 voetsporen van zijn vader en be gon als medewerkend architect in 00 Gouda, werkte bij een aannemers - 77 bedrijf en kwam via een architec tenbureau in Castricum terug op LQ het ouderlijk nest. „Ik wilde weer naar het oosten en kon in Hengelo een huis kopen," vertelt hij. In Qx verband met de lange opleverter- mijn boden zijn ouders aan om Hans en zijn gezin tijdelijk op te m a nemen in hun eigen woning. In- ,^7 middels woont het jonge gezin in [Hengelo. QQ Dat vader en zoon intensief gaan 7 7 samenwerken is niet alleen plezie rig voor de ontlasting van werk druk bij met name senior, ook het feit dat beiden verschillend werken heeft een positief effect. Vader Han houdt zich veel bezig met particuliere woningbouw en is te vens bevoegd interieur (binnen huis) architect. Praktisch bij bij voorbeeld verbouwingsopdrach ten, zoals onlangs nog de dorps kerk. Beeftink junior richt zich merendeels op utiliteitsbouw (be- drijfs- en kantoorpanden), maar ■zal een opdracht voor het ontwer pen van een particuliere woning zeker niet afwijzen: „Dat zijn de krenten in de pap en maakt het allemaal extra aantrekkelijk," zegt hij. Wat de charme is van zijn vak? „Je moet gevoel hebben voor vorm, ritmiek en kleur; rekening houden met voorschriften en situ aties en bij een bedrijfsgebouw ook het logistieke deel in ae gaten houden." Vader Han vertelt dat zijn zoon zich al in de kijker speel de met een eigentijds kantoorpand in Gaanderen. Het leverde hem een bijzonder compliment op van de Welstandscommissie. In zijn komend voorjaar te openen eigen zaak, start Hans Beeftink voorlo pig alleen. Zijn ideaal is evenwel Over ongeveer een jaar hoopt architect Han Beeftink (links) zijn nieuwe woning annex praktijk aan de Beusebergerweg te betrekken. Zoon Hans, die momenteel in de zaak werkt, start begin '96 voor zichzelf in Hengelo. Het tweetal gaat intensief samenwerken (Foto WV) om er samen te werken met vier of vijf man, waarbij het architecten bureau 'zoveel mogelijk discipli nes in huis heeft', ofwel de clientè le een zo breed mogelijk pakket aan diensten kan leveren. In Hol ten heeft senior drie medewerkers. Han Beeftink belandde in 1970 in Holten als medewerker bij archi tect Van de Bovenkamp, bekend als ontwerper van de nu toch na drukkelijk met sloop bedreigde Dorpsschool. Vanaf 1976 heeft hij zijn eigen architectenbureau. Ge start aan de Ab J ansenstraat en snel uitgegroeid, waardoor Beeftink na enige tijd zijn oog liet vallen op de lokatie aan de Keizersweg, ooit bestemd voor de bouw van een cultureel centrum. Na de komst van eerst het Medisch Centrum, ontwierp de architect er het huidi ge pand: twee gedeelten met elk woonhuis en praktijkruimte. Het ene deel werd eigendom, het ande re werd gekocht door de intussen uit Holten vertrokken A.L.M. van Well. Van de hand van Han Beef tink zijn in de loop der jaren in Holten verscheidene panden ver rezen of herbouwd, waaronder een aantal horecabedrijven, de apotheek, gebouw Irene en recent de Rabobank. Ook de renovatie van het kerkinterieur ligt nog vers in het geheugen. In Ommen geldt dat voor het multicultureel cen trum 'De Caroussel', in Raalte voor het cultureel centrum. Donderdag 19 oktober houdt de Stichting Reuze Heuvel Recreatie ,,'t Swingt werkelijk de pan uit! Wie van échte gospelmuziek houdt, mag dit niet missen!" Overtuigender kan het haast niet. Rudi van der Voet, slagwer ker in het combo van gospel groep Rejoice, is vol van het con cert dat Rejoice zaterdag 7 okto ber vanaf 20.00 uur geeft in De Kandelaar. De groep is apetrots op het feit dat de vermaarde Rot terdamse gospelgroep Celebrate te gast is. Beide gezelschappen treden een uur op met daar tus senin een pauze. Het gospelcon cert is vrij toegankelijk. Om de kosten te dekken wordt na afloop wel een collecte gehouden. Gospelmuziek van hoog niveau, het zij nog maar eens gezegd. Re joice zelf draagt daar zonder meer haar steentje aan bij. De kwaliteit van de groep is duidelijk nog steeds in opgaande lijn, getuige ook de zeer positieve reacties over In De Kandelaar is gospelgroep Rejoice al enige tijd druk aan het repeteren voor het concert. Op de voorgrond het combo en dirigent Eddy van Braam (Foto WV) het optreden onlangs in de jeugd dienst van de hervormde kerk. Met het oog op de uitvoering is de afgelopen intensief gerepeteerd onder leiding van de buitenge weer een schoonmaakdag op de q q Holterberg. De Stichting wordt 7 O gevormd door tien recreatieonder- lemers in het heuvelruggebied onderdeel van de Stichting De leuze Heuvelwachter. Aan de 'schoonmaakdagen wordt telkens deelgenomen door een flink aantal vakantiegasten en overige vrijwil ligers. Ook deze schoonmaakdag worden boompjes gerooid. Daar voor komt men om 10.30 uur bijeen bij het kruispunt Plaggen- weg-Oude Hellendoornseweg. Daar kunnen auto's en fietsen worden geparkeerd. Na een wel komstwoord en uitleg van de bos wachter, loopt men naar de werk plek. Rond 12.30 uur wordt de schoonmaakdag besloten met een picknicklunch en een dankwoord. woon inspirerende dirigent Eddy van Braam, die zelf mede begeleidt op piano, meezingt en ook diverse solo's voor zijn rekening neemt. Gospelgroep Rejoice is een genot om naar te luisteren èn te kijken. Er wordt spontaan geswingt, het enthousiasme straalt er vanaf. De toenemende belangstelling voor Rejoice in de omgeving is daarom niet zo verwonderlijk. Een groot compliment voor Van Braam, wiens bezielende leiding duidelijk vruchten afwerpt. Op het pro gramma van Rejoice staan diverse bekende nummers, zoals We are the people praising the Lord' HAPPY Tel. 0548-362977 (waarmee ook hoo^ werd in de kerk), 'Rejoice', You are the light' en een zeer bijzonde re uitvoering van het 'Onze Va der', op muziek gezet door Van Braam en Van der Voet. Na een rustige start wordt toegewerkt naar een uitgelaten en swingend slot. Rejoice wordt begeleid door het combo met Van der Voet, Casper Schuppert (sax), Ton Ban- nink (toetsen). Celebrate Aan het concert wordt tevens mee gewerkt door de gospelgroep Ce lebrate uit de Maasstad. Bekend in het Westland bekend en via dit optreden ook het oosten des lands probeert te veroveren. Het pro motionele aspect had tot gevolg dat Celebrate gratis concerteert in Holten, met de hoop er enkele boekingen voor concerten aan over te houden. „Normaal moet er flink wat neergeteld worden voor zo'i. optreden," verklaart Van der Voet, die min of meer bij toeval in contact kwam met een lid van de groep. „Daar het kosteloos is, zijn we erg blij dit niveau te kunnen bieden." Om Celebrate en natuurlijk ook Rejoice onder de aandacht te brengen, heeft Rejoice 150 mailings aan kerken en ver schillende groepen en instellingen in deze regio gestuurd. Van aer Voet benadrukt nog eens de kwali teit van Celebrate, dat vergelijk baar is met The Continental Sin gers, zij het uitsluitend als Neder landse groep. Waar Rejoice uit enkel amateurs bestaat, telt Cele brate achttien (semi-)professionele vocalisten, die begeleid worden door tien musici. Om lid te kun nen worden moet ook speciaal au ditie worden gedaan. Centraal staat het gezamenlijk vieren (cele brate) en uitdragen van hun geloof in Jezus Christus. De groep geeft jaarlijks een kleine 50 concerten in binnen- en buitenland en bedient zich (ook in Holten) van een pro fessionele licht- en geluidsinstalla tie. Celebrate zong als backing- koor bij The Continental Singers, sommige leden zongen bij Adrian Snell en ook bij gospelgroep Disci pel. Beiden traden ook in Holten met veel succes voor het voetlicht. Celebrate brengt een grote ver scheidenheid aan hedendaagse gospelmuziek, van het repertoire uit de Opwekkingsbundel, The Continental Singers tot het Oslo Gospel Choir en de 'rock and roll' van Ingemar Olsson, met wie ze overigens ook op toernee zijn ge weest. De gospelgroep is ook re gelmatig op de (EO-)radio te be luisteren en gaat vast eenmaal per jaar op toernee door een Oosteu ropees land. Woensdagavond 11 oktober start de Stichting Socuwe in De Bosc hkamp met de cursus 'Weet wat u eet'. De bijeenkomsten staan on der leiding van Elly van der Mo len. Uit onderzoek blijkt dat bijna iedereen te vet eet, ook degenen met een normaal gewicht. Teveel vet verhoogt de kans op hart- en vaatziekten. Letten op vet is voor al een kwestie van kiezen en afwis selen. Hoe men dat doet komt aan bod tijdens de cursus. Per groep levensmiddelen, bijvoorbeeld zui- velprodukten, wordt men bewust gemaakt van de eigen voedings keuze. Ook wordt aandacht be steed aan het goed lezen van infor matie op verpakkingen en etiket ten en aan begrippen als calorie en joule. Datzelfde geldt voor 'de schijf van vier', die aangeeft wat dagelijks nodig is. De lessen duren van 20.00-22.00 uur. Kosten 25 gulden (voor twee lessen). Opgave is mogelijk bij Socuwe in het dorpshuis, tel. 362755. Maandag 9 oktober houdt de CNV afdeling Holten haar jaar vergadering in De Kandelaar, aan vang 20.00 uur. Spreker is de heer Hulsegge, juridisch beleidsmede werker van het CNV. Hij gaat in op de sociale zekerheid en op actu ele zaken rond de Miljoenennota. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Voor meer informatie kan men zich wenden tot H.J. Dul, tel. 62488. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. BOUWVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - vernieuwen bedrijfsgedeelte woonboerderij (gevels en kap) en plaatsen dakkapel Jeurlinksweg 16; - gedeeltelijk veranderen en vernieuwen bijgebouw Dorpsstraat 63; 2. KAPVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - 1 eik en 1 berk in het plan Lukensveld; - 2 lindebomen hoek Schoutenstraat 18/26; - 1 ceder en 2 berken Mr. G. Vixseboxsestraat 10; - 1 Amerikaanse eik en 1 berk Vianenweg 154; - 1 berk Reilinksweg 6; - afzetten hakhoutwal Pannenbakkersstraat; - 1 berk Canadastraat 77; - 1 eik Ab Jansenstraat 15; 3. TOESTEMMING IS VERLEEND VOOR DE VOLGENDE MELDINGPLICHTIGE BOUWWERKEN: - plaatsen dakramen en vernieuwen dak Korhoenderweg 15; - plaasen dakkapel Fazantenweg 11 - uitbreiden entree Raalterweg 29b; 4 VOORTS IS VERGUNNING, ONTHEFFING E.D. VERLEEND VOOR: - opstijgen heteluchtballonnen; - loterij S.V. Bato. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. BOUWAANVRAGEN 'Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw 8 woningen Erve Wiegmannink 14 t/m 28 (even) (25 september 1995); - bouw 8 woningen Erve Lukensveld 26 t/m 40 (even) (25 september 1995); - uitbreiden woonhuis Broekweg 18 (26 september 1995); - bouwen garage-carport Churchilistraat 38 (26 september 1995); - uitbreiden garage Erve Lukensveld 2 (2 oktober 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN BEGROTING 1996 'De commissievergaderingen voor de behandeling van de begroting 1996 vinden plaats op de volgende data en tijden in kamer 9 van het gemeentehuis: commissie II (gemeentewerken) maandag 9 oktober 1995 14.00 uur; commissie III (welzijn) dinsdag 10 oktober 1995 14.00 uur; commissie Onderwijs dinsdag 10 oktober 1995 19.30 uur; commissie I (financiën, ruimtelijke ordening, volkshuisvesting) woensdag 11 oktober 1995 14.00 uur. De aanbiedingsbrief en de begroting liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. VOORBEREIDINGSBESLUIT 'De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 25 september 1995, nr. 857/IJm/Hu, heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „Holten 1966", met bijbehorende voorschriften „Holten 1968", ten behoeve van de realisering van een verkooppunt voor motorbrandstoffen aan de Waagweg, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals rood omlijnd op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en ligt vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Holten, 5 oktober 1995 De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven. Op korte termijn wordt gevraagd een SECRETARESSE (m/v) ten behoeve van de leden van het College van burgemeester en wethouders van Holten. Functie-informatie: U verzorgt de correspondentie van de leden van het College van burgemeester en wethouders en beheert de agenda's van de college-leden. U maakt de notulen van de maandelijkse raadsvergadering en incidenteel van andere bijeenkomsten van het college of van collegeleden. U organiseert ontvangsten en bijeenkomsten van het college en verricht werkzaamheden m.b.t. representatieve verplichtingen van de burgemeester. U verzorgt de kabinetsdossiers en -stukken van de burgemeester. U vervangt in voorkomend geval de typiste/telefoniste/receptioniste. De functie ressorteert onder de chef afdeling algemene zaken. In principe is de taakomvang bepaald op 32 uur per week. Functie-eisen: - opleiding op HAVO/VWO-niveau, aangevuld met een volledige secretaresse-opleiding (bijv. directie-secretaresse Schoevers); - uitstekende beheersing van de Nederlandse taal; - bij voorkeur voldoende beheersing van Engelse en Duitse taal; - enige jaren ervaring in een vergelijkbare functie; - zelfstandigheid, flexibiliteit, organisatietalent, discretie, tact en representativiteit. Salaris: Geschat functie-niveau is schaal 6. De functie zal t.z.t. definitief worden gewaardeerd. Aan schaal 6 is een salaris verbonden van minimaal 2.761.- en maximaal 3.860.- bruto per maand bij een volledige betrekking. Afhankelijk van opleiding en ervaring zal aanstelling plaats vinden in schaal 5 of 6. Informatie: Nadere informatie kan worden verkregen bij de chef van de afdeling algemene zaken, tevens l-secretaris, de heer H. de Blaauw, telefoon 05483-7 38 39. Sollicitaties: Belangstellenden kunnen binnen één week na verschijnen van dit blad hun sollicitatie richten aan het College van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten, o.v.v. kabinet. Hoewel nog enkele maanden voor de boeg, bereiden Sint en Piet zich reeds voor op de jaarlijkse trip naar ons lieve landje. En dus ook naar Holten. De Goedheiligman heeft het bestuur van de Holtense Han delsvereniging inmiddels laten we ten zaterdag 18 november zijn op wachting te maken in onze ge meente. Zoals bekend wordt de jaarlijkse intocht georganiseerd door de HHV. Besloten is om dat in een ietwat ander jasje te steken, opdat de problemen in het verle den ook écht tot het verleden gaan behoren. Daarvoor is een nieuwe commissie onder aanvoering van Jos Kamphuis gevormd. Hij wordt terzijde gestaan door Su zanne Nales, Frank Dogterom en Annet Dikkers. Kamphuis het al doorschemeren dat het program ma in elk geval een 'wat vlotter karakter' krijgt. Met het oog op Sinterklaas en Kerst worden traditiegetrouw ex tra koopavonden gehouden: 30 november en 4 december, alsmede 21 december. Supermarkt Dikkers Cl000 blijft gedurende de extra koopavonden voor Sinterklaas ge sloten. Dinsdag 5 december slui ten de winkels om 17.00 uur, za terdag 23 december om 16.00 uur. Gezien het succes van de jaarlijkse winkelacties houdt de HHV ook nu tweemaal een bonnenactie. Vanaf 17 november Sinterklaasac tie, vanaf 18 december Kerstactie. Ook de kerstmarkt, vorig jaar met veel succes voor het eerst gehou den in de voormalige Ehag-garage, staat weer op het programma. Op nieuw in de voormalige garage. Ditmaal heeft de markt plaats op zaterdag 9 december. Lezingen voor jeugd. Hoe wel de Kinderboekenweek begin oktober gehouden wordt, volgt in het kader daarvan volgende maand nog een tweetal activiteiten. Dins dag 7 november komt schrijfster Corrie Hafkamp naar de biblio theek aan de Rörikstraat om een lezing te houden voor kinderen van groep 7 van de basisscholen. Een week later, dinsdag 14 novem ber, vertellen Ingrid en Dieter Schubert er voor kinderen van groep 2 over hun werk. Ledenvergadering. Maandag 9 oktober houdt Blauw Wit haar jaarlijkse ledenvergadering in het clubhuis op 't Vletgoor. Om half 20.30 uur zal voorzitter Gerhard Kolkman de vergadering openen, waarna de elf agendapunten wor den doorgenomen. Om de verga dering zo prettig mogelijk te laten verlopen worden de leden vanaf 19.30 uur in de gelegenheid gesteld om in het clubhuis de jaarverslagen van de diverse commissies in te zien. Na de pauze vindt de be stuursverkiezing plaats. Drie le den uit het bestuur zijn aftredend, maar hebben zich ook herkiesbaar gesteld. Voor leden bestaat de mo gelijkheid om tot 9 oktober tegen kandidaten in te dienen bij de se cretaris. De bijeenkomst zal beslo ten worden met het huldigen van een jubilaris, waarna voor de leden nog een rondvraag gehouden zal worden. In het eerste clubblad van dit seizoen is de complete agenda opgenomen.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5