ISO-certificaat voor Meinders Euro Service Wervelende folklore in De Kandelaar Structuurplan door raad vastgesteld OonkO Zakelijk BEKEKEN Expositie dorpshuis HQLTENS NIEUWSBLAD WELZIJN OUDEREN Toekomst: voorkomen van pech Kroatisch orkest in Holten Uit het politierapport I kerkdiensten I Bijeenkomst postzegelclub Schoenmode medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 5 OKTOBER 1995- Kwalitatief hoogwaardige dienstverlening. Het leverde Meinders Euro Service vorige week, als eerste binnen de bran che, het zogenoemde ISO-9002 certificaat op. Een garantie voor extra kwaliteit en een bekroning op het voortdurende streven naar dienstverlening op hoog ni veau. Directeur Jan Meinders kreeg het certificaat uit handen van J. Resting, directeur van_de certificeringsorganisatie TUV Nederland QA bv, onderdeel van de Duitse TUV-organisatie. Na deinders Euro Service is onlangs ~ok een Franse alamrcentrale ge- -ertificeerd. esting wees daarbij op het voort- u rende proces binnen het bedrijf m de kwaliteit te verbeteren en -hreef het behalen van deze be- angrijke mijlpaal toe aan het opti male 'samenspel' tussen directie en medewerkers. Lovende woorden ook van voorzitter en directeur ir. K.J. Noordzij van Transport en Logistiek, de grootste organisatie an beroepsgoederenvervoerders. "ehalve op de professionele hulp die de alarmcentrale vanuit Holten biedt aan gestrande vrachtwagen chauffeurs door heel Europa, blik- e hij in de toekomst en wees op et belang van het voorkomen van ech. Wagenparkbeheer in het "treven de weg op te kunnen met o schoon mogelijke en zo pech- rij mogelijke wagens. Het ISO- ertificaat beschouwde hij als 'uit- alsbasis voor verdere uitbrei- en ontwikkeling die langzaam aar zeker meer gestalte krijgt bij "einders Euro Service. ,,Nu ver elpen wij de pechgevallen/cala- ïteiten, maar voor de nabije toe- omst gaan we samen met onze pdrachtgevers pechgevallen ver elpen," lichtte Jan Meinders zelf e. „Het streven daarbij is dat er eeds minder sprake is van pech nderweg." Meinders blikte kuit rug naar hoe het allemaal begon, ind 1984 begonnen met twee me- ewerkers, een oppervlakte van 20 ierkante meter en een omzet van 5 miljoen gulden, anno 1995 aalf (binnenkort dertien) mede- erkers, gehuisvest in het voor- lige Wonnink-pand aan de ranjestraat met een totaalopper- lak van 300 vierkante meter en nzet van 16 miljoen gulden, 'orig jaar bood de Holtense larmcentrale hulp aan 14.000 echgevallen, dit jaar worden dat r zo'n 16.000. Vanuit de vestigin- en in eigen land, Rusland en bin- enkort ook België staan vakkun- ige medewerkers zeven dagen per eek, 24 uur per dag klaar om estrande chauffeurs snel weer op eg te helpen. Coördinatoren die et vak kennen en die niet alleen p de hoogte zijn van alle door- tande routes binnen Europa, aar ook van de techniek van alle nerken vrachtwagens en boven- lien alle moderne talen beheersen, ivcnals het 'vakjargon'. Bij calami- eiten kan Meinders Euro Service erugvallen op 6000 bedrijven in leel Europa, waar de leden heen tunnen. Bedrijven die aan hoge twaliteitseisen voldoen. Jan Vleinders: „Op dit moment is het nogelijk, om waar ook in Europa, Trots als een pauw toont Jan Meinders, hier samen met echtgenote Marian, het zojuist ontvangen ISO-9002 certificaat. Voor de toekomst streeft Meinders naar het voorkomen van pech onderweg (Foto WV) binnen anderhalf uur nadat op dracht gegeven is voor reparatie, een monteur ter plekke te heb ben." Naast technische hulp biedt het bedrijf ook vergaande hulp op fi nancieel en administratief gebied. Daarbij valt te denken aan beta lingsgaranties bij calamiteiten en het, desgewenst snel, regelen van contant geld voor chauffeurs. Meinders Euro Service verzorgt tevens de eerste administratieve afwikkeling van een pechmelding. 's Avonds en 's nachts biedt het bedrijf voorts een unieke bereik baarheids-service, waarbij elke melding onder de desbetreffende bedrijfsnaam en volgens eisen van de klant wordt afgewerkt. Daar naast wordt het complete wagen parkbeheer, inclusief technische en financiële verslaglegging, op ef ficiënte wijze overgenomen voor grote transportbedrijven en lease- en creditcardorganisaties (onder meer DKV). De uitreiking van het ISO-9002 certificaat werd opgeluisterd door de uitstekend van de tongriem ge sneden gastheer Jacques d'Anco- na, een gewaardeerd optreden van Anneke Grönlöh en een perfect buffet. Liefhebbers van folkloritische muziek kunnen vrijdagavond 13 oktober hun hart ophalen in De Kandelaar. Vanaf 20.00 uur ver zorgt het ensemble Pajo Kolaric er een wervelend optreden, geor ganiseerd door HMV. Het orkest is afkomstig uit Osijek, de Kroa tische industriestad, waar enkele jaren geleden een bliksemactie voor werd gehouden. De stad had toen zwaar te lijden onder de hevige aanvallen van de elkaar bestrijdende Kroaten en Serven. De reacties vanuit Holten waren hartverwarmend en spontaan. Binnen korte tijd werd een grote hoeveelheid levensmiddelen en konden en ziekenhuismaterialen bijeengebracht. Hoewel al enkele jaren geleden, wil Pajo Kolaric, dat Osijek als thuisbasis heeft, middels het optreden dank betui gen aan Holten. „Ze voelen sinds die actie een enorme vriendschap voor Holten," vertelt Joke Voor des, die met echtgenoot Gerard al PC0B Tijdens de bijeenkomst van de PCOB op 23 september jl. hield rustend huisarts H. Pot uit Kam pen een inleiding over "Ouderen en gezondheidszorg". Hij schetste hoe de afgelopen 150 jaar veel in de gezondheidszorg was verbeterd, maar wees de aanwezigen er op dat wij niet alles naar onze hand kun nen zetten. Mede door nieuwe technieken in de gezondheidszorg kunnen ouderen langer zelfstandig blijven wonen. Hiertoe heeft ook de politiek met aandacht voor ar moedebestrijding, bouw van bete re woningen en kwaliteitscontrole op wat wij consumeren bijgedra gen. „Onze ziekenhuis- en huis vestingsvoorzieningen zijn nog niet aangepast aan de veranderin gen binnen de leeftijdsopbouw van onze bevolking. Er zal m.n. moe- en worden gewerkt aan het oplei- len van meer geriatrische specia- istcn en aan het vermeerderen van lc kennis van onze huisartsen op lit gebied," aldus Pot. Na een leschouwing over het vraagstuk van de kostenbeheersing binnen de ;ezondheidszorg kwam de spre- ter tot de conclusie dat, hoewel de torg voor iedereen toegankelijk noet blijven, er toch keuzes ge naakt moeten worden. De spreker >esloot zijn betoog met een goede aad aan alle aanwezigen, "wees extra waakzaam voor erfelijke aan doeningen, maar wees niet over- Ireven zorgelijk. Wees matig in iet nuttigen van suiker, vet en lieren. Blijf bewegen, rust vol- loende, stop met roken en houdt belangstelling voor wat er om u heen gebeurt". Buro rechtshulp Iedereen krijgt in zijn leven wel eens met het recht te maken. Dat gaat dan om rechten die men als Nederlandse burger heeft. Denkt u maar eens aan problemen met een sociale uitkering. En wat dacht u van uw recht als huurder wan neer uw huisbaas u de huur wil opzeggen, of verhogen en wanneer hij weigert noodzakelijke repara ties uit te voeren? Voor dit soort gevallen kunt u voor informatie, advies of rechtsbijstand terecht bij het Buro voor Rechtshulp. Deze worden door de overheid gesubsi dieerd, maar werken geheel onaf hankelijk. Ze zijn bedoeld voor al diegenen die gezien hun inkomen, opleiding, of maatschappelijke po sitie behoefte hebben aan kostelo ze informatie en advies op juri disch terrein. Medewerkers van het buro kunnen u helpen wanneer u op zoek bent naar informatie met o. m. folders, of als dat nodig is een verwijzing naar een instantie die u beter kan helpen. Het buro is ge specialiseerd in woonrecht, ar beidsrecht en het recht op sociale verzekeringen. Buro's voor rechtshulp zijn regionaal georga niseerd. Dat betekent voor Holten dat men een beroep zal moeten doen op het buro in Deventer, gevestigd aan de Brink 14. Post kan worden gezonden naar Post bus 6174, 7401 HD Deventer. U kunt ook bellen, het nummer is 0570-615111. De openingstijden zijn ma., di., woe. en vrij. van 9.00 - 14.00 uur en op donderdag van 12.00-20.00 uur. vescheidene malen in Osijek ver toefde. Dat het tweetal met J ohan en Cobi van Bruggen jaren geleden een optreden van Pajo Kolaric bij woonde, bracht de contacten en inmiddels hechte vriendschap tot stand. De situatie in de stad is inmiddels wel verbeterd, maar on danks herstelwerkzaamheden laat de oorlog nog steeds nadrukkelij ke sporen na. Osijek is overigens nog deels omsingeld door Serven. Hoewel de inwoners de draad van alle dag weer oppakken heerst er nog altijd spanning. Nog onlangs werd opnieuw geschoten in de stad en dreigde de situatie opnieuw uit de hand te lopen met als conse quentie dat de trip naar Nederland bijna moest worden afgelast. Ge lukkig keerde de rust vrij snel terug. Het orkest Pajo Kolaric werd in 1954 opgericht in Osijek. De naam werd ontleend aan de beroemde componist Pajo Kolaric, die al in 1847 met veel succes een groep oprichtte. Door de jaren heen heeft het ensemble zich bewezen als de beste gorep die deze instru menten bespeelt. De naamsbe kendheid is dan ook groot, zowel in eigen land als in vele Europese landen en ook Canada en Ameri ka. Op hun binnen- en buiten landse reizen sleepte Pajo Kolaric meerdere malen prijzen in de wacht. Dit jaar won het orkest in eigen land een gouden medaille als 'beste Kroatische groep'. Pajo Ko laric telt circa honderd actieve le den, van wie het grootste deel uit muzikanten bestaat. Bij het en semble hoort ook een 'vocal' groepje met een solist. Er bestaat tevens een jeugdopleiding. Het re pertoire van Pajo Kolaric omvat Kroatische volksmuziek, compo sities en mélodieën uit Slavonië, moderne muziek en oude stads- en dansmuziek. Het muzikale gezelschap arriveert niet voor de eerste maal in Holten. Al enkele malen verbleven de overwegend jonge Kroaten in gastgezinnen en in veel gevallen is een warme vriendschap ontstaan met van tijd tot tijd ook bezoeken over en weer. Pajo Kolaric komt met 45 man naar Holten en wordt als vanouds gehuisvest bij gastge zinnen. Een rustig weekeinde wacht hen niet. Na het concert in De Kandelaar volgt zaterdag een concert in Hoevelaken, zondag ochtend een koffieconcert in het Gorsselse Trefpunt, waarna maan dag via Duitsland, waar eveneens geconcerteerd wordt, de thuisreis begint. Na een aanzienlijke voorbereiding heeft de gemeenteraad vorige week het Structuurplan Kernen vastge steld. In het plan wordt de ruimte lijke ontwikkeling van Holten op de langere termijn (tot 2011) aan gegeven, ondermeer over de toe komstige woningbouw in plan Liezen en uitbreiding van indu strie op het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein Vletgaarsmaten. Gedurende de inzagetermijn ont ving de gemeente diverse bezwa ren. Dat het college het bezwaar van de Bewonerskring De Telgen niet-ontvankelijk verklaarde, schoot met name D66 maar ook de VVD in het verkeerde keelgat. Het bewuste bezwaarschrift dat geda teerd was op 17 januari 1995 en gericht was op de in het plan ge noemde woningbouwlokatie Tel gen, arriveerde een dag later ter wijl de bedenkingen vóór op of zondag 15 januari moesten zijn ingediend. „Formeel te laat ja, maar is dit niet tè consequent? Ik beschouw deze houding als 'stug, stijf en stram," probeerde Van der Torre (D66). Ook de Telgenbe woners reageerden (al eerder) op het besluit. In een brief aan de gemeenteraad van 13 juni jl. con stateerden zij, na het inwinnen van juridisch advies, dat de gemeente lijke stellingname 'wel bijzonder hard is'. Benadrukten werd dat Dinsdag 26 september vond op de kruising Kolweg-Industriestraat- H.J. Wansinkstraat een verkeers ongeval plaats tussen een perso nenauto en een bromfietsster. De bestuurder van de personenauto, komende vanaf de Industriestraat, verleende geen voorrang. Tenge volge van dit ongeval liep de brom fietsbestuurster een kneuzing op aan haar been, alsmede een vlees wond. Ze kon ter plaatse worden behandeld door een arts en naar huis worden overgebracht. Vermoedelijk in de nacht van za terdag op zondag, 23 en 24 sep tember, werd een auto opengebro ken in de Canadastraat. Men ver nielde een ruit. Doordat toen het alarm afging, zag de dader van verdere activiteiten af. De volgende nacht werd een soort gelijke poging ondernomen bij een auto die stond geparkeerd aan de Reilinksweg. Hier probeerde men een slot van een auto te forceren. Het gelukte de dader niet de auto te openen, of hij werd in zijn handelingen gestoord. Op 26 september werd geconsta teerd dat er was ingebroken in de kantine van SV Holten aan de Valkenweg. Men kwam binnen door een raam te forceren. Ge luidsapparatuur en enig snoep werden weggenomen. In de nacht van 26 op 27 september werd er ingebroken in een woning aan de Hakkertsweg. Men kwam binnen door een gaatje te boren in een kozijn, waarna een raam ge opend kon worden. Ontvreemd werden enige waardepapieren, waaronder cheques en enig geld. De papieren werden op 27 septem ber teruggevonden op een par keerplaats in de omgeving van Eemnes (Noord Holland). Dezelfde nacht werd ook ingebro ken in een woning aan de Tro- mopsweg. Ook hier was de gaat- jesboorder actief. Weggenomen werden waardepapieren en enig geld, alsmede een personenauto. De auto is tot op heden niet terug gevonden. Een derde inbraak die nacht ge pleegd, vond plaats in Het Bonte Paard. Er werd een ruit verbroken en enig kleingeld weggenomen. Tevens brak men een speelauto maat open. In dit apparaat bevond zich echter geen geld. Op 28 september vond een aanrij ding plaats op de rotonde van de Markeloseweg. Een bestuurder van een personenauto verleende geen voorrang aan een bestuurder van een bromfiets. In dit geval bleef het bij materiële schade. Een inwoner uit onze gemeente werd bekeurd omdat hij twee au tostoelen en een achterbank aan het verbranden was. Uit milieuo verwegingen is dit volgens de Af- valstoffenverordening verboden. In de nacht van 28 op 29 september werd ingebroken in de kantine van Blauw Wit. Een raam werd open gebroken. Weggenomen werden enig snoepgoed en ingevroren pa- tat-frites. Op 30 september vond op de Al een kettingbotsing plaats, waarbij vijf personenauto's waren betrok ken. Een bestuurder moest in ver band met filevorming afremmen. Dit werd te laat bemerkt door een achteropkomende auto. Daarna botsten nog drie auto's op elkaar. Alle voertuigen liepen behoorlijke schade op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Op 1 oktober werd op de Holter- bergweg bestuurder van personen auto's gecontroleerd op de draag plicht van autogordels. De politie had de indruk dat deze verkeersre gel redelijk werd nageleefd. Vier bestuurder kregen een bekeuring. Op maandag 2 oktober en dinsdag 3 oktober werd de schooljeugd gecontroleerd op het vermogen van de door hun bestuurde brom fietsen. Ongeveer 20 bromfietsbe stuurders werden door een politie man op een motor van de weg geplukt, waarna hun voertuig op een testbank werd gecontroleerd. Drie bestuurders kregen een pro- ces-verbaal. Deze controles zullen op ongeregelde tijden in de toe komst worden herhaald. men niet op de hoogte was van de uiterste datum van inzending. Hoewel in bezit van de publicatie over de periode waarin bezwaar kon worden aangetekend, was het hen ontgaan dat die van één maand in vier weken was veranderd. De 15e januari was bovendien een zondag. Volgens de Telgenbewo ners was hen meegedeeld dat in dit soort gevallen soms de eerstko mende maandag ook meetelt voor het indienen van bezwaren. Hoewel op hoofdlijnen akkoord met het plan, wees Jan Metsema- kers (PvdA) wel op het onderdeel verkeersstructuur. Op dit punt blinkt het volgens hem uit in 'nik- serigheid'. Bij monde van Harry Dul liet het CDA weten niet in te stemmen met dat onderdeel van het plan. De Holtense Postzegelclub komt maandag 9 oktober weer bijeen in De Boschkamp voor de maande lijkse ruilavond. Tussen 19.00 en 20.00 uur is het tijd voor jeugdclub Het Pincetje, vanaf 20.00 uur vol gen de senioren. Ook niet-leden met belangstelling voor alles wat met filatelie te maken heeft zijn van harte welkom. In de ontmoetingsruimte van De Boschkamp is tot en met 21 okto ber een verkoopexpositie ingericht van de 20-jarige Bertien Stukker. Haar werk bestaat uit aquarellen en pastels, waarbij Bertien de na tuur als inspiratiebron gebruikt. De Holtense begon haar loopbaan als amateurschilder op 15-jarige leeftijd in een teken-scnildergroep voor tieners onder leiding van kunstenares Annet Schippers. Daarna volgden ze lessen bij An- 'nemarie Schuppert en de Bath- mense Annemarie Merx. Bertien Stukker is een waar natuurliefheb ster. Bloemen hebben dan ook haar grote voorkeur. De werken van de nog jeugdige Holtense ken merken zich door de verfijnde af werking en de met zorg gekozen kleuren. De tentoonstelling in het dorpshuis is met uitzondering van Grotestraat 75, Goor V Tel. 0547-27 21 80^ Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Gezinsdienst van Schrift en Tafel. Oppasdienst: me vrouw Schuppert, Marloes Wol- ters. 19.00 uur, da. J.W, den Her tog. Dijkerhoek: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Werelddiaconaat. Uit gangscollecte: Orgelfonds Diessenplas: woensdag 11 okto ber: ds. S.M. Roozenboom. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder (Werelddiaconaat). 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Collecte: Werelddiaconaat. Tweede collec te: Rente en aflossing. Kinderne- vendienst groep 2 en 3 o.l.v. Her- ma Aanstoot; groep 4 en 5 o.l.v. Gerda Wolters; groep 6 en 7 o.l.v. Chris Offringa. Oppasdienst: 0-3 jaar: Anncmieke Meijerink, Hen- riette Beldman, Karin Tromop; 0- 4 jaar: Rita van der Voet, Trudy Schuppert. RK kerk: 10.00 uur, Eucharistie viering. Oppasdienst: mevrouw Schuppert, Marloes Wolters. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: We relddiaconaat. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Optiek Jos geeft alle contactlensdrager vanaf heden de kans lege flessen contactlensvloeistof in te leveren. De verzamelde Flesjes wor den vervolgens naar een bedrijf gestuurd dat van gerecycled kunst stof onder meer tuinmeubilair maakt. De 'recycling garantie' van dit bedrijf staat er borg voor dat de geretourneerde flesjes daadwerkelijk worden herverwerkt. Gezamenlijk kunnen Optiek Jos en de milieu bewuste contactlensdragers zo een bijdrage leveren aan het vermin deren van de afvalstroom. Jaarlijks belanden bijna 9 miljoen lege flesjes contactlensvloeistof bij het huisvuil. Dit komt overeen met ongeveer 200.000 kg kunststof afval. Het enige dat de contactlensdra gers hoeven te doen is de lege flesjes te deponeren in de speciale houder in de optiek aan de Dorpsstraat. Het is weer zover. Vanaf 4 oktober is het 10 dagen feest bij Foto Video CD Ten Velde. Centraal tijdens de platen tiendaagse staat de gratis CD die u cadeau krijgt bij besteding van 49,95 gulden in de CD-shop. Een prachtig cadeau voor muziekliefhebbers. Bent u in het bezit van een CD-i speler dan wachten u met deze gratis schijf nog vele extra's. En die vele extra's treft u ook bij Ten Velde. Want behalve een brede collectie CD's treft u daar ook andere entertainment-produkten als video, video CD, CD-i en CD rom. De gratis CD bevat 12 unieke nummers van artiesten als 2 Unlimited, Clouseau, de Jazzpolitie, Gordon en vele andere bekende Nederlandse artiesten. Als klap op de vuurpijl is de extra lange versie van Rene Froger Friends toege voegd aan de CD. Romantiek plus is de slogan van de klassieke promotie-actie in de Nederlandse platenzaken. Deze loopt van 4 oktober tot en met 31 december. Tijdens deze periode staat een promotie CD centraal voor de prijs van 9,95 gulden. Bij deze CD zijn 27 waardebonnen toegevoegd met een waarde van circa 600 gulden op geselecteerde klassieke CD-titels. -Installatiebedrijf Klein Velderman in Holten behoort tot een van de meest kredietwaardige installatiebedrijven in Nederland. De Holten se firma staat zelfs in de top tien van Nederland. Klein Velderman komt uit op een negende plaats. Een en ander blijkt uit een onderzoek dat is gehouden door het bureau Graydon (kredietinformatie, debi teurenbeheer en incasso) dat bedrijven test op hun kredietwaardig heid. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen1100 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: K. van Aken, Keizers weg 28, Holten. Tel. 0548- 361787. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens ai- spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 0573-221538. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. maandag- en dinsdagmiddag dage lijks te bezichtigen tussen 9.00 en 17.00 uur. Donderdag 5 oktober: 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek Vrijdag 6 oktober: 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek Zaterdag 7 oktober: v.a. 10.00 uur, start Amor-wandeltocht bij 't Trefpunt/Espelo (5/10/15/25 km); 20.00 uur, gospelconcert Rejoice en Celebrate in De Kandelaar; 20.00 uur, start Nacht om Holten bij 't Stuurhuus (inschrijving v.a. 19.30 uur) Zondag 8 oktober: v.a. 10.00 uur, start Amor-wandeltocht bij 't Trefpunt/Espelo (5/10/15/25 km); 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Maandag 9 oktober: 18.30-21.00 uur, bloeddonoravond in sporthal 't Mossink; 20.00 uur, jaarverga dering CNV Holten in De Kande laar; 20.00 uur, bijeenkomst Hol tense Postzegelclub in De Bosc hkamp (van 19.00-20.00 uur jeugdclub) Dinsdag 10 oktober: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman Donderdag 12 oktober: start herfstexpositie Bos Dierenwereld 'Wild en landschap'; 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek; 19.45 uur, HVG-bijeen- komst in Irene met gast Rita Bel dman (natuurgeneeskunde) Vrijdag 13 oktober: 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijker- hoek; 20.00 uur, concert Pajo Ko laric in De Kandelaar Zaterdag 14 oktober: 10.00-16.00 uur, J ubileummarkt 50-jarige NBvP Holten in zaal Vosman; 10.00-17.00 uur, open dag bezoe kerscentrum 'Sallandse Heuvel rug' (t.o. hotel Dalzicht); 20.00 uur, concert Campanella in dorps kerk Zondag 15 oktober: 10.00-17.00 uur, open dag bezoekerscentrum 'Sallandse Heuvelrug (t.o. hotel Dalzicht); 10.00 uur, start MAC- klassiekerrit bij 't Stuurhuus Maandag 16 oktober: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt; 20.00 uur, lezing Kunst en Cultuur in De Boschkamp over Rodin Dinsdag 17 oktober: 20.00 uur, gratis zangavond in De Kandelaar door Stichting Zending Zonder Grenzen Woensdag 18 oktober: 19.00- 20.00 uur, dames-, heren- en tie- nerkledingbeurs in zaal Vosman; 20.00 uur, orgelconcert in De Kandelaar Donderdag 19 oktober: 9.30- 11.00 uur, dames-, heren- en tie- nerkledingbeurs in zaal Vosman; 14.30 uur, bijeenkomst ANBO Holten in De Boschkamp (lezing notaris); 19.00 uur, toernooi schietvereniging De Zaagmolen in clubgebouw Dijkerhoek Geboren: Esmee, dochter van G. Kolkman en M.A. van der Mark; Sterre, dochter van D.M.J. Kamp man en A.W. Ooms; Rick, zoon van R. van de Leur en G.B.G. Brands. Gehuwd: J. Nijenhuis en G.W.J. Schöppers.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3