M - Erik Huizebosch wint de skeelermarathon Keunefeesten '95 met voor elk wat wils Zakelijk BEKEKEN Rommelmarkt wint het van kleinvee HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Gemeente ff Veronica Drive In Show 7 september DIENSTEN STAND DIENSTEN DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1995- Op 28 juli vond een aanrijding plaats op de kruising Drostenweg- Schoutenstraat tussen twee perso nenauto's. Een bestuurder, ko mende uit de Schoutenstraat, ver leende geen voorrang. Beide voer tuigen werden behoorlijk beschadigd. Er waren geen per soonlijke ongelukken. In de nacht van 28 op 29 juli werd een ruit vernield van een woning aan de Kerkstraat. De bewoner hoorde dat de ruit werd ingesla gen, doch toen hij ging kijken was de dader reeds gevlogen. Vermoe delijk betreft het hier een misselij ke vorm van baldadigheid. Op 29 juli werd er geconstateerd dat er was ingebroken in de ge reedschapsruimte van de Canadese begraafplaats. Er werd voor onge veer 8000 gulden aan gereedschap weggenomen, o.a. een aggregaat, een kantmaaier en een bladblazer. Een grote ruit van een wachtruim te bij het NS station bleek te zijn ingegooid door een steen. Wan neer dit precies is gebeurd is onbe kend. Eveneens op 29 juli vond een ver keersongeval plaats op de kruising Kolweg-Kerkstraat-Oranjestraat- Dorpsstraat. Een jeugdige wielrij der negeerde het rode stoplicht toen hij van de Kolweg kwam fietsen. Een motorrijder moest daarop sterk afremmen en kwam daarbij ten val. De fietser werd niet geraakt. De motor werd behoor lijk beschadigd. Op zondag 30 juli vond een ver keersongeval plaats op de kruising Deventerweg-J eurlinksweg-Aal- tinksweg. Een fietser, komende van de Aaltinksweg, stak de De- venterweg over, terwijl op dat mo ment een personenauto uit de rich ting Holten-centrum kwam. Door een schrikreactie van de autobe stuurder reed deze met zijn spliks- plinternieuwe auto de vluchtheu vel op, waarbij enig straatmeubi- lair werd vernield. De auto kwam zwaar beschadigd tot stilstand te gen een betonnen bloembak. Vol gens een getuige was deze reactie niet nodig geweest, daar de fietster reeds de rijbaan over was gesto ken. Bedoelde wielrijdster heeft de komst van de politie niet afge wacht. De politie zou graag willen weten wie deze vrouw is geweest. Zij wordt verzocht zich te melden. Eveneens op zondag 30 juli werd op klaarlichte dag te omstreeks 16.00 uur ingebroken in een schuur aan de Tromopsweg. De daders hadden reeds enkele stuk ken gereedschap buiten neergezet om in een auto te laden, toen ze werden overlopen door de bewo ners. Met een smoes verlieten ze het erf. Op 31 juli werd er een snelheids controle gehouden op de Provinci ale weg Sl 4 (Holten-Raalte) ter hoogte van de Boschschool. Er werden 232 voertuigen gecontro leerd. Daarvan reden er 17 te snel. De hoogst gemeten snelheid be droeg 134 km per uur. Ter plaatse mag slechts 80 km per uur worden gereden. Op dezelfde datum werd tussen 11.15uurenl3.00 uur ingebroken in een vakantiebungalow op het Twenhaarsveld. Men kwam bin nen door een keukenraam open te breken toen de bewoners niet thuis waren. Vermist wordt een geldbe drag van enkele honderden gul dens. Een vakantieganger verloor tussen Rijssen en Holten haar tas met daarin o.a. een bedrag van f 1300,00. Deze tas werd in de loop van de middag teruggevonden, doch toen bleek het geld uit de tas te zijn verdwenen. Overige goede ren, zoals rijbewijs, kentekenbe wijs en een bril, waren nog wel aanwezig. De eerste vinder was kennelijk niet te goeder trouw en heeft het geld meegenomen en de tas weer weggegooid. Wet Milieubeheer Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 4 juli 1995 vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: - de vennootschap onder firma Schippers, Gaardenstraat 55 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een groothandel in diepvriesprodukten alsmede de winkelverkoop en ambulante handel op het adres Keizersweg 50 te Holten. - de heer H. J. Langezaal, Keizersweg 48 te Holten zijnde een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het in werking hebben van een inrichting voor het slijpen van zagen, het stelliteren van handzagen en het uitvoeren van metaaiconstructiewerkzaamheden op het adres Keizersweg 48 te Holten. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage gedurende zes weken na de datum van terinzagelegging (vanaf 4 augustus 1995 tot 15 september 1995) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bedenkingen hebben ingediend: d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden'ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (vóór 15 september 1995). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1bouwvergunning is verleend voor: - bouw woonhuis Kerkhofsweg 5: - uitbreiden woonhuis, bouw carport en verplaatsen berging Erve Joost 17; - bouw opslagloods Sangeldijk 16; - vervangen kozijnen, deuren en ramen Schoolstraat 9; - plaatsen roldeur Larenseweg 48 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingsplichtige bouwwerken: - plaatsen volière Beusebergerweg 8; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - sponsorloop S.V. Holten (22 september 1995); - innemen standplaats kenteken graveren (24 augustus 14 december 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw dubbel woonhuis Eekelscharen 15 en 17 (24 juli 1995); - vergroten woonhuis Liezenweg 4 (25 juli 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 9 augustus 1995 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" t.b.v. uitbreiding bungalowpark De Lindenberg; advies inzake afwijzing verzoek om planschadevergoeding als bedoeld in artikel 49 W.R.O.; voorstel inzake bouwrijpmaken fase 2 van het bestemmingsplan Lukensveld; voorstel inzake het vernieuwen van een buitendeur kozijn en dakbedekking en het renoveren van een sanitaire ruimte t.b.v. condoléanceruimte; voorstel inzake aanwijzing lid algemeen bestuur Regio Twente. De eerstvolgende vergadering van de commissie II! vindt plaats op dinsdag 8 augustus 1995 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake klein onderhoud condoléanceruimte; concept-raadsvoorstel inzake vernieuwen dakbedekking woonwagen 't Landeweerd 49; jaarverslag 1994 Stichting Welzijn Ouderen Holten; jaarverslag 1994 Stichting Sociaal-Cultureel Werk; ontwikkelingen budget kinderopvang 1996. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester op maandag 7 augustus 1995 vervalt. Indien gewenst kan na telefonische afspraak met een wethouder worden gesproken. Een blond knulletje op klompjes zit op de stoep aan de Larenseweg. De ontknoping van de skeeler wedstrijd bij de A-rijders nadert, maar hij kan de slaap nauwelijks meer onderdrukken. De warmte en de belevenissen van de dag eisen hun tol. Ook het opzwepende en thousiasme van het in grote getale opgekomen publiek mag niet ba ten. Hij doét zijn oogjes af en toe nog wel open, maar net skeeleren gaat aan hem voorbij. Voor 't jochie was het een hete, lange dag, voor de rijders gold dat voor de koers. Bijna alle rijders 'klaagden' na afloop over het moordende tempo en de slopende hitte, mede vanwege het hoge vochtigheidsgehalte van de lucht. Of zoals winnaar Erik Huize bosch uit Gramsbergen het na af loop uitdrukte: „Het was een slo pende koers. Vooral in het begin had ik er absoluut geen vertrou wen ih. Ik had zulke slechte be nen. En dan die warmte, die was bijna ondraaglijk." Erik Huizebosch werd dus win naar van de tweede skeelermara thon van Holten. Huizebosch, door een van zijn collega's om schreven als het 'beest', klopte na een felle eindsprint Marcel Oosten en Patrick Grobbé. Daarmee werd Huizebosch de opvolger van de Amerikaan Eddy Matzger die de editie van vorig jaar op zijn naam schreef. Matzger eindigde nu als elfde. Dat Holten in Huizebosch een glorieus winnaar kreeg, is een ge geven. Huizebosch is leider in net klassement van de Tijl-Cup. Maar Huizebosch is daarenboven ook een goed promotor van de skeeler- sport. Een kerel uit een stuk die aan de meet ook altijd zijn mond op de juiste plaats heeft zitten. Met andere woordeneen goed ambas sadeur van de toch nog jonge skeelersport. Dat vindt ook Kees Poel, organisator van de Skeeler Marathon Holten. „Ik kan niet anders dan tevreden zijn met zo'n winnaar. Erik is een pure aanwinst voor de skeelersport." Dat Huizebosch de 45 minuten en 5 ronden in Holten winnend zou afsluiten, was aanvankelijk niet Een beeld van de skeelermarathon, waar het tempo in de bocht even stil valt, waardoor de rijders even i. gelegenheid zijn hun rug te rechten. (Foto: W. V.). voorzien. Huizebosch: „Ik was in het begin al moe, ik had vreselijk slechte benen en heb een moment overwogen om op te geven." Maar het 'beest' van Gramsbergen beet op zijn tanden. En daarbij werden de nodige hand- en spandiensten door zijn jonge ploegmaat Arjan Smit. Deze jonge knaap, die on langs twee zilveren medailles vero verde bij het Europees jeugdkam pioenschap, deed sleurend werk aan de kop van het peloton waar door de groep er almaar weer in slaagde vluchters in te halen. Zo werden uitlooppogingen van Eddy Matzger, werelduurrecord houder Haico Bouma, en bijvoor beeld Jan Eise Kromkamp in de kiem gesmoord. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag John van Dijk aan kop. Maar toen kwam de klasse van Huizebosch naar boven. Met een uiterste krachtsinspanning liet hij Oosten en Grobbé achter zich. Bij de C-rijders was de zege voor John Hughes uit Arnhem. De snelle finisher uit Arnhem boekte daarmee zijn eerste overwinning van dit seizoen. In de spint ver sloeg hij Erik Schaper en Willem Poelstra. Ook bij de veteranen en de dames kwam het aan op een sprint. Het hoeft haast geen betoog dat de strijd bij de veteranen gewonnen werd door Piet de Boer uit Jellum. De nationaal kampioen hield in Holten Sipke van de Wal en Paul van Vilsteren achter zich. Het hoeft ook geen betoog dat de strijd bij de dames werd uitgevochten door de Rouveense familie Smit. Ditmaal was J enita Smit de sterk ste. Karin Verhoef werd tweede voor Gretha Smit en Marjanne Smit. Bij de jeugd tot en met 14 jaar was Mark Tuitert uit Holten de te kloppen man. Mark, die onlangs op de nationale baankampioen- schappen in Wolvega drie medail les in de wacht sleepte, maakte zijn favorietenrol waar en won voor eigen publiek. Hij eindigde voor Jeroen Dunnewind en Rinse Kloek. Organisator Kees Poel was na af loop bijzonder in zijn nopjes met de wedstrijd. „Het toeschouwers aantal was buitengewoon hoog. De wedstrijden waren alle tot het einde toe spannend. Ik heb geno ten. Natuurlijk zijn er zaken voor verbetering vatbaar. Maar het zijn slechts details. Volgend jaar wil ik iets meer charme aan het geheel toevoegen. Hoe? Er dient een VIP-car langs de kant te staan, opdat genodigden daarin comfor tabel van de wedstrijden kunnen genieten." Het blonde knaapje op klompjes loopt hand in hand met zijn moe der. Met zijn hoofd tegen haar heup waggelt hij naar huis, wel licht die nacht dromend van toe komstig succes als skeelerkampi oen. Uitslagen: Jeugd tot en met 11 jaar: 1. Willem Hut (Haulerwijk); 2. Elma de Vries (Haule); 3. Geert Plender (Kamperveen). Jeugd tot en met 14 jaar: 1. Mark Tuitert (Holten); 2. Jeroen Dunnewind (Ommen); 3. Rin se Kloek (Kamperveen). Veteranen: 1. Piet de Boer (Jellum); 2. Sipke van de Wal (Harkema); 3. Paul van Vilsteren (Zwolle). Dames: 1. Jenita Smit (Rou- veen); 2. Karin Verhoef (Woerden); 3. Gretha Smit (Rouveen); C-rijders: 1. John Hughes (Arnhem); 2. Erik Scha pers (Gorredijk); 3. Willem Poelstra (Hyum). A-rijders: 1. Erik Huizebosch (Gramsbergen); 2. Marcel Oosten (Gor redijk); 3. Patrick Grobbé (Dalfsen); 4. Haico Bouma (Oldetrijne); 5. Henk Schra (Staphorst). Vier dagen lang feest met een gevarieerd programma voor jong en oud. Hoewel nog een maand te gaan, maakt menigeen zich al op voor de vijfde Keune feesten, die van donderdag 7 tot en mét zondag 10 september du ren en zoals gebruikelijk plaats hebben op de Kalfstermanswei- de. Het eerste lustrum wordt be nadrukt in de toegangsprijzen, die bewust laag zijn gehouden en waarin het veelvoud van vijf te rug te vinden is. 'Keunefeesten, beregezellig,' luidt sinds vórig jaar het devies. Onge twijfeld is het ook dit jaar van toepassing. De Keunefeesten be ginnen donderdagavond met de Vetonica Drive In Show. In het kader van de Keunefeesten houdt de HoltenSe Handelsvereniging diezelfde avond de immer succes volle Wijnmarkt/prueverie(je) in het dorpscentrum. Eén van de hoogtepunten in het programma van de Keunefeesten is het optre den van Lee Towers (vrijdagavond 8 september). De Rotterdammer stond al lang op het verlanglijstje van de Keunefeestcommissie en zorgt ongetwijfeld voor een dave rend optreden, waar jong en oud nog lang over zal napraten. Zater dagmiddag is er dweilorkestenfes tival, ditmaal gecombineerd met een 'open podium', terwijl 's avonds smaakmaker Ame Jansen het podium beklimt. Zondag zorgt Boh Foi Toch met salonorkest Die Flegel zonder enige twijfel voor een stampvolle feesttent tijdens het uitluidende Frühschoppen. Veronica Was de Veronica Drive In Show vorig jaar uitsluitend toegankelijk voor scholieren en studenten tot circa 23 jaar, dit jaar staat de tent open voor iedereen die swingende muziek een warm hart toedraagt. Met het optreden van danseressen op diverse verhogingen in de feest tent, heeft de avond zelfs toege voegde waarde gekregen en ook de bezoekers kunnen op verschillen de podia met de voetjes van de vloer. Aan de Veronica Drive In Show wordt vanzelfsprekend meegewerkt door een bekende discjockey. De avond is gratis toe gankelijk en duurt van 19.30 tot circa 23.30 uur. Wilnmarkt De wijnmarkt, tevens preuverie- (je), geldt als onbetwiste topactivi- teit van de Holtense Handelsvere niging. Al enkele jaren achtereen wordt deze avond met succes ge koppeld aan de start van de Keune feesten. Zo ook ditmaal. Donder dagavond 7 september is er volop drukte en sfeer in het Holtense dorpscentrum, waar de wijna- vond/preuverie ongetwijfeld op nieuw honderden bezoekers trekt. De markt wordt ingericht op de Smidsbelt en duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Aan weerszijden van het plein verschijnen lange tenten met een overdekt middengedeelte. In die tenten worden de zoge noemde themadeelnemers onder gebracht (horeca, supermarkten en aanverwante Holtense onder nemers), die het publiek een drankje en een hapje aanbieden. De band Saturnus draagt zorg voor de muzikale omlijsting. In navolging van vorig jaar is er een terras met bistrotafels en wordt voor een sfeervolle verlichting ge zorgd met behulp van Parijse lan taarns. Voor menigeen een uitste kende gelegenheid om te zien wat ondernemend Holten te bieden heeft. In de voor doorgaand ver keer afgesloten Dorpsstraat wordt tegelijkertijd een braderie gehou den, zijn diverse oude ambachten te bewonderen en zijn ook de VW en de Oudheidkamer Hoolt'n weer van de partij. Voor de jeugd draait de Splose draaimolen gedul dig rondjes en de muzikale noot is dit jaar in handen van... Medische Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: G van Wijk, Wilhelmina- straat 22A, Rijssen. Tel. 05480-20320. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsenccmbinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak ui het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Foto Ten Velde heeft van Argentia B.V., het grootste recycling bedrijf van fotografische afvalstoffen in Nederland, een milieu certificaat ontvangen. Ten Velde ontving dit certificaat omdat alle fotografische afvalstoffen worden gerecycled en hergebruikt. Hier mee voldoet foto Ten Velde ruimschoots aan alle door de overheid gestelde eisen ten aanzien van afvalstoffen. Het nieuwe zit hem in het feit dat nu alle fotografische afvalstoffen na verwerking een nieuwe bestemming krijgen als gerecycled produkt. Hiermee krijgen de klanten van Ten Velde de garantie dat de afvalstoffen die vrijkomen bij het ontwikkelen van foto's volgens de meest modernste systemen worden verwerkt en hergebruikt. Hierdoor komen geen afvalstoffen meer in het milieu. Op de foto ontvangt Jan Herman ten Velde het certificaat uit handen van ïvo van den Brink van Argentia. De kleinvee- en rommelmarkt die dinsdagmorgen op de Kalfstermans- weide werd gehouden, kende een grote opkomst. Vanaf 10.00 uur konden belangstellenden op zoek naar leuke hebbedingetjes, snuisterijen of dat ene ding dat men altijd al wilde hebben. Behalve meer bezoekers was er ook een groei te constateren in het aantal kooplui. Waren dat er in voorgaande jaren niet veel meer dan een stuk of vijf, dit maal stond de hele weide vol met handelaars. Die varieerden van bijna professionele verkopers tot de bekende leeggehaalde zolders. „Om half elf liep het werkelijk storm,vertelt handelaar Herman Krikkink. Hij sprak van een goed kooppubliek: „Op de septembermarkt op de SmidsDelt zijn het meestal kijkers, hier waren er ook veel kopers." Voor de verkopers gelden in principe geen voorwaarden. Een ieder die wat wil verkopen kan zich melden bij Tonie Brands. Hij kijkt dan of er aan het verzoek Kan worden voldaan. De meeste verkopers keren ieder jaar weer terug. Krikkink kan ze zo aanwijzen. „Het meest verkocht zijn de boeken, poppen en pluche beesten. Maar daar maak je niet echt winst mee. Vooral de wat grotere dingen, die je voor een gulden of vijftig verkoopt, hebben een leuke marge"' legt hij uit. Op de kleinvee- en rommelmarkt waren weer allerlei dingen te vinden: stripboeken, oude platen, geluids apparatuur, bolderkarren en zelfs een koets en een aantal brommers en scooters. Het kleinvee bestond vooral uit konijnen, kippen en andere vogels zoals parkieten en ganzen. Ook waren er schapen, cavia's en muizen. De kleinveehandelaren wisten vooral de aandaent van de jeugd op zich gericht. Krikkink benadrukte dat het vooral ging om de gezelligheid, en daarvan was, ondanks de zich reeds manifesterende hitte, absoluut sprake. Burgerlijke Geboren: Jarno, zoon van J. Plekkenpo! en B.J. Bruggink; Rick, zoon vanj. Schuppen en C.H.G. Slag; Tim Antonius, zoon van J.A.M. Stegeman en G.M. Kris- man; Lars, zoon van G.J. Meijer en C.F. Terwei. Overleden: G. J. Zweers (80) en A. M. Manen- schijn-Bolink (80). Kerk Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, drs. J. Wiegers. Nevendienst. Oppas dienst: mevrouw Van Eijk en Jid- de Wessels. 19.00 uur, ds. J. Is rael. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A. Sjollema, Apeldoorn. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: NBG. Diessenplas: woensdag 9 augus tus: ds. Mulder. Interkerk. Recreatietent: 10.00 uur, dhr. H. Oldenburg. Geref. kerk: 9.30 uur, da. J. Kolkman, Berkel-Rodenrijs. 19.00 uur, ds. P.J. ten Kley, Nij verdal. Collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kin- dernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jeanet Aanstoot; groep 4 en 5 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Anita Bolink, Gery de Bie en Evelyn Huisman. 4-6 jaar: Ali- da Bannink en Jennita Garritsen. RK kerk: 10.00 uur, pastoor Ra demaker of pastor Hogenelst, Eu charistieviering. Oppasdienst: mevrouw Van Eijk en Jidde Wes sels. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 9.30 uur: ds. B. Albada, Markelo. Uitgangscollec te: Nederlands Bijbelgenoot schap. Nevendienst. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3