Betere communicatie RONA en gemeente Kalfstermansweide volgend jaar opgeknapt 4# Hoorzitting over het Scheperspad Nieuwbouw school baart gemeente financiële zorgen HQLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport I kerkdiensten Gemeente medische diensten van dag tot dag Kermis laatste maal op Smidsbelt burgerlijke stand DONDERDAG 27 JULI 1995- ,,De communicatie tussen de RONA-werkgroep Holten en bet college bleek even op een dood spoor te staan, maar na een gesprek met wethouder E.M. van Schooten staan de seinen weer op groen en zijn alle lijnen weer open." Aldus RONA Holten in haar laatste Nieuwsbrief. Na de onvrede over de volgens de werk groep moeizame contacten tus sen beide partijen, wordt deze ontwikkeling vanzelfsprekend toegejuicht. Onlangs too: Onlangs toonde RONA Holten zich ook teleurgesteld over de wei gering van het college om een be scheiden subsidie te verlenen aan de overkoepelende vereniging RONA (Regionaal Overleg Noordelijke Aftakkingen). Deze vereniging neemt deel aan het Lan delijk Overleg Betuwelijn. Uit gangspunt van B en W was de subsic ieverordening, die aangeeft dat slechts bijgedragen kan wor den aan plaatselijke verenigingen- /instellingen die plaatselijk actief zijn. Het RONA-hoofdbestuur klopte enige tijd geleden bij alle gemeenten langs de noordelijke tak van de Betuwelijn aan voor een financiële bijdrage. Merendeels om administratieve onkosten te dekken. Op het afwijzen door Holten heeft RONA Holten gere ageerd door nu als plaatselijke werkgroep opnieuw een aanvraag in te dienen in de hoop op nu wel Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw garage/carport Erve Joost 27; - uitbreiden woonhuis en bouw garage/carport Erve Joost 29; - uitbreiden woonhuis Reilinksweg 10; - uitbreiden woonhuis Reilinksweg 10a; - bouw garage/berging Beusebergerweg 32; - verbouwen woonhuis Espelodijk 17; - wijzigen gevels Waardenborchstraat 10; - bouw woning Erve Wiegmannink 10; - vergroten diepvriesopslag Keizersweg 50; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - uitbreiden zomerhuis en vervangen bijgebouw door een berging/carport Winkelbergweg 19; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - school- en volksfeest Espelo (18-20 augustus 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbènden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - vergroten woonhuis Burg. van der Borchstraat 16 (18 juli 1995); - bouw woning Hakkertsweg (ongen.) (18 juli 1995); - uitbreiden clubgebouw/berging Beusebergerweg 27a (20 juli 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openeningsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester op maandag 31 juli 1995 vervalt. Indien gewenst kan na telefonische afspraak met een wethouder worden gesproken. Burgemeester en wethouders van Holten maken het volgende bekend: in verband met het jaarlijkse dorpsfeest wordt op vrijdagmiddag 28 juli a.s. de warenmarkt niet gehouden op de Smidsbelt. De markt wordt verplaatst naar de Boschkampsstraat (ged.) en de Tuinstraat (ged.), aan één zijde van de weg. Wij verzoeken de bewoners aan de Boschkampsstraat en de Tuinstraat, bij wie de markt gehouden wordt, op vrijdag 28 juli a.s. vanaf 8.00 uur geen auto's in de Boschkampsstraat en de Tuinstraat te parkeren. Holten, 27 juli 1995 Wet milieubeheer Meldingen artikel 8.19, lid 2 Op grond van art. 8.19. lid 2 van de Wet milieubeheer zijn bij burgemeester en wethouders meldingen binnengekomen van wijzigingen van inrichtingen ten aanzien waarvan redelijkenwijs moet worden aangenomen dat er geen gevolgen zijn voor aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu die de inrichtingen veroorzaken. Naam melder: Aard inrichting: Datum melding: Zakelijke inhoud van de melding: Metalin-Bathmen B.V., Holterweg 141, 7437 TG Holten metaalbewerkingsbedrijf en fabricage van kantoor-, kantine- en magazijnmeubelen 5 juli 1995 verwijdering van enkele machines in de inrichting Keizersweg 62 „Chris Hogeslag" B.V., Slachthuisstraat 2, 7451 AW Holten Slachthuisstraat 2 te Holten runder- en kalverslachterij 17 mei 1995 bijplaatsing van een draaibank; verplaatsing van een boormachine en een lasapparaat Naam melder: Adres inrichting: Aard inrichting: Datum melding: Zakelijke inhoud van de melding: Ter inzage Beide meldingen liggen vanaf 27 juli 1995 gedurende 4 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie tijdens kantooruren (van 8.30 tot 12.30 uur). Holten. 27 juli 1995. Vrijstelling bestemmingsplan „Holten 1966 (1968)" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 31 juli 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „Holten 1966", met bijbehorende voorschriften „Holten 1968". Dit verzoek heeft betrekking op het verbouwen van een voormalig bedrijfsgebouw tot kindertheater op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nummer 3266, plaatselijk bekend als Pannenbakkersstraat 12 te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan „Holten 1966", met bijbehorende voorschriften „Holten 1968", voor genoemd perceel geldende bestemming „bebouwingsklasse IND, industrie", kan een aanvraag om bouwvergunning slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6 7451 BL Holten. Holten, 27 juli 1995. De burgemeester, E. M. van Schooten, l.-b. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor.woonruimtezaken vindt plaats op maandag 31 juli a.s. van 19.30 tot 20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). een positief antwoord. In de Nieuwsbrief wordt nog eens gewezen op het feit dat de Tweede Kamer ingestemd heeft met de aanleg van de Betuwelijn. Door een motie van PvdA en D66 is tevens besloten de bogen bij Eist (voorlopig) te schrappen om de aanleg van een tunnel onder het Pannerdens kanaal te kunnen be kostigen. Dat betekent dat de deur naar de noordelijke aftakking over bestaand spoor voorlopig gesloten is. „Hieruit blijkt dat net zinvol is om als RONA je standpunten naar voren te brengen bij de leden van de vaste kamercommissie," aldus RONA Holten. Het RONA betreurt het dat er geen PKB-procedure (Planologi sche Kern Beslissing) voor de noordtak wordt gevoerd, maar en kele een tracéwet-procedure. Dat houdt onder meer in dat de Twee de Kamer geen rechtstreekse in vloed heeft op de besluitvorming. RONA: „Het is dus een regionale zaak geworden, waarbij de pro vincie en de gemeenten onze be langen zullen moeten behartigen." Medio 1996 volgen de inspraak procedures, daarna wordt een tra jectnota opgesteld. In het kader van de Wet Geluid hinder ligt nog tot en met vrijdag 28 juli een ontwerp-inventarisatie- lijst (A-lijst) ter inzage in de bi bliotheek van het gemeentehuis. Deze inventarisatie geldt alleen voor Holtense woningen die een grote geluidbelasting ondervinden door weg- of railverkeer. RONA Holten adviseert de betrokkenen om er kennis van te nemen (of de woning er eventueel in staat aange geven) en zonodig te reageren. De nu uitgevoerde inventarisatie is in eerste instantie beperkt tot de wo ningen die in aanmerking komen voor de A-lijst. De overige wonin gen worden vóór 1997 geïnventa riseerd (de zogenoemde B- en C- lijsten). RONA Holten werd 2 juni 1994 opgericht en telt momenteel acht leden en 89 donateurs. Doel is de integrale behandeling van de Betu weroute van Rotterdam tot Ol- denzaal; gelijktijdige aanleg van hoofdlijn en aftakkingendezelfde condities ten aanzien van milieu en veiligheid voor het hele project en ten slotte het verstrekken van in formatie en werven van donateurs en sponsors. De activiteiten van RONA Holten in het afgelopen jaar (tot 1 juli jl.) hebben een aanzienlijke aanslag gedaan op de kas. Donateurs worden derhalve vriendelijk verzocht om de donatie voor het nieuwe jaar (tot 1 juli 1996) over te maken op Rabo- rekening 3285.50.825 onder ve- melding van 'bijdrage 1995' en naam en adres. Het gironummer van de bank is 875587, het bedrag blijft minimaal tien gulden. RONA Holten hield onder meer een handtekeningenactie, bezocht regionale RONA-vergaderingen, organiseerde een druk bezochte informatiebijeenkomst in De Bies- ter, verrichtte tellingen ten behoe ve van het onderzoek naar het woningbestand langs de noordelij ke aftakkingen, bracht Nieuws brieven uit en nam deel aan de onlangs gehouden manifestatie in Zutphen. In de nacht van 17 op 18 juli werd ingebroken in een woning aan de Schuttersweg. Men kwam de wo ning binnen de gaatjes te boren in het kozijn, waarna een raamslui- ting kon worden geopend. Men nam enkele tasjes weg, die kenne lijk buiten werden bekeken op hun inhoud. Daar er niets van hun gading bij was, liet men de tasjes buiten achter. Inbraken door mid del van gaatjes boren kan nagenoeg worden voorkomen door sluitin gen aan te brengen die met een slot zijn af te grendelen. De politie verstrekt U daarover gaarne nade re informatie. Op 19 juli vond een aanrijding plaats op de kruising Denneboom- straat-Keizersweg tussen een bromfietser en een personenauto. De bromfietser, die uit de Denne- boomstraat kwam, verleende geen voorrang. Beide voertuigen wer den behoorlijk beschadigd, doi persoonlijke ongelukken ded i zich niet voor. Tussen zondag 17 juli en dinsdag 19 juli werd er ingebroken in de kiosk op het zwembad Twen- haarsveld. Uit een bijbehorend schuurtje werden twee kratten bier, een doos hamburgers en een door kroketten weggenomen. Vermoedelijk op woensdag 19 juli werd er ingebroken in twee vakan tiebungalows op de Borkeld. In een geval waren de ramen niet afgesloten. Uit deze bungalow werden ontvreemd twee tassen met daarin waardepapieren en geld. Van en andere bungalow werd een raam geforceerd. Hier werd een camcorder ontvreemd alsmede een tas met waardepapieren. Op 20 juli werd een 43-jarige vrouw bij AH betrapt toen zij een kledingstuk meenam zonder af te rekenen. De vrouw werd aan de politie overgedragen. Zij vond dat ze zich vergist had en dat het kledingstuk behoorde bij kleding die zij reeds had gekocht. De poli tie dacht daar anders over en maakte proces-verbaal op. Uit een bijkeuken van een woning aan de Schutteweg (Dijkerhoek) werden twee kratten bier wegge nomen. Men kwam binnen door een deur te verbreken. De diefstal moet op zaterdag 22 juli te om streeks 13.30 uur zijn gepleegd. Politie wil graag informatie van personen die denken op genoemde datum en tijdstip in de omgeving i ts te hebben gezien. Dp 23 juli werd op de Deventer- weg een verkeerscontrole gehou den, waarbij voornamelijk werd gekeken op de draagplicht van au togordels. Men voldeed voortref felijk aan deze verplichting. Slechts een autobestuurder werd bekeurd. Op 24 juli vond een aanrijding plaats op de kruising Kolweg-Rijs- senseweg tussen een personenauto en een fietser. De fietser verleende geen voorrang, doch bleef won derlijke genoeg ongedeerd. Zijn fiets werd zwaar beschadigd. Op 24 juli werd er aangifte gedaan van diefstal van een splinter nieu we CV ketel uit een in aanbouw zijnde woning aan de Eekelscha- ren (Nieuwbouw Lukensveld). De ketel was reeds gemonteerd, doch de woning kon nog niet voldoende worden afgesloten. De ketel heeft een waarde van ongeveer f 3500,00. De Vereniging van Vrije Wande laars NEMO (tevens belangenbe hartiger van het Steunpunt Red Onverharde Paden) mag maandag 7 augustus haar enige tijd geleden ingediende bezwaarschrift inzake kei zou moeten vormen. In het bezwaarschrift is men het duide lijk oneens met het feit dat voorge steld wordt het Scheperspad van de Wegenlegger van de gemeente Holten af te voeren. NEMO stelt het Scheperspad in een hoorzitting bovendien dat het bewuste pad toelichten. Het bezwaar richtte volgens de Oudheidkamer zich tegen het medio januari door Hoolt'n als historisch kerkepad B en W genomen besluit om geen cultuur-historische waarde heeft, bestuursdwang toe te passen voor Ook is men van mening dat het het openstellen van het Schep spad tussen Enkweg en Molenbel- terweg. Alleen het noordelijk ge deelte van het pad ter hoogte van de Molenbelterweg is nog intact, het zuidelijk deel op enk niet. pad toeristisch-recreatieve waarde heeft. „Het biedt de mogelijkheid van een aantrekkelijk wandelrond je," aldus NEMO, die de gemeen te uitnodigde een wandelpaden plan te maken waarin alle bestaan- Namens de NEMO vroeg Peter de en wenselijke paden worden Spruijt het college dé procedure geïnventariseerd. In zo'n plan tot onttrekking aan de openbaar- kunnen routes worden ontwik heid van het pad stop te zetten om keld en vastgelegd. Tot slot wordt het alsnog te kunnen openstellen gewezen op het vermeende karak en te onderhouden. Spruijt vroeg ter van een particulier pad. Geen de gemeente bovendien beleid te argument, volgens NEMO. Het is ontwikkelen voor meer wandel- het gevolg van illegale afsluiting en mogelijkheden, waarin het Sche- kan worden opgeheven door her perspad dan een belangrijke scha- stel en niet door opheffing. Als de gemeenteraad het licht op groen wil zetten, worden de Kalfstermansweide, het MAC- pad en de oude begraafplaats vol gend jaar opgeknapt. Een totale investering van circa 250.000 gulden. Dat houdt tevens in dat het dorpsfeest (of liever zomer kermis) deze week voor het laatst op de Smidsbelt en achter het gemeentehuis wordt gehouden. Opzet is namelijk dat evenemen ten van de Smidsbelt verplaatst worden naar de dan verharde Kalfstermansweide. W ethouder/loco-burgemeester Eb van Schooten (GB) deed dins dagmiddag een boekje open over de plannen tijdens de opening van het dorpsfeest. „We proberen om het gela te reserveren op de begro ting 1996. Afhankelijk van de tota le kosten moet dan worden beke ken op welke termijn één en ander kan worden aangepakt. Misschien dat er ook gefaseerd te werk moet worden gegaan. In dat geval geef ik er de voorkeur aan om eerst de Kalfstermansweide aan te pak ken." Van Schooten kreeg bijval van col lega Bets Rensen (WD). Wat be treft het opknappen van de mo menteel in slechte toestand verke rende weide, liet Van Schooten weten dat er niet verhard wordt met asfalt, maar met zogenoemde grastegels. Die zijn poreus en laten gras door zodat het groene beeld blijft. De wethouder benadrukte dat hij de weide in de toekomst niet als 'één grote parkeerplaats' ziet: „We moeten goed bekijken hoe we het gaan doen. Zoiets ge beurt maar eenmaal en moet gelijk goed zijn. Zelf zie ik de Kalfster mansweide als lokatie voor allerlei evenementen en daarnaast als extra parkeerruimte. Een soort buffer." Met het opknappen van het terrein wordt tevens gezorgd voor ingre diënten als stroomvoorziening, water, verlichting enzovoorts. Of de markt daar naar toe verplaatst wordt valt nog te bezien. Zoals bekend staan de meeste marktlie den niet te trappelen om het hart van Holten te verlaten. Volgens voorzitter Albert van de Maat van de Holtense Handelsvereniging willen zij zonder meer dat de markt zichtbaar blijft vanuit het dorpscentrum. Dat zou betekenen dat de woning van Baan, op de hoek van de weide en de parkeer plaats achter Alben Heijn, zou moeten wijken. Wethouder Van Schooten waarschuwde dat het zo ver nog lang niet is: „Concrete plannen zijn er nog niet. Boven dien moeten we eerst weten hoe het financieel gesteld is." Mocht de markt evenwel toch verhuizen, dan deed zich de vraag voor wat er mogelijk met de Smidsbelt gaat gebeuren in het kader van het 'dorpsvriendelijke karakter' van Holten. Duidelijkheid daarover is er evenmin. Wel ter sprake kwam het pand van de onlangs overleden Bets van de Bos. Twaalf kooplusti gen hebben zich reeds gemeld bij de erfgenamen* Van die twaalf zijn de meesten horeca-ondernemer. MAC-pad In één adem met de Kalfstermans weide noemde Van Schooten ook het MAC-pad, de verbinding tus sen het AH-parkeerterrein en de Kerkhofs wee, en de oude begraaf plaats. Om het tweerichtingsver keer op het parkeerterrein met alle problemen vandien te voorkomen, wordt het pad verhard, mogelijk met asfalt, waardoor auto's via de Kerkhofsweg en Stationsstraat weg kunnen. Bij de begraafplaats gaat het volgens Van Schooten om het opknappen van de gsoenvoor- zieningen en de paden. Tijdens de opening van het dorps feest benadrukte Albert van de Maat ten slotte de populariteit van de Holtense kermis, die zich naar zijn zeggen 'best mag laten zien in de omgeving': „Sommige kermis exploitanten komen hier al 25 jaar. Holten is een toeristenplaats en dus een plek waar geld te verdie nen is." Twee exploitanten lieten het op het laatste moment afweten. De lege plekken in de Tuinstraat zijn inmiddels opgevuld door col- Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Nevendienst. Oppasdienst: mevrouw Hofman, Agnes Lichtenberg. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink. Dijkerhoek: 9.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 2 augus tus: ds. J.H. Israël. Interkerk. Recreatietent: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Geref. kerk: 9.30 uur, da. A.J. de Hoop, Bredevoort. 19.00 uur, ds. H.A. Speelman, Vorden. Collec te: Diaconie. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kinderneven- dienst groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop; groep 4, 5 en 6 o.l.v. Chris Óffringa. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henriëtte Saalmink, Susan Rietman, Hanneke Baerends. 4-6 jaar: Erna Kolkman, Ans Meije- rink. RK kerk: 10.00 uur, pastoor Ra demaker of pastor Hogenelst, Eu charistieviering. Oppasdienst: mevrouw Hofman, Agnes Lich tenberg. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 9.30 uur: ds. J.G. Beerthuis, Bathmen. Uitgangscol lecte: Zendingsbussen. Neven- dienst. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J Webbink, Huttenwal 40, Rijssen. Tel. 05480-14140. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdaf, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwverenig:ng Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere 1 e dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 27 juli: 13.30-24.00 uur, kermis; 20.00 uur, live muziek in feest tent; koopavond met The Foolhouse Jazzband. Vrijdag 28 juli: 13.30-24.00 uur, ker mis; warenmarkt in Boschkampstraat; 19.30-22.30 uur, straattheater in dorpscentrum; 20.00 uur, live muziek in feesttent; 20.00 uur, filmavond Bos Dierenwereld Zaterdag 29 juli: 13.00 uur, touwtrek ken om Holtens kampioenschap op 't Vletgoor. Woensdag 2 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dierenwereld Donderdag 3 augustus: v.a. 10.00 uur, Dagje De Boer Op, vertrek VW- kantoor Vrijdag 4 augustus: 20.00 uur, filma vond Bos Dierenwereld. Woensdag 9 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dierenwereld Vrijdag 11 augustus: 20.00 uur, film avond Bos Dierenwereld Zaterdag 12 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zondag 13 augustus: MAC Holter- bergrit (motortoertocht) Woensdag 16 augustus: 7.00 uur, stan ochtendwandeling Bos Dieren wereld. Zondag 20 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Overleden: R.H. Timp-Vonk(90); H. suiker (79); H. Schuppert-Berken- Kalfsterman (84); A. Koopman-Han- bosch (77). De bekostiging van de verbouw en uitbreiding van scholengemeen schap De Waerdenborch baart de gemeente toch de nodige zorgen. In een schriftelijke reactie op een brief van het ministerie van onder wijs inzake het plaatsen van de nieuwbouw op het investerings schema 1996 hebben B en W inge stemd met de plaatsing, maar uiten tegelijkertijd hun bezorgdheid over het binnenkort veranderde bekostigingssysteem vanuit Zoe- termeer. Tot nu toe werden de benodigde gelden voor nieuw bouw door het ministerie bijge legd. Als het systeem met ingang van volgend jaar wordt aangepast, krijgen gemeenten te maken met het spreiden van het bedrag over een jaarlijkse bijdrage en wel zo, dat het 'bouwgeld' verdisconteerd is in de normale onderwijsbijdra ge. Nog onduidelijk is op welke manier het ministerie gelden gaat uitkeren. Woordvoerder Hans Wissink: „Er zijn twee varianten. Enerzijds is het mogelijk dat ge meenten een bedrag per leerling (voortgezet onderwijs) ontvan gen, anderzijds wordt gedacht aan het storten van een bedrag in het gemeentefonds, waarbij gekeken wordt naar de kernmerken van de gemeente. Dat laatste is ongunstig voor Holten, want wij zijn een kleine gemeente maar hebben wel een grote scholengemeenschap. Dat zou kunnen betekenen dat we geld tekort komen." Of het nieu we bekostigingssysteem voor Holten financiële consequenties inhoudt, is nog onduidelijk. Wat wel duidelijk is, is dat de gemeente graag komend jaar met de nieuw bouw van de scholengemeenschap starten wil in plaats van nog een jaar te moeten wachten.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3