ING Bank nu volledig geautomatiseerd kantoor Zonnige en geslaagde Kindervakantieweek nummer Voorverkoop gestart voor Keunefeesten Michelle Schuppert heeft zeven oma's VW verkoopt Twents parfum ilmavonden in Bos Dierenwereld Interkerkelijk recreatiewerk Socuwe begint met cursus dialect Automaat ook voor giromaatpas Gillende wezens in bos bij Heihuizen Vrijwilligers 100 fietsers op MAC-tocht VW's brengen regenfolder uit Zware vlucht duiven van Bergvliegers Avondspeurtocht op Holterberg Hottens Nieuwsblad DONDERDAG 27 JULI 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Liefhebbers van de Keune feesten, opgelet! De voorver koop van kaarten en passapar- touts is deze week begonnen. In verband met de vijfde editie van de Keunefeesten, heeft de Keunefeestcommissie ernaar gestreefd de prijzen zo laag mogelijk te houden. Ook het veelvoud van vijf is merkbaar. In de voorverkoop kost een kaartje voor het optreden van Lee Towers (vrijdag 8 septem ber) een tientje, aan de zaal 15 gulden. Dezelfde prijzen worden aangehouden voor het optreden van Arne J ansen (zaterdag 9 september) en Boh Foi Toch (tijdens het Früh- schoppen op zondag 10 sep tember). Donderdagavond 7 september bezoekt de Veroni ca Drive In Show de grote feesttent. Net als het Dwei lorkestenfestival op zaterdag middag geldt hier gratis en tree. Een passepartout voor de Keunefeesten kost dit jaar 25 gulden. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Foto ten Velde, de plaatselijke horeca en de VW. Geduren de het Dorpsfeest zijn ze eveneens te verkrijgen in de Keunebar (feesttent) achter het gemeentehuis. Ten aan zien van het nieuw geïntrodu ceerde open podium tijdens het Dweilorkestenfestival geldt een belangrijke correctie ten opzichte van de berichtge ving van vorige week: van de deelnemers wordt geen bij drage gevraagd, integendeel: zij ontvangen van de Keune feestcommissie een bijdrage voor hun eventuele onkosten. Staand v.l.n.r. oma Henny, overgrootmoeder Haasjes, overgrootmoeder Getkate, oma Getkate. Zittend v.l.n.r. Michelle, moeder Jenny, over grootmoeder Schuppert, betovergrootmoeder Veldhuis, overgrootmoe der Bakker Eigen foto) Het komt niet vaak voor dat ie mand zeven oma's heeft. Michelle Schuppert wel. Als ze straks ouder is en in het fotoalbum bladert, kan ze met trots bewijzen dat dat haar op jonge leeftijd wel degelijk over komen is. Michelle is anderhalf jaar en dochter van Dirk-Jan en Jenny Schuppert. Aan Schuppert- zijde heeft ze drie oma's: Dirk- Jans moeder Henny Schuppert (53), haar moeder: oma Haasjes (82) in Dedemsvaart en tot slot Dirk-Jans oma Schuppert (92) die in woon- en zorgcentrum Dies- senplas woont en eigenlijk Michel- les overgrootmoeder is. moeder Jenny stamt van de familie Getkate en aan die zijde heeft de kleine Michelle zelfs vier oma's: Jenny's moeder Rikie Getkate (49), Rikies hertrouwde moeder oma Bakker ïn samenwerking met de regionale WV en het Twents bedrijfsleven ^hebben de parfumeurs Jaap van Ï^Eik en May Reed een speciale geur ff fintwikkeld voor de regio Twente. De naam van het nieuwe parfum is |Twentelle' Het bevat de typische Iigenschappen van het Twentse mdschap: bossen, afgewisseld iet park- en weidelandschap. Een teur die iets heeft van de weide- en heidegronden, sparre- en denne- Vrijdag 28 juli, 4 en 11 augustus gorden in natuurmuseum Bos Dierenwereld op de Holterberg veer de jaarlijkse filmavonden ge louden. In het eerste deel van de jvond vertoont Kees Bos een film *ver de Holterberg. De film be- Jcht de flora en fauna van dit Inieke gebied. Na de pauze wordt le film 'Grofwild' vertoond met teelden van onder meer reeën, Helherten en wilde varkens. De ilm werd gemaakt op de Veluwe. ■>e verscheidenheid van flora en luna in Nederland is nog zeer groot. Vooral het grofwild als edelhert en reewild doen het in ons drukbevolkte land goed. Vorig jaar was de belangstelling voor de filmavonden zo groot, dat in verband met de beperkte ruimte nu aangeraden wordt tijdig aanwe zig te zijn. De avonden beginnen telkens om 20.00 ur. Het musuem is geopend vanaf 19.30 uur. De kosten bedragen 7,50 gulden voor volwassenen en 5,50 gulden voor kinderen tot en met 14 jaar. Tij dens de pauze van de filmavond is er gratis koffie en thee. Bankieren op hoog niveau. Zo kwalificeerde directeur A. Wes- terik van de ING Bank Deventer de nieuwe stijl van bankieren door de ING. In Holten zicht baar en merkbaar geworden in het vorige week heropende filiaal aan de Oranjestraat 9. De vesti ging is in anderhalve maand tijd ingrijpend verbouwd en heeft nu de status van Geldpunt, een vol ledig geautomatiseerd kantoor van de ING Bank. Ter gelegenheid van de heropening kreeg Scouting Holten De Waar- denborchgroep een gift van dui zend gulden. Voorzitter Albert Bakhuis ontving daartoe van G. Wagenaar, accountmanager van de ING Bank Holten, symbolisch een cheque. Het bedng zal ge bruikt worden voor de inrichting van de nieuwe blokhut die over enige tijd verrijst aan de Liezen- weg. Naast een geldautomaat, een af- stortmogelijkheid en een brieven bus, heeft de gedegen beveiligde ING Bank de beschikking over onder meer een spreekkamer. Cliënten kunnen daar op afspraak terecht voor uiteenlopende advie zen. Westerik benadrukte dat de nieuwe geldautomaat niet alleen houders van een Europas met pin code de mogelijkheid biedt om geld op te nemen, ook houders van een giromaatpas van de Postbank kunnen er 'flappen tappen'. Ge volg van de samenwerking met de Postbank. ING is ook de enige bank met deze service. Voor veel Holtenaren ongetwijfeld een uit komst. „Bovendien spelen we met deze service in op het feit dat het postkantoor in Holten binnen af zienbare tijd gesloten wordt," al dus Westerik, die aangaf dat het Geldpunt zeven dagen per week en 24 uur per dag geopend is. Holten is na, in deze regio Twello en Enschede, het 82ste kantoor dat verbouwd is en de nieuwe stijl voert. Westerik legde uit dat de ING Bank zich van andere banken wil onderscheiden door niet alleen de wijze waarop gebouwd en inge richt wordt (bij die inrichting speelt de Chinese begrippen yi n/yang een rol), ook de wijze van 'bank bedrijven' is anders. Met de komst van de geldautomaat is het aantal geldhandelingen aan de ba lie, die relatief veel tijd en geld kosten, aanzienlijk afgenomen. De balie bij de ING Holten is nu dan ook verleden tijd. Westerik: „Bij een verbouwing kijken we naar de markt in de bewuste plaats. Als deze groot genoeg is, dan zor gen we ter plekke voor de aanwe zigheid van specialismen (advi seurs voor hypotheken, verzeke ringen, financieringen enzo voorts). Wat betreft Holten hebben we de verwachte ontwik kelingen bekeken tot 2015, maar zelfs dan is die markt nog te klein.Het leidde ertoe dat de drie medewerkers overgeplaatst zijn naar het regiokantoor in Deventer. Wagenaar neeft nog wel een kamer in Holten. Cliënten die advies wil len hebben over bepaalde zaken, worden nu op afspraak door hem ontvangen in het kantoor aan de Oranjestraat of worden op ver zoek op de zaak of thuis bezocht, desgewenst 's avonds. Begin juni werd begonnen met de verbouwing van de bank door bouwbedrijf Nieuwenhuis uit Rijssen en aantal onderaannemers. Gedurende die tijd was de bank ondergebracht in een noodge- bouwtje op het ernaast gelegen parkeerterrein. Jammer genoeg liep de geplande openingshande ling door buurman Hartsuiker in het honderd. Hij zou als eerste de geldautomaat bedienen, maar daarvoor kwam letterlijk een kink in de kabel. (74) in Nijverdal en de in verzor gingshuis De Maat in Heino wo nende opoe Veldhuis-Hiddink (95). Rest de moeder van Jenny's vader, oma Getkate. Zij is 79 jaar en woont in Nijverdal. Een uniek feit, dat mag het zeker worden genoemd. Jenny Schup pert verzekert ons dat de onderlin ge band in de familie optimaal is. Ook de gezondheid van met name de ouderen in het rijtje laat nog weinig te wensen over, alhoewel een val het dagelijks leven voor opoe Veldhuis er de laatste tijd niet gemakkelijker op maakt. Saillant detail is dat aan Getkate-zijde te vens sprake is van vijf generaties vrouwen in één familie, van moe der op dochter: opoe Veldhuis, oma Bakker, Rikie Getkate, Jenny Schuppert en Michelle. bossen. Er is zowel een dames- als herengeur ontwikkeld en beide zijn gehuld in een witte, lacqué verpakking met uiteraard net Twentse ros als logo in gouddruk. De damesgeur is fris en iets gezoet, de herengeur open en fris. Het parfum wordt selectief gedistri bueerd en is in Holten verkrijgbaar bij de VW aan de Dorpsstraat, waar de geur vanzelfsprekend eerst even getest mag worden. De prijs bedraagt 24,95 per flacon. Het is weer voorbij. Onlangs kwam een einde aan de Kinderva kantieweek 1995. Een week waarin vooral de extreme hitte een rol speelde. Kinderen en leiding smachtten dan ook: naar een beetje schaduw of een lekker koud drankje. Een enkele keer werd de hitte iemand wat teveel. Ondanks de hitte spreekt coördinator Herman Kampman van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk van een geslaagde week. Het avontuur droeg dit jaar de titel "Tira, het roepende raadsel". Het begon op maandagochtend 10 juli allemaal met een telefoontje van een boer uit de omgeving van Holten: hij had iets vreemds in zijn bos, dat hard gilde. Hij vroeg zich af of de kinderen van de Kindervakantieweek niet even konden komen kijken. Aangekomen op het erf van Ep Krikkink aan de Heihuizen weg werd allereerst een kamp ingericht. De dag daarop bleek het geschreeuw afkomstig van een tovenaar die afkomstig was uit de prehistorie. Zijn naam was Mythal. Hij had zich naar deze tijd getoverd om het meisje Tira te zoeken, dat ook in deze tijd terecht was gekomen. Hij vroeg de hulp van de kinderen bij zijn speurtocht. Het zoeken van de tovenaar en de kinderen werd bemoeilijkt door een drietal circusartiesten, die wel een act zagen in het "roepende raadsel". Dus nu moesten de kinderen de tovenaar ook nog tegen de circusmannen bescher men. Uiteindelijk werd de schuilplaats van het meisje gevonden: ze zat in een schuurtje op het terrein van de toren van Palthe. In het kamp was het een emotioneel weerzien met de tovenaar. Die toverde donderdagmorgen het meisje weer terug naar haar eigen tijd. Toen was er nog een probleem: de tovenaar kon zichzelf niet terug toveren. Uiteindelijk werd besloten om een echte gooche laar op te bellen, die de tovenaar weer naar zijn eigen tijd zou laten verdwijnen. Dat gebeurde tijdens de voorstelling die de illusionist Manro donderdagmiddag gaf in De Boschkamp. Daarmee kwam een einde aan het avontuur. Coördinator Herman Kampman van de Stichting Socuwe in gesprek met tovenaar Mythal (rechts) en prof. dr. ing. Piet Agoras uit Maastricht Foto Bolink) Hoewel de spanning van het ver haal iets minder was dan de voor gaande jaren, was vooral dit jaar veel aandacht besteed aan de ge loofwaardigheid. De tovenaar bleek bijvoorbeeld in staat om van water vuur te maken en ook stond de week bol van de verdwijningen. Ook waren er allerlei atributen aanwezig, die de afkomst van Mythal en Tira moesten bena drukken. Daarnaast spraken de twee een vreemd taaltje, dat nie mand kon verstaan. Daarvoor moest een tolk, Piet agoras, wor den ingeroepen. Bovendien bleken de circusartiesten, die dinsdag hun tent vlak bij het kamp hadden opgeslagen, in staat om een leuke voorstelling te brengen. Ook konden de kinderen dit jaar meer zelf doen. „Vorig jaar moes ten de kinderen vooral veel kijken. Dit jaar mochten ze veel meer zelf doen: de tovenaar helpen met het De vijfde week van het Interkerke lijk Recreatiewerk op De Borkeld gaat zaterdag van start en staat in het teken van het thema 'Pesten'. Het huidige team bestaat uit Ma- riska, Hanneke, Dennis, Elies en Ankie (contactpersoon). Zaterdag 29 juli is er zoals gewoonlijk open avond met kampvuur en broodjes bakken. Zondag 30 juli gaat ds. A.J. Leerink voor in de kamp dienst met als thema 'Wanorde;. De rest van de week ziet er als volgt uit: maandag 31 juli: 14.30 uur, zeskamp voor kinderen (1,50 gulden p.p.). Dinsdag 1 augustus: 20.00 uur, karaoke voor volwasse nen en kinderen (2,50 gulden p.p.). Woensdag 2 augustus: 14.30 uur, vossejacht voor kinderen (1,50 gulden p.p.); 20.00 uur: vol leybal voor volwassenen (1,50 gul den p.p.). Donderdag 3 augustus: 18.30 uur, barbecue Mexicana voor volwassenen en kinderen (volwassenen 7,50 gulden p.p., kinderen 5 gulden p.p.); opgave vóór woensdag 20.00 uur. Vrijdag 4 augustus: 14.00 uur, speurtocht voor kinderen (1 gulden p.p.). Zondag 6 augustus gaat H. Olden burg voor in de kampdienst met als thema 'Pesten'. Van maandag tot en met vrijdag wordt iedere och tend tussen tien en twaalf kinder ochtend gehouden. De kosten hiervoor bedragen één gulden per kind per keer. Het is ook mogelijk om bonnenboekjes te kopen: vijf maal voor vier gulden, tienmaal voor 7,50 gulden. Op werkdagen wordt bovendien dagelijks een kleuterkwartiertje gehouden. De toegang hiervoor is gratis. Ko mende week zijn het Bert en Ernie die de kleintjes komen vermaken. vinden van kruiden, een schuil plaats vinden voor de tovenaar en Tira, zoeken naar het meisje, en zovoorts," vertelt Kampman. Het aantal aanmeldingen lag dit jaar zo hoog dat er een wachtlijst moest worden aangelegd. Bijna negentig kinderen konden wel worden geplaatst. Kampman: „Je kunt wel meer mensen meenemen, maar dan kun je het niet meer goed overzien, en loop je tevens het risico dat sommige delen van het verhaal niet door iedereen gezien worden." De kinderen die wel geplaatst konden worden, werden verdeeld over dertien groepjes. Die vielen op hun beurt weer on der de groepen ouderen of jonge ren. „Met sommige delen van het verhaal kun je bij de ouderen iets verder gaan," legt Kampman uit. „Jonge kinderen zijn veel eerder bang. Dus dan moeten we het een beetje rustig houden. De oudsten vinden juist vaak dat het nog wel enger mag. Op deze manier onder vang je dat een beetje." Het verhaal speelde zich ditmaal af op het erf van de Krikkinks in Haarle. Daar hadden de deelne mers dan ook hun kamp ingericht. Gedurende de week kon men ge bruik maken van een toiletwagen, die door MAC De Holterberg be schikbaar was gesteld. Ook was de Oad bereid om tegen gereduceerd tarief een bus beschikbaar te stel len voor het vervoer van de kinde ren van en naar de lokaties. Opval lend is ieder jaar weer het grote aantal vrijwilligers dat zijn mede werking wil verlenen. Ook dit jaar waren dat er weer zo'n dertig. De meeste hadden al eens eerder mee gewerkt aan een Kindervakantie week in Holten. Eerder verklaarde Herman Kampman al dat ze nooit veel moeite hebben om vrijwilli gers te vinden: „In januari hangen ze al aan de telefoon. We zijn ze dan ook bijzonder dankbaar. Zon der die mensen kunnen we zo'n week niet organiseren." Als de vrijwilligers zo trouw blijven hoeft men zich geen zorgen te maken voor de volgende edities van de Kindervakantieweek. Onder het motto 'Dialect geeft verbondenheid' start de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk in september met een cursus Salland- se streektaal. Doel van deze bij zondere lessen is het dialect te leren verstaan, begrijpen en lezen. In Holten en omstreken is het dialect nog zeer levend en weet men het ook naar waarde te schat ten. Ondanks invloeden van bui ten heeft 'plat proaten' zich goed weten te handhaven, terwijl de streektaal een tijdlang onderge waardeerd werd. De belangstel ling neemt evenwef flink toe en er blijkt zelfs uit niet-dialect spre kende kringen belangstelling voor de streektaal te bestaan. Docent Harrie Velderman, leraar bij het speciaal voortgezet onderwijs en lid van de werkgroep Dialect in Raalte, beijvert zich om de streek taal in ere te houden. Hij zal de cursus het komend seizoen in De Boschkamp leiden aan de hand van een vooraf samengesteld program ma, waarbij de inbreng van de deelnemers van groot belang is. Dagje de Boer op Boeren- en tuinders^ezinnen in Holten en omgeving zetten donderdag 3 augustus tussen 10.00 en 16.00 uur hun deuren weer gastvrij open in het kader van het populaire Dagje de Boer op. De gratis routebeschrijving is verkrijgbaar bij de VVV aan de Dorpsstraat. Accountmanager G. Wagenaar overhandigt voorzitter Albert Bakhuis van Scouting Holten de cheque van 1000 gulden. Geheel links directeur A. Westerik van de ING Bank Deventer (Foto Ten Velde) De Sallandse streektaal wordt be keken op haar waarde als taal in vergelijkking met het Algemeen Beschaafd Nederlands. De com municatieve aspecten, waaronder luisteren, lezen, spreken en schrij ven komen aan bod, waarbij ook aandacht wordt besteed aan het onderwerp 'Dialect op de basis school'. In één van de bijeenkom sten wordt de verbinding gelegd tussen de verschillende dialecten en hun onderling aanpassingsver mogen. De vraag 'Is dialect cul tuur, is dialect Normaal, is Nor maal cultuur?' komt eveneens ter sprake en zal ongetwijfeld veel stof tot spreken opwerpen. De laatste cursusavond handelt over proza en poëzie in het dialect op papier en podium. Tijdens de cursus is er voldoende gelegenheid voor vra gen en eigen inbreng. De lessen beginnen dinsdagavond 19 sep tember, het cursusgeld bedraagt 65 gulden voor vijf bijeenkomsten. Opgave is mogelijk vanaf 1 sep tember op het kantoor van Socuwe in het dorpshuis, tel. 62755. Ruim honderd fietsers namen zon dag onder zomerse weersomstan digheden deel aan de jaarlijkse va kantiefietstocht van MAC De Holterberg. Onder hen MAC'ers, andere Holtenaren en fietsliefheb- bers uit de omgeving, en ook ver scheidene vakantiegasten. MA- C'er Johan Olydam liet na afloop weten dat de verst wonende deel nemer afkomstig was uit Rotter dam. De man bracht zijn vakantie door in Holten. Opnieuw bleek dat de tocht het bepaald goed doet onder gezinnen en menig fietser had ook kennissen weten over te halen de pedalen te bestijgen. De ongeveer 44 kilometer lange rit voerde de deelnemers van 't Stuur- huus hoofdzakelijk in zuidelijke richting. De drie controleposten waren ingericht op de dagcamping Snorrewind, richting Laren (Gld.) en in Bathmen. Na afloop kreeg de MAC veel lof toegezwaaid over route en organisatie. In samenwerking met de VW's Hellendoorn/Nijverdal en Rijssen heeft de VW Holten een regenfol der uitgegeven: 'Regentips voor het gebied van de Sallandse Heu velrug'. Ook bij mooi weer biedt het gebied veel toeristische moge lijkheden. In de folder een over zicht van bezienswaardigheden en activiteiten op en rondom de Haarler-, Noetseler-, Hellen- doornse en Holterberg, die ook bij mooi weer zeker een bezoek waard zijn. In het verleden brachten Hellen doorn/Nijverdal en Holten al eens een gezamenlijke regenfolder. Nu de samenwerking uitgebreid wordt richting Rijssen en zag een nieuw vouwblad het levenslicht. Volgens de VW-medewerkers op de diverse kantoren is er regelma tig vraag naar mogelijkheden bij regenachtig weer. In de bewuste folder wordt een overzicht gege ven van musea/gebouwen, mo lens, sportieve mogelijkheden als zwembaden, maneges, snooker-, pool -en squashcentra en bowling banen, sauna, attractieparken, ga leries/exposities en excursies in en vanuit Rijssen, Hellendoom, Nij verdal en Holten. Het ogenschijnlijk mooie weer van afgelopen zaterdag was voor de duiven van De Bervliegers veel zwaarder dan verwacht. De noordwestenwind, met onderweg slecht weer, bracht de snelheden terug tot 70 kilometer per uur bij de jonge duiven (Strombeck 210 km) en zelfs onder de 60 kilometer per uur bij de oude duiven die de laatste midfond vlucht aflegden vanuit St. Quentin (350 km). De combinatie Jurjens versterkte zijn koppositie bij de jonge duiven door de eerste prijs van Strombeek binnen te halen voor Frits Meester en Gert Kwintenberg die respec tievelijk tweede en derde werden. Drie kwartier later waren alle prijswinnaars binnen en kon wor den gewacht op de oude duiven vanuit St. Quentin. Anderhalf uur later dan verwacht kon Erik Ve neklaas de eerste duif klokken. Een fraaie prestatie van hem met slechts twee duiven mee. Gerrit Koetsier haalde de tweede prijs voor Henk van Beek. Pas om tien voor half negen 's avonds waren alle prijzen verdeeld. In het rayon behaalde de Combi natie Jurjens de 48e prijs terwijl Erik Veneklaas 18e werd met de oude duiven. Henk Jansen zakte 10 plaatsen in de stand van de midfond maar behaalde toch een fraaie 17e plaats aangewezen en 18e onaangewezen in de eind stand. De VW Holten houdt op woens dag 2 augustus een avondspeur tocht over de Holterberg. Het ver trek is om 21.00 uur vanaf eethuis Het Bergje bij camping De Holter berg aan de Reebokkenweg. De wandeling is ongeveer vijf kilome ter lang. Deelnemers krijgen voor onderweg enkele opdrachten mee. Na afloop van de speurtocht krij gen de wandelaars een heerlijke kop soep aangeboden. Voor de winnende groep is een prijsje be schikbaar. Opgave voor de speur tocht kan bij de VW Holten aan de Dorpsstraat. Telefoon: 05483- 61533. De kosten bedragen 2,50 gulden per persoon.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1