^Zomerse première voor ;emengd koor Amazing Baatbelasting krijgt wellicht een staartje Volop genieten van je vakantie tlSsa Skeelertoppers starten in Holten Dubbelslag voor Henk Jansen HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport I kerkdiensten Advies om raadsbesluit af te keuren e; Rabobank Holten medische diensten Klassiekerrit van dag tot dag burgerlijke stand Skeelersucces Mark Tuitert DONDERDAG 20 JULI 1995" |Ugelopen woensdag gaf ge- 1 koor Amazing in kerke- fejk centrum De Kandelaar het Jllereerste concert voor eigen pu- lliek. Aan de uitvoering werd Jneegewerkt door het St. Thomas Ifouth Choir uit Canada en het nit Gouda afkomstige vocaal en- lemble Multiple Voice. Met recht jen zomerconcert, want de tem peraturen bereikten waarden van omstreeks 30 graden. T)ndanks deze hitte viel het aantal Bezoekers reuze mee, want ruim lOO belangstellenden hadden een ■lekje gezocht in de grote kerk- lal. „Een niet verwachte, fantas tische opkomst," aldus de trotse voorzitter van het koor Dinie pegstapel. In verband met het >egin van de grote vakantie en de Jxtreme warmte had ze er aanvan kelijk een hard hoofd in of er wel Ëenoeg publiek zou zijn. Weken- ing was het koor in touw geweest Jnet de voorbereidingen voor het loncert. De nummers die ten ge- lore gebracht zouden worden, Iverden tot in de perfectie geoe- Jend onder leiding van de 21-jarige Birigent David van de Braak. Want lok al had het koor dezelfde num mers in een eerder optreden in Vlarkelo reeds uitgevoerd, nu, ■oor eigen Holtens publiek, wilde pen goed voor de dag komen. Eén n de bestuursleden had zich ont fermd over het ontwerpen van tosters en programma's. Overal in let dorp werden de posters opge- langen en werd er van mond tot lond reklame gemaakt, 'et concert werd geopend door .mazing met het nummer Happy •ays. Na een zuiver neergezette lo van Willeke Stukker in "When fall in love" was het de beurt aan iet St. Thomas Youth Choir on- |er leiding van dirigent Hugh van 'elt. Dit jeugdkoor werd in 1991 fpgericht en bestaat uit 36 jongens meisjes in de leeftijd van 12 t/m |9 jaar.- De leden worden na een iditie gekozen en oefenen een- laal per week. Er staan zowel jligieuze als eigentijdse nummers iet programma, die met veel ithousiasme worden uitgevoerd, 'e zuiverheid van stemmen, de larmonie en discipline van dit 'ugdkoor maakten dat het pu- (liek van het begin tot het eind jeboeid luisterde. De muzikale igeleiding was in handen van pia- liste Alma Roberts. Opmerkelijk as de vertolking van het nummer 'orkin' on the railroad" door itsluitend de jongens van het ge lschap. „Het doel van dit foor," aldus Hugh van Pelt, „is (iet alleen een liefde voor het zin- in in groepsverband op te wek- :n, maar vooral om te ervaren dat iuziek werkelijk een taal is die :en grenzen kent." volgde het optreden van ultiple Voice, eveneens onder tiding van David van de Braak. )it uit zes personen bestaande ocaal ensemble bracht close har- nony-nummers ten gehore, waar- tij David zelf opmerkte dat voor e pauze de stemmen zich soms ig niet goed mengden, maar dat jiervan in het verder ten uitvoer ibrachte, afwisselende program- niéts meer te merken was. vid, die nu een half jaar deze 'oep begeleidt, toonde zich zeer Btvreden over hun optreden. De /vjvond werd besloten met een vier- 9 nummers, gezongen door jmazing, waarbij speciale aan- pcht voor "Nearer my God to fhee" te bespeuren viel. Een com- pimcnt in dezen geldt Marieke flarkvoort, die een hartverwar- oende solo ten gehore bracht. 7an:nthousiasme ^mazing, dat nu tien maanden jider de enthousiaste leiding van De politie heeft de afgelopen week enkele jongelui kunnen aanhou den die hebben bekend diverse keren uit de garderobe van de scholengemeenschap portemon nees met daarin geld en bankpasjes te hebben weggenomen. De ver dachten, knapen van 14 tot 16 jaar, zijn woonachtig in Nijverdal, De venter en Bathmen. Het geld dat door middel van de pasjes werd opgenomen, ging hoofdzakelijk op aan snoepgoed, video's e.d. Op 12 juli hielden enkele verdach te personen zich op bij het sigaren winkeltje van Van Geenhuizen aan de Oranjestraat. Een getuige zag dat twee vrouwen en een kind de winkel binnen gingen, terwijl twee mannen om het huis scharrelden. Eén van de vrouwen vroeg of ze even naar het toilet mocht. Me vrouw Van Geenhuizen wist haar "klanten" de winkel uit te praten. De politie kon in Heeten de auto met de betreffende inzittenden aanhouden. Daar er niet bewezen kon worden dat deze mensen zich aan een strafbaar feit hadden schuldig gemaakt, werden ze in de loop van de dag weer heengezon den. De politie heeft berichten ontvan gen dat jongelui in een bosje tussen de Canadastraat en het Mossink- serf enkele keren een vuurtje heb ben gestookt, waarbij het niet uit gesloten moest worden geacht dat het betreffende bosje in vlammen op zou gaan. Ouders van kinderen uit de omgeving worden verzocht hierop alert te zijn. In de nacht van 13 op 14 juli werd bij Toet-anch-Amon aan de Kerk straat een ruit vernield, vermoede lijk ingegooid door middel van een steen. Het motief van deze vernie ling is niet bekend. Een nog onbekend persoon tracht te bij Cl000 met zijn winkelwa gentje vol met pakken koffie en aardappelen de winkel te verlaten bij de klanteningang, zonder uiter aard af te rekenen. Toen hij werd aangesproken door een medewer ker van de zaak, nam hij letterlijk de benen. De onbekende man, ongeveer 55 jaar oud, kon niet achterhaald worden. Dat de Toeristenweg tussen 21.00 uur en 09.00 uur is afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer, is ken nelijk voor velen nog niet duide lijk. Afgelopen week werden on geveer 15 autobestuurders be keurd die de geslotenverklaring aan hun laars lapten. Onder de inspirerende leiding van David van de Braak straalde Amazing groot enthousiasme uit en verzorgde een uitstekend concert voor eigen publiek Foto WV) David bezig is, straalde dit en thousiasme ook zeker uit en on danks dat het hier en daar nog niet helemaal volmaakt was, is het ple zier om met elkaar te zingen over duidelijk aanwezig. Gezien de staande ovaties, die ieder van de koren aan het eind van hun optre dens ten beurt viel, mag gezegd worden dat dit zomerconcert suc cesvol was en zeker een vervolg waard. De kwestie rond de bouwgrond belasting Beuseberg krijgt naar alle waarschijnlijkheid een voor de betrokkenen onaangenaam staartje. Vorige week werd dui delijk dat Gedeputeerde Staten het ministerie van binnenlandse zaken geadviseerd heeft om geen goedkeuring te geven aan het destijds genomen raadsbesluit in zake het intrekken van de door velen gewraakte heffing. Mocht het advies worden gehonoreerd, dan is het niet ondenkbaar dat B en W met een aangepast voorstel in dezen komen. Ongetwijfeld reden voor nieuwe verhitte dis cussies in de gemeenteraad en met de betrokkenen. Nog tijdens het vorige CDA/Pv- dA-college (in 1993) werd beslo ten deze baatbelasting te heffen in plan Beuseberg. Bedooeld om ge lijkheid te creëren tussen eigenaren die grond via de gemeente aan kochten, eigenaren die een kavel kochten via een projectontwikke laar (particulier grondbezit) en mensen die er al geruime tijd woonden. In de grondprijs van de gemeente is het profijt van open bare voorzieningen als riolering, wegen, straatverlichting reeds ver rekend in de vierkante meterprijs. Degenen die er al woonden danwel een kavel via een projectontwikke laar kochten, betaalden hier niet voor. Knelpunt in de kwestie wa ren vier kavels die door een pro jectontwikkelaar voor een lagere prijs aan particulieren zijn ver kocht, daar het profijt van de openbare voorzieningen daar niet in verdisconteerd is. De bouw grondbelasting gaf de gemeente de mogelijkheid om de vier betrok ken eigenaren alsnog te laten beta len. Het bleek evenwel dat juris prudentie tot gevolg had dat alle overige percelen die door de komst van de nieuwbouwwijk zijn gaan profiteren van één of meerdere van deze voorzieningen, eveneens moeten betalen. De groep 'be staande bewoners' dus. Voor sommigen had het besluit om bouwgrondbelasting te gaan heffen uiterst ingrijpende financië le gevolgen. De bedragen liepen op tot zelfs ruim 60.000 gulden, waarop het college een golf van kritiek op zich af kreeg. Ondanks verhitte discussies in de gemeente raad, werd het besluit met de toen beruchte stemverhouding 7-6 aan genomen. De kwestie bouw grondbelasting Beuseberg, alsme de het verkeersstructuurplan, zorgden vorig jaar voor een abso lute ommekeer in politiek Holten. Daar Gemeentebelang en WD (tot dan toe oppositie) beloofden de desbetreffende raadsbesluiten in te trekken als zij aan het roer kwamen, leden CDA en PvdA gevoelig verlies en zijn de rollen sindsdien omgedraaid. Met dien verstande dat ook D66 deel uit maakt van de gemeenteraad en met GB en WD een bestuursakkoord ondertekende met daarin onder meer het terugdraaien van de baat belasting. Burgemeester D.J. Verhoeven liet vorige week weten dat de gemeen te door Gedeputeerde Staten ge wezen is op het profijtbeginsel en dus het voordeel voor de 'bestaan de bewoners' en de particuliere grondbezitters. Indien zij geen baatbelasting hoeven te voldoen, is er volgens GS duidelijk sprake van ongelijkheid, zeker ten aanzien van de riolering waar iedereen ge bruik van maakt. Bovendien trek ken GS een parallel met het te zijner tijd te rioleren buitengebied en hebben ervoor gewaarschuwd dat de betrokken perceelhouders dan evenmin een bijdrage voor aansluiting hoeven te betalen met alle denkbare financiële gevolgen voor de gemeente. Mocht het ministerie het advies van GS overnemen, dan wordt het oorspronkelijke raadsbesluit op nieuw van kracht, hetgeen bete kent dat de betrokken eigenaren in de Beuseberg bouwgrondbelasting moeten betalen. „Wel is het moge lijk dat een ander voorstel wordt voorbereid waar de raad zich over kan uitspreken. Misschien dat we kunnen bekijken of we op bepaal de onderdelen, zoals de riolering, de zaak kurtnen aanpassen," aldus burgemeester Verhoeven. Dinsdag 25 juli is Holten vanaf 18.15 uur in de ban van de skeel- ersport. De organisatoren zijn er in geslaagd om alle skeelcrtop- pers te contracteren. Zowel in de wedstrijden voor A-rijders, da mes als bij de veteranen gaan de nationale kampioenen van start. De wedstrijden voor A-rijders en veteranen in Holten zijn extra interessant omdat ze meetellen voor de landelijke skeelercompe tities. „We hebben een goede deal kun nen sluiten met de Skeelerbond Nederland," zegt Rabobank-me- dewerker Kees Poel namens de organisatie. Het skeelerprogram ma begint om 18.15 uur met een jeugdwedstrijd op het parcours op de Larenseweg. Hoofdgerecht van het skeelermenu dat wordt opge diend is de wedstrijd voor A-rij- ders, die om 20.15 uur begint en meetelt voor de landelijke compe titie om de SBN Trophy. Leider in deze competitie is oud-wereld kampioen Erik Huizebosch uit Gramsbergen. Zijn naaste belagers zijn Haico Bouma (Oldetrijne), houder van het werelduurrecord op skeelers, Marcel Oosten (Gor- redijk), Koert Morren (Kamper veen) en Henri Ruitenberg (Olde- broek). Met belangstelling wordt in deze wedstrijd ook uitgekeken naar het optreden van de kersverse Nederlandse kampioen Patrick Grobbée (Dalfsen). Smaakmaker van tal van wedstrij den en vaak de lieveling van het publiek is André Klompmaker. •-16.1 Als u Buitenlands geld, Reischeques een Rabocard of Europas, Reisverzekeringen en het InterHelp Protectieplan in één klap regelt wordt het pas echt genieten van je vakantie. Als u nu gebruik maakt van een van deze diensten van de Rabobank krijgt u RaboKompas, de onmisbare reiswijzer, gratis. Oranjestraat 10, postbus 3, 7450 AA Holten Telefoon 05483-7 47 47 OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Kapvergunning is verleend voor: - 1 larix en 1 berk Ab Jansenstraat 8 - 3 berken en 2 dennen Vianenweg 247 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - Skeelermarathon (25 juli 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - verbouwen kantoor Larenseweg 48 (11 juli 1995) - veranderen woning Oude Deventerweg 39 (12 juli 1995) De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester op maahdag 24 juli 1995 vervalt. Indien gewenst kan na telefonische afspraak met een wethouder worden gesproken. OPENBARE KENNISGEVING VAN GEDEELTELIJK GESLOTENVERKLARING VOOR VRACHTAUTO'S VAN DORPSSTRAAT-ORANJESTRAAT. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 7 juli 1995, nr. 16 hebben besloten: door plaatsing van borden C7 met onderbord „m.u.v. bedienend verkeer aanliggende percelen" van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens het onderstaande weggedeelte in beide richtingen gesloten te verklaren voor vrachtauto's; - de Dorpsstraat (ged.) en de Oranjestraat (ged.) tussen de aansluiting met de Larenseweg/Stationsstraat en de aansluiting met de Rietmolenstraat. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaatregelen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Iedere belanghebbende kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na bekendmaking van dit besluit bezwaar maken tegen dit besluit. U dient hiertoe een bezwaarschrift te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Holten, postbus 13, 7450 AA Holten. Holten. 20 juli 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd: de secretaris, J. A. Wissink, l-s de loco-burgemeester, E. M. van Schooten Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds.S.M, Roozenboom. Neven- dienst. Oppasdienst: mevrouw Verhoeven en Kim Teeselink. 19.00 uur, mevr.ds. J.W. den Hertog. Dijkerhoek: 9.00 uur, mevr. ds. J.W. den Hertog. Col lecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 26 juli: ds. Leerink. Interkerk. Recreatietent: 10.00 uur, mevr. ds. J.W. den Hertog. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. M. Berg, Barchem. 19.00 uur, ds. F. de Vries, Vroomshoop. Collecte: kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Ciska Mijsters; groep 7 en 8 Joke Scheurwater. Oppasdienst: 0-3 jaar: Diana Aan stoot, Karin Stam, Hetty Nij- kamp. 4-6 jaar: Ria Aanstoot, Truus Beldman. RK kerk: 10.00 uur, voorgangers uit de werkgroep gebedsdiensten, Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Verhoeven en Kim Tee selink. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 09.30 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Nevendienst. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Met zijn aanhoudende demarrages staat de Oldebroeker vaak aan de wieg van menige kopgroep. Ook op het rondje in Holten zorgt hij ongetwijfeld voor stuntwerk. Op de wedstrijd geeft wellicht ook Eddy Matzger, de Amerikaanse winnaar van 1994, acte de présen- ce. „Ik hoop dat hij er bij is. De skeelersport zit flink in de lift. Na enkele moeizame jaren breekt deze sport landelijk goed door. Dui zenden toeschouwers omzomen de parcoursen," aldus Kees Poel, die ook TV Oost voor het evene ment heeft weten te interesseren. Woensdagavond 26 juli worden de beelden uitgezonden in het sport programma. Het programma: 18.15 uur: jeugd, 15 minuten en één ronde. 18.45 uur: vete ranen, 30 minuten en drie ronden. 18.45 uur: dames, 25 minuten en twee ronden. 19.30 uur: C-rijders, 30 minuten en drie ronden. 20.15 uur: A-rijders, 45 minuten en vijf ronden. Vierentwintig motorrijders meld den zich zondagmiddag bij 't Stuurhuus voor in feite de laatste officiële MAC-Klassiekerrit van het seizoen. Een gecombineerde rit ditmaal, want ongeveer de helft van het aantal deelnemers bestond uit toerrijders. De circa 100 kilo meter lange tocht voerde hen rondom Holten via onder meer Diepenheim, Markelo en Enter. Problemen onderweg deden zich niet voor. Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: F. Koop, Spoorstraat 3, Goor, tel. 05470-71350. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/'m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Zondag 23 juli: 13.30 uur, MAC- fietstocht. Dinsdag 25 juli: 14.00 uur, start dorpsfeest met opening kermis; 18.00 uur, skeelermarathon Larenseweg; 20.00 uur, live muziek in de Keunebar Woensdag 26 juli: 7.00 uur, start och tendwandeling bij Bos Dierenwereld; 10.00-12.00 uur, kleinvee- en rommel markt op Kalfstermansweide; 13.30- 24.00 uur, kermis; 14.00 uur, kin- derschminken in feesttent; 14.30 en 16.00 uur, kindertheater in ieesttent; 20.00 uur, live muziek in feesttent; 20.30 uur, volksdansen bij de dorps kerk. Donderdag 27 juli: 13.30-24.00 uur, kermis; 20.00 uur, live muziek in feest tent; koopavond met The Foolhouse J azzband. Vrijdag 28 juli: 13.30-24.00 uur, ker mis; warenmarkt in Boschkampstraat; 19.30-22.30 uur, straattheater in dorpscentrum; 20 00 uur, live muziek in feesttent; 20.00 uur, filmavond Bos Dierenwereld Geboren: Willem Henk, zoon van B.J. Bronninkreef en W.E. Bosman. Overleden: C.H. van Ark-Ossewaar- de (86). Ondertrouwd: J.L. Feenstra, Apel doorn en H.J. Bosschers; R.C.J. Brummer en G. Ravenshorst. Gehuwd: R.R. Hofstede en H.J. Klein Teeselink. Aan de skeelermarathon die dinsdagavond gehouden wordt in Holten wordt even eens deelgenomen door Mark Tuitert. De 15-jarige Holte- naar sleepte afgelopen week einde op het Nederlandse Jeugdkampioenschap (baan) skeeleren in Wolvega diverse medailles in de wacht: goud op de 500 meter, zilver op de 300 meter en zilver op de 1500 meter. Tuiten is geselecteerd voor de nationale jeugdploeg die vandaag uitkomt op de Europese Kampioenschappen Junioren skeeleren in het Bel gische Oostende. Vanzelf sprekend hoopt hij ook daar hoge ogen te gooien. De duiven van De Bergvliegers waren zaterdag supersnel in huis van de twee vervlogen wedstrij den. Het koelere weer gepaard met de rugwind zorgde voor snelheden van rond de 100 km/uur. De jonge duiven legden de 136 km af vanuit Reusel binnen anderhalf uur. Henk Jansen werd winnaar van deze vlucht voor Frits Meester die de tweede, derde en vierde prijs won. In totaal won Jansen vier van de eerste tien prijzen. Vanuit Epernay (midfond - 400km) ver liep het voor Henk ook zeer voor spoedig. Met de eerste en zesde prijs en een prijspercentage van vijftig, was hij ook hier iedereen de baas. In rayons verband leverde dit een fraaie derde prijs op van bijna 2000 duiven. J an van Werven werd tweede en Erik Veneklaas kon de derde en vierde duif klokken. In de stand voor de midfond leidt Henk Jansen, die tot nu alle vluchten won. In het rayon bezet hij de achtste plaats met nog één vlucht te gaan.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3