Snoep- en kadowinkel geopend inGrindstaete Holten vijf dagen in teken van dorpsfeest Doorgaand vrachtverkeer uit het dorpscentrum nummer Open podium nieuw op Keunefeesten OKIA 600 kilogram Nederlands kampioen Interkerkelijk recreatiewerk Geslaagde van Rode boottocht Kruis Programma bevat enkele nieuwe activiteiten Keunebar open tot middernacht MAC houdt fietstocht Subsidie voor nieuwe blokhut Tweede plaats voor Danielle Hoftens Nieuwsblad DONDERDAG 20 JULI 1995 Abonnementsprijs f69,95 Losse nummers f 1,50 Hoewel nog bijna twee maan den te gaan, ziet menigeen al uit naar de vijfde Keunefees ten (7/8/9/10 september). Het eerste lustrum van het evene ment bevat in ieder geval één nieuw element: het zoge noemde 'open podium'(zater- dagmiddag 9 september). Or ganisator Coen van Hoeve- laak legt uit dat daarvoor waarschijnlijk twee podiums in de feesttent op de Kalfster- manswcide worden opge bouwd, waarop mensen, die ervan overtuigd zijn iets in hun mars te hebben, dat talent kunnen demonstreren. ,,Hoe gekker hoe leuker natuur lijk," aldus de oud-carnaval sprins. „Maar het mag van alles zijn: zang, dans, gooche len, op je kop staan of een muziekgroep (band)." Dege nen die zich aanmelden krij gen gemiddeld tien tot vijftien minuten de tijd om hun kun nen te tonen. Hoe laat het 'open podium' begint, hangt af van het aantal mensen dat zich aanmeldt. Dat kan tot eind augustus bij Foto Ten Velde. Voor deelname wordt een bescheiden vergoeding gevraagd. Het 'open podium' komt in de plaats van het in door touwtrektoernooi, dat vorig jaar al vroeg in de mid dag begon en uiteindelijk wei nig belangstellenden trok. Het 'open podium' valt ook deels samen met het blaasfes- tival. ,Het lekkerste toetje van Albert Heijn," moet Ron Hofstede destijds tebben gedacht toen hij er Petra Klein Teeselink leerde kennen. Na vijf aar stapte het tweetal afgelopen vrijdag in het huwelijksbootje. Maar joordat het paar zich ten gemeentehuize vervoegdebezocht het de iagehjkse werkplek om met verscheidene medewerkers op de foto te vorden gezet. Het AH-huwelijk kwam ook de redactie van het Holtens sieuwsblad ter ore en gewapend met camera meldde daarom ook uw verslaggeefster zich in de winkel teneinde bruid en bruidegom op de \evoelige plaat te zetten. In 'zijn' toko, de zuivelafdeling, ontfermde rotse Ron zich opnieuw over zijn ongetwijfeld nog altijd lekkerste toetje. )at toetje zelf is werkzaam op de kaas- en vleeswarenafdeling. zich dit verlies kon permitteren als de wedstrijd tegen Watergang. Dit gebeurde ook zodat OKIA kam pioen werd met een voorsprong van vier punten op de nummer 2, Watergang. De kampioensploeg bestaat uit: Wim Marsman, André Wansink, Bert Kolkman, Gertjan Broek- maat, Gerben Sluiter, Herman Brinks, Erik Rietberg, Egbert Jan sen, coach Harrie Hermans, train- ster Jannie van Beek en verzorger Mikel Aanstoot. n het tweede toernooi om het Nederlands kampioenschap heeft iet 600 kilogram team van OKIA och nog verrassend de titel binnen ;ehaald. Dit toernooi werd gehou- icn in Wijdewormer. Na de loting rerd de hoop op een goede afloop en stuk minder. De eerste trek- >curt was tegen Monnickendam. )KIA ging direct goed van start. )nze Kracht Is Achteruit deed aar naam eer aan en won. Tegen leure evenwel ging het mis. Na lig rekenwerk bleek dat OKIA ierde week van het interker- ïlijk recreatiewerk gaat zaterdag in start. Het huidige tema bestaat Annet (contactpersoon), An- marie, Erwin, Floor en Marie- Het thema van deze week is Panorde'. Zaterdag 22 juli is er tuurlijk weer een open avond et kampvuur en broodjes bakken zondag 23 juli is er om 10.00 ir kampdienst. Het thema voor ze dienst is 'Dromen', voorgan- r is da. JW. den Hertog. De rest n de week luidt het programma volgt: maandag 24 juli, 14.30 r: bosspel voor kinderen (1 gul- n per persoon); dinsdag 25 juli, 00 uur ochtendwandeling voor lwassenen en kinderen (1 gulden r persoon). Opgave vóór maan- g 19.30 uur. Om 19.30 uur is er llcybal voor volwassenen (1,50 lldcn per persoon); woensdag 26 li brandt vanaf 19.00 uur de jrbecue (kinderen 5 gulden, vol wassenen 7,50 gulden); donderdag 27 juli begint om 19.30 uur een spooktocht voor kinderen tot 12 jaar 150 gulden per persoon)om 22.00 uur is er spooktocht voor oudere kinderen en volwassenen (2,50 gulden per persoon); vrijdag 28 juli is er om 14.30 uur vosse- jacht voor kinderen (1 gulden per persoon). Zondag 30 juli gaat ds. A.JLeerink voor in de kamp dienst met als thema 'Wanorde'. Van maandag tot en met vrijdag is er iedere ochtend tussen tien en twaalf kinderochtend. De kosten hiervoor zijn een gulden pet kind per keer, maar het is mogelijk om bonnenboekjes te kopen: vijfmaal voor vier gulden, tienmaal voor 7,,50 gulden. Van maandag tot en met vrijdag is er bovendien dage lijks om 18.45 uur kleuterkwar tiertje. De toegang daarvoor is gra- "t Snoepje'. Zo luidt de toepasse lijke naam van de snoep- en ka dowinkel die Inza en Ans Bulsink afgelopen vrijdagavond onder grote belangstelling officieel in gebruik namen. De opening werd feestelijk opgeluisterd door De Braandheultjes. De kersverse neringdoenden hebben zich ge vestigd in woon-winkelcomplex Grindstaete, op de hoek Larense- weg-Kerkstraat. De nieuwe snoepspeciaalzaak omvat circa zestig vierkante meter en be schikt tevens over een keukentje en toilet. „Het idee kreeg begin dit jaar gestalte, kort nadat bouwbedrijf Voordes met de werkzaamheden begonnen was," vertellen de schoonzussen Ans en Inza, die zich in hun voornemen door dik en dun gesteund wisten door 'de mannen „We dachten direct aan een snoepzaak gezien de gunstige lokatie ten opzichte van de scho lengemeenschap. Naast de Holte naren zelf is cle schooljeugd dan ook zeker een belangrijke doel groep." Saillant detail is dat wijlen opa Albertus Bulsink ook al 'in de snoep zat'. Jaren geleden bezat hij een snoepwinkel annex banket bakkerij en ijssalon in het huidige pand van Computershop Dogte- rom aan de Oranjestraat. Een fa miliesteen herinnert er nog aan die tijd. In hun enigszins in jaren zestig stijl ingerichte snoep- en kadowin kel verkopen Inza en Ans vijfenze ventig verschillende soorten snoepvan zoet tot zout, van nor maal tot suiker- of kleurstofvrij. De klanten kunnen het snoepgoed zelf scheppen uit bakken. In het assortiment tevens zogenoemde 'pret- en funartikelen' zoals apart gevormde spekjes en bijzondere verpakkingen: met snoep gevulde bekers of figuren met snoep. Ge schenkartikelen dus. Ans: „Er is in Holten best behoefte aan wat aparte kado's tegen betaalbare prijzen. Een leuk alternatief voor bijvoorbeeld een bos bloemen." Als voorbeeld noemt ze feestelijk verpakte wijnflesjes. Bij "t Snoep je' kan men eveneens terecht voor allerlei soorten blikken of mokken en glazen met grappige teksten er op die gevuld kunnen worden met snoep, lolly's en zuurstokken in uiteenlopende soorten en maten, chocola, shag, sigaretten, ijs, ge koelde dranken en aparte aanste kers. Voorlopig wisselen Inza en Ans Bulsink elkaar af in de winkel. „We willen eerst zien hoe het met Met hun nieuwe snoep- en kadowinkel mikken Inza (links) en Ans Bulsink onder meer op de klandizie van jongeren van de scholengemeen schap (Foto WV) de drukte gesteld is. Mocht extra mankracht nodig zijn, dan hebben we al iemand reserve staan," aldus Inza. Het inrichten van de nieuwe snoep- en kadowinkel is in een week tijd geklaard. Een race tegen de klok, die op het nippertje ge wonnen werd. ,,'t Was een kwes tie van héél hard aanpakken!," lacht Inza veelbetekenend, "t De liefhebbers van kermis kunnen binnenkort hun hartje weer ophalen, want vanaf dinsdag 25 juli tot en met zaterdag 29 juli staat Holten weer in het teken van het dorpsfeest. Als vanouds een week vol bekende en ook nieuwe activiteiten met als rode draad door het programma de kermis, die als vanouds wordt opgebouwd op de Smidsbelt en de Tuinstraat bij gebouw Irene. Op de kermis veel bekende attracties als de botsautobaan, de Calypso en diverse goktenten. Tegenover de gymzaal verschijnt een nieuwe attractie, de zogeheten skilift, waarin jong en oud ongetwijfeld menig rondje zal zwieren. De kermis is dagelijks van 13.30 tot 24.00 uur geopend. Het programma van het dorpsfeest bevat daarnaast veel bekende elementen als de kleinvee- en rommelmarkt, kindertheater en gratis schminken, touwtrekken om het Holtens kampioenschap, de feesttent (Keunebar) achter het gemeentehuis en veel muziek. Het dorpsfeest wordt dinsdag 25 juli om 14.00 uur geopend door B en W. feestcommissie vormen, op zoek naar een aantrekkelijk alternatief. Vorig jaar werd dat gevonden in een skeelermarathon, georgani seerd door Kees Poel die sinds enkele jaren werkzaam is bij de Rabobank. Poel is hoofdbestuurs lid en voorzitter de regio oost van de Skeeler Bond Nederland. De dorpsfeestcommissie is één van de sponsors van dit sportieve gebeu ren, dat georganiseerd is door de Organisatie Skeelermarathon Holten en zich dinsdag 25 juli vanaf 18.00 uur afspeelt op de Larenscwcg. Onder de deelnemers veel vaderlandse toppers en tal van buitenlandse coryfeeën. TV Oost maakt opnames die woensdag 26 juli worden uitgezonden. Elders meer over het evenement. Diezelfde avond is er vanaf 20.00 uur live muziek in de Keunebar door de Sherry's. Woensdag 26 juli wordt van 10.00 tot 12.00 uur kleinvee- en rommelmarkt gehou den op de Kalfstermansweide en kunnen kinderen zich tussen 14.00 en 17.00 uur gratis laten schmin ken door Fienpreuverinnen in de feesttent. Kinder- en straatthea ter In diezelfde feesttent verzorgt kin dertheatergroep Benjamin om 14.30 en om 16.00 uur de voorstel ling 'De Bonte Vogel' voor kinde ren van 6 tot 12 jaar. Een educatief verhaal, dat omstreeks een half uur duurt. Vanaf 20.00 uur is er weer live muziek, ditmaal met mede werking van 'Limousine'. Nieuw Sinds de Keunefeesten in Holten nadrukkelijk voet aan de grond hebben gekregen, dicht menigeen dat evenement de status van dorps feest toe. Gedurende het échte dorpsfeest zijn veel Holtenaren namelijk op vakantie en wordt het evenement vooral bezocht door vakantiegasten. Wellicht iets voor de dorpsfeestcommissie om te be kijken of het dorpsfeest, dat gezien de behoefte zeker moet blijven, omgedoopt kan worden in 'zo merfeesten' of 'zomerkermis'. Nu de Hoolter Oamde, met uitzonde ring van het Hoolter Songfestival (22 augustus), tot het verleden be horen is het evenement zonder meer noodzakelijk om wat ont spanning te kunnen bieden aan de toerist. Het zou echter geen slech te zaak zijn als Holten daarnaast regelmatig wat kleinschaliger acti viteiten zou bieden. Bijvoorbeeld iedere week een gezellig evene ment, zoals de toenmalige hout hakkersfeesten. Iets, dat het zon der enige twijfel nu goed zou doen. Wie biedt zich aan om het te herintroduceren? Ook de vorig jaar gehouden Folkloredag deed het uitstekend onder Holtenaren en toeristen. Skeeleren Daar de jaarlijkse wielerronde uit het programma verdwenen is, moesten Jos Kamphuis en Her man Beltman, die samen de dorps- Tijdens het dorpsfeest is het dagelijks kermis in Holten. De skilift is een nieuwe attractie, die opgebouwd wordt tegenover de gymzaal in de Tuinstraat (Eigen foto) De Keunebar van carnavals vereniging De Fienpreuvers, die tijdens het dorpsfeest ach ter het gemeentehuis staat, mag niet langer openblijven dan tot middernacht. Het ver zoek van de carnavalisten om open te blijven tot half twee 's nachts, is door de gemeente niet gehonoreerd in verband met de te verwachten lawaaio verlast voor omwonenden. „Ook hebben we hierover strikte afspraken met de ker misexploitanten en trekken in dezen één lijn," aldus burge meester Verhoeven. is het optreden van de Duitse 'Ardlander Trachtenbund' uit Menslage bij de hervormde kerk (naast het gemeentehuis). De volksdansers beginnen om 20.30 uur en zijn ruim een uur te bewon deren. Donderdag 27 juli wordt de wekelijkse koopavond muzikaal opgeluisterd door The Foolhouse Jazzband'. De musici dweilen door het dorpscentrum. In de feesttent is het opnieuw.de band 'Limousine' die voor muzikaal vermaak zorgt. Vrijdagmiddag 28 juli wordt de warenmarkt traditiegetrouw ver plaatst naar de Boschkampstraat. Nieuw is vervolgens het Bredase straattheater dat tussen 19.30 en 22.30 uur te bewonderen is in het dorpscentrum. Ongetwijfeld de moeite van het bekijken waard. Zo wordt onder meer een Romeins beeld uitgebeeld, dat op een sokkel staat. De muziek in de feesttent wordt die avond verzorgd door de 'Jagermeisterband' (vanaf 20.00 uur). Zoals gebruikelijk wordt het dorpsfeest zaterdags (29 juli) be sloten met het touwtrektoernooi om het kampioenschap van Hol ten. Organisator OKIA verkoos ditmaal het eigen terrein ('t Vlet- goor) boven de Kalfstermanswei de. De (nu gemeentelijke) weide mocht weliswaar worden ge bruikt, maar moest gezien de slechte toestand eerst worden op geknapt. „Daar dat na het toer nooi opnieuw moet gebeuren, be sloten we het toernooi op eigen terrein te houden. Dat scheelt geld," aldus voorzitter Henk Schorfhaar. Het toernooi, dat voor de 23ste maal gehouden wordt, staat onder leiding van er varen scheidsrechters, die volgens de regels van de Nederlandse Touwtrekbond fluiten. De ploe gen bestaan uit zes touwtrekkers, een coach en eventueel een wissel speler. Het toernooi staat open voor wie maar wil: bedrijven, campings, (buurt)verenigingen, cafés, vriendengroepen enzo voorts. Er wordt getrokken in de wedstrijdklasse (hier wordt ge trokken om de manege Snorre- wind-wisselbokaal), recreanten (heren), dames en jeugd. Het schoeisel is voor iedere klasse vrij. Ploegen die een gooi naar de hoog ste eer willen doen, kunnen zich tot vrijdag 28 juli aanmelden bij OKIA-secretaris Gerben Sluiter, Kwintenweg 10, tel. 63402. Het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden per ploeg, te 'voldoen voor aan vang van de wedstrijden. Amazing In De Kandelaar tekende ge mengd koor Amazing vorige week voor een uitstekende pre mière voor eigen publiek. Onder de bezielende leiding van David van de Braak straalde het koor aanzienlijk enthousiasme uit. Bouwgrondbelasting Mocht het ministerie van bin nenlandse zaken het advies van GS inzake het afkeuren van het raadsbesluit over de bouw grondbelasting Beuscberg over nemen, dan is de kwestie weer terug bij af en is het oorspronke lijk raadsbesluit over het heffen van de belasting opnieuw van kracht. Snoepje' is op werkdagen geopend tussen 9.00 en 17.00 uur (ook tussen de middag), op donderdag avond tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Zoals bij de start van de bouw werd aangege ven, worden de appartementen in Grindstaete deze week opgele verd, nog net voor de bouwvak dus. SPORTHAL: Woensdag 26 juli 20.00- 22.00 Badmintonclub Holten Weeken dreserveringen vanaf vrijdagmiddag 12.30 uur bij de beheerders van de sport hal (tel. 63180). Ook dit jaar houdt MAc De Hol- terberg in de vakantietijd een va kantiefietstocht. Voor zondag 23 juli is een leuke, toeristische route uitgezet van circa 40 kilometer. Liep de route vorig jaar voorname lijk westelijk van Holten, dit jaar gaat deze meer zuidelijk (Borkeld, Markelo, De Wippert, Bathmen). Een tocht voor iedereen, zowel voor leden als niet-leden. De route voert over goed berijdbare wegen en mooie fietspaden en toont de deelnemers de mooiste plekjes van Holten en omgeving. Een lunch pakket meenmen is niet nodig, want onderweg worden een drietal stops ingelast. Er kan worden ge start tussen 10.30 en 13.00 uur bij het MAC-Stuurhuus, Beuseber- gerweg 37. Daar is tevens het eind punt van de rit. Het inschrijfgeld bedraagt 5 gulden per persoon (al les inclusief). Voor meer inlichtin gen kan men bellen met Rob Mul der, tel. 62613. Scouting Holten de Waarden- borchgroep heeft een eenmalige subsidie van 25.000 gulden ont vangen van de gemeente met het oog op de bouw van een nieuwe blokhut aan de Liezenweg. Een totale investering van zo'n vijf ton. Zoals bekend wordt de blokhut straks tevens onderkomen van de provinciale scoutinggroep voor mindervaliden, de BE St. Joris- groep uit Raalte. Een groot deel van de benodigde financiën is in middels binnen. Beide groepen hebben daarvan een flink deel zelf bijgedragen en zullen middels zelf werkzaamheid een groot deel op de kosten besparen. Het financiële gat dat overblijft wordt gedekt door een lening en door gemeente lijke subsidies. Burgemeester Ver hoeven: „Tien procent van over heidswege is reëel, dat zou dus 50.000 gulden zijn. Daar het ge bouw echter ook gebruikt wordt door een provinciale groep hebben we gemeend de helft bij te dra gen." Bij de toekenning van de subsidie hebben Ben W zich on dermeer gericht op hetgeen des tijds bijgedragen is aan de verbou wing van jongerencafé De Schure. Om de nieuwe blokhut te beheren is een overkoepelende stichting in het leven geroepen, waar beide scoutinggroepen straks huur aan moeten afdragen. Daniëlle van der Kaap van pony club De Bergruitertjes heeft in Westerhaar de tweede plaats in het M-springen categorie D met haar pony Wendy behaald. Honderd Holtenaren maakten vo rige week onder zomerse weers omstandigheden een uitermate ge slaagde boottocht op de IJssel. Georganiseerd door de plaatselijke afdeling Rode Kruis voor minder validen en degenen die moeilijk op eigen gelegenheid een uitstapje kunnen maken. De Holtense orga nisatoren kunnen trots zijn op zichzelf, want de bootondernemer verklaarde spontaan dat Holten al jarenlang één van de best georgani seerde groepen levert die van de boottocht gebruik maken. Het uitstapje begon 's ochtends bij Diessenplas waar de deelnemers in twee Oad-bussen, een rolstoelbus en een taxibusje (gratis beschik baar gesteld door de firma Aan stoot) vertrokken naar Zutphen. Het gezelschap werd begeleid door tien medewerksters van de afdeling Welfare, vier EHBO'ers en een arts. In Zutphen werd inge scheept op de Jan van Cuyk, die vervolgens richting Zwolle koer ste. Aan boord was er koffie met gebak en werd een broodmaaltijd en een warme maaltijd gebruikt. Tegen zessen keerde men terug in Holten. Moe, maaar zeer voldaan. Het centrale deel van de Dorps straat-Oranjestraat wordt bin nenkort afgesloten voor door gaand verkeer. Het betreft het gedeelte tussen de kruising La- renseweg-Dorpsstraat en de kruising Oranjestraat-Rietmo lenstraat. B en W hebben het besluit geno men, vooruitlopend op verdere maatregelen in het kader van het verkeersstructuurplan, waarover nog steeds overlegd wordt met verkeerskundig bureau BVA uit Raalte. De maatregel geldt niet voor bestemmingsverkeer. Burge meester D.J. Verhoeven wil de veranderde situatie zo snel moge lijk laten ingaan, maar eerst zal deze nog moeten worden gepubli ceerd. De verwachting is dan ook dat één en ander in de loop van volgende maand van kracht wordt. Om chauffeurs te attenderen op de nieuwe verbodsmaatregel, zullen bij de rotonde Rijssenseweg (gara ge Rouwenhorst) en ook bij de Noordenbergstraat (café-restau rant Vosman) vooraankondigin gen worden geplaatst. Die borden zijn aan de andere kant overbodig, want vrachtwagenchauffeurs die vanaf de Dorpsstraat-west het cen trum naderen, kunnen bij de krui sing met de Larenseweg nog alle kanten uit. Noodzakelijk boven dien, want veel vrachtverkeer dat vanuit de richting Deventer komt, gaat via de Stationsstraat naar in dustrieterrein De Kol. De maatre gel moet de aanzienlijke hoeveel heid vrachtverkeer in het dorps centrum terugdringen. De burge meester wijst tevens op de problemen die ontstaan als vracht auto's een langs de weg geparkeer de vrachtauto die goederen afle vert, moet passeren. De burgemeester verwacht dat de meeste vrachtwagenchauffeurs zich wel zullen houden aan het verbod en dus een doorgaande route buiten het dorpscentrum om zullen kiezen. Mocht er namelijk iets gebeuren in het centrum, dan wordt het voor het betrokken transportbedrijf verzekeringstech nisch een moeilijke zaak. Je staat zwak omdat er zich iets heeft voorgedaan in een gebied waar de chauffeur niet had mogen zijn." Als geconstateerd wordt dat con trole noodzakelijk is, zal de politie Salland zeker controleren of het verbod daadwerkelijk in acht wordt genomen.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1