Holtens Nieuwsblad Hoekman en Pasman Holtens kampioen Hitte drukt stempel op elfde Triathlon Holten Tijdritten WVH Aanmelding vrijmarkt supporters HMV OKIA-jeugd 3e maal Nederlands kampioen Interkerkelijk recreatiewerk U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON STH krijgt lof voor perfect en sfeervol sportfeest Opbrengst collecte Tweede plaats voor Zwennie 'Pomphouders vrezen enkel concurrentie' Wandelen voor vroege vogels Atleten SV Holten op dreef Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 13 JULI 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Evenals vorig jaar houdt de supportersvereniging van HMV de vrijmarkt, die sa menvalt met de Keunefeesten (8, 9 en 10 september). De markt heeft plaats op zaterdag 9 september. Als vanouds een gezellig en sfeervol gebeuren, waar de liefhebber terecht kan voor een grote verscheiden heid aan goederen die er aan de man worden gebracht. Ook de nevenactiviteiten zul len ongetwijfeld de volle aan dacht krijgen. De precieze in vulling daarvan is op dit mo ment nog niet bekend. De eerste aanmeldingen voor het huren van een kraam" of grondplaats op de vrii'm, L Z1jn reeds in bezit van de^m- portersvereniging Veel j ganisatoren ajs uhersr positief ervaren wordt Om „L Zomd ^ê^elfenden Mrorn dringend geadviseerd laten fn 'if °ed'8 moeeliJk te iefoni sTX^'r''- 17.00 en 19 nn ssen ^^3° 7 19°uZZm°Se,iikn0^ Afspraak is afspraak en dus moest de snor van commentator Dinant Veneman van de Triathlon Holten er zaterdagmiddag aan geloven. Gevolg van de verloren weddenschap waarover wij vorige week bericht ten. Winnares Wieke Hoogzaad nam het grove werk voor haar rekening, waarna de ludiek uitgedoste kapper Wander Drent met kwast en mes de zaak voltooide (Foto WV). Het kampioensteam vereeuwigd op het ereschavot, v.l.n.r.: verzorgster Come Bark, Gerhen Wansink, Wilco Hollegien, Robbert Veneklaas, Mikel Aanstoot, Jorrit Vincent, Edwin van Schooten, Marco Oosterveld, Gert-Jan Broekmaan en coach Dinant Aanstoot (Eigen foto) Op het tweede en laatste toer nooi om het Nederlands Kam pioenschap, gehouden in het snikhete Lonneker, is het jeugd- team van OKIA voor de derde achtereenvolgende keer Neder lands Kampioen geworden. Een prachtig succes natuurlijk voor coach Dinant Aanstoot. Na op de eerste competitiedag al een forse voorsprong te hebben genomen bleek al snel dat dit team niet van plan bleek om de voor sprong uit handen te geven. Alle punten werden met een verrassend snelle tijd binnengehaald. Komen de zondagavond wordt het team in de bloemetjes gezet bij cafe Kalfs- terman. Zo voorspoedig als het ook dit jaar ging, zo twijfelachtig is Aanstoot over komend seizoen. Drie van de teamleden vertrekken en hoe dat voor de nieuwe ploeg uitpakt moet dan blijken. Het 640 kg team was weer niet zo erg op dreef. Deze bleven in de middenmoot hangen doordat ze enkele belangrijke partijen toch niet wisten te winnen. Hierdoor moesten ze met een teleurstellende vijfde plaats genoegen nemen. Komende zondag zal er weer om het Nederlands Kampioenschap worden getrokken, en wel in ae 600 kg klasse, waar OKIA op een gedeelde eerste plaats staat. Dit toernooi wordt gehouden in Wij- dewormer. Uitslagen: Jeugd klasse 1. OKIA 45 punten; 2. Bekveld 35 punten; 3. Heure 23 punten; 4. Eibergen 10 punten; 5. Olden Eibergen/Vios Bisons 7 punten. Heren 640 kg klasse: 1. Eibergen 50 punten; 2. Vios Bisons 39 punten; 3. Heure 37 punten; 4. Monnikendam 36 punten; 5 OKIA 32 punten; 6. Vechtlust 26 punten; 7. Olden Eibergen 22 punten; 8. Bekveld 22 punten; 9. Koffiejongens 6 punten; 10. Jagerrust 0 punten. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede <r het Woonplaats Geeft op als abonnee v. Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres Woonplaats: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 16$. 95 OOSTNEDUil-ANn Dirk Hoekman en Dinie Pasman zijn de nieuwe Holtens kampioen op de kwart triathlon. Titelhou der Jan Metsemakers, die vorig jaar al twijfelde of hij de hoogste trede van het erescnavotje zou mogen beklimmen, eindigde als vijfde. Karin Cents, vorig jaar winnaar op de kwart, werd nu eerste op de achtste triathlon. Cents is bezig met de voorberei dingen voor de Nijmeegse vier daagse en achtte de kwart in die zin teveel van het goede. Alle Holtenaren vonden hun af stand 'te doen'. Echt last van de warmte hadden ze niet. Jet Moed, die derde werd in de damesklasse op de kwart vertelde wel dat de wind een probleem was: ,,Die kwam ineens opzetten en wel uit een totaal andere hoek dan tijdens de trainingen. Dat had tot gevolg dat je totaal anders schakelen ging-" Het Holtens kampioenschap zorgde aan het eind van de middag en begin van de avond als vanouds voor veel drukte in het dorp. Me nigeen die na de warme hap een kijkje kwam nemen in het centrum om familie, vriend(in) of kennis sen aan te moedigen. Onder de Tiroler muziek van de Langenber- ger Muzikanten uit Bathmen werd het een gezellige boel. De Holtenaren weerden zich on danks de warmte en wind uitste kend en de strijd was alleszins de moeite van het volgen waard. Winnaar Hoekman werd op zo'n zes minuten gevolgd door Henri ten Brinke, die zich momenteel intensief voorbereidt op de hele triathlon Almere waar hij voor het eerst aan deelneemt. Met nipte achterstand op Ten Brinke legde Chris Offringa beslag op de derde plaats. Bij de dames meldden zich slechts twee coryfeeën aan de start op de kwart. Met ruime voor sprong ging de winst naar Dinie Pasman. Tweede werd Joke Hol- mer, die als laatste triathleet onder begeleiding en groot enthousiasme van het publiek werd binnenge haald. Joke zat bijna drie kwartier achter Dinie. Op de achtste ging de winst bij de neren naar André Wansink, bij de dames naar Karin Cents. Togaclub Ondef de deelnemers aan het Hol tens kampioenschap ook een twee tal teams namens de tienjarige To gaclub. Zes jonge en vooral sterke mannen werden geslecteerd om het helse karwei te klaren: Gert M Na de huldiging werden alle Holtense kampioenen vanzelfsprekend vereeuwigd (Foto WV) J an Scheperman, Hennie J alvrng, Henk Aaftink, Frank Heyda, Herman ter Harmsel en Coen van Hoevelaak. De Holtenaren die voor de elfde maal deelnamen aan de triathlon werden door carnaval sprins Jos (Kamphuis) de Bour gondiër onderscheiden: Bert Post- ma, Cees Bout, Gerrit Stevens, Mies Baltes, Michiel Schoneveld en Henk Klaassen. Uitslagen: Heren kwart: 1. Dirk Hoek man, 2.12.44. min.; 2. Henri ten Brinke, 2.18.24 min.; 3. Chris Offringa, 2.18.28 min.; 4. Wilco van den Noort, 2.19.23 min.; 5. Jan Metsemakers, 2.22.09 min.; 6. Arjan van Langen, 2.24.58 min Dames kwart: 1Dinie Pasman, 2.43.59. min.; 2. Joke Holmer, 3.27.21 min. Heren acht ste: 1 André Wansink, 1.12.46. min.; 2. Erwin de Valk, 1.12.51 min.; 3. Marco Rensen, 1.13.07 min.; 4. Henk-Jan Nijen- huis, 1.14.40 min.; 5. Gerald Jansen, 1.15.48 min.; 6. Remco Wissink, 1.17.23 min. Dames achtste: 1 Karin Cents, 1.20.20 min 2. Ans Meijerink, 1.22.58 min.; 3. Jet Moed, 1.24.13 min. Het begint er toch echt op te lijken dat de Stichting Triathlon Holten (STH) patent heeft op mooi weer. Ook de elfde editie van het sportieve hoogtepunt voor Holten werd gekenmerkt door schitterend zomerweer. Menig zweetdruppeltje werd zaterdag tijdens de Triathlon Holten weggewist en de behoefte aan verkoelend water onder de deelnemers was wederom groot. Van de triathleten niets dan goed op dat punt. Voldoende sponzen en waterposten volgens hen. Genoeg om te verfrissen en wat te drinken opdat je niet teveel vocht verloor," merkte winnares van de wedstrijd op de kwart triathlon Wieke Hoogzaad na afloop op. Wat die warmte aangaat had Hoogzaad ook alle lof voor de organisatoren die besloten om de deelnemers niet in 'wetsuit' te -laten zwemmen. Dat zou de lichaamstemperatuur tijdens het vervolg van de wedstrijd teveel omhoog gejaagd hebben met alle mogelijke gevolgen vandien. Unaniem zwaaiden de triathleten de STH lof toe vanwege de perfecte organisatie en het sfeervolle gebeuren rondom de wedstrijd. Lovende woorden waren er ook van burgemeester D.J. Verhoeven: „Het was weer uit de kunst. U verdient een enorm compliment!" Waarmee hij niet alleen doelde op het STH-bestuur, maar zeker ook op de ongeveer 450 vrijwilligers die er voor zorgden dat hetevenement als vanouds op rolletjes liep. Ieder met een eigen taak, van dranghekken plaatsen tot lunchpakketen verzorgen. „Een uitermate goed geoliede machine," merkte de NIeuwkoopse triathleet Rik van Trigt later op. Zelf voltooide hij de wedstrijd overigens niet. Na één ronde lopen viel hij uit met maagklachten, maar bleef nog lang in Holten hangen. Niet alleen om de prestaties van zijn collega-triathleten te volgen, maar ook vanwege de naar zijn mening 'puike sfeer in Holten'. ooit terecht kunnen in De Dome iaar (zandwinningpias tussen Hol ten en Markelo, red.), daadwerke lijk zo'n NK toegewezen krijgen. Kijk maar eens hoeveel voeten het Golden Four Circuit bij de NTB in de aarde heeft gehad. Nu we daar in participeren, heeft ons eve nement sowieso al een goede status en kunnen we dat proberen verder uit te bouwen. Ik ben dus echt tevreden zoals het nu gaat." Golden Four Enige tijd geleden is de STH met de gerenommeerde organisaties van Almere (hele triathlon), Stein (halve triathlon) en Venray (kwart triathlon) een samenwerkingsver band aangegaan onder de naam START START In spanning voor de start. Van links r W.V.). r rechts: Jan van de Marei, Eimert Venderbosch, Dennis Looze (Foto Hulde voor de STH was er ook van Gerard Vloedbeld, voorzitter van de Wierdense triathlonvereni- ging Argo en consul van de Neder landse Triathlon Bond (NTB), die het Holtense evenement op kwali teit moest beoordelen: „Perfect georganiseerd, enkel jammer dat er nog geen open water is. Dan heeft Holten alles in huis om een Nederlands kampioenschap te or ganiseren." Een beter compliment had de STH zich niet kunnen wensen. Voorzit ter Peter Corstanje toonde zich er uiteraard over in zijn nopjes, maar plaatste gelijk een kanttekening: „Die toezegging hebben we al meerdere jaren gehad. Toch is het maar afwachten of we, indien we 'Golden Four Circuit'. De vier willen zo sterker staan richting NTB, commercie en buitenlandse evenementen. Dit eerste jaar is er voor de 'overall' categorie 10.000 gulden aan prijzengeld beschik baar; de eerste prijs bij zowel de dames als de heren is 2000 gulden. Eén van de doelstellingen is om beschermde data af te dwingen, bijvoorbeeld los van de data waar op wedstrijden in de door de NTB geïntroduceerde teamcompetitie worden gehouden. Dat betekent dat toppers, mede vanwege het prijzengeld, naar Holten komen. Hoe goed Holten in de triathlon- markt ligt werd overigens bewe zen door J an van de Marei die met zijn clubteam Team 2000 deel- Alhoewel de wielervereniging Holten een echte toerclub is zon der licentiehouders, vindt er toch enkele keren per jaar een onder linge krachtmeting plaats waar bij gereden wordt tegen het uur werk. Sinds vorig jaar is er zelfs een competitie met de vereniging de Paaschberg uit Lochem. De club uit Lochem organiseert een tijdrit over de Holterberg, waar aan de WVH deelneemt en enkele weken later komt een Lochemse delegatie meedoen als er in de Heihuizen door de WVH een zo genaamde proloogtijdrit wordt gehouden over 6,5 kilometer. In zet van beide ritten is de Schip beektrofee. Eind mei werd de Holterbergtij- drit met glans gewonnen door de mannen van de Paaschberg. Mede dankzij de inzet van enkele Lo chemse wedstrijdrijders (met A- en B-licenties) en doordat een aan tal snelle Holtenaren door blessu res niet konden starten. De elf deelnemende Holtenaren reden over de 16 kilometer lange rit van 't Losse Hoes naar de parkeerplaats bij Nijverdal en terug, een geza- melijke tijd van 295 minuten en 8 seconden terwijl de eerste elf Lo chemse renners er maar 276 minu ten en 43 seconden over deden. Dinsdagavond 20 juni was er voor Holten gelegenheid om wraak te nemen. Onder ideale omstandig heden werd er gereden op het 6,5 kilometer lange parcours over de Helhuizerweg. Bij aangename temperaturen en zonder wind van betekenis werden maar liefst tien persoonlijke records verbeterd. Met een eerste plaats voor Joost Boetes die de afstand in 9,12 minu ten aflegde maakte de WVH een zeer sterke indruk, tweede werd Bert Visser met 9, 23 en de derde plaats werd met 9,30 gedeeld door Henk Beijers, die als midveertiger nog even 3 seconden van zijn re cord afsnoepte, en de onlangs aan zijn meniscus geopereerde René Rougoor die ook zijn persoonlijk record twee seconden verbeterde. De beste vier tijden waren dus voor de WVH, gevolgd door 3 man uit Lochem die ook flitsende snelheden van gemiddeld boven de 40 Km per uur realiseerden. Nieuwkomer Erwin de Valk maakte ook een zeer goede indruk met een tijd van 9,38. Dat het materiaal waarmee wordt gefietst ook van zeer grote invloed is werd bewezen door Henk Vasters. Het gebruik van de wielen uit de triath lon fiets van zijn vrouw Jannie leverde hem een persoonlijk re cord op dat maar liefst 20 seconden lager is dan zijn snelste tijd uit 1993. Van de totaal 31 deelnemers werden de tijden van de elf cou reurs uit Lochem bij elkaar geteld en vergeleken met de tijden van de eerste elf Holtenaren. Dit kwam voor Holten uit op 107 minuten en 33 seconden en voor Lochem op 108 minuten en 19 tellen. Deze slag was dus voor de WVH, maar kon toch niet verhinderen dat de Schipbeekbokaal ook dit jaar weer in de prijzenkast van deL.W.C. de Paaschberg staat. neemt aan de teampcompetitie. Zaterdag was er een wedstrijd in die competitie in Dirksland, toch koos topper Van de Marei, die uiteindelijk vierde werd, voor Holten vanwege de 'geoliede orga nisatie en de prima sfeer'. Die sfeer was ook 'puik'. Prachtig weer, zomers gekleed publiek dat enthousiast aanmoedigde, ijs, fris drank en pils. Het was er zaterdag allemaal. Hoewel even de indruk bestond dat het aantal toeschou wers, met name in het centrum, wat minder was dan vorig jaar, bleek de drukte ongeveer gelijk. Velen hadden verkozen echter een lommerrijk plaatsje langs het par cours in plaats van de zonovergo ten Smidsbelt. Constant druk was het bij het wisselpunt fietsen/lo pen in de Tuinstraat bij gebouw Irene. Het bij het dorpshuis inge richte kinderplein, waar de jeugd zich onder meer vermaakte op het luchtkussen van de supportersver eniging van de SV Holten, met clown Ronald McDonald en zich ook nog gratis kon laten schmin ken, bleek een schot in de roos. Waardering voor de opzet en be geleiding van het evenement was er De onlangs gehouden jaarlijkse collecte voor de Nederlandse Le ver Darm Stichting heeft in onze gemeente 1472,55 opgebracht. Gevers en collectanten worden heel hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Afgelopen weekend gooide Zwen nie Vincent in Geesteren hoge ogen met een fraaie tweede plaats in de finale van het springen ZZ klassiek en tweede in het progres sief ZZ-springen met Everest. Boh Foi Toch Et Boh Foi Toch aU topact op de Schure-Oamd schoot jongeren- café De Schure zaterdagavond in de roos. Een groots muzikaal feest voor jong en oud op de opzwepende muziek van Jan Manschot en de zijnen. Protest Met het aanbieden van ruim 150 handtekeningen aan de burge meester protesteerde een flink deel van de jeugd van de Haar- school, het Mossinkserf en een deel van de Churchillstraat te gen het afsluiten van het sport veld bij de scholengemeenschap. Triathlon Dennis Looze en Wieke Hoog zaad zijn zaterdag in een zinde rend warm Holten winnaar ge worden van de elfde triathlon. tevens van de vertegenwoordigde sponsors. Evenals de overige ge nodigden rond de middag ontvan gen in gebouw Irene. In twee Oad- bussen werden de 'vips' tegen tweeën vervoerd naar het zwem bad, waar de eerste groep triathle ten om klokslag twee te water gingen. Ook langs het fietspar- cours bij garage Rouwenhorst kon het gezelschap de verrichtingen van ae triathleten volgen. Aan net eind van de middag wachtte de genodigden een perfect koud buf fet in de speciale 'vip'-tent achter het gemeentehuis. Tegen die tijd was Holten al volop in de ban van het Holtens kampioenschap, dat op de Smidsbelt met Tiroler mu ziek omlijst werd door de Battum- se Langenberger Muzikanten. Niet de milieubezwaren, maar het tegengaan van concurrentie. Vol gens rechter H. Polak van de Raad van State was dat de werkelijke reden van het bezwaar van de vijf Holtense pomphouders die in een spoedprocedure bezwaar maakten tegen de nieuwe milieuvergunning van Udema Vlees. Behalve de ver werking van vlees omvat dat ook de drie brandstofpompen bij het bedrijf. Een doom in net oog van 'de vijf', die zelf flink hebben geïn vesteerd in milieumaatregelen, ter wijl U-Vlees die dans volgens hen ontspringt. Eén van de pompen zou al zonder vegunning zijn bij geplaatst en valt er nu ook onder. Het bewuste tankstation wordt gesaneerd om op de hoek Pannen bakkersstraat-Waagweg een nieuw tankstation aan te leggen, dat geheel aangepast wordt aan de huidige milieuvoorschriften. Ook tegen de vergunning voor dat tankstation hebben 'de vijf' be zwaar aangetekend. Natuurmuseum Bos Dierenwe reld houdt dit jaar wederom vijf ochtendwandelingen voor 'vroege vogels'. Deze wandelingen zijn ge pland op de woensdagen 19 en 26 juli, 2, 9 en 16 augustus. Juist als de natuur op haar mooist is en de vogels druk in de weer zijn, leidt Kees Bos, conservator van het natuurmuseum, de deelne mers langs en over de mooiste plekken van de Holterberg. na de wandeling is er tijd voor een kopje koffie of thee bij restaurant De Wielen. Vervolgens wordt een be zoek gebracht aan Bos Dierenwe reld. Elke wandeling begint - bij vol doende deelname - om 07.00 uur bij natuurmuseum Bos Dierenwe reld, Holterbergweg 12. De tocht duurt ongeveer 1,5 uur. De kosten zijn 12,50 gulden voor volwasse nen, kinderen tot en met 14 jaar betalen 7,50 gulden. Hierbij inbe grepen is de excursie, het bezoek aan het museum en de consumptie. Reservering is noodzakelijk (05483-61979). Bij avondwedstrijden in Enschede hebben de jeugdatleten van SV Holten goed gepresteerd. Sanne van der Spek (meisjes C) liep de 1000 meter in 3.44.3 minuten. Bij het hoogspringen haalde ze een hoogte van 1.25 meter. Bemadette Ongena (meisjes B) eindigde als vierde op de 400 me ter. Daarnaast sprong ze 3.78 me ter ver en 1.25 meter hoog. Ook Truus Ongena deed van zich spre ken. Ze stootte de kogel naar 7.74 meter. De discus wierp ze 25.40 meter ver. Catelijn Forkink debu teerde bij wedstrijden. Ze liep zo wel op de 100 als 200 meter zeer verdienstelijk. De derde week van het interkerke lijk recreatiewerk gaat zaterdag beginnen. Dat betekent tevens dat er een nieuw team van start gaat. Het team bestaat uit Annet (con tactpersoon), Annemarie, Erwin, Floor en Marieke. Het thema van deze week is 'Dromen'. Het pro gramma is als volgt: zaterdag 15-7: open avond met kampvuur en brood bakken. Kinderen en vol wassenen gratis toegang. Zondag 16-7. Om 10.00 uur kampdienst met als thema 'Geheim'. Voorgan ger is ds. S.M. Roozenboom. Maandag 17-7, 14.30 uur Droom- show. Toegang kinderen 1 gulden. Dinsdag 18-7, 20.00 uur. Karao ke. Kinderen en volwassenen 2,50 gulden. Op woensdag 19-7 is er om half drie een levend ganzebord voor de kinderen. Toegang 1 gul den. Om acht uur is er een Chinese avond (toegang 2,50 gulden, zo wel voor volwassenen als kinde ren). Op donderdag 20-7 is er om twee uur textiel verven onder leiding van mevrouw Leerink. 's Avonds om acht uur is er een show waar voor de toegang 1,50 gulden is. Hutten bouwen vindt op vrijdag middag om half drie plaats. De toegang is een gulden voor kinde ren. De zaterdag wordt benut voor een open avond met kampvuur en brood bakken. De toegang is gra tis. Aanvang 20.00 uur. Op zon dag is er een kampdienst met als thema Dromen. De dienst die om 10.00 uur begint, wordt geleid door da. J.W. den Hertog. Op werkdagen is er iedere ochtend van 10 tot 12 uur kindermorgen. De kosten bedragen een gulden per kind per keer. Desgewenst kunnen ook bonnenboekjes worden ge kocht: vijfmaal voor vier gulden of tienmaal voor 7,50 gulden. Van maandag tot en met vrijdag is er iedere avond om 18.45 uur een kleuterkwartiertje. De toegang is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1