Hoofdveld Blauw Wit in gebruik genomen Afrastering rond het hockeyveld 'Goedemorgen geldautomaat, hoe maakt u het?' Rabobank Ja, Open School op bezoek in Den Haag Sportief en gezellig concours Bergruiters Schuppert kampioen biljart van Holten 10.000ste bezoeker voor Twenhaarsveld Handbal sluit seizoen af SPORT Holten Zandwegen Holterberg Concert Eilander Fietstocht Vriendenschaar Te koop bij inschrijving op donderdag 6 juli 1995: ZALENCENTRUM „DE HAVERKAMP" int FlDflff VLOER- C1PHV.C VERWARMING Kidewiiakamp bathmen(ov) DONDERDAG 29 JUNI 1995 HO Door het trappen van de eerste bal voor de vriendschappelijke wedstrijd tussen de eerste elftal len van Blauw Wit en SV Holten, nam wethouder L.H. Rensen on langs het vernieuwde hoofdveld van sportpark 't Vletgoor in ge bruik. Rensen complimenteerde Blauw Wit met het resultaat van de in spanningen die door de club in het verleden zijn verricht om de sport- functie van de vereniging waar te maken. Ook was hij te spreken over de goede communicatie die hij met de club heeft: „Toen vorig jaar het nieuwe college werd aan gesteld was Blauw Wit bang dat de plannen voor het veld naar de achtergrond zouden verdwijnen, maar die zorg heb ik proberen weg te nemen door het voeren van goede gesprekken." Door middel van een wijnglas met vrouwenhaar (een grassoort), het resultaat van het sprietje dat hij op de commis sievergadering van 17 oktober in zijn borrelglas vond, droeg hij de gebruiksrechten over aan voorzit ter van de sportcommissie Jan Schuchard. Schuchard toonde zich ook verheugd over het nieuwe hoofdveld. „Complimenten voor het uitvoerend bedrijf en het be stuur van Blauw Wit, voor het aanhoudend bedingen van aan dacht. Tevens roemde Schuchard het geduld en improvisatievermo gen van de vereniging: „Hun belo ning daarvoor is dit nieuwe veld." Ook blikte hij in de toekomst, want hoewel, het hoofdveld nu voor elkaar is, blijven het trai ningsveld en de velden 2 en 3 van het sportcomplex een probleem. Daarvoor moest echter nog wat geduld worden opgebracht. Blauw Wit-voorzitter Gerhard Kolkman was eveneens verheugd: „Er is naar onze klachten geluis- Met een de tweedejaars groep cur sisten van de Open School bezocht cursusleidster Marijke Dijkstra vorige week een bezoek aan Den Haag. Het succesvolle uitstapje werd begonnen bij het Binnenhof, waar een videofilm werd bekeken over het ontstaan van het Binnen hof en de Ridderzaal. Na een rondleiding door de Ridderzaal volgde de lunch in het Staten-Res- taurant. Aan het begin van de middag had de groep een afspraak met Anke Bijleveld-Schouten, het uit Enschede afkomstige CDA- -Kamerlid. Bijleveld informeerde de cursisten uitvoerig over het wel en wee van het Kamerlidmaat schap, waarna vooraf opgestelde vragen konden worden gesteld. Tijdens de bijeenkomsten in De Boschkamp was onder meer ge sproken over het thema rechts spraak en had de groep in Almelo een rechtszitting bijgewoond. Bij leveld heeft juridische zaken in haar portefeuille. Na een onder houd van een klein uur, werden de cursisten door Bijlevelds mede werkster rondgeleid in het CDA- -gebouw, waar onder meer de prachtige bibliotheek werd be wonderd. Vanaf de publieke tribu ne in de Tweede Kamer werd ver volgens een deel van het WAO-de- bat bijgewoond. Via Panorama Mesdag en Scheveningen (waar de zandkastelen werden bekeken en tevens een hapje gegeten werd) ging het terug naar Holten. terd. "Hij was er van overtuigd dat sport in Holten serieus wordt ge nomen. Verder reageerde hij op de goede relatie met de wethouder: „Na een dag samen met de laarzen in de blubber te hebben rondgelo pen waren we eruit: die is ook goed!" Het hoofdveld is het afge lopen jaar buiten gebruik geweest. In die tijd is er een nieuw drainage- -systeem onder de grasmat ge plaatst, dat dichter bij elkaar ligt, en minder diep. Daardoor moet een betere afvoer van regenwater worden bereikt. Het oude systeem is ook blijven liggen. Verder had de wethouder een verassing in pet to. Omdat een wedstrijd tussen SV Holten en Blauw Wit een echt Holtens gebeuren is, had hij de wens dat zo'n wedstrijd vaker ge speeld zou worden: „Mijn wens is dat er elk jaar zo'n derby wordt gespeeld.Door het invoeren van HD Cup (Holtense Derby Cup) moet dat worden bewerkstelligd. De wisselbeker werd overhandigd aan voorzitter Kolkman. Hij was ook blij dat er zaterdag na zoveel jaar weer een plaatselijke derby werd gespeeld, want "sport ver broederd". Terwijl de heren in de kantine van Blauw Wit hun woorden uitten, liepen de spelers van beide Holten- se voetbalverenigingen zich alvast warm op het veld. De wedstrijd, die begon door het trappen van de eerste bal door de wethouder, werd een zege voor de ploeg van Blauw Wit: 3-1. Het veld bewees meteen zijn waarde, want de wed strijd kon ondanks de regen ge woon worden gespeeld. Wethouder Bets Rensen verrichte op het nieuwe veld de aftrap voor de derby tussen Blauw Wit en SV Holten. Links naast hem Blauw Wit- voorzitter Gerhard Kolkman en rechts scheidsrechter Herman Schutte (Foto Ten Zondag 2 juli houdt de landelijke rijvereniging De Bergruiters haar jaarlijkse concours hippique. Het fraaie paardesportterrein op De Borkeld ligt weer gereed om als centrum te dienen voor sportieve prestaties in zowel spring- als dressuurrubrieken. Op de wed strijddag nemen ruim 250 combi naties van zo'n 45 verschillende verenigingen deel. De toeschou wers kunnen vertoeven op het overzichtelijke dressuurterrein, rond de fraai aangeklede spring- tuin of bij de gezellige kantine die voorziet in diverse versnaperin gen. De nu 62 jaar oude rijvereni ging staat met haar concours be kend om de landelijke en gezellige sfeer, gecombineerd met sportieve prestaties van niveau. Reeds in de vroeg ochtend beeinnen de B- en L-rubrieken voor springen en dressuur, om tegen de middag te worden vervolgd met de hogere rubrieken M en Z. In vrijwel alle rubrieken, tot in de zwaarste toe, strijden leden van De Bergruiters mee om de erelinten, maar onder vinden daarbij ongetwijfeld con currentie van de vele combinaties uit diverse delen van het land. Met name de springtuin is geliefd bij veel springruiters. Dit jaar heeft de organisatie Henk Ekkelkamp aan getrokken voor het bouwen en bewaken van de parcoursen. Sa men met de aanschaf van een aantal nieuwe hindernissen, staat het borg voor een spannende strijd in de diverse klassieke en jachtpar- coursen. De entree voor het con cours is dankzij de trouwe spon sors opnieuw gratis. Vanzelfsprekend werden de winnaars na afloop met bekers en bloemen vereeuwigd (Eigen foto) Onlangs werden de laatste rondes afgewerkt van het kampioenschap 'Biljarten 1969 Holten'. In de fina lepoule wist T. Schuppert van bil jartvereniging Klavier alle tegen standers van het groene laken te vegen en behaalde hiermee de eer ste plaats. De tweede plaats was voor Bart Soer van biljartvereni ging Kalfsterman, terwijl respec tievelijk derde en vierde H. Nik- kcls (biljartvereniging Vlishoek) en S. Voortman (biljartvereniging J ansen) werden. De finale werd dit jaar gespeeld in café Jansen. Voor de winnaars was er een beker en natuurlijk bloemen. Schuppert kreeg een extra fles bier. Na afloop werd nog gezellig nageborreld op de behaalde successsen. jong en oud die wat aan de kondi- tie wil doen en enkele kilootjes wil afvallen. De lessen omvatten een half uur gum- en trimoefeningen op de zonneweide, gevolgd door een half uur zwemoefeningen in het water (aqua-jogging, bewe gingsoefeningen op muziek, zwe moefeningen met behulp van ma terialen enzovoorts). Iedereen is welkom om eens vrijblijvend een proefles mee te maken. Wat betreft het vijftig plus zwem men is Ciska Raggers iets minder enthousiast. „Speciaal voor deze leeftijdscategorie is de vijftig plus zwemfan-fittest ingevoerd, waar bij er een- of tweemaal per week onder toezicht een aantal banen (10, 20 of 40 baantjes, de keus is aan de deelnemer zelf) worden gezwommen. Na tien keer totaal ontvangt de vijftig plusser een leu ke attentie en een aandenken. Op dit moment doen er weliswaar ver scheidene Holtenaren mee, maar Ciska is ervan overtuigd dat die groep veel groter kan wórden. „Wij hebben namelijk heel wat vroege vogelThier. Die komen 's ochtends of tussen de middag zwemmen. Ik doe dus nogmaals een beroep op deze trouwe klanten om aan het vijftig plus zwemmen en de test mee te doen. Doe spor tief mee, zodat de zwemfanfitlijst, die op maandag- en donderdag ochtend onder de toren hangt, he lemaal vol komt!" Voor meer in formatie kan men zich tot Ciska of één van haar medewerkers wen den. Het telefoonnummer is 61655. Teamleidster Ciska Raggers en haar medewerkers konden vori ge week woensdag de 10.000ste bezoeker van zwembad Twen haarsveld begroeten. Het was de heer Kolkman die de eer te beurt viel om door haar in de bloeme tjes te worden gezet. Kolkman, actief trainend voor de triathlon, ontving tevens een medaille. Mochten de weergoden het zwembad gunstig gezind zijn, dan hopen Raggers en de haren binnen niet al te lange tijd de 25.000 zwemmer van ait seizoen te verwelkomen. Ciska toont zich bepaald verheugd over de plotseling veel betere weersomstandigheden. De eerste weken waren wat dat betreft niet hoopgevend: „We waren daarom blij met de vaste activiteiten, zoals schoolzwemmen, particulierr zwemlessen, aqua-joggen en aqua- -fit. Dat ging ondanks de kou vrijwel altijd door.Ciska spreekt met waardering over de zwemles leerlingen, die trouw en enthou siast de lessen bezochten. „Soms werden deze ietwat ingekort, zo dat het al met al goed te doen was. Alle leerlingen oefenen inmiddels de beenslag en het drijven als voor bereiding op het diepe water. Ten aanzien van de activiteiten laat Ciska weten dat met name de avonduren goed bezet zijn. Over dag is er nog ruim.te. Bij het aqua- - joggen wordt op muziek door het diepe 'gelopen' met de zogenoem de 'wetbelt'. Goed voor benen, arm en romp. Aqua-fit is voor De gemeenteraad ging maandag avond met enige moeite akkoord met het voorstel tot het plaatsen van een afrastering rond het hoc keyveld in het Sportdal. Alleen het CDA stemde tegen. Met de werk zaamheden is 10.000 gulden ge moeid. Overleg tussen sportcom- missievoorzitter Jan Schuchard en het hockeybestuur maakte medio juni duidelijk dat dit dringend noodzakelijk is en wel om twee redenen. Allereerst staat de rust periode van de hockeyvereniging en daarmee het veld voor de deur. Belangrijk in verband met de con ditie van het veld. De Holtense jeugd gebruikt het echter regelma tig als voetbalveld en dat komt de conditie niet ten goede. Wat even wel zwaarder weegt is de overlast van konijnen en hazen. Op het nieuw te plaatsen hek worden bordjes bevestigd met de medede ling dat voetballen niet is toege staan, opdat mogelijk misbruik van het veld wordt tegengegaan. Bij spoedige plaatsing van de afras tering kan het veld ook deze zomer profiteren van de benodigde rust periode. Daar de kwestie pas half juni aan het licht kwam, is het niet vooraf voor advies in de sportcom missie en de raadscommissie ge meentewerken geweest, reden waarom burgemeester D.J. Ver hoeven over onder meer dit agen dapunt aan het begin van de verga dering het boetekleed aantrok. CDA-fractieleider rolde met name over de periode van 15 jaar waarin het hek afgeschreven wordt en dan in relatie tot de huurovereenkomst tussen grondeigenaar Vincent en de Hockeyclub Holten. Wethou der Bets Rensen (WD) gaf ruiter lijk toe dat er geen overeenkomst voor 15 jaar is, waarop Dul voet bij stuk hield en negatief adviseerde. Meerdere fracties wezen op de werkelijke reden waarom het hek gepaatst moet worden: de hazen en konijnen dus en in veel mindere mate de overlast van jeugd. Wim Dalhuisen (PvdA) trok een parallel met het voornemen tot afsluiting van het veld naast de scholenge meenschap, dat grenst aan de Vrij heidslaan: „Daar maken kinderen intensief gebruik van en blijkt sprake van vandalisme aan het schoolgebouw. B en W sluiten dit veld nu af. Ik vind evenwel dat In overleg met de gemeente Hel- lendoorn besloot de gemeente on langs tot het openstellen van be paalde zandwegen op de berg voor invaliden en houders van een 65 plus-kaart. Aan de Holtense kant betreft dat het deel van de Plaggen- weg tussen de Helhuizerweg en de Toeristenweg. Met de wegen op de Hellendoornse kant erbij, zijn daarmee twee rondrijstukken op onverharde wegen gecreëerd voor deze specifieke groep automobilis ten. Bij de gemeente Holten kwa men enkele bezwaarschriften te gen het besluit binnen, onder meer van de Kring Bewoners Holter berg, die met name wees op de handhaafbaarheid vari het besluit en dus de vrees voor het gebruik van de zandwegen door ook ande re automobilisten. Een ander be zwaarschrift werd niet ontvanke lijk verklaard, daar de betrokkene geen direct belanghebbende is. B en W achtten de bezwaren echter niet zodanig dat ze op hun besluit terugkomen. Op uitnodiging van de Orgelkring 'Vox Humana' geeft Peter Eilan der, in Holten bekend als docent van het Muziek Onderwijs Cen trum, vrijdag 7 juli een concert in de Deventer Lebuïnuskerk. Het programma bestaat naast koraal bewerkingen, onder meer uit het Concerto nr. V van Georg Frie- drich Handel en de derde sonate van Alexandre Guillmant. Het concert begint om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt 5 gulden (tot 18 jaar) en 7,50 gulden (volwasse nen). Met de organisatie van een familie dag heeft de afdeling handbal van de SV Holten het seizoen afgeslo ten. Maar liefst vijftien teams, be staande uit ouders, ooms en tan tes, kennissen en vrienden, namen deel aan het toernooi. In drie pou les werd een halve competitie ge speeld. De winnaars van deze pou les speelden om de uiteindelijke winst. Naast handbal was er ook een prijs voor de leukste mascotte. De dag werd afgesloten met een barbecue in de kantine van de SV Holten. Gezien het enthousiasme bij de deelnemers een evenement dat komend jaar zker voor herha ling vatbaar is. Toernooiwinnaar werd de familie Vorstinga, tweede DIS (De Idelale Schoonzoon), derde de familie Dorlas en vierde Bloedend Hart (familie Dalhui sen). gewonnen wedstrijden werden ze vierde. De mini's deden het even eens uitstekend. Met goed spel werden ook in deze klasse alle wedstrijden gewonnen en moch ten de jongste handbalstertjes een grote beker mee naar huis nemen. maatregelen tussen gebouw en veld hier veel beter op zijn plaats zouden zijn. Nu is een aantal, voornamelijk jonge kinderen, daar5t de dupe van, terwijl zij nauwelijks met dat vandalisme te maken hebben. In dat kader gezien zou je beter kunnen zeggenraster alleen het hockeyveld afj dan kom je tegemoet aan een stuk noodza kelijke ruimte voor kinderen. Be denk maar eens waar ooit de Klui- verts en zo begonnen!" Burge meester Vehoeven gaf toe dat net college lange tijd had aangehikt tegen de maatregelen bij het 'schoolveld': „Bij problemen stelt de politie echter altijd eerst de vraag welke preventieve maatrege len door de gemeente zijn geno men, alvorens iets te ondernemen. Bovendien hebben we mede op dringend advies van de school hiertoe, zij het schoorvoetend, be sloten." De jaarlijkse fietspuzzeltocht van CJV De Vriendenschaar is op nieuw een succes geworden. De mooie rit voerde de deelnemers onder meer over de Friezenberg. Het weer was goed en het aantal deelnemers boven verwachting. Zowel groot als klein deed mee met spelletjes als dagen raden, pijl tjes gooien en raden hoeveel spek er in een pot zit. Winnaar werd J. Jansen, op de tweede plaats ge- vogd door B. Aaftink. De troost prijs was bestemd voor H. Brons- voort. Bij het spek raden won Bouke Nijland. Deelnemers en or ganisatoren waren van mening dat de fietstocht ook volgend jaar op het programma moet staan met dan hopelijk nog meer fietsers. Achillestoernooi De handbaljeugd sloot het seizoen af met de deelname van drie teams aan het toernooi bij AHV Achil les. De jongens B waren succesvol en wonnen alle vijf wedstrijden, waardoor ze eerste werden. Ook de welpen namen deel. Met twee SPORTHAL: Donderdag 29 juni: 20 30-22.00 uur, SV Holten All Stars. Zaterdag 1 juli 19.00-20.00 uur, H. ter Avest (Holtense groep Stam). Weeken dreserveringen vanaf vrijdagmiddag 12 30 uur bij de beheerders van de sport hal (tel. 63180). Dressuur. In Haaksbergen be haalde Gerrie van Lies van de LRV De Bergruiters afgelopen zondag met haar paard Julliet de tweede prijs in het B-dressuur met 169 punten. MAKELAARDIJ 2 percelen grasland met melkquo tum gelegen te Holten aan de Bor- keldsweg tegenover huisnr. 93 Kavel 1. sectie G, nr. 4427 ged., opp. ca. 1.10.00 ha. met 20.000 kg. melkquotum a 3.90% vetgehalte. Kavel 2. sectie G. nr. 4427 ged., opp. ca. 1.70.00 ha. met 32.379 kg. melkquotum a 3,90% vetgehalte. Voor inlichtingen, inschrijfformulie ren, voorwaarden en aanwijzing: H. J. Robers/H. ter Harmsel Gaardenstraat 30 7451 CW Holten Tel. 05483-6 16 49 Fax: 05483-6 47 49 Bruiloften - partijen Warme en koude buffetten Kegelen diners Stationsstraat 28 Markelo. Tel. 05476-1292 Tot ziens; Ineke en Dinant Nijland DE IDEALE VERWARMING INWONINGEN eenvoudig en snel te monteren lage aanschafkosten een compleet assortiment VPE-C zuurstofdichte vloerverwarmingsbuizen regelunits, isolatieplaten, afsluiters, enz. buis leverbaar in 2 diameters Franco v.a. f 300.- excl. BTW. n Bel voor gratis catalogus A\m VRIEZENVEEN (Ov.) 1ll<vin uiHiilvfMnn 0546-56 20 53 KUNSTSTOFLEI DINGS YSTEMEN 05704-31 02 Van links naar rechts: Marti Wuestman, medewerkster bedrijvenbalie Wim Baan, adviseur betalingsverkeer Natuurlijk, het is handig dat u buiten kantooruren geld van uw reke ning kunt halen. Vandaar dat ook de Rabobank u graag het gemak van geldautomaten biedt. Veel bankzaken vragen echter om een meer persoonlijke benadering. U wilt een gericht advies en duidelijke, snelle antwoorden op uw vragen. Ook daarvoor bent u van harte welkom bij Rabobank Holten. Want de Rabobank heeft persoonlijke service hoog in het vaandel staan. Zo kunt u bij ons terecht voor alle diensten op het gebied van betalingsverkeer. Maar ook adviseren we graag over sparen en beleggen, over uw hypotheek, over onze safeloketten èn het veilige nachtkluissysteem. Want u bent immers ook als zakelijke cliënt bij de Rabobank aan het juiste adres. Stap gerust eens binnen en ontdek dat we niet voor niets de mens centraal hebben gesteld in ons vignet. Wilt u meer weten over onze persoonlijke benadering, stuur dan de antwoordcoupon in of bel 05483-74747. ik stel persoonlijke service op prijs en wil graag meer informatie oven Gratis betaal rekening en gratis bankpas met pincode Jongeren- en Studentenrekeningen Sparen/beleggen Hypotheken Safeloketten Gratis gebruik nachtkluis Zakelijke dienstverlening m/v Neem vrijblijvend persoonlijk contact met mij op. Naam: - Evt. firma: I Adres:i Postcode/plaats: Telefoon thuis: telefoon werk: Deze coupon kunt u sturen naar Rabobank Holten, Antwoordnummer 506, 7440 VG Holten. Een postzegel is niet nodig. U mag de coupon ook afgeven bij ons kantoor aan de Oranjestraat 10.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7