Volks tuint jester rein voldoet aan de vraag Bf#N,,i Jeugdtriathlon nieuw element in Holten ill BEZORGERS (m/v) Interkerkelijk recreatiewerk Nieuwe bestuursvorm SG De Waerdenborch HOLTENS NIEUWSBLAD Vv-' WELZIJN OUDEREN Deelname van ruim 20 jongeren 'Niets zo lekker als groente van eigen tuin' Uit het politierapport I kerkdiensten Pittige clubrit wielrenners medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 29 JUNI 1995 3 Het seizoen is al in volle gang voor de volkstuinders. Wie langs het volkstuintjescomplex aan de Larenseweg komt, kan het met eigen ogen zien: de gewassen zijn al flink opgekomen. En nu gaat het weer dan ook eindelijk mee zitten. Voorzitter van de Volk- stuindersvereniging Holten J.J. Bollee is met dit weer de hele dag op de tuin te vinden. Hij noemt zichzelf een echte fanaat. „Er is niets zo lekker als groente van eigen tuin," vertelt hij. „Het is prachtig om iets vanuit het niets te zien opgroeien." Daarmee geeft hij meteen een aantal moti vaties voor het houden van een volkstuin. Daar komt nog bij dat je buiten bezig bent, voor veel mensen toch ook een fijne ge dachte. Op het volkstuintjescomplex is plaats voor 78 tuinders, die ieder een stuk land van acht bij vijftien meter toegewezen krijgen. Som migen hebben zelfs behoefte aan twee van die percelen. Het terrein aan de Larenseweg is precies groot genoeg om aan de Holtense vraag te voldoen. „Er is nog een perceel onbebouwd. Dat zou ik ook graag beteeld zien, want nou ligt het er maar braak bij. En dat is geen gezicht." Voor de huur van een perceel hoeft men niet diep in de buidel te tasten: voor 25 gulden kan men er een jaar op verbouwen. Van dat geld is 20 gulden huur en 5 gulden contributie. „Dat is in het westen wel anders,vertelt Bollee. „Daar betaal je voor een nagenoeg gelijk stukje grond 85 gulden per fjaar.Bollee gaat er als voorzitter prat op dat de tuintjes er verzorgd uitzien. Geen afval op de tussen- paden en netjes bijgehouden perk jes, zonder onkruid dus. Overi gens ligt het complex er goed ver zorgd bij, en is ook de watervoor ziening goed voor elkaar. Contract Het verenigingsleven vereist ook onderling overleg. Sinds dit jaar is er tweemaal een ledenvergadering: in het voorjaar en in het najaar. Met een gemiddelde opkomst van zo'n vijftig procent worden de ver gaderingen redelijk bezocht. Bol- KjfciP In de afgelopen week zijn twee bromfietsen aan het bureau onder zocht op vermogen en geluidspro- duktie. Op beide onderaelen scoorden ze te hoog, met proces sen-verbaal als resultaat. Woensdagmorgen werd een auto- -inbraak ontdekt op een parkeer plaats langs de AlTwee portieren van een personenwagen werden vernield, binnenin werd (onbe hoorlijke schade aangericht en weggehaald werden de radio, luid sprekers en enkele zwarte mappen met verkoopinformatie van een Deens bedrijf. Dinsdagmiddag raakte een licht mast aan de Waagweg beschadigd door een achteruitrijdende vracht- Uit een jas die in de Scholenge meenschap hing is een PINpasje gestolen. Op nog onbekende wijze is de dader erin geslaagd daarmee geld op te nemen, een bedrag van f.170,—. Onderzoek is ingesteld. Bij een controle donderdagmor gen op de draagplicht van autogor dels liepen 7 automobilisten tegen de lamp. In de nacht van vrijdag op zaterdag bleek een autobestuurder te veel alcoholhoudende drank te heben genoten. Een proces-verbaal (om dat dit de 2e keer was binnen 5 jaar) en een rijverbod vielen hem ten deel. In de wijk De Beuseberg zijn ver nielingen geconstateerd aan tuin- beplanting en een straatboom. Een en ander moet zijn gepleegd in het weekeinde. Zondagnacht brak van een perso nenauto een achterwiel af, op de A 1. Het wiel bleef op de rijbaan liggen en drie andere auto's reden eroverheen voordat het kon wor den weggehaald. Alle drie liepen ze schade op. Voorzitter J.J. Bollee van de Volkstuindersvereniging Holten noemt zichzelf een echte fanaat. Nu het weer beter wordt, is hij de hele dag op de tuin te vinden (Foto WV) lee: „Op die vergaderingen wor den vaak concrete zaken bespro ken, zoals het binnenhalen van een contract met een zaadhandelaar, of het opruimen van de rotzooi. Soms hebben we een lezing of voorlichting. De najaarsvergade ring doet tevens dienst als evalua tie. Geen vereniging zonder wen sen, en daartoe worden goede ban den onderhouden met de verant woordelijke wethouder, Eb van Schooten. Eén van de wensen is verandering van de lengte van het huurcontract. „Van het vorige col lege kregen we altijd een jaarcon tract. Daarom moesten we altijd een flinke hoeveelheid geld in kas houden, omdat we altijd het risico liepen dat we aan het eind van het contract moesten verkassen. Met het geld kun je in het geval van een langer contract wat gaan doen." Inmiddels heeft de wethouder aan Bollee laten blijken dat hij ook positief staat tegenover een meer jarig huurcontract, bijvoorbeeld dagblad tubantla/tiuentsche courant De DISTRIBUTIE-ORGANISATIE van Dagblad Tubantia/Twentsche Courant en diverse weekbladen en folders zoekt voor de vakantieperiode in Holten in bezit van auto of bromfiets periode 3/7 t/m 26/8 Wij bieden u een goede bezorgvergoeding Aanmelden: fam. Bouwhuis, Aalpolsweg 6 Tel. 6 18 49 weelener 0aShlad Tubantia/Twentsche Courant BV behoort tot Wegener NV Inbraak ook overdag Diefstal door inbraak of insluiping vindt lang niet altijd in het donker plaats. Er zijn tal van huizen waar een dief snel en ongezien naar binnen kan, dus ook wanneer het licht is. Gaat u weg en sluit u voor- en achterdeur goed af, maar laat u ramen op de le verdieping open staan dan is het voor een dief vaak heel gemakkelijk om binnen te komen. Kijkt u maar eens kritisch naar uw huis. Het dak van de garage, een balkon, regenpijp, lan ge conifeer of misschien wel een tuintafel en -stoel bieden een mo gelijkheid om naar boven te ko men. Ook al is het warm, sluit toch uw huis goed af wanneer u weggaat. In huis kunt u het dieven moeilijk maken om kostbaarheden te vin den. Hoe moeilijker dat is des te onaantrekkelijker is uw huis, want een dief heeft haast. Bewaar uw kostbaarheden daarom niet alle maal bij elkaar. Dat geldt bijvoor beeld ook voor uw sieraden. Kort om u kunt zelf heel wat doen om diefstal te voorkomen. Hulpmiddelen Komt u in juli of augustus een keer in Deventer, wip dan eens even binnen in de bibliotheek aan de Brink. Deze is bijna altijd open, zelfs op zaterdag. Daar vindt u deze maanden een heleboel infor matie over hulpmiddelen en voor zieningen voor gehandicapten en minder vitale ouderen. In de In formatiewinkel vindt u tal van brochures die informatie kunnen geven of u voor een bepaalde rege ling in aanmerking komt. U kan daar ook vragen stellen over het kunnen aanschaffen van hulpmid delen en het willen aanvragen van vergoedingen/ subsidies en derge lijke. Wilt u wat weten maar kan u niet langs komen, dan kunt u 's morgens bellen met nummer 05700 - 25084. voor vijf jaar. „J e kunt merken dat er nu echt een agrariër op die post zit, terwijl dat vroeger meer een ambtenaar was (Westerik). Overi gens waren ook met dat college de contacten prima, alleen kwam er wat weinig uit. Het college van nu is wat meegaander." Behalve een meerjarig huurcontact zijn er nog andere wensen. Zo moet er nog een centrale schuil- /conversatieruimte komen, mede vanuit het oogpunt dat het tuinie ren naast een hobby ook een soci aal aspect heeft. Nu staan er nog allerlei hokjes op de percelen waarin men moet schuilen als het gaat regenen, terwijl bebouwing boven een meter eigenlijk niet is toegestaan, volgens ae regels. „Als die nieuwe ruimte er komt, kan de wethouder eisen dat die aparte ge bouwtjes verdwijnen," vult Bollee nog aan. Verder zou Bollee graag nog een bord aan de ingang zien, met de naam erop, alsmede een houtsingel aan de Larenseweg. Die laatste zou vooral in de toekomst een scheiding kunnen vormen tus sen de nieuw te bouwen wijk Lie zen en het complex. Ook is er overleg met de wethouder over de aanschaf cq. overname van een bermmaaier. Behalve exploitatie van de percelen en het communi ceren met de gemeente onder houdt men ook contacten met di verse andere instanties. Zo krijgt men informatie en voorlichting van de Nederlandse Vereniging voor Volkstuinders en het Minis terie van Landbouw. Er wordt inmiddels overlegd of in de toe komst eventueel een perceel ter beschikking zal worden gesteld om als demonstratietuin te dienen. Daarop zou bijvoorbeeld kunnen worden geëxperimenteerd met mi lieuvriendelijke bestrijdingsmid delen, of er zou een vergelijkend gewasssen onderzoek kunnen worden gehouden. De tent van het Interkerkelijk Re creatiewerk staat weer op De Bor- keld en vanaf 1 juli zijn er weer verschillende activiteiten. Vier we ken lang staan gedurende acht we ken vier teams klaar om jong en oud uiteenlopende programma's aan te bieden. Het eerst team be staat uit Berthien, Brenda (con tactpersoon), Diane en Jeroen. Het thema van de eerste week is 'Een vreemde eend in de bijt'. Op de kinderochtenden wordt daar nader op ingegaan. Die ochtenden zijn er van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur, uitslui tend voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. De kosten zijn een gulden. Iedere avond is voor de kleuters weer een kleuterkwartiertje vanaf 19.00 uur. Het verdere program ma luidt als volgt: zaterdag 1 juli: 20.00 uur, gratis open avond met kampvuur (kinderen en volwasse nen); zondag 2 juli: 10.00 uur, kampdienst met als thema 'In de tent schijnt altijd de zon', voor ganger is Sissy Hubers; maandag 3 juli: 14.30 uur, bosspel voor kin deren (een gulden); dinsdag 4 juli: 20.00 uur, karaoke voor volwasse nen en kinderen (2,50 gulden per persoon); woensdag 5 juli: 14.30 uur, lijnbal voor kinderen (1 gul den); donderdag 6 juli: 20.00 uur, bos-geluidenspel voor volwasse nen en kinderen (1,50 gulden per persoon); vrijdag 7 juli: 14.30 uur, sterrenspel voor kinderen (1 gul den per persoon). De leeftijd van kinderen gaat t/m 13 jaar, volwas senen dus vanaf 14 jaar. De wielervereniging Holten heeft afgelopen weekeinde haar jaarlijk se clubtocht gehouden. Ditmaal vond de tocht plaats in het Teuto- burgerwald. Aan de tocht namen in totaal achttien coureurs deel. De clubrit is ontstaan vanuit de be hoefte om gezamenlijk een pittige tocht te kunnen rijden en om daar ook de trainingen op af te stem men. Deze tocht is ook bestemd voor leden die bijvoorbeeld Luik- -Bastenaken-Luik te zwaar vin den. In die zin was het Teutobur- gerwald een geschikte omgeving. De heuvels zijn goed te berijden. Ook is de lengte van de tocht goed, ruim 135 kilometer. Bijgestaan door een volgwagen gingen de achttien coureurs in Bevergern van start om na een pittige tocht weer in het plaatsje terug te keren. Alle deelnemers aan de tocht haalden het eindpunt, mede dank zij het goede weer en de uitstekende ver zorging van WVH-lid Dinie Pas man die de coureurs onderweg voorzag van de nodige verfrissin gen alsook voeding. Het is niet de overwinning die telt, eerder het gevoel van 'het gehaald hebben'. „Zolang ik maar over die finish kom, vind ik het best. Dat geeft me vast een enorme kick!", voorspelt Renée Kolkman (13). Net als haar iets oudere zus Mirjam (15) neemt ze zaterdag 8 juli deel aan de jeugd- triathlon, die voor het eerst geïn tegreerd is in de Triathlon Hol ten. Hetzelfde geldt voor Stefan en Hester Paalman. Hij bijna 15, zij 12 jaar. Ook broer en zus voorzien geen podiumplaats, maar vinden enkel het meedoen al 'gaaf. De Stichting Triathlon Holten heeft de jeugdtriathlon als nieuw element opgenomen in de Tri athlon Holten 'om de jeugd de triathlonsfeer te laten proeven'. „We hopen dan uiteraard dat sommige jongeren zich verder gaan bekwamen in de triathlon- sport," verklaarde voorzitter Pe ter Corstanje onlangs. De jeugd (12 t/m 15 jaar) neemt deel aan de Sprint, ofwel de achtste triath lon, die 500 meter (20 baantjes) zwemmen, 22 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen omvat. Geen kleinigheid al met al, waar door de vraag rijst waarom het jeugdige viertal zich heeft inge schreven. „Wij zijn verbonden aan de De venter IJsclub en trainen 's winters driemaal per week. In de zomer moeten we naast wat wekelijkse oefeningen, het één en ander aan de konditie doen. In dat verband leek deelname aan de triathlon ons een goed idee,begint Mirjam als eerste. Zelf begint ze straks aan haar vierde seizoen in Deventer, zus Renée aan haar tweede. Dat vader Gerhard ook lid is van de club en tot de marathon recrean- tengroep hoort, zal ongetwijfeld de interesse van de dochters heb ben gewekt. Sport neemt sowieso een belangrijke plaats in in het gezin van de Kolkmans. Menig voetballiefhebber die weet dat Gerhard tevens de voorzittersha mer zwaait bij ZW Blauw Wit '66. De prestaties van de gezusters Kolkman zijn in stijgende lijn. Re née klokt in één jaar tijd al een snellere tijd op de 500 meter dan haar zus, terwijl Mirjam de aan- moedifinpsnriis van het seizoen Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Jeugddienst en afscheid zondags school. M.m.v. kinderkoor Mo zaïek. Nevendienst t/m 10 jaar. Oppasdienst: mevrouw Brons voort, Carin Piek. 19.00 uur, da. J.W. den Hertog. Dijkerhoek: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Afscheid zondagsschool. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscol lecte: Kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 5 juli: da. J.W. den Hertog. Interkerk. Recreatietent: 10.00 uur, mevrouw S. Hubers, Deven ter Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. A. Geer- ling, Dalfsen. Collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Kindemevendienst groep 2 en 3 o.I.v. Jetty Tromop; groep 4 en 5 o.I.v. Hans Stam; groep 6 en 7 o.I.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Truus Hulsman-Aaltink, Erna Nijkamp-ter Avest, Riet Schuppert-Westerik; 0-4 jaar: Jan- neke Lubberdink-Oldenhuis, Di- neke Manenschijn-Roelofs. RK kerk: 10.00 uur, pastor H Wiggers. Kindervakantiemis m.m.v. jongerenkoor. Oppas dienst: mevrouw Bronsvoort, Ca rin Piek. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: drs. Kest Jelsma. Uitgangscollecte: Europ. Ev. Zending. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: T. van Noon, Scherpen- zeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren be reikbaar. Spreekuren: maandag t/m/ vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Kantoor Holten, Gaarden straat 29, tel. 0546-362784. Spreeku ren: maandag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 .44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere 1 e dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags yan 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Zondag 2 juli: 8.30 uur, concours hippique LRV De Bergruiters op De Borkeld; 7.00 uur, viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn; 13.00 uur, MAC-grasmaaimachinerace op voor malige fietscrossterrein Larenseweg. Dinsdag 4 juli: 18.15 uur, viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Vrijdag 7 juli: 19.00-ca.20.00 uur, Triathlon Ballooning op sportpark 't Vletgoor Zaterdag 8 juli: 9.00 uur, Fokdag paardenfokvereniging Holbatheo bij Het Bonte Paard; 14.00 uur, Triathlon Holten; Schure'oamd met Boh Foi Toch Niet de overwinning telt, veel eerder de kick die het geeft als de eerste jeugdtriathlon wordt volbracht. Stefan Paalman, Mirjam Kolkman, Renée Kolkman en Hester Paalman (v.l.n.r.) zijn het daar zonder enige twijfel geheel over eens. Het viertal bereidt zich op het moment intensief voor op hun eerste triathlon (Foto WV) Geboren: Danique Gerjanne, dochter van J.G. Megelink en W.H.J. Cats- burg; Chung-Yung, zoon van P.W. Homans en X. Lu; Ilse Eline, dochter van G.H.J. Schoolkate en J.M. Theijn; Kees, zoon van H.J.A.L. Gol- bach en H.J. ten Have. OverledenJ .JMüller- Leijenaar (84); B.J. van Putten (85); W.C. Wijlhuizen (75);J.N. Boelhouwer-de Zeeuw (87); G.H. Oplaat (76); Ondertrouwd: R.R. Hofstede en H.J. Klein Teeselink Gehuwd: A.J. Bekkemens en Y.A.A. Heijltjes. 94-95 verdiende, daar ze degene was die in die periode het best vooruitging. Mirjam en Renée be kennen dat er best wel wat onder linge rivaliteit bestaat, 't Heeft wel wat als je net even sneller bent dan je zus! Hoe dat straks uitvalt op de triath lon valt niet te voorspellen. Een maand geleden werd pas echt be gonnen met de trainingen. On danks het slechte voorjaarsweer gaan de zussen Kolkman tweemaal per week te water in zwembad Twenhaarsveld en constateren langzaam maar zeker dat de tijden iets sneller worden. Gemiddeld twaalf minuten over 20 baantjes. In schoolslag dan. Het fietsen zou geen problemen moeten opleve ren. Mirjam en Renée fietsen dage lijks heen en weer naar scholenge meenschap Reggesteyn in Nijver dal. Drie kwartier heen, drie kwartier terug. Met het oog op de triathlon heeft vader Gerhard zelfs een heuse racefiets aangeschaft, waar ze beurtelings op trainen. De andere fiets wordt geleend. En ook het lopen gaat redelijk. Vanuit huis wordt regelmatig een rondje door de Rpliseh^rtr crpmsoW Tncr»in- nend, maar 'te doen'. Als straks de boekentas voor enkele weken de kast in kan, zullen de zussen zeker regelmatig compleet gaan trainen, dus alle onderdelen achter elkaar. Jongste Net als Mirjam en Renée zijn Hes ter en Stefan Paalman nu ongeveer een maand actief met trainen. Bij na iedere avond zelfs. Waarom voor triathlon gekozen werd? „Ik ben nou eenmaak gek op sporten, vertelt Hester, die met haar 12 jaar ongetwijfeld tot de jongste zo niet dè jongste deelnemer is. In tegen stelling tot de andere deelnemers zit Hester nog (net) op de basis school (Haarschool groep 8). Tot voor kort was zij lid van ZPC Twenhaarsveld. Zwemmen is daarom ook haar sterkste triathlo- nonderdeel. „Toen ik hoorde van dc jeugdtriathlon besloot ik om me aan te melden. Ik ga zeker niet voor de prijzen, maar ben al blij als ik de finish haal.Met broer Stefan werd eerst getraind op alle onder delen apart, nu wordt ook wel achter elkaar gefietst en gelopen of gezwommen en gelopen. Hester Stefan op zijn eigen racefiets. Bei den worden vaak begeleid door vader of moeder, Stefan traint ook veel met vrienden, van wie er even eens verscheidenen meedoen aan de triathlon. Hester: „Hardlopen vind ik het moeilijkste. En fietsen gaat wel, maar in de bochten ben ik altijd bang dat ik val. Daar durf ik nog niet écht hard te gaan.Haar doorgaans voetballende broer heeft het meeste moeite met zwemmen en heeft daarvoor van zuslief de fijne, kneepjes van het vak bijgebracht gekregen. Net als de gezusters Kolkman zwemmen beiden in schoolslag. Daar de Paal- mans al in bezit wa*en van racefiet sen, sportkleding- en schoenen, hoefde er niet veel in de deelname van Hester en Stefan te worden geïnvesteerd. Hooguit twee hel men en een wielrennersshirt. Ondanks haar jeugdige leeftijd toont sportieve Hester zich zeer gemotiveerd: „Als blijkt dat het goed gaat en het mij ook bevalt, dan denk ik volgend jaar zeker opnieuw mee te doen. En wie weet ga ik wel dan wel door met triath- Zodra de behandeling van het wetsontwerp voor nieuwe be stuursvormen in het openbaar on derwijs tot wet is geworden, wordt de huidige bestuursvorm van scholengemeenschap De Waerdenborch onder de loep ge nomen. Op dit moment is er spra ke van een 'integrale bestuurs vorm': het college van B en W is bevoegd gezag van de fusieschool (Holten/Goor) en daarnaast geldt een directiestatuut, zodat de schooldirectie veel zaken zelf kan regelen, hoewel B en W wel de bevoegdheid houden van controle. In de nieuwe situatie wordt ge streefd naar een bestuursvorm, die voor een belangrijk deel los staat van het gemeentebestuur. In de tusieperiode hebben de toenmalige scholengemeenschap Holten en het Thomas Ainsworth College uit Goor een intentieverklaring on dertekend waarin gestreefd wordt regionale grondslag. Dat laatste wordt tot uitdrukking gebracht in uitbreiding van de Holtense raads commissie onderwijs met twee le den die door het TAC zijn voorge dragen. Op 10 april jl. is het wets ontwerp ingediend bij de Tweede Kamer. Het omvat mogelijkheden die voor De Waerdenborch zou den kunnen gelden: een publiek rechtelijk onderwijsschap en een privaatrechtelijke overheidsstich- ting. Voordat het wetsontwerp in de Kamer kwam, had de gemeente al een Notitie opgesteld waarin vijf mogelijke bestuursvormen waren genoemd, waaronder de twee ge noemde, die als meest voor de hand liggende vervanging van de huidige integrale bestuursvorm werden aangemerkt. Alvorens na der te adviseren over de nieuwe bestuursvorm, besloot de raads commissie onderwijs vorige week te wachten tot er meer duidelijk-

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3