10.-15.- 25.- Volle bak tijdens 'Dat brekt d'r uut!' 'Niet leuk? Dan was ik er wel af Spanning en plezier in Kindervakantieweek UITZOEKEN HESTERS MODE Grasmaaimachinerace aan de Larenseweg NUMMER Kinderkoor Mozaïek viert derde lustrum met musical Avontuur in Steentijd ^fïtENDOO^ De laatste 3 dagen Dorpsstraat 61Holten Puzzelen op de fiets in Dijkerhoek Jeugddienst in teken van 'uitnodigen' Zilveren speld DICK ZANTING Triathlonkrant heSUm" DC KandeUaT' ReChK d,ngeMe EB,e Paalman' Unk' LEEG VERKOOP BLANKEN STUN Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 29 JUNI 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Op het voormalig fietscros- sterrein aan de Larenseweg houdt MAC De Holterberg zondag 2 juli voor het eerst grasmaaimachineraces. De wedstrijden tellen mee voor het Nederlands Kampioen schap. Een bijzonder evene ment, waarvan de oorsprong ligt in Engeland en Amerika. Organisator Harry van Coe- verden laat weten dat daar al langer regelmatig 'dergelijke maffe wedstrijden' worden gehouden, zoals 24-uurs races op grote stukken gazon of in een park. „Enige tijd geleden was er iets van op televisie te zien, waarop een aantal men sen uit Loenen (Veluwe) het initiatief nam om er in eigen land mee te starten.De wed strijd in Holten telt dus mee voor het nationaal kampioen schap. De eerste ontmoeting had begin deze maand plaats in het Friese Langezwaag, Holten heeft de tweede wed strijd en vrijdag 28 juli volgt de derde en laatste in Loenen. Mocht het evenement in Hol ten aanslaan, dan hoopt Van Coeverden dat de grasmaai ersrace jaarlijks op de MAC- -kalender terugkeert. Er wordt gestreden in drie klas sen: standaard (gewone ga zonmaaiers die stapvoets rij den), superstandaard (alles zit in de orginele behuizing, al leen de motor is opgevoerd) en de 'special' klasse (daarbij is een ander motorblok en/of versnellingsbak aangebracht). Voor de wedstrijd in Holten hebben zich omstreeks veertig deelnemers gemeld, allen af komstig uit de regio. Tussen de wedstrijden door worden zogenoemde hand- drukker-race gehouden, een wedstrijd met gewone hand maaiers (kooimaaiers). Deze strijd staat open voor wie maar wil, ongeacht leeftijd. Individuelen kunnen zich daarvoor zondag vanaf 12.30 uur opgeven bij MAC De Holterberg. Deelname is kos teloos, een komisch spektakel bij voorbaat verzekerd. De wedstrijden op 't Vletgoor- -terrein beginnen om 13.00 uur en duren tot circa 17.00 uur. Hapjes en drankjes zijn volop verkrijgbaar. Onder perfecte weersomstandigheden hield MAC De Holterberg zondag een ochtendKlassiekerrit voor eigen leden. Twaalf van de dertig leden I van deze MAC-afdeling namen deel en vertokken om 10.00 uur bij 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg. Via binnenwegen ging het richting Laren, Lochem en Borculo naar Gelselaar voor de pauze om door Diepenheim en Markelo rond het middaguur weer terug te keren in Holten. organiseert ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum: van 28 juni t/m 2 juli 1995 het internationaal folkloristisch reuze heuvel festival •met medewerking van diverse binnen- en buitenlandse groepen Locatie Hofmansweide. Voor inlichtingen VVV Nijverdal - Hellendoom DONDERDAG - VRIJDAG - ZATERDAG Wij bedanken onze klanten voor het in ons gestelde vertrouwen. Je Buurtvereniging Schoolkring pijkerhoek heeft onder voortref- elijke weersomstandigheden met elke iucces haar jaarlijkse fietspuzzel- ocht gehouden. 'Honaerdtien leelnemers startten bij de molen, vaarna het via Loo-Bathmen rich- ing Lettele ging, waar de middag- itop volgde bij restaurant Koer- kamp. Vandaar ging het via Bath- men weer terug naar Dijkerhoek. In Het Bonte Paard werden de prijzen uitgereikt: Senioren: 1. Jennie Wilmerink; 2. Ria Derks; 3. Henk Rensen; 4. Jan ten Wolt huis. Junioren: 1. Evelyn Rensen; 2. Bart Noteboom; 3. Suzan Hoefman. Het was weer humor troef tij dens de jaarlijkse revue van het Dijkerhoeks Amateur Toneel, waarmee vrijdagavond het school- en volksfeest voor al thans de volwassenen van start ging. Een avondvullend pro gramma onder de titel 'DAT brekt d'r uut!', waar bijna alle 58 leden van het toneelgezelschap aan meededen: 50 man. Omstreeks 600 bezoekers genoten in de feesttent naast Het Bonte Paard van een bijzonder leuke en ontspannende avond, die tevens bezocht werd door het voltallige college van B en W. Na de opening door feestcommissievoorzitter Wim Bannink brachten de DA- T'ers in een vlot tempo en met veel verve een gevarieerd programma voor het voetlicht, waarin zoals altijd humor de hoofdmoot was. Humor over het leven in het Die- kerhookse, over de plaatselijke ac tualiteit en natuurlijk over de plaatselijke politie. Grote hilariteit toen Bets (Veneklaas) en Derk (Janssen) constateerden dat de 'ei gen ingezetene' Bets Rensen, thans wethouder, zich opvallend snel aan het ambtenarentempo had we ten aan te passen... Voor de pauze richtte het duo de blik op Dieker- hook, erna werden de twee wet houders en de oppositiepartijen in de gemeenteraad onder de loep genomen. Dat gold onder meer voor CDA'er Ab Stegeman, die nu hij raadslid is, niet met zijn vader (destijds wethouder) vergeleken wilde worden en partijgenoot Harry Dul, die 'teveel op de man speelt'. In het spelletje 'Wie van de Drie' moest een burgemeester voor Dij kerhoek worden gekozen. Een moeilijke zaak, waar men ook niet uit kwam en uiteindelijk werd Ep Veneklaas (Kuut) als loco-burge meester aangesteld. Hilariteit was er ook over het optreden van Hans Steunenberg en Dirk Luggen- horst, die met de gebrilde Hond van de eerste ten tonele versche nen, als ook over het vijftal Henk Haverslag, Gerrit Nikkels, Erik Wegstapel, Bert Steunenverg en Wilco Vlogtman in de schets 'Stamgasten'. Zij hadden het over de 'kadaverroute' (fietsroute), een thema dat inspeelde op de actuali teit daar de gemeente onlangs te gen reductie kadaverstoplen aan bood opdat geen kadavers langs de weg zouden komen te liffen. Op het toneel lag zo'n 'stolp'. De revue bood ook zang en dans. Dat laatste onder anderen van Gerjan- ne Meijerman en Anita Brons voort. Ook de sixties kwamen mu zikaal aan bod en natuurlijk was er de wervelende finale. Voor de gri me tekenden opnieuw een aantal DAT-leden, licht en geluid was in handen van Wim Wechstapel, Erik Pinkert en Wim Rensen, de mu ziek van Wim Markvoort, Evert- -Jan Pinkert, Bert Steunenberg en Willem de Wit. Het toneel was opgebouwd door Ab Nekkers en Jan Reijlink. Na afloop werd er nog gedanst op muziek van Kli- Feest Zonnig cn supergocd. Zo kwali ficeerde fcestcommissievoorzit- ter Wim Bannink het 102de school- en volksfeest in Dijker hoek, dat mede onder invloed van het zomerse weer beduidend meer bezoekers trok dan vorig jaar. Volkstuintjes Voor de volkstuinders aan de Larenseweg is het seizoen in vol le gang. Het complex biedt plaats aan 78 tuinders, die ieder een perceel can 8 x 15 meter toegewezen krijgen. Jeugdtriathlon Langzaam maar zeker komt de Triathlon Holten naderbij. Voor het eerst is een jeugdtri athlon in het evenement geïnte greerd. Ruim twintig sportieve jongeren gaan de slag op de achtste aan. Met vier van hen hadden we een gesprek. Humor troef was het onder anderen met Dirk Luggenhorst en Hans Steunenberg, die als EHBO'ers ten tonele verschenen en later ook met de gebrilde hond van Hans Foto WV) Zondag 2 juli is er om 9.30 uur weer jeugddienst in de her vormde kerk. De dienst staat in het teken van 'uitnodigen', voorganger is ds. S.M. Roo- zenboom, aan het orgel zit Jaap Bax. Ongeveer de helft van de dienst wordt gevuld door de musical 'Lang leve in de gloria', uitgevoerd door het vijftienjarige Interkerke lijk Kinderkoor Mozaïek. Tij dens de dienst wordt afscheid genomen van de oudste kin deren van de zondagsschool en de kindernevendienst. De jeugdcommissie van de her vormde kerk nodigt jong en oud uit om de dienst bij te wonen. „Als ik het niet leuk vond, dan was ik er wel af gegaan!" José (8) windt er bepaald geen doekjes om als wij vragen hoe het zingen bij Interkerkelijk Kinderkoor Mozaïek bevalt. Ze is pas een naif jaar lid, maar duidelijk voornemens om volgend seizoen door te gaan. Ze krijgt spontaan bijval van Marian (7), Marion (11) en Mirjam (11). Met zes jaar is de laatstgenoemde het langste lid van Mozaïek. Het is tekenend voor de prettige sfeer binnen het koor dat eind augustus vijftien jaar bestaat. Werd het koperen jubileum luister bijgezet met kegelen, de vijftiende verjaardag wordt gevierd met het uitvoeren van de musical 'Lang leve in de gloria' van Jan Visser. Bijna twee weken geleden werd het stuk voor het eerst met succes gebracht in De Kandelaar, zondag wordt het opnieuw uitgevoerd, zij het in de jeugddienst van de her vormde kerk. De musical handelt over de gelijkenis van de koning, die een feestmaaltijd klaarmaakt voor zijn zoon die trouwen gaat. In De Kandelaar boekte Mozaïek aanzienlijk succes met de uitvoe ring. Dirigente Eline Paalman hoopt op een vervolg in de dorps kerk en mogelijk wacht daarna een derde uitvoering in Nijverdal. Vijftien jaar geleden liet Eline het kinderkoor het levenslicht zien. In de Randstad was zij voorheen ac tief geweest voor het landelijk cen trum voor Gereformeerd Jeugd werk en viel toen al op door haar inbreng op het gebied van muziek. Eline begeleidde onder meer regel matig jeugdkampen op de gitaar. „Toen ik in Holten kwam vond ik dat er op dat gebied weinig was voor kinderen. Er bleek wel een koortje via school te hebben be staan, maar ik vond het vooral nodig dat kinderen zich meer kon den profileren in de kerk. Daarom kozen we ook voor de viering van het derde lustrum in de kerk," vertelt ze. Door het ophangen van affiches en aandacht in school en krant, begon ze destijds met negen kinderen. „Ik gaf mezelf een jaar. Als het dan niks was geworden, was ik er mee gestopt.De repeti ties begonnen in de hal van de toenmalige protestants-christelij ke basisschool De Schakel, thans De Regenboog. Behalve Eline, die voor het instuderen de liedjes regel voor regel voorzong, was er pia nobegeleiding van Tjally Dorlas. Na enige tijd werd die begeleiding overgenomen door Jona Evers, nu is dat Matthijs Berends. Daarnaast wordt kinderkoor Mozaïek trouw begeleid door Jannie Ribbink op dwarsfluit. Het aantal leden van Mozaïek nam snel toe. Eline: „We hebben tijden gekend dat we 50 leden hadden. Dat was voornamelijk in de perio de dat Kinderen voor Kinderen zo populair was. Nu hebben we 28 leden, een aantal dat vrij constant blijft. Wat er aan het eind van een seizoen af gaat, komt er met de start van het nieuwe weer bij." Het repertoire van Mozaïek omvat veel modern geestelijke en ook populaire muziek. De vier jeugdi ge voaclistes verzekeren ons dat de liedjes in overleg worden uitgeko zen. Mirjam: „Als wij een nummer te sloom vinden, dan zingen we het echt niet." De kinderen van Mozaïek beschikken inmiddels over maar liefst zeventig liedjes in de koormap. Keus genoeg dus. En zingen doen ze graag, dat blijkt wel uit de trouwe opkomst tijdens de wekelijkserepetities in de kel der van De Kandelaar. Naast het instuderen van de liedjes, besteedt Eline Paalman dan tevens aandacht aan uitspraak, langzaam zingen en hoog en laag zingen. Tranen Optreden doet kinderkoor Mo zaïek eveneens regelmatig. Meest al in De Kandelaar, maar ook in de dorpskerk en bijvoorbeeld woon- en zorgcentrum Diessenplas. „Of in een doopdienst!," merkt één van de vier meisjes enthousiast op. Eline: „Het aardige daarvan is dat de moeder van de baby destijds ook in het koor zong." Na de zomervakantie werkt het koor mee aan een trouwdienst. Het op treden voor de Canadese oud- -strijders en hun begelcider(s) ligt nog vers in het geheugen. „Hart stikke leuk!", verzekert José. „En het zingen in het Engels vond ik niet moeilijk." Dat menig toe hoorder onder de indruk raakte van Mozaïek is haar niet onopge merkt gebleven. „Toen we 'Thank you Canada' zongen zag ik dat sommigen tranen in de ogen had den." De leeftijden van de kinderen van Mozaïek variëren van 7 tot offi cieel 14 jaar. In de praktijk blijkt echter dat met het verlaten van de basisschool veel kinderen het lid maatschap van het kinderkoor er aan geven. Als zondag de tweede uitvoering van de musical achter de rug is, begint voor Mozaek de zomervakantie. Eline Paalman wijst er echter op dat kinderen die het leuk vinden om te zingen, na de vakantie vanzelfsprekend vrij blijvend een repetitie mogen be luisteren. Nieuwe leden zijn dan ook van harte welkom, vooral jon gens. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Eline Paal man, Mossinkserf 8, tel. 6154C. Tijdens het afscheid van de oudste kinderen van de zondagsschool Espelo, werd Gerrit Stegeman af gelopen zondag door Eb van Schooten onderscheiden met een zilveren speld. Stegeman maakt 25 jaar deel uit van de leiding van de leiding van de zondagsschool. Let op onze folder deze week! DIERENSPECIAALZAAK Smidsbelt 3, Holten Tel. 05483-6 36 94 Donderdag koopavond Maandagmiddag gesloten De Triathlonkrant, die jaar lijks in een oplage van 37.000 exemplaren wordt uitgegeven door de Stichting Triathlon Holten in samenwerking met de Oostelijke Weekbladpers, wordt donderdag 6 juli huis aan huis bezorgd in Holten. Zoals bekend wordt de Tri athlon Holten gehouden op zaterdag 8 juli. In geval men deze speciale uitgave op de genoemde datum niet ontvan gen heeft of een klacht heeft, kan kontakt worden opgeno men met de WV Holten, tel. 61533. Tussen 10 en 13 juli wordt in navolging van voorgaande jaren ook dit jaar weer de kinderva kantieweek gehouden. Een week die voor dc kinderen weer bol staat van spanning, plezier en avontuur. Grondleggers van het gebeuren zijn Herman Kamp man en Inge Scharrenberg van de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk. Het hele jaar zijn zij bezig om het de kinderen van Holten een week naar de zin te maken. Kampman kan met geuren en kleuren vertellen over de avontu ren die in de afgelopen jaren be leefd zijn. Over de Witte Wieven van 1991, de buitenaardse indrin gers van 1993, of over de Hells Bangles die vorig jaar ons dorp nog teisterden Het zijn allemaal zelf bedachte verhalen. „Het is onze bedoeling dat de kinderen de week zelf een beetje verzinnen. Kijk eens naar vorig jaar. We hadden een toernooi georganiseerd tegen de 'macho's', en toen merkte een van de kinderen op dat we eigen lijk de sterkste man van Neder land, Berend Veneberg, erbij moesten halen. Hoewel het kind van niets kon weten, was dat ook inderdaad geregeld. Dat is dus onze bedoeling: de kinderen ko men op een idee, dat je voor jezelf allang vast hebt staan." Voor het welslagen van zo'n week zijn een aantal factoren van belang. Zo moet je ervoor zorgen dat alles tot in de puntjes is geregeld. Als je met een slap verhaal komt, dan raak je de belangstelling snel kwijt. De voorbereiding moet perfect zijn. „We doen ook research. Als een avontuur zich in een bepaalde tijd afspeelt, dan moet dat zo echt mogelijk overkomen," vertelt Kampman. Voor het avontuur van dit jaar, dat zich in de Steentijd afspeelt, werd medewerking ver kregen van onder meer het park Archeon in Alphen aan den Rijn. „We mochten daar gratis komen kijken en kregen veel informatie mee. Ook haal je daar ideeën van daan." Een ander belangrijk punt is dat je tijdens de week de juiste sfeer weet de creëren. Eén van dc allerbelangrijkste dingen is het kunnen bouwen op een ploeg vrij willigers waaraan je hpge eisen kunt stellen. „Je hebt mensen no dig die goed een bepaalde rol kun nen spelen, en die daar ook nooit uitvallen. Daarnaast heb je mensen nodig die met zo'n groep kinderen om kunnen gaan. Die mensen kun je alleen maar motiveren door iets goeds te bieden. We merken dat behalve de kinderen ook de bege leiding enorm veel plezier heeft aan zo'n week. Ik denk dat dat van het grootste belang is," aldus Kampman. Erg belangrijk is het ook dat het verhaal niet uitlekt. „We venellen zo weinig mogelijk van te voren. Het is de bedoeling dat de kinderen de eerste dag naar De Boschkamp komen met een afwachtende houding. Een hou ding van: we zien wel wat er ge beurt. Dat vinden ze leuk.Om de kinderen te motiveren moet je er in ieder geval voor zorgen dat het verhaal geloofwaardig is, het moet af en toe spannend zijn, vooral voor de oudere kinderen (die in aparte groepen zitten), maar ook leuk. „Bang maken is niet moei lijk," legt Kampman uit. „Kkinde- ren maken elkaar wel bang. Maar af en toe moet de spanning ook weer gerelativeerd worden.Voor de organisatie gaat het erom dat het vooral een week vol plezier wordt. Een ander aspect is de realisatie van het avontuur. Kampman: „Gelukkig hebben we daar niet veel problemen mee. Als je wat nodig hebt kun je niet mis vragen. Iedereen wil zijn steentje bijdra gen, of het nu gaat om het beschik baar stellen van grond, tractoren, portofoons, toiletwagens, noem maar op. In al die jaren heeft nog nooit iemand nee gezegd." Ook willen sommige bedrijven door middel v^n geldbedragen het ge heel sponsoren. Voor dit jaar is men nog bezig om de laatste on derdelen precies vast te stellen. Zeker is al wel dat de OAD een bus beschikbaar stelt om de kinderen te vervoeren. Daarmee is alvast een groot probleem van de voorgaande jaren opgelost. Ook voor dit jaar zijn weer zo'n 25 vrijwilligers be reid gevonden om mee te werken. Kampman: „Meestal mensen die jaarlijks meedoen. Ze komen over al vandaan, Holten, Rijssen, maar ook bijvoorbeeld uit Delft. Al in januari hangen ze 'weer aan te tele foon of ze weer mee mogen wer ken." Dat de kinderen net leuk vinden blijkt telkens weer. „Na zo'n week krijgen we van alles: cadeautjes, brieven, ideeën voor de volgende keer, verslagen van de week, enzovoorts. Ook merken we dat mensen er bij het plannen van een vakantie rekening mee houden.Zoals gezegdde kinder vakantieweek wordt dit jaar van 10 tot 13 juli gehouden. Ongeveer honderd kinderen kunnen er aan deelnemen, en zoveel hebben zich er ook al bijna opgegeven. Wie nog mee wil doen, moet dus snel zijn. De kosten bedragen 30 gulden per kind, terwijl voor het tweede en derde kind van een gezin respectie velijk 20 en 15 gulden moet wor den betaald. Opgave is mogelijk bij het Socuwe-kantoor in De Boschkamp, tel. 62755. SCHOENMODE HOLTERWEG 1 - MARKELO TEL. 05476-12 08

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1