Jan Rot zoekt het in de verloren liefdes Lisa Boray zangeres en tekstschrijfster met vele kwaliteiten ij9I Bruce Springsteen voegt vier nieuwe werken toe aan cd 'Greatest Hits' Nieuw programma schouwburg Lochem Relax Fauteuil extra kanskaart w NAAR DIT WAS TOT VOOR KORT EiN MENS IN NOOD LET OP! Volgende week valt er bij u in de brievenbus een folder van U maakt kans op: door een slagzin af te maken, kans op prachtige vakantie HOLTEN T.ET OP! Rabobank Holten I DONDERDAG 15 JUNI 1995 HO 9 J an Rot blijft somber. Hij pendelt tussen wal en schip en droomt van dingen in de verte. De ongekroonde koning van het intelligente levenslied, zoals hij af en toe wordt bestempeld, is niet echt het zonnetje in huis. Dat komt ook op zijn vierde cd in het Nederlands, 'Schout Bij Nacht', uitgebracht door Mercury, overduidelijk naar voren. De titels zeggen daarbij genoeg: 'Elke Avond Dronken In Hetzelfde Cafe', 'Dans Vergeet' en 'Moedig Voorwaarts' nodigen niet direct uit om het schijfje tijdens een verjaardagspartij te draaien. In zijn wereld van verloren liefdes en overvuld verlangen mag hij dan echt alleen zijn, voor de opnames van de nieuwe cd wist hij zich omringd door een keur aan promi nente muzikanten. Een basisband onder leiding van Jakob Klaasse, met Jan de Hont, Peter van Straten en Leon Klaasse, een rits gastmu zikanten op toeters bellen, bando neon, mandoline en mondharmo nica, en zelfs dameskoortjes van Mildred Douglas en G'Race zor gen voor een rijk muzikaal decor, waarin hij zijn hart binnenste bui ten kan zingen. Dat bij J an Rot pure popnummers naadloos aansluiten bij meditatief getoonzette gedichten van Hans Lodeizen en J.C. Bloem, zal dege nen die hem kennen van zijn eer dere albums 'Hoop Liefde', 'Een Zee Van Tranen' en 'Koning Jan' niet verbazen, maar dat pijn en smart zo toegankelijk klinken, was ook voor hem een verrassing. „De beste plaat, ooit gemaakt, in ieder geval door mij", meent de zanger. JK Kijk's The Longest Day Een van de grootste operaties tij dens de Tweede Wereldoorlog was D-Day, de dag waarop geallieerde troepen op de kust van Normandië landden. Overal in bezet-Europa keken de mensen al jaren uit naar deze dag, die mogelijk een einde van de Tweede Wereldoorlog in zou luiden. De film 'The Longest Day' geeft een goed en tegelijker tijd indrukwekkend beela van de eerste 24 uur van de geallieerde invasie in Normandië. Maar niet alleen daarvan, ook de voorberei dingen voor die invasie, en de periodes van wachten en nog eens wachten op de juiste weersom standigheden komen in beeld. De kijker leeft volop mee met de man nen, gewone soldaten en officie ren, die wachten op het moment dat het sein voor de invasie gege ven wordt, en die ieder vanaf dat moment hun eigen specifieke ta ken moeten uitvoeren. Met in hun achterhoofd, hoe zal het aflopen, lukt het, en overleven we de inva sie uiteindelijk De kijker waant zich bij het bekijken van deze perfect opgenomen film temidden van het strijdgevoel, en de span ning houdt hem of haar tot aan het einde van de film aan de buis gekluisterd. Befaamde filmsterren als John Wayne, Robert Mitchum en Sean Connery spelen hun hoofdrollen op perfecte wijze, en bewijzen dat ze net zo goed in dit type film spelen als in een western of James Bond-film. The Longest Day' is een pure klassieker, die nu en over vele jaren gezien z'n histo rische inhoud en waarde nog velen zal blijven boeien. Door de wijze waarop D-Day hier verfilmd is krijgt de kijker meer besef van de omvang en het belang van deze operatie dan de tekstregels uit welk geschiedenisboek dan ook ooit kunnen opleveren. 'The Lon gest Day' werd oorspronkelijk in zwart wit uitgebracht, maar recent verscheen deze ook in een inge kleurde versie. Uitgebracht door 20th Century Fox. Koopvideo. Stereo. Zowel in zwart wit als in een ingekleurde versie uit gebracht. Speelduur circa 179 i nunten. Nederlands ondertiteld. Jan Rot over zijn nieuwste album: „De beste plaat, ooit gemaakt, in ieder geval door mij". Foto: VAN Record Company P. Steur Donderdag 11 januari treedt 'Flairck' op in de Lochemse Schouwburg. V.l.n.r. Erik Visser en Carla Veen (Foto Tabak) Met totaal 66 voorstellingen en concerten is het programma van de Lochemse Schouwburg voor het seizoen 1995-1996 groter dan ooit. Van die voorstellingen zijn er maar liefst 62 nieuw. Daarmee biedt het zeer gevarieerde programma ge weldige keuzemogelijkheden, met grote name en nieuwe artiesten en programma's. De nieuwe brochu re is voor het eerst voor de zomer vakantie verschenen. De belang stelling is naar verwachting groot. Wie dus verzekerd wil zijn van zijn avondje uit, wordt geadviseerd om één en ander nog vóór de vakantie te regelen (tel. 05730-51081). Voor het eerst in het 24-jarig be staan van de schouwburg zal er een landelijke première plaatsvinden. Cabaretier en verhalenverteller Mars Teunisz zal op vrijdag 19 januari zijn nieuwe cabaretpro gramma 'De Kei' op feestelijke wijze aan pers en publiek presente ren. Van de overige 21 cabaret voorstellingen zijn er 17 gloed nieuw. Harrie Jekkers, Jules Deel- der, Brigitte Kaandorp, Hans Dorrestijn, J oop Visser en Purper komen met nieuwe programma's. Daarnaast komen in de Lochemse Schouwburg Robert Long (met orkest), Tineke Schouten (in een eigen revue), Peter Faber (solo) en Het dagboek van Anne Frank In tal van landen is haar dag boek uitgebracht, en miljoenen mensen hebben het gelezen in een van de vele talen waarin het ver schenen is. Toch blijft de film Het dagboek van Anne Frank', die overigens al in 1959 verschenen is, de moeite van het kijken meer dan waard. De actrice Millie Perkins speelt in de film de rol van Anne rrank, die samen met haar ouders, zusje Margot en kennissen van haar ouders in het Achterhuis in Amsterdam proberen uit handen van de Duitsers te blijven. Een boekenkast als onderdeel van een kantoor moet de ingang naar hun schuilplaats camoufleren. Men ziet hoe de Joodse onderduikers hun dagen slijten in een te kleine ruimte en met veelal te weinig eten. Dat roept onderlinge span ningen op, die zich soms heftig ontladen. In tussentijd schrijft Anne Frank haar dagboek. Heel spannend wordt het in de film als een burgerwacht ontdekt dat de deur van het pand waarin de fami lie Frank zich schuil houdt gefor ceerd is, waarbij de inbreker nog net op tijd weg kan komen. De burgerwacht gaat het pand binnen, samen met twee Duitse militairen, die kort na hem bij het huis arrive ren. In de schuilplaats zorgt de kat 'Lisa Boray The Need To Be' is de naam van de cd, door VAN Records uitgebracht. Lisa Boray startte haar muzikale carriere in 1974 als zangeres in de band van Wally Tax. In 1976 koos ze voor een klassieke studie zang en begon te werken als studiozangeres. Tussen 1976 en 1983 was ze leadvocaliste bij diverse bands, onder meer bij American Gypsy en The Houseband. In 1984 maakte ze haar eerste solo-album 'Searchlight', waarvan de single 'Break It Out' binnen enkele weken de Top 10 haalde. voor het eerst na 10 jaar terug in Nederland, Urbanus. Aan klassieke muziek evenmin een gebrek. Behalve de jonge, veelbe lovende pianist Folke Nauta, die drie concerten geeft in de foyer,, is er de populaire Thoma Concertse rie 'Grote Meesters en hun instru ment' en komen onder andere het St. Petersburg Kwartet en Jaap van Zweden en het Reizend Muziek gezelschap van Christiaan Bor naar Lochem. Zesmaal staat een musical op het programma, waar onder 'You're the top' met Willem Nijholt, 'Zzinderella' met Jos Brink en Frank Sanders en 'Lang leve de opera;' met Jasperina de Jong. Bina maandelijks zijn er twee toneelvoorstellingen en ten slotte is aan de kinderen gedacht met voorstellingen als 'Winnie de Poeh', 'Pluk van de Pletteflet' en 'De mannetjes van de radio'. Ze toerde door Nederland, Duits land, Zwitserland, Denemarken en België. Tussen 1985 en 1987 maakte Lisa deel uit van de fameu ze 'Los Vast Band' en ging op tournee met Billy Preston. Van het een kwam het ander. Ze kreeg aanbiedingen om met een groot aantal binnen- en buitenlandse ar tiesten te werken, zoals Anita Meyer, Lee Towers, Gary Broo- ker, Deniece Williams, Charles Aznavour, Linda Rondstadt en Dionne Warwick. Uitnodiging In 1986 werd Lisa door de VARA uitgenodigd om Nederland te ver tegenwoordigen op het Knokke Festival, waar ze de eerste prijs in de wacht sleepte, samen met Ruth Jacott en Mariëlle Tromp. Twee jaar later werd Lisa door de Stich ting Conamus uitgezonden naar het internationale Cesme Muziek festival in Turkije, waar ze met het prachtige lied 'Lovers Untill The End' eveneens de eerste plaats be reikte. Joop van de Ende vroeg haar in 1990 de titelsong van Ne derlands eerste 'soap', 'Goede Tij den, Slechte Tijden' te zingen. Roep om plaat Het publick vroeg massaal om een plaat, die gemaakt werd en binnen enkele weken de Top 10 binnen stormde. Onlangs heeft Paul de Leeuw een enorme hit gehad met 'Blijf bij mij', een nummer ge schreven door Lisa, samen met drummer/producer Ton op 't Hof en pianist Guus Westdorp. Door de jaren heen trad Lisa regelmatig op in het pop en r&b circuit en deed een oneindig aantal band optredens in zalen en discotheken. Graag gezien Verder is ze een graag geziene gaste in diverse radio en tv-pro- gramma's zoals de Soundmix Show (panellid), Waku Waku, Hints, Sterrenslag, Wie ben ik etc- tera. Na hits voor anderen ge schreven te hebben richt Lisa zich nu weer vol overgave op haar solo carrière. Allereerst middels de single 'You've got me falling in love', die kort daarna gevolgd werd door de cd getiteld The Need To Be'. Dat album telt twaalf nummers, waaronder het op single uitgebracht 'You've Got Me Falling In Love', 'Mesmerize', 'I Will', Stay In The Shade' en 'What The World Needs Now'. van een van de onderduikers er voor dat een voorwerp op de grond valt, wat de Duitse militai ren horen. De onderduikers wach ten met ingehouden adem af wat komen gaat, terwijl de Duitse mili- tairen, bedacht op alles, op zoek gaan naar de oorzaak van dat ge luid. Als ze even later het gemiauw van de kat horen schieten ze in de lach en haken af. Het geluk blijft de onderduikers echter niet toela chen, want op een dag komen de Duitsers de onderduikers ophalen. Het blijkt dat ze op de hoogte zijn van de plek die de ingang naar de schuilplaats verbergt. De familie Frank en andere onderduikers worden afgevoerd en komen te recht in het concentratiekamp. Van de familie Frank keert alleen vader Otto Frank na de oorlog terug. Hij krijgt het dagboek dat Anne tijdens de onderduikperiode schreef in handen, en besluit het later uit te geven. De bekendheid die Het dagboek van Anne Frank sinsdien kreeg is bekend. Beroemd werden haar woorden 'Ondanks alles, geloof ik dat de mensen een goed nart hebben', die tekenend zijn voor haar geloof in de mens heid. Men dient echter wel te be seffen dat die woorden opgete kend zijn voordat ze de gruwelen van het concentratiekamp per soonlijk ondervond... De film 'Het dagboek van Anne Frank' geeft de kijker een goed idee van de spanning waarmee mensen moeten leven die vervolgd worden, de moeilijkheden die overwonnen moeten worden, en van hoe lang een dag onder dergelijke omstan digheden kan duren. Kortom, een situatie die men geen enkel ander tens zal gunnen. Uitgebracht door 20th Century Fox. Koopvideo. Zwart wit. Nederlands ondertiteld. Speelduur circa 146 mi nuten. er onder aanvoering van Von Ryan vandoor, en worden geholpen door de Italiaanse adjudant, die genoeg blijkt tc hebben van Mus solini en de Nazi's. De groep wordt echter ingehaald door de Duitsers. De niet-gewonde geal lieerden gaan op transport per trein, de gewonden krijgen het genadeschot van de Duiters.On derweg lukt het Von Ryan een gat in de bodem van de wagon te maken, en met enkele anderen weet hij de Duitse wachtposten op de trein een voor een uit te schake len. Om onderweg de Duitsers om de tuin te leiden trekt een aalmoe zenier, die perfect Duits spreekt, een Duits uniform aan, en het lukt hen om zo richting Zwitserland te reizen. Maar, uiteraard kort voor dat het einddoel in zicht komt, moeten Von Ryan en zijn mannen nog een stevige luchtaanval van Duitse jagers afslaan, een stuk van de spoorlijn repareren, en onder tussen zich de Duitse achtervol gers van het lijf houden. Hoe het afloopt...? Dat kan men zelf zien op deze koopvideo van Fox Video. Spannend is deze tilm, die al werd uitgebracht in 1965, in ieder geval wel. Actie van begin tot eina, en hoe een en ander tussentijds per an's Express' worden gespeeld door Frank Sinfttra (als de Ameri kaanse piloot Von Ryan) en Tre vor Howard (de hoogste Engelse militair in het kamp voor aan komst van Von Ryan). De film Von Ryan's Express is gebaseerd op het boek van David Westhei- Uitgebracht door 20th Century Fox. Koopvideo. Speelduur circa 112 mi nuten. In kleur. Nederlands onderti teld. Bruce Springsteen heeft zijn successen onder de toepasselijke titel 'Greatest Hits' verzameld op een cd, die werd uitgebracht door Sony. Niet echt een pronkstuk om van te likkebaarden. Zeker gezien het feit dat de rockster uit New Jersey altijd uitblonk in originaliteit en zich nooit liet leiden door commerciële belangen. Nu liikt het dat hij toch even tegemoet is gekomen aan de wensen van de platenmaatschappij. Weinig nieuws onder de zon dus. Werken uit de beginjaren ais Thunder Road' tot aan 'Streets of Philadelphia' uit de laatste periode met alle successen daartussen wisselen elkaar af op het ronde schijfje. Toch stroopte The Boss even zijn mouwen op, en liet de cd niet geheel zonder energie op de markt verschijnen. Vier nieuwe num mers voegde hij toe aan het archief Greatest Hits. En dat - na een onderbreking van tien jaar - met de vertrouwde E-Street Band. En dat moet-ie toch vaker doen. Samen met Roy Bittan, Clarence de mons, Danny Federici, Nils Lof- gren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Max Weinberg en vriend Steve van Zandt is Bruce op zijn sterkst. Dan komt zijn rauwe stem het best tot zijn recht tussen al deze volbloed muzikanten. Een goed voorbeeld daarvan is het nummer This Hard Land'. Rustig begin, mondharmo nica, dominante stem dat na de openingszinnen bijgestaan wordt door de volle sound van de E-Street Band. Een heerlijk rock nummer dat herinneringen op roept aan de tijd van zwerven en spelen. De privé-uitstapjes waren leuk, niet magistraal: Bruce haal de jongens weer van stal, ga de wereld rond als in vervlogen dagen en laat je leiden als een gevangene van rock en roll. Tramps like us, baby, we were bom to run'. En zo moet het blijven. fase afloopt valt niet te voorspel len. De hoofdrollen in 'Von Ry- Hulp helpt. Help mensen in nood Giro 1111.222 Mensen in Nood VS/ Postbus 1041 5200 BA 's Hertogenbosch Von Ryan's Express In Italië bevindt zich tijdens de Tweede Wereldoorlog een krijgs gevangenenkamp voor geallieerde militairen. Ruim zeshonderd ge vangenen zijn er ondergebracht. Op een dag arriveert een nieuwe krijgsgevangene, de Amerikaan Von Ryan. Hij is piloot en omdat hij de hoogste krijgsgevangene in rang is, neemt hij de leiding van de geallieerde POW's (Prisoners Of War) op zich. Als blijkt dat de geallieerden geland zijn, maken de Italiaanse kampbewakers zich uit de voeten. De kampcommandant, die zich behoorlijk onbemind heeft gemaakt, alsmede zijn adju dant, vallen in handen van de krijgsgevangenen. De comman dant dreigt door een in de haast bijeen geroepen krijgsgericht ter dood veroordeeld te worden. Von Ryan grijpt in, en weet zijn colle ga's zover te krijgen dat de kamp commandant een koekje van eigen deeg moet krijgen, ofwel enkele dagen zweten in een simpel hokje, waar de zon de hele dag fel op brandt. Dan komen er Duitse troepen, die het achtergelaten kamp van de Italianen over willen nemen. De krijgsgevangenen gaan in beter won HOLTEN woninginrichting Harmonie in beter wonen Stationsstraat 3. Tel. 05483-6 12 23 Geslaagd? Je gratis Diplomap ligt voor je klaar! Je bent geslaagd. Gefeliciteerd! Waarschijnlijk staat een gratis Diplomap aan je neus voorbij. En die is nou je hoofd nu alleen maar naar vakantie en een beetje de net zo handig als je straks gaat studeren of solliciteren. beest uithangen op feesten van je klasgenoten. Een bezoek aan de Rabobank is dan wel het laatste waar je aan denkt. Sorry, maar dan gaat er wel Wij doen daar namelijk kopietjes in van je diploma en cijferlijst en daar bovenop nog eens 4 fun-vakantie- bonnen. Prettige vakantie! Rabobank Oranjestraat 10, Postbus 3, 7450 AA Holten Telefoon 05483-7 47 47 Lisa Boray is een zangeres met kwaliteit, en schrijft daar naast ook teksten voor liedjes. Foto: VAN Record Company P. Steur

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9