Diekerhooks feest met gevarieerd programma r d Burgemeester pleit voor verbetering politiezorg 1 R) khure-Oamd met Soh Foi Toch I Nieuwe expositie galerie Waerdenborch Swingend optreden van Marco Borsato HOLTENS NIEUWSBLAD ünelüken en Freestyle Ski-Show dierenbescherming Jaaragenda Laters gevonden Lange aanrijtijd en slechte bereikbaarheid r Uitslag actie IJsselmij Gemeente Auto en intercom Socuwe-cursus 'Podiumkunsten' Weer klachten over Vianenweg Verkoop van groenstroken Keizersweg Folklore festival Raalte Puzzelrit DONDERDAG 15 JUNI 1995 - Dijkerhoek worden naarstig •orbereidingen getroffen voor :t jaarlijkse school- en volks- sst, dat de buurtschap 23,24 en juni in haar greep houdt. De ~stcommissie heeft opnieuw ge- ürgd voor een gevarieerd en uit breid programma met toppers het tünelüken, het optreden m Hans Versnel en de Freestyle ci-Show. ezien de succesvolle opzet met esttent van twee jaar geleden, en de honderdste editie van het enement werd gevierd, wordt de cide naast Het Bonte Paard op- euw uitgerust met een grote tent aarin zich vrijwel alle program- a-onderdelen afspelen. Boven- en bleek de afgelopen jaren dat feestgangers de sfeer in de tent :paald aanstond. Feestcommis- evoorzitter laat weten dat het ithousiasme in Diekerhook, nds het eeuwfeest, bijzonder root is: „Alle straten zijn actief, te onderlinge band is groot en na .loop worden er heel wat barbe- jes gehouden en gaan ook diverse Uurtschappers met elkaar op pP-". raditiegetrouw wordt het :hool- en volksfeest dit weekein- p ingeluid met het vogeschieten m de titel 'Schutterskoning(in) m Dijkerhoek' en sinds vorig jaar ok 'Schuttersprins(es) van Dij- rhoek'. Elders meer daarover in 'ze krant. Het eigenlijke feest :gint dat vrijdag 23 juni om 13.00 \ir met kindervariété door De- ntenaar Wibo Westra in Het >nte Paard (tot 14.30 uur). De ond staat in het teken van de pulaire revue, ditmaal getiteld 'AT brekt d'r uut!'. De voorstel- ;g heeft plaats in de feesttent en gint om 20.00 uur. Aan de revue 3rdt meegewerkt door ongeveer iftig personen. Na afloop van ze opwarmer vol humor, zang dans kunnen de revuegangers De Freestyle Ski-Show is ongetwijfeld een spectaculair hoogtepunt van het Dtjkerhoeks school- en volksfeest (Eigen foto) met de voetjes van de vloer op muziek van 'Klimax'. Zaterdag 24 juni begint met de gebruikelijke Diekerhookse op tocht, waarvoor zich inmiddels zo'n twintig wagens en een aantal loopgroepen hebben aangemeld. De deelnemende disciplines kun nen zich vanaf 8.30 uur opstellen in de weide van de familie Venek laas tegenover de school. Een uur later is het vertrek. Er wordt een publieksprijs toegekend en voor de schoolkinderen is er een extra publieksprijs. Op het feestterrein naast Het Bonte Paard, waar als vanouds enkele kermisattracties staan opgesteld, begint om 10.30 uur een bescheiden kleinvee- en rommelmarkt, waar ook niet- Dijkerhoekers dieren of gebruikte spullen kunnen aanbieden. Kinde ren kunnen zich vanaf 11.00 ur gratis laten schminken door leden van DAT, die daarvoor een specia le cursus hebben gevolgd. Dan beginnen tevens de spelletjes voor de schooljeugd, 's Middags is er zeskamp en zorgt het aansluitende tünelüken ongetwijfeld voor de nodige hilariteit. Dat menigeen een nat pak zal halen, is bij voor baat verzekerd. Het startsein voor het groot Die- kerhoeks feest in de tent valt om 20.00 uur. De avond wordt muzi kaal opgewarmd door de Perfect Showband, want in de loop van de avond beklimt de bekende Hans Versnel het podium. De Neder landse Tommy Cooper zal de stemming tot grote hoogte weten te brengen. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt. Versnel werkte onder meer mee aan het tv- programma 'Te land, ter zeer en in de lucht' en werd tevens bekend met zijn hit 'We gaan met z'n allen naar Amerika', vorig jaar ter gele genheid van het WK Voetbal. Ski-Show en Flippo's Zondag 25 juni feest Diekerhook vrolijk door. Om 11.30 uur wordt begonnen met het Frühschoppen, waarbij de Bargkapel uit Barchem voor passende muzikale omlijsting zorgt. Voor het voetlicht treedt ook het bekende duo Höllenboer met een in dialect gebracht (en gezongen) programma. Met het oog op de 'Flippo' rage, heeft de feestcommissie speciaal voor de jeugd om 13.30 uur een 'Flippo'- ruilbeurs opgezet, terwijl een half uur later op de feestweide de Freestyle Ski-Show door de beste freestyle skiërs van Europa begint. Zij doen het publiek versteld staan met pure ski-acrobatiek. Vanaf de tien meter hoge, hydraulische springschans die gebouwd is op een Amerikaanse brandweerwa gen, glijden de de skiërs over een kunststof mat naar beneden, om daarna via het uiteinde van de schans te worden gelanceerd. Op zo'n zes meter hoogte laten zij de meest ongelofelijke capriolen zien: enkelvoudig, dubbele salto's met schroef en de gevaarlijke combina- tiesprongen als 'Side by sides' en het onbetwiste hoogtepunt de 'Ra pid Fire', een combinatiesprong van drie springers met in totaal acht salto's. De show wordt bege leid door een commentator en mu ziek en duurt circa 20 minuten. In de feesttent zorgt dweilorkest De Braandheultjes onderwijl voor een i stemming. JUNI 13 t/m 23 juni: fietsvierdaagse 17 juni: Boeldag HMV; zang- en praiseavond in De Kandelaar; vo gelschieten bij Het Bonte Paard; Gouwe Ouwe-avond in De Waag. 21 juni: midzomernavondconcert Holterberg 23/24/25 juni: school- en volks feest Dijkerhoek JULI 2 juli: MAC grasmaaimachinerace 7 juli: Triathlon Ballooning 8 juli: Triathlon Holten; Schu- reoamd met Boh Foi Toch 25 t/m/ 29 juli: dorpsfeest met kermis AUGUSTUS 3 augustus: Dagje De Boer Op; 13 augustus: MAC Holterbergrit 18/19/20 augustus: school- en volksfeest Espelo 26 augustus: MAC Totaaldag SEPTEMBER 2 september: jubileumreceptie OCH (50 jaar) in clubgebouw Meermanskamp 7 september: wijnmarkt HHV op Smidsbelt 7/10 september: Keunefeesten 9 september: Vrijmarkt op Smids belt 16 september: Erwincross 17 september: MAC Trekkersiep 23 september: Holterbergherfst- toer WV Holten OKTOBER 1 oktober: MAC motocross NK solo's op Zuurbergcircuit 7/8 oktober: Sponsorloop SV Holten atletiek; Nacht om Holten 14 oktober: concert jongerenkoor Campanella in NH kerk 27 oktober: Toneeluitvoering OCH in Irene 28 oktober: Diepe Hel Holterber- gloop NOVEMBER 3 november: Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar 4 november: Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar 10 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 11 november: speelgoedbeurs in De Boschkamp 17 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 25 november: Jubileumshowcon- cert HMV in de sporthal met me dewerking van Margriet Eshuys; jubileumreceptie en feestavond MAC De Holterberg DECEMBER 8 december: 19.30 uur, leerlingen concert MOC Holten 9 december: 11.00-12.00 uur, openhuis MOC Holten in De Boschkamp 18 december: jubileumviering NBvP Holten (50 jaar) 20 december: volkskerstzang in De Kandelaar 26 december: MAC kerstpuzzel- rit egin deze maand is in de omge- ng van de Holterberg een bruin, nger katertje gevonden, varië- :nd van middelbruin tot zwart bij e kop. Het dier is circa vier maan- en oud. In de omgeving van de larkeloseweg werd een gecas- eerde kater van circa 3 jaar oud angetroffen; vrij mager, zwart iet witte pootjes en een wit befje n een tatouage. Het dier liep al eruime tijd rond in deze omge- ng. Voor inlichtingen kan men ch wenden tot H. Schoorlemmer E. Grootewal, tel. 05731-1538. „Met name het laatste half jaar zijn binnen het district Salland een hoop zaken ten goede ge keerd, zoals het surveilleren hij de invalswegen en de aandacht in )h Foi Toch is nog altijd razend populair in het oosten des lands (Eigen :erdag 8 juli treedt Boh Foi ch op bij jongerencentrum De hure. Samen met de uit Twente de Achterhoek afkomstige for- uie Noar de bliksem vormt het mlaire gezelschap het program van de Schure-Oamd, die in de Mts is gekomen van de weibe nde Scnuredag. Noar de blik- m begon ruim een jaar geleden et optreden en heeft in die korte d een behoorlijke live-reputatie jgebouwd. De band maakt een mbinatie van 'good gespölde iziek' met de nodige spot, zelf- >t en show. Muzikaaf variëren nummers van rustige meedei- rs tot dampende köttelrock, ge- ngen in het Achterhoeks dialect, fh Foi Toch bracht onlangs de rde cd uit, getiteld 'Den stroat- k en ander'n. Van hun eerste cd pet de jongs' zijn inmiddels lOOO exemplaren verkocht en dat pen in deze regio zonder goed distributie netwerk. De band treedt nog steeds gemiddeld zes maal per maand op ergens in het oosten van Nederland en kan zich qua populariteit meten met Nor maal in hun beste dagen. De voor verkoop van de Schure-Oamd loopt intussen een kleine maand en gaat zeer voorspoedig. De ver wachting is gerechtvaardigd dat alle kaarten in de voorverkoop worden verkocht. Wie het spekta kel graag wil meemaken, moet daarom op tijd kaarten aanschaf fen. Dat is mogelijk bij eetcafé 't Klavier, de WV en bij De Schure, Beusebergerweg35. Daar kan men tevens telefonisch kaarten reserve ren (tel. 64121). De gereserveerde kaarten moeten dan wel vóór 1 juli worden opgehaald. In de voorver koop kosten kaarten 12,50 gulden, aan de .kassa 17.50 gulden. De Schure-Oamd begint om 21.00 de wijken. Ik heb ook waardering voor de inzet van de politie, maar dat neemt niet weg dat deze het bod voor Holten nog niet kan waarmaken." Aldus burgemees ter D.J. Verhoeven, vorige week tijdens de vergadering van de raadscommissie I over onder meer de halfjaarlijkse politiever slagen 1994 en het Politiebeleisd- plan 1995. Verhoeven noemde onder meer de aanrijtijd en de bereikbaarheid die nadrukkelijk verbeterd moeten worden. Ten aanzien van die aanrijtijd bleek dat in gemiddeld veertig procent van alle gevallen de gestelde aan rijtijd van vijftien minuten over schreden wordt. Het is in Holten publiek geheim dat er een alge meen gevoel van onveiligheid be staat, zeker gezien het aanzienlij ke aantal inbraken waar de ge meente de laatste tijd mee gecon fronteerd is. Districtschef A.H. Godlieb er kende dat de zaken in Holten 'ach teruit zijn gegaan': „Specifiek in Holten is een forse stijging van het aantal inbraken te zien." Wat be treft die verontrustende cijfers voegde hij er zelfs aan toe dat deze niet helemaal reëel zijn, daar niet alles de politie bereikt via aangif tes. Hij herinnerde er nog maar eens aan dat Holten aan de perife rie ligt en dat het aantal politie mensen sinds de reorganisatie be langrijk afgenomen is. „Er waren er 120 totaal in Salland, nu zijn dat er 80. Er moest een verschuiving optreden in politiesterkte ten kos te van het platteland. Daar plukt ook Holten de zure vruchten van. Meer blauw op straat is moeilijk te realiseren," aldus Godlieb, die ook de hoop bij Dick van der Torre (D66) over een mogelijk vast uitrijpunt voor de politie, spon taan liet varen. Of de zaken er voor Holten beter op zouden worden als overgestapt wordt naar de regio Twente, valt naar zijn zeggen eveneens te betwijfelen. Volgens de districtschef kampt men daar eveneens met gebrek aan man kracht. Hoewel de politie zich richt op het aanhouden van daders, benadruk te Godlieb dat men zich daarnaast meer en meer zal toeleggen op preventie: „Het oplossen van pro blemen, waarvoor vaak nogal wat mankracht nodig is, is in feite achter de feiten aanhollen. We kunnen als politie beter investeren in de samenleving, opdat mensen zich optimaal gaan beveiligen te gen inbrekers." Behalve op het enige tijd geleden gestarte project Veilig Wonen, wees hij in dat ver band onder meer op afspraken maken in de buurt, goed hang- en sluitwerk en alarmeringssyste men. Wellicht kostbaar, maar vol gens Godlieb dè oplossing: -„Het is niet een taak van de politie alleen. We moeten het samen doen, samen de schouders eronder zetten," aldus de districtschef, die tevens week op de taak van de politie inzake (eerste) slachtoffer hulp. Snelheidscontroles Van der Torre vroeg tevens aan dacht voor het aantal verkeerss lachtoffers, gevolg van hoge snel heden. Godlieb verklaarde echter dat ook voor het houden van effec tieve snelheidscontroles te weinig mankracht beschikbaar is en dat de benodigde financiën ervoor ont breken, waarop Van der Torre het instellen van automatische snel heidscontroles voorstelde. God lieb: „Behalve het prijskaartje dat daar aan hangt, heeft het in die zin weinig nut, daar veel weggebrui kers weten waar die camera's staan en even tevoren afremmen om kort daarna de snelheid weer op te voeren." De districtschef was van mening dat dit soort problemen opgelost moeten worden door aanpassingen in de infrastructuur. Ten aanzien van de hoge snelheden op de Rijssenseweg, wees Godlieb op de aanleg van een minirotonde bij de kruising Kolweg en de krui sing Landuwerweg, mede in ver band met de oversteek naar het zwembad. Ten slotte wees Holtense lokale politieman Gé Oberink op het toe nemende aantal fietsdiefstallen en dito vandalistisch gedrag in Hol ten. De fietsdiefstaïlen concentre ren zich voornamelijk bij het NS- station, de horecagelegenheden en de scholengemeenschap. Volgens Oberink houdt één en ander mede verband met het 'vage horecabe- leid' van de gemeente: „Officieel is het opening tot middernacht, maar in de praktijk worden de oogjes toegeknepen. Dat heeft tot gevolg dat er langer drankgebruik is en vaak ook dat de laatste trein al vertrokken is, waarop menig hore- cabezoeker voor het gemak 'een fiets leent'. Wat betreft het vanda lisme wees hij op het onlangs totaal vernielde wachthuisje op net per ron. Vermoedelijk door dezelfde oorzaak. In dat verband herinner de Godlieb er nog maar eens aan dat Holten niet aangesloten is bij het zogenoemde HALT-project, waarbij jongeren werkstraffen krijgen. Een effectief en pedago gisch middel om vandalisme tegen te gaan. Burgemeester Verhoeven reageerde onmiddellijk door aan te geven dat de gemeente zich intus sen per brief bereid verklaarde om met de politie om de tafel te gaan zitten erover. Het wachten is daar om op een uitnodiging van politie zijde. De voorlichtingsacite 'Zuinig Sto ken/Zuinig Aan' van het Regio naal Energiebedrijf IJsselmij Sal land is achter de rug. De actie liep van eind oktober tot begin april. De deelnemers konden wekelijks hun gasmeterstand op een meter- kaart noteren en vergelijken met de tavel in de krant. Een groot aantal mensen heeft ook het elec- triciteitsverbruik bijgehouden. De gemiddelde besparing was drie procent (29 gulden). Na afloop van de actie stuurden ruim 400 deelnemers hun ingevulde meter- kaart terug. IJsselmij heeft onder die inzenders drie fietsen verloot: G. Beunk (Rijssen), M.M. Ro- thengatter (Deventer) en A. ten Voorde (Deventer). De gelukki gen kregen hun fiets vorige week uitgereikt in Rijssen. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen van een zomerhuis, Vianenweg 128; - geheel vernieuwen van een ijssalon met bovenwoning Smidsbelt 2 en verbouwen pand Dorpsstraat 16; - verbouwen van een kantoorgebouw Oranjestraat 9; 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - rommelmarkt HMV (17 juni 1995); - openluchtfestival De Schure (8 juli 1995). Ingevolgde de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden te gen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouw vergunning zijn ingediend voor: - gedeeltelijk vernieuwen schuur/berging/kookhuis Kwintenweg 6 (2 juni 1995); - plaatsen verenigingsunit Larenseweg (complex Vletgoor) (7 juni 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewer ken, Smidsbelt 6 te Holten. vaardigde landschappen en Raalte- se Helen Verkade met keramische raku produkten. Tijdens de ope ning zijn de beeldend kunstenaars aanwezig. In de galerie is perma nent werk in voorraad van kunste naars die er eerder exposeerden (keramiek, schilderijen, brons en sieraden). Galerie Waerdenborch is van woensdag t/m vrijdag en op zondag geopend tussen 14.00 en 17.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. De galerie is gevestigd aan de Oranjestraat 69. Vrijdag 23 juni opent Holtenaar Piet van den Ende om 20.00 uur een nieuwe expositie in galerie Naast het hoofdbureau in Raalte moeten alle gemeenten van het politiedistrict Salland in 1996 beschikken over een kleine auto voor de plaatselij ke politieman. Dat is althans het streven van districtschef A.H. Godlieb, als maatregel ter voorkoming van de vaak te lange aanrijtijden na een mel ding. Door inspanning van burgemeester J. Weierink is de Bathmense lokaal aan spreekbare politiefunctionaris de eerste die sinds vorige week tijdelijk de beschikking heeft over een Renault Twingo. Een experiment. Daarnaast is het de bedoeling dat alle poli tieposten wordt voorzien van soort intercom, waardoor burgers contact kunnen opne men met de 'eigen' politie man, die daartoe wordt uitge rust met een draagbare tele foon of de Meldkamer in Zwolle in geval het bureau aan in dit geval de Keizersweg onbezet is. Het plan van au to's en intercom kost onge veer een ton. Waerdenborch. De verkoop-ex positie heeft als thema 'In kleur en klei gevangen' en duurt t/m 24 september. De exposanten zijn Anne Duursma uit Glimmen (Gr.) met vrouwenfiguren in aquarel; Lyda Brandwagt uit Raalte met zeegezichten en bloemenvelden in aquarel; Ruth-Elaine Rhine uit Maarn met in encaustiek-techniek (warme, vloeibare bijenwas) ver- Na de zo succesvolle curussen 'Westeuropese kunstuitingen door de eeuwen heen' en 'Antiek', be gint de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk begin oktober met de nieuwe cursus 'Podiumkun sten'. De organisatoren Yvonne Lubberhuizen en Rud Sandmann hebber^diverse uitstekende specia listen bereid gevonden om lezin gen te geven over toneel, ballet, opera, concert en circus. Deze worden gegeven in De Bosc hkamp, telkens op donderdag avond van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten zijn 200 gulden. Daarnaast worden zes voorstellingen aange boden tegen een gereduceerde prijs. De deelnemers hebben de keuze öf en hoe vaak ze mee willen gaan. Bovendien is het mogelijk één introducé(e) mee te nemen. Voor meer informatie over onder meer de cursusdata kan men zich wenden tot Yvonne Lubberhui zen, tel. 62629 of Rud Sandmann, tel. 62800. Opgave vóór 10 juli bij de Stichting Socuwe, tel. 62755. C. Visser heeft de gemeente geat tendeerd op de slechte toestand van de Vianenweg. De zandweg zit vol kuilen en zorgt voor over last en irritatie bij de bewoners. Enige tijd geleden werd de ge meente er ook al op gewezen door de in in maart opgerichte Eigena- renvereniging De Borkeld. Tij dens het wekelijkse praatje met de regionale en plaatselijke pers liet burgemeester D.JVerhoeven we ten dat de weg weliswaar om de paar maanden onderhouden wordt, maar dat dat bij een derge lijke structuur geen blijvende op lossing biedt. Als het zand na het schaven weer in de kuilen ligt, wordt dat er bij regenachtige weer zo weer uitgereden. Op de vraag of er al gedacht wordt aan een structurele verbetering van de weg, gaf hij aan dat er wel wordt nagedacht over verbetering met 'vaster materiaal' (geen asfalt), maar dat die opknapbeurt er voor lopig nog niet in zit. Een drietal bedrijven in De Haar wil van de gemeente een deel van een groenstrook kopen. De grond wordt gebruikt voor bijvoorbeeld extra parkeerruimte. Garagebe drijf Dries Willems had daarover al enkele jaren geleden afspraken ge maakt met de gemeente en had de bewuste grond al bij zijn bedrijf getrokken. Nu is enkel sprake van een formele afwikkeling. Bouwbe drijf Voordes en Schippers Diep- vriesprodukten volgen nu zijn voorbeeld. Een paar andere onder nemingen hebben eveneens oog op een stuk groen van de gemeente, maar willen het slechts gebruiken, niet kopen. Daartoe is de gemeen te echter niet bereid. Tot en met zondag 18 juni wordt in Raalte het 19e Internationaal Folkloristisch Salland Festival ge houden. de organisatie is er in geslaagd om folklore en volks dansgroepen uit zeven verschillen de landen (vier continenten) naar Raalte te halen. Groepen van een kwalitatief hoog artistiek niveau. Een evenement van allure met veel dans, zang en muziek. Vrijdag avond 16 juni is er in de manifesta tietent aan de Domineeskamp* avondvoorstelling vanaf 20.15 uur; zaterdag 17 juni is een Folklo re dansdag (10.30-16.30 uur) met dansdemonstraties, wagenspel, défilé en vendelzwaaiers. De spe ciale avondvoorstelling begint om 20.00 uur met na afloop volks- dansbal. Om 10.45 uur begint zondag 18 juni de koffie-instuif, om 14.30 uur gevolgd door de grote matineevoorstelling met deelname van alle groepen. Inlich ten en voorverkoop bij de WV Raalte, tel. 05720-52406/52343, tijdens de festivaldagen tel. 05720- 55333. Zaterdagavond 17 juni houdt MAC De Holterberg weer circa 40 kilometer lange puzzelrit voor au to's en motoren rondom Holten. De uitzetters hebben er weer een leuke rit van gemaakt. De start is om 19.00 uur bij clubgebouw 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37, de inschrijving begint een half uur tevoren. Voor de winnaars zijn er leuke prijzen. Wie meer wil weten kan bellen met Jan Vincent, tel. 64200. Voor zijn optreden voor de tienjarige Togaclub werd Marco Borsato beloond met een ovationeel applaus (Foto Ten Velde „Het is mooi dat dit soort dingen kunnen." Woorden van niemand minder dan Marco Borsato over het tienjarig jubileum van de Toga club. De populaire zanger trad om die reden afgelopen zondagavond op in de goed gevulde zaal van De Waag. En de stemming zat er flink in. Even na half tien maakte Borsa to zijn opwachting, beginnend met zijn populairste plaat Dromen zijn bedrog. Een ovationeel ap plaus was zijn deel, en dat was niet voor het laatst die avond. Hij wist het publiek, en met name het vrou welijk deel daarvan prima te be spelen. Bijna drie kwartier duurde zijn optreden, met naast zijn grootste hits een aantal lekkere meezingers en natuurlijk de plaat waar het indertijd allemaal mee begon bij de soundmixshow van Henny Huisman: 'At this mo ment'. Het optreden werd afgeslo ten met wederom een uitvoering van, hoe kan het ook anders, Dro men zijn bedrog. Het geheel werd gecompleteerd met zoenen en (ne- p)rozen van de Togadames. Wie dacht dat het na het optreden van Marco Borsato wel gebeurd zou zijn in De Waag, kwam be drogen uit. Nadat de megaster met zijn gevolg, waaronder een aantal dames die hem dag en nacht vol gen, vertrokken was, kwam de zaal pas lekker los. De sfeer bleef er dan ook nog een flinke tijd inzitten. Pas tegen twaalf uur be gon het aantal mensen langzamer hand minder te worden. En dat was begrijpelijk, want voor de meesten was het de volgende dag weer vroeg opstaan. De leden van de Togaclub konden tevreden zijn met de geslaagde avond. Meer dan tweehonderd mensen waren naar De Waag gekomen. En dat was meer dan men verwacht had, om dat de kaartverkoop in het begin toch een beetje stroef verliep. Echt zorgen hadden ze zich daarover echter niet gemaakt. De mannen en vrouwen van de Toga waren al de hele dag in de weer geweest, want 's middags hadden ze in de zelfde Waag een besloten feest, om het tienjarig jubileum te vieren. Met oude videobeelden en een vrij rokerige indoor barbecue werd te rug gekeken op een mooie perio de.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5