Commissie positief over Structuurplan Kernen bc wit 18.95 WELZIJN OUDEREN WÊmÊÊÊÊ^mÊÊÊÊÊÊÊmwm Slecht weer speelt Bergrit parten Sportterrein SGW wordt afgesloten HOLTENS NIEUWSBLAD Meningsverschil CDA over Vletgaarsmaten Ook voor vaderdag De Tied mag' Uit het politierapport kerkdiensten Samenwerking Thoma en Oad Kratje Heineken „De Biester" VRUGGINK Kinderkoor brengt 2x musical medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 15 JUNI 1995 - Met uitzondering van de CDA- fractie was de raadscommissie I vorige week positief in haar ad vies aan het college over het voorstel tot vaststelling van het Structuurplan Kernen. Het hield verband met het meningsver schil binnen de fractie over de voorgenomen industrielokatie Vletgaarsmaten. Tevens werd in gestemd met het ongegrond ver klaren van tiert bezwaarschrif ten, de elfde werd niet ontvanke lijk verklaard (Telgenbewoners) vanwege het te late tijdstip van inlevering. Het Structuurplan behelst toe komstige woningbouw op aller eerst de lokatie Liezen en pas later (na 2011) in Telgen en in Dijker- boek tegenover molen De Hege man; industrie op de lokatie Vlet gaarsmaten, dat aan de noordkant begrensd wordt door de spoordijk en de Broekweg, aan de oostkant door de N332 (weg Lochem-Raal- te); mogelijkheden voor uitbrei ding van verblijfsrecreatie ten noordwesten en ten zuidoosten van Holten, de mogelijkheid tot nleg van een golfbaan tussen de complexen Twenhaarsveld en Borkeld en mogelijkheid tot uit breiding van sportvelden bij sport park 't Vletgoor. Vooral de toekomstige aanleg van het bedrijventerrein Vletgaarsma ten werd langdurig bediscussieerd. Om het terrein te kunnen realise ren moeten twee agrariërs worden uitgekocht: H.D. Brinks aan de Broekweg en de maatschap Keizer n de Aaltinksweg. Hun zegsman Nijkamp verzocht de gemeente nadrukkelijk om heroverweging van de industrielokatie en uitbrei ding .van sportvelden. Nijkamp constateerde dat het voorgenomen industrieterrein op genoemde lo katie wel erg groot van oppervlak is en tevens een groot financieel risico inhoudt voor de gemeente: „Een flinke gok als u er van uit gaat dat die 15 ha grond de komen de jaren wordt uitgegeven." Hij sprak zelfs van 'onbehoorlijk be stuur', daar de gemeente Brinks destijds om diezelfde financiële re denen had aangegeven ter plekke geen bedrijventerrein te realiseren. Ten aanzien van Keizer liet hij weten dat het bedrijf nu reeds - ingeklemd ligt en dat er in feite al geen sprake is van goede bedrijfs voering. Het bedrijf gaat naar zijn zeggen een zekere dood tegemoet als de plannen worden uitgevoerd: „Dood door een wurgslang." In het geval Keizer dreigt de uitbrei ding van sportvelden aan het be staande sportcomplex 't Vletgoor. Burgemeester D.JVerhoeven be nadrukte echter dat het bewuste gebied als agrarische grond aange geven blijft staan. Meer belemme ring voor het bedrijf dan dat er nu reeds is, zou er niet zijn. Bij mon de van Harry Dul en Dick van der Torre drongen CDA en D66 er toch op aan om de sportuitbrei- ding op de aangegeven lokatie te schrappen. Jan Kevelam (WD) schaarde zich achter het besluit van B en W om het bezwaarschrift van Keizer ongegrond te verkla ren, maar was •frel van mening dat nader over de zaak met de betrok kene moest worden overlegd. Wat betreft de kwestie met de onderne mers liet Verhoeven weten dat de gemeente er nadrukkelijk naar streeft om er samen uit te komen zonder dat onteigeningsprocedu res moeten worden toegepast. Meningsverschil In verband met een verschil van mening binnen de fractie, liet Har ry Dul dat het CDA geen advies uitbracht. Consensus was er wel' over de woningbouwlokatie Lie zen, als ook over het feit dat Tel gen als zodanig niet uit beeld ver dwenen is. Wel merkte Dul op dat Liezen straks 'niet eindeloos naar het zuiden toe moet worden uitge breid'. Het meningsverschil zit 'm echter in de industrielokatie Vlet gaarsmaten. Dul sprak op dat punt namens zichzelf, fractiegenoot Ab Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel ot sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij Borculo SïWchU Holten en er, mstiQ waar- 'e Ka n Fa ANBO 12 01- Een enthousiaste groep ANBO- Iraalt ie)jen js afgelopen donderdag op fkart, een educatieve en tevens ontspan- é)- nende excursie geweest. Een aantal leden hadden zichzelf beschikbaar gesteld om het gezelschap overal heen te rijden. Eerst ging de tocht 92 naar Zwolle waar men met koffie i in het provinciehuis werd ontvan- ^1 gen- Daar volgde een diapresenta tie over "Wat men in het Provincie huis eigenlijk doet". Naar aanlei ding hiervan ontstond een infor matief gesprek met de begeleider. De rondleiding door het provin ciehuis viel erg in de smaak. Hoog tepunt daarvan was het bezoek aan de Statenzaal en de bibliotheek. Later dan gepland kwam men in 2^ 1 Giethoorn waar meteen aan een smakelijke maaltijd werd begon- j nen. Veel leden maakten van de gelegenheid gebruik het museum 65 1 "De oude aarde te bezoeken. Met een gezellig aangekleden kop kof- ichtel fie werd de dag besloten. Ouderentelefoon De ouderentelefoon Oost-Neder land bestaat een jaar. Duidelijk is 94/£»q gebleken dat er onder ouderen be hoefte bestaat aan de mogelijkheid 1 tot een veilig en vertrouwd ge sprek. Veel ouderen belden het afgelopen jaar om te praten over familie relaties, slechte kontakten met de kinderen, ziekte of overlij den van een partner. Maar ook werd gebeld over zorgen die men had over een demente partner die verzorgd moest worden, over ei gen gezondheidsproblemen, oor logstrauma's en het financieel moeilijk kunnen rondkomen. Het blijkt dat ouderen ook veel naden ken over de zin van het leven en terug willen kijken op hun leven en daar over willen praten. U begrijpt het al, de ouderentelefoon kan worden gebeld voor alle proble men waarover u eens met iemand wil praten, waar u niet alleen uit komt of zo maar eens om een moeilijk moment door te komen. U kunt ook bellen over allerlei voorzieningen en hulpverlenende instellingen. De vrijwilligers van de ouderentelefoon zijn er altijd om u te helpen en naar u te luiste ren. Doordat u aan de telefoon anoniem kunt blijven praat het soms gemakkelijker en praat u over zaken waar u anderen niet mee lastig wilt vallen. De ouderen telefoon is dag en nacht beschik baar. Het nummer dat u daarvoor moet draaien is 05700-44242. Stegeman is het daarmee dus on eens. „Ik vraag me echt af of Holten behoefte heeft aan zo'n groot bedrijventerrein. Leggen we de gemeenten daar niet een finan ciële molensteen mee om de nek?" Net als Dick van der Torre twijfel de Dul aan de sportuibreiding bij 't Vletgoor. Wat betreft woningbouw in Tel gen (niet eerder dan de looptijd van het Structuurplan tot 2011, red.) liet Van der Torre weten daar te kiezen voor de wat ruimere bebouwing, grotere kavels dus. Ook J an Metsemakers (PvdA) was blij dat de 'Telgen-optie' gehand haafd was, maar wees wel op de landschappelijke waarde van het gebied en was ook van mening dat de lokatie te zijner tijd 'met zorg moet worden ingevuld'. De uit breiding sport noemde hij op dit Door de slechte weersomstandigheden nam minder dan de helft van het aantal deelnemers van vorig jaar deel aan de vijftiende Holterbergrit Foto WV) Het slechte weer van afgelopen zondag speelde de vijftiende editie van de Holterbergrit van de Ver eniging voor het Aangespannen Paard De Bergrijders danig parten wat betreft het aantal deelnemers: vorig jaar 88, dit jaar een kleine 40. Desondanks toonden de organisa toren zich niet ontevreden. Ster ker, ze spraken zelfs van een 'gran dioze opkomst': „We hadden in verband met de regen veel minder verwacht. Velen belden ook af op het laatste moment," aldus woordvoerster Gerrie Tempel man. Zoals gebruikelijk startte de koetsenrit in de ochtend vanaf de weide van de familie Aaltink aan de Rijssenseweg, waar de klasse mentsrijders vooraf beoordeeld waren door een deskundige jury op tuigen, kleding van koetsier en bijrijders en de totale uitvoering van de aanspanning. Ondanks het relatief kleine aantal deelnemers, trok de stoet onder weg flink wat belangstelling. En hoewel de route in verband met de aanhoudende regen na de druk bezochte middagstop in Dijker- hoek (waar op het weiland tegen over de molen d« uitslag van de jury van de klassementsrijders be kend werd gemaakt) ingekort werd, bleek het publiek ook sa mengestroomd in het dorpscen trum, waar eerder dan gepland het défilé plaatshad. Ondanks het feit dat menig koetsier en bijrijder ge huld was in regenkleding, ontlokte het stijvolle schouwspel menig maal spontaan applaus. Tijdens de rit werd tweemaal een sherrystop gemaakt: eerst bij de familie Vol kerink aan de Raalterweg, de tweede keer bij de familie Krik- kink aan de Liezenweg. De rit eindigde waar hij begonnen was, bij Aaltink aan de Rijssenseweg, waar iedere deelnemer een herin nering ontving. De publieksprijs Ingezonden Wat geet de tied toch snel en iederene die weet dat wel. Tóch geet er volle tied ver- leum, duur oaver kleene dingn te zeum. Gebruuk de tied toch good, want vuur de'j weet goa'j dood. Op de klokke bij boer Stam, las ik, toen ik deur is kwam, „Geaf Heer dat ik bedeankn hoe mij de klok bij iedem slag, het toe roept, det mien le- amnsduur, al wier verkort werd met een uur. Soms is 't good dej deur effn bij stille stoat en oaver hogere dingn proat. Mear maak ok een betje skik in leamn, want aj 't good bekiekt bij hier meer eamn. G.J. Gervedink Nijhuis. Op 6 juni ontstond op de kruising Jeurlinksweg-Oude Deventerweg een botsing tussen twee personenauto's. Het bleef bij materiële schade. Oorzaak was een voorrangsfout. Op 7 juni vond een botsing plaats op de Vianenweg: een automobilist verliet een uitrit en zag een op de weg rijdende auto niet op tijd. Ook in dit geval alleen schade. Donderdag 8 juni werd de eerder bij de scholengemeenschap gestolen bromfiets teruggevonden in Nijverdal. De benadeelde haalde haar eigendom weer op. Uit de stalling bij het NS station werden twee zo goed als nieuwe fietsen gestolen: op 6 juni een groene Gazelle dames-fiets met fietstassen, een dag later een blauwe Gazelle heren-fiets. Op de Dorperdijk werd zondagnacht een bromfietser staande gehouden met vermoedelijk te veel alcohol op. Omdat de ademanalyse niet lukte is er een bloedproef genomen. Uit een jas in de garderobe van de Scholengemeenschap werd een bankpas en een biljet van 25 gulden gestolen. Het toekomstig bedrijventerrein Vletgaarsmaten wordt aan de noordkant begrenss door de spoordijk en de Broekweg, aan de oostkant door de N332. Om het te kunnen realiseren moet deze agrariër wijken (Foto WV) moment 'koffiedik kijken': „Mochten zich andere mogelijk heden aandienen, dan is het wel licht zaak die toch eens te bekij ken." Van der Torre vond ten slotte dat het college te formeel was omge gaan met het bezwaarschrift van de Telgenbewoners door het niet ont vankelijk te verklaren. Het kwam twee dagen te laat binnen. Verhoe ven: „Dan vraagt u ons dus om de wet niet toe te passen. Onmogelijk dus." Van der Torre betreurde het echter dat nu essentiële zaken als de door de provincie aangegeven belemmeringslijn voor woning bouw niet in de verdere behande ling zouden worden meegenomen. De burgemeester liet daarop weten dat op dat punt wel degelijk actie is ondernomen. De provincie is er reeds over benaderd. De directie van scholengemeen schap De Waerdenborch heeft de gemeente verzocht'om het school- /sportterrein achter de school, dat grenst aan de Vrijheidslaan, af te sluiten. Het verzoek houdt ver band met het feit dat het terrein vrij toegankelijk is en regelmatig gebruikt wordt door de jeugd van uit de wijk De Haar voor bijvoor- Thoma Reizen te Lochem en de Oad Reisburogroep hebben beslo ten om nauw te gaan samenwer ken. Deze samenwerking krijgt onder meer gestalte krijgen op het gebied van de bedrijfsvoering van Thoma Reizen. Het Lochemse reisburo blijft gewoon handelen onder de naam Thoma Reizen. Thoma Reizen heeft drie mede werkers. Door deze samenwer king is de huidige eigenaar H. Thoma in de gelegenheid om sa men met de Oad Reisburogroep de reisburo-activiteiten uit te breiden en de marktpostie te verstevigen. Dientengevolge zal meer aandacht kunnen worden besteed aan een verdere specialisatie en uitbouw van branches waarin hij zijn hoofdactiviteiten heeft, namelijk de makelaardij in assurantiën en in onroerend goed. Momenteel zijn er ruim dertig personen werkzaam bij Thoma assurantie- en pensioe nadviseurs en Thoma makelaars. bij elk kratje 1 paar Heineken g sokken voor Oi" Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Interkerkelijk Kinderkoop Mozaïel bestaat vijftien jaar. Het derde lustrum wordt ge vierd met het uitvoeren van de musical 'Lang leve in de glo ria'. Een stuk van J an Visser. De musical wordt tweemaal uitgevoerd: zondag 18 juni om 9.30 uur in de gezinsdienst in De Kandelaar en zondag 2 juli in de hervormde kerk, eveneens aanvang 9.30 uur. De musical handelt over de gelijkenis van de koning die een feestmaaltijd klaarmaakt voor zijn zoon die trouwen gaat. Hij nodigt allemaal gas ten uit, maar niemand wil ko men. Hopelijk u (jij) wel! Het is gratis toegankelijk, men kan zó naar binnen, zoals in één van de liedjes wordt gezon gen. Dirigente Eline Paalman is sinds januari druk aan het repeteren met de kinderen: „Wij hopen natuurlijk dat we beide keren een volle kerk hebben, die samen met ons het jubileum viert." L was dit jaar bestemd voor natio naal kampioen 1994 C. Wempe uit Spaarndam (tweespan kwpn, Phaeton); het schoonste geheel had J an Oolbekkink met een vier span Haflingers. Uitslag: Prijzen voor het klassement: 1. C. Wempe (2span kwpn, Phaeton, Spaarndam) 57 punten; 2. Middelkamp (1 kwpn, wagonette. Wierden) 56,5 pun ten; 3. Engberts, 1 Gelders, Deense Phaeton, Saasveld) 54 3/4 punten; 4. Alberink (Ikwpn, coupé, Almelo) 53 1/4 punten; 5. Aalpol, 2span Haflingers, Franse wagonette, Twello) 51,5 punten. De jury had ook een compliment en een aandenken voor enkele aanspanningen die niet deelnamen aan het klasse mentskampioenschap: K. Hutten, Nieuw Heeten, Bergrijders 2span Kwpn en J. ten Brinke, Hellendoorn, Helderse voerleu, 1 Fries. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog, doopdienst. Nevendiensten. Oppasdienst: me vrouw Schutte, Louise Aangeen- brug. 19.00 uur, ds. S.M. Roozen- boom. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: Pastoraat en eredienst. Diessenplas: woensdag 21 juni: ds. J.H. Israël Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder, m.m.v. Mozaïek. 19.00 uur, ds. G.J. Heeringa, Hellen doorn. Collecte: Geest, verzor ging koopvaardij en binnenvaart. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Kindemevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Gerda Wolters, groep 4 en 5 o.l.v. Tonny Heusinkveld, groep 6 en 8 o.l.v. Rob Meijerink. beeld een partijtje voetbal. Helaas moest worden geconstateerd dat dit in de avonduren nogal eens leidde tot vormen van vandalisme aan het schoolgebouw: bekladden van muren en ingegooide ruiten en ook de conditie van het veld leed eronder. Onderhoud en beheer van dit en ook de andere sportvel den vallen onder de school, die uiteraard ook in de buidel moet tasten voor reparaties aan het ge bouw. Hoewel de politie inge seind werd, kan deze niet ingrij pen. Het terrein was vrij toeganke lijk. Door het nu aan de openbaar heid te onttrekken, hoopt men dergelijke problemen te voorko men. De officiële toegangen wor den daartoe permanent gesloten en er zullen bordjes met 'Verboden voor onbevoegden' worden ge plaatst. Wil de Haar-jeugd dus voetballen, dan zal veelal moeten worden uitgeweken naar het veldje aan de Houtweg. Oppasdienst: 0-3 jaar Annemieke Meijerink-Brinkman, Henriette Beldman-Meijerink, Karin Tro- mop; 0-4 jaar Rita van der Voet- Vaals, Trudy Schuppert-Meyer. RK kerk: 10.00 uur, pastor Hoge- nelst, Eucharistieviering m.m.v. jongerenkoor. Oppasdienst: me vrouw Schutte, Louise Aangeen- brag. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F Scheffer. Uitgangscollecte: Alge meen kerkewerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst 'bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Went, Marcus Samuel- straat 3, Enter. Tel. 05478-1653. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis- zorg/' gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra(dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvei enieing Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis iedere 1 e dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 15 juni: fietsvierdaagse Zaterdag 17 juni: v.a. 9.00 uur, Boel dag HMV; 16.00 uur, derby Blauw Wit-SV Holten op vernieuwde hoofd- veld 't Vletgoor; 19.00 uur, start puz- zelrit MAC bij 't Stuurhuus; 20.00 uur, medewerkersvond SV Holten op Meermanskamp; 20.00 uur, Vogel schieten bij Het Bonte Paard; 20.00 uur, zang- en praiseavond in De Kan delaar; 21.00 uur, Gouwe Ouwe avond in bar-dancing De Waag Maandag 19 juni: fietsvierdaagse Dinsdag 20 juni: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Woensdag 21 juni: fietsvierdaagse; 20.00 uur, midzomeravondconcert Holterberg (op weiland achter bistro De Holterberg) Vrijdag 23 juni: fietsvierdaagse; 13.00 uur, kindervariété met Wibo Westra in Het bonte Paard; 20.00 uur, revue DAT in feesttent. Zaterdag 24 juni: 9.15 uur, optocht Dijkerhoek; Feestweide: kermis; 10.30 uur, kleinvee- rommelmarkt op feest weide Dijkerhoek; 11.00 uur, spelle tjes jeugd; 14.00 uur, zeskamp en tüne- lüken; 20.00 uur feestavond in tent met Perfect Showband. Zondag 25 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuur huus; feesttent Dijkerhoek: 11.30 uur, Friihschoppen; 14.00 uur, Freestyle Ski Show op de feestweide. Administratiekantoor A.P. Busink, Liezenweg 4, is na een interne verbouwing tweemaal zo groot geworden. Sinds januari 1995 is Martin Leferink, daarvoor werkzaam als relatiebeheerder bedrijven bij de Rabobank, toegetreden als vennoot. Het kantoor heeft zich in de afgelopen jaren gestaag ontwikkeld. Naast de toename van de dienstverlening aan de bestaande cliënten, heeft een groeiend aantal relaties de weg naar de Liezenweg gevonden. Het is meer en meer uitgegroeid tot een all-round adviesbureau voor vrije beroepsuitoefe naren, het midden- en kleinbedrijf en de laatste tijd vooral ook voor particulieren. De dienstverlening omvat het voeren van de admini stratie; het opstellen van de jaarrekening, loonadministratie, fiscale aangifte, financieringen, management adviezen en vermogensbe heer. Het kantoor is volledig en uiterst modern geautomatiseerd. Voor ingewikkelder en specifieke vraagstukken werkt Administratie kantoor A.P. Busink samen met externe deskundigen. Zo is er een intensieve samenwerking met een registeraccountant, maar ook kan een beroep worden gedaan op een notariskantoor, een juridisch adviesbureau, een organisatie- en psychologisch adviesbureau. De klant is geen tijd en energie kwijt om voor elk specifiek probleem een aparte deskundige te zoeken. Zowel voor vrije beroepsuitoefenaren als voor overige ondernemers is het gewoon plezierig één aanspreek punt te hebben voor alle vragen en' problemen. Naast de dienstverle ning is ook het klantenbestand gevarieerder geworden. Het omvat bijna alle branches waarin eenmanszaken of vennootschappen onder firma voorkomen. Sinds dat ook de bemiddeling voor hypotheken en het sluiten van pensioen- en levensverzekeringen tot het dienstenpakket behoren, is de toeloop van particulieren fors toegenomen. Ook daarbij is, denkt Busink, doorslaggevend geweest dat het onafhankelijke advies zich niet alleen beperkt tot het sluiten van een verzekering of het verkrijgen van een hypotheeklening, maar dat de gehele financiële situatie in ogenschouw wordt genomen aan de hand waarvan een 'totaal' en op de persoon afgestemd advies wordt gegeven. Het optimaal benutten van de fiscale faciliteiten speelt daarbij een belang rijke rol. De klanten zijn over de uitkomst meestal zeer verrast en reageren nogal eens ongeloofwaardig op de vele mogelijkheden. De bemiddeling en advisering van particulieren is vanzelfsprekend gra- Geboren: Geerte Jeanne Lauren, dochter van G.H. Landeweerd en M.C. Stam. Overleden: A. Wiskerke (68) Ondertrouwd: W.P.J. Bloemenkamp en A. Scholten; E. Evers en M.A. Veldhuis. Gehuwd: A.J. Kramer en H.J. van der Meij; A.A. Vasters en J.H Reterink. Een oud gebruik werd vorige week in ere hersteld. Ter gelegenheid van het huwelijk van Arjan Vasters en Annie Reterink haa vader Reterink spontaan besloten om haar de dag tevoren een (brutds)koe als bruidsschat te schenken. Annies kersverse echtgenoot is namelijk veehouder. De bewoners van de Bessinkpasstraat moeten toch wel even vreemd hebben opgekeken toen woensdag een heuse veewagen met koe voor het huis van de Reterinks werd geparkeerd. Volgens goed gebruik waren het de (vroegere) naaste buren van Arjan, Peter de Jong en Mannus Rietberg, die de koe in toepasselijke boerenkiel afleverden aan de Fliermatenweg. En ook daar bleef het heugelijke feit bepaald niet ongemerkt. Het meuten bij de familie Kolkman zal meningeen nog lang in het geheugen gegrift blijven staan. Betje 68 vond het wel best allemaal. Zij heeft het op haar nieuwe adres inmiddels uitstekend naar zin tussen haar soortgenoten.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3