Kampioenschap voor drie tennisploegen Sport Sin Holten Meer abonnementen voor Twenhaarsveld N oordenbergstraat wint straatvoetbal Wittermans-prijs naar De Haan en Siegerink Geslaagd concours De Bergruitertjes Achttiende Van Bruggen toernooi SV Oost Arnhem wint mixtoernooi HOLTENS NIEUWSBLAD Luggenhorst schaakkampioen Spullen voor de boeldag sa; «SS wordcn h?,p[reen brirfheeft sportrubriek Jaaragenda DONDERDAG 1 JUNI 1995 - Afgelopen weekend zijn drie teams van TC Holten kampioen geworden: zat.Mix-3 (Erwin Heeregrave, Michiel Oosterling, Patty vd Assem, Linda Terpstra en Gerrie Veneman); zat.Heren- 1 (Erik Hovingh, Doeko Berg huis, Robjaap Martens en Wim Tuller) en zon.Heren 35+ (Ge rard Damink, Hans Zuethoff, Pim Gruyters, Hans Tutert en Herman Oolbekkink). De desbe treffende teams spelen volgend jaar een klasse hoger. Van de 21 teams die afgelopen week hebben gespeeld hebben er tien gewonnen en elf verloren. He laas is het voor het zaterdagjeugd- team mix-1 niet gelukt om kam pioen te worden ondanks dat ze met 5-0 wonnen, ze eindigden ge lijk met P.Braband maar hadden de onderlinge wedstrijd van hen verloren en zijn daarom tweede. Ook di.dames-2 lukte het niet om van Marienheem te winnen, ze zijn nu eigenlijk kansloos om eerste te worden. Voor de zaterdag- en zondagteams zit de competitie erop, de dinsdag en woensdag spe len voor Pinksteren de laatste keer en de donderdag- en vrijdag eindi gen pas na Pinksteren. Eindstan den van de zaterdag- en zondag teams: zat. jeugd mix-1 (Roel Roe- Ie) 2e; mix-2 (Floor Dikkers) 4e; mix-3 (RikJ Huiting) 5e; meisjes (Joos Tutert) 6e; zat. senior mix-1 (JLohuis) 6e; mix-2 (J.v Gemert) In een uitermate spannende schaakcompetitie is het Gerrit Luggenhorst gelukt de interne schaaktitel in de wacht te slepen. Gedurende de gehele competitie stond hij bovenaan al werd zijn voorsprong geleidelijk kleiner. In de eindstand heeft Luggenhorst slechts 46 punten voorsprong op Ben van de Griendt. Dit is minder dan een remise. Ton van Oyen legde beslag op de derde stek vier de werd Dick van der Knaap ter wijl Henk Jongman Henk van Beek voorbij stak door hun onder linge duel te winnen. Uitslagen: Gerrit Stevens - Ben van de Griendt 0-1 Ton van Oyen - Dinant van Beek 1-0 Henk Jongman - Henk van Beek 1-0 Erik Bosman - Theo Lindenberg 0-1 Bertus van Beek - Hans van Oyen 1-0 Gerard van Calcar- - Jan ten Velde 1 -0 De schaakcompetitie van de sv Holten wordt op 12 juni afgesloten met een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen Lochem. 4e; mix-3 (E. Heeregrave) onge slagen le; mix-4 (M vd Assem) 5e; heren-1 (E. Hovingh) ongeslagen le; heren-2 (P. Beukenkamp) 7e; zo.heren-1 (JW de Roos) 2e; mix 35+ (T. Mulder) 8e en héren 35+ (G. Damink) le. DINSDAG DAMES: Holten 1-Raalter TV 1, 3-2; Holten 2-Marienheem 1, 2-3; Holten 3 - Delden 7,0-5;Holten 4-Boeke- lo 5, 2-3; WOENSDAG JEUGD MIX: Holten 1-Rijs- sen 1, 0-5; Holten 2-Ramele 1, 0-5; VRUDAG HEREN: Holten 1-Gr Driene 1, 3-2; Holten 2-W.V.F. 1, 3-2; ZATERDAG JEUGD MIX 15 jr.: Holten 1-Hellendoorn 1,5-0; Holten 2-P Braband 1,0-5; Holten 3-Ramele 1, 3-2; MEISJES 17 jr.: Holten 1-Nieuwleusen 2, 1-4; ZATERDAG SENIOREN MIX: Holten 1- de Mors 1,2-3; Holten 2-M.T.V/65 2,54); Holten 3-Salland 8, 5-0; Holten 4-Scha- pekolk4,1-4; HEREN: Holten 1-de Mors 1,3-2; Holten 2-Slagvaardig 1,2-3; ZON DAG HEREN: Holten 1-de Pol 1, 64); HEREN35+: Holten 1-Ysselweide 1,4-2; MIX 35+: Holten 1-Bathmen 1, 0-5. Dit jaar hebben vijf jongens en twee meisjes van TC Holten mee gedaan aan de voorrondes van de Jeugd Districts Kampioenschap pen (DJK) van Overijssel op He melvaartsdag en de vrijdag erna. De deelnemers van TCH waren t/m 16 Freek Wessels en t/m 14 Nynke Scholten, Jidde Wessels, Theodoor Kuster, Roel Roele, Thiemen Stegeman en Emiel Snip pert. Alleen Jidde Wessels en Roel Roele kwamen door de voorron des en spelen nu in de eindrondes mee in het Pinksterweekeinde. Deze wedstrijden worden dit jaar verspeeld bij TC Park Braband te Schalkhaar; degenen die willen kij ken zijn van harte welkom op zaterdag, zondag en maandag 3, 4 en 5 juni. De organisatoren van dit op He melvaartsdag georganiseerde eve nement hadden natuurlijk alles ge- Vosje Hertruitertjes 4 Sabine de Roos King Kadanz Bergruitertjes. M2, D- en E proef 1 Simone Weijland L'Amour Haatlandruitertjes. M1 en C: 1. Karen daan wat in hun vermogen lag om Jansen Charmy Molenruiters. Mi, D en het te laten slagen. Het terrein op E 1 Usette Paalman Shadow P C.Mar De Borkeld lag er dan ook prachtig 'te'° 2- Martha Frankfort Ostara's Idoo - - ^rhallrri iitnrc 1 Pinrtw Unsvalman V/ Zondag 21 mei werd voor maar liefst de achttiende maal het Allard van Bruggen toernooi georgani seerd door de Vojac van de SV Holten. Het toernooi, dat door de omringende en deelnemende vere nigingen hoog wordt aangeschre ven, werd dit jaar bezocht door SC Brummen, VV Enter en na een try-out van vorig jaar Bonifatius Boys. De deelnemende teams van de verschillende verenigingen kwamen ieder uit in een eigen poule. Naast de totaaloverwinning van het AvB-toernooi, waarbij de verrschillende uitslagen per ver eniging worden opgeteld. Dit jaar werd er, bij wijze van experiment, bij de totaaloverwinning een on derscheid gemaakt tussen D-teams enerzijds en de E- en F-teams anderzijds. Al vrij snel na aanvang bleek dat de jeugd van Holten nog niet opgewassen is tegen het voet ballend vermogen van de overige teams. Na amper een uur van start te zijn gegaan bleek een eindover winning voor Holten er niet meer in te zitten. Toch bleef het tot op de laatste wedstrijd spannend wie er uiteindelijk met de wisselbeker naar h^is ging. Een strijd die zich voornamelijk tussen Enter en Bo nifatius boys afspeelde. Nadat de laatste wedstrijd was gespeeld bleek dat uiteindelijk Bonifatius boys de meeste punten hadden verzameld, zodat zij met de hoofdprijs voor de E- en F-jeugd tersvereniging had voor de kleine rood-zwarte leden hun luchtkus sen beschikbaar gesteld. Er werd enthousiast gebruik van gemaakt. Een stralende dag, als slot van het seniorenseizoen. Voorzitter J an Aanstoot bedankte de scheidende trainers J esoirens en Riemers voor hun werk bij de voetbalvereniging en zette beide in de bloemetjes. Dank was er ook voor alle vrijwil ligers die zich dit seizoen weer optimaal hebben ingezet. Voor hen volgt nog de medewerkersa vond op zaterdag 17 juni. Onder het genot van een hapje en een drankje kan dan in ontspannen sfeer nagekaart worden over het afgelopen seizoen. Het mixtoernooi van de SV Hol ten is een toernooi dat jaarlijks de dag van het seizoen is voor de senioren. Deze dag begint 's och tends met het mixen van de elftal len van het eerste tot en met het dertiende. Ook ditmaal werden aparte namen voor de elftallen ge kozen en werden acht teams on derverdeeld in twee poules met namen als Klein Zwitserland, Kui pers Zwolle, De Manege enzo voorts. Na de eerste rondes wer den de kruisfinales gespeeld, en met de uiteindelijke winnaar Oost Arnhem, kon de barbecue die in middels al was opgewarmd, wor den uitgeprobeerd. De suppor- naar huis konden. In de D-poule was een totaal ander beeld te zien. Daar begon Holten juist uitste kend. Met een totaaloverwinning in de Dl poule zag het er even rooskleurig uit voor Holten. He laas zorgden tegenvallende presta ties in de D2-poule ervoor dat uiteindelijk de eindoverwinning naar Enter ging. Naast deze zeer boeiende wedstrijden was er voor de jeugd ook nog een klein behen- digheidsparcours opgezet door de supportersvereniging van de SV Holten. Enkele leuke persoonlijke prijzen waren hiermee te verdie nen. En voor de jongens die zelfs hierna nog adem over hadden stond er een groot luchtkasteel, beschikbaar gesteld door de sup portersvereniging, waar ze zich heerlijk konden vermaken. Al met al een dag vol vertier en voetbal- plezier voor zowel de spelende jeugd als het publiek langs de zij kant. Uitslag D poule dagprijs: 1 Enter; 2 Holten; 3 Brummen. E/F poule dagprijs: 1 Bonifatius Boys; 2 Enter; 3 Brummen; 4 Holten. Behendigheid parcours: Poule F: 1 Michel Notter; 2 E. Wassens; 3 Ruud Egberts. Poule D: 1 Freek Knapen; 2 Tom Noordermeer; 3 Michiel Bekker- Zaterdag 17 juni houdt de suppor tersvereniging van HMV tussen 9.00 en 15.00 uur op het terrein Kerkhofsweg-Industriestraat de jaarlijkse boeldag. De laatste maal dat de supporters overbodig ge worden meubelen en dergelijke aan huis ophalen, is vrijdagavond 9 juni. Daarna worden geen goede ren meer afgehaald, maar kunnen deze wel worden afgeleverd bij het boeldag-terrein. Wie nog spullen kwijt wil kan kontakt opnemen met Jan Calkhoven, tel. 63351. Veteranen. Op zaterdag 3 juni speelt het zesde elftal van Blauw Wit een vriendschappelijke wedstrijd tegen de veteranen van Swift '64 uit Swifterbant. Dat deze wedstrijd een bijzonder tintje heeft blijkt uit het feit dat dit team het oude elftal is van burgemeester Verhoeven. Of de burgemeester zelf nog even de voetbalschoenen aantrekt is onduidelijk, maar hij zal zeker de verrichtingen van zijn oude ploegmakkers nog eens wil len gadeslaan. De wedstrijd begint om 14.30 uur op 't Vletgoor. bij en onder supervisie van par- coursbouwer Beunk waren er rwee prachtige springringen opge bouwd. Hierin stond ook een aan tal splinternieuwe hindernissen opgesteld, waaronder de eerste, gesponsord door Deijk-Boks-^^^^^^^^^^®^^^^^^® Oolbekk,„k. Gelukkig droegen ïSSSSTigTSSS'r".?- ook de weergoden hun Steentje bij tink Jomar Hertruitertjes 2. Christel Rou aan het welslagen van het concours weler T-Bone's Dancerschruitertjes 3. van De Bergruitertjes, waaraan r>'~" fill jj Schalkruiters 3. Cindy Vosselman Vaya Con Dios Bergruitertjes. M2, D en E: 1 Rob lanters Mr.Phantom P C Hengelo 2 Jose Konelenberg Galaxy P C Markelo Z1, D en E: 1. Sanne van Voorst It's Me P C. de Luchte Z2, D en E1 Sanne van Voorst It's Me P.C. de Luchte. Springer. B en C: 1 Tamara Buunk Gladstone P C Zelhem e o. 2. Marion Haarkamp Silves- zo'n 190 ruiters en amazones mee deden en waarvoor zeer veel pu blieke belangstelling bestond. Tij dens de parade sprak burgemeester Verhoeven zijn waardering Kirsten Draayer Calipso Hamelandse P C BenE: 1 Alice Vosman Hastingsmo- lenruiters 2 Endri Beunk Tommy Who Eschruitertjes. L en C" I.Annemarie Af- ink Silver P.C.Lonneker e.o. 2. Wilco Finke Whisper Eschruitertjes 3. Chantal Sluiter Blue Thunder Bergruitertjes. L en 1 Sabine Leus Cavallino Looleerui- de organisatoren en wees op ters 2. Marieke Lips Rascal Ruighenrode 1 1 1 RiiitArn a MariannA Rrninc Onilrotar de medewerking van de grondei- Ruiters 3. Marianna Bruins Quikstar v Eschruitertjes. L en E: 1. Annemieke genaren en overige buren. De ere- Bouwmeester Chan.que P C.Diepen- leden mevrouw Wansink en de veen 2. Wendy Borninkhof Arno Molen- heer Vincent werden door voor- miters. M en AB: 1. Emmy Bijsterveld d Drikus Molenruiters. M en C: 1 Chantal Germ. j R°os ln het zonne- S|ui,„ Surpnce BeIg„tenjes D e„ tje gezet; zij deelden ook de dres- e 1. Esther Lammers Mark Bergruiter suurprijzen uit. Alle deelnemers/- lies 2 Samen Pol Sarras P.C.Harden- sters gingen naar huis met een petie ""l8 3 Ellen Rutbeek The King p C Lon- Z CA A J neker e.o. Z en ZZ, D en E: 1. Irma van hoofdsponsor Axias en de Holleman Foldi De Viersprong.Progres- prijzen kwamen onder meer te- sief springen: Klasse B, cat C: 1 Esther recht bij de volgende personen of Lammers (Black Boy) B, D 1. Ryanne Addink (Amber) L, C 1Chantal Sluiter Echt druk tijdens de open dag was het niet. Wel werd duidelijk dat de aanschaf van de opblaasbare hond 'Doggy' een schot in de roos is (Foto WV) clubs: Uitslagen: Afdelingsdressuur: Achttal len, 1. Hertruitertjes (Hellendoorn). Vier- (Blue Thunder) L.D/E: Sabine Leus (Ca vallino) 2.Susanne Albers(Mozart) Aeht- springen Klasse M, cat A/B 1. Emmy tallen L 1 ^Molenruiters (Bathmenl. Vier- Bijsterveld (Dnkus). M. 0:1Esther (Mark) Z/ZZ en D/E: 1. Willem Greve (Arties Brat Rose). Lumi Fantasy" Bergruitertjes 3. Marije 1 a. Klaassen Samoerai Delano P.C.Lonne- DOOlTl V61" DIcUT LCTl ker e.o. B, AB-en C-proef1 Annemarie r~. f! De jonge boom, die bij de herin richting van de Dorpsstraat-west kort op de erfgrens van de familie Dikkers is geplant, zal daar ko mend najaar weer worden verwij- Het team van de Noordenberg straat is winnaar geworden van het Straatvoetbal toernooi, dat zaterdag voor de negentiende keer werd gehouden op 't Vlet goor. Een warm en gezellig voet- balfeest. De deelnemende teams waren ver deeld over vier poules van vier ploegen. Na drie wedstrijden per team kon in elke poule een win naar worden aangewezen. De poulewinnaars kwamen in de hal ve finales tegenover elkaar te staan. Winnaar van poule 1, de Dorps straat, moest net daarin opnemen tegen de winnaar van poule 3, Dijkerhoek. De wedstrijd resul teerde in een afgetekende 3-0 over winning voor de mannen uit Dij kerhoek. De eerste finalist was bekend. De andere finalist moest komen uit de wedstrijd tussen de winnaar van poule 2, de Industrie- straat, en de winnaar van poule 4, de Noordenbergstraat. Na twee 1 keer twintig minuten was de stand hier gelijk: 2-2. Strafschoppen moesten, niet voor de laatste keet I zaterdag, de beslissing brengen. I De Noordenbergstraat bleek over de sterkste zenuwen te beschik- I ken, en belandde in de finale. Voordat de finale begon, moest eerst de wedstrijd voor de derde plaats worden gespeeld. De Dorpsstraat en de Industriestraat Zon, gezelligheid en sportiviteit kenmerkten het 19e Straatvoetbaltoer nooi (Foto WV) wisten elkaar veertig minuten in evenwicht te houden. De straf schoppen werden hier het best ge nomen door de Industriestraat. Zij eindigden dus als derde. Ook strafschoppen in de finale. De wedstrijd om het kampioenschap eindigde evenals de kleine finale iji een doelpuntloos gelijkspel. Uit eindelijk trok het team van de Noordenbergstraat aan het langste eind. Zij mochten de grootste be ker mee naar huis nemen. Ook voor de andere poulewinnaars wa ren er bekers, van verschillende grootte. Voor de winnaar van vorig jaar, de Schoutenstraat, was niet meer dan een plaats in de marge weggelegd. Zij eindigden twaalfde. Zij zullen het dit jaar op de gezellige tour hebben gegooid. Net als overigens de mannen van de Canadastraat, die officieus werden uitgeroepen tot het gezelligste elftal. Compli menten waren er ook voor het randgebeuren, dat was geregeld door Blauw Wit. Zij zorgden voor onder meer koude drankjes en een barbecue. Straatvoetbal voorzitter Ongena noemde het in een woord: af! Uitslag poules: Poule 1:1. Dorpsstraat, 2. Kollingserf, 3. Erve Joost, 4. Canada straat; Poule 2: 1. Industriestraat, 2. Gaardenstraat, 3. Larenseweg, 4. Kief- tenbelt; Poule 3: 1. Dijkerhoek, 2. Kol- weg, 3 Schoutenstraat, 4. Borkeld; Pou le 4: 1. Noordenbergstraat, 2. Vixsebox- sestraat, 3. Look, 4. Lageweg. Eindstand: 1. Noordenbergstraat, 2. Dij kerhoek, 3. Industriestraat, 4. Dorps straat, 5. Kolweg, 6. Gaardenstraat, 7: Kollingserf, 8. Erve Joost, 9. Vixseboxse- straat, 10. Look, 11. Larenseweg, 12. Schoutenstraat, 13. Lageweg, 14. Kief- tenbelt, 15. Borkeld, 16. Canadastraat. Echt druk op de open dag van zwembad Twenhaarsveld was het vorige week donderdag niet. Teamleidster Ciska Raggers was evenwel niet ontevreden. De ani mo voor het zwemmen is naar haar zeggen toch al beduidend groter dan vorig jaar: „Ik kan dat onder meer afmeten aan de verkoop van abonnementen. We hebben er in elk geval al honderd meer verkocht dan in 1994 en bovendien zitten de zwemlessen propvol." Hoewel de belangstelling op He melvaartsdag dus enigermate te wensen overliet, was eerder, zeker de dag tevoren, sprake van grote drukte. Gezien de warmte zochten velen, vooral jeugdigen, woensdag verkoeling in het zwembad. Een waar schot in de roos blijkt de aanschaf van de opblaasbare hond 'Doggy', die in het ondiepe drijft. Bij de jeugd bijzonder in trek, evenals de glijbaan en voor de kleintjes de spèelhuisjes op de zon- newei en het glijbaantje in het pierebadje. Evenals vorig jaar is het dit seizoen mogelijk om deel te nemen aan diverse sportieve activiteiten in het zwembad, zoals aqua-jogging en aqua-fit. Aqua-jogging is overge waaid vartuit Amerika en wordt ook wel 'diep water lopen' ge noemd. Het bijzondere daarbij is dat de voeten de boedem van het zwembad niet raken. Om in verti cale stand te blijven wordt gebruik gemaakt van een zogenoemde 'wetbelt', een verstelbare riem die gemaakt is van lichtgewicht mate riaal met een groot drijfvermogen. Daardoor blijft men als een dobber staan, met het hoofd moeiteloos boven water. Vanuit die positie worden loopbewegingen gemaakt. De weerstand neemt toe naarmate deze sneller worden uitgevoerd. Door tegen de druk van het water in te gaan, wordt aqua-jogging een inspannende bezigheid. Deson danks worden gewrichten, spieren en pezen niet overbelast en dreigt geen kans op blessures of zelfs spierpijn. Regelmatig oefenen en geleidelijk de inspanning opvoeren leidt tot een betere conditie. De lessen duren een half uur. Daarin kunnen loopvormen worden afge wisseld met speciale oefeningen voor armen en benen, maar ook rug- en buikspieren worden ge traind. Aqua-jogging is niet ge bonden aan leeftijd, zwemvaardig- heid of lichamelijke conditie. De lessen worden gegeven op maan dag en donderdag van 9.00-9.30 uur en donderdag ook van 19.30- 20.00 uur. De kosten bedragen 5 gulden per les, voor abonnement houders 2,50 gulden. Aqua-fit is voor hen die de kondi- tie willen verbeteren en wat kiloot jes kwijt willen. Veel probleemge bieden waar het vet zich heeft opgehoopt zijn met speciale oefe ningen goed te bestrijden. De les sen staan onder deskundige bege leiding en beginnen met een half uur gym en trimoefeningen op de zonnewei (er is een speciaal slecht weer-programma). Het laatste half uur worden zwemoefeningen in het water gedaan, variërend van aqua-jogging, bewegingsoefenin gen op muziek tot zwemoefenin gen met behulp van materialen en nog veel meer. Aqua-fit wordt gegeven op maandag en donderdag van 9.30-10.30 uur en dinsdag van 19.00-20.00 uur. De kosten bedra gen 6,50 per les (abonnementhou ders 4 gulden). Zwemclub ZPC Twenhaarsveld heeft diverse nieuwe zomerleden kunnen be groeten. Veelal jongeren die hun conditie op peil willen houden in de periode dat de eigen vereniging stil ligt. Volgens voorzitter Gerrit van Coeverder. hee(t het traditio nele zomerkamp daar bij onge twijfeld een extra aantrekkings kracht. Ook de belangstelling voor trimzwemmen is aanzienlijk, terwijl de poloclub inmiddels een tweede herenteam heeft gevormd. Er is echter nog ruimte voor aan meldingen bij secretaris Anton van Beek, Kozakkenstraat 17, te. 63799. ZPC Twenhaarsveld traint op maandag- en woensdagavond. Tot en met 5 juli gelden de volgende tijden: vanaf 18.30 uur de groep t/m 8 jaar, vanaf 19.00 uur de groep 9 t/m 11 jaar, vanaf 19.30 uur de groep 12 jaar en ouder en vanaf 20.00 uur trimzwemmen en senioren waterpolo. Van 10 juli tot en met 16 augustus (zomervakan tie) wordt het volgende schema aangehouden: vanaf 19.00 uur, de groep t/m 10 jaar, vanaf 19.30 uur, de groep 11 jaar en ouder en vanaf 20.00 uur trimzwemmen en senio ren waterpolo. Tot de zomerva kantie traint de jeugdpolo (tijd in overleg) op zaterdagochtend. Alle trainingen staan onder leiding van gediplomeerde trainers. tallen M, 1. Molenruiters (Bathmen). Pa- radeprijs Molenruiters (Bathmen). Dressuur: L, D- en E-proef: 1. Martine Hilderink Iduryke Sterruiters 2. Kim Lumi Fantasy Bergruitertjes 3. Marije li Delar >proef: Afink Silver P.C.Lonneker e.o. 2. Inge Meijerink Bobo P C.Nieuw-Heeten 3. Jipke Nab Lady Henja P.C. Hengelo 4. Henrike Kevelam Kiddy Bergruitertjes B, AB- en C-proef: 1. Petra Stapelberg Tur bo P Eschruitertjes 2. Danique Willem- sen Pinokkio Looleeruiters. B, AB- en C derd om elders in de gemeente te tertjes 3. Brenda Schoolderman Cinthia mevrouw Dikkers de gemeente ge- Oosterhoffruiters. B, D- en E-proef: 1. wezen op het feit dat de boom, Jannek, Rutbeek Le Roy P C.Lonneker hoewel nog gering in afmeting, nu e.o. 2. Gerbert Schoot Gamble Paltherui- i - L j - ters 3 Endri Beunk Tommy Who te d,cht °P de womng staat. Eschruitertjes. B, D- en E-proef: 1. Mark Voskes Kalkwijks Raiza P.C.Lonneker e.p. 2. Sandra Boeve Fancy Bergruiter tjes 3. Jan Wolter Renting Jolitha Palthe- ruiters 4. Marleen de Roos Amillion Bergruitertjes. B, D- en E-proef: 1. Ryan ne Addink Amber St.Steffenrijders 2. Mark Voskes Kalkwijks Raiza P.C.Lonne ker e.o. 5. Marleen de Roos Amillion Bergruitertjes. B, D- en E-proef: 1. Karin Haarkamp Sammy Eschruitertjes 2. Ma rieke Lips Rascal Ruighenrode Ruiters 3. Maaike Schild Alfons P.C.Welgelegen. 1 Joanna Spakman Saskia Bergruitertjes 2. Lysette Laarman Peggie Hertruitertjes 3. Martijn Verkuil Speedy P.C.Welgele- gen. L en E-proef: 1. Marije Klaassen Samoerai Delano P.C. Lonneker e.o. 2. Alice Vosman Hastings Molenruiters 3. Masha Kaauw Boomerang Schalkrui ters. L- en E-proef: 1. Susanne Jurg Maz7«ltof Looleeruiters 2 Kim Lumi Fantasv Beraruitertjes 3. Rob Nijman Seniorentoernooi. Als één van de afsluitende sactiviteiten van het seizoen houdt Blauw Wit voor de seniorenafdeling een onderling zeven tegen zeven toernooi op vrijdagavond 2 juni. Er wordt ge speeld in een recreatie poule en in een prestatie poule. De indeling hangt op het publikatiebord in het clubhuis. Alfe deelnemers wordt verzocht om een wit shirt mee te nemen. De eerste wedstrijden be ginnen om 19.15 uur. De laatste wedstrijden zijn om ongeveer 21.30 uur afgelopen, waarna er een feestavond voor alle deelnemers is met muziek en een barbecue. Uit handen van rector Leon van Minderhout ontvangen Jeroen Siegerink (midden) en Evert Joh an de Haan hun geldprijs (Foto Ten Velde) De Joop Wittermans-prijs is dinsdag uitgereikt aan Evert Jo- han de Haan (5havo) en Jeroen Siegerink (2vwo), beiden leerling op scholengemeenschap De Waerdenborch. Uit handen van rector Leon van Minderhout ontving Evert een geldbedrag van 4400 gulden, Jeroen 600 gul den. De Haan investeert het geld in zes maanden studie 'Sport- science' in Amerika, gecombi neerd met een sportieve oplei ding als meerkamper. De havo- leerling richt zich onder meer op de Olympische Spelen van 2000 in het Australische Sydney. Sie gerink gebruikt het geld voor de bekostiging van een opleiding aan de J eugdtheatfrschool in Zwolle. De Wittermans-stichting werd be gin vorig jaar opgericht en is ge noemd naar de zeer gewaardeerde oud-leraar Joop Wittermans. Een verkeersongeluk in het midden van de jaren tachtig maakte een einde aan zijn leven. Om de herin nering aan zijn warme persoon lijkheid levend te houden werd door familieleden een fonds in het leven geroepen. Jaarlijks wordt een prijs aan één of maximaal twee leerlingen uitgekeerd in de vorm van totaal 5000 gulden. Leerlingen (uit alle klassen) die naar de prijs willen meedingen moeten zich verdienstelijk hebben gemaakt en een gedegen project over hun toe komstige studie kunnen overleg gen, compleet met begroting van kosten, eventuele reisgegevens, verblijfplaats, duur van de reis, de relatie tussen de activiteit en de studie of zelfs hobby en andere relevante gegevens. Daarnaast kunnen mentoren en/of leraren een leerling voordragen, die in een studiejaar een uitzonderlijke pres tatie heeft geleverd. Het is de tweede maal dat de prijs werd uitgereikt. Vorig jaar ging het vol ledige bedrag naar Lykke Labor- dus. m SPORTHAL: Zondag 4 juni: gesloten. Holten All Starts. Weekendreserverin- Maandag 5 juni: gesloten. Dinsdag 6 gen vanaf vrijdagmiddag 12.30 uur bij juni: 19.00-22.00 uur, Mintonette. de beheerders van de sporthal (tel. Woensdag 7 juni: 19.00-22.30 uur, BCH. 63180). Donderdag 8 juni: 20.30-22.00 uur, SV De projecten moesten half maart zijn ingeleverd bij de jury onder voorzitterschap van conrector Arie Langendoen. Zes leerlingen dienden een plan in, vier werden genomineerd en voorgedragen aan het bestuur van de stichting, dat gevormd wordt door rector Van Minderhout en docent Joep Mid- delink. Uiteindelijk bleven Evert en Jeroen over. Van Minderhout wees op het doorzettingsvermo gen van de eerste, die na zijn mavo-diploma nu in het zicht van het havo-diploma is en zijn studie wist te combineren met een suc cesvolle atletiekcarrière. De 17- jarige De Haan is een verdienste lijk meerkamper, was in 1993 Ne derlands jeugdkampioen negen kamp en ondanks een blessure werd hij vorig jaar derde. Even eens in 1994 werd de uit Goor afkomstige havo-leerling nationaal jeugdkampioen polsstokhoog springen en hoogspringen. „Een indrukwekkende lijst waarvoor wij veel waardering hebben. Het valt niet mee om je tijd goed te kunnen verdelen tussen studie en sport. Dat is echter goed gelukt en wel zodanig, dat beide succesvol zijn." Evert Johan de Haan ver trekt in september naar de plaats Moscow in de Amerikaanse staat Idaho, waar hij enerzijds een korte studie 'Sportscience' doet, ander zijds zich als (inmiddels senior atleet) richt op de tienkamp (100 m sprint, 110 m horde, discus wer pen, kogelstoten, polsstok hoog springen, hoogspringen, versprin gen, 1500 meter, 400 m horde en speerwerpen). Daarnaast traint hij er onder Michael W. Keiler, de Amerikaanse bondscoach van de meerkampers en komt ook ver plicht uit op wedstrijden. Aan de speciale opleiding is eveneens de huidige wereldrecordhouder tien kamp O'Brian verbonden. Evert Johan: „Die wil ik proberen te evenaren of zelfs te verbeteren." Vanuit zijn sportieve opleiding streeft De Haan, die momenteel weer voorzichtig begint met trai nen na een ernstige knieblessure, naar deelname aan de Olympische Spelen. Atlanta 1996 acht hij ver moedelijk onhaalbaar, daarom richt hij zich eerst op de jeugdli- mieten voor het EK en WK, ver volgens op de Olympische Spelen in Sydney in 2000. Na het half jaar Amerika vervolgt J eroen zijn stu die (vwo) in Enschede, op een scholengemeenschap waar even eens ruimte wordt gegeven voor het werken aan een sportieve loop baan. Rijssenaar Jeroen Siegerink (14) dwong respect af bij de jury voor zijn bijzondere inzet op uiteenlo pend terrein, in het bijzonder wat betreft toneelspelen. Siegerink is in zijn vrije tijd actief met jazzbal- let, scouting (wil over vier jaar naar de Wereld J amboree in Chili) en profileert zich op school bij de cabaretgroep 'Waerdenloos' en als gedreven lid van het leerlingen to neel, waarvoor hij recentelijk op uitstekende wijze de publiciteits- zaken regelde. Hoewel J eroen na het vwo een studie 'management en organisatie' wil beginnen, is hij vast voornemens om daarnaast hoge ogen te gooien in de toneel wereld. Een aansluiting bij de to neelgroep Groningen bleek niet haalbaar, zodat hij nu zijn studie zal combineren met een avondstu die bij de Zwolse Jeugdtheater- school. „Die ervaring komt dan weer ten goede aan het leerlingen toneel," aldus Jeroen, die in zijn groep alle. Jei bewust van de drukke periode die hem te wachten staat, maar heeft het er graag voor over: „Ik denk alleen wel dat ik straks mijn huis werk voor de volgende dag in de trein maken moet!" project aangaf de groep ooit mee te nemen naar Zwolle. J eroen is zich JUNI 3 juni: landelijk drumband- en majorettenconcours op Meer manskamp 10 juni: reünie voor oud HMV'ers in het repetitielokaal 11 juni: Koetsenrit De Bergrij- ders; Marco Borsato in De Waag. 13 t/m 23 juni: fietsvierdaagse 17 juni: Boeldag HMV; zang- en praiseavond in De Kandelaar; vo gelschieten bij Het Bonte Paard; Gouwe Ouwe-avond in De Waag. 21 juni: midzomernavondconcert Holterberg 23/24/25 juni: school- en volks feest Dijkerhoek JULI 2 juli: MAC grasmaaimachinerace 7 juli: Triathlon Ballooning 8 juli: Triathlon Holten; Hemel- zicht-fietstocht; Schureoamd met Boh Foi Toch 25 t/m/ 29 juli: dorpsfeest met kermis AUGUSTUS 3 augustus: Dagje De Boer Op; 13 augustus: MAC Holterbergrit 18/19/20 augustus: school- en volksfeest Espelo 26 augustus: MAC Totaaldag SEPTEMBER 2 september: jubileumreceptie OCH (50 jaar) in clubgebouw Meermanskamp 7 september: wijnmarkt HHV op Smidsbelt 7/10 september: Keunefeesten 9 september: Vrijmarkt op Smids belt 16 september: Erwincross 17 september: MAC Trekkersiep 23 september: Holterbergherfst- toer WV Holten

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7