Vriendenclub met zeer sterke onderlinge band 'S Correct optreden brandweer en EHBO HOLTENS NIEUWSBLAD Togaclub viert tienjarig bestaan met Marco Borsato ti Alleen uw Gulle Bottelier heeft de echte Heineken sokken! krat a 24 flessen 18.'5 24,5 n 14* w BOTTELIER Marco Borsato Zakelijk H.Jansen wint St. Quentin Fietspuzzeltocht Gemeente Rampenoefening in Bosschool DONDERDAG 1 JUNI 1995 - Tien jaar Togaclub. Tien jaar hechte vriendschap tussen twintig Holtenaren. Want vrienden zijn ze, door dik en dun. „We hebben een bijzonder sterke onderlinge band," vertelt voorzitter Coen van Hoevelaak ('Huib'), die er zelf enkele jaren na de oprichting in juli 1985 bij kwam. „De meesten van toen zijn er nog bij, kennen elkaar door en door. Nieuwelingen zien we daarom niet echt zitten. Zo iemand komt er moeilijk tussen." kwijt dan de ongeveer 400 in De Waag. De ruimte is bovendien ge makkelijk feestelijk aan te kle den." Activiteiten Door de jaren heen heeft de Toga club tal van activiteiten georgani seerd en riep daarvoor meerdere commissies in het leven. Behalve voor de populaire Sylvesterparty werd ook diverse malen getekend voor één van de Hoolter Oamde. De club maakte ook zeer zeker naam met de deelname aan uiteen lopende activiteiten in Holten. Is er iets te doen, de Toga-jongens zijn er vrijwel altijd bij, bijvoor beeld aan de volksspelen op Ko ninginnedag, aan activiteiten van de MAC en OKIA en ieder jaar wordt meegedaan aan de carna valsoptocht. De laatste jaren schie ten de Toga-leden regelmatig in de roos bij schietwedstrijden. Niet alleen op het jaarlijkse toernooi van schietvereniging De Zaagmo len, reeds drie jaar achtereen heeft Holten een Toga-lid als Schutters - koning kunnen huldigen. De laat ste twee jaar was dat René Bannink (Van der Gijp), wiens overwin ning extra luister werd bijgezet met een rondrit per huifkar. De Toga-leden zijn ervan overtuigd dat over enkele weken opnieuw een Schutterskoning uit de clubge lederen zal worden gekroond. Het jaarprogramma van de Toga club kent enkele vaste onderdelen. Naast de maandelijkse vergadering rond het biljart in café Maats, is er het driedaagse Borculo-toernooi. Komend Pinksterweekend doet de club er voor de vijfde maal aan mee. Ook de Toga-vrouwen zijn er dan bij: zij volleyballen, de mannen voetballen. Op Hemel vaartsdag werd voor de achtste maal met succes de Toga-visdag gehouden, ditmaal bij het Cats- meer en als opwarmertje voor de jubileum-kraker met Marco Bor sato in De Waag, hield de Toga club in dezelfde lokaliteit een goed bezocht Oranjebal. Van Hoeve- laak vertelt dat bepaalde onderde len uit het programma absoluut taboe zijn voor de vrouwen, zoals het Toga-reisje, dat vooraf uitge stippeld wordt door de 'verken ningscommissie'. Een trip in de Het begon in het allemaal zwem bad. Erik Meester, voor ingewij den 'Grand Master Flash' (GMF), blikt terug. „We waren daar met een stel jongens en spraken over een film die handelde over een een stelletje geflipte Amerikaanse, vrijgezelle jongens die een zoge noemde Toga-party hielden. In 'toga', met lakens om dus." Nog diezelfde avond werd in de kelder bij Foto Ten Velde spontaan een dergelijkfeestje gebouwd. De Holtense Toga-party trok direct zo'n 40 belangstellenden, onder wie mannen van 't eerste uur als Meester, Herman, J an Herman en Arend ten Velde, Henny Jalving, Gerrit Aanstoot (Snoekie). Beslo ten werd eenmaal per maand te vergaderen en heuse statuten za gen het levenslicht, hoewel de club nooit officieel geregistreerd werd. Het ledental van de Togaclub bleef door de jaren heen constant: 20. Net op het moment dat dat aantal door verhuizing iets terugliep, sol liciteerden J an Beunk en Van Hoe velaak naar een lidmaatschap. De 'ballotagecommissie' zag geen be zwaar: het tweetal werd met open armen ontvangen. Menigeen die de Togaclub lange tijd associeerde met leut, wilde feesten en vooral bier. Erik: „Toen we destijds startten was dat ook wel enigszins zo. Nu is de gemiddelde leeftijd van de leden 30 jaar, zijn diversen getrouwd en hebben ook al kinderen. Hoewel het nog altijd lang leve de lol is, worden we wat bezadigder." Jan Herman ten Velde ('Tox') voegt daar aan toe dat sommige leden bovendien notoire 'fris-drinkers' zijn. „Vrolijk zijn hangt dan ook niet enkel samen met alcohol." Problemen van politionele aard zijn de Togaclub vreemd. Sterker, de leden zijn er van overtuigd dat de club er met de jaarlijkse Sylves terparty in bar-dancing De Waag aan bijdraagt dat het vandalisme op straat in de nieuwjaarsnacht sterk verminderd is. De enige Toga-activiteit overigens, die open staat voor iedereen. Ten Velde ver telt dat overwogen wordt om in overleg met de gemeente de ko mende Sylvesterparty in de leeg staande Dorpsschool te houden: „Daar kunnen we meer mensen Het jaarlijkse uitstapje ging aanvankelijk in toepasselijke kledij: een toga (Eigen foto) speciale Toga-bus zonder stoelen, maar wel met privé-chauffeur en een lange tap compleet met vrou welijke bediening. Na het vertrek bij Maats volgt steevast de enige kop koffie bij café Vree Egberts. De bestemming varieert, maar on derweg wordt doorgaans een acti viteit ingelast. Carting of zoals vorig jaar kleiduiven schieten. En de dames? Die gaan eveneens op stapeen 'bessenreisje' in een mini bus. Om alle Toga-activiteiten te bekostigen betalen de leden 60 gul den contributie per jaar. Daarnaast zijn er wat inkomsten uit het oude- jaarsgebeuren en de rest wordt bijgelapt. Een gemakkelijke admi nistratie voor penningmeester en Toga-'boegbeeld' Roelf Jan War- rink ('Wamelink'). De enige pen ningmeester zonder kasboek, maar met 'pinpas' en bankafschrif ten. Secretaris is Bert Jansen ('Vritz'). Triathlon Aan originele en ludieke ideeën binnen de Togaclub geen gebrek. Zo is dit jaar het idee opgevat om twee Toga-teams (Triple Toga Teams) te laten deelnemen aan de kwart en achtste triathlon om het Holtens teamkampioenschap. Tox: „Misschien een stimulans voor anderen om ook een team in te zetten. Nu zijn we de enige en dus bij voorbaat verzekerd van de overwinning." Het idee ontstond omdat enkele individuele Holten- se deelnemers ook Toga-lid zijn. Hier wordt pa op een wel heel speciale wijze verrast! Want uw Gulle Bottelier heeft nu, voor alle bierliefhebbende vaders, de orginele Heinekensokken klaar liggen. Wanneer u bij ons een krat Heineken pilsener koopt, kunt u deze sokken ophalen voor maar f5,-. Haast u wel, want op=op! Heineken Pilsener excl. statiegeld de losse verkoopprijs van een paar sokken bedraagt fl. 9,95 Royal Oporto ruby/tawny 13.95 De Kuyper Jonge Graan Jenever 20.95 Baileys Irish Cream liter 2T.95 Parade Vieux 19.95 Opal Nera zwarte sambuca Frangelico hazelnootlikeur Floryn citroenbrandewijn Famous Grouse scotch whisky IfJT* Jagermeister Bokma Oude Genever Martell VS Cognac Vlierbessengenever Boomsma Remy Martin vsop Cognac VRUGGINK Stationsstraat 10, Holten, Tel. 05483-61375 Iedere zaterdag wordt getraind door Herman ter Harmsel, Henny Jalving, Gert Jan Scheperman, René Bannink, Henk aaftink, Gerrit Aanstoot, Frank Heijda en Coen van Hoevelaak. Een nieuwe activiteit op de Toga-kalender. De club pakt het gedegen aan: met behulp van sponsoring worden de Toga-triathleten in speciale shirts gestoken, trainingspak en zelfs een net pak voor na de wedstrijd. Het tienjarig bestaan van de Togaclub beleeft zondag 11 juni het absolute hoogtepunt met een ongetwijfeld dave rend optreden van Marco Borsato in bar-dancing De Waag. De populaire zanger verzorgt een drie kwartier du rend programma met hits als 'Dromen zijn bedrog' en 'Waarom nou jij'. Het optre den kan door zo'n 200 Borsa- to-fans worden bijgewoond. „Zoiets moet je goed kunnen zien, kunnen beleven. Daar om kozen we bewust voor een. niet tè volle zaal, anders mis je een hoop," aldus woordvoer der J an Herman ten Velde. De kaartverkoop is al in volle gang. Er zijn echter nog steeds kaarten verkrijgbaar bij de VW, Foto Ten Velde, café Maats en De Waag. De prijs bedraagt 25 gulden. Het op treden van Borsato begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 20.00 uur. De Toga leden zelf houden die middag, met aanhang natuurlijk, een besloten feestje in De Waag. Er worden Toga-films beke ken en aansluitend brandt de barbecue. Optiek Jos, Dorpstraat 4, tel. 63501, is grondig verbouwd. Het gehele pand werd nieuw ingericht door een professionele interieurbouwer. De inrichting is zodanig opgezet dat zowel opticien als klant optimaal profiteren van de ruimte. Naast nieuwe plafonds en vloerbedekking springt de inrichting zelf het meest in het oog. Natuurlijke kleuren voeren de boventoon en geven de winkel een extra dimensie, in het bijzonder de nieuwe balie springt eruit. Het nieuwe brillen-assorti- ment staat opgesteld in een opvallend overzichtelijk wandsysteem, waarin bovendien vele modellen en accessoires liggen opgeslagen. Voor brildragers is er tevens ruime keuze uit brillekokers en brilket- tingen opgesteld. Al met al zijn er zo'n 800 modellen in voorraad. Van contactlenzen zijn alle typen leverbaar (hard, zacht, flexi en bi- vocaal) met diverse soorten onderhoudssystemen. Bovendien is er een ruime sortering lensvloeistoffen en reinigers verkrijgbaar. Optiek Jos werkt met een vaste lens-specialist. Bovendien is de optiek aangeslo ten bij de bond voor gediplomeerde lens-specialisten ANVC. Voor het aanmeten van brillen en lenzen is een aparte hoek ingeruimd. Optiek Jos heeft de beschikking over ultra-moderne, computergestuurde meetapparatuur. Bovendien is er een nieuwe werkplaats ingericht met een computergestuurde slijpmachine, zodat de glazen in elk gewenst montuur ingepast kunnen worden. De brilleglazen en lenzen worden door hoog gekwalificeerde producenten op recept aangele verd. Naast brillen en lenzen beschikt optiek Jos over een ruim assortiment loepen, geschikt voor slechtzienden en hobbyisten. Er zijn zelfs 80 verschillende soorten leverbaar. Voor zonnige maanden is een speciale hoek met zonnebrillen ingericht. Optiek Jos levert verschillende kwaliteitsmerken zoals het vertrouwde 'Ray-Ban' maar ook het modieuze en opvallende 'Sergio Tacchini' (hoge kwaliteit, scherpe prijs). Bovendien kan men er terecht voor de gewone 'Polaroid'. Uitslag: 1,3,10 H.Jansen; 2,9,12 Comb.Jurjens; 4,5,15 G.J. Koetsier 6,24,26; J.G. van Werven 7,30; H. van Beek 8,14,16; W. Aaftink 19,22,25; A.ten Dam 21M.Lodeweges 23,31; E. Venek laas; 33 R. Bannink; 34 G.G. Kwinten- berg 35,40; J.G.Jansen. De duiven van de Bergvliegers vlo gen zaterdag vunuit St. Quentin de eerste midfond vlucht. Om 8.00 uur werden 165 Holtense duiven samen met ruim 3000 duiven uit het rayon gelost bij zuidoosten wind. De snelheid van de winnen de duif bedroeg 1290 meter per minuut (ruim 77 km/uur). Weder om was de '201' van Henk Jansen het snelst. Deze doffer vloog in middels al vier kopprijzen waar onder al eerder de eerste prijs. In het rayon belande hij op de 27e plaats. De naaste concurrentie; de Comb. J urjens en G. Koetsier be haalden de tweede en vierde prijs. Daartussen nestelde zich nog een duif van Jansen. Het hoogste prijs- percentage was voor Wim Aaftink met 55% - De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afd. Dijkerhoek heeft op woensdag 7 juni haar jaarlijkse fietspuzzeltocht. Als af sluiting van ons seizoen hebben de heren; Jan Hoekman, Henk Jan sen en Bennie Hullegie weer een schitterende route uitgezet. De start is bij 'Het Bonte Paard' in Dijkerhoek, men kan hier vanaf 18.45 per fiets vertrekken. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN Vergunning, ontheffing e.d. is verleend voor: - loterij Z.P.C. Twenhaarsveld; «- tuinfeest met live-muziek (10 juni 1995); - midzomernachtconcert Kring Bewoners Holterberg (21 juni 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 7 juni 1995 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: politiezaken: - toelichting op halfjaar rapportage 94 I en 94 II, plus beleidsplan 1995; - regionale kadernota; jaarverslag 1994 Bijdragenbesluit openbare lichamen milieubeheer; voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplan Kom Holten, vaststelling structuurplan Kernen De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op dinsdag 6 juni 1995 om 19.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: delegatie bevoegdheid tot het aanvaarden en vervreemden van registergoederen aan het college van burge meester en wethouders in het kader van de W.H.W.; jaarverslag 1994 in het kader van artikel 34 van het Bijdragenbesluit openbare lichamen milieubeheer; advies rietsubsidie; wijziging landschapsbeleidsplan. De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 6 juni 1995 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake buitenschilderwerk osb voor Daltononderwijs De Holterenk; concept-raadsvoorstel inzake buitenschilderwerk osb Dijkerhoek; concept-raadsvoorstel inzake buitenschilderwerk kleedkamers 't Vletgoor; concept-raadsvoorstel inzake buitenschilderwerk VVV-gebouw; concept-raadsvoorstel inzake diverse werkzaamheden t.b.v. de osb voor Daltononderwijs De Holterenk; concept-raadsvoorstel inzake de verkoop van percelen bouwterrein in het plan Dijkerhoek; concept-raadsvoorstel inzake de verkoop van een perceel bouwterrein in het plan Lukensveld. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecreta rie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF Op maandag 5 juni a.s. (tweede pinksterdag) zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerf voor het publiek gesloten. SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester op maandag 5 juni 1995 vervalt in verband met tweede pinksterdag. WIJZIGING HUISVUILINZAMELING In verband met tweede pinksterdag zal de inzameling van huisvuil van maandag 5 juni a.s. worden verplaatst naar dinsdag 6 juni (groene containers en bedrijfsafval). Daarbij kan het tijdstip waarop de inzamelwagen bij u langs komt anders zijn dan u gewend bent. Zet daarom uw container uiterlijk om 7.30 uur langs de weg. Aan de gecombineerde brandweer/EHBO-oefening werd meegewerkt door achttien 'slachtoffers' van de EHBO Lotus-groep Foto WV) Voor een niet-ingewijde leek het er even op alsof de EHBO maan dagavond relatief laat op de plek des onheils arriveerde, maar schijn bedriegt. Zowel brand weercommandant J.H. Heller als EHBO-kaderinstructeur Henk Markvoort liet weten dat bewust afgesproken was dat de EHBO een kwartier na de melding van het ongeval zou arriveren, opdat onmiddellijk tot actie kon wor den overgegaan. Eenmaal ter plekke werd ook vlot en correct gehandeld. Tevredenheid over de halfjaarlijkse rampenoefening was er daarom aan beide kanten: Heller over het optreden van zijn spuitgasten, Markvoort over dat van de als vanouds in opvallend gele hesjes gestoken EHBO'ers. De 'ramp', die tevens bezocht werd door burgemeester Dick Verhoeven, speelde zich ditmaal af in en rond de Bosschool, waar de bewoner van het naast de school gelegen woonhuis met een zestal kennissen bezig was met behangen en sauzen. Aan het eind van de middag besloot een deel van hen de werkzaamheden te staken. Terwijl de rest boven doorging, werd het beneden gezelligheid troef met veel gelach, gepraat, (fris)drank en frikadellen in een frituurpan. De sfeer veranderde echter terstond toen de vlam in de pan sloeg. Brand in huis en de pan die tijdens het naar buiten brengen viel waar door een aantal mensen kokend heet vet over zich heen kreeg. Aanzienlijke rookontwikkeling zorgde bij menigeen voor ademha lingsproblemen. In het aangrenzende klaslokaal was net een ouderavond begon nen. Ook daar brak paniek uit en verdrong men elkaar op weg naar de uitgang van het lokaal. In het speel/werklokaal was een aantal leerlingen bezig met het repeteren van een toneelstuk. Ook onder hen brak paniek uit. Aan de oefe ning werd zoals gebruikelijk deel genomen door de Lotus-groep. Zestien Holtenaren vertolkten op bewonderenswaardige wijze hun slachtofferrol, met letsels die uit eenliepen van brandwonden, frac turen, rookvergiftiging, bewuste loosheid en snijwonden tot sche- delbasisbreuk en een epilepsie- aanval. Bij de ramp viel één dodelijk slachtoffer te betreuren (hartstilstand). Reanimatie mocht niet meer baten. Volgens kaderin structeur Markvoort betrof het ditmaal een nogal omvangrijke 'ramp', waar betrekkelijk weinig EHBO'ers voor in actie kwamen: circa twintig op een totaal aantal gediplomeerden van 120. Onder hen bevindt zich echter een flink percentage leden dat van bedrijfs- wege uit lid is. De wel aanwezigen, doorgaans de 'harde kern', hadden het flink druk. Markvoort en de zijnen konden desondanks tevre den zijn over de manier waarop te werk werd gegaan, temeer daar er nogal wat nieuwelingen bij waren. Brandweercommandant Heller was eveneens te spreken over de inzet van zijn manschappen. De brandweer voegde overigens een educatief element toe aan de half jaarlijkse rampenoefening. Met de kinderen die als slachtoffer hadden gefungeerd, reed een aantal brand weerlieden naar 't Trefpunt waar de jeugdige Sploders als bijna vol leerde spuitgasten optraden. Een maal terug bij de Bosschool kregen ze het één en ander uitgelegd over de daar achtergebleven hulpverle ningswagen. Met het oog op de oefening hadden de kinderen zich vooraf op school al met het project 'brandweer' bezig gehouden. Maandagavond werd de theorie 'werkelijkheid'. Het komt niet vaak voor dat een bruidspaar tussen een erehaag van pony's de trappen van het Holtense gemeentehuis mag beklimmen. Die eer viel Erik Vincent en Berdien Paalman wel ten deel, die elkaar vorige week woensdag het jawoord gaven. Dat de bruidegom al geruime tijd instructeur is bij ponyclub De Bergruitertjes zorgde voor een mooi plaatje in het dorpscentrum: geëscorteerd door een groot aantal Bergruitertjes, arriveerden bruid en bruidegom op de Smidsbelt, waar de pony's een erehaag vormden voor het gemeentehuis. Na de huwelijksvoltrekking koerste de bijzondere karavaan naar café-restaurant De Poppe. Ter hoogte van camping De Haspel werd echter halt gehouden voor het welbekende 'meuten': een met geestrijk vocht gevulde pav"

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5