'Hartstikke gezellig' feest in Beuseberg Schuppert 'Bij de Linde' sluit druk cursusjaar af d P) Koetsenrit van De Bergrijders WELZIJN OUDEREN Geen schoolfunctie meer voor Kompas HOLTENS NIEUWSBLAD Jan Achterkamp Schutterskoning Uit het politierapport kerkdiensten MOOI GEKLEED Pieterpad etappe dierenbescherming Poes gevonden Verloting conours medische diensten Onderhoud Holterenk van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 1 JUNI 1995" Dat het Voorjaarsfeest in Beuse berg een vaste plek op de Beuse- bargse activiteitenkalender krijgt, staat na zaterdag vast. Volgens de organisatoren trok het evenement zowel 's middags als 's avonds zelfs meer publiek dan vorig jaar. „Het was dan ook hartstikke gezellig!," verzekerde woordvoerder Anton Klein Twennaar. De aangename weersomstandigheden droegen zonder enige twijfel een steentje bij aan het succes. Op het Voor jaarsfeest, dat 's middags in het teken stond van het Konings- schieten, werd Jan Achterkamp (Koopmans Jan) gehuldigd als de nieuwe Schutterskoning van Beuseberg. Hoewel de werkelijke kosten nog niet geheel bekend zijn, was zater dag al duidelijk dat de penning meester van de feestcommissie de zaak met een (licht) batig saldo kan afsluiten. Woordvoerder Anton Klein Twennaar verzekerde dan ook dat er in 1996 absoluut een derde Voor jaarsfeest komt, bij voorkeur op dezelfde lokatie als afgelopen weekeinde, hoek Evert- jesweg-Langstraat. Overleg daar over volgt nog. ,,De plek bevalt uitstekend, mede in verband met het Koningsschieten. Daarvoor heb je best wat ruimte nodig. Bo vendien kun je de zaak zo inrich ten dat de tent daar dicht bij zit en ieder het schieten van nabij kan volgen," aldus Klein Twennaar, die vanuit de Buurtvereniging Beuseberg in de feestcommissie plaatsheeft. Totaal zo'n vijftien man die zich met de voorbereiding ervan bezighield. Zij allen zorgden voor een flinke feesttent op het terrein, die zelfs groter was dan het jaar ervoor. In tegenstelling tot toen was nu rekening gehouden met het feit dat alles zich binnen zou afspelen. Vorig jaar trad de band Free Time voor het voetlicht in een trailer van transportbedrijf Müller, zaterdag zorgde het orkest Saturnus binnen voor passende muzikale omlijsting. Volgens Klein Twennaar was ook de bar groter en was tevens gezorgd voor circa 120 zitplaatsen. Een nieuwe en langzaam aan in populariteit toenemend evene ment dus op ook de Holtense •evenementenkalender. Een evene ment ook, waarvan de kosten door de belangeloze medewerking van menig Beusebarger laag konden Vermoedelijk in de nacht van 22 op 23 mei werd van twee perso nenauto's, die stonden geparkeerd op een parkeerterrein van Twen- haarsvefd, de koppen van een trek haak ontvreemd. Wat men met deze losse koppen, zonder de rest van de trekhaak, kan verrichten, is onduidelijk. Op 24 mei werd een snelheidscon trole gehouden op de Deventer- weg binnen de bebouwde kom. Ongeveer 400 motorvoertuigen werden gecontroleerd. Elf be stuurders kregen een proces-ver baal wegens te hoge snelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km per uur. Het luik van een woning, dat on langs werd gestolen uit de Kerk straat, is onbeschadigd bij de eige naar terug. De persoon die het luik vermoedelijk in een baldadige bui had weggenomen, kreeg kennelijk spijt van zijn daad. De eigenaar vond het luik weer terug in zijn tuin, na eerst een telefoontje van en onbekende te hebben gehad. Bij een kruidenier aan de Larense- weg werd een man betrapt toen hij enkele pakken koffie wegnam en deze niet afrekende. De man ging er aanvankelijk lopend vandoor, waarbij hij de koffie achterliet. Even later bleek hij te zijn verdwe nen in een blauwe Renault 4. De politie heeft de man niet kunnen opsporen. In de late avond van vrijdag 26 mei werd er ingebroken in een woning aan de Nagelhoutstraat. De bewo ners waren niet aanwezig. De bu ren roken onraad toen men wat lawaai hoorde. Toen men even later ging kijken, waren de daders reeds gevlogen. Vermist worden een kleurentelevisie en enig geld. In de nacht van 27 op 28 mei trof de politie een man aan liggend midden op de parallelweg van de Markeloseweg. De man verklaar de te zijn aangereden door een onbekende automobilist. De man was licht gewond aan zijn been. De politie constateerde dat de man onder invloed van alcohol was. De politie concludeerde echter dat het verhaal van de man niet kon klop pen en dat hij vermoedelijk van zijn fiets was gevallen, zonder dat er ander verkeer bij betrokken was. Voor alle zekerheid werd de man per ambulance vervoerd naar een ziekenhuis voor nader onder zoek. Het aangename voorjaarszonnetje lokte vogelschieten en vogelwerpen (Foto WV) tal van belangstellende buurtschappers naar het worden gehouden. Op Hemel vaartsdag werd begonnen met het opbouwen, inrichten en versieren van de tent en de toegang tot het terrein. Ook voor de water- en electravoorziening werd zelf ge- Schutterskoning Evenals vorig jaar werd 's middags door enkel de eigen buurtschap pers gestreden om de titel 'Schut- terskoning(in) van Beuseberg. Terwijl de jongsten zich vermaak ten op het springkussen en menig oudere van een verkoelend pilsje genoot, namen 65 Beusebargers, onder wie ook een flink aantal dames, deel aan het Koningsschie ten. Een strijd, die na geruime tijd in het voordeel beslist werd van J an Achterkamp (Koopmans J an). Op passende wijze werd de opvol ger van Herman Brinks in het zonnetje gezet. Achterkamp zag zijn titel beloond met een beker, een sjerp, een dinerbon voor twee en een 'kampioensrit' door de buurtschap in een open Cadillac. De kop kwam voor rekening van J anny Markvoort, de rechter vleu gel voor Herman Ulfman en de staart voor A. Drenth. Wie de linker vleugel eraf schoot bleef Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij Borculo Holten Veiligheid op de weg Met het zomerseizoen voor de deur besteden wij deze weken re gelmatig aandacht aan de veilig heid op de weg. De ANWB heeft daar handige brochures voor ge maakt, waar wij deze tips uit over nemen. Snelheid kiezen is een on derwerp dat voor veel automobi listen een onderwerp is van voort durende discussie en gemopper. Het zijn echter niet altijd die ande re weggebruikers die te hard of te langzaam rijden. Zelf kunnen wij ook wat doen aan een veilig rijge drag. Niet alleen op een autosnel weg, maar ook op tweebaanswe- gen is er sprake van een verkeers stroom. Dat geldt ook voor wegen waar het niet druk is. Voor een veilig rijgedrag is het wenselijk de eigen snelheid aan te passen aan die van de verkeersstroom. Als u doorlopend wordt ingehaald, of steeds moet inhalen, is dat een teken dat uw snelheid niet over eenkomt met die van het overige verkeer. Wanneer u een toeristisch tochtje maakt en op een twee- baans- of landweg rijdt, zult u geen 80 km/uur rijden, omdat u van het landschap wilt genieten. Er rijden op die weg ook mensen die voor hun werk op de weg zitten of naar een afspraak moeten. Merkt u dat u achterliggers gaat ophouden, ga dan bijvoorbeeld even op een uitwijkplaats staan zodat zij u voorbij kunnen. Op doorgaande oqbekend. Meerdere malen schie ten maakte niet echt duidelijk wie prijs geschoten had, waarop na enige discussie belosten werd de prijs niet toe te kennen. Nieuw was het vogelwerpen, waar circa dertig personen aan deelnamen: dames, oudere Beusebargers en jeugd. Koningin op dit onderdeel werd Toos Jansen (van Moatman). Zij liet de romp van de vogel val len. Volgens Klein Twennaar staat vogelwerpen wel vaker op het pro gramma van buurtfeesten. De vo gel op de paal moet er met een kluppel (stuk hout) of kloot (van klootschieten) worden afgewor pen. In Beusebarg ging het om 'kluppelgooien'. Ook hier golden prijzen voor kop, staart en vleu gels. Miny Klein Teeselink (Nico- laas) ontfermde zich over de kop, Jolanda Achterkamp, echtgenote van de Schutterskoning (van Koopmans Jan) over de staart en de rechtervleugel, terwijl Jan Jan sen (J an van de Koopman) de lin ker vleugel voor zijn rekening nam. Het Voorjaarsfeest werd 's avonds besloten met een geslaagde avond op muziek van showorkest Satur nus. „Met zo'n 275 betalende be zoekers en gezellig gevulde tent," constateerde Klein Twennaar. Duidelijk was dat de voorpublici- teit ook feestgangers van buiten de Holtense buurtschap naar Beuse barg lokte. Klein Twennaar bena drukte ten slotte dat het succes van de slotavond mede te danken was aan de uitstekende medewerking van het herengenootschap Sufren- do (tap/bediening). Vanaf het weiland van de familie Aaltink aan de Rijssenseweg start zondag 11 juni om 10.00 uur de vijftiende Holterbergrit van de Vereniging voor het Aangespan nen Paard De Bergrijders. De klas- sementsrijders worden vanaf 8.30 uur beoordeeld door een deskun dige jury. Tijdens de ochtendrit houden de zeker vijftig aanspan ningen voor de eerste sherrystop halt bij de familie Volkerink aan de Raalterweg, waar voorheen gestart werd. Daarna zetten de rijtuigen, waaronder landauers, Victoria's en tilbury's voor de middagpauze koers naar het weiland van de familie Bronsvoort in Dijkerhoek, tegenover molen De Hegeman. Daar kunnen de aanspanningen, met hun vaak prachtig in stijl ge klede passagiers, van nabij worden bewonderd. Voordat de rijtuigen het dorp bereiken, wordt een wegen kunt u beter uw snelheid aanpassen, om niet voor gevaarlij ke situaties te gaan zorgen. Vakantie In de komende maanden gaan veel mensen er een tijdje op uit. De één zal dat langer doen dan de ander, maar veel mensen gaan meerdere dagen van huis. U regelt dan waar schijnlijk dat iemand voor uw plantjes zorgt en uw brievenbus leegt. Doet u dat niet dan is dat jammer voor uw planten, maar een volle brievenbus kan voor schrik zorgen bij uw buren. Als zij niet weten dat u weg bent denken zij bij het zien van zo'n volle brievenbus al gauw dat u iets overkomen is. Bovendien is zo'n volle brievenbus ook voor het dievengilde een dui delijk teken dat er niemand thuis is. Alzheimer telefoon De Alzheimervereniging in Ne derland heeft een landelijk tele foonnummer dat dag en nacht be reikbaar is. Daar kan iedereen te recht met vragen over dementie. U kunt daar vragen stellen over hoe u met een dementerende persoon moet omgaan, of bij welke instan ties u móet zijn voor hulp. U kunt vragen stellen over het herkennen van dementie en het ziektever loop. Aan de telefoon zitten vrij willigers, mensen die zelf ervaring hebben (hadden) met een demen terend familielid: 05129 - 1202. Het drukke winterseizoen van Creatief Centrum 'Bij de Linde' is in navolging van vorig jaar met gezellige avond ten huize van cursusleidster M. Leerink-te Lindert afgesloten. Een soort open les, waarop cursisten ook een introducée mochten mee brengen om hen kennis te laten maken met de mogelijkheden die het centrum biedt. Naast het be wonderen van werkstukken die het afgelopen seizoen werden ge maakt, hielden de circa veertig aanwezigen zich bezig met sja bloneren. Een afplaktechniek, waarbij met behulp van in dit geval ronde vormen patronen op T-shirts werden aangebracht. Menig shirt werd voorzien van een prachtig bloemmotief. Het cursuscentrum 'Bij de Linde' heeft in relatief korte tijd goede naam opgebouwd. De echtgenote van hervormd predikant A.J. Leerink verzorgt al verscheidene jaren met succes cursussen textiel- schilderen en allerhande andere decoratieve technieken in de pre dikantenwoning aan de Schutters- weg. „Zeg maar textielschilderen op materiaal dat varieert van bed- degoed tot zijde met dan alles daar tussenin en daarnaast werken we op papier en harde materialen als hout, glas en kaarsen," aldus de domineesvrouw. Afgelopen sei zoen had mevrouw Leerink 65 creatieve Holtenaren op les. „Ver deeld over zes groepen, die iedere twee weken op les kwamen" ver telt ze. Eén cursusblok omvatte vijf lessen: vanaf medio september tot Kerst en dan weer vanaf half januari. Naast de cursussen gaf mevrouw Leerink veel 'losse' les sen, buiten het vaste programma om dus. Dan hielden ae cursisten zich onder haar leiding bezig met onder meer het beschilderen van kaarsen en het maken van (wens kaarten, soms specifiek voor Kerst of Pasen. Zomerlessen De domineesvrouw wijst op de mogelijkheid om deel te nemen aan speciale zomerlessen. Wie het leuk vindt om textiel te beschilde ren of iets anders te doen, kan zich daarvoor nu opgeven bij haar. Uit gezonderd de paar vakantieweken, blijft mevrouw Leerink actief in de zomermaanden. Om die lessen te starten is wel een minimum van circa vijf cursisten nodig. De kos ten bedragen dan 7,50 gulden per les, exclusief materiaal. De materi aalkosten variëren van 2,50 gulden tot ongeveer 7,50 gulden. Creatief Centrum 'Bij de Linde' heeft aller hande materiaal in voorraad. Om verzekerd te zijn van een plaatsje in het nieuwe seizoen, adviseert mevrouw Leerink belangstellen den zich vooral zo spoedig moge lijk aan te melden: „De cursussen lopen gebruikelijk snel vol. Vroeg tijdig opgeven kan dan een teleur stelling voorkomen." Mevrouw Leerink geeft zowel 's ochtends (9.00-11.30 uur), 's middags (14.00-16.30 uur) als 's avonds (20.00-22.30 uur) les. Voor dege nen die eens vrijblijvend kennis willen maken, is er een speciale, gratis kennismakingsles: „Dan in formeer ik over de cursus en laat de mensen dok werken met een be paalde techniek om ze er aan te laten 'proeven'." Minister J oris Voorhoeve van de fensie was één van de wandelaars die op Hemelvaartsdag de etappe Hellendoorn-Holten volbrachten van de jaarlijkse Pieterpad Milieu Estafette. Behalve Voorhoeve gaf ook CDA-kamerlid Berry Esse- link acte de présence. Esselink woont in Overijssel en mist vrijwel nooit op het traject over de berg. Het aantal wandelaars dat later in het gemeentehuis ontvangen werd, was vrij gering dit jaar. Bij hotel De Uitkijk in Hellendoom vertrokken aan het begin van de middag omstreeks twintig lopers, onder wie slechts een handjevol Holtenaren. Gemeentesecretaris Jan Peter Stegeman, wiens echtge note Jeanette en natuurlijk vier voeter Kelly de Holtense eer hoog hielden, nam voor de ontvangst de honneurs waar voor het afwezige college. Vrijdagochtend trok de milieu estafette door naar Laren (G). De op De Kol wonende mevrouw Beldman heeft de gemeente per brief gewezen op het feit dat het op dit moment leegstaande schoolge bouw van pc Het Kompas op den duur wellicht weer nodig is als tweede pc basisschool naast De Regenboog. De gemeente heeft het gebouw aan de Lageweg na de fusie tussen Kompas en Schakel in eigendom gekregen. Gezien de omvang van Holten, het bouw programma en de nog immer voortschrijdende vergrijzing ver wacht burgemeester D.J. Verhoe ven echter niet dat het gebouw opnieuw voor onderwijsdoelein den nodig is. De lokatie Kompas is opgenomen in de Ontwikkelings- visie Kom voor toekomstige wo ningbouw. De burgemeester be nadrukt dat dat nog enige tijd in beslag neemt, daar eerst net Ehag- plan (48 seniorenwoningen Dorpsstraat-west), vervolgens de lokatie Dorpsschool wordt gerea liseerd en pas daarna de lokatie Kompas wordt ingevuld. Hoewel er geen onderwijs meer gegeven wordt, kost het leegstaande ge bouw nog wel het één en ander aan onderhoud. Voor de kapitaallas- ten wordt nog rijksvergoeding ontvangen. Afgelopen vrijdag 26 mei is er een poes gevonden bij bungalowpark Twenhaarsveld. Het gaat om een 'schildpadpoes' van waarschijnlijk 3 of 4 jaar. Inlichtingen zijn te krijgen bij E. Grootewal tel: 05731-1538 1. 1552 keukenmachine Of- fringa Holten; 2. 0910 tosti- /poffertjesmaker Stukker Holten. 3. 0096 ijsmachine V.d. Brink te Apeldoorn; 4. 2907 rugtas Bronsvoort Hol ten; 5. 1990 terracotta plan- tenpot Naber Swifterband. 6. 0009 memo-magneet-schilde- rij Voskes Biddinghuizen. 7. 2339 fles rum met blik Hak- kert Holten. 8. 0054 fles wijn met glazenset, Kraaneveld Holten; 9. 1254 waardebon voor fruitmand Z. Vincent Holten; 10. 1104 waardebon- vleespakket V.d. Ende Hol ten; 11. 0529 handdoek en washandje Schreurs Goor. 12. 1253 handdoek en washandje H. Vincent Holten; 13. 340 keukendoeken Vuit Holten; 14. 0742 flesjes drank in blik Pasop Holten; 15. 2206 boek met korte verhalen Dikkers Holten; 16. 1666 set fotolijs tjes Wissink-van Zon Holten; 17. 0205 drijfkaarsjes Gerrit sen Holten; 18. 0033 bloem- pottenset Pollemans Holten; 19. 2004 videoband de Vos Markelo; 20. 0333 magneet memo-stickers Mol Markelo. Alle prijzen zijn inmiddels uitgereikt. Ned. Herv. Kerk: Zondag 4 juni: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Openbare Ge loofsbelijdenis. Nevendiensten. Dij kerhoek: 9.30 uur, ds. S.M. Roozen- boom. Collecte in dienst: Pinksterzen- dingsweek. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Oppasdienst: mevrouw Stoevenbelt, Jetske Markvoort. Maan dag 5 juni: 9.30 uur, da. j.W. den Hertog. Gez. gezinsdienstop Kalfster- mansweide (bij slecht weer in De Kan delaar). Collecten: Pinksterzendings- week/kerk. Oppasdienst: mevrouw Steunenberg, Mariska Noordam. Diessenplas: woensdag 7 juni: Leger des Heils. Geref. kerk: Zondag 4 juni: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. Voorber. H. Avond maal. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Collecte: Zending. Kindemevendienst groep 2 en 3 o.Lv. Jeanet Aanstoot, groep 4, 5, 6 o.l.v. Chris Offringa. Oppasdienst: 0-3 jaar: Janny Smit- Paalman, Inge en Karin Smit; 4-6 jaiar: Joke Beldman-Nijkamp, Janny Lan- deweerd-Dijkink. Maandag 5 juni: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog, gez. dienstop Kalfstermansweide(bij slecht weer in De Kandelaar) R.K kerk: Zondag 4 juni: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker. Hoogfeest van Pinksteren. Eucharistieviering. Op pasdienst: mevrouw Stoevenbelt, J ets ke Markvoort. Maandag 5 juni: Geen dienst in gebouw Irene. Nieuw Hee- ten: 10.00 uur, Eucharistieviering m.m.v RK jongerenkoor. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 9.30 uur, ds. J.F. Schef- fer. H. Avondmaal (lopend). Uit gangscollecte: Adoptiekinderen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 1130 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). tweede sherrystop gehouden bij de familie Krikkink-Volkerink aan de Liezenweg. Het laatste gedeelte van de koetsenrit voert dan zoals gebruikelijk door het dorpscen trum. Het défilé daar wordt ver wacht omstreeks 15.30 uur. De Holterbergrit wordt voorafgegaan door een delegatie van de Bereden Politie en van Ponyclub De Berg- ruitertjes. De exacte route van de Holterbergrit ziet er als volgt uit: Parallelweg Rijssenseweg.. Dikkes- teensweg, Reebokkenweg, Forthaars- weg, Molenbelterweg, Blikkertsweg, Motieweg, Heksenweg, Helhuizerweg, Haalmansweg, Raalterweg (sherrys top); ,Parallelweg Raalterweg, Koewei- deweg, Valeweg, Espelodijk, Vijfhuizen- weg, Van Nootensweg, Manenschijns- weg, Dijkerhoekseweg, Maatmansweg, Boerendanssteeg, Dijkerhoekseweg, middagstop circa 12.30 uur. Ter gele genheid van de vijftiende editie van de rit zorgt een draaiorgel hier voor passen de muzikale omlijsting; Dijkerhoekse weg, Tromopsweg, Oude Deventerweg, Oosterveldsweg, Oude Deventerweg, Kattensteeg, Oude Diepenveenseweg, Jeurlinksweg, Aaltinksweg, Larense- weg, Het Landeweerd, Liezenweg, sher rystop; Fliermatenweg, Aalpolsweg, Zandvoortspad, Pastoriestraat, Larense- weg, Kon. Wilhelminastraat, Vrijheids laan, Keizersweg, Dorpsstraat. Oranje straat, Noordenbergstraat, Waarden- borchstraat, Holterenkstraat, Vixsebox- sestraat, Kolweg, Rijssenseweg, eindpunt fam. Aaltink/Rijssenseweg. Ten behoeve van diverse werk zaamheden aan en in basisschool De Holterenk, moet de gemeente raad een krediet van ruim 51.00C gulden beschikbaar stellen. Vol gende week dinsdag (6 juni) is echter eerst het woord aan de raadscommissie welzijn voor ad vies. Het gaat om de vervanging van twee geisers en de stortbakken van de toiletten, het vervangen van de linoleumvloer en het repareren van de dakbedekking. De bewuste geisers zijn verouderd en niet voorzien van de vereiste thermi sche terugslagbeveiliging, terwijl de stortbakken versleten zijn. In verband met waterbesparende maatregelen is gekozen voor een stortbak met spaarknop, zodat het waterverbruik wordt terugge bracht. De dakbedkking inclusief het lood boven de hoofdingang van het lage gedeelte van het ge bouw is zeer slecht en moet drin gend worden vervangen. Op de hoger gelegen daken zijn langs de dakranden blaren ontstaan en is het dakbeschot plaatselijk verrot. Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: 3/4 juni: N. Bakx, Regge- straat 14, Enter. Tel. 05478-2774. 5 juni: W.J. Zwijnen, Roelf Bosma- straat 39a, Rijssen. Tel. 05480-12260. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencompinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en veipleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra(dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur;-iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Vrijdag 2 juni: 19.30 uur, mix voet baltoernooi A- en B-jeugd SV Holten en Blwu Wit op Meermanskamp. Zaterdag 3 juni: 13.00 uur, landelijk drumband- en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Maandag 5 juni: 9.30 uur, gezamenlij ke openlucht kerkdienst op Kalfster mansweide; 14.00 uur, fietspuzzel- tocht CJV start gebouw Irene (in schrijven vanaf 13.30 uur) Woensdag 7 juni: 18.45 uur, fietspuz- zeltocht NBvP Dijkerhoek. Zaterdag 10 juni: 14.00 uur, reünie oud-HMV'ers in repetitielokaal Dorpsstraat Zondag 11 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 8.30 uur, vertrek Mie Duch naar Dweilkampi- oenschap in Bemmel; 10.00 uur, start Koetsenrit De Bergrijders bij fam. Aal- tink Rijssenseweg; 21.30 uur, Marco Borsato in Dé Waag (zaal open om 20.00 uur) Dinsdag 13 juni: fietsvierdaagse Woensdag 14 juni: 's middags Dor- kas-wandeletappe Holten-Nijverdal. Donderdag 15 juni: fietsvierdaagse Zaterdag 17 juni: Boeldag HMV; 20.00 uur, Vogelschieten bij Het Bonte Paard; 20.00 uur, zang- en praiseavond in De Kandelaar; 21.00 uur, Gouwe Ouwe-avond in bar-dancing De Waag Maandag 19 juni: fietsvierdaagse Dinsdag 20 juni: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Woensdag 21 juni: fietsvierdaagse; 20.00 uur, midzomeravondconcert Holterberg (op weiland achter bistro De Holterberg) Vrijdag 23 juni: fietsvierdaagse; school- en volksfeest Dijkerhoek Zaterdag 24 juni: school- en volks feest Dijkerhoek Zondag 25 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuur- huus; school- en volksfeest Dijker hoek. Zondag 2 juli: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC- grasmaaimachinerace Dinsdag 4 juli18.15 uur, viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Vrijdag 7 juli: 19.00-ca.20.00 uur, Triathlon Ballooning op sportpark 't Vletgoor Zaterdag 8 juli: Triathlon Holten; Schure'oamd met Boh Foi Toch Zondag 16 juli: 13.30 uur, MAC Klas siekerrit Woensdag 19 juli: 7.00 uur, ochtend wandeling start Bos Dierenwereld Zondag 23 juli: 13.30 uur, MAC- fietstocht. Dinsdag 25 juli: start dorpsfeest met opening kermis Woensdag 26 juli: 7.00 uur, start och tendwandeling bij Bos Dierenwereld Vrijdag 28 juli: 20,00 uur, filmavond Bos Dierenwereld Woensdag 2 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dierenwereld Donderdag 3 augustus: Dagje De Boer Op Vrijdag 4 augustus: 20.00 uur, filma vond Bos Dierenwereld. Woensdag 9 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dierenwereld Vrijdag 11 augustus: 20.00 uur, film avond Bos Dierenwereld Zaterdag 12 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zondag 13 augustus: MAC Holter bergrit (motortoertocht) Woensdag 16 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dieren wereld. Zondag 20 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 26 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC Totaaldag Maandag 28 augustus: 18.15 uur, vis wedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 2 september: jubileumre ceptie OCH (50 jaar) in gebouw Irene Zondag 3 september: 14.00 uur, MAC-puzzelrit vertrek 't Stuurhuus Donderdag 7 september: 19.00-22.00 uur, wijnmarkt HHV op Smidsbelt; start Keuenefeesten Vrijdag 8 september: Keunefeesten Zaterdag 9 september: Keunefeesten Zondag 10 september: Keunefeesten Zaterdag 9 september: Vrijmarkt op Smidsbelt Maandag 11 september: afdelingsa vond NBvP Holten Zaterdag 16 september: MAC Erwin- cross Zondag 17 september: MAC Trek kersiep Zaterdag 23 september: tussen 8.00- 10.00 uur, start Holterbergherfsttoer WVH bij de sporthal Geboren: Floor, dochter van A.S. Fincken en F.W. Wolff; Sanne, doch ter van L. Blaauw en J.H. Tuitert. Overleden: G. Groen (83). Gehuwd: G.H. Vincent en B.E. Paal-

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3