Canadezen bedanken voor prettig verblijf Russische dansgroep op bezoek in Holten Personeel zwembad klaar voor seizoen Gezellig tafelen is weer helemaal 'in' e^' H0BBYTIEK Garage Stukker Occasions Resultaten Blauw Wit KL0AS IN'T HOF Gun moeder 'n pauze met een goed boek IS in mijn pen Cadeau-tip voor vader Niet origineel wél populair Verplaatsing van houtwal Kennismaking? 06.350.222.73 SIERBESTRATING MIDDELDORP \A"' Pannenbakkerstraat 16 - Holten 05483-6 12 26 DONDERDAG 11 MEI 1995 „Om enkel 'dank u wel' te zeggen tegen allen die bijdrogen aan ons buitengewoon aangename ver blijf hier, lijkt ontoereikend. Ik weet er echter geen andere woorden voor te vinden." De Canadese veteraan Ole Gilman uitte maandag tijdens de af scheidsavond in Het bonte Paard op emotionele wijze de danks na mens alle Canadezen die de afge lopen tijd in Holten verbleven. Jammer dat de geluidsinstallatie het even liet afweten. Het weer hield verscheidene landgenoten er niet van om Gilman nog eens extra te bedanken: „Thank you for saying what everybody was feeling. You did a good job!" Op aandoenlijke wijze vertelde de 77-jarige, uit Hamilton (Ontario) afkomstige oud-strijder over zijn eerdere bezoeken aan ons land, telkens via bemiddeling van de Stichting Welcome Again Vete rans. De eerste maal in 1985. Ook toen gag hij acte de présence bij de herdenking op de Canadese be graafplaats en herinnerde in dat verband aan het dichtje dat voor gedragen werd door de toen 12- jarige Willemijn Hüsslage 'I am twelve'. Op eenvoudige, maar zeer treffende wijze werden daarin de gevoelens van een jong kind over oorlog, het huidige leven en vrijheid weergegeven. Vijf jaar la ter ontmoette Gilman de inmid dels prima sprekende Willemijn weer. De Canadese veteraan toon de grote waardering over de wijze waarop de Holtense schoolkinde ren attendeert op de gruwelijkhe den van oorlog en de offers die voor de vrijheid gebracht zijn. Met zijn regiment arriveerde Ole Gil man rond Kerst 1944 in Tilburg, waarna de winter langs de Maas werd doorgebracht. Via Arnhem- Zutphen en Groningen trok zijn legeronderdeel naar Duitsland, waar de oorlog beëindigd werd. Gilman verbleef daarna een kleine vier maanden in Borculo, waarna hij in september 1945 terugkeerde naar zijn vaderland. De band met families in het oosten des lands bleef. Ole Gilman reisde dit keer voor de derde maal naar ons land. Naar zijn zeggen wellicht het laatste, maar zonder enige twijfel ook het beste bezoek. Evenals vele andere Canadezen was hij ontroerd over de goede vriendschapsbanden die zijn ontstaan. En tot de Holtense bevolking zei hij: „We can't say enough about the effort people of Holten spent decorating the streets en their friendly attitude to us." Namens allen zette hij daarop de leden van het plaatselijk WAV- comité in het zonnetje: Charles Vogely, Joke Voordes, Wim Dal- huisen en Gerrit van Zeijts. Vogely vond dat de afgelopen week de kroon op al het voorberei dende werk van de afgelopen Tijdens de gezellige 'farewell-party' in Het Bonte Paard zat de zaal stampvol met Canadezen en gastgezinnen. Tussen het dansen door, zorgden de Holtense Boerendansers en de afdeling ballet van de SV Bato voor ontspanning Foto WV) maanden was geweest. Hij be dankte ieder die geholpen had de 'bevrijdingsweek' tot een succes te maken. „We zaten in spanning hoe alles zou verlopen, maar nu kunnen we met grote voldoening zeggen: 'het was goed'." Burge meester D.J. Verhoeven wees er op dat veel weliswaar veel werk vezet was voor het welslagen voor de afgelopen week, maar dat het niet als werk werd ervaren: „We waren en zijn blij dat we dit voor u allen, voor onze bevrijders hebben kunnen doen. Als u straks ver trokken bent zullen we u missen. Dan is er een hiaat, omdat u een deel van ons en van de gastgezin nen bent geworden gedurende de afgelopen dagen. We wensen u voor de toekomst het allerbeste!" Voor de jongsten is het met ingang van dit seizoen extra dikke pret in het zwembad nu er een glijbaantje is geïnstalleerd (Foto WV) Ter voorbereiding op het seizoen dat zaterdag 13 mei van start gaat, heeft teamleidster Ciska Raggers van zwembad Twenhaarsveld vo rige week een informatieve bijeen komst gehouden met een vrijwel geheel nieuwe ploeg medewer kers. Voor het Holtens Nieuws blad reden om de ploeg te vereeu wigen Raggers wordt geflankeerd door Ben IJspeerd, Wim Schooi en, Joop Arfman (machinisten), Karin Veldhuizen, Mirjam Spen- kelink, Martijn Kijkuit, Mark Nij- land, Margot ter Schure (zwem badmedewerkers), Esther Bekker- nens, Coen Beukenkamp (recep tiemedewerkers). Voor de jongsten is het met ingang van dit seizoen extra dikke pret in het zwembad, nu bij het ondiepe bas sin een kleurrijk glijbaantje in ge plaatst. Wellicht ten overvloede wijzen wij nog eens op de open dag die het zwembad houdt op Hemelvaarts dag (25 mei). Dan is het niet alleen mogelijk om het nieuwe spelmate riaal te bewonderen of om sei zoenabonnementen aan te schaf fen, kunnen kinderen en volwasse nen zich nog aanmelden voor zwemlessen en is de zwemclub aanwezig voor informatie, maar zullen Ciska en haar medewerkers ook weer demonstraties verzorgen van de sportieve activiteiten die gedurende het seizoen op het pro gramma staan, waaronder aqua- jogging en aqua-fit. Vanzelfspre kend staat het zwembadpersoneel klaar om vragen te beantwoorden. Het bad is geopend van 12.00 tot 17.30 uur. Een vrijwel geheel nieuwe ploeg medewerkers gaat zaterdag van start in zwembad Twenhaarsveld (Foto WV) Lekker, in alle rust, ge nieten van een goed boek. Daar maakt me nige moeder graag tijd voor. Een bezoek aan de boekhandel zal duide lijk maken dat de keus enorm is. Dit enorme aanbod heeft als voor deel dat er altijd wel een passend cadeau te vinden is, maar kunnen al die titels en verschil lende genres de uitein delijk keus ook moeilijk maken. We zijn daarom zo vrij om een toepasselijke boeken- tip te geven. Aangezien 'moeder' onlosmakelijk verbonden is met 'kinde ren' hebben we gekozen voor 'Het is feest in mijn pen' (uitgeverij Zirkoon, 22,50). Voor de vijfde keer organi seerde de Stichting We relddag voor Kinderen en Poëzie de inmiddels zeer bekende poëziewedstrijd voor kinderen. Dat zoiets bij veel kinderen weer klank vindt, bewijst het aantal inzendingen wel. Bijna 40.000 kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar maakten een gedicht op het thema 'Het is feest in mijn pen'. Het eindresultaat is te le zen in deze bundel met mooie, ontroerende en grappige gedichten. Een boek waar iedere moeder warm van zal worden! Casper Markesteijn 'My Way' van Villeroy Boch. Na een periode waarin traditionele normen en waarden dreigden te vervagen, gaat er tegenwoor dig opvallend veel aandacht uit naar het gezinsle ven. Deze ontwikkeling is bijvoorbeeld zichtbaar in de huidige woontrend, waarbij gezelligheid en huiselijke warmte weer centraal staan. Maar ook de gezamenlijke maaltijden winnen de laatste tijd weer aan populariteit. Met het hele gezin rond de tafel is niet alleen goed voor de onderlinge verstandhoudingen, maar is ook een geschikte gelegenheid om eens rustig van moeder's kookkunst te genie ten. Door deze groeiende behoefte aan gezellig tafelen is er tevens een stijgende aandacht voor het uiterlijk van de eettafel. Tafeldekken hoort bij de voorpret. Ook bij onze voorouders stond de tafelcultuur hoog in aanzien. Voor de gegoede burgerij was porselein, kristal en tafelzilver destijds een bewijs van welstand. En sinds kort mag het wee;, dat rijke gevoel. Accessoires voor een schitterend gedekte tafel zijn dan OQk een zeer geschikt Moederdag-cadeau. Over keuze-mogelijkheden hoeft u niet tejdagen. Sjiek servies goed, verzilverde kandelaars, brood- en fruitmandjes, serve tringen, tafellakens en wijnkoelers: ze zijn weer volop én in verschillende prijsklassen verkrijgbaar. Voor ieder budget is dus wel een geschikt Moederdag-ge- schenk te vinden. Vaders, die op zoek zijn naar een echt vrouwe lijk Moederdagge schenk, zouden eens aan lingerie moeten denken. Keuze is er vol op, want in het uiterst vrouwelijke modebeeld speelt lingerie een be langrijke rol. Lichaamsvormen worden niet langer verhuld, maar juist geaccentueerd. Er is grote variëteit in dessins en vormen, zodat er voor elk figuur geschikte linge rie te koop is. De laatste jaren wordt ondermode steeds meer cadeau gedaan en behoort ook voor Moederdag tot één van de zeer gewilde geschenken. Als het u nou toch nét iets te ver gaat om zelf iets uit te zoeken, bestaat altijd de mogelijkheid om een ca deaubon voor lingerie te schenken, zodat moeder zélf haar persoonlijke keu ze kan maken. Eén van de dingen waar moeder nooit te veel van kan hebben, is make-up. Dit is dan ook een niet zo origi neel, maar zeker altijd geliefd Moederdag-ca deautje. Wie op Moederdag een goede beurt wil maken, doet er verstandig aan om goed rekening te houden met de persoonlijke voor keuren van de ontvang ster. Als moeder van na tuurlijke tinten houdt (en dat is nu trouwens hele maal 'in'!), is een felrode lipstick bijvoorbeeld niet zo'n keus. Vragen naar haar voorkeur haalt welis waar het verrassings-ele- ment uit uw cadeau, maar u weet dan wel zeker dat moeder heel blij is met de uiteindelijke keuze. En la ten we eerlijk zijn, daar gaat het toch om? Laat bloemen voor u spreken Een bos bloemen is al tijd een geschikt ca deau. Dus ook op Moe derdag zal een fraai boeket zeker in de smaak vallen. U kunt het boeket een persoonlijk tintje geven door het boeket samen te stellen met de bloemen erybf kleuren die moeder's voorkeur hebben. Het is dan wel raadzaam om bloemen te kiezen die evenlang houdbaar zijn. Niets is teleurstellender dan een boeket waarvan een aantal bloemen snel verwelkt zijn, terwijl de anderen er nog fleurig bij staan. Mocht u door de bloemen het boeket niet meer zien, laat u zich dan gerust ad viseren door de vakman. Amper hebben de Canadese vete ranen Holten verlaten, of de vol gende buitenlandse gasten maken hun opwachting. Dit maal gaat het om een groep van een kleine dertig Russen, voor namelijk dames, die op uitnodi ging van de folkloristische boe- rendansgroep De Hoolter Daan- sers vanaf 15 mei tien dagen in Holten verblijft. Het gaat om de zang- en dansgroep Alexandrov- sky uit Ryazan, dat net buiten Moskou ligt. Net als de Canade zen worden de Russen gehuisvest bij gastgezinnen, allen leden van de Holtense dansgroep. Secretaresse Els Hofman laat we ten dat het contact met de Russen via een Hoolter Daansers-echtpaar tot stand is gekomen. Volgens Hofman wordt het bezoek van Alexandrovsky gedeeltelijk gefi nancierd door De Hoolter Daan- sers. De onkosten bestaan in hoofdzaak uit consumpties, huur van 't Trefpunt, een bijdrage in de diesel voor de bus, geschenken en verzekeringen. Tijdens de optre dens die in Holten en omgeving verzorgd worden is er gelegenheid tot het geven van een vrije gift, die ten goede komt aan de 'Hoolter Daansers-kas'. „Dat geld wordt wel uitsluitend gebruikt voor het verblijf van Alexandrovsky," ver zekert Els Hofman, die er tevens op wijst dat de Holtense groep vrijdag 26 mei een weekend in het Duitse Herten verblijft voor deel name aan een festival. De belang stelling voor optredens van de Holtenaren is overigens groot. Hofman laat weten dat de agenda 'overstroomt met aanvragen'. Programma De Russische folkloristische groep arriveert maandag 15 mei per bus bij 't Trefpunt in Espelo en wacht vervolgens een druk programma. Dat juist 't Trefpunt werd uitgeko zen houdt verband met de prettige band die de Holtense dansgroep heeft met de Sploders. Meerdere malen reeds werd gebruik gemaakt van het gebouwtje aan de Valeweg. Dinsdag 16 mei bezoekt Alexan drovsky de pluimveehouderij Nij- land in Espelo en wordt de groep tussen 14.00 en 15.00 uur ontvan gen in het gemeentehuis, 's Avonds wacht een optreden in Deventer. Woensdag 17 mei tre den de Russen op in woon- en zorgcentrum Diessenplas (10.15- 11.15 uur), waarna hoofd voe- dingsdienst Timo Besten en de zijnen zorgen voor een ongetwij feld prima warme maaltijd. In de middaguren wordt Deventer be zocht, terwijl donderdag 18 mei opnieuw in het teken staat van enkele optredens in de regio. Vrij dag 19 mei verblijft het gezelschap de hele dag in Avonturenpark Hel- lendoorn, waar eveneens twee korte optredens worden gegeven. De zaterdag is vrij. 's Avonds wordt in het Timmermanshuis in Nieuw Heeten een gezellige avond bijgewoond. Zondag 21 mei ne men de Hoolter Daansers deel aan het Euregio-festival in Denekamp, waarbij ze vergezeld worden door Alexandrovsky. Maandag krijgen de Russen bij het moeder(pluim- vee)bedrijf Euribrid in Boxmeer een rondleiding en lunch, terwijl dinsdag 23 mei net laatste optreden gedurende het bezoek in basis school Dol-Fijn .in Okkenbroek op het programma staat. Van 19.30 tot circa 23.00 uur wordt dan speciaal voor alle Sploders een gezellige avond gehouden in 't Trefpunt. Tijdens deze (gratis) avond verzorgen beide dansgroe pen optredens. Woensdagochtend begint Alexandrovsky de thuis- Drienerlo 3-Blauw Wit 3 3-3 Het derde van Blauw Wit had de moeilijke taak om in de laatste wedstrijd uit bij kampioen Drienerlo de tweede plaats veilig te stel len. Blauw Wit begon moeizaam en kreeg aanval op aanval te verwerken. Drienerlo wist dan ook al snel de score te openen na opnieuw een snel en goed opgezette aanval. Blauw Wit voerde hierna het tempo wat op en kwam uit een corner via Wim Klein Nagelvoort op gelijke hoogte 1-1. Hierna was de thuis ploeg veruit de betere ploeg en stond bij rust met 3-1 voor. Na rust een heel andere wedstrijd. De gasten gaven nu de toon aan en Drienerlo moest ver terug. Diverse spelers van Blauw Wit kwamen oog in oog met de Enschedese doelman, maar deze wist steeds redding te brengen. In het laatste kwartier was ook hij kansloos na een prachtig uitge voerde aanval van Blauw Wit die door Harry Paalman beheerst werd ingescho ten. Blauw Wit ging nu vol in de aanval om nog een punt uit het vuur te slepen. Het was Marcel van Engbrink die na de zoveelste aanval enkele minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker op het bord bracht en daarmee de tweede plaats voor Blauw Wit veilig stelde. Blauw Wit C1-S.V.V. C1 Tegen de ploeg uit Sibculo werd sterk geopend. Al snel leverde dit een 1-0 voorsprong op. De gasten namen hierna het initiatief en scoorden de gelijkmaker. Bl3uw Wit dat over de eerste helft gezien veel sterker was kon de score voor rust al een posi tieve wending geven 2-1Na rust gaf de ploeg uit Sibculo de strijd op en kon Blauw Wit dat goed speelde de stand verder uit bouwen tot 7-2. bleef. Met mnog twee wedstrijden te gaan heeft Blauw Wit met een punt voorsprong goede kansen op de titel. H.JJ ansen heeft de gemeente ver zocht om toestemming om een op zijn terrein bij de Weustenweg gelegen houtwal te verplaatsen. Een klein deel wordt gekapt, ter wijl aan de andere kant een deel erbij komt. Burgemeester D.J. Verhoeven liet begin deze week weten dat de gemeente in dat kader tevens overweegt om het al ver scheidene jaren geleden opgestelde Landschaps Beleidsplan aan te passen. Sommige landschapsele menten zijn daarin namelijk niet meer correct gelokaliseerd, ver dwenen of verkeerd aangeduid. „Indien we de financiële mogelijk heden hebben willen we het LBP daarom in 1996 actualiseren," al dus Verhoeven. De kwestie wordt binnenkort voorgelegd aan de ge meenteraad. Blauw Wit F1-Excelsior F2 Iri een span nende wedstrijd om de bovenste plaats werd door beide ploegen een enorme strijd geleverd. Voor rust leverde dit een gelijkopgaande wedstrijd op met kansen voor beide doelen. De keepers wisten echter de stand op nul te houden. Rust 0- 0. Na rust werd Blauw Wit sterker. De ploeg kreeg enkele scoringskansen, maar met voortreffelijk keeperswerk kon de Rijssense doelman doelpunten voor komen. Simon Grootewal wist ook tref fers te voorkomen, zodat de stand 0-0 Bel de Contactlijn Oost-Nederland (100 cpm) Ierse runderribeye 100 gram 3.1 5 Lasagne kant en klaar 500 gram 5.95 Shoarmavlees 500 gram 5.95 Voorjaarssouflé 100 gram 1.85 VRIJDAG EN ZATERDAG 20 gegrillde borrelsticks 2 gegrillde kippen 5.50 vers van het spit 10.00 100 gram 3.09 100 gram 1 .79 100 gram 1.30 100 gram 2.39 Reklames geldig van 11-5 t/m 17-5, zolang de voorraad strekt. Ardennerham Snijworst Cornedbeef Eigengemaakte rauwe ham gerookt of ongerookt SLAGERIJ BRANDS Kerkstraat 1, Holten. Tel. 6 13 79 TEL. 057O4-25 07 - B ATHMEN Alles voor uw tuin: o.a. grindtegels 40x60- 4-75 trottoirtegels 30x30 1-15 waalformaat klinkers0.28 Vele maten en soorten tuinhout. Wij leveren zand en grint, alles inch btw Uw ambachtelijke kaas- en zuivelspecialist ALS 'T LOEIEND GOED MOET ZIJN Cadbury's, chocolade repen OE 200 gram van 4.25 voor W Zelfgemaakte boerenkwark gy 500 gram van 2.95 voor fc.O w TIP VOOR MOEDERDAG Zuivelmand, bonbons en advocaat Larenseweg 14, Holten. Tel. 05483-6 53 05 Al onze produklen worden zonder kleurstoffen en conserveringsmiddelen bereid. Dorpsstraat 43 - Holten Tel. 05483-6 14 80 VOLVO SUZUKI 1 Volvo 440 mod. '92 grijs 40.000 km 10-'91 23.750.- Volvo 440 DL rood 80.000 km 04-'91 18.500.- Volvo 460 GLE smoke silver 72.000 km 05- 90 20.950.- Volvo 440 div. extra's wit 53.000 km 05-'91 21.750.- Suzuki Swift 1.3 GS zwart met. 64.000 km 04-'92 18.950 Suzuki Alto GL blauw met. 103.000 km 06-'86 5.500. Suzuki Alto GL aut. beige 74.000 km 06- 86 6.500 - Toyota Starlet 1.3 XLi 49,000 km 01-'91 15.950.- Toyota Corolla 1.6 XLi 16V rood lm. velgen, spoilers, alarm 11 -'88 10.250.- Toyota Corolla 1.6 LB grijs met, 78.000 km 06-'84 4.250.- Opel Corsa 1.3 5-drs. rood 82.000 km 06-'88 8.500- VW Kever geel kuipstoelen 125.000 km lm velgen 03-76 5.750- Komt binnen: Volvo 440 GLi 1.8 inj. automaat 48.000 km1992 Meenemers: Volvo 340 GL aut. '86 3.750.- Volvo 340 Special '86 3.950.- Volvo 340 DL 1.7'87 4.500 - Volvo 244 1e eig. '79 3.500.- Suzuki Alto FX aut. '85 4.000.- Daihatsu Cuore '85 2.250.- Verkoop, nieuw en gebruikt, elk merk. Reparatie alle merken.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9