Organist Koopman neemt dinsdag afscheid Bevrijdingstaptoe HMV een schot in de roos Schuppert K> WELZIJN OUDEREN Seizoensafsluiting van NBvP Holten WAV is tevreden HOLTENS NIEUWSBLAD Bijna vijftig jaar achter het Naber-orgel Uit het politierapport I kerkdiensten Gemeentegids Klassiekerrit medische diensten van dag tot dag DONDERDAG 11 MEI 1995- Gemeentezang heeft altijd mijn liefde gehad. Het ontroert mij zeer." Aldus Anton Koopman, organist van de hervormde kerk die volgende week na bijna vijftig jaar afscheid neemt. In januari werd hij 70 jaar. „En dat is voor mij altijd de mijlpaal geweest," zegt hij vastberaden. Ter gele genheid van Koopmans afscheid wordt dinsdagavond 16 mei een bijzondere zangdienst gehouden in de dorpskerk. De dienst begint om 19.30 uur en na afloop is er gelegenheid om Koopman en zijn echtgenote de hand te schudden in gebouw Irene. Bescheidenheid siert de mens. Een uitspraak die zeker geldt voor An ton Koopman, want graag op de voorgrond treden is er voor de Holtenaar niet bij. Desondanks wilde de redactie van het Holtens Nieuwsblad niet voorbijgaan aan de bijna vijftig jaar die Koopman aan het Naber-orgel volmaakte. Je kunt bijna zeggen 'zijn' orgel, want president-kerkvoogd Jan Veneklaas verzekert ons dat de organist bijzonder zuinig was op het instrument. Het bijvoorbeeld eigenhandig en zorgvuldig 'inpak te' toen vorig jaar de renovatie werkzaamheden van start gingen. Koopman begon als 21-jarige jon gen op 1 juli 1946 zijn, wat naar later blijken zou, lange loopbaan als organist van de hervormde kerk. Hij vertelt: „Voor die tijd speelde ik wel orgel, maar meer uit liefhebberij. Wel werd ik af en toe gevraagd voor het begeleiden van jeugddiensten." Het maakte de overstap naar een aanstelling als organist van de dorpskerk niet zo moeilijk. Eind juni 1946 werd de overeenkomst met de kerkvoogdij getekend. Anton Koopman werd muzikaal geschoold door me vrouw De Jong. Eerst pianoles, later ook orgelles. Alvorens Anton Koopman zich aan de toetsen van het indrukwekkende Naber-orgel zette, werd hij 'ingewerkt' op het orgel in de Lebuïnuskerk in De venter. Koopman„Dat was toen tertijd gebruikelijk. Ik heb er de fijne kneepjes van het vak geleerd van wijlen Arie van Opstal." Toch beschouwt Koopman zichzelf niet als échte organist: „Het is niet mijn vak. Ik speel ook niet speci fieke orgelmuziek, zoals stukken van Bach. Het beperkt zich tot het begeleiden van de kerkgemeente. Bijna vijftig jaar lang was dit iedere zondag tweemaal de vaste stek van Anton Koopman: het Naber-orgel in de dorpskerk (Foto WV) Bijzonder prettig om te doen trou wens. In al die jaren heb ik ervaren dat er goed meegezongen werd, ook als een nieuw lied moest wor den ingestudeerd. Maar wie weet is er wel eens sprake geweest van stil protest," aldus Koopman, die elke zondag het Naber-orgel be speelt tijdens de kerkdiensten, maar ook regelmatig in functie was bij allereest trouwdiensten, later ook rouwdiensten. Aanvankelijk hadden deze plaats in huiselijke kring. De wekelijkse plicht leidde er wel toe dat Anton Koopman jarenlang geen vakantie had. „In het begin vond ik dat wel eens moeilijk. Dan gingen anderen op stap en moest ik thuisblijven." De situatie is geluk kig ten goede gekeerd. Naast Koopman bespelen nu ook Jaap Bax, Jaap Berghuis en Gerrit de Roos regelmatig het kerkorgel. Een stukje verlichting dus, hoewel Koopman 'hoofdorganist' is en circa 60% van de diensten bege leidt. Bijna vijftig jaar lang toonde hij grote muzikale kwaliteit. De Holtenaar verzekert ons dat hij door de jaren heen ook veel waar dering heeft ontmoet onder de ge meenteleden. Zeker nadat hij ge ruime tijd geleden door een onge val gehandicapt raakte en sinds enige tijd bovendien aan reuma lijdt. Opgeven deed hij evenwel niet. Om zijn vingers soepel te houden, speelt Koopman thuis wel veel piano of orgel. Waarde ring is er ook van de kerkvoogdij, die al tijdens Koopmans 40-jarig jubileum aangaf dat de kerkorga nist 'zijn orgel met liefde bespeelt, daarbij het overnadrukkelijke mijdt en zich immer bewust is dat het orgelspel dienstbaar moet zijn aan de gemeente'. Koopman zelf geeft hoog op van 'zijn' pijporgel dat, hoewel enigszins 'zwaar be speelbaar' is, naar zijn zeggen een schitterende, warme en tegelijker tijd frisse klankkleur heeft. „En aan die manier van spelen wen je gauw," aldus de scheidende orga nist, die tot zijn grote opluchting constateerde dat de akoestiek na de renovatie gehandhaafd bleef. An ton Koopman wordt binnenkort opgevolgd door de 28-jarige De- ventenaar Jan van Dijk. Over hem volgende week meer. Op 1 mei werd aangifte gedaan van diefstal van een luik van een raam van een woning aan de Kerkstraat. Ofschoon het vermoedelijk meer sprake is van baldadigheid, is het luik tot op heden niet teruggevon den. De afgelopen week vonden er nog al wat vernielingen plaats aan de straatversieringen in ons dorp. Zo werden twee spotjes weggenomen in de Canadastraat. Op de Kolweg werd enige straatversieringen in brand gestoken en vlaggetjes weg genomen. In de Dorpsstraat ver dween een van de vele zuilen met daarop o.a. de Canadese vlag. Ook in de Kerkstraat werd een gedeelte van de versiering ver nield. Op de Larenseweg werden enkele plastic bloembakken kapot getrapt. In de Nagelhoutstraat werden vlaggen weggenomen en een mast vernield. Toch een smet op de overigens zo goed verlopen feestweek. In de nacht van 1 op 2 mei werd gepoogd in te breken in een drietal woningen aan de Keizersweg. Door middel van gaatjes boren probeerde men binnen te komen. Toen de hond van een van de bewoners alarm sloeg, kozen de daders het hazepad. Een speur hond van de politie werd ingezet, doch de daders bleven onvindbaar. In twee andere woningen kwam men ook niet binnen, mede dank zij goed hang-en sluitwerk. Op 2 mei werd door spelende kinderen een vuurtje gestookt in een stuk bos nabij de Dammer weg. Het geheel liep echter een beetje uit de hand, zodat de Hol- tense brandweer op moest treden om de brand te blussen. De schade bleef beperkt. Op 3 mei werd ingebroken in een vrachtwagen die stond geparkeerd langs de Al. Een zeil werd open gesneden. Uit de auto werden drie pallets ontvreemd met electroni- sche apparatuur. De totale waarde van de weggenomen goederen be draagt maar liefst f 500.000,00. Op 4 mei werd een ree aangereden op de Rijssenseweg. De ree kwam recht voor de auto en vloog door de lucht om vervolgens te belan den op een tegemoetkomende auto. Beide auto's liepen schade op. De ree ging naar de eeuwige jachtvelden. Op 4 mei werd aangifte gedaan van diefstal van een paar voetbalschoe nen. Men had deze schoenen te drogen gezet achter een woning aan het Köllingserf. Het betrert hier een kindermaat voetbalschoe nen (maat 35), merk Rucanor. Op 4 mei vond een kop-staart aanrijding plaats op de Oranje straat ter hoogte van de stoplich ten. Een automobilist stopte voor het rode stoplicht. Dit werd te laat opgemerkt door een achteropko mende automobilist. Schade aan beide voertuigen was het gevolg. In de avond van 5 mei werden inbrekers overlopen in een woning aan de Oranjestraat toen de bewo ners thuis kwamen. De daders wisten te ontkomen. Er werd een portemonnaie weggenomen met enig geld en pasjes. De politie hield twee verdachte personen aan die zich in de omgeving ophielden. Uit het onderzoek is echter niet gebleken dat zij iets met deze in braak te maken hadden. Op 6 mei werd geconstateerd dat een telefooncel aan de Heideweg was vernield. Door middel van een steen was een ruit ingegooid. Op 8 mei werd door een aantal Canadezen een bezoek gebracht aan de Canadese begraafplaats. Toen de bus nadien in Zevenaar was gearriveerd, bleek men een echtpaar had "vergeten". Een hulp verlenende automobilist bracht uitkomst. Hij vervoerde het echt paar naar Zevenaar. Het sluitstuk van de bevrijdings dag, de taptoe, werd een enorm succes. Naar schatting enkele duizenden mensen' hadden hun weg naar het veld achter scholen gemeenschap De Waerdenborch gevonden. Genoeg voor HMV- secretaris Jan Hess om uiterst tevreden te zijn. Hess, die de algehele leiding van het gebeuren had, kon geen precie ze schatting van het aantal bezoe kers geven, maar wilde wel kwijt dat dit grote aantal mensen in geen geval een plaats had kunnen vin den op de Smidsbelt, waar nor- MOOI GEKLEED Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij Holten Dementeren Vorige week stond in deze rubriek informatie over de Alzheimer Ver eniging die er is voor verzorgers, familie en partners van demente renden. Deze vereniging houdt in de regio Almelo elke eerste woens dag van de maand een ontmoe tingsavond. Op deze avonden ont vangen de leden informatie over dementie en over de verzorging van dementerenden en kan men informatie uitwisselen met andere leden en met de vrijwilligers van de Alzheimer Vereniging. De avon den zijn steeds op dezelfde wijze opgebouwd. Gestart wordt met een kopje koffie. Vervolgens staat een inhoudelijk onderwerp cen traal. De avond wordt afgesloten met de mogelijkheid in contact te komen met anderen, bijvoorbeeld om informatie uit te wisselen of elkaar te steunen. De toegang tot deze ontmoetingsavonden is gra tis, een kleine bijdrage wordt ge vraagd voor de koffie of thee. De avonden vinden plaats in Trefpunt Elisabeth, Hofkampstraat 96 te Alemlo en beginnen om 20.00 uur. Het lidmaatschap van de Vereni ging kost f 35,= per jaar. Voor nadere informatie over de Alzhei mer Vereniging regio Almelo kunt u zich wenden tot het centraal informatiepunt en secretariaat; p/a Klimop 2, 7681 HD Vroomshoop, telefoon 05498 - 45110. Te berei- 1 ken op ma.,woe. en vr. van 8.30 - 12.00 uur. Schenkingen Een veel voorkomende vraag is die over het belastingvrij schenken van geld aan kinderen. Per jaar mogen ouders aan ieder van hun kinderen een bepaald bedrag be lastingvrij schenken. In 1994 was dat f 7.468, Vaak wordt dit gedaan om te bereiken dat de nala tenschap van de ouders wat lager wordt en de erfgenamen t.z.t. wat minder belasting over de erfenis hoeven te betalen. Naast die f 7.468, per jaar kunnen de ouders éénmalig aan hun kinderen tussen de 18 en 35 een belastingvrije schenking doen. Deze vrijstelling kan ook van toepassing zijn indien een kind dat 35 jaar of ouder is, gehuwd is met iemand tussen de 18 en 35 jaar. Deze schenking mocht in 1994 f 37.343,= bedragen. Wil men zijn kinderen meer geven, dan mag dat natuurlijk. Er dient dan wel een -zij het vrij gering- .schen kingsrecht te worden betaald. Meer informatie over dit onder werp vindt u in de brochure "Uw vermogen en de oude dag", dat gratis verkrijgbaar is op elk nota riskantoor. Voor adressen van no tarissen kunt u de gemeentegids raadplegen. Ook is het van belang te weten dat een oriënterend ge sprek dat niet langer duurt dan een half uur op een notariskantoor altijd gratis is. Daarnaast kunt u met algemene notariële vragen te recht bij de Notaristelefoon, elke werkdag tussen 9.00 - 14.00 uur, op nummer 070 - 3469393. maal de taptoe wordt gehouden. Ook over het enthousiasme van al die mensen was hij te spreken: 'Het was een ideaal publiek, dat veel enthousiasme toonde, maar ook bij serieuze stukken indruk wekkend stil kon zijn.' Het publiek kreeg een, door lady speaker Joke Voordes gepresen teerd, gevarieerd programma voorgeschoteld, waaraan zowel Nederlandse als Canadese mu ziekverenigingen deelnamen. Uit Nederland waren er, behalve HMV, het Eibergse jachthoorn- korps Euphonia en de showband Laus Deo uit Emmen. Canada werd vertegenwoordigd door de Huntsville and Orilla Pipes and Drums, dat de hele week al nauw met de leden van de Braandheul- tjes had opgetrokken, en de jeugd- band West Hill Collegiate Band. Eerstgenoemde band verraste me nige aanwezige door samen met de Braandheultjes een optreden te ge- Binnen enkele weken verschijnt de nieuwe gemeentegids Holten. Het informatieboekje wordt als van ouds in de hele gemeente ver spreid. De gids is geheel geactuali seerd en presenteert tal van adres sen en wetenswaardigheden over de gemeente, openbare voorzie ningen, instellingen en diensten, verenigings- en bedrijfsleven. De afgelopen maanden zijn alle ver meldingen in de gids weer zorg vuldig op hun juistheid nagetrok ken door Holland Advertising uit Den Helder, dat ook de adverten tiewerving heeft verzorgd. De nieuwe gids wordt binnenkort thuisbezorgd en is daarnaast een jaar lang verkrijgbaar in het ge meentehuis. Inwoners met een anti-reclamesticker op de brieven bus kunnen de gids daar ophalen. Voor meer informatie kan men bellen met M. Dijkstra, afdeling algemene zaken, tel. 73843. ven. Een opzienbarende combina tie. Ook de tweede Canadese band, de West Hill Collegiate band viel op. Maar dan vooral door het feit dat de band alleen zittend kon spelen en niet staand, zoals de andere groepen. In allerijl moesten stoelen worden aange sleept om het optreden toch door te kunnen laten gaan. Elke groep speelde eerst een reper toire van ongeveer een kwartier. De taptoe werd geopend door Jachthoornkorps Euphonia uit Eibergen Daaropvolgend speelde men om (Foto WV) en om verschillende nummers. Aan het eind van de avond bliezen men de komende maand het vijf de leden van HMV de taptoe, tigjarig jubileum vieren. Daartoe zijn in de afgelopen week al pro grammaboekjes verspreid. Vanaf 20 mei zijn er allerlei festiviteiten, met als hoogtepunten het landelij ke drumband- en majorettencon- cours op 3 juni op sportcentrum Meermanskamp en de op 25 no- waarna de volksliederen van teide landen werden ingezet. Een pas sende sluiting van een zomerse muzikale avond als deze. HMV gaat een drukke tijd tegemoet. Ge- muzikale avond als deze. HMV egemot stoken in nieuwe uniforms en ge zeten in een nieuw gebouw gaat Met een ontspannend programma sluit de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Hol ten op donderdag 18 mei het sei zoen af. De bijeenkomst in zaal Vosman begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur kan men een kop je koffie drinken. Op woensdag 14 juni is er vervol gens nog de verrassingsfietstocht (vertrek om 09.00 uur bij Vosman, terug om 16.00 uur) en bij vol doende opgave wordt woensdag 4 of donderdag 5 oktober een bus- toscht gehouden naar het Festival Creatief in de Meerpaal in Dron- ten. Verder kan men zaterdag 13 mei op de Landelijke Fietsdag de boer op wanneer bij het melkvee bedrijf van de fam. Beltman aan de Oude Stationsweg open huis wordt gehouden. Samen met de afdelingen Dijkerhoek en Espelo is er op dinsdag 26 september een excursie gepland naar de Grolsch Bierbrouwerij in Enschede en mu seumboerderij Wende Zoele in Ambt Delden. En dan is er nog het 50-jarig jubileum. Om dat de afde ling op 17 december 1945 is opge richt is er op 16 december een receptie voor genodigden en op 18 ^december een feestavond voor alle leden. Zondag 14 mei houdt MAC De Holterberg weer een toertocht voor klassieke motoren rondom Holten. De rit heeft een lengte van omstreeks 80 kilometer en voert voor de pauze door onder meer Markelo, Enter en Rijssen. Erna gaat het via Espelo, Heihuizen, Okkenbroek en Dijkerhoek terug naar het MAC-clubgebouw 't Stuurhuus aan de Beuseberger- wcg. Daar wordt tussen 11.00 en 12.00 uur gestart. Na ongeveer 40 kilometer wordt dan gepauzeerd op de Smidsbelt. De eerste moto ren worden daar om even over twaalven verwacht. Er is ongeveer een half uur tijd om de oude mo torfietsen te bewonderen. Deelne mers aan de klassiekerrit betalen 5 gulden inschrijfgeld. (vervolg van voorpagina) De plechtigheid werd vervolgd met een toespraak door de Cana dese minister Lawrence MacAuly van Veteran Affairs, die het één en ander vertelde over de hoogste Canadese militaire onderscheiding voor moedig gedrag, het Victoria Cross. In ruim een eeuw werden er 93 uitgereikt. Op dit moment zijn er nog twee 'VC'-Canadezen in leven twee. Eén van hen, Smokey Smith, woonde de herdenking op de Canadese begraafplaats bij en onderging bescheiden het sponta ne applaus. De Canadese militaire band Canada Remembers besloot de plechtigheid daarop met de bei de volksliederen, waarop de vele bezoekers zich richting de kraam pjes begaven die voor de ingang van het kerkhof waren opge bouwd. Met medewerking van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen waren vooraf 16.000 broodjes klaargemaakt en kon ieder zich tegoed doen aan een consumptie. Bus Het is overduidelijk dat de organi satoren van dit grootscheepse ge beuren niets dan lof verdienen. Het is dan ook zeer begrijpelijk dat er even een moment van paniek was, toen voor aanvang van de ceremonie één van de tientallen Oad-bussen vol Canadezen vanuit her en der in de omgeving, vast kwam te zitten in het rulle zand van een pad ter hoogte van het kerkhof. Dat de brandweer de pa den al ruim voor die tijd hadden nat gespoten, bracht voor zoveel 'gewichtig' materieel te weinig uit komst. Met man en macht werd geprobeerd de bus los te krijgen, zodat de aanvoerroute naar de be graafplaats vrij kwam. Zelfs een legertruck klaarde de klus niet en uiteindelijk moest er een shovel aan te pas komen om de bus los te trekken. Het was ook de reden waarom de plechtigheid op het kerkhof iets later begon daan ge pland. Het cruciale deel van net zandpad werd ijlings verbeterd met aarde en metalen platen. Tij dens de afvoer van de Canadezen ging het helaas opnieuw mis. Op de Forthaarsweg richting De Wie len kwam opnieuw een dus vast te zitten. Het oponthoud viel geluk kig mee. Tevreden ja, maar toch is het bestuur van de Stichting Wel come Again Veterans pas hel maal tevreden als alle Canade zen gezond en wel huiswaarts keren. Dat is althans de me ning van Harry Lievendag, WA V-penningmeester en ma nager van de afdeling Speciale Reizen van Oad. De Holte naar, die inmiddels van een welverdiende vakantie in Thailand geniet, heeft evenals vele anderen een bijzonder in spannende periode achter de rug. Duizendpoten waren ze eigenlijk. Harry: „Ik heb da gen gehad dat ik van 8.00 tot 23.00 uur onafgebroken aan de telefoon zat." De voorbe reidingen voor de overkomst en het verblijf van de Canade zen ter gelegenheid van 50 jaar bevrijding begon omstreeks twee jaar geleaen. Het aantal boekingen overschreed ruim schoots de verwachtingen: „We rekenden aanvankelijk op zo'n 750 bezoekers. Het werden er vijfmaal zoveel," aldus Lievendag, die voor de reserveringen nauw samen werkte met Verstraete Travel in Toronto. Alle Canadezen werd ondergebracht in gast gezinnen in 45 gemeenten in Overijssel, Gelderland en Drente. Om de nabestaanden, veteranen en hun eventuele echtgenote of begeleider(s) te vervoeren, zette de Oad circa tachtig bussen in. Niet alleen voor het vervoer van Schiphol naar de diverse gemeenten, ook voor de excursies en het vervoer naar de diverse 'high lights' in het programma, zo als de grote herdenkings plechtigheid op de Canadese erebegraafplaats. Op het kan toor aan de Burgemeester van der Borchstraat werden in drukwekkende schema's voor aan- en afvoer gemaakt, ter wijl ook nog eens bijna 1200 Canadezen intekenden op een rondreis per bus voorafgaand of aansluitend aan het officiële programma. Al met al een gigantische operatie, die vol gens Lievendag echter vrijwel probleemloos verlopen is. Twee Canadese veteranen zijn tijdens hun verblijf in Neder land overleden. Een ander brak zijn heup, werd geope reerd en maakt het inmiddels goed, evenals de Canadees die in Borculo onwel werd en voor onderzoek naar het na bijgelegen ziekenhuis werd vervoerd. Volgende week blikken we wat uitgebreider terug op de ontzagwekkende WAV-operatie. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dienst van Schrift en Tafel. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Koopman-Ophof, Finet Beldman. 19.00 uur, ds. A.J. Lecrink. SOW-jeugddienst in De Kandelaar. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.J. Lecr ink. Collecte in dienst: Jeugdwclzijn- /kinderbescherming. Uitgangscollec te: Kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 17 mei: H. Ch. Vogely. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mul der. 19.00 uur, ds. A.J. Lcerink. SOW-jeugddienst. Collecte: Jeugd dienstcommissie. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop, groep 4 en 5 o.l.v. Jenny Wieldraaycr; groep 6 en 7 o.l.v. Hans Stam. Oppas dienst: 0-3 jaar: Erna Hulsman, Lianne Meijerink-van der Zwaag; 4-6 jaar: Gerry Bcldman-tcr Brake, Marga Har- bers-Bcldman. R.K kerk: 10.00 uur. pastor Hoge- nelst. Eucharistieviering. Oppas dienst: mevrouw Kcopman-Ophof, Finet Beldman Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 9.30 uur, ds. W.C.C. Polhuijs, Deventer. Uitgangscollecte: J cugdwelzijnswerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11 30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Webbink, Huttenwal 40, Rijssen. Tel. 05480-14140. Behandeling na telefonische afspraak. DierenartsDierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04 Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele- foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06 11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. vember te houden grote jubileum show. De geslaagde taptoe is alvast een leuke opsteker voor de mensen van HMV. Donderdag 11 mei: bloemenactie HMK Vrijdag 12 mei: bloemenactie HMK Zaterdag 13 mei: lompenactie HMV in het buitengebied; tussen 9.00-13.00 uur, start Landelijke Fietsdag bij WV of molen Dijkerhoek. Zondag 14 mei: 11.00 start MAC- Klassieker toertocht bij 't Stuurhuus Maandag 15 mei: 19.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Dinsdag 16 mei: reisje Bejaardensocië teit naar Workum; 14.00 uur, ont vangst Russische dansgroep Alexan- drovsky in het gemeentehuis; 18.15 uur, viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Woensdag 17 mei: 10.15 uur, optre den Russische dansgroep Alexandrov- sky in recreatiezaal Diessenplas. Donderdag 18 mei: afdelingsavond NBvP Holten Zaterdag 20 mei: 9.00-16.00 uur, bloemenmarkt HHV op Smidsbelt; 11.00-12.00 uur, landelijke muziekdag op Smidsbelt en in NH kerk; receptie en feestavond i.v.m. 50-jang bestaan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.30 uur, touwtrektoernooi NTB gewest oost (vierde competitiedag) op touwt rekterrein; 14.00 uur, puzzelrit (jubi- leumrith Dinsdag 23 mei: 19.30 uur, gratis avond voor enkel Sploders in 't Tref punt met optredens van Hoolter Daan- sers en Russsische dansgroep Alexan- drovsky. Donderdag 25 mei: aankomst Pieter pad Milieu Estafette; ponyconcours Bergruitertjes op paardesportterrein Borkeldsweg; 12.00 uur. open dag zwembad Twenhaarsveld Zaterdag 27 mei: Straatvoetbaltoer nooi op sportpark 't Vletgoor; voor- jaarsfeest in de Beuseberg; Zaterdag avond motortoertocht Zondag 28 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn. Maandag 29 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 3 juni: landelijk drumband en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Zaterdag 10 juni: reünie oud- HMV'ers in repetitielokaal Dorps straat; Koningsschieten hoek Aalpols- weg/Markeloseweg; Zondag 11 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; Koetsen- rit De Bergrijders; Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Dinsdag 13 juni: fietsvierdaagse Woensdag 14 juni: 's middags Dor- kas-wandeletappe Holten-Nijverdal. Donderdag 15 juni: fietsvierdaagse Daar één van de bussen vlak voor de erebegraafplaats vast kwam te zitten op een zandpad, zorgde ervoor dat de plechtigheid met een geringe vertraging van start ging. Pech in het verder uitstekend verlopen vervoer door Oad (Foto WV)

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3