Vermoedelijk laatste maal deelname Holterbroek Normaal doet voor tiende keer Splo aan Fietspaden dringend toe aan verbetering Berging/juryruimte voor SV-atletiek 4# Alleen Espelo biedt diverse randactiviteiten Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD Twee woningen in voormalig politiebureau Lekkage aan de sporthal LANDINRICHTINGSWET DONDERDAG 13 APRIL- De afgelopen tijd is door de buurtschappen weer keihard gewerkt aan de opbouw van het paasvuur. Ondanks het natte voorjaar is er veel hout 'anneslept', zodat opnieuw overwegend flinke boakes in vlammen zullen opgaan. Toch klinken er ook negatieve geluiden. Holterbroek heeft dit jaar te kampen met een beschei den ploeg boakenbouwers. Gebrek aan tijd en aan animo, zo laten de organisatoren weten. Zij verwachten daarom dat Holter broek voor de laatste maal deelneemt aan de paasvuurstrijd. De Splose bult ligt op de hoek Vijfhuizenweg/Weustenweg, Beuse- berg aan de Russendijk, Holterbroek aan de Doorlopendedijk en Dijkerhoek aan de Oude Deventerweg. Zaterdagmiddag gaat de paasvuurcommissie op stap om het deskundig oog over de houtstapels te laten glijden, waarna 's avonds in café Tonnie Brands de prijzen bekend worden gemaakt. Daarbij gaat het om zowel het grootste als het mooiste paasvuur. De boakes worden 's avonds Eerste Paasdag rond negen uur ontstoken. De winnende bult door burgemeester D.J. Verhoeven. Zoals gebruikelijk is een speciale paasvuurroute gratis verkrijgbaar bij de VVV. Voordat zaterdagmiddag de jury haar deskundig oordeel over de paasvuren laat glijden, worden op de diverse lokaties nog flink de handen uit de mouwen gestoken. Ook in Splo waar al het hout nog verder tot een volwaardige boake moet worden opgebouwd. De Splose bult staat op circa 3 kilome ter afstand van de bebouwde kom van Holten: op fietsafstand dus. Wanneer er overwegend van het stalen ros gebruik wordt gemaakt, kan iedereen dicht bij net vuur komen, zonder dat men gecon fronteerd wordt met parkeerpro blemen. De route naar het paas vuur is bewegwijzerd. En moch ten de weersomstandigheden te gen zitten: de Sploder boakenbouwers hebben wederom gezorgd voor een grote tent, zodat de ware liefhebbers het vurige schouwspel vanuit de tent kunnen volgen. Skelterrace •Traditiegetrouw hebben de Splo- ders ook voor de zondagmiddag het één en ander in petto. Ditmaal is een aantal trapskelters gehuurd om races mee te houden. De skel ters zijn geschikt voor volwasse nen. Indien de paasweide droog genoeg is, wordt een parcours rond het paasvuur aangelegd. Het is de bedoeling dat er in elke race vier deelnemers tegen elkaar uit komen. De eerste twee gaan door naar de volgende ronde. Met deze skelterrace hopen de organisato ren wederom een attractie te heb ben waar iedereen aan kan deelne men. Ook deelnemers van buiten Splo worden verwacht. Tussen de races door worden skelter-trek- wedstrijden gehouden. Dat is ver gelijkbaar met trekkertrek, zij het dat er nu achter de sketer een sleepwagentje wordt bevestigd dat zo ver mogelijk moet worden ver plaatst. Het sleepwagentje is zo zwaar te maken, dat zelfs de sterk ste man niet verder komt dan twee meter. De lengte van de baan bij deze discipline bedraagt vijftien meter. Deelnemers die zich opge ven voor de skelterrace doen auto matisch mee met de skelter-trek. Er zijn vier klassen waarin getrok ken wordt: tot en met 12 jaar; 13 tot en met 34 jaar; damesklasse; klasse 35 plus. De deelnamekosten bedragen een rijksdaalder per per soon. Voor de klasse tot en met 12 jaar is dat een gulden. Aanmelden is mogelijk bij Herman Nijenhuis, tel. 63273. Wie zich pas op de wedstrijddag opgeeft betaalt het dubbele inschrijfgeld. De wed strijden beginnen om 14.00 uur. Lampions Op het Splose paasvuurprogram ma staat traditiegetrouw ook de lampionoptocht. Een onderdeel dat jaarlijks meer deelnemers trekt. Voorafgegaan door De Braandheultjes wordt het opnieuw een sfeervolle tocht door bosrijk Splo. Bij de Bosschool zijn de lampionnen voor een rijksdaalder vanaf 20.00 uur verkrijgbaar. Voor deze prijs schenkt de oudercom missie bovendien een kop warme chocola. De looptijd naar net paas vuur bedraagt vervolgens onge veer veertig minuten. Voor dege nen die de auto parkeren bij de Bosschool en later op de avond van Ondanks het natte voorjaar is ook dit jaar veel hout 'anneslept' (Foto archief) het paasvuurterrein weer terug willen naar de auto, rijdt om circa 23.00 uur een (gratis) huifkar rich ting school. Om zo dicht mogelijk in de buurt van de Dijkerhoekse kern te zijn, hebben de Dijkerhoekse boaken bouwers ditmaal gekozen voor ee lokatie aan de Oude Deventerweg. Circa 200 meter vanaf de Dijker- hoekseweg. Vorig jaar lag de bult zelfs aan de overkant van de De venterweg. Volgens velen een bij zonder ongunstige plek. In tegen stelling tot de Sploder collega's bieden de Dijkerhoekers geen randactiviteiten. Op het terrein wordt wel een bescheiden tent ge plaatst om de boakenbouwers be schutting te bieden bij eventueel slecht weer. Echt veel last van nattigheid hebben de Dijkerhoe kers niet gehad, temeer daar er met zorg met het vervoer van hout is omgesprongen. Om verkeersop stoppingen op de Oude Deventer weg te voorkomen, wordt ge streefd naar eenrichtingsverkeer ter plekke. In Holterbroek werd in verband met de weersomstandigheden en ook de geringe animo pas begin maart gestart met de opbouw van het paasvuur. De bult ligt aan de Doorplopendedijk op terrein van de familie Veneklaas. Door de te genvallende deelname is dit jaar sprake van een bescheiden paas vuur en ziet het er niet naar uit dat de inmiddels vier jaar achtereen volgens behaalde schoonheidsprijs wederom in de wacht wordt ge sleept. Sterker: door tijdgebrek en gebrek aan animo onder de Hol- terbroekse jeugd ziet het er zelfs naar uit dat Holterbroek voor het laatst deelneemt aan de paasvuur- strijd, opnieuw onder leiding van Harald Tuitert en Edwin Bel- dman. Dankzij goede sponsors is de bouw van de Holterbroekse boake toch mogelijk gemaakt. „Want een paasvuur kost niet al leen veel tijd, maar ook veel geld," aldus de boakenbouwers, die dit keer geen randactiviteit in petto hebben. De houtstapel wordt Eer ste Paasdag om 21.00 uur in brand gestoken door mevrouw Venek laas. De Holterbroekse boaken bouwers laten weten dat er vol doende hout is. Extra aanleveren is dus niet meer nodig. Zaterdag 22 april is het weer zover. Dan doet de Achterhoekse groep Normaal Espelo aan. Voor de tiende keer alweer is de feest tent aan de Pasmansweg (terrein Appeljan) het decor voor een uit zinnig optreden dat dit keer on der de noemer "Wi-j luusteren of niet' wordt afgewerkt. Zelf viert Normaal dit jaar het 20- jarig jubileum, reden om tijdens de 120 optredens durende veldtocht het hele repertoire van de afgelo pen twee decennia nog eens de revu te laten passeren. Het gemo derniseerde decor, door zanger Bennie Jolink zelf ontworpen, be staat o.a. uit reusachtige opblaase- lementen en op het podium verrijst voor het eerst ook een stro- en confettikanon. De organisatoren in Espelo hebben als extra service aan jeugdige Normaal-fans een aparte 'hökertjestent' ingericht met een directe ingang naar de ruimte direct voor het podium die met hekken is afgescheiden van de Het thema voor de Veldtocht 1995 niet! (Eigen foto). uitzinnige 'stagedivers' die zich normaal gesproken in het gewoel van de strijd werpen. Door de van Normaal is "Wi-j luusteren of De sportcommissie mag vanavond advies uitbrengen over het voor stel tot subsidiëring van de bouw van een berging/jury ruimte op sportcomplex De Meermans kamp, specifiek ten behoeve van de SV Holten afdeling atletiek. Het gaat om een bedrag van 25.000 gulden. De hoogte van het bedrag is gerelateerd aan de oppervlakte van de berging en de juryruimte ten opzichte van de oppervlakte van het totale gebouw (28'/2 tegen over 48 vierkante meter). Door de SV Holten te treffen voorzienin gen als een verzorgingsruimte, aansluiting op de riolering, water en electriciteit ten behoeve van onder meer een toilet, werden van wege de aanwezigheid van deze voorzieningen in de centrale ac commodatie niet subsidiabel be oordeeld. Hoewel de SV Holten enkele bezuinigingen heeft aange bracht in het oorspronkelijke plan, is de oppervlakte van het gebouw gelijk gebleven, zodat er volgens de gemeente geen aanleiding is om af te wijken van de eerder gemaak te verdeelsleutel en toegezegde (maximale) subsidie van 25.000 gulden. Het bedrag komt overi gens niet voor op het investerings schema 1995, maar is afkomstig van een niet gedane investering in het zwembad in 1993. Als de bouw gereed is wordt de zaak verrekend zoals eerder aangegeven, exclusief dus de niet-subsidiabele voorzie ningen en met een maximum van 25 mille. De totale bouwkosten worden geschat op ongeveer 43.000 gulden. grote toeloop van jongeren wordt alleen lagere schooljeugd tot deze ruimte toegelaten. Om met name de aan- en doorvoer van de nodige glazen bier soepel te laten verlopen is een logistieke aanpassing aan de tent gedaan. Voor het eerst staan De Fienpreu- vers nu aan beide zijden van de tent opgesteld met de biertap. Daarbij wordt de veiligheid niet uit het oog verloren, getuige de aanwezige nooduitgangen. Gevolg van dat alles is wel dat de tent iets langer en vooral iets breder is dan voorgaan de jaren. Skeeter Beeter Ook het voorprogramma belooft dit jaar iets bijzonders te worden met voor het eerst een band die voor het grootste deel van eigen bodem komt: Skeeter Beeter. Eer der speelden ze al in het voorpro gramma van Boh Foi toch en nu dus voor een massaal gehoor van een paar duizend man. Skeeter Beeter is onlangs versterkt met het echtpaar Maatkamp dat de zang voor haar rekening neemt. Het voorprogramma begint ouderwets vroeg waarna Normaal tegen half tien op het podium wordt ver wacht. De fietspaden in Holten verkeren in slechte staat. Dat concludeer- de-secretaris L. de Lange van de Recreatiegemeenschap Salland maandagavond tijdens de leden vergadering van de VW in zaal Vosman. Naar zijn zeggen vol doen de paden niet meer aan de eisen van comfort, breedte en veiligheid en gelet op de fietspa den elders (waarbij hij doelde op de fietsprovincie bij uitstek Drente) zouden ze ook uit con- currentieoverweging hoognodig moeten worden opgeknapt. De mening van het schap viel van zelfsprekend in goede aarde bij de WV, die al meermalen aandrong op verbetering van de fietspaden en zelfs heeft aangegeven waar de hoogste prioriteit ligt. De Lange vertelde dat het schap, dat zich voor negen gemeenten in de omge ving waaronder Holten en Hellen- doorn inspant om de recreatieve infrastructurr in stand te brengen en te houden, in Hellendoorn en Holten ruim 63 kilometer fietspad beheert en onderhoudt. Vijftig ki lometer daarvan bevindt zich op de heuvelrug. Jaarlijks kost dat zo'n 165.000 gulden aan onder houd. Eind 1993 heeft het schap bij de provincie een voorstel inge diend tot verbetering van het fiets- padennet op de Sallandse Heuvel rug. De situatie in met name Hol ten noemde hij verontrustend. „Holten heeft van oudsher veel fietspaden. Destijds hebben wij ook fietspaden aangelegd met de standaard breedte van een meter. Nu is hier weliswaar voldoende aanbod aan fietspaden, maar de kwaliteit ervan laat inmiddels sterk te wensen over. Ze zouden onder meer moeten worden verbreed tot 150 meter en op sommige plekken zelfs tot 2 meter,aldus De Lange. Opknappen en verharden met 're cycled' asfalt kost naar zijn zeggen circa een ton per kilometer. Zou het schap de helft van de 63 kilo meter pad reconstrueren, dan be tekent dat een investering van drie miljoen gulden. „In een tijd van steeds meer bezuinigen lijkt een hogere bijdrage van de gemeenten niet haalbaar. Als er dus geen flin ke financiële bijdrage komt van onder meer de provincie, dan zit dat opknappen er abslouut niet in," waarschuwde hij. Desondanks is het schap voorzich tig begonnen met het opknappen van enkele fietspaden. In 1992 werd een deel aangepakt in Olst, in 1993 en 1994 twee fietspaden (langs de Plaggenweg en het Beu kenlaantje) in Holten en voor dit jaar is opnieuw subsidie aange vraagd voor een stuk fietspad op de heuvelrug. „Maar als we in dit tempo doorgaan mag het duidelijk zijn dat de totale opknapbeurt van het fietspadennet hier nog vele ja ren in beslag zal nemen," aldus De Lange, die tussendoor ook de schijnwerper richtte op het zo veelbesproken BIB-rapport (over de bestemming, inrichting en be heer van de Sallandse Heuvelrug, red.), dat ook tot zijn ergernis nog steeds niet openbaar is. Dat de afsluiting van de Toeristenweg daarin voor velen als belangrijkste onderwerp geldt, noemde hij een verkeerde zaak: „Het verhaal heeft veel meer facetten. Ik zou het daarom toejuichen als al die facet ten eens in een publieke discussie zouden worden besproken." De Lange benadrukte het belang van een goed beheer van de heuvelrug, opdat ook volgende generaties kunnen genieten van het natuur schoon. De verhuur van het voormalige politiekantoor, thans eigendom van de gemeente, is eindelijk rond. Beneden huist enerzijds het Lo kaal Aanspreek Punt van de regio politie, anderzijds is de ruimte ver huurd aan de praktijk voor Inte grale Geneeskunde van Rita Bel- dman. Burgemeester Verhoeven laat weten dat nu ook de bovenver dieping vergeven is. Er komen twee wooneenheden. Ze worden gehuurd door jongeren. Volgens Verhoeven moeten er wel nog wat aanpassingen gebeuren alvorens de verdieping als zodanig in gebruik kan worden genomen. De bijbe horende garages zijn verhuurd aan derden. Om de lekkage aan de noordgevel van sporthal 't Mossink te herstel len vragen B en W de gemeente raad een krediet van 9000 gulden beschikbaar te stellen. Het voor stel passeert vanavond eerst de sportcommissie. Die vergadert vanaf 19.30 uur in het gemeente huis. Daar de feitelijke oorzaak OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. BOUWVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - bouw carport Fazanten weg 32; - bouw woonhuis met berging en carport Erve Wiegmannink 12; 2. KAPVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - 3 grove dennen en 1 Amerikaanse eik Postweg 45; 3. VOORTS IS VERGUNNING, ONTHEFFING E.D. VERLEEND VOOR: - sloop woonhuis Valkenweg 1 - instellen éénrichtingsverkeer Russendijk t.b.v. paasvuur (16 april 1995); - pony-concours PC „De Bergruitertjes" (25 mei 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - veranderen winkelpand Kerkstraat (ongen.) (20 maart 1995); - bouw carport met berging Larenseweg 48 (28 maart 1995); - bouw garage/berging en berging Dijkerhoekseweg 20 en 20a (4 april 1995); - uitbreiden garage Mr G. Vixseboxsestraat 1 (4 april 1995). De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF Op 14 april a.s. (Goede Vrijdag) zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerf voor het publiek gesloten. WIJZIGING HUISVUILINZAMELING In verband met de komende feestdagen (Pasen) zal de regeling voor het inzamelen van huisvuil als volgt worden gewijzigd: het huisvuil van 2e paasdag (17 april) wordt ingezameld op dinsdag 18 april (grijze container). VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN „KOM HOLTEN-NOORD" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 17 april 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „Kom Holten-Noord". Dit verzoek heeft betrekking op het bouwen van een woonhuis met garage op het perceel kada straal bekend gemeente Holten, sectie F, nr. 4316, plaatselijk bekend als Kerkhofsweg (ongen.). Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „Kom Holten-Noord" voor genoemd perceel geldende bestemming „recreatieve doeleinden, categorie P (park)", artikel 11Een aanvraag om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een voorgenomen herziening van het bestemmings plan, zoals aangegeven in de door de raad van deze gemeente op 24 oktober 1994 vastgestelde notitie „Ontwikkelingsvisie Holten-Kom", zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smids belt 6, 7451 BL Holten. Holten, 13 april 1995 De burgemeester, D. J. Verhoeven RICHTLIJNEN STRAATVERSIERING 1. Beplanting en bogen moeten tenminste 10 meter uit de hoeken van straten worden geplaatst. Palen e.d. moeten tenminste 50 cm vanaf de wegrand worden geplaatst (trottoirband 1 tegel); wanneer er minder dan 3 tegels loopruimte overblijft, moeten de palen zover mogelijk van de weg worden geplaatst, zodat een zo breed mogelijk trottoir overblijft. 2. De doorrijhoogte moet minimaal 4.50 meter bedragen. 3. De straatversiering mag het zicht op verkeersborden e.d. niet belemmeren. 4. De straatversiering mag geen hinder opleveren voor het openbaar verkeer en mag de verkeers veiligheid niet in gevaar brengen. 5. Het gebruik van deugdelijk materiaal is verplicht. 6. Voor het plaatsen van bogen moet vooraf overleg gepleegd worden met de direkteur van gemeentewerken en is voor wat betreft de technische voorzieningen (stabiliteit e.d.) zijn goed keuring vereist. Voor het aanbrengen van andere straatversiering wordt overleg vooraf geadvi seerd. 7. Straattegels e.d. moeten worden opgeslagen en direkt na het verwijderen van de straatversie ring weer worden aangebracht; geen kapotte tegels verwerken, deze kunnen op de gemeente- werf worden geruild voor hele tegels. 8. Wanneer aansluiting op de openbare verlichting gewenst wordt, moet kontakt opgenomen worden met de IJsselmij. De aansluitkosten zijn voor rekening van de aanvrager. 9. In verband met de aanwezigheid van kabels en leidingen mag in trottoirs niet geboord worden. 10. De gemeente kan niet aansprakelijk gesteld worden voor schade enz. als gevolg van de straatversiering. N.B. De straten/buurten die willen deelnemen aan de wedstrijd, moeten zich hiervoor vooraf aanmelden. Het aanmeldingsformulier is verkrijgbaar bij de V.V.V. ONTHEFFING STRAAT- EN BUURTFEESTEN In het programma van de Stichting Viering Nationale Feestdagen, is de avond van 29 april (viering Koninginnedag) tot aan het vuurwerk van 22.30 uur vrij gehouden t.b.v. straat- en buurtfeesten. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten voor deze feesten een algemene onthef fing te verlenen, voorzover deze plaatsvinden op particulier terrein of in particuliere gebouwen. Aan deze algemene ontheffing zijn de volgende voorwaarden verbonden: 1De feesten dienen om 01.00 uur te zijn afgelopen. 2. Aanwijzingen door of namens de politie gegeven, dienen stipt te worden opgevolgd. 3. De omwonenden van het terrein c.q. het gebouw dienen vroegtijdig te worden geïnformeerd over de te houden aktiviteiten. Voorkomen moet worden dat overlast aan omwonenden wordt veroor zaakt. Voor aktiviteiten die niet aan deze voorwaarden voldoen (b.v. andere dag en/of feesten op open baar terrein) moet op de gebruikelijke wijze ontheffing worden gevraagd bij het college van burge meester en wethouders, t.a.v. de afdeling algemene zaken, postbus 13, 7450 AA Holten. Ruilverkaveling „LAREN" Kennisgeving ingevolge artikel 213, derde lid, juncto artikel 199, derde lid TERINZAGELEGGING PROCES-VERBAAL VAN AANWIJZINGEN EN LIJST DER GELDELIJKE REGELINGEN De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling „Laren" deelt u mede, dat gedurende één maand, van 19 april tot en met 18 mei 1995 (met uitzondering van 5 mei 1995). in het kantoor van de ruilverkaveling „Laren", Rengersweg 2 te Laren, op werkdagen (behalve op de zaterdagen) 's-morgens van 9.00 uur tot 12.00 uur en 's-middags van 13.30 uur tot 16.00 uur voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen: a. de lijst der geldelijke regelingen, bedoeld in artikel 212, eerste lid; b. het proces-verbaal van aanwijzingen, bedoeld in artikel 210, derde lid. Uiterlijk de veertiende dag na de laatste dag. waarop de in artikel 213, tweede lid, bedoelde stukken ter inzage hebben gelegen (dus tot en met 1 juni 1995), kan iedere belanghebbende schriftelijk zijn bezwaren tegen de lijst der geldelijke regelingen bij de Landinrichtingscommissie indienen. (adres: Secretaris Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling „Laren", Postbus 59 7140 AB Groenlo). Laren, maart 1995 De Landinrichtingscommissie voornoemd, G. J. Harkink, voorzitter ir. M. H. de Jong, secretaris van de lekkage niet exact te achter halen is moeten eerst de bestaande rabatdelen aan de noordkant ge- deelteijk verwijderd worden, zo dat aan de hand hiervan de juiste maatregelen kunnen worden ge troffen. De werkzaamheden wor den opgedragen aan bouwbedrijf Paalman-Tempelman en schilder Maats.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5