Totstandkoming van de Canadese Begraafplaats t Schuiert Maaltijd te velde voor Canadezen Zakelijk BEKEKEN WELZIJN OUDEREN Mooi gekleed Uit het politierapport kerkdiensten HOLTENS NIEUWSBLAD Collectanten gezocht Paaseieren puzzel H.H.V met kans op Wat moet u doen? Lever deze dan vóór 22 april a.s. in bij: Ontvlechting van Holten uit gewest Bejaardensoos medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 13 APRIL- Een maar liefst zestig meter hoog monument waarvan de top aan de voorzijde verlicht zou worden en tot in Duitsland zichtbaar moest zijn. Dat was het meest opmerkelijke in de plannen voor een Canadese oorlogsbegraaf plaats waarmee Lt.-Colonel en Lt. Davidson in oktober 1945 bij burgemeester mr. W.H. Enklaar aanklopten. De commandant van het tweede Canadese Leger korps Lt.-General G.G. Simonds was in dat najaar de Holterberg doorkruist en achtte deze omge ving een geschikte plek voor zo'n begraafplaats. Of zijn onderge schikten dat maar even wilden regelen op het Holtense gemeen tehuis? Het Canadian War Ce metery kwam er, maar wel zon der imposante gedenknaald. Eenmaal bekomen van de schrik vertrok Holtens burgervader nog diezelfde dag in een open jeep van het Canadese leger naar Groes- beek om zich op de hoogte te stellen van de problemen die zich bij de realisatie van een dergelijk massaal project zoal konden voor doen. In Groesbeek immers was men, evenals in Bergen op Zoom al bezig met de aanleg van een Cana dese begraafplaats voor al die ge sneuvelde bevrijders. Het ritje van 160 kilometer in de gure oktober maand ging Enklaar niet in zijn kouwe kleren zitten, maar een maal terug was hij gewonnen voor de plannen. En toen de wethou ders Veneklaas Slots en Lande- weerd zich even enthousiast toon den kreeg Holtens burgemeester alle vrijheid om het immense pro ject tot stand te brengen. De aanleg van de Canadese Begraafplaats werd in 1946 ter hand genomen. In dat jaar werden ook de eerste gesneuvelden ter aarde besteld. (Foto archief) Grond nodig Allereerst moest er een stuk grond komen. Aanvankelijk dacht men aan het terrein ten noorden van hotel Hoog Holten, maar de eige naren (Ter Horst uit Rijssen) wil den daar niet aan meewerken. Toen werd het toenmalig hoofd van de openbare lagere school in Dijkerhoek, H. Sterringa, bena derd die over enkele hectares bos grond op de helling van de Wul- lenberg beschikte. Die wilde wel meewerken en toen ook het minis terie van Oorlog het eens werd over de prijs (de grond zou door de Nederlandse regering aan Canada worden geschonken) kon de vol gende fase worden ingezet. Daarin moest Enklaar in de slag met het bestuur van het Overijsselsch Landschap dat, gealarmeerd door berichten in de pers, polshoogte kwam nemen op de Holterberg. Maar met een verwijzing naar de opoffering van de Canadese be vrijders en dat het toch niet gepast zou zijn bezwaar te maken tegen het gebruik van zes hectare na tuurgebied als laatste rustplaats voor de gevallenen, toomden ook zij in. Vooral nadat op verzoek van de burgemeester het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen een landschapsarchitect had ingeschakeld om op kosten van de overheid te helpen bij het Na afloop van de grootse ceremo nie die donderdagochtend 4 mei op de Canadese begrafplaats plaatsheeft, wordt de 4000 Cana dese gasten een maaltijd te velde aangeboden. Hiervoor worden door Broodfabriek Schipper (hoofdvestiging Emmeloord) gra tis -16.000 broodjes geleverd. Me- atpoint Lupack zorgt voor gratis beleg en 4000 hotdogs. De PMC levert de benodigde veldkeukens en bemanning. Technische onder steuning (mankracht, materieel, bewaking) is er voorts van ge meentewerken, de Regiopolitie Salland, brandweer en marechaus see en de beheerders van de be graafplaats. Dat zijn de Common wealth War Graves Commission en de heren H. Krieger en A. Deijk. Om de zaak in goede banen te leiden is er tevens assistentie van leden van de plaatselijke vrouwen organisaties. De dames assisteren bij het smeren en beleggen van de broodjes. Die voorbereiding ge beurt in de kantine van de SV Holten op sportpark De Meer manskamp. De dames steken eveneens de handen uit de mou wen bij het serveren en treden bovendien op als gastvrouw bij de aankomst van de Canadezen. Een ontwerp en de aanleg van de be graafplaats. In terrasvorm Overigens gebeurde het ontwerp van de begraafplaats bij nader in zien toch door de Commonwealth Wargraves Commission zelf. De aanleg werd verzorgd door Cana dese militairen die op hun repatrië ring wachtten. Al spoedig konden de eerste gesneuvelden na een kor te plechtigheid ter aarde worden besteld op het in terrasvorm aan gelegde terrein. Daarbij ging het om in Holten zelf gesneuvelde sol daten zoals sergeant E.J. England die als eerste werd begraven. Bijna 1400 lotgenoten zouden volgen, voornamelijk in Noord- en Oost Nederland en in Noord-Duitsland gesneuvelde soldaten. Tot in de zomer van 1946 was men bezig met het delven van graven op de in een groene grasvlakte met prachti ge heidetuin herschapen begraaf plaats. Het deel, dat uiteindelijk niet nodig bleek, werd aan de na tuur teruggegeven. Als wat be scheidener gedenkteken werd het witte Cross of Sacrifice opgericht. Een fraai terrein is één, maar on derhoud daarvan is een tweede. Dat was vanaf 1953 in de ver trouwde handen van de Engels man Charles W. Reeves die door de Commonwealth Wargraves en spandiensten. De gehele uitvoe- Commission werd aangesteld als ring staat onder supervisie van beheerder. Reeves was sinds 1948 Wim Klein Velderman. a| werkzaam in Groesbeek en op De landelijke belangstelling voor de Engelse begraafplaats in Nijme- de herdenking op de Canadese gen en zorgde er in Holten tot begraafplaats is groot. Vele ver- 1980 voor dat begraafplaats en hei- zoeken zijn binnengekomen om detuin er steeds onberispelijk bij- de plechtigheid bij te wonen. Ook lagen, van tal van groepen Canadezen, die elders in het land verblijven Zware last gedurende de mei-perdiode. Ruimtegebrek is er de oorzaak van dat particperen op 4 mei helaas niet mogelijk is. Daarom heeft de orga nisatie besloten om op woensdag middag 3 mei twee extra herden kingsbijeenkomsten te houden, zodat zoveel mogelijk Canadezen en belangstellenden een herden king in Holten kan worden aange boden. Deze twee diensten heb ben plaats om 14.30 uur en om 17.00 uur. Holtenaren die geen kaart voor 4 mei hebben gekregen, kunnen vanzelfsprekend één van deze diensten bijwonen. Daarbij moet wel worden aangetekend dat de omgeving van de begraafplaats ook deze middag geheel afgesloten is en deze enkel te voet bereikbaar asresten van de Canadese veteraan Digby Smith die na een slepende ziekte in Winnipeg was overleden en in zijn testament had vastgelegd dat zijn stoffelijke resten moesten worden bijgezet in het graf van zijn oorlogsvriend Francis Wel- burn. Bij een eerder bezoek aan Holten in 1980 was hij diep onder de indruk geraakt van de begraaf plaats op de Holterberg. Dat hij de hevige gevechten op 20 april 1945 in Noord-Duitsland, zij het ge wond, had overleefd en zijn vriend niet heeft hij zijn hele verdere leven als een zware last meegedra gen. In de avond van 3 april werd ge poogd in te breken in een woning aan de Verzetstraat. Via de achter deur probeerde men binnen te ko men. Een gedeelte van het slot had men reeds vernield. Vermoedelijk door de thuiskomst van de bewo ners is men gestoord en nam men de benen. Op 5 april werd een verkeerscon trole gehouden op de Deventer- weg, waarbij speciaal werd gelet op het dragen van autogordels. Vijf autobestuurders werden ge verbaliseerd voor het niet dragen van de gordel. Drie jongemannen werden bij C 1000 op heterdaad betrapt toen zij enkele pakjes sigaretten wegna men zonder af te rekenen. Tegen de jongelui is proces-verbaal opge maakt. Eveneens op 5 april vond een aan rijding plaats tussen twee perso nenauto's op de kruising Deven- terweg-Maneschijnsweg. Hier werd geen voorrang verleend door een van de bestuurders. Een van de betrokkenen werd met een hoofd wond overgebracht naar een zie kenhuis te Deventer. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. Op 7 april werd een schoudertas gestolen van een bezoekster van het AC-restaurant. De tas hing over een leuning van een stoel, toen een onbekende kans zag deze tas weg te nemen zonder dat dit direct werd opgemerkt. In de tas bevonden zich waardepapieren en enig geld. Door nog onbekende oorzaak viel een hek om bij de Amro-bank aan de Dorpsstraat. In verband met de verbouwing van deze bank was dit hek geplaatst. Het hekwerk viel op een geparkeerde auto en werd daardoor beschadigd. Op 8 april geraakte een personen auto van de rijbaan van de Al. De bestuurder kreeg een epilepsieaan- val en verloor daardoor de macht over het stuur. De auto liep enige schade op, doch de bestuurder kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Op 10 april werd door een oplet tende inwoner uit onze gemeente geconstateerd dat een verdachte auto reed op de Rijssenseweg en bij een woning wegreed met ge doofde lichten. Achter de auto was een aanhangwagen gekoppeld. De auto met inzittenden kon in Rijs sen worden aangehouden. Bij na der onderzoek bleek de aanhang wagen met daarop een tuintractor in Rijssen was gestolen. Beide ver dachten werden ingesloten. Nog niet duidelijk is wat deze lieden in Holten hadden te zoeken. Op 10 april werd geconstateerd dat diverse vernielingen waren ge pleegd aan in aanbouw zijnde wo ningen op het Lukensveld. Zo werden elektrische leidingen en dakpannen vernield. Uit het on derzoek is gebleken dat regelmatig jongelui vertoeven op dit bouw terrein. Dat zij daar niets hebben te zoeken is duidelijk. Ouders hebben hierin zeker een taak om toe te zien wat hun lieve jeugd uitspookt. club van vrijwilligers staat de orga nisatie voorts bij met allerlei hand- Overigens vond op een druilerige ochtend in 1982 nog een teraarde bestelling plaats. En wel van de Van 16 tot en met 22 april wordt ook in Holten de lan delijke collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten gehouden. In Holten wordt deze collecte georganiseerd door de Sport- commissie met medewerking van een groot aantal sportver enigingen. Desondanks kan de Sportcommissie nog een aantal collectanten gebruiken. Aanmelden is mogelijk bij se cretaris Hans Wissink, tel. 73860 (tijdens kantooruren). De Stichting NFSG zet zich al twintig jaar in om zowel de -Wedstrijd- als recreatiesport voor gehandicapten te finan cieel te steunen. Met de op brengst van de collecte wor den projecten voor de gehan dicaptensport gefinancierd. Morgen, vrijdag 14 april opent het nieuwe tuincentrum-hoveniersbe drijf Mulder van Eddie en Ria Mulder de poorten voor het publiek. Het bedrijf is gevestigd aan de Jeurlinksweg 5, tel. 62890 (bgg 63923). Mulder beschikt nu over een perceel van ruim 3500 vierkante meter, waarop een opvallend kantoortje is gebouwd. Voor de klanten is daarin zelfs een koffiehoek met terras ingericht. Het terrein is voorzien van een ruime parkeergelegenheid, zodat er geen auto's langs de weg geparkeerd hoeven te staan. Voor de collectie vaste planten is voor 320 kisten aan ruimte beschikbaar, een uitbreiding met ruim vijftig procent. Mulder heeft de uitbreiding vooral gezocht in een nieuw assortiment vijvers, met accessoires, cleaners, folies en planten. Verder is er een ruime keus aan buiten- en tuinverlichting. Het bedrijf levert wel twaalf soorten, variërend van gietijzer tot kunststof. Parkartikelen, zoals zaden, meststoffen en dergelijke zijn nu eveneens verkrijgbaar. Ook nieuw is het volledige assortiment tuingereedschappen. Tuinliefhebbers kunnen er tevens terecht voor diverse soorten gaas en afrasteringen, maar ook voor grint (los of gezakt) en vulzand. Opvallend is het complete pakket tuintimmer- hout van het merk 'Holgard'. Verder is er ruim keus aan bankjes, schermen, speeltoestellen en tuinhuisjes. Rond Pinksteren hoopt Eddie Mulder zo ver te zijn dat hij de klant kan laten kennismaken met zijn modeltuinen. Er komen er zes, telkens 36 vierkante meter groot. De tuinen worden in boeren-, Engelse-, Japanse-, water-, hout/vlonder- en rots/steenstijl aangelegd. Het geeft de klant een breed beeld van wat er op tuingebied allemaal mogelijk is. Ten slotte kan men bij Eddie Mulder terecht voor een geheel nieuw, eigentijds tuinontwerp. Binnenkort hoopt hij een nieuw systeem voor ontwer pen in te voeren. Bovendien is Mulder gespecialiseerd in tuinaanleg- en onderhoud. Grotere bestellingen aan planten en goederen, worden door het bedrijf franco thuis afgeleverd. Tijdens de eerste dagen na de opening is er voor iedere klant een kleine attentie. Verlengd Tot en met 21 april is er in het oude kruisgebouw aan de Gaardenstraat gelegenheid om brochures en fol ders in te zien en evt. mee te nemen die allemaal betrekking hebben op het thema "veiligheid in en om huis". Wij besteden hier de laatste weken veel aandacht aan, omdat er relatief bijzonder veel ongevallen bij ouderen in en om huis plaats vinden. Ongevallen met soms heel nare gevolgen voor het nog kun nen lopen, fietsen en dergelijke. Voorkomen is beter dan genezen, zegt een bekend spreekwoord. Dat voorkomen willen wij u met deze informatieve actie onder de aandacht brengen. Steunbeueels, anti-slip matjes, een wat fellere lamp, soms gaat het om kleine zaken. U kunt ervoor terecht op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. In de kamer direct naast de ingang. PCOB Donderdagmiddag 20 april houdt de PCOB om 14.30 uur haar jaar vergadering in De Kandelaar. Na de bespreking van het jaarverslag en het aftreden van J. Beldman als bestuurslid, wordt na de pauze gediscussieerd over het thema "Hoe verder met de jaren die voor ons liggen?". Daarbij wordt in ge gaan op taken die de PCOB moge lijk kan vervullen, zoals die van belangenbehartiger van ouderen, die van gezelligheidsvereniging en die van organisatie die vooral alge mene informatie biedt aan de le den. Bij de taak van belangenbe hartiger wordt ook gesproken over mogelijkheden dit over te dragen of samen te doen met de landelijke PCOB, de SWOH, een eventueel op te richten senioren raad, een ouderenpartij of andere politieke partij. Tevens wordt ge discussieerd over de wijze van sa menwerking met de ANBO. Uitstapje PCOB Op 10 mei vindt het uitstapje van de PCOB plaats. De toent gaat naar Elburg, waar 's morgens de kruidentuin van de firma dokter Vogel wordt bezocht. Na een lunch kan iedereen 's middags vrij rondkijken in Elburg. De geraam de kosten bedragen f 35,= p.p. SWOH Op 17, 18 en 20 april is de project leidster van de SWOH vanwege Pasen en een kleine vakantie niet op kantoor bereikbaar. Voor sto ring aan uw alarmapparatuur, of het laten weghalen van het appa raat belt u naar Diessenplas tel. 62505. GRATIS BLOEMEN bloemen, beschikbaar gesteld door de Holtense Handelsvereniging. In deze krant staan in diverse advertenties eieren, (afb. eieren zoals op voorpagina). Tel het totale aantal en vul dit in op onder staande bon, samen met naam, adres, woonplaats en tél.nr. Maak een slagzin of rijmpje m.b.t. Pasen. Holtens Nieuwsblad Kerkhofsweg 18 Holten 7451 BG Het juiste aantal eieren is: Slagzin: I I I I Naam:. I I Adres: I Postc.A/Voonpl.: Inleveren voor 22 april a.s. Tel.nr.:I I Medewerkers v/d krant en winkeliers zijn uitgesloten van deelname. De slagzinnen zijn eigendom v/d H.H.V. en kunnen vrij voor publiciteitsdoeleinden worden gebruikt. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Winnaars worden bekend gemaakt in het Holtens Nieuwsblad van 27 april a.s. en ontvangen bovendien schriftelijk bericht. Op zeer korte termijn begint de ontvlechting van Holten uit het gewest Midden-IJssel. Aldus bur gemeester D.J. Verhoeven tijdens de gecombineerde vergadering van de raadscomissies algemeen be stuurlijke zaken, ruimtelijke orde ning en financin. Daarbij gaat het om de afkoopsom, die naast Hol ten ook de gemeente Raalte aan het gewest moeten betalen. Holten verlaat Midden-IJssel gefaseerd en treedt dan eveneens geleidelijk toe tot de nieuwe Regio Twente, Raal te stapt over naar de Regio IJssel- Vecht. In een besloten raadsverga dering is enige tijd geleden beslo ten binnen welke grenzen de af koopsom zou mogen liggen. Volgens Verhoeven is daar in de onderhandelingen met het dage lijks bestuur van Midden-IJssel re delijk aan voldaan: „We blijven erbinnen, maar dan wel dicht bij de bovengrens." De burgemeester verwachtte dat de partijen elkaar zeker zullen vinden. Vandaag ver gadert het algemeen bestuur van Midden-IJssel en zal blijken of men akkoord kan gaan met de afkoopsommen van beide gemeen ten. Tijdens de vorige week gehouden bijeenkomst van de Bejaardenso ciëteit vertelde en las G.JLangen- barg voor uit een legende over een koning en de abt van een klooster. Een raadsel moest worden opge lost en een schaapherder zorgde daarbij voor de juiste oplossing. Na de pauze hielden de soosgan- gers zich bezig met een raadspel. Aan de hand van tekeningen en plaatjes moest geraden worden om welke spreekwoorden of gezegdes het ging. Een leerzame bezigheid. Ned. Herv. Kerk: Donderdag 13 april: 19.30 uur, da. J. W den Hertog. Dienst van Schrift en Tafel. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds Vrijdag 14 april: 19.30 uur, ds. A.J. Leerink Zaterdag 15 april: 22.00 uur, ds. S.M Roozen- boom en pastor Hogenelst, oec. Paas wake. Zondag 16 april: 8.30 uur, da. J. W. den Hertog. Gezinsdienst. Col lecte in dienst: Diaconie. Oppasdienst: mevrouw Oldenmenger, Marije Ol- denmenger. 10.00 uur, da. J W. den Hertog. M.m.v. kerkkoor. Geen ne- vendienst. Oppasdienst: mevrouw Van Coeverden, Gerianne Kolkman. Uitgangscollecte: paascollecte alg. ker- kewerk Maandag 17 april in De Kan delaar: 10.00 uur, ds. S.M. Roozen- boom. Gezamenlijke gezinsdienst, m.m.v. rk jongerenkoor. Collecte in dienst: kerk. Oppasdienst: mevrouw Stam, Mariska Oonk. Dijkerhoek: Vrijdag 14 april: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Dienst van Schrift en Tafel. Zondag 16 april: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Paascollecte alg. kerkewerk. Diessenplas: woensdag 19 april: Leger des Heils. Geref. kerk: Vrijdag 14 april: 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Collecte: kerk. Zondag 16 april: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. G.A. van den Berg, Rijssen. Collecte: missionair werk in Nederland. Kindemevi dienst groep 2 en 3 o.l.v. Jeanet A; stoot, groep 4 en 5 o.l.v. Herma Hu man; groep 6 en 7 o.l.v. Chris Offr ga. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henrië Saalmink, Susan Rietman, Hannt Baerends; 4-6 jaar: Klary Offrini Werkman, Sabrina Paalman. Maand 17 april: 9.30 uur, ds. S.M. Roozt boom Gezamenlijke dienst. Collec alg. christelijke doeleinden. Opp: dienst 0-3 jaar: Anita Bolink-Sta Gery de Bie-Bolink, Evelyn Hulsma van der Meulen. R.K kerk: Vrijdag 14 april: Goe Vrijdag. Geboden vasten- en ontho dingsdag. Zaterdag 15 april: 22. uur, pastor Hogenelst en ds. S.l Roozenboom, oecumenische paasw ke in de hervormde kerk. Zondag april: 10.00 uur: Eucharistievieri m.m.v. jongerenkoor. Oppasdien mevrouw Van Coeverden, Gerian Kolkman. Evangelie gemeente: Geskesdijk Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bi stond 19.00. Okkenbroek: Zaterdag 15 apr 22.00 uur, ds. J.F. Scheffer, Paaswak Zondag 16 april: 10.00 uur, ds. J. Scheffer, m.m.v. zanggroep. Ui gangscollecte: algemeen kerkewerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laa ste vrijdag van de maand van 10.30 u tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.( j uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: 14/15 april: F. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen. Tel. 05480- 14569. 16/17 april: L. Mees ten Oever, Noordachtereschweg 8a, Markelo. Tel. 05476-2992. Behandeling na tele fonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis- zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vr dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraa Kantoor Holten, Gaardenstraat 2 tel. 0546-362784. Spreekuren: maa dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vc gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, 62755, Spreekuur: dinsdag van 9.00 V 10.00 uur, donderdag van 13.00 i 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaa denstraat 29, Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachto ferhulp is 24 uur per dag bereikba (tel. 05720-60922). Buiten spreekurt worden met doorgeschakeld naar Bui Slachtofferhulp Deventer of Telefon sche Hulpdienst. De spreekuren zi op woensdag van 9 -11 uur in h politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag t nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 4 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-1 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdien gemeentewerken is 24 uur per d: bereikbaar (tel. 61972) voor klachte over bijvoorbeeld kapotte riolering: pompen, niet brandende straatverlicl ting, gaten in het wegdek of andei storingen. Buiten kantooruren kunt uw naam, adres, telefoonnummer e aard van de klacht inspreken op ee band, waarna de dienstdoende stc ringsambtenaar automatisch bericl krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, rt gio-inspecteur, tel. 05480-1717] werkgroep Holten: E. Grootewal, t. 05731-1538. Energievoorziening: NV Regiona; Energiebedrijf IJsselmij Salland, Dt venter. Tel. 05700-91100, tijdens kar tooruren. Storingen gas/elektra (dag e nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wc ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand morgens van 10.15-12.15 uur; ieder 3e dinsdag van de maand 's middag van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 2 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.3 uur en 18.30-20.30 uur, woensda 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 i zaterdag van 10.00-12.00 uur. Donderdag 13 april: 19.30 uur, verga dering sportcommissie in gemeente huis Zaterdag 15 april: v.a. 8.00 uur, start Overijsselse heuvelrug(wandel)tocht over diverse afstanden bij De Biester; paasvuurkeuring Zondag 16 april: paaswandeling Hol terberg, start v.a. 9.30 uur bij Bos Dierenwereld; 14.00 uur, skelterrace Espelo op paasvuurterrein Vijfhuizen- weg; ca. 21.00 uur, paasvuur in de buurtschappen Maandag 17 april: paaswandelin Holterberg, start v.a. 9.30 uur bij Bc Dierenwereld; 13.00 uur, MAC Ei wincross op terrein Beusebergerwe g/Langstraat; 14.00 uur, hoefijzerwer pen bij JC De Schure Dinsdag 18 april: 19.30 uur, ledenver gadenng Club Oud-Strijders in zaa Vosman. Donderdag 20 april: 14,30 uur, bi eenkomst ANBO in De Boschkamp i van J.G. Meijerink en J.H.G DIepman. Geboren: Sharon Adeline Antoinella, dochter van N.C.M. Constantinen M. Dragomir; Wouter, zoon van H.G. Sluiter en H.M, van der Burg; Caitlin Overleden: A. Haverslag-Smale (90) Tara, zoon van J.J. le Fèvre en J. Ondertrouwd: G.G. Brands (29) ei Visser; Gijs, zoon van H.J. ten Dam Y. Post (28); B.H. Wansink (24) e: en J. Rutgers; Laurens Sebastiaan, L.D..M. Platenkamp (22). Sehuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij Borculo -Z>VU5ct€_ Holten

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3