Holtens Nieuwsblad, Bert van der Wal is 'Verkoper van 1995' Enorme belangstelling voor herdenking 4 mei Lentefeest magie en acrobatiek Veel animo voor straatversieren MMICD Paaswandeling op Holterberg Deze week GRATIS BLOEMEN //mba mom nscmue U ontvangt een fraaie BON Oranjefeest Toga-club Pieter van Vollenhove vertegenwoordigt koninklijk huis 2s Paasdag in betoverend Goor Een wereld van staat voor u open Gratis entree van 10.00 uur tot 17.00 uur Catalogus van Unicef Gezinsdienst Paaseieren puzzel H.H.V. met kans op Zie pag. 3Ü! Donoravond in sporthal vervalt Hoefi j zerwerpen bij De Schure Piet Steltman te gast bij NBvP Holten van Deventer COLMSCHATE Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 13 APRIL 1995 Op de hoek van de Larenseweg en de Dorperdijk verscheen vorige week al een fraai bloemmotief met toepasselijke tekst. Een creatie van de buurtvereniging Holterbroek (Foto WV) In verschillende straten in onze gemeente worden zo langzamer hand de eerste tekenen van de naderende straatversiering zicht baar. Op enkele plekken zijn reeds stellages opgebouwd voor bogen en hier en daar worden al andere ornamenten zichtbaar. De buurt vereniging Holterbroek was één van de eerste die een bloemmozaï- ek realiseerde in een speciaal daar voor opgeworpen zandheuvel. De creatie is te bewonderen op de hoek Larenseweg/Dorperdijk. De commissie straatversiering van de Stichting Nationale Feestdagen heeft tot haar genoegen kunnen constateren dat zeer veel straten meedoen met de wedstrijd 'straat versieren'. Het heeft tot gevolg dat AUTOMATISEREN IS EF.N VAK voor de jurering nu twee dagen nodig zijn: donderdag 27 en vrij dag 28 april. De deskundige jury bestaat uit voorzitter H.K. Bou- man (architect die de nieuwbouw van de scholengemeenschap ont wierp), Marga Rensink (beeldend kunstenares en eigenares van gale rie/atelier De Waerdenborch) en Elly Hoogakker, bloemiste en ei genares van Fleur e Lease in Bath- men. Straten die alsnog willen meedingen naar een prijs kunnen zich nog aanmelden vóór woens dag 26 april. De uitslag van de wedstrijd wordt zaterdag 29 april om 12.00 uur op het bordes van het gemeentehuis bekend ge maakt. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Piet Bakker (tel. 62830) of Henk Brinks (tel. 61650). SOFTWARE CENTER OMDAT U HET EXACT WILT WETEN Herlordstraat 8, 7418 EX Deventer Tel. 05700-25520 Fax 05700-28912 dir. drs. P. J Schipper, privé: 05483-6 15 93 Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats Hij/zij betaalt abonnementsgeto per jaar ad 169.95 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 In het kader van de actie Week van de Winkel is Bert van der Wal gekozen tot 'Verkoper van het jaar 1995 in Holten'. In zaal De Biester werd de sympathieke me dewerker van Jos Optiek vorige week als zodanig in net zonnetje gezet door Johan Steunenberg van de Holtense Handelsvereni ging. Van der Wal zag zijn uit verkiezing beloond met een fraaie wisselbeker. Namens het Holtens Nieuwsblad overhandi- ge Wil Vogel hem een cd-speler. ,,Ik ben totaal verrast, had er geen idee van," liet de verbouwereerde Van der Wal weten. ,,En om nou te zeggen dat ik er speciaal op let in de winkel, nee. Je doet gewoon zoals je denkt dat je het moet doen. Maar ik zal zeker mijn best blijven doen!" Een goede uitdaging na tuurlijk om de nu gekregen wissel- In het kader van het 10-jarig be staan houdt de Toga-club op vrij dag 28 april het 'Feest van Oranje' in bar-dancing De Waag. De zaal wordt omgetoverd in een oranje paradijs en er zal veel muziek van eigen bodem worden gedraaid. Het partijtje begint om 21.00 uur en de toegangsprijs is f 5,00 (voor verkoop bij café Maats en Foto Ten Velde, ook kaarten aan de kassa). Overigens zijn er nog enkel kaar ten voor het Toga-optreden van Marco Borsato op 11 juni. Deze zijn te koop bij de VVV aan de Dorpsstraat. beker te gaan verdedigen. Bert van der Wal werkt inmi ddels ruim vier jaar bij J os Optiek. Aan de hand van de tientallen inzendingen die binnenkwamen bij de redactie van het Holtens Nieuwsblad op de oproep tot deel name aan de verkiezing verkoper- /ster of zakenman/vrouw van het jaar, nomineerde een jury drie kandidaten. Daarbij werd natuur lijk gelet op het aantal inzendingen met dezelfde naam, maar ook naar de reden waarom deze mensen door lezers van het Holtens Nieuwsblad werden gekozen. Naast Van der Wal waren dat Ma- riena in 't Hof (van kaas- en zuivel- specialist Kloas in 't Hof) en het echtpaar Ben en José te Wierik (Méérmarkt). Eigenlijk vier dus. Ook de beide andere genomineer den reageerden verrast op hun uit verkiezing. ,,'t Wordt toch niks, dachten we," reageerden de Te Wieriks. Het echtpaar is alweer zeven jaar actief aan de Larense weg. Begonnen als 'buurtwinkel' Attent, sinds twee jaar als Méér- markt een volwaardige super markt. Hoewel dik tevreden nu, verwacht het tweetal veel van de snel groeiende nieuwbouwwijk Lukensveld. Ook Mariena in 't Hof had haar nominatie niet ver wacht. Mariena werkt twee jaar in Holten en doet het ook volgens broer Joske goed bij de klanten: „Als ze jarig is krijgt ze van velen bloemen. En nu er een hondje rondloopt, komen klanten zelfs brokjes brengen." Alle genomi neerden ontvingen een oorkonde, bloemen, een envelop met inhoud van de Holtense Handelsvereni ging en...eeuwige roem! Johan Steunenberg noemde de ac tie een stimulans voor het winkel- In De Biester werden de genomineerden in het zonnetje gezet. Tweede van links 'Verkoper van het jaar' Bert van der Wal. Geheel links Mariena in 't Hof en rechts naast Van der Wal het echtpaar Te Wierik. personeel om nog beter de best te doen: „Natuurlijk doen we alle maal ons best. Maar het streven is dat winkelen in Holten aangenaam moet zijn, we moeten de klanten proberen te winnen en te behou den." De actie Week van de Win kel werd dit jaar voor het eerst en direct met succes gehouden in Holten. Een samenwerking tussen Holtense Handelsvereniging en Holtens Nieuwsblad. Aan de aktie nam een groot aantal ondernemers deel. Inzenders die een genomi neerde hebben genoemd ontvan gen een taart. Langzamerhand begint Holten zich op te maken voor de groot scheepse viering van vijftig jaar bevrijding. Zaterdag 28 april zetten talloze Canadezen voet op Nederlandse bodem en arri veert een deel van hen, zo'n 200, in Holten voor een circa tiendaags verblijf. Dc Canadese gasten zullen ongetwijfeld aange naam verrast reageren op de dan inmiddels vele, feestelijk versierde straten. Zoals enkele weken geleden al bericht wacht een druk en gevarieerd programma. Essentieel onderdeel daarin is de herdenking die donderdag 4 mei om 11.00 uur plaatsheeft op de Canadese begraafplaats. Een herdenking door en voor ae plaatselijke schooljeugd. Ditmaal met een bijzonder karakter door de aanwezigheid van ruim 4000 Canadese oud-strijders met eventuele echtgenote en een groot aantal prominenten. Totaal worden zo'n 6000 belangstellenden verwacht. In de persoon van mr. Pieter van Vollenhove is het koninklijk huis vertegenwoordigd. Daarnaast wordt de plechtigheid bijgewoond door commissaris van de koningin mr. J. A.M. Hendrikx, de Canade se ambassadeur, de minister van Veteran Affairs Ottawa. Ook tal van hoogwaardigheidsbekleders hebben hun komst toegezegd. Onder hen een groep van circa vijftien Canadezen die de Canade se regering vertegenwoordigt en de burgemeesters van de 44 ge meenten in Overijssel, Drente en Gelderland die via de provinciale Stichting Welcome Again Vete rans (WAV) Canadezen huivesten in gastgezinnen. Mr. Van Vollen hove arriveert om 10.30 uur in het gemeentehuis (het gemeentebe stuur treedt op als gastheer) om tegen elven met de eregasten per OAD-VIP-bus naar de Canadese begraafplaats te worden vervoerd. Organisatie De herdenkingsbijeenkomst be houdt het jaarlijkse karakter, zo dat opnieuw leerlingen van de ba sisscholen een centrale rol gaan spelen middels toespraken, het zingen van een speciaal lied en de kranslegging voor het centrale kruis en bloemen op de graven. De organisatie van het gehele hoofd en randgebeuren ligt in handen van de overkoepelende Overijsselse Stichting WAV, die tevens zorg gedragen heeft voor enkele bijzon dere elementen tijdens de dienst. Voorzitter Gert Jan van 't Holt laat weten-dat vier Fl6-straaljagers in de Missing Man-formatie zullen overvliegen, evenals een F27- bommenwerper die tijdens de bloemlegging door de jeugd kla prozen over de graven zal uit strooien. De inhoud van de dienst valt onder verantwoordelijkheid van de Stichting Viering Nationale Feestdagen. Voor, tijdens en na de dienst zullen naast HMV drie Ca nadese bands (één militaire brass band en twee Legion Drums and Pipes) gepaste muziek ten gehore brengen. Aan de bijeenkomst wordt voorts meegewerkt door Canadese militairen en de Natio nale Reserve (ere-afzetting) en een andere groep Canadese militairen zorgt voor een vlaggenparade. Toegangskaarten Aangezien de begraafplaats en de aanvoerwegen zijn beperkingen kennen, is er een strikt en strak draaiboek samengesteld. In de vroege ochtend van 4 mei worden de toegangswegen naar het ereveld afgesloten en is verkeer rond de begraafplaats niet meer mogelijk. Alleen houders van een toegangs bewijs worden doorgelaten. Uit genodigd zijn vanzelfsprekend de ruim 4000 Canadese gasten die met negentig bussen in Holten arrive ren. Daarnaast zijn er toegansbe- wijzen voor de leden van dc Bond van Oud-Strijders en de gastgezin nen van Canadezen in Holten. Aan de Holtense bevolking kun nen de dan nog resterende, enkele honderden toegangsbewijzen worden verstrekt. Daarvoor moet men zich vanaf dinsdag 18 april laten inschrijven bij het VW-kan- toor aan de Dorpsstraat. De in schrijving sluit vrijdag 21 april. Behalve naam en adres moet tevens de leeftijd worden doorgegeven en of men vanwege de leeftijd of om medische redenen in aanmerking wil komen voor busvervoer naar de begraafplaats. Voor de goede orde zij vermeld dat telefonische bestelling niet mogelijk is. Zolang de voorraad strekt worden de toe gangsbewijzen na 21 april toege stuurd, compleet met gegevens over eventueel vervoer en dergelij ke. Vanuit Holten rijden 's och tends vanaf verschillende opstap punten pendelbussen die de schoolkinderen, HMVm de oud- strijders en Holtenaren naar en van het ereveld brengen. Aan de grootse herdenking gaan veel voorbereidingen vooraf. Zo wordt op 2 mei begonnen met de opbouw van tribunes, het plaatsen van stoelen, het aanleggen van de geluidsinstallatie, het plaatsen van strooaggregaten, vlaggemasten, inrichting van de veldkeukens, marktkramen voor de lunch en vele andere werkzaamheden. Hiervoor weet de Stichting WAV zich verzekerd van de medewer king van de Provinciale Militaire Commandantuur (PMC) Deven ter in de vorm van manschappen en materieel. Om het geheel te financieren is een beroep gedaan op het bedrijfsleven in de vorm van sponsoring en/of beschikbaar stel len van materialen. Ook heeft de bevolking van Holten de herden king door gulle giften tijdens de speciale inzamelactie een flinke fi nanciële ondersteuning gegeven. Daarnaast draagt de Stichting Thank You Liberators bij in de kosten, evenals de gemeente, het provinciaal bedrijfsleven en O AD Reizen. De laatste stelt mankracht in de dienstverlening in de logis tiek van aan- en afvoer beschik baar, evenals de pendelbussen en de VIP-bus. Paasvuur De afgelopen tijd is door de buurtschappen weer hard ge werkt aan de opbouw van de paasvuren in Espelo, Dijker- hoek, Holterbroek en Beuse- berg. In Holterbroek mogelijk voor de laatste keer. Zaterdag middag gaat de jury op pad en wordt de winnaar van de jaar lijkse paasvuurwedstrijd 's avonds in café Tonnie Brands bekend gemaakt. Burgemeester Verhoeven steekt zondagavond rond 21.00 uur de vlam in de winnende boake. Wildbeheereenheid Afgelopen weekeinde hielden de jagers van de Wildbeheereen heid Holten de jaarlijkse ree wildtelling in het buitengebied. Met 72 stuks beschikt Holten over een gezonde recwildstand. Daar het jagen op velen een negatief effect heeft, vond de WBE het tijd voor een kijkje achter de schermen. Trekkersiep Een beetje teleurstelling was er zaterdamiddag wel bij de orga nisatoren van de jaarlijkse trek- kerslepwedstrijd in Splo. Door de soppige grond aan de Helhui- zcrweg was het vooral voor de lichtere trekkers bijna onmoge lijk om enige beweging te krij gen in de sleepwagen. Eerste Paasdag, zondag 16 april, wordt in de hervormde kerk om 8.30 uur een gezinsdienst gehou den. Voorganger is da. J.W. den Hertog-Scheurwater. Aan de dienst wordt meegewerkt door or ganist Jaap Berghuis, trompettist Ruben Doornweerd en enkele kin deren. Na afloop is iedereen wel kom in De Boschkamp voor een eenvoudige paasmaaltijd. De jaarlijkse herdenking op de Canadese begraafplaats krijgt dit jaar een bijzonder en groots karakter. Naar verwachting wordt de plechtigheid door circa 6000 belangstellenden, onder wie zo'n 4000 Canadezen, bijgewoond (Foto Archief) De nieuwe voorjaarscatalogus van Unicef is weer uit en daarmee start de verkoop van artikelen in de Wereldwinkel aan de Larenseweg 1. Ook is Unicef aanwezig met een stand op de vrije markt die op zaterdag 29 april wordt gehouden op en rond de Smidsbelt. Dan wordt er ook iets voor de kinderen georganiseerd. De Holtense Uni- cef-werkgroep hoopt dit jaar met de verkoop via winkel, markt en vrijwilligers boven de 20 duizend gulden uit te komen. Vorig jaar was de opbrengst f 19.236. Gezien de vele nieuwe artikelen in de cata logus moet dat lukken. Zo is er een T-shirt voor peuters en een Nature t-shirt voor volwassenen. Artike len die niet in voorraad zijn, kun nen worden besteld. De halfjaarlijkse bloedplas- ma-avond in sporthal 't Mos- sink gaat 26 april niet door. Het bestuur van het Rode Kruis Holten besloot daartoe in verband met organisatori sche problemen en de komst van Canadezen waar veel Holtense vrijwilligers/sters hun handen vol aan hebben. De tweede avond in oktober gaat normaal door. Het Rode Kruis hoopt dan vanzelfspre kend veel donoren te mogen begroeten. Maandag 17 april, Tweede Paasdag, wordt er bij Jonge- rencafé De Schure met hoefij zers geworpen. Hoefijzer- werpen is een eeuwenoude spon die in Amerika en Cana da zeer populair is. In Neder land is het een nog tamelijk onbekende spon, maar als het aan Meine de Vries ligt komt daar zeer snel verandering in. Bij het hoefijzerwerpen is het de bedoeling om met een ijzer van maximaal 1134 gram zo dicht mogelijk bij of om de paal zien te komen. Het spel kan als enkel- of dubbelspel worden gespeeld, maar ook met ploegen van acht man. Afhankelijk van de deelname is het maandag de bedoeling om met vier tegerr vier te spe len. Meine de Vries legt dan eerst de spelregels uit en treedt vervolgens op als scheidsrech ter. Het hoefijzerwerpen be gint om 14.00 uur. De kosten voor deelname bedragen een rijksdaalder. Zowel teams als individuelen kunnen zich aan melden. Voor hoefijzers wordt gezorgd. De NBvP Holten houdt woensdag 26 april afdelingsavond in zaal Vosman. Gast is Piet Steltman, bekend van radio en televisie. Hij zal het één en ander vertellen over het onstaan van de Nederlandse landschappen met extra aandacht voor dit gebied. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, vanaf 19.30 uur is er gelegenheid koffie te drin ken. he, nieuwe centra v winkelcentrum Op Eerste en Tweede Paasdag houden de ANWB en natuur museum Bos Dierenwereld een paaswandeling op de Hol terberg. Start- en eindpunt van de wandelroute is het mu seum aan de Holterbergweg 12. Tijdens beide paasdagen vinden er in het museum en kele speciale evenementen plaats. Kinderen kunnen eie ren zoeken en kijken naar vi deo's als Bambi, Jungle Boek en natuurfilms. Voor de ou ders is er een ANWB-stand met informatie over wande len, fietsen en natuur en des gewenst kan het museum ook worden bezocht. Het in schrijfgeld voor deelname aan de ongeveer één uur durende wandeling is voor ANWB- leden 5 gulden (volwassenen) en 3,50 gulden (kinderen t/m 14 jaar). Niet-leden betalen respectievelijk 7,50 gulden en 6 gulden. De prijs is inclusief een museumbezoek, de spe ciale evenementen, een wan delroute met een prijsvraag en een gratis consumptie. Bos Dierenwereld is zowel Eerste als Tweede Paasdag geopend tussen 9.30 en 17.30 uur. Meer informatie is verkrijg baar bij de ANWB Deventer (tel. 05700-13100) of Bos Die renwereld (tel. 61979).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1