Bouw Grindstaete zit volledig op schema Ondernemers Keizersweg willen draaivoorziening Rondrit voor ouderen door versierd dorp Kledingbeurs nu ook voor volwassenen 1 Doortje 47 bevalt van drie kalfjes Politiek Holten ziet de noodzaak niet in Hondepoep onder de loep U ontvangt een fraaie Parker-Jotter baüpoïnt als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Bijeenkomst Postzegelclub Paasmiddagen voor ouderen Afsluiting Toeristen weg Parallelweg Rijssenseweg Openingstijden bibliotheek COLMSCHATE Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 6 APRIL 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 In navolging van de succes volle kinderkledingbeurs, wordt donderdag 13 april tus sen 9.30 en 11.00 uur op initi atief van Tiny Brands, Ria Grave en Karin Knapen voor het eerst een kledingbeurs voor dames-, heren- en tie- nerkleding gehouden in zaal Vosman. Evenals de onlangs gehouden kinderkledingbeurs staat deze in het teken van voorjaar en zomer. Goede en gedragen kleding kan worden ingeleverd op woensdag 12 april tussen 19.00 en 20.00 uur. Dan is er tevens gelegen heid om kleding te kopen. Daarvoor moet wel vooraf contact worden opgenomen met Ria Grave, tel. 61199 (na 17.00 uur). Er mogen twaalf stuks kleding van goede kwa liteit worden ingeleverd. Geen ondergoed en/of schoe nen. Sportschoenen en laar zen worden wel geaccepteerd. Van de verkoopprijs wordt 20% ingehouden voor zaal- huur en overige onkosten. Ophalen en afrekenen gebeurt donderdagmiddag 13 april tussen 13.30 en 15.30 uur. Niet afgehaalde kleding gaat na 16.00 uur naar de Stichting Dorkas. Wie meer wil weten kan bellen met Ria, Tiny (tel. 62351) of Karin (tel. 61203). Trots toont Steven Klein Teeselink de enkele dagen geleden geboren, kerngezonde drieling (Foto WV) Driemaal is scheepsrecht moet Steven Klein Teeselir.k vorige week maandag hebben gedacht. Want wie schetst zijn verbazing toen koe Doortje 47 hem in alle vroegte verraste op een heuse drieling! Drie kerngezonde kalf jes, die in vier uur tijds het le venslicht zagen: om 4.00 uur een stiertje en rond 8.00 uur twee vaarskalveren. Een bijna unieke gebeurtenis, die de redactie dan ook niet onvermeld wilde laten in het Holtens Nieuwsblad. Temeer daar buurman Pasman die avond een tweeling kalfjes had aange troffen in zijn schuur. Vruchtba re grond kennelijk daar aan de Oude Deventerweg... Drie gezonde, levensluchtige, bij na voldragen kalfjes. Doortje 47 beviel slechts een week voor de uitgerekende datum. Aan superla tieven geen gebrek dus, maar toch verliep de geboorte niet geheel vlekkeloos. ,,In de vroege ocntend hoorde ik dat de koe onrustig werd. Zonder problemen werd het eerste kalf rond vier uur geboren," vertelt Klein Teeselink, die in eer ste instantie op een tweeling re kende. ,,'s Ochtends tijdens het melken zag ik dat er moeilijkheden waren met de geboorte van het tweede kalf. Dat bleef steken." Nader onderzoek door Klein Tee selink bracht aan het licht dat er geen sprake was van twee kalve ren, maar van drie. ,,Ik waar schuwde toen direct de dierenarts. Die was werkelijk binnen een mum van tijd ter plekke en haalde zonder problemen nummer twee en drie." De drieling bleek ge zond, maar woog gemiddeld 27 kilo. Bepaald minder dan het nor male gewicht van zo'n 40 kilo. Het drietal kreeg elk een eigen box, werd daar droog gewreven en met vanzelfsprekend de nodige extra zorg omgeven door de trotse Klein Teeselink. Driemaal daags de fles met biest van Doortje 47, later over op de speen en inmiddels drinken in elk geval twee van de kalveren uit de emmer. Over enke le weken kan het trio in het hok bij de overige kalveren van het twintig melkkoeien tellende bedrijf. Daar hebben ze dan veel meer loop ruimte en in het voorjaar volgt de wei. Hoewel de bijna achtjarige Doortje 47 in haar leven inmiddels negen kalveren ter wereld bracht, had Klein Teeselink er dit keer aanvankelijk een hard hoofd in. Het dier wilde maar moeilijk drachtig worden. Vijf jaar geleden beviel de koe in de wei van een doodgeboren tweeling. De overlast aan hondepoep was voor CDA-fraktieleider Harry Dul maandagmiddag aanleiding tot een opmerking in de raadscom missie gemeentewerken. Naast de veelbesproken 'hobbels en bob bels' aan drempels nu dus andere 'hobbels en bobbels' op straat die onder de loep werden genomen. Het enige tijd geleden gestarte project om eigenaren de poep van hun hond(en) direct met een schepje en zakje van straat te ver wijderen, blijkt naar zijn zeggen onvoldoende te werken. Wethou der Eb van Schooten (GB) was het er mee eens en noemde in dat verband tevens de hinder die de dienst gemeentewerken onder vindt van de hondepoep. ,,Het is echt niet zo dat ik direct kies voor belasting gaan heffen," stelde Dul. „Maar een stuk bewustwording bij de betrokkenen is zonder meer noodzakelijk." AIs lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door Woonplaats heeft op als abonnee Holtens Nieuwsblad Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad f 69.95 De bouw van woon/winkelcom- plex Grindstaete op de hoek La- renseweg/Kerkstraat, verloopt voorspoedig. Vorige week werd het hoogste punt bereikt en kon de vlag in top. Aannemer Ger hard Voordes laat weten dat de zandkleurige gevelstenen er bin nen anderhalve maand 'op zit ten'. Het is de bedoeling dat Grindstaete nog voor de bouw vak wordt opgeleverd. Vorig jaar november begon bouw bedrijf Voordes met de werkzaam heden. Volgens Voordes is er geen sprake van moeilijkheden onder weg geweest: „Integendeel, we liggen keurig op scnema." Het gebouw is ontworpen door Frank Willems van architectenbureau Ghijsen Partners uit Deventer. Het omvat een sousterrain met een parkeergarage, op de begane grond twee winkels en daarboven zestien woningen, verdeeld over twee bouwlagen. Voor de verkoop van de (vrijwel alle driekamer) ap partementen is makelaardij Vin cent in de arm genomen. Op één na zijn alle woningen verkocht. Op de kop van het gebouw ligt op de bovenste verdieping een vierka- mer appartement. Dit zogeheten 'penthouse' was als één van de eerste verkocht. De prijzen van de woningen variëren van 185.000 tot 285.000 gulden. Grindstaete wordt aanpasbaar gebouwd, dus is ook geschikt voor rolstoelgebrui kers. De appartementen op de 'be- 8gane grond' krijgen een terras, op de verdieping een balkon. De bouw van Grindstaete kende een roerige en langdurige aanloop periode. Binnen de vorige ge meenteraad bestond de vrees voor de komst van een 'bunker'. Nu de contouren van het gebouw goed zichtbaar zijn en op een enkel stuk ook al wat gevelstenen zijn aange bracht, reageren althans de meeste Holtenaren geheel anders. 'Een prachtig gebouw', 'ziet er goed uit', 'speelse vorm', om er maar een paar te noemen. Toch zijn er nog enkelen die menen dat het pand te dicht aan de weg is gesi tueerd. In feite betreft het twee panden: één aan de Larenseweg, het andere schuin erachter aan de Predikant Een goed predikant en een goed pastor. In die hoedanigheden hoopt hervormd predikant J.W. den Hertog-Scheurwater zich de komende jaren te profileren in Holten. Afgelopen zondag ochtend werd de eerste vrouwe lijke predikant in Holten beves tigd in de stampvolle dorpskerk. Muziek Het derde openbaar schoolon derzoek muziek (onderdeel van het eindexamen) in de aula van de scholengemeenschap toonde vorige week opnieuw veel muzi kale kwaliteit. Ditmaal namen elf kandidaten deel. Zij tekenden voor een uitstekend programma met zowel een zowel klassiek als populair genre muziek. Vorige week bereikte Grindstaete het hoogste punt en kon dus de vlag in top. Het gebouw wordt nog voor de bouwvak opgeleverd (Foto WV). Kerkstraat. Van de twee winkels op de begane grond komt straks de grootste toe aan Aanstoot Elektro. De nieuwe ruimte, een showroom, wordt verbonden met het huidige pand aan de Larenseweg. Desgevraagd laat Voordes weten dat er nog steeds geen definitieve gegadigde is voor de andere, 90 vierkante meter grote winkel. Kandidaten zijn er wel. Deze winkel komt op de hoek van de Larenseweg/Kerkstraat en krijgt een ronde pui, die iets terug wijkt. De bebouwing erboven staat op pilaren. De Holtense Postzegelclub komt maandag 10 april weer bijeen in De Boschkamp. Jeugdclub Het Pin cetje start om 19.00 uur, de senio ren om 20.00 uur. Ook niet-leden die eens kennis willen maken met het verzamelen van postzegels en al wat daar mee samenhangt zijn van harte welkom. De Paasmiddagen voor ouderen vanaf 70 jaar, inclusief paasmaal- tijd) worden dit jaar gehouden op maandag 10 april (HVD Oost) en donderdag 13 april (HVD Zuid). Beide hebben plaats in gebouw Irene en beginnen om 14.30 uur. HVD West komt woensdag 12 april bijeen in Het Bonte Paard, eveneens aanvang 14.30 uur. De werkgroep Keizersweg van de Holtense Industrie Groep heeft bij de gemeente aangedrongen tot het aanleggen van een draaivoorziening voor vrachtauto's in de Keizersweg. Dit in verband met de door de gemeente voorgenomen gedeeltelijke herinrichting van de weg. In het voorstel van het college dat eind deze maand aan de raad wordt voorgelegd wordt echter niet gesproken over een dergelijke voorziening. Wethouder Eb van Schooten (GB) liet begin deze week in de raadscommissie gemeentewerken weten dat het voorstel tot herinrichting al verscheidene jaren oud is. In de begrotingsvergadering van vorig jaar had hij toegezegd daar op terug te komen en vorige week is er overleg geweest met de betrokken bedrijven, waarin de herin richtingsplannen en het draaiprobleem opnieuw ter tafel kwam. „Als vertegenwoordigers van de aanliggende bedrijven hebben wij kenbaar gemaakt dat het praktisch maar bovenal zeer noodzakelijk is dat die herinrichting met een der gelijke draaivoorziening wordt ge combineerd," aldus woordvoer N.G.J. van der Meer. „Temeer nu dankzij de uitbreiding van aktivi- teiten bij een aantal bedrijven over een sterke toename van vrachtver keer kan worden gesproken." Van gemeentezijde ontbreken echter de benodigde financiën van ruim 40.000 gulden, waarop de wethou der voorstelde dat de bedrijven twee meter van een aan hun grond stuk grenzende groenstrook zou den kopen, opdat de gemeente met die opbrengst de draailus zou kun nen realiseren. Binnen het ambte lijk apparaat is inmiddels berekend dat aie verkoop totaal een kleine 40.000 gulden zou opleveren. In dien de draailus er komt, wordt deze aangelegd op grond van de vroegere rioolwaterzuivering, in de bocht van de Keizersweg onge veer tegenover de firma Disholt. Volgens Van Schooten zou er wel extra grond moeten worden aan gekocht. 'Sigaar' Het voorstel van de wethouder is niet met enthousiasme ontvangen. Een groot gedeelte van de betrok ken ondernemers is van mening dat die oplossing teveel lijkt op 'een sigaar uit eigen doos' en dat het draaiprobleem op de Keizers weg het directe gevolg is van een door hen ongewilde, eenzijdige afsluiting voor vrachtverkeer. Daarmee wijst men op de enkele jaren geleden aangelegde versmal ling in de weg ter hoogte van het Mossinkserf, de twee verkeers drempels en ook het bord verbo den in-te~ rijden voor vrachtver keer. Bedoeld om de woonwijk te ontzien. De vrachtwagenchauf feur die zijn auto of combinatie bij de Aaltinksweg de Keizersweg in draait, heeft nu evenwel draaipro- blemen in het verderop gelegen gedeelte van de weg. Het voorstel tot gedeeltelijke her inrichting van de Keizersweg kwam maandagmiddag ter sprake in de raadscommissie gemeente werken. Ook het draaiprobleem kwam uitvoerig aan bod. Waar de schoen nou echt wringt, bleek de meesten onduidelijk. Jan Kevelam (WD) was als enige van mening dat een door de gemeente ge creëerd probleem ook door de ge meente moet worden opgelost, waarop Harry Dul (CDA) wees op de enige tijd geleden gehouden Kroonprocedure over de afslui tingskwestie naar aanleiding van de bezwaren van enkele bedrijven. De gemeente werd toen in het gelijk gesteld. Dul constateerde bovendien dat de meeste chauf feurs handig genoeg zijn om hun wagen achteruit een inrit in te steken om vervolgens terug te rij den. Wethouder Van Schooten zag er eveneens geen heil in om de draaivoorziening te realiseren: „Laat de ondernemers eerst maar eens duidelijk maken waar het probleem écht ligt. Lukt het dan niet middels de verkoop van die De draaiproblemen voor vrachtwagens in de Keizersweg worden volgens de betrokken ondernemers veroorzaakt door de eenzijdige versmalling met drempels en afsluiting voor vrachtverkeer ter hoogte van het Mossinkserf (Foto WV) Begin juni wordt de Toeris- tenweg in de nachtelijke uren definitief afgesloten voor ge motoriseerd verkeer. De maatregel sluit aan op de sinds enkele jaren gebruikelijke af sluiting tijdens het balts- en broedseizoen van de be schermde korhoenders, van half maart tot 1 juni. De weg is binnenkort dus permanent dicht tussen negen uur 's avonds en negen uur 's och tends. De afsluiting aan Hol tense zijde van de weg wordt pas van kracht voorbij de ho recagelegenheden. Die blij ven, evenals trouwens de da- camping, normaal bereikbaar. Dezelfde maatregel is geno men door de gemeente Hel- lendoorn. Beide gemeenten hopen dat de maatregel de korhoenderstand ten goede komt en dat ook het aantal verkeersslachtoffers onder de dieren in het gebied erdoor verminderen zal. groenstroken, dan zou het uit het wegenonderhoud moeten worden betaald. Daar gelden echter heel duidelijk andere prioriteiten." Gerrit Markvoort (PvdA) wilde evenmin iets weten van een draai voorziening: „Geen lussen, dan ook geen lasten. Volgens mij is het een luxe-probleem. Al het vracht verkeer dat op de Keizersweg komt, kan er vrij gemakkelijk in en uit." Van Schooten erkende wel dat de bewegwijzering naar de in dustrieterreinen verbeterd moet worden. Een deel van het pro bleem in industrieterrein De Haar wordt namelijk verooorzaakt door (buitenlandse) vrachtwagens die daar niet moeten zijn en dan ver plicht moeten draaien op terrein waar ze niet horen. De herinrichting van de Keizers weg betreft het gedeelte tussen de aansluiting met de Aaltinksweg en de aansluiting met het Mossink serf. B en W stellen voor het des betreffende stuk weg te laten asfal teren door de firma Krekel. Daar voor moet de raad een krediet van 535.000 gulden beschikbaar stel len. Het advies van de commissie gemeentewerken in dezen luidde positief. De huidige onderhouds- toestand van de Keizersweg is dus danig dat vernieuwing van het wegdek op korte termijn noodza kelijk wordt geacht. Niet alleen onderhoudsmatig, maar tevens herinrichting. De zeven meter bre de rijbaan van betonklinkerkeien 1° de raadscommissie gemeente- wordt geasfalteerd. Daar waar werken drong Harry Dul (CDA) mogelijk worden de bochtstralen maandagmiddag aan op een onder van bepaalde inritten vergroot van zoek naar de parallelweg langs de vier of vijf meter tot vijftien meter. Rijssenseweg, die hij zonder blik ken of blozen kwalificeerde als Tot de herinrichting behoort te- 'snelweg': „Zet nou eens op een rij vens de aanpassing van de openba- wat er in h>et verleden gedaan is en re verlichting. Volgens B en W is wat de mogelijkheden zijn om de het gewenst de bestaande armatu- situatie aan te passen," verzocht ren te vervangen door nieuwe, hij wethouder Eb van Schooten energiezuinige armaturen. Eind deze maand is het definitieve oor deel aan de gemeenteraad. (GB). De CDA'er verzekerde dat veiligheid op dit punt voor hem zwaarder weegt aan de verkeer stellingen. Ook de Landuwerweg zou naar zijn zeggen in die zin bekeken moeten worden. Even eens een weg die volgens hem 'steeds vaker als sluiproute wordt gebruikt'. Hoewel het precieze draai boek rond de grootscheepse herdenking op 4 mei op de Canadese begraafplaats bin nenkort duidelijk wordt, is inmiddels wel bekend dat daarbij een flink aantal promi nenten aanwezig zal zijn. In de persoon van mr. Pieter van Vollenhoven is ook het ko ninklijk huis vertegenwoor digd. Zeker is ook dat com missaris van de koningin van Overijssel mr. J.A.M. Hen- drikx, de Canadese ambassa deur en de Canadese minister van Veteran Affairs die och tend hun opwachting maken in Holten. In Canada is intus sen een speciale afvaardiging namens de Canadese regering samengesteld. Totaal zo'n honderd man. Een delegatie van ongeveer vijftien perso nen daarvan geeft acte ae pré- sence bij de herdenking op het ereveld op de Holterberg. Ten slotte zijn ook alle burge meester van de gemeenten die Canadezen huisvesten via het provinciaal comité Welcome Again Veterans aanwezig. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven zullen op 4 mei een kleine 4000 Canadezen in Holten zijn. Samen met de eveneens op het kerkhof aan wezige schoolkinderen, de genodigden, ondersteunende mensen (artsen, verplegend personeel, EHBO, militairen en dergelijke) en overigen wordt gerekend op de belang stelling van omstreeks 6000 man. Een gigantische klus om vervoer, het verblijf op de be graafplaats en zeker ook de maaltijd ten velde voor de Ca nadezen na afloop in goede banen te leiden. Binnenkort meer daarover. Evenals vijf jaar geleden biedt de Stichting Viering Nationale Feest dagen de Holtense bejaarden de mogelijkheid een ongeveer ander half uur durende rondrit door het versierde dorp te maken. Dat ge beurt op maandag 1 mei wanneer het hele dorp in het teken van de herdenking van vijftig jaar bevrij ding staat. Het vertrek is gepland om 13.45 uur vanaf de Diessen- plas. Wie mee wil moet zich even van tevoren opgeven. Dat kan aan de balie van de Diessenplas of telefonisch (62505). Wie met een rolstoel mee wil, moet dat even melden bij de opgave. Optocht Het bevrijdingsfeest wordt ook ditmaal opgeluisterd met een op tocht. Zaterdagmiddag 5 mei trekt de stoet, die geheel in het teken van het thema 'Vrijheid' staat, vanaf 14.00 uur door de straten van Hol ten. De exacte route wordt deze week vastgesteld. Volgende week meer daarover. Woordvoerder Henny Jalving laat weten dat de respons op de eerste oproep door $MiL( de commissie straatversiemg van de Stichting Viering Nationale Feestdagen niet onbevredigend was, maar dat het aantal inschrij vingen nu wat achterblijft bij de verwachting. Aan de optocht kan door iedereen worden meegedaan straten, buurten, (sport)verenigin- gen, scholen, alles is welkom. Deelnemers aan de optocht krijgen te maken met een-aantal richtlij nen. Eén daarvan is dat men reke ning moet houden met de wegver smalling in de Dorpsstraat-west ter hoogte van café Maats. Dit in verband met de breedte van de wagen. Onderweg kan bovendien sprake zijn van bogen in verband met de straatversieringen. Aan de bevrijdingsoptocht wordt meege daan in de categorieën wagens, loopgroepen en individuelen (fiet sen, karren enz.). Bromfietsen zijn van deelname uitgesloten. In de diverse categorieën worden ver schillende prijzen toegekend. De prijzenpot bevat totaal 1250 gul den. De inzendingen worden woensdag 3 mei tussen 19.00 en 21.00 uur beoordeeld door een keuringscommissie. Wie alsnog mee wil doen kan zich voor nadere informatie en een deelnameformu lier wenden tot Gerard Grave (tel. 61199), Henny Jalving (tel. 64184) of Wim Vruggink (tel. 05725- 1285). In tegenstelling tot eerdere berichtgeving is de openbare bibliotheek aan de Rörikstraat op woensdagavond gesloten. De bieb is enkel op maandag en vrijdagavond open tussen 18.30 en 20.30 uur. Daarnaast gelden de volgende openings tijden maandag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur; woensdag- en zaterdag ochtend van 10.00 tot 12.00 het nieuwe centrum van Deventer. winkelcentrum

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1