Geringe drukte computermarkt Debuut voor dichteres over de Schipbeek Annelieke Beukenkamp Arts ontvangt 5 mille van De Waerdenborch Toeristische folder Nieuwe eigenaren van videotheek HOLTENS NIEUWSBLAD Docenten Waerdenborch tonen klassetoneel Mensje van Keulen Jaaragenda DONDERDAG 30 MAART 1995- Hoewel de belangstelling voor de computermarkt tegenviel, waren Arne Vermeij en Nils Wennemers (beiden MH2F en 14 jaar) duidelijk wel geïnteresseerd in de mogelijkheden met de computer Foto WV) De belangstelling voor de com putermarkt die vrijdag op initia tief van docent natuurkunde- /scheikunde/infor matica J acques Heijnders in de aula van scholen gemeenschap De Waerdenborch gehouden werd, viel tegen. Door de markt direct aansluitend aan de lessen te laten beginnen, was er wel sprake van enige drukte in de middag, maar veel langer dan een uur duurde dat niet. Geluk kig trok de markt 's avonds weer meer belangstelling, voorname lijk van ouder(s)en. ,,Toch is het in totaal iets tegenge vallen. We hebben het gewoon een keer geprobeerd en min of meer onze les geleerd," liet Heijnders naderhand weten. „De computer en al wat daar omheen zit is duide lijk niet voor iedereen wegge legd." Heijnders was bovendien van mening dat vooraf vermoede lijk te weinig ruchtbaarheid aan de markt was gegeven. „Wie weet moeten we volgend jaar met een stunt komenWaarmee hij aangaf dat een volgende editie van de computermarkt op school toch niet uitgesloten is. Met het organiseren van de com putermarkt had Heijnders ge hoopt de computer op populaire wijze meer 'naar de leerling toe te brengen'. Door er enkele onderne mers bij te betrekken was het mo gelijk om de belangstellenden te tonen wat mogelijk is, wat de nieuwste snufjes op computerge bied zijn. Zo was de firma Dangre- mond uit Rijssen vertegenwoor digd met een nieuwe kleurenprin ter, Computershop Dogterom met spelletjes; de Deventer firma MCD met het professionele, fi nancieel/administratieve pakket Exact en bij Ariane uit Goor werd voor belangstellenden onder meer getoond wat de mogelijkheden met een scanner zijn en het inter nationaal netwerk Internet. Boek handel Heusinkveld was van de partij met boeken en tijdschriften op het gebied van automatisering. Van een echt levendige handel aan de stand was evenwel geen sprake. J oop Heusinkveld zuchtte er maar eens diep over: „Heel jammer. Nu sta ik bij wijze van spreken mijn tijd te verdoen hier, terwijl er nog zoveel werk ligt in de winkel." Bood de computermarkt de lief hebbers op ae eerste plaats de gelegenheid om kennis te nemen van de noviteiten die de automati seringsbranche biedt, anderzijds werd tweedehands apparatuur te koop aangeboden door enkele fa natieke havo-leerlingen. Hoewel de klandizie enigszins tegenviel, werd toch het één en ander ver kocht. Belangstelling was er ook voor de spelletjes op diskettes die enkele brugklassers ijverig aan- prijsden. De 'castvan De Waerdenborch die 'Hotel Libidomet veel verve op de planken bracht, bestond onder anderen uit Bert van Harmeien en Mieke Urff (Foto WV) Kennelijk betekent toneelspelen een aantrekkelijk alternatief voor een aantal leraren van scho lengemeenschap De Waerden borch, getuige de enthousiaste en overtuigende wijze waarop zij vorige week de klucht 'Hotel Li bido' van Georges Feydeau voor het voetlicht brachten. Het ziet er daarom naar uit dat de jaar lijkse toneeluitvoering door do centen traditie gaat worden. 'Hotel Libido' is een amusant stuk in drie bedrijven dat regelmatig voor lachsalvo's zorgde onder de leerlingen in de twee avonden ach tereen vrijwel uitverkochte aula. Om ook ouders te laten genieten van het acteertalent van de negen tien docenten en twee leerlingen, is een extra uitvoering gepland op dinsdag 11 april in cultureel cen trum De Reggehof in Goor. Het was duidelijk dat de acterende do centen zich in hun alternatieve rol prima thuisvoelden. ,,'t Is enig om te doen, totaal iets anders. We hebben er echt plezier in," liet één van hen weten. Onder leiding van Kuper waren de repetities al be gonnen in november. Uitstekende rollen waren er onder anderen van Bert van Harmeien en Margriet Veenbrink. Zij vertolkten het echtpaar Pingiet. Van heel ander kaliber was bijvoorbeeld het op treden van administrateur De Boone. Met zijn gestotter kreeg hij de lachers moeiteloos op zijn hand. Niet alleen onder de aawwe- zige leerlingen, ook menig collega nam zijn petje af voor de ogen schijnlijk stoïcijnse wijze waarop hij deze bepaald niet gemakkelijk rol voor zijn rekening nam. Enthousiasme op de planken, en thousiasme ook in de zaal, waar de leerlingen met volle teugen geno ten van het optreden van hun lera ren, zij het ditmaal in compleet andere hoedanigheid, al was het maar door de fraaie kostuums waar zij in gestoken waren. Menig docent die zich moeiteloos uitleef de in zijn rol. Feydeau is bekend om zijn luchtige, komsiche toneel stukken en dit circa honderd jaar oude stuk was een goed voorbeeld. De kolderieke gebeurtenissen kwamen goed uit de verf en dat compliment kan aan iedere speler worden toegeschreven. Vooral de genen met grote rollen moesten nogal wat scènes met een perfecte timing neerzetten om te zorgen voor het juiste effect. Regisseur Alex Kuper toonde zich na afloop uitermate tevreden over zijn 'cast': „In een blijspel is het noodzakelijk om met vaart te spelen en met je stem het komisch effect te bewerk stelligen. Petje af voor hoe ze het hebben gedaan, want reken maar dat dat niet altijd even gemakkelijk is. Maar alle woordspelingen en komische situaties zijn goed zon der meer goed opgepakt." Complimenten te over ook voor de groep medewerkers achter de schermen en degenen die toezagen op de fraaie decors. Rector Leon van Minderhout had ook veel waardering voor de geweldige prestaties die keer op keer door het personeel van De Waerdenborch worden geleverd bij allerlei schoolse activiteiten en in dit geval in het bijzonder voor regisseur Alex Kuper. „Ik heb het eigenlijk in één mid dag bedacht en geschreven," zegt Annelieke Beukenkamp (12) jaar. Net alsof het niets voorstelt om een gedichtje te schrijven. En dan, geheel onverwacht, komt het be richt dat haar pennevrucht 'Het snoepfeest' is opgenomen in de bundel 'Het is feest in mijn pen'. Rechtstreeks gevolg van de wed strijd die jaarlijks uitgeschreven wordt door de Stichting Wereld dag voor kinderen en poëzie en waarvoor alle basisscholen werden benaderd. Annelieke Beuken kamp zit in groep 8 van pc De Regenboog. Trots vertelt ze dat de hele klas meedeed, maar dat zij als enige werd uitgekozen voor publi catie. Alle bekroonde poëzie krijgt tevens een plaats op één van de exposities die in dit kader door Nederland reizen. Vergezeld door haar ouders, meester Chris Offringa en twee vriendinnetjes, toog Annelieke af gelopen zondag naar het Land van Ooit, waar ze een prachtige oor konde kreeg en naast de gedichten bundel een aanzienlijk pakket kin derboeken. „Een hele leuke dag," vertelt ze stralend. „Er werd mee gewerkt door Paul van Vliet, die ambassadeur is van Unicef Neder land. Verder hadden ze poëziethe- ater en was ook VOF De Kunst van de partij." Alle basisscholen werden er eind vorig jaar voor benaderd. Het resultaat is dat er bijna 40.000 gedichten werden in gestuurd, evenals een groot aantal tekeningen. Niet gering dus als onder meer jouw schrijfsel uit zo'n enorme hoeveelheid wordt uitge kozen. Schrijven is Annelieke niet echt vreemd. „Ik schrijf graag verhaal tjes en heb ook wel 'ns meegedaan aan een verhalenwedstrijd voor de Grote vreugde natuurlijk bij Annelieke Beukenkamp (12). Haar gedichte Tjeest' is opgenomen in de bundel 'Het is feest in r 'Het snoep) WV) krant, zij het zonder succes. Ge dichten maken is toch anders, moeilijker ook wel. Dat lukt me niet ineens, daar moet ik echt even voor gaan zitten. Ik had trouwens eerst een ander gedichtje. Iets over poezen, maar dat liep niet echt lekker. Toen bedacht ik dit over n mijn pen' (Foto snoepjes, zocht rijmwoorden en even later rolde dit eruit." Overi gens was er dubbel succes op De Regenboog. Naast Annelieke Beukenkamp zag Kirsten Offringa (groep 5) tot haar grote verrassing dat haar tekening in de bundel is opgenomen. In café-restaurant Het Bonte Paard kregen burgemeester D.J. Verhoeven, voorzitter A.W.P. van den Berg van Recreatieschap Salland en watergraaf G.H. Hei- lersig van Waterschap De Schipbbeek vorige week de eerste exemplaren van een' toeristisch recreatieve folder over de Schip beek aangeboden. Een initiatief van de anderhalf jaar oude Rota ry Club Bathmen/De Schipbeek met onder anderen leden uit Hol ten. Het houdt verband met het feit dat de Schipbeek tussen de Wippertstuw en de Schoolder- brug de afgelopen jaren een ster ke natuurlijke ontwikkeling toont. De folder informeert in woners en toeristen over histo rie, landschap, recreatiemoge lijkheden en flora en fauna van het landschap van de Schipbeek. In de periode 1992/93 werd de oever van de Schipbeek aan één kant over een ruim drie kilometer in zes verschillende vormen afge graven. De destijds kale oever be schikt intussen over een grote ver scheidenheid aan natuur. In alle zes varianten is de oever veel meer ingepast in het landschap. Er zijn inhammetjes aangelegd en diepere gedeelten met het oog op paai- plaatsen voor vis. Het zogenoem- 'Het snoepfeest' Elk jaar is er langs de kade de grote snoepparade. De toffees lopen vooraan met blauwe broekjes aan. Daarna de tum-tummetjes en wijngummetjes. Maar ook zijn er met pimpelpaar se haartjes, de Zeeuwse babbelaartjes. Daarna komen met mooie lange rokken de gekleurde zuurstokken. En helemaal achteraan lopen met wit en zwarte puntjes de ronde pepermuntjes. Zo zie je al die snoepjes langs de kade in die grote snoepparade. Afgelopen woensdag was Agnes Gebhard te gast op scholenge meenschap De Waerdenborch. In de kamer van rector Leon van Minderhout nam zij in aanwe zigheid van een aantal leerlingen en leerkrachten 5000 gulden in ontvangst. Het geld was tijdens de in december gehouden The madag ingezameld voor haar 'Studiefonds Tanzania'. Het totale bedrag dat toen werd ingezameld bedroeg 24.000 gul den. Nadat Agnes het geld in ont vangst had genomen bezocht ze in gezelschap van docent biologie Jan Metsemakers enkele klassen om te vertellen over haar werk. De leer lingen reageerden uiterst positief. „Als zo iemand op school komt en er over vertelt is het positieve ef fect dat zo'n project voor de leer ling meer gestalte krijgt. Het spreekt ze meer aan," aldus Van Minderhout. Agnes Gebhard is al ruim vier jaar in Biharamulo in Tanzania actief als arts via de organisatie Memisa. Biharamulo ligt ongeveer 100 kilo meter ten zuidwesten van het Vic- toriameer. Vrij snel naar haar komst werd Agnes geconfronteerd met het feit dat veel jongeren en jong volwassenen niet in staat wa ren een studie te volgen of hun studie af te ronden door het ont breken of het plotseling wegvallen van de noodzakelijke financiën. Het behalen van een middelbare schooldiploma of het volgen van een beroepsopleiding is alleen mo gelijk wanneer de opleidingskos- ten worden betaald. Deze bedra gen (slechts) ruwweg 200 gulden per persoon per jaar. Ten behoeve daarvan heeft Agnes een studie fonds opgericht, dat gevuld werd door familie en kennissen in Ne derland. Financiële hulp via het fonds wordt enkel geboden wan neer andere bronnen beslist ont breken. Dat betekent dat soms een bijdrage gedurende twee tot drie jaar wordt verstrekt. Natuurlijk spelen studieresultaten een rol bij de toekenning van een bijdrage. Volgend jaar is Agnes betrokken bij het opzetten van een ziekenhuis in het dorpje Chato aan het Victo- riameer. Dit project wordt bekos tigd met ontwikkelingsgelden die via de Nederlandse ambassade worden verstrekt. Het is haar be doeling om ook hier de financiële middelen aan te wenden voor ver pleegopleidingen teneinde ver pleegkundige hulp uit de directe nabijheid van het ziekenhuis te kunnen betrekken. Vaak trekken mensen met een opleiding (dus ook verpleegkundigen) weg uit de dorpen om elders meer geld te kunnen verdienen en zo de studie voor hun kinderen te betalen. Via het studiefonds kan ze mogelijk deze waardevolle krachten voor Chato behouden. de 'Proefproject Milieuvriendelij ke Oevers' is nu drie jaar oud. Er resten nog drie jaar. Zeker is dat de natuur ter plekke zich in die ko mende jaren nog nadrukkelijker zal ontwikkelen. Gezien de terug keer van zeldzame planten is de verwachting dat deze zich zullen gaan verspreiden. Het initiatief van de Rotary Club Bathmen/De Schipbeek ontmoette veel waarde ring. Van den Berg was van me ning dat landschap, toerisme en recreatie sterk verbonden zijn met elkaar en een steeds belangrijker bron van lijfsbehoud vormen voor het platteland: „Voor de toeris tisch recreatieve sector is het land schap van belang als randvoor waarde. Omgekeerd zijn toerisme en recreatie gebruiksfuncties die in het landschap steeds nadrukkelij ker aanwezig zijn." Hij prees Ni- colet Pennekamp en Saskia Mar- quering (AKI Twente) voor de knappe wijze waarop zij vorm ga ven aan de folder, die volgens hem naadloos aansluit bij het beleid van het Recreatieschap. Ook burge meester Verhoeven wees er op dat de landschappelijke en natuurlijke omgeving een steeds belangrijker onderdeel van toerisme en recrea tie wordt. De ontwikkeling langs de Schipbeek passen perfect in dat beeld. De nieuwe folder is gedrukt in een oplage van 4000 stuks en is tegen betaling van een rijksdaalder verrkijgbaar bij de VW's in Hol ten en omgeving, de grotere hore cagelegenheden, receatiebedrijven en boekhandels. Dat de nog zo prille Rotary Club insprong op het project heeft te vens te maken met de doelstelling van de club om zich regelmatig te bekommeren om maatschappelij ke projecten, waarbij het niet uit maakt of er initiatieven worden ontplooid dan wel een eenmalige bijdrage wordt geleverd. Woord voerder S. Minnema, bekend als dierenarts in Holten: „We zoch ten iets dat te overzien was en betrekking had op het eigen ge bied. De Schipbeek kwam her haaldelijk ter sprake.Niet zo ver wonderlijk, gezien de naam van de club. Minnema, die zelf per kano de Schipbeek vanaf Duitsland tot Deventer en de natuur er omheen verkende, is zeer te spreken over het gebied: „Zondermeer een leuk stukje natuur. Voor de lokale be volking interessant en voor de toe rist bovendien leuk dat het gebied behalve de Holterberg nog meer te bieden heeft." Het Waterschap re ageerde desgevraagd bijzonder po sitief op het voornemen een folder over de Schipbeek uit te geven en wees in dat verband op het Recrea tieschap, dat al even enthousiast reageerde en toezag op een essen tiële bijdrage aan tekst voor de uitgave. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - gedeeltelijk vernieuwen berging Vianenweg 126; - plaatsen dakkapel Erve Joost 26; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw garage Kolweg 57; - vergroten zomerhuis Vianenweg 125; - bouw berging Vianenweg 222; - wijzigen entree Enkweg 15, - bouw tuinhuisje Pastoriestraat 44. - plaatsen tuinhuisje Heideweg 54; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 2 eiken Oude Deventerweg nabij Weustenweg; - 17 grove dennen Holterbergweg 1 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - ontsteken paasvuren aan de Russendijk, hoek Weustenweg/Vijfhuizenweg. Doorlopendedijk nabij nr. 2, nabij Oude Deventerweg 59 en aan de Reebokkenweg (16 april 1995); - motorcrossen MAC De Holterberg circuit De Zuurberg, incl. diverse wegafsluitingen (1 en 2 april 1995); - wielerwedstrijd Politie Vereniging Hellendoorn (31 mei 1995); Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw schuilhut Dorperdijk (ongen.) (14 maart 1995). De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9 00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende gecombineerde vergadering van de commissies algemeen bestuurlijke zaken, ruimtelijke ordening en financiën vindt plaats op woensdag 5 april 1995 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorbereidingsbesluit ged. herziening best.plan Holten 1966 (perceel Pannenbakkersstraat 12); krediet voor de herinrichting van de Keizersweg; krediet voor het opstellen van een geluidsniveaukaart door bureau B.V.A.; concept-voorstel inzake vaststelling verordening op de winkelsluiting De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Openbare kennisgeving inzake geslotenverklaring voor gemotoriseerd verkeer van een gedeelte van de Holterbergweg („Toeristenweg") Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij - in het kader van de instandhouding en beheer van het natuurgebied de Sallandse Heuvelrug - uit een oogpunt van milieubelang een verkeersbesluit genomen hebben inzake het gesloten verklaren voor alle motorvoertuigen, bromfietsen en invalidenvoertuigen met in werking zijnde motor van 21.00 tot 09.00 uur van een gedeelte van de Holterbergweg („Toeristenweg"), te weten het gedeelte gelegen tussen de toegang naar de dagcamping van Staatsbosbeheer en de grens met de gemeente Hellendoorn. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaatregel ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Voorts kan, indien onverwijlde spoed dat gelet op de betrokken belangen vereist, aan de president van de rechtbank te Zwolle, sector bestuursrecht, postbus 10067, 8000 GB Zwolle, verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot gemeentesecretarie van Holten, afdeling algemene zaken. Holten, 30 maart 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, H. de Blaauw, l.s. D. J. Verhoeven Richtlijnen straatversiering 1. Beplanting en bogen moeten tenminste 10 meter uit de hoeken van straten worden geplaatst. Palen e.d. moeten tenminste 50 cm vanaf de wegrand worden geplaatst trottoirband 1 tegel); wanneer er minder dan 3 tegels loopruimte overblijft, moeten de palen zover mogelijk van de weg worden geplaatst, zodat een zo breed mogelijk trottoir overblijft. 2. De doorrijhoogte moet minimaal 4.50 meter bedragen. 3. De straatversiering mag het zicht op verkeersborden e.d. niet belemmeren. 4. De straatversiering mag geen hinder opleveren voor het openbaar verkeer en mag de verkeersveiligheid niet in gevaar brengen. 5. Het gebruik van deugdelijk materiaal is verplicht. 6. Voor het plaatsen van bogen moet vooraf overleg gepleegd worden met de direkteur van gemeentewerken en is voor wat betreft de technische voorzieningen (stabiliteit e.d.) zijn goedkeuring vereist. Voor het aanbrengen van andere straatversiering wordt overleg vooraf 7. Straattegels e.d. moeten worden opgeslagen en direkt na het verwijderen van de straatversiering weer worden aangebracht; geen kapotte tegels verwerken, deze kunnen op de gemeentewerf worden geruild voor hele tegels. 8. Wanneer aansluiting op de openbare verlichting gewenst wordt, moet kontakt opgenomen worden met de IJsselmij. De aansluitkosten zijn voor rekening van de aanvrager. 9. In verband met de aanwezigheid van kabels en leidingen mag in trottoirs niet geboord worden. 10. De gemeente kan niet aansprakelijk gesteld worden voor schade enz. als gevolg van de straatversiering. Videotheek Oscar is overgenomen door Bart Brinkman en Elke Bök- kers. Onder de veelzeggende naam Bartella is de zaak voortgezet. De exploitatie wordt tot en met zater dag 29 april voortgezet op de hui dige lokatie aan de Smidsbelt. Woensdag 3 mei openen Bart en Elke hun vernieuwde zaak aan de Kerkstraat 6. Op deze lokatie wordt opnieuw van start gegaan met een aangepast en uitgebreid assortiment. Met name cd-i, maar ook de spelcomputer zullen op een klantvriendelijke wijze in de vi deotheek aanwezig zijn. Een rui me keuze aan snoep, ijs, dranken andere smaakmakers zijn voor handen om van eën video-avond een succes te maken. Speciale the mapakketten kunnen op verzoek worden samengesteld. De Kinder party bestaat bijvoorbeeld uit een kinderfilm naar keuze plus een leuke surprisedoos per kind. De Evening Surprise Box is voor de gevorderde kijker. Deze bevat naast de gekozen film tal van culi naire zaken, een leuke verrassing die zelf samen te stellen is. Video theek Bartella is maandag, woens dag, donderdag en vrijdag ge opend van 14.00-18.00 en van 19.00-21.00 uur; op zaterdag en zondag van 14.00-21.00 uur. Dinsdag is men de gehele dag ge sloten. Vanmiddag is de bekende schrijf ster Mensje van Keulen te gast op scholengemeenschap De Waer denborch. Voor een aantal havo- en vwo klassen vertelt ze en leest voor uit eigen werk. Mensje Fran- cina van der Steen debuteerde in 1972 met de roman Bleekers Zo mer. In dat zelfde jaar verscheen haar eerste verhalenbundel Alle maal Tranen. Eén van de dingen die belicht worden tijdens het be zoek aan De Waerdenborch, zijn haar 'kinder-griezelboeken', zoals Vrienden van de maan, dat in 1991 bekroond werd met de Nienke van Hitchum-prijs. Volgende week meer over het bezoek. AUGUSTUS 3 augustus: Dagje De Boer Op; 13 augustus: MAC Holterbergrit 18/19/20 augustus: school- en volksfeest Espelo 26 augustus: MAC Totaaldag SEPTEMBER 7/10 september: Keunefeesten 9 september: Vrijmarkt op Smids belt 16 september: Erwincross 17 september: MAC Trekkersiep 23 september: Holterbergherfst- toer. OKTOBER 1 oktober: MAC motocross NK solo's op Zuurbergcircuit 7/8 oktober: Nacht om Holten 14 oktober: concert jongerenkoor Campanella in NH kerk NOVEMBER 10 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 11 november: speelgoedbeurs in De Boschkamp 25 november: Jubileumshowcon- cert HMV in de sporthal; jubi leumreceptie en feestavond MAC De Holterberg DECEMBER 18 december: jubileumviering NBvP Holten (50 jaar) 20 december: volkskerstzang in De Kandelaar 26 december: MAC kerstpuzzel-

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5