Volop voorbereidingen voor straatversiering Leerlingen basisschool schonen buitengebied WELZIJN OUDEREN Bloembakken en nieuwe borden Nieuwe expositie in galerie Waerdenborch Openbaar concert examenkandidaten Bakker bepleit één bond voor ouderen Bestuursvorm De Waerdenborch burgerlijke stand HQLTENS NIEUWSBLAD Trainers gezocht door hulpdienst Wim Dalhuisen SV-secretaris Groeninplant bij Zandvoortspad Uit het politierapport I kerkdiensten medische diensten van dag tot dag Cursus Engels DONDERDAG 30 MAART 1995- In menig Holtense straat wordt momenteel hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de straat versiering met het oog op vijftig jaar bevrijding. Vorige week kwam een aanzienlijke groep da mes van het centrale deel van de Dorpsstraat en ook de Smidsbelt bijeen in café Boer Biet voor het nodige knip- en naaiwerk. „Alle bewoners doen mee," liet één van hen weten. Dat betreft vanzelfsprekend ook een flink aantal winkeliers, de VW en het gemeentehuis. Natuurlijk wordt in stilte gehoopt op weer een prijs. Tien jaar geleden werd de eerste in de wacht gesleept, vijf jaar terug was dat samen met de Oranjestraat en de Dorpsstraat-west de derde prijs. De betrokkenen staken begin deze maand voor het eerst de koppen bijeen voor het maken van een ontwerp. Per gezin werd dertig gulden, per alleenstaande vijfiten gulden bijgedragen. „Niet alleen voor de versiering, ook voor het straatfeest dat we 's avonds op koninginnedag houden!" Wat be treft de versiering van de Dorps straat werd ons verzekerd dat net een geheel ander iets wordt dan vijf jaar geleden. Het fijne ervan wil men evenwel niet kwijt. Uiteinde lijk moet het een verrassing blij ven. De Smidsbelt daarentegen wordt op de bekende wijze ge tooid: vanaf de centrale mast op het plein worden vlaggetjes opge hangen. Gemiddeld twee- tot drie maal per week wordt actief ge werkt. De heren in de schuur van Jan Wansink voor het zwaardere werk, zoals hout- en metaalbewer king, de dames bij Boer Biet voor de lichte, 'stoffen' klussen. Tel kens een verschillende groep. Aan enthousiasme en gezelligheid is dan geen gebrek. Wat dat betreft zit het wel snor met het komende straatfeest. Het wordt gehouden in de garage naast de familie Schuppert (achter Hesters Mode Plus). Erve Broekhuis Niet alleen in de bekende 'versier- straten' wordt ijverig gewerkt, ook in nieuwe wijken is men volop in actie. Zo komen de bewoners van Erve Broekhuis regelmatig bij een in de kantine van vishandel Reinaardus. Niet zo verwonder lijk, daar Albert Reinaaardus zelf woont aan het Erve Broekhuis. De SOS-Telefonische Hulpdienst Deventer e.o. en de Kinder- en J eugdtelefoon zoeken trainers (m/v) die op basis van vrijwillig heid eenmaal per maand een vaste groep van ongeveer twaalf vrijwil ligers willen trainen in telefooner varing. Ze moeten zelfstandig kunnen werken en in staat zijn een trainingsprogramma te ontwikke len en moeten ook bereid zijn mee te werken aan intervisiebijeen komsten, staf/trainersvergaderin gen, de selectieprocedure van nieuwe vrijwilligers-telefonisten en aan thema-avonden. Daarvoor wordt een ruime inwerkperiode geboden, een reiskostenvergoe ding en deskundigheidsbevorde ring. Sinds begin deze maand is Wim Dalhuisen de nieuwe secretaris van het algemeen bestuur van de SV Holten. Dalhuisen volgde Roelf van der Wijk op, die zijn functie wegens verhuizing naar Drente heeft neergelegd. Dalhuisen was ooit al geruime tijd voorzitter van de afdeling handbal, kent de SV Holten goed en beschikt volgens de rood-zwarten over enorme be stuurlijke kennis en ervaring. De nieuwe secretaris woont Het Lan- deweerd 33 en is bereikbaar op tel. 62005. In café Boer Biet was vorige week een flink aantal dames van de Dorpsstraat-centraal en Smidsbelt ijverig bezig met schaar, naald en draad. Over het uiteindelijke resultaat hulden zij zich bewust in stilzwijgen (Foto WV) Woordvoerder Meindert Koop man laat weten dat er naast versie ringen ook enkele bogen verschij nen en een feesttent. Alle bewo ners doen mee. In januari kwamen ze voor het eerst bijeen. Ruim schoots op tijd om een ontwerp te bedenken en de benodigde, niet tè dure materialen in te kopen. Een begroting is reeds voorhanden. De dames bekommeren zich meren- v ^AfOlUV* deels over het knip- en naaiwerk, de heren meer met het construeren en schilderen van de bogen. Echt simpel is het niet, want de wonin gen aan Erve Broekhuis liggen enigszins grillig en staan niet direct naast elkaar. De betrokken bewo ners zullen echter ongetwijfeld in staat zijn voor een attractieve straatversiering te zorgen. En de feesttent? „Ja, die is gehuurd om straks een leuk feestje in te bou wen. Dat zit echt wel snor!," aldus Koopman, die op de valreep ver telt dat ook Erve Joost aan de 'versierwoede' deelneemt. „Een geweldige dag!" liet be stuurslid Ab Schuppert van de Wildbeheereenheid Holten vori ge week woensdag weten. Hij doelde daarmee op de door de WBE georganiseerde schoon maakactie in het buitengebied met medewerking van leerlingen uit de hoogste bovenbouwgroe- pen van de vijf Holtense basis scholen. Tot ieders tevredenheid bleek de opbrengst weer minder dan het jaar ervoor. De landelijke schoonmaakdag was in Holten opnieuw gekoppeld aan de nationale boompplantdag. Een bewuste keuze, daar de officiële schoonmaakdag op zaterdag valt en veel kinderen dan verhinderd zijn door sportactiviteiten en der gelijke. Voor het planten van bo men en struiken kwamen traditie getrouw de kinderen uit groep zes in actie. Ongeveer negentig in ge tal. Gewapend met schop togen zij naar Lukensveld, waar tussen het Zandvoortspad en de nieuwe bur gemeesterswoning een perceel openbaar groen werd ingeplant met ruim duizend struiken en heesters. Burgemeester D.J. Ver hoeven was zelf aanwezig en plantte met behulp van vijf leerlin gen een kastanjeboom langs het Zandvoortspad. Ook twee lindes werden geplant. Met het oog op mogelijke verwondingen besloot gemeentewerken zelf het planten van 240 rozenstruiken voor haar rekening te nemen. Terwijl het openbaar groen werd ingeplant, gingen ruim honderd oudere leerlingen in passende kle ding en voorzien van handschoe nen in het buitengebied op zoek naar zwerfvuil. In vijf groepen en begeleid door leden van de WBE en leerkrachten togen de kinderen in totaal zo'n 25 auto's met aan hanger 's morgens vroeg op pad. Het resultaat verschilde niet veel van vorig jaar: klein vuil als blik jes, chips- en snoepzakken en fles jes en groter vuil als zelfs een tiental autobanden. Schuppert: „Het leek er haast op alsof die met opzet gedumpt waren omdat men van deze actie wist." Blikjes wer den veelal aangetroffen langs de routes waar leerlingen van scho lengemeenschap De Waerden- borch fietsen. De leerlingen toon- Tafeltje Dekje Er zijn heel wat ouderen die dage lijks, of misschien enkele dagen in de week gebruik maken van de maaltijdservice Tafeltje - Dekje. Er werden het afgelopen jaar weer 16.839 maaltijden bezorgd. Daar naast werden er 2120 maaltijden afgehaald. Met deze aantallen blijft het aantal van het afgelopen jaar ongeveer gelijk aan dat van 1993. Vanwege het overlijden van de secretaris dhr. JJ ansen kwam een bestuursplaats vacant, die werd opgevuld door mevr. A.J. Jonk man - Boode. Tenstoonstelling In deze rubriek hebben we de afgelopen 4 weken aandacht be steed aan veiligheid in en om huis. We hebben daarbij verwezen naar de Stichting Consument en Veilig heid en het kantoor van de Gewes telijke Gezondheidsdienst waar een kleine tentoonstelling over dit onderwerp werd georganiseerd. SWOH is heel blij dat de GGD haar vele folders en brochures, over alles waarover hier werd ge schreven, naar Holten laat komen. De eerste twee weken van april zal tijdens kantooruren een veelheid van folders en brochures te zien zijn. Zij bestrijken een nog breder terrein wat betreft de veiligheid in en om huis dan wij beschreven. Wanneer u wilt kunt u folders meenemen. Deze mogelijkheid tot inzien en informatie opdoen kan in het gebouw aan de Gaardenstraat 29, het oude Groene Kruisee- bouw. In de kamer direct rechts naast de ingang vindt u een grote hoeveelheid informatiemateriaal. In de loop van maandagmorgen 3 april gaat de tentoonstelling van De gemeente staat positief te genover het voornemen van de VW om het dorpscentrum op te fleuren met bloembak ken. In een brief heeft de VW gewezen op een aantal zaken dat een ongetwijfeld positieve uitstraling heeft op de in het seizoen aanwezige vakantie gasten. De gemeente beschikt over een aantal bloembakken. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven is in het verleden sprake geweest van verniel zucht aan de bakken. De bak ken worden nu geplaatst bij belangstellende ondernemers die verder zelf voor het onder houd moeten zorgen. Om Holten op andere wijze 'toeristvriendelijk' uit te dra gen heeft de VVV bij de ge meente geïnformeerd naar de mogelijkheid voor het plaat sen van 'onderborden' bij de plaatsnaamborden aan de in/uitvalswegen. Geen be zwaren van aie kant, zodat nu op korte termijn een nieuwe ophangsconstructie voor de borden wordt gemaakt. In de nieuwe situatie wordt men dan binnenkomst in Holten verwelkomd met een tekts- bord 'Welkom in Holten', bij vertrek 'Tot ziens'. Volgens Verhoeven wordt één ander bekostigd uit beschikbare kredieten. Het is de bedoeling dat de nieuwe borden nog voor aanvang van het seizoen gerealiseerd zijn. Op 21 maart vond een verkeerson geval plaats op de Kol weg. Twee personenauto's reden acnter el kaar. Toen de voorste bestuurder afremde voor een paar vogels die zich op de rijbaan bevonden, werd hij van achteren aangereden door de tweede personenauto. Beide auto's liepen enige schade op. De vogels zetten hun voorjaarsritueel ergens anders ongedeerd voort. Eveneens op 21 maart vond op de Rijssenseweg een verkeersongeval plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. De personenauto kwam gedeeltelijk in de berm te rijden. De bestuurder verloor de macht over het stuur en draaide 180 graden. Een achteropkomen de vrachtauto botste vervolgens tegen deze tot stilstand gekomen personenauto. Beide voertuigen werden behoorlijk beschadigd, doch ook hier deden zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. In de nacht van 21 op 22 maart werden weer enkele bedrijfsauto's opengebroken. In de Canadastraat werd een PTT auto opengebroken. Hieruit werd enig gereedschap weggenomen. Uit een auto die stond geparkeerd in de Churchillstraat werden weg genomen een Radio-CD speler en enkele tientallen CD's. In dezelfde straat werd een tweede auto open gebroken, doch uit deze auto werd niets vermist. Ook een tweede auto in de Canadastraat werd opengebroken. Ook hier was de lading kennelijk niet interessant voor de inbrekers, want ook hier werd niets weggenomen. Ook twee auto's uit de Verzetstraat werden opengebroken. Vermist werden hier een autoradio en een radiocasetterecorder. Tenslotte werd een auto openge broken aan de Reilinksweg. Ook hier werd een radio ontvreemd. Op 22 maart vond een insluiping plaats op klaarlichte dag in een woning aan de Industriestraat. Het feit werd gepleegd tussen 13.15 uur en 14.00 uur. Uit de woning werd enig geld ont vreemd, alsmede enkele cheques, pasjes en autopapieren. In de nacht van zaterdag op zon dag, 25 op 26 maart werd van een vrachtauto op het bedrijventerrein de Haar een dekzeil opengesne den. De auto bevatte echter geen lading, zodat er ook niet weggeno men kon worden. Ook van een tweede vrachtauto werd een slot vernield. De lading bestond uit vrachtautobanden, kennelijk ook niet interessant voor de dieven. In dezelfde nacht werd door bal dadige jeugd twee brievenbussen opgeblazen door middel van vuur werk en wel aan de Beuseberger- weg en aan de Houtweg. Tevens werd geconstateerd dat op de ro tonde van de Larenseweg vier ver keersborden met geweld waren omgebogen. In de nacht van 27 op 28 maart werd een autobestuurster op de Heideweg aangehouden die te veel aan Bachus had geofferd. Met een boete van f 600,00 kon ze het politieburo weer verlaten. Volgens de verklaring van deze bestuurster had elk glas sherry die ze had genuttigd derhalve f 200,00 ge kost. Op 28 maart werd er aangifte ge daan van diefstal uit een auto die geparkeerd had gestaan op een parkeerplaats langs de Al. Uit de auto werden diverse goederen ont vreemd ter waarde van f 2600,00. Er werden geen sporen van braak aangetroffen. Zaterdag 8 april opent drs. B.J.J. Ansink, kunsthistoricus uit Am sterdam om 15.00 uur de expositie 'Symboliek in grafiek' in galerie De Waerdenborch. Een tentoon stelling van Nicoline Nieuwenhuis uit Rossum (Overijssel) en de Bil- thovense Armien Visser. Nieu wenhuis exposeert er met grote keramiek kommen en Visser met boeiende etsen. Beide exposanten zijn aanwezig bij de opening. Ni coline Nieuwenhuis begon onge veer vijf jaar geleden met net maken van handgevormde kera miek kommen. De kommen wor den gedecoreerd door middel van krassen, krabben, schrapen en schilderen. De decoraties zijn soms herkenbaar, maar meestal abstract. Veelal is er een grafische ondergrond op terug te vinden. Armien Visser tracht in haar werk Ter hoogte van de burgemeesterswoning werd langs het Zandvoortspad een perceel openbaar groen ingeplant. Op de foto zijn v.l.n.r. Corien Hoefman, Janine Klein Teeselink, Chantal Sluiter en Annemarie van de Brink in actie (Foto TV) den zich bijzonder actief. Leer krachten en WBE'ers hoopten dan ook dat de confrontatie met het nonchalante, zorgeloze gedrag van vele anderen de kinderen aan het denken zet. Een hopelijk preven tief effect heeft. Aan het eind van de ochtend werd het zwerfvuil centraal verzameld bij camping De Holterberg, waar het in een vuilniswagen verdween. Ook daar gaf de burgemeester acte de présence. Hij wees de jeugd er onder meer op dat het veelal de 'ouderen' zijn die het buitengebied vervuilen. Aan de jeugd de taak om hen daar op te wijzen. In de aula van scholengemeenschap De Waerdenborch verzorgen eindexamenkandidaten 5 havo en 6 vwo morgen (vrijdag 31 maart) een concert in het kader van het derde schoolonderzoek. De kandidaten voeren zowel instrumentale als vocale werken uit en zowel solo als in groepsverband. Al dan niet begeleid door combo, band, ensemble of pianist. Tijdens de praktijklessen hebben de kandidaten werken uit verschillende stijlperiodes behandels: Mid deleeuwen, Renaissance, Barok, Klassicisme, Romantiek, muziek uit de twintigste eeuw (impressionisme, expressionisme, jazz enzo voorts) en eigentijdse muziek. Er wordt een selectie uit voornoemde tijd ten gehore gebracht. Bij een aantal werken worden de kandida ten ondersteund door leerlingen uit de vooreindexamenklassen, die muziek in het examenpakket hebben opgenomen. Het openbaar schoolonderzoek muziek begint om 19.30 uur. Moet de Anbo het jaar 2000 ha len? Over die retorische vraag boog zich gewestelijk vertegen woordiger Piet Bakker op de jaarvergadering van de Algeme ne Bond van Ouderen, afdeling Holten. Hij pleitte na de pauze voor de instelling van een senio renraad in Holten. Bakker sprak de hoop uit dat er bij de eeuwwisseling één belangen groep voor ouderen zal zijn, maar trok dat wel meteen in twijfel. Ook al omdat de doelgroep is opgegroeid in een sterk verzuilde samenleving. De door hem aange kaarte seniorenraad blijkt in tal van Overijsselse gemeenten naar tevredenheid te functioneren. Bakker zag verder graag gemengde cursussen voor ouderen en jonge ren zodat die van elkaar kunnen leren. Tweede voorzitter H.J. Fransen memoreerde in de vergadering de grote verdiensten van (oud-be stuurslid) J. Broere die afscheid nam als wijkbezorger van de Anbo-Vizier. Als nieuw bestuurs lid werd H. Hengeveld welkom geheten. Mevrouw A. de Boer ver telde vervolgens iets over een nieu we activiteit van de Anbo, het huisbezoek aan oudere leden bo ven de tachtig jaar. De jaarlijkse Anbo-dagtocht wordt dit jaar waarschijnlijk een 'groene' tocht Ned. Herv. Kerk: 10.00 uurrda.J.W. den Hertog, bevestiging en intrede. Nevendicnsten. Oppasdienst: me vrouw Van Eijk, Martijn Faneman. 19.00 uur, pastor P. Dullacrt, Deven ter. Open Deurdienst, m.m.v. jonge renkoor The Happy Message uit Nij- vcrdal Dijkcrhoek: Geen dienst. Col lecte in dienst: Z.W.O. Uitgangscol- lectc: Plaatselijke zondagsscholen. Diessenplas: woensdag 5 april: ds. Lindeboom. Geref. kerk: 9.30 uur: ds. H.P. Mul der. 19.00 uur: pastor P. Dullaert, Deventer. Open Deurdienst in de her vormde kerk. Collecte: kerk. Kinder- nevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aanstoot, groep 4 en 5 o.l.v. Greetje Schutter; groep 6 en 7 o.l.v. Hans Stam. Oppasdienst: 0-3 jaar: José Wei- vorm te geven aan de synthese van beelden en symboliek. Zij is vooral geobsedeerd door het universele in kunstuitingen; door tekens die de mens heeft achtergelaten en nog maakt. Inspiratiebronnen zijn voor haar de tekens van prehistorie tot christendom, maar ook van graffiti tot computertaal. De ten toonstelling in galerie De Waer denborch duurt tot en met 18 juni. In de galerie is ook werk 'in-stock' van eerdere exposanten. Uit het eigen atelier van galeriehoudster Marga Rensink wordt een nieuwe collectie keramiek produkten ge toond, zoals koffiebekers, theek ommen en roomstellen. Galerie De Waerdenborch is van woens dag t/m vrijdag en op zondag ge opend tussen 14.00 en 17.00 uur, op zaterdag van 12.00 tot 17.00 ink, Karin Stam, Hctty Nijkamp-Bel- dman; 4-6 jaar: Ineke Aanstoot-Wes- sels, Hanneke Baercnds. R.K kerk: 10.00 uur: Woord- en com muniedienst. Oppasdienst: mevrouw Van Eijk, Martijn Faneman. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communiedienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.G. Beerthuis, Bathmen. Uitgangscollecte: Zendingsbussen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00uurtot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Koppert, T. van Ame- rongenstraat 25, Markelo. Tel. 05476- 2200. Behandeling na telefonische afspraak. DierenartsDierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en veipleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53, Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis- zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/mvrij dag 8.30-9.30 uur en vojgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto- ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Donderdag 30 maart: 19.30 uur, paasbakjes maken NBvP Holten in zaal Vosman; 8.45-11.00 uur, kinder en tienerkledingbeurs in zaal Vosman Vrijdag 31 maart: 19.30-20.30 uur, voorspeelavond MOC Holten in De Boschkamp; 19.30 uur, openbaar schoolonderzoek eindexamenkandida ten muziek aula SG De Waerden borch; 20.00 uur, (gratis) concert gos pelgroep Rejoice in De Kandelaar Zaterdag 1 april: 20.00 uur, blijspel DAT in Het Bonte Paard (na afloop dansen). Zondag 2 april: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, bevestiging en intrede van da. J.W. den Hertog-Scheurwater in her vormde kerk; Dinsdag 4 april: 14.30 uur, Bejaarden- sociëteit in gebouw Irene; 20.00 uur, lezing prof. Anne van der Meiden in De Kandelaar (Commissie Vorming en Toerusting); 20.00 uur, openbare le denvergadering PvdA in De Bosc hkamp. Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken); 20.00 uur, jaar vergadering Rode Kruis in De Biester Vrijdag 7 april: lompenactie HMV in het dorp; 17.30-19.30 uur, Happy Hour Kring Bewoners Holterberg in de kelderbar van 't Lósse Hoes. Zaterdag 8 april: Trekkersiep Espelo, 15.00 uur, openings expositie galerie De Waerdenborch Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Maandag 10 april: bijeenkomst HPC in De Boschkamp (19.00 uur, jeugd; 20.00 uur senioren). Donderdag 13 april: 9.30-11.00 uur, dames-, heren- en tienerkledingbeurs in zaal Vosman. Zondag 17 april: 13.00 uur, MAC Erwincross op terrein Beuseberger- weg/ Langstraat Maandag 18 april: 19.30 uur, leden vergadering Club Oud-Strijders in zaal Vosman. Dinsdag 22 april: Normaal Espelo door Overijssel met o.a. een be zoek aan het Provinciehuis in Zwolle en een boottocht in Giet hoorn. Woensdag 12 april start de Stich ting Socuwe met een nieuwe cur sus Engels voor beginners in het dorpshuis. Basiskennis Engels is niet vereist. Docente Janet Heck laat de cursisten op de van haar bekende en vertrouwde wijze ken nis maken met de basis principes van de Engelse taal. Zo worden de meest voorkomende begrippen en de beginselen van de grammatica geleerd. Ter ondersteuning is een duidelijk lesboek aanwezig. De cursus omvat zes wekelijkse lessen van 19.30 tot 2115 iftir. De kosten bedragen 48 gulden. Wie meer in formatie wil of zich wil aanmel den, wordt geadviseerd zich zo spoedig mogelijk te wenden tot het Socuwe-kantoor in De Bosc hkamp, tel. 62755. Geboren: Marleen, dochter van E. Overleden: J. Mossink (82); L. Klein Boode en H. Krikkink Teeselink (67). Bejaardensoos. Op dinsdag 4 april is er weer een bijeenkomst van de Bejaardensociëteit Holten. Die begint om 14.30 uur in ge bouw Irene. Omdat de Tweede Kamer nog twee wetsvoorstellen moet behan delen over deze zaak, wordt de studie naar een mogelijk nieuwe bestuursvorm van scholenge meenschap De Waerdenborch voorlopig in de ijskast gezet. Het onderzoek is het gevolg van van de afspraken die destijds gemaakt zijn rond de fusie tussen net Thomas Ainsworth College en de scholen gemeenschap Holten en houdt mede verband met het exploitatie tekort waarvoor de gemeente tel kens in de buidel tast. Op het moment dat de fusie definitief ge stalte had, moest de studie worden gestart. Burgemeester D.J. Ver hoeven benadrukte het belang van het vergroten van de bestuurlijke betrokkenheid en verantwoorde lijkheid bij ouders. Van essentieel belang is ook dat de kenmerken, doelstellingen en de toegankelijk heid van het openbaar onderwijs in de nieuwe bestuursvorm terug te vinden zijn. Naar zijn zeggen is een aantal mogelijkheden bij voor baat afgevallen, waaronder de ver- enigingsvorm. Drie opties zullen straks worden bestudeerd: de hui dige bestuursvorm, dus een open bare school met het college als bevoegd gezag; een onderwijs- schap, een soort publiekrechtelijk orgaan waarin diverse partijen zit ting hebben (zowel onafhankelijke deskundigen als docenten en/of ouders) en ten slotte een over- heidsstichting, op te richten door de gemeente, maar waarin de ge meente niet per se zitting heeft.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3