Kinderen wijzen gemeente op overlast hondepoep Holtens Nieuwsblad HHV timmert aan de weg met eigen promotieplan TfijSfifÊ Vossejacht zorgt voor ledenaanwas Matige interesse voorspeelochtend Deze week Grasveld langs Bessinkpasstraat r* U ontvangt een fraaie BON Ook middenstand ziet Reuze Heuvel niet meer zitten Ander adres voor politie De Seheg Open Deurdienst Opbrengst collecte Weer geen cross MAC Lentecursus bij Bato PvdA vergadert in Boschkamp Expositie Schutrups Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 30 MAART 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Een kleine vijftig kinderen na men afgelopen zaterdag deel aande jaarlijkse vossejacht van Scouting Holten de Waarden- borchgroep. Een activiteit in het kader van de Nationale Scoutingdag, die traditiege trouw gecombineerd wordt met de dag waarop de zomer tijd begint. Voor het eerst werd de vossejacht samen met de BE-Sint Jorisgroep opge zet. Zoals bekend betrekt deze provinciale scouting groep voor gehandicapte scouts over enige tijd een nieuwe blokhut aan de Lie- zenweg. De bouwvergunning is inmiddels rond. Binnenkort meer daarover. Onder de kinderen die op jacht gingen naar de 'vossen' bevond zich tevens een vrij grote groep niet-leden-van de W aardenborchgroep. Woordvoerder Dick van der Knaap liet verheugd weten dat enkelen van hen (in de leeftijd tot 11 jaar) zich na afloop als lid van Scouting Holten aan meldden. De vossejacht speel de zich hoofdzakelijk in het dorpscentrum af. Aan de kin deren (onder wie negen ge handicapte scouts) om ruim tien 'vossen' op te sporen die er verkleed als onder anderen kok, verpleegster, standaard scout, indiaan en marsmanne tje rondwaarden. Een geslaag de activiteit, volgens Van der Knaap, temeer daar het droog bleef. Bovendien een aanzien lijk groter succes dan vorig jaar toen de vossejacht geen belangstellenden trok. De Waardenborchgroep telt op dit moment ongeveer vijftig leden. Er zijn vier leeftijds groepen: tot 7 jaar; van 7-11 jaar; van 11-15 jaar en de groep 15 jaar en ouder. Vooral de groep 11-15 jaar vraagt om uitbreiding. Volgens Dick van der Knaap kampt men tevens met het probleem dat de vijf man sterke leiding in feite te gering is op het aantal scouts. Wel wordt regelmatig geassis teerd vanuit de groep 15-plus. Binnenkort wil Scouting Hol ten hierover de koppen bij elkaar steken en volgt nader bericht. De kinderen uit de Bessinkpas straat, Markepad en een deel van de Gaardenstraat zijn het zat. Al jarenlang spelen zij regelmatig op het grasveld tussen de Bes sinkpasstraat en de Keizersweg en al even zo veel jaren hebben ze er last van de steeds maar toene mende hoeveelheid hondepoep. Voor Stefan Huisman (12) en Laura van Mullem (11) was de maat nu vol. In een brief wendde het tweetal zich onlangs tot bur gemeester D.J. Verhoeven. Ze hadden succes, want niet lang daarna kwam ambtenaar Jan Nijkamp aan de telefoon met de mededeling dat wethouder Eb van Schooten (gemeentewerken) de klacht persoonlijk wilde aan horen. Aldus geschiedde en vorige week dinsdag togen de jeugdige Holte- In een ijverige poging om ook anderen enthousiast te krijgen voor het musiceren hij HMV, speelden Jurgen Kolkman, Jurjen Paalman en Stanley Muller samen met docent Hayewout Swart de sterren van de hemel (Foto WV). De Holtense Muziekvereniging hield afgelopen zaterdag weer één van haar inmiddels traditionele voorspeelochtenden. Een redelijk aantal belangstellenden bezocht het verenigingsgebouw aan de Dorpsstraat. In het vorig jaar fraai verbouwde pand konden geïnte resseerden het werk van de leerlin gen van de HMV beluisteren. Deze traden groepsgewijs op on der leiding van de diverse docen ten. Ook de majorettes verzorg den een optreden onder leiding van docente Jeanet Kieftenbelt. Wie na de optredens dorst had gekregen kon deze lessen in de kantine van het verenigingsge bouw. Deze voorspeelochtend werd nog in groepjes opgetreden, in juli zal nog een voorspeelochtend gehou den worden waarop de leerlingen individueel te beluisteren zijn. De voorspeelochtenden van de HMV zijn voornamelijk bedoeld om le den te werven, een andere bedoe ling erachter is dat op deze manier de leerlingen aan familie en kennis sen kunnen laten zien wat ze kun nen. Ondanks de licht tegenval lende opkomst van het publiek zijn afgelopen zaterdag toch weer enkele aanmeldingen binnengeko men. „Voor mensen van veertig jaar en ouder blijkt de drempel om een muziekinstrument te gaan be spelen vaak erg groot, toch zijn ook deze mensen bij onze vereni ging van harte welkom," vertelt bestuurslid Teunie Krooshof. „We kunnnen leden plaatsen in alle muziekgroepen." Wie belang stelling heeft in het bespelen van een instrument kan zich tot haar wenden onder telefoonnummer 63608. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter baSlpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Oeef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad f 69.95 naren namens alle buurtkinderen richting gemeentehuis, waar Van Schooten de grieven onderkende. „Bovendien een heel vervelende zaak voor gemeentewerken die er mee geconfronteerd wordt bij het onderhoud." De wethouder zegde toe dat de gemeente zal zorgen voor enkele borden op het gras veld die de hondebezitters er op wijzen dat het bewuste stuk groen niet als hondentoilet dient. Geen probleem dus van gemeentezijde ten aanzien van het gebruik als speelveld. Duidelijk is wel dat de jeugd de op dit moment bloeiende narcissen op het veld moet ont zien. Door de ouders wordt daar eveneens nadrukkelijk op gewe zen. Eén van de moeders laat we ten dat het helaas wel voor komt dat jongelui die uit het café komen de bloemen vernielen. „En dan worden geheel onterecht onze kin deren daar op aangekeken!" Zijn de narcissen eenmaal uitgebloeid, dan blijft het veld de rest van het seizoen groen. Geen belemmering dus volgens de ouders om er hun kinderen op te laten spelen. Verzamelplaats Het bewuste stuk openbaar groen is behoorlijk 'in' bij de omwonen de jeugd. Kinderen van ongeveer 4 tot 12 jaar. Het is veel meer in trek dan het speeltuintje naast de socio- woningen in de Haarstraat. Zeker nu het steeds langer licht wordt trekt het terrein aan het begin van de avond veel kinderen. Even een balletje trappen. Eigenlijk een soort verzamelplaats, zou je haast zeggen. „Ook ouderen uit de buurt zijn er wel te vinden. Som migen spelen er 's avonds badmin ton aldus een moeder. Naar haar Door de maatregel van de gemeente hopen de buurtkinderen binnen afzienbare tijd definitief verlost te zijn van de enorme hoeveelheid hondepoep op het grasveld (Foto WV) zeggen speelt het probleem al ge ruime tijd. In de afgelopen jaren werden menigmaal pogingen in het werk gesteld om hondebezit ters en gemeente op originele wijze te attenderen op de grote hoeveel heid hondepoep. Zo werden vlag getjes in de drollen gestoken, bor den neergezet met de mededeling dat honden elders moesten wor den uitgelaten en zelfs werden borden ontworpen om in de bo men te hangen. De ouders vonden die laatste actie echter iets te rigou reus en verboden het. „Het is duidelijk merkbaar dat het veld voor veel hondebezitters het veldje in de aanlooproute valt richting berg. En helaas constateren we dat slechts een enkeling de poep van zijn hond direct met een schepje verwijderd.Nu de gemeente bor den plaatst, hopen de ouders dat de overlast vermindert en wie weet zelfs definitief tot het verleden gaat behoren. Een gerichte ledenwerfactie moet het huishoudboekje van de Holtense Handelsvereniging weer een rooskleuriger aanzien geven. Op de ledenvergadering in zaal Vosman presenteerde penningmeester Van Wingerden een begroting voor 1995 waarin een tekort van achtduizend gulden is opgenomen. Aangezien de HHV niet op activiteiten wil beknibbelen (maar juist meer aan de weg wil timmeren) en in eerste instantie niet aan verhoging van de contributie wordt gedacht, moet ledenaanwas de kas gaan spek ken. Een mogelijkheid om de HHV aantrekkelijker te maken voor nieuwe leden is het Promotieplan dat tijdens de vergadering werd aangenomen. Door een exclusieve samenwerking met de Oostelijke Weekbladpers (de uitgever van deze krant) wordt het interessant om lid van de handelsvereniging te zijn. Met de verhuur en de verbouwing van het vroeger politiebureau aan de Reilinksweg 2 is er ook een andere straatnaamaanduiding en huisnummering noodzakelijk vo- por de afzonderlijke gedeelten. Het lokaal aanspreekpunt van de regiopolitie wordt nu Keizersweg 25 terwijl het bedrijfsgedeelte dat door mevrouw Beldman wordt ge huurd het oude adres Reilinksweg 2 krijgt. Verder worden de garages rechts en links aangeduid met resp. Keizersweg 25a en 25b. Voor de eventueel te verhuren bovenver diepingen zijn de huisnummers Reilinksweg 2a en 2b gereser veerd. Het geheel gaat officieel in op 1 juni. Met het begrote tekort van acht duizend gulden komt het eigen vermogen van de HHV op 66 duizend gulden en dat is statutair gezien maar net genoeg omdat het eigen vermogen altijd twee keer zoveel moet zijn dan de exploita tielasten. Hoewel door het nieuwe systeem van contributieheffing (naar winkeloppervlak) meer con- tributiegeld binnenkwam, is het aantal leden dalende (momenteel 74). Hoewel een verdere contribu tie niet wordt uitgesloten, zal het bestuur eerst een wervingsactie houden met daarbij vooral aan dacht voor oud-leden die om wel ke reden dan ook ooit bedankt hebben. Een idee uit de goed bezochte vergadering om ook in Holten een overkoepelende ondernemersor ganisatie (Holten Collectief) in het leven te roepen (met daarin ook vertegenwoordigers uit andere be drijfssectoren) zal door het HHV- bestuur nader worden bekeken. Dat de HHV niet wil beknibbelen op activiteiten blijkt uit de begro ting voor 1995 waarin met name voor de winkelbevordercnde acti viteiten flink in de beurs wordt getast. De vorig jaar voor het eerst gehouden kerstmarkt zal worden herhaald. Tijdens de vergadering nam be stuurslid H.J. Dikkers afscheid met een warm pleidooi voor ver jonging. Hij werd op zijn wenken bediend met de verkiezing van J.H. ten Velde en S. Nales in het bestuur. H.B. Beltman en J. van Wingerden stelden zich herkies baar, zij het niet voor de hele periode van vier jaar. Reuze Heuvel Het project Reuze Heuvel, waarin ook de Holtense middenstand par ticipeert, lijkt een zachte dood te gaan sterven. Per 1 januari nam projectleidster Diesje Lievendag ontslag en namens de toen inge stelde werkgroep die tot augustus nieuwe plannen moet'ontwikke len, schetste Johan Steunenberg geen al te rooskleurig beeld. 'Erg jammer maar door gebrek aan tijd, •geld, organisatie en mensen is de voortgang beperkt' luidde zijn boodschap. Maar Steunenberg, die inmiddels is opgevolgd door Jan Stam, benadrukte wel dat de op gang gebrachte samenwerking met Hellendoorn niet ter ziele mag gaan. 'We moeten dit gebied sa men promoten, in welke vorm dan ook.' Hetgeen door Stam werd beaamd. 'Het is moeilijk' erkende hij eerlijk 'maar we moeten samen door'. In ieder geval hadden de HHV-leden er geen enkele moeite mee dat de naam 'Reuze Heuvel' zou verdwijnen. 'Veel te mystiek en te kinderachtig' was het oor deel. 'Holten met de Holterberg' sprak de vergadering wat dat be treft veel meer aan. Hetgeen door Jos Kamphuis (in zijn hoedanig heid van VW-bestuurslid) beaamd werd. 'Misschien wel goed dat we als WV destijds te rughoudend hebben gerageerd. De Holterberg hebben we nooit los willen laten en nu de provincia le WV zich bij de promotie richt op de drie kerngebieden Water land, Salland en Twente kunnen we ons daar makkelijker bij aan sluiten.' Promotieplan Zij het wat aarzelend, omdat een aantal leden zich ook in een wat uitgestrekter gebied wil presente ren, ging de vergadering akkoord met het promotieplan dat de HHV samen met de advertentieafdeling van het Holtens Nieuwsblad heeft opgesteld. Daardoor kan de Hol tense middenstand in het grotere geheel van de Oostelijke Week bladpers profiteren van de daar aanwezig kennis en ervaring op het gebied van publiciteit terwijl ook promotionele acties goedkoper Met een gezamenlijk promotieplan wil de HFIV Holten, meer dan nu gebeurt, presenteren als een aantrekkelijk inkoopcentrum. Foto: archief. SPORT- EN RECREATIECENTRUM Formidabel Sportief - Sauna/solarium - Subtropisch zwemmen - Vergaderruimte - Party centrum - Iedere dag open - Schaatsen - Tennis/squash - Zaalsporten Ret van Donkplein 1 Postbus 6095 7401 JB Deventer kunnen worden opgezet. Het ligt dan ook in de bedoeling maande lijks met zo'n thema-actie te ko men waaraan alleen leden van de HHV zelf mogen deelnemen. Ui teraard werkt de samenwerking naar twee kanten. De OWP hoopt op een groter advertentievolume voor het Holtens Nieuwsblad. De eerste proeve van de nieuwe sa menwerking is de actie in het kader van de Week van de Winkel. Koninginnedag Uiteraard ontbraken traditionele onderwerpen als de openstelling op maandag en op Koninginnedag niet in de vergadering. Het bestuur zegde nog maar eens een onder zoek toe naar een uniforme open stelling op de maandag en kwam (na onderling beraad in de pauze) toch weer terug op het eerder ge geven advies om op zaterdag 29 april (wanneer Koninginnedag wordt gevierd) zoveel mogelijk de winkels te openen. Bleek daar in de vorige vergadering een grote meerderheid voor, nu was het pre cies andersom en stemde een groot aantal aanwezigen tegen openstel ling. Het HHV-advies luidt nu dus 'sluiten', maar duidelijk is al wel dat er op die dag geen eensge zind beleid wordt gevoerd. De consument zal dus zelf op onder zoek moeten gaan waar wel en waar niet ingekocht kan worden. HHV-voorzitter Van de Maat kon zijn leden meedelen dat er, in sa menwerking met de gemeente Holten, een koopstromen-onder- zoek zal worden gehouden om aan de slag te kunnen met meer recente gegevens dan nu nog aanwezig. De gemeente betaalt de helft van de 5000 gulden die daarvoor nodig is. Aangezien dezelfde gemeente er niet voor voelt deel te nemen in een door de Holtense Industriegroep rekening van de HIG komen die (HIG) voorgesteld bewakingspro- het idee nu definitief naar de eeu- ject, ziet ook de HHV daar van af. wige jachtvelden heeft verwezen. Hoewel het eerste en tweede jaar op een forse subsidie kan worden gerekend, zou het de middenstand daarna op minstens 100 duizend gulden per jaar komen te staan, de helft van het bedrag waarvoor in de avond- en nachtelijke uren een particuliere bewakingsdienst (met hond) in het dorp zou patrouille ren. De andere helft zou voor Straatversiering In menig Holtense straat wordt naarstig gewerkt aan de voorbe reidingen voor de straatversic- ring met het oog op de viering van vijftig jaar bevrijding. Vori ge week kwam een aanzienlijke groep dames van het centrale deel van de Dorpsstraat en ook de Smidsbelt bijeen bij Boer Biet voor het nodige knip- en naai werk. Handbal Het jaarlijkse recreantentoer- nooi van de afdeling handbal van de SV Holten werd afgelo pen weekeinde opnieuw een suc ces. Hoewel de Holtense dames geen gooi naar de winst konden doen, was het toernooi van be hoorlijk niveau met veel inzet en van tijd tot tijd goed handbal. Tenslotte was er nog de medede ling dat in overleg met de politie een telefooncirkel voor de Holten se middenstand wordt gestart en zegde Van de Maat op vragen uit de zaal toe serieus bij de gemeente te zullen aandringen op spoedige sloop van de vervallen Ehag-gara- ge aan de Dorpsstraat. In de hervormde kerk wordt zon dagavond 2 april een Open Deur- dienst gehouden met als thema 'Soberheid, in deze tijd?' Voor ganger is pastor P. Dullaert uit Deventer. Muzikale medewerking is er ditmaal van jongerenkoor The Happy Message uit Nijverdal. De dienst begint om 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er samenzang. De onlangs gehouden collecte voor het Reumafonds heeft in Holten 3490,25 opgebracht. Een aanzienlijk hoger bedrag dan vorig jaar. Toen werd 2625,55 ingeza- led. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. De weergoden zijn MAC De Hol terberg niet goed gezind. Ook de Uitwisselingscross die a.s. zater dag zou worden gehouden en de regio juniorcross groep A, 250/500 cc en viertakt nationalen die de dag erna op het programma stond, moet worden afgelast. Niet alleen het Zuurbergcircuit zelf is te drassig en moeilijk bereikbaar, dat eeldt zeker ook voor het renners- kwartier en de parkeerweide. Ook vorig jaar moest deze cross wor den afgelast. Het bestuur van de MAC heeft geen uitwijkdatum vastgesteld. Zoals bekend wordt in het najaar ook al een grote NK- cross gehouden in het kader van het 50-jarig jubileum. In de maand mei laat SV Bato geïnteresseerden tijdens een lente cursus kennismaken met yoga. De Bato-lessen worden verzorgd door Monique Nijholt-Syster- mans op woensdag 10,17,24 en 31 mei om 09.15 uur in het dorpshuis De Boschkamp. Wie daaraan mee wil doen, kan contact opnemen met het secretariaat van de SV Bato, Marietje Eggink (tel. 62000 na 18.00 uur) of met de docente zelf (tel. 0546-812967). Ook zijn er op dezelfde data nog enkele plaatsen vrij op de cursus voor gevorderden in yoga (aanvang 10.30 uur). De PvdA Holten komt dinsdag avond 4 april bijeen voor een openbare ledenvergadering in De Boschkamp. Aanvang 20.00 uur. Op hetzelfde tijdstip kunnen be langstellenden er terecht voor het gebruikelijke spreekuur. Wie op de valreep de expositie van plaatsgenoot Henk Schutrups wil bewonderen, kan daarvoor nog tot en met morgen (vrijdag 31 maart) terecht in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. Het is de twee de keer dat Schutrups er exposeert, ditmaal met geheel nieuwe kleu- rencomposities waar hij de afgelo pen twee jaar aan gewerkt heeft. Zijn abstracte werk vertoont ver rassende effecten. „De meeste mensen durven niet met felle kleu ren te werken. Het schrikt ze af. Ik vind het juist leuk ojn me te onder scheiden in het werk dat ik maak," aldus de Holtenaar. De werkstuk ken zijn bewust niet getiteld. Henk daarover: „Iedereen moet maar voor zichzelf bepalen wat ze er in zien. Je mag daarvoor je fantasie de vrije loop laten." Het werk van Schutrups is met speciale verf vervaardigd teneinde het con trast extra te accentueren. De ten toonstelling is te bezichtigen tus sen 9.00 en 17.00 uur. De week van 3 t/m 8 april is het De week van de winkel Op 30 maart a.s. zal in het Holtens Nieuwsblad een groot aantal foto's staan waaruit u kunt kiezen wie de verkoper/ster of zakenvrouw/man van Holten wordt. Een deskundige jury zal. mede naar het aantal inzendingen, bepalen wie winnaar wordt van een groot aantal prijzen, beschikbaar gesteld door De Holtense Handelsvereniging. Mijn favoriete verkoopster/verkoper is: omdat: Hij/zij werkt in de winkel van: Deze bon Inleveren Mm 7 april bij hel Holtens Nieuwsblad. atZ.: Kerkhofsweg 18. Holten

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1