Week van fïw de Winkel Week van fj^de Winkel 1% 29.95 Geen bouwgrondbelasting meer in plan Beuseberg Oogmeting Kontaktlenzen Tia Maria „De Biester" Vruggink ij4AeicUj& Felle kritiek van Wim Dalhuisen (PvdA) Verstopte eieren optiek De ideale oplossing Hans Steunenberg DONDERDAG 30 MAART 1995 Kapsalon Suzanne Nales Het adres voor moderne kapsels en goed advies! Maandagochtend gesloten, verder de hele week geopend van 8.30-17.30 uur. Koopavond donderdag tot 20.00 uur. Dorpsstraat 18 Holten 05483-6 44 86 Vanaf 15-10-95 0548-36 44 86 HO 13 ZA 9 HOLTEN, Dorpsstr. 4, tel. 05482-6 35 01 TWELL0, Van Ghentstr. 15, tel. 05712-7 32 71 Openingstijden Tankstation: (benzine, diesel, LPG) ma./vr. 06.00-23.00 uur zaterdag 07.00-23.00 uur zondag 08.00-23.00 uur Garagebedrijf 08.00-17.30 uur 09.00-16.00 uur (voor spoedgevallen ook na sluitingstijd) Tot ziens bij: AUTOBEDRIJF ouwenhorst Zn. Oranjestraat 82 - 7451 CD Holten Tel. 05483-6 12 92 - Fax 05483 - 6 50 75 0.7 Itr. Thuis uw schoenen kopen - Mensen moeilijk ter been - Mensen zonder vervoer - Mensen aan huis gebonden enz. Maak snel telefonisch een afspraak voor keus uit een enorme collectie Bel 05483-6 41 22 Stationsstraat - Holten Tevens het adres voor al uw reparaties. Vertel ongeveer wafu zoekt, en geef ons uw maat, dan komen wij graag bij u aan huis om u te laten passen en te adviseren. schoenen en lederwaren Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-613 75 „In de verkeerde woningen wordt vanavond feest gevierd," merkte fractievoorzitter Wim Dalhuisen maandagavond in de gemeenteraadsvergadering op naar aanleiding van het besluit tot intrekking van de bouw grondbelasting Beuseberg. Met negen tegen vier werd het voor stel aangenomen: Gemeentebe lang, VVD en D66 voor, PvdA en CDA tegen. Een meerderheids- voorstel overigens. Zoals bekend waren de meningen ook binnen het college verdeeld: het voorstel werd niet gesteund door burge meester D.J. Verhoeven. Zijn po ging om de partijen tot een com promis te bewegen, zag Verhoe ven mislukken. PvdA, CDA en D66 (dat eerder ook al aandrong op een compromis) wilden zich tijdens een schorsing er wel over buiten, maar GB en WD (samen de meerderheid) gaven inclusief de beide wethouders Eb van Schooten (GB) en Bets Rensen (VVD) geen duimbreed toe. Toen het zwaarbeladen besluit eenmaal genomen was, adviseerde CDA-fractievoorzitter Harry Dul de wethouders toch maar over hun positie te gaan nadenken: „Want van besturen door u is geen sprake, u wordt gstuurd." Dul deed een oproep aan allen die vinden dat het besluit vernietigd moet worden, om alle wegen te gaan bewandelen teneinde dat te bereiken. Armetierig Dat de bouwgrondbelasting door de raad is weggehaald, zorgt voor een tekort van bijna een half mil joen op de exploitatie plan Beuse berg. Het moet gedekt worden uit de reserve winst grondverkopen. „En vervolgens wordt het gat dat daar ontstaat gestopt met vijf ton uit de reserve verkeersstructuur- plan nu de Maïsweg niet wordt aangelegd. Wees dan open en eer lijk naar de burger en vertaal de lasten van deze half miljoen via een tussentijdse verhoging van de ozb aldus Dalhuisen die in een uit voerig betoog niet onder stoelen of banken stak dit raadsvoorstel tot één van de meest trieste van de laatste tien jaar te kwalificeren: „De armetierigheid en onzorgvul digheid straalt er van af." Hij wees er nog eens op dat de verordening bouwgrondbelasting koninklijk goedgekeurd is en wettelijk de toets der kritiek kan doorstaan. Dat de meerderheid van het colle ge besloot tot algehele intrekking van hét besluit, houdt volgens de PvdA-voorman onder meer ver band met het feit dat het in het bestuursakkoord staat van de in het college deelnemende partijen. Dalhuisen legde nogmaals de na druk op gelijke behandeling van burgers, eerlijk delen van lusten en lasten dus. Naar zijn zeggen een uitgangspunt van de gemeente. „De PvaA-fractie heeft in de vori ge raadsperiode ten aanzien van de bouwgrondbelasting de nek uitge stoken om een zo gelijk mogelijke behandeling van alle burgers in plan Beuseberg te realiseren. Wij zijn daarvoor gestraft omdat we wellicht onvoldoende duidelijk hebben weten te maken waaróm. Anderen sloegen daar politieke munt uit, hoewel men in eerste instantie het princioe bouwerond- belasting als middel om die gelijke behandeling te bereiken nooit heeft aangevochten, integendeel, er zelfs mee instemde. Wij steken nu opnieuw onze nek uit met het oog op de mogelijk negatieve con sequenties èn omdat wij geen ver antwoordelijkheid kunnen en wil len dragen voor de huidige gang van zaken." Waarmee hij niet al leen doelde op de mogelijke onvre de bij degenen in Beuseberg die via de grondprijs wèl bijdroegen in de infrastructuur riolering en overige voorzieningen, maar ook op de precedentwerking ten aanzien van de aanleg van riolering in het bui tengebied. Waarom daar een eigen bijdrage betalen als anderen dat niet hoeven? Woorden van gelijke strekking waren er van Ab Stegeman (CDA). Ook hij wees op de rechtsongelijkheid ten aanzien van de bewoners in Beuseberg. Dick van der Torre (D66), die evenals de burgemeester voorstander was van een compromis dat zou voorzien in enkel bijdragen aan de aanleg van riolering, kwalificeerde het voorstel als 'kiezen tussen twee kwaden'. Het huidige achtte hij echter minder kwaad dan het ver werpen ervan, zodat hij alsnog instemde. Jan Soepnel had weinig woorden nodig om nog eens aan te geven hoezeer GB achter het voorstel te staan. Ter verduidelijking bena drukte hij dat de raad ten tijde van eerdere besluiten over deze kwes tie 'slecht vï^s voorgelicht' en dus onvoldoende op de hoogte was van de verstrekkende effecten. „Sindsdien weten we dat zonering mogelijk is en er dus mogelijkhe den voor tariefdifferentiatie zijn. De termijn die daarvoor staat is evenwel verstreken." Instemming ook van J an Kevelam (WD), die het vorige CDA/PvdA-college verweet te hebben verzuimd een exploitatie-overeenkomst aan te gaan met de vier perceelhouders die een kavel via een projectont wikkelaar kochten en die in feite de aanleiding zijn van alle ellende. Volgens Kevelam keurde de pro vincie de gemeentelijke plannen slechts goed op voorwaarde dat er 90.000 gulden op hen zou worden verhaald. Met onderstaand recept combineert u een eeu wenoude Paastraditie met een bijzondere lekker nij. Deze 'verstopte eieren' zien er op het eerste gezicht namelijk uit als een gehaktbal....totdat het mes er wordt ingezet! Zo kunt u uw tafelgeno ten paaseieren laten zoeken, zonder de eettafel te verlaten. Benodigdheden (voor 4 pers.): 5 eieren, 400ggehakt, 1 tl gehaktkruiden, 2 el paneelmeel, bloem, 50 g margarine Vier eieren bijna hard koken, afspoelen en pellen. Gehakt vermengen met gehaktkruiden, (5e) ei en pa neermeel. Om ieder ei een laagje gehakt drukken en er vier mooie ronde ballen van maken. Wentel deze ballen door wat bloem. In braadpan margarine verhitten en hierin de ballen rondom lichtbruin bakken. Vervolgens ca. 25 min. met deksel op de pan gaar braden. De ballen regelmatig keren. Twii Brixon kw.vl-ithits- MIIIUS prima gekleed Mïïïry Pi i wvi tb* m*» 1 wf.m MANNENMODE SPORT HOLTEN tel. 05483-61397 - Ma. gesloten - Do. koopavond- Parkeren naast de zaak.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 13