Koninklijk zilver voor timmerman Henk Roelvink 'Nido en Oad moeten Holten houden' we in Van den Berg praesesvan eigenarenclub De Borkeld 'M Uit buiten Holten HQLTENS NIEUWSBLAD Alternatieve aanpak grondwaterbescherming Gemeente Burgemeester Verhoeven op bijeenkomst D66: Huisvesting Regio Twente Concert HMV DONDERDAG 2 MAART 1995 5 Koninklijk zilver was er vrijdag avond voor de totaal verraste Henk Roelvink. De 55-jarige Holtenaar werd door burge meester D.J. Verhoeven onder scheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het bijzon dere eerbetoon viel Roelvink ten deel vanwege zijn veertigjarig julbileum bij aannemersbedrijf Koopman, sinds 1991 Roosdom- Tijhuis-Koopman. In aanwezig heid van familie en (oud-)colle- ga's werd het jubileum luister bijgezet met een receptie in zaal Vosman. Een buitengewoon plezierige pe riode, daar laat Roelvink geen twijfel over bestaan. Een mijlpaal bovendien, die tegenwoordig niet bepaald vaak meer voor komt. Voorkeur voor vroeger of nu? „Ach, iedere periode heeft z'n charme," luidt het diplomatieke antwoord. „Vroeger was het meer handwerk en dus zwaarder, tegen woordig is het met de komst van De jubilaris, wiens eerste klus bij hotel Holterman was, verzekert evenwel dat de sfeer onder de me dewerkers, thans enkele tientallen, onveranderd goed is. Aan verhalen over vroeger heeft hij geen gebrek: „Ik herinner me nog dat we in het begin alles met de handkar moes ten wegbrengen. Als we een kar wei bij de boer in het buitengebied hadden, probeerden we soms of de jongens van de voormalige melkfa briek (De Vrijheid, red.) iets kon den meenemen. Maar als er iets op de Holterberg moest gebeuren, dan was het prompt de handkar." Toen Koopman in 1960 opdracht kreeg voor een project in Epse, werd de eerste auto aangeschaft. Door de jaren heen werden ook techniek, gereedschap en machi nes verbeterd. Roelvink: „Zo wordt er steeds minder gewoon of 'hard' getimmerd. Tegenwoordig spijker je met een luchthamer. Handiger en sneller." Al pratend toont Henk Roelvink zich een echte vakman. Vertelt machines, kranen en dergelijke gloedvol over het ambachtelijke veel makkelijker. Maar ook nu doe timmerwerk, waar duidelijk zijn ik nog dagelijks ervaring op en ga hart ligt. Sinds het Holtense aan- met plezier naar mijn werk. Zo- nemersbedrijf deel uit maakt van Burgemeester Verhoeven speldt Roelvink de zojuist toegekende onderscheiding op. Rechts mevrouw Roelvink (Foto WV) lang ik nog gezond ben pieker ik dan ook echt niet over de vut." Roosdom-Tijhuis, wordt dat as pect in Holten hoog in het vaandel Een half jaar lang slechts duurde gehouden: „Wij voeren ook door- het dienstverband bij de toenmali- gaans de klussen uit waar een stuk ge firma Paalman, tegenwoordig Paalman-Tempelman. Toen ver wisselde Henk Roelvink Dijker- hoek voor Holten. Begonnen als aankomend timmerman op 21 fe bruari 1955, sinds Koopman deel specialisme bij komt kijken. Daar voor heb je echte vakmensen no dig. 'Rijssen' houdt zich voorna melijk bezig met massawerk, de seriebouw (zoals woningen in plan Lukensveld, red.)." Henk Roel- alles aan gedaan om ons aan het werk te houden," aldus Roelvink. Dat afbouwen was er naar zijn zeggen wel reden van dat voor sommige grotere projecten, waar ook Koopman op inschrijven mocht, 'nee' moest worden ver kocht vanwege het gebrek aan mankracht. Dat gold bijvoorbeeld voor de verbouwing van super markt Albert Heijn. Tot de grote projecten waar Henk Roelvink bij betrokken was, behoren onder meer de bouw van de gereformeer de kerk en zeer recent de Rabo bank: „Met de Rabo heb ik echter 'iets meer'. Daar had ik duidelijk bemoeienis bij de uitvoer. Woon de ook bouwvergaderingen bij," aldus Roelvink, aie zijn jubileum door het bedrijf beloond zag met een envelop met inhoud en een etentje met de (oud-)directie. uitmaakt van het Rijssense bouw- vink hecht er aan om de uitsteken- bedrijf Roosdom-Tijhuis voorma- de samenwerking tussen de twee n/uitvoerder. Vier decennia bij het aannemersbedrijf aan de Kerk- hofsweg, dat ooit gestart werd doorTeunis Koopman. Een perio de die bol stond van veranderingen in de arbeidsomstandigheden. Al is het alleen maar de betrokken- ondernemingen te onderstrepen. Indien noodzakelijk wordt over en weer probleemloos gebruik ge maakt van mankracht. Roelvink steekt in dat verband ook nadruk kelijk de loftrompet over Herman Koopman die het aannemersbe- heid bij het werk. „Vroeger at ik drijf van zijn vader overnam. Hij bij Koopman mee aan tafel. Daar was het die op zeker moment wil- werd dan van alles besproken, de afbouwen. Uiteindelijk werd in Daardoor stond je er als het ware zee gegaan met 'Rijssen', waartoe dichter bij, was van alles op de trouwens ook de vestiging Marke hoogte. licht Henk Roelvink toe. lo behoort. Herman neeft er echt Geen uitbreiding van het be- schermingsgebied maar het sa men met de landbouw ontwikke len van een plan van aanpak. Dat is de nieuwe methode van grond waterbescherming in het gebied rond Holten en Markelo, die de 'werkgroep 100-jaar' ontwikkeld heeft. In het ontwerp milieubeleidsplan van de provincie Overijssel was het voornemen opgenomen om het beschermingsgebied rond de waterwinningen in Holten en de Herikerberg uit te breiden van de zogenoemde 25-jaarszone naar een 100-jaarszone. Vanuit de land bouw in het gebied ontstond fel verzet. In een reactie op het ont- werp-plan werd duidelijk dat men veel meer zag in een gezamenlijke aanpak van de grondwaterbe scherming met betrokkenen uit het gebied op vrijwillige basis, dan het uitbreiden van de regelgeving. Daarbij bood de landbouw de pro vincie aan om als landbouw zelf actief mee te werken aan het zoe ken naar een alternatieve aanpak. Bij de provincie werd gehoor ge vonden en inmiddels is het voor nemen tot uitbreiding van het be schermingsgebied opgeschort. In plaats daarvan is de werkgroep ontstaan onder leiding van boeren uit het gebied. De OLM Holten is vertegenwoordigd door W. Nij- land, T. Schutte en H. Oolbek- kink. In die groep zijn voorts de commissie Landbouw en Milieu van het Landbouwschap, de Wa terleiding Maatschappij Overijssel (WMO) en de provincie vertegen woordigd. Begonnen is met het ontwikkelen van een plan ter be scherming van het grondwater. De eerste stap die de werkgroep wil nemen is het inventariseren van de huidige situatie in het gebied ten aanzien van het mineralen- en ge wasbeschermingsmiddelenge bruik. De Dienst Landbouwvoor lichting in Almelo is voor de uit voering van het onderzoek aange zocht. Eén en ander geschiedt in mei en juni. Aan de hand van de resultaten zal de werkgroep bezien wat de beste aanpak is. Wie meer de grondwaterbescherming 'Laat het duidelijk zijn dat we bedrijven als Nido en Oad in Holten houden. Die mogen niet naar de grote steden vertrekken omdat we niet al hun werkne mers in Holten kunnen huisves ten.' Klare taal van burgemeester D.J. Verhoeven op een bijeen komst van de gezamenlijke B66- afdelingen Holten, Wierden, Rijssen en Hellendoorn vorige week in het Parkgebouw in Rijs sen. 'De kleinere gemeenten moeten ook in de toekomst vol doende woningen kunnen bou wen om hun natuurlijke bevol kingsgroei op te vangen' was de eensluidende opvatting van de forumleden. De komende tien jaar moeten er in de regio Twente twintig duizend woningen worden gebouwd. Daarvan komen er 13 duizend in de drie grote steden, Enschede, Hengelo en Almelo en de rest in kleinere plattelandsgemeenten. Wat Holtens burgervader betreft is woningbouw een middel om het voorzieningenniveau in een ge meente in stand te kunnen hou den. 'We moeten niet naar aantal len kijken, maar proberen de huis vesting af te stemmen op de na tuurlijke bevolkingsgroei en de gezinsverdunning. Met zijn woorden gaf Verhoeven aan goed te hebben geluisterd naar wat directeur Ter Haar van de Oad en directeur Onland van Nido on langs te berde brachten tijdens een In dat kader nam de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken vo rige week ook een motie aan waar in Holten zich tegen het grondbe leid van de regio Twente keert. Dat zou niet mogen gelden voor gemeenten met een 'restrictief huisvestings- en industrievesti- gingsbeleid' zoals Holten. Holten wil een eigen uitgiftebeleid blijven voeren voor met name industrie- grond. wil weten kan contact opnemen bezoek van de D66-statenfractie met W. Nijland, tel. 05725-1394. aan Holten. Deventer Schouwburg. Het koffieconcert op zondag 5 maart wordt verzorgd door Laris- sa Groeneveld op cello en Frank van de Laan op piano. Op het programma staan werken van Brit ten, Beethoven, Schumann, Mar- tinu en Chopin. Aanvang 12.00 Dinsdag 7 maart veroorzaakt het cabaretduo W.A.C.K.O. een ko mische nachtmerrie met het pro gramma La Sopha Del Ria. Het Folkloristisch Danstheater brengt op woensdag 8 maart de voorstelling 'Uit de nieuwe We reld' met dans en muziek uit Noord-, Midden- en Zuid-Ameri- ka. Zaterdag 11 maart doen o.a. Cléo Dankert, Josée Ruiter en Boude- wijn de Groot Deventer aan met Het Dagboek van Anne Frank. Er is nog een beperkt aantal (balkon- kaarten te koop. Aanvang, tenzij anders vermeld steeds om 20.00 uur. Kaartver koop: 05700-83500. Lochemse Schouwburg. De voorstelling die Cabaret Pur per op zaterdag 4 maart geeft is al In aanwezigheid van een groot tijdig te benaderen." Desondanks aantal eigenaren van zomerhuis- werd de oprichtingsvergadering jes op De Borkeld, kreeg de nieu- bijgewoond door zeker zeventig we eigenarenvereniging 'De Bor- belanghebbenden. Verscheidene keld' zaterdag in zaal De Biester bewoners hadden bovendien laten definitief gestalte. Het bestuur weten verhinderd te zijn in ver telt zeven man: voorzitter is band met (wintersport)vakantie. P.H. van den Berg, vice-voorzit- ter G.H. Hasewinkel, secretares se mevrouw G.J. van der Putten- Helmink en penningmeester B.J. Lcurink. De overige bestuursle den zijn R.C.G. Markink, me vrouw M.F.J. Pleysier en J.H. den Toom. De vereniging zal zich specifiek gaan inzetten voor het algemeen belang van de be woners op De Borkeld. Daar staan circa 400 zomerhuisjes. Er is geen enkele bemoeienis met de De nieuwe eigenarenvereniging telt op dit moment ongeveer ze ventig leden. Van den Berg, die met de heren C.P. Verlegh, J.H. den Toom, G. Hasewinkel en H. Rietberg eerder deel uit maakte van de werkgroep die de oprichting van de belangen vereniging voorbereidde, liet we ten dat de vergadering in uiterst prettige en positieve sfeer verlopen is. De betrokken bewoners toon den zich uitermate gelukkig over •'O veelbesproken strijd van de het feit dat de vereniging een feit gemeente tegen het illegaal wo- was geworden. Het voorstel inza- °en op De Borkeld. ke de statuten werd unaniem goed- De opkomst in De Biester bleek gekeurd. Binnenkort worden ze overweldigend. „Een aangename notarieel bekrachtigd en wordt de verrassing," constateerde Van den berg. „Daar lang niet alle eigena ren ieder weekeinde in Holten zijn, was het moeilijk om iedereen vereniging ingeschreven bij de Ka mer van Koophandel. Op korte termijn zal het bestuur de koppen bij elkaar steken over het huishou delijk reglement, dat in de volgen de ledenvergadering ter goedkeu ring wordt voorgelegd. Gezien het feit veel eigenaren elders in het land verblijven, zal die bijeen komst echter enige tijd op zich laten wachten. „Voorlopig zijn we van plan om de leden van tijd tot tijd per Nieuwsbrief te benaderen. De eerste verschijnt over twee maanden. Daarin uiteraard de exacte samenstelling van het be stuur, de notulen van de oprich tingsvergadering en hopelijk een verslag van een kennismakingsbe zoek met het college van B en W," aldus Van den Berg, die nogmaals benadrukt dat eigenarenvereni ging 'De Borkeld' zich positief opstelt naar de gemeente: „Wij zijn niet uit op een conflictsituatie, maar willen als volwaardig ge sprekspartner overleg voeren." In dat verband liet Van den Berg weten dat ook zeker contact wordt gezocht met de plaatselijke poli tiek. Tot de aandachtspunten van de vereniging behoort op de eerste plaats de riolering buitengebied. Veruit de meeste woningen bezit ten een sceptic tank en moeten in uiterlijk 2005 zijn aangesloten op de riolering of voorzien zijn van een goedgekeurd alternatief zuive ringssysteem. Op de Holterberg hebben enkele leden van de Kring Bewoners Holterberg inmiddels een helofytenfilter laten aanleg gen. Volgens Van den Berg is het niet onwaarschijnlijk dat diverse eigenaren van een zomerhuisje op De Borkeld niet eens op de hoogte zijn van de rioleringskwestie: „Velen wonen elders en lezen geen regionale of plaatselijke krant. Dan mis je een stuk informatie." Ook de woonforensenbelasting zorgt bij velen voor gefronste wenkbrauwen, evenals de Vianen- weg, die opnieuw vol kuilen zit en nodig moet worden opgeknapt. De bewoners blijven afsluiting halverwege eveneens toejuichen. Het bestuur oriënteert zich nog op andere punten die van algemeen belang zijn voor de Borkeld-be- woners. uitverkocht. Erik Breij, Frans Mulder, Alfred van den Heuvel en Hans van der Woude brengen dan het geprolongeerde programma 'Purper 10'. Aanvang 20.00 uur tenzij anders vermeld. Kaartverkoop: 05730- 51081. Oudheidkamer Riessen. Wegens enorm succes zal exposan- te Annie Schrooten tijdens de ex positie 'Geknipt voor de Kunst' in de Oudheidkamer Riessen op de donderdagen 2,9 en 16 maart van 14.00 tot 17.00 uur demonstraties geven van haar knipkunst. Het dagelijks bestuur van de Regio Twente stemt in met de conclusie van DTZ Zadelhoff, dat van alle in aanmerking komende lokaties voor de (her)huisvesting van de Regio het voormalige kantoorge bouw van Robé in Enschede als enige voldoet aan de uitgangspun ten om (een deel van) de organisa tie van de Regio Twente centraal te huisvesten. Met de keuze voor dit gebouw denkt het dagelijks be stuur op de beste wijze te kunnen voldoen aan de zorg voor goede en efficiënte werkomstandigheden voor de medewerkers van de nieu we organisatie. De financiële con sequenties ervan, gelet op de fi nanciële positie van de Regio Twente, zijn op op dit moment echter dusdanig onduidelijk dat nog enkele weken tijd nodig is alvorens definitief te beslissen. Mocht het nader onderzoek tot een onbevredigend resultaat lie den, dan blijft slechts één optie over: huisvesting van de Regio, via herschikking, binnen de bestaande lokaties. Het voorjaarsconcert van de Hol tense Muziek Vereniging wordt gehouden op zaterdag 11 maart in kerkelijk centrum De Kandelaar. De avond wordt geopend door het jeugdorkest dat nu onder leiding staat van J an Pinkert. Daarna is het de beurt aan het grote orkest o.l.v. dirigent Bert Fransen. Gespeeld worden ondermeer de Ouverture for Winds van Elliot del Borgo en The Princess and the Poet van Eric Ball. Na de pauze treedt de drumband van Hugo Masselink op met Streetlife van Charles van Zanten. Zowel deel 1 als 2 worden gebracht evenals een 'vingeroefening' van de instructeur zelf. Het orkest zet de avond voort met wat lichtere werken als Flashdance en het in middels overbekende The Second Waltz. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1BOUWVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - bouw tweede bedrijfswoning Maneschijnsweg 23; - bouw berging Larenseweg 29; 2. KAPVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - 7 eiken op een perceel aan de Julekesweg; 3. VOORTS IS VERGUNNING, ONTHEFFING E.D. VERLEEND VOOR: - wielerwedstrijd CC '75 (26 augustus 1995); - innemen standplaatsen ijsverkoop op particulier terrein op de hoek Sprokkelweg/Plaggenweg en aan de Helhuizerweg; - rondgaan chemokar met geluidsinstallatie; - compostactie S.V. Holten. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woning wet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw woonhuis Erve Wiegmannink 12 (14 februari 1995); - bouw woonhuis Kerkhofsweg (ongen.) (15 februari 1995); - bouw woonhuis Molenbelterweg (ongen.) (16 februari 1995); - plaatsen dakkapel Erve Joost 26 (16 februari 1995); - geheel vernieuwen zomerhuis Heideweg 66 (16 februari 1995); De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie onderwijs vindt plaats op maandag 6 maart 1995 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: jaarverslag schooljaar 1993/1994 Scholengemeenschap Holten/Thomas Ainsworth College. De eerstvolgende vergadering van de commissie welzijn vindt plaats op dinsdag 7 maart 1995 om 17.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake verkoop van een perceel bouwterrein in bestemmins- plan „Lukensveld"; concept-raadsvoorstel inzake bouwgrondbelasting. De eerstvolgende vergadering van de commissie ruimtelijke ordening vindt plaats op dinsdag 7 maart 1995 om f+b f-i in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestem mingsplan „De Haar, partieel plan 1976" (uitbreiding sociowoning Haarstraat 29) hoorzitting m.b.t. tegen het ontwerp-structuurplan Kernen ingediende bedenkingen. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiter lijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN OP 8 MAART A.S. Het stembureau van district IV (Dijkerhoek) is dit jaar gevestigd in de openbare basis school Dijkerhoek in plaats van gebouw Bethanië. ONTWERP-WIJZIGINGSPLAN ARTIKEL 11 WRO BESTEMMINGSPLAN „DIJKER HOEK" (15E WIJZIGING). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 14 van de „Voorschriften bestemmingsplan Dijkerhoek", geba seerd op artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, genoemd bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de bouw van een woning op een gedeelte van een perceel grond met de bestemming „agrarische doeleinden, categorie AG (agrarisch gebied)", gelegen aan de Hakkertsweg. Het ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO, vervat in toelichting en plankaart, ligt in gaande 6 maart 1995 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeskamer/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Op deze planwijziging zullen de voorschriften van het geldend bestemmingsplan „Dijkerhoek" van toepassing worden verklaard. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende bovenge noemde termijn van één maand hun bedenkingen tegen het ontwerp-wijzigingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 2 maart 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, H. de Blaauw, l-.s. de burgemeester, D. J. Verhoeven AANVRAAG ONTHEFFING VERBOD TOT VERKOOP VAN IJS OP PARTICULIERE GROND Burgemeester en wethouders van Holten vestigen de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 13 lid 2 van de Algemene Politieverordening, waarbij het verboden is zonder ontheffing van hun college standplaats in te nemen op particuliere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belanghebbenden kunnen daartoe ontheffing aanvragen vóór 1 april 1995. Bij de beoordeling van het verzoek om ontheffing zal onder meer nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van de standplaats de verkeersveiligheid in het geding is. VERPACHTING STANDPLAATSEN IJSVERKOOP OP DE HOLTERBERG Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens wederom de drie standplaat sen ijsverkoop op de Holterberg te verpachten. Het betreft hier de standplaatsen: 1. Forthaarsweg bij steen 18, kruising met de Nijverdalseweg/Enkweg; 2. Sprokkelweg bij de aansluiting van deze weg op de parallelweg Holten-Rijssen; 3. Eekhoornweg op circa 200 meter vóór de Canadese begraafplaats, nabij de T- splitsing Wullenbergweg/Eekhoornweg. Belangstellenden voor het pachten van deze standplaatsen kunnen inschrijven met vermelding van het totaalbedrag voor drie standplaatsen, uiterlijk vóór 1 april 1995. Verpachting geschiedt voor het seizoen 1995 tot en met 19 november 1995. INDIENING AANVRAGEN OM SUBSIDIE VOOR ONDERHOUD VAN KLEINE LAND- SCHASELEMENTEN EN HERSTEL EN/OF VERNIEUWING VAN RIETEN DAKEN Burgemester en wethouders van Holten maken bekend dat: a. tot 1 september 1995 aanvragen om subsidie kunnen worden ingediend voor tot 1 april 1996 uit te voeren werkzaamheden betreffende het instandhouden en het onderhouden van kleine landschapselementen buiten de bebouwde kommen, waar onder worden verstaan elementen in het landschap met natuurwetenschappelijke, cultuurhistorische en/of landschappelijke betekenis of die om andere redenen van milieu- of natuurbeheer belangrijk worden geacht, veelal gekenmerkt door een boom- of struikbeplanting en kleiner dan 5 ha. b. in verban^ met een herverdeling van werkzaamheden tot 1 april 1995 aanvragen om subsidie kunnen worden ingediend voor in 1995 uit te voeren werkzaamheden betreffende het herstellen en/of vernieuwen van rieten daken van gebouwen waar van de woning deel uitmaakt, gelegen in het buitengebied van de gemeenten Hol ten. Onder buitengebied wordt verstaan het gebied dat is gelegen binnen de gren zen van het op 24 augustus 1992 vastgestelde bestemmingsplan „Buitengebied". Aanvragen om toekenning van subsidie voor bovenvermelde werkzaamheden moeten worden ingediend op een ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijg baar formulier. Na 1 september resp. 1 april 1995 ingediende aanvragen komen in principe niet voor inwilliging in aanmerking. Holten, 28 februari 1995

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5