Holten kijkt terug op gedenkwaardig carnaval Pomphouders dreigen met een kort geding Postzegelbeurs in aula Waerdenborch SBB start bouw bezoekerscentrum WELZIJN OUDEREN Wie schrijft mee gevangene vrij? Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport kerkdiensten CLUB ONBENULL Concerten via de VW AMNESTY INTERNATIONAL Passieconcert Voorjaarsshow Broekhuis medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 2 MAART 1995 - Dat sommige wagens van elders kwamen was wat ons betreft geen probleem. Het was sowieso al duidelijk dat er volop tijd en aandacht gestoken was in de uitvoering van de diverse onderwer pen. Petje af dan ook voor de technische foefjes die op en in verscheidene wagens waren aangebracht. Een optocht ook zon der fantasieloze en grof getinte inzendingen. Het kan dus toch... Holten had blijkbaar voldoende stof geboden tot het bedenken van leuke en originele inzendingen. Een compliment van deze kant voor alle makers, bouwers en figuranten die erbij betrokken De carnavalsoutfit ligt weer in de kast, Keunedarp is weer Holten. Menig Holtenaar die nog stilletjes bijkomt van vier dagen feesten. Want Keunedarp heeft er opnieuw een gedenk waardig carnaval op zitten. Ditmaal onder supervisie van Prins J os de Bourgondiër. Een carnaval vol hoogtepunten, dat zater dagmiddag van start ging met de traditionele optocht. En wat voor optocht. Menigeen zal het met ons eens zijn dat het de beste optocht was die ooit door Keunedarp trok. In totaal trokken zo'n dertig disciplines door de straten. Wagens en loopgroepen. Stuk voor stuk goed verzorgd en van een hoge carnavaleske waarde. Voorafgegaan door HMV zette de optocht zich vanaf de Koningin Wilhelminastraat via de Vrijheids laan in beweging richting dorp, waar de prinselijke residentie 't Klavier tweemaal gepasseerd werd. De bonte stoet oogstte veel waardering van het vooral in het centrum toegestroomde publiek. Topscorer was de inzending van Club Onbenullig, die met een im mense clownskop met bierfles de aandacht trok. Was het vorig jaar het openbaar toilet dat hoog scoorde, ditmaal vormde Tielse Jomanda een populair onderwerp. Club' 90 had een prachtig decor om haar heen gebouwd, compleet met schommelende engelen met een heuse aura boven het hoofd en ingestraald water. Zij sleepten er niet alleen de tweede prijs, maar ook de publieksprijs mee in de wacht. Ook het Heerengenoot schap Suffendo troonde Jomanda mee onder het motto 'Als Joman da het met Ritzen doet, komt het voor de studenten wel weer goed'. t'Jvm!?'* WaS VO°r C'"h °"henulli''dle de aan'Ucht 'rok m" ^n^eme'cio^nTkopTn^es (f7,o De personenauto die op 18 februa ri j.l. bij garagehouder Willems was ontvreemd, werd aangetrof fen te Rotterdam. Twee verdach ten konden worden aangehouden en bekenden de diefstal te hebben gepleegd. Ook de auto, die begin dit jaar bij deze garage werd ont vreemd en die reeds eerder in Rot terdam werd aangetroffen, bleek te zijn gestolen door dezelfde lie den. Een van de daders komt uit Nijverdal en is in Holten goed bekend. Op 20 of 21 februari werd een bromfiets, merk Puch Maxi, voor zien van het verzekeringsplaatje SSD 704 ontvreemd uit de rijwiel stalling van het NS-station. De bromfiets stond afgesloten. Te vens werd een helm, die aan deze bromfiets was bevestigd, wegge nomen. Op 22 februari werd er aangifte gedaan van diefstal van een spade. Dit stuk tuingereedschap werd ontvreemd uit een afgesloten tuin huisje langs de spoorlijn achter de Deventerweg. Op de Al verloor een personenau to met aanhangwagen een houten pallet. Diverse personenauto's werden geconfronteerd met dit obstakel op de rijbaan. Enkele au to's liepen lichte schade op. De veroorzaker is bekend. Op 24 februari trof een ambtenaar van de Provinciale Waterstaat een dood kalf aan in een vuilnisbak aan de S14. De betreffende veehouder vond legale afvoer kennelijk te duur. De politie stelt een onder zoek in naar de herkomst van het beest. Bij het Chinese restaurant de Lan ge Muur werd tijdens een controle door diverse instanties, vier illega le Chinezen aangetroffen, die al daar werkzaamheden verrichten. Tegen de eigenaar van het bedrijf wordt proces-verbaal opgemaakt. Het lawaai, dat werd geprodu ceerd tijdens de opstelling van de carnavalsoptocht in de Wilhelmi nastraat, werd een jonge damhert te veel. Hij wist uit te breken uit het dierenparkje. Ofschoon ge tracht werd het dier met een ver dovingsgeweer weer onder con trole te krijgen, kon dit niet plaats vinden, daar het beestje niet werd gevonden. Op 27 februari werd een dode ree aangetroffen op de Sangeldijk. Zeer waarschijnlijk aangereden door een auto. De betreffende au tomobilist is tot nu toe niet be kend. met monniken van cv De Knetter- zoepers en de grote aap van de Dijkerhoekse feestcommissie die bij 't Klavier van Prins Jos (Kamp huis) naar zijn boom zocht. De beruchte kastanjeboom voor 't Klavier was trouwens ook aanlei ding voor de Groep Bevordering Normbesef Holten om het (gekap te) kastanjebos van Jos mee te voeren. De mensen van 't Klavier zelf construeerden een 'rondvaart boot' vol ramptoeristen, terwijl de Splose feestcommissie 'op het ter ras bij Jos zat'. De Hooker Daan- sers ten slotte beeldden op treffen de wijze de gemeentepolitiek van Keunedarp uit, waarbij de opposi tie het geweer in de aanslap op B en W hield. Bijna traditiegetrouw ging de eerste prijs bij de loopgroe pen naar de Fienpreuverinnen, dit maal verkleed als Hoolterhouse- nonnen/monnikshakers. In aan wezigheid van het voltallige colle ge met echtgenotes werden de prijzen op het bordes van het ge meentehuis bekend gemaakt en overhandigde Prins Jos burge meester Verhoeven een beeldje van een zittende keun. Storende factor was helaas (weer) de uitermate slechte geluidsinstallatie, waar door veel van de toelichting op de optocht door oud-prins Johan II (Johan Nikkels) onverstaanbaar bleef. De sleuteloverdracht had reeds eerder plaatsgehad. Vrijdagavond was het carnaval voor de Fienpreuvers in feite al van start gegaan met de traditionele goodwillavond. Ditmaal was het prins Jos de Bourgondiër die di verse plaatsgenoten vanwege hun bijzondere verdienste voor de ge meenschap opnam in de Huisorde der Fienpreuvers. Zo maakte de carnavaleske karavaan zijn op wachting bij de stafmedewerkers Inge Scharrenberg/Herman Kampman, oud-wethouder Henk Westerik, voetballer Arno Knapen van FC Twente, sportcommissie- voorzitter J an Schuchard en Her man Teeselink, die enige tijd gele- Club '90, Jomanda; Heerengenootschap Suffendo, Jomanda met Ritzen, 4 CV De Knetterzoeoers. klooster met monniken; 5. Feestcommissie Dijkerhoek, grote aap; 6. Klavier, schip met ramptoeristen. Loopgroepen: 1. Fienpreuverinnen, Hoolterhousenonnen/monnikshakers; 2. Groep Ter Kulve, Flinstones, 3. de Lady Girls, Flinstones. Kinderen: 1. Ger- dien Brinkman; 2 Suzan Bronsvoort; 3. Anita Arfman, Ulrike Oosterveld, Corine Franken, Martijn Stevens, Timo Kukolja. Grote waardering was ervoor de carnavalsoptocht, die zonder meer de beste was die ooit door Keunedarp trok. Ten Velde) den 12'/2 jaar in dienst was bij 't Klavier. Na de optocht barstte voor de jeugd het Keuntjescarnaval los in zaal Vosman. Prins Jos riep een 'soldaatje' uit tot mooist verklede jongen, een clowntje tot mooist verklede meisje. De dweilmiddag ging zaterdagavond over in de Slingeroamd, terwijl het zondag avond opnieuw hossen werd in zaal Vosman tijdens het Kielenbal. Rosenmontag bracht het goed be zochte seniorencarnaval en de spe cifieke Rosenmontag-viering in 't Klavier met medewerking van het Salland Combo. Op de slotdag van het carnaval was net een drukte van belang in café Boer Biet tijdens het Frühschoppen en biertappen en vermaakte de jeugd zich volop tijdens de jaarlijkse Playback- show, ditmaal in gebouw Irene. Van de negentien deelnemers ein digde Jennifer Jansen (9) als eerste met het nummer 'Can't stay away from you' van Gloria Estefan. Uitslagen: Optocht: Wagens. 1. Club Onbenullig, clownskop met bierfles; 2. In de aula van scholengemeen schap De Waerdenborch aan de Haarstraat houdt de Holtense Postzegelclub zaterdag 4 maart tussen 10.00 en 16.00 uur de jaar lijkse grote postzegelbeurs. Wat betreft organisatie en gezelligheid een evenement dat bij verzame laars uit de wijde regio een uitste kende naam heeft verworven. De beurs is voor de 24ste achtereen volgende maal op touw gezet. Sinds drie jaar heeft de HPC, die dit jaar 29 jaar bestaat, een bloeien de jeugdafdeling met de toepasse lijke naam 'Het Pincetje'. Tijdens de maandelijkse bijeenkomsten wordt de jeugd de techniek en het plezier van het verzamelen van postzegels bijgebracht. Op de beurs is voor kinderen een speciale jeugdhoek ingericht. Evenals in voorgaande jaren zijn slechts en kele handelaren aanwezig met di versiteiten op het gebied van de filatelie. Tegen aanvaardbare prij zen zijn voor de inwendige mens koffie, frisdrank, soep en broodjes verkrijgbaar. Het HPC-bestuur hoopt opnieuw een groot aantal filatelisten te kunnen begroeten. Ook voor diegenen, die nog niet 'aangestoken' zijn door het 'post zegels verzamelen', is de beurs een uitstekende gelegenheid om eens kennis te maken met deze boeien de liefhebberij. De beurs gratis toegankelijk. Parkeren is mogelijk bij de sporthal aan de Keizersweg. Autoschadebedrijf Tuitert uit Es- pelo is vanaf heden sponsor van de groep Versierders van carnavals vereniging De Fienpreuvers. Het groepje vaklieden dat jaarlijks ga rant staat voor de praalwagen van de Prins der Fienpreuvers, bestaat inmiddels 22 jaar. Tweemaal elf en daarmee een bijzondere mijlpaal in carnavalskringen. Reden voor autoschadebedrijf Tuitert om de betrokken lieden uit te dossen met een zwart!wit gestreepte kiel met opdruk. Agelopen donderdag, tij dens de jaarlijkse oplevering van de Prinsenwagen, werden de kie len persoonlijk uitgereikt door ei genaar Joop Tuitert. De gezamenlijke pomphouders dreigen de gemeente met een kort geding, daar deze weigert om bestuursdwang toe te passen tegen de firma Udema om het bedrijf te dwingen het tanksta tion op het eigen terrein aan te passen aan de geldende milieu voorschriften. Iets, dat zij zelf wel hebben moeten doen. Zoals bekend is de Ehag-garage enige tijd geleden van de Dorps- Veiligheid in huis Voldoende licht op de gang en de trap kan een hoop ongelukken voorkomen. Wanneer men 's nachts even uit bed moet is het vaak vervelend het grote licht aan te doen. Om niet helemaal in het donker naar het toillet te lopen kan een nachtlampje uitkomst bieden. Die kunnen in een stopkontakt worden gestoken. Er zijn 2 typen: de ene blijft altijd branden zolang het in het stopkontakt zit, de ande re heeft een sensor. Dat wil zeggen dat het lampje gaat branden wan neer het donker wordt en uit gaat wanneer het licht wordt. Het stroomgebruik van beide lampjes is gering, van het tweede uiteraard minder. De lampjes zijn te koop bij huishoudzaken, warenhuizen en bouwmarkten. Ze zijn er al vanaf ongeveer f 5, Bent u ook zo iemand die allerlei zaken van beneden uit de kamer die naar boven moeten eerst even op de hoek van de trap legt? Zeker in het donker levert dat een aan zienlijk gevaar op. Het maakt de begaanbaarheid van de trap veel minder, want die dingen liggen soms losjes en vallen met de minste aanraking midden op een andere tree. De kans op vallen wordt, vooral 's nachts in het donker, groot. Het kost even moeite om er aan te wennen, maar legt u spulle tjes die naar boven moeten liever op een kastje of tafeltje in de gang of breng het gelijk naar boven. Een trap is nu eenmaal vooral in het donker erg gevaarlijk. Kijkt u nog eens kritisch naar uw trap. Kunt u zich overal met twee handen vasthouden? Is dat niet het geval, dan kan een handgreep vaak uitkomst bieden. Die kunt u in de bouwmarkten krijgen. Hoe loopt u op de trap? Heeft u wel altijd een hand vast wanneer u wat in de handen draagt? Los zittende pan toffels en slippers kunnen gemak kelijk leiden tot een valpartij op de trap. Deze weken wordt aandacht be steed aan de veiligheid in huis en het voorkomen van ongelukken. Daarbij maken wij gebruik van folders van de Stichting Consu ment en Veiligheid. Deze stichting heeft tal van handige brochures die u kunnen laten zien hoe u met name allerlei gevaarlijke situaties in huis kunt voorkomen. Veelal straat-west verplaatst naar de Pan nenbakkersstraat, daar de gemeen te garage en terrein nodig had voor het zogenoemde Ehag-plan. Een gezamenlijk project van woning bouwvereniging Onze Woning, bouwbedrijf Voordes en gemeen te, dat voorziet in de bouw van 48 seniorenwoningen. Over de peri kelen rond de nog altijd noodzake lijke sanering van de grond onder het voormalige tankeiland bericht ten wij vorige week reeds. Kern van de zaak is dat Subat (Stichting Uitvoering Bodemsanering en Amovering van Tankstations, red.) slechts dan saneert, wanneer onomwonden vaststaat dat de Ehag-garage op de nieuwe lokatie geen benzine verkoopt. Subat ver moedt echter dat dat wel degelijk gebeurt bij het U-Vlees station. Een zaak die ontkent wordt door de betrokken partijen. Feit is dat de Ehag-garage aan de Dorpsstraat twee pompen had: één voor diesel en één voor super Staatsbosbeheer (SBB) is onder directie van architectenbureau Nijhoff Korfker uit Wierden be gonnen met de bouw van het nieuwe bezoekerscentrum op de Sallandse Heuvelrug. Het nieu we centrum komt naast hotel restaurant Dalzicht, aan het be gin van de Toeristenweg. Als al les volgens schema verloopt opent het centrum in de herfst de poorten voor het publiek. Tot die tijd zal SBB het huidige centrum zo veel mogelijk open houden voor publiek. Dat huidige bezoekerscentrum is vijfentwintig jaar oud en voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Bovendien verdient de lokatie op basis van nieuwe inzichten niet de voorkeur. Met de nieuwbouw op een plek aan de poort van het gebied, wordt een bijdrage gele verd aan de vermindering van de recreatieve druk op het centrale en recreatieve mogelijkheden van de Sallandse Heuvelrug met heden daagse technieken gepresenteerd. In de permanente expositie is on der meer ruim aandacht voor het leefgebied en de leefgewoonten van het korhoen. De parkeerplaats bij Dalzicht zal met het oog op de benodigde parkeergelegenheid worden uitgebreid. Vanaf het nieuwe bezoekerscentrum wordt via verschillende routes de moge lijkheid geboden het gebied verder te verkennen. Daarnaast wordt op dit moment gewerkt aan het bie den van mogelijkheden met alter natief vervoer. L c- j i ii r v, recreatieve arui- benzine. Sinds het bednit op De i u j i j i i Kol is gevestigd, is he. testation oTd 1heuvelru8' t t 1,1 i Up de nieuwe plaats is tevens spra- van U-Vlees ungebretd met een k/van een bereikbaarfeid pomp voor Euro-loodvnje benzi- per openbaar vervoer. Ten slotte nc. Oneerlijke concurrentie dus in wordt door de verplaatsl het de ogen van de plaatselijke pomp- drinkwatergebied ontlast en mag houders. De gemeente ziet echter worden verwacht dat door 6 geen noodzaak tot het toepassen keermogelijkheid op de nieuwe lo- van bestuursdwang daar U-Vlees katie het autoverkeer op de Toeris- voomemens is om binnen afzien- K mogelijk afneemt, bare tl,d een geheel meuw brand- De om van het n;euwe stoffenverkooppunt te realiseren bouw is ongeveer gdijk m |at dat geheel voldoet aan de milieu- van het hu6id; ge2oekerscen- voorschnften. Het nieuwe pomp- trum. Het buitenaan2icbt krijgt station ptoet verrijzen op de hoek een moderne vormgeving. Binnen Pannenbakkersstraat-Waagweg, pal naast de Ehag-garage. Volgens de pomphouders kan die bouw door de bezwaren die zij daartegen hebben ingediend echter nog ver scheidene jaren duren. worden de natuurwaarden èn de Bij de Theaterbespreekbureau van de VW Holten kunnen kaarten voor de volgende voorstellingen worden besteld. Betaling a contant aan de balie. Arnhem: World Liberty Concert (8 mei). Essen: Bon Jovi (30 mei). Dortmund: R E M (23 maart) Eindhoven: Fats Do mino (17 april) Parijs: Rod Stewart (29 juni); Eric Clapton (21 april). Groningen: Bob Dylan (18 maart); Barry White (25 februari). Zuidlaren James Last (28 april) Hannover: Rolling Stones (22 juni); Leiden: Jan Vayne (4 maart). Tor- hout/Werchter: Festival op 1 en 2 juli. Rotterdam: World Tennis Tournament tm 5 maart; Janet Jackson (21 maart); Nacht van Oranje (28 april). Den Haag: My Fair Lady (24 t m 28 maart, 31 mei en 1 en 2 juni); Shirley Bassey (4 maart). Amsterdam: Willeke, The Musical (30 mei t/m 7 juni). De pen geldt al jarenlang als het wapen van Amnesty Internatio nal. Ruim zeventig schrijfleden in Holten schrijven iedere maand een brief voor de vrijlating van een staan er handige doe-het-zelf tips gewetensgevangene. En schrijven Bijvoorbeeld de brochure helpt. Hoe meer brieven er ge- "Voorkom ongelukken in huis". SWOH beschikt over een lijst van die brochures. U kunt ook direct contact opnemen met de Stichting Consument en Veiligheid door een briefje te schrijven naar Ant woordnummer 17035, 1000 SL Amsterdam, of te bellen met num mer 020-5114511. schreven worden, hoe groter "de kans is dat een regering iets posi tiefs doet voor een gewetensgevan gene. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij het secretariaat van de Amnesty Werkgroep Holten, en u krijgt iedere maand een briefmapje thuis met daarin de meestal En gelstalige brief aan de overheid van het betreffende land en een verta ling. Secretaresse is Joke Aan stoot, telefoon 05483-63443. Vocaal ensemble Exicon geeft za terdag 25 maart een passieconcert in De Kandelaar. Het veertien man tellende gezelschap brengt werken uit de passietijd die a capella (zon der begeleiding) worden uitge voerd. De klankschoonheid van deze werken wordt op zonder meer grootse wijze door Exicon tot bloei gebracht. Een concert op hoog niveau dat liefhebbers biet mogen missen. De uitvoering be gint on. 20.00 uur, de entreeprijs bedraagt een tientje per persoon. Op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 maart opent de firma Broekhuis in Dijkerhoek haar deuren voor een Voorjaarsshow. Daar wordt een uitgebreid programma New Holland-tractoren getoond (voorheen Fiat en Ford) maar er zijn ook andere landbouwmachines te bezichtigen. Er wordt ook ruim aandacht besteed aan de tuinmachines met enkele demonstraties van o.a. de verticuteermachine. verder is er veel te zien op het gebied van stalinrichting en de centrale verwarming van Atag. Iedereen is welkom bij Broekhuis aan de Deventerweg 79 in Dijkerhoek. Ncd. Herv. Kerk: 10.00 uur: drs. J. Wiegers. Nevcndiensten. Oppas dienst: mevrouw Roozenboom, Mari ana Schooien. 19.00 uur, ds. A.J. Lcerink. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. A.J. Lcerink. Collecte in dienst: Voor- jaarszendingsweek. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Dicssenplas: woensdag 8 maart: geen dienst. Vrijdag 3 maart: 19.30 uur, Werclgebedsdag in gebouw Irene. Woensdag 8 maart (Biddag voor gewas en arbeid): 19.00 uur, ds H P. Mulder. Gezamenlijke dienst in de dorpskerk. Uitgangscollecte: inter kerkelijk rccreaticwerk. Gcref. kerk: 9.30 uur: ds. H.P. Mul der. 19.00 uur: ds. W H.G. Sienot, Zwolle. Collecte: Kerk. Kinderneven- dienst: groep 2 en 3 o.l.v. Hans Paal man, groep 4 en 5 o.l.v. Chris Offrin- ga; groep 6 en 7 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Truus Huls- man-Aaltink, Erna Nijkamp-ter Avest, Riet Schuppert-Westerik; 4-6 jaar: Janita Tromop, 1 etty Tromop- Imhoff. Woensdag 8 maart (Biddag voor gewas en arbeid): 19.00 uur, ds. H.P. Mulder in de hervormde dorps kerk. Collecte: interkerkelijk recrea- ticwerk. R.K kerk: 10.00 uur: Woord- en com muniedienst, pastor H. Wiggers. Op pasdienst: mevrouw Roozenboom, Mariana Schooien. Vrijdag 3 maart: 19.30 uur, Wereldgebedsdag in ge bouw Irene Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communie dienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. G.Griffi oen, Bathmen. Uitgangscollecte: Voorjaarszendingsweek. Vrijdag 3 maart: 19.30 uur. Wereldgebedsdag m.m.v. Zanggroep. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11 Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Went, M. Samuelstraat3, Enter. Tel. 05478-1653. Behandeling na telefonische afspraak. DierenartsDierenartsencombinatie Holtjen, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren, Storingen gas/elektra (dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Donderdag 2 maart: 14.00 uur, com puted nstu if voor dt jeugd in De Bosc hkamp Vrijdag 3 maart: 17.30 uur, (besloten) Happy Hour Kring Bewoners Holter- berg in hotel-restaurant Hoog Holten (na afloop 'table d'höte'); 19.30 uur, Wereldgebedsdag in gebouw Irene. Zaterdag 4 maart: 10.00-16.00 uur, postzegelbeurs in de aula van SG De Waerdenborch; v.a. 9.00 uur, MAC- voorjaarsrit (enduro); VH-examen VDH Kringgroep De Bergspeurders op terrein Lambooysweg. Zondag 5 maart: MAC-toertocht 'Rond het IJsselmeer' (vertrek 8.00 uur bij 't Stuurhuus); 10.00-11.00 uur, start WVH Omloop van Holten bij de sporthal. Maandag 6 maart: 20.00 uur, verga dering Straatvoetbaltoernooi in kanti ne Vletgoor Dinsdag 7 maart: 20.00 uur, EHBO- wedstrijd in De Biester Vrijdag 10 maart: 19.30 uur: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in gebouw Irene. Zaterdag 11 maart: 20.00 uur, voor- jaarsconcert HMV in De Kandelaar; 19.30 uur: Jaarfeest CJV De Vrienden schaar in gebouw Irene. Zondag 12 maart: 14.00 uur, MAC- puzzelrit, start 't Stuurhuus. Woensdag 15 maart: 20.00 uur, bij eenkomst Kring Bewoners Holterberg in restaurant De Wielen over inbraak preventie. Maandag 20 maart: afdelingdavond NBvP Espelo; afdelingsavond NBvP Holten Woensdag 22 maart: 20.00 uur, lezing drs. Koomen voor Kunst en Cultuur over Kröller-Müuller-museum Donderdag 23 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zaterdag 25 maart: 20.00 uur, passie concert door vocaal ensemble Exicon in De Kandelaar. Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Zaterdag 1 april: Uitwisselingscross Zuurbergcircuit Zondag 2 april: regio junioren motor cross Zuurbergcircuit. Dinsdag 4 april: 20.00 uur, lezing prof. Anne van der Meiden in De Kandelaar (Commissie Vorming en Toerusting). Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakies maken) Vrijdag 7 april: lompenactie HMV in het dorp Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Zondag 17 april: MAC Erwincross Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Woensdag 26 april: afdelingsavond NBvP Holten met lezing Piet Steltman Zaterdag 29 april: MAC-regelmatig- heidswedstrijd klassieke wegrace-mo toren Vrijdag 5 mei: bevrijdingsvuur-esta fette Wageningen-Holten Donderdag 11 mei: bloemenactie HMK Vrijdag 12 mei: bloemenactie HMK Zaterdag 13 mei: lompenactie HMV in het buitengebied; 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht Donderdag 18 mei: afdelingsavond NBvP Holten Zaterdag 20 mei: receptie 50-jarig be staan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Zaterdag 27 mei: Straatvoetbaltoer nooi op sportpark 't Vletgoor; voor- laarsfeest in de Beuseberg; Zaterdag avond motortoertocht Zaterdag 3 juni: landelijk drumband en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Zaterdag 10 juni: reünie oud- HMV'ers in repetitielokaal Dorps straat Zondag 11 juni: Koetsenrit De Berg- rijders, Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Zaterdag 17 juni: Boeldag HMV; Ko- ningsschieten hoek Aalpolsweg/Mar- keloseweg; 19.00 uur, MAC-puzzel- nt. Woensdag 21 juni: midzomernacht- concert Holterberg Zondag 25 juni: 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuurhuus Zondag 2 juli: MAC-grasmaaimachi- nerace Vrijdag 7 juli: 19.00-ca.20.00 uur, Triathlon Ballooning op sportpark 't Vletgoor Zaterdag 8 juli: Triathlon Holten; Schuredag Zondag 16 juli: 13.30 uur, MAC Klas siekerrit Zondag 23 juli: 13.30 uur, MAC- fietstocht. Overleden: W. Wansink-Müller (80) Ondertrouwd: M. Paalman (26) en A.Jvan der Wiel (25).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3