Enthousiast HGK geeft prima visitekaartje af Wereldwinkel viert lustrum met show WELZIJN OUDEREN Januscentrum open Externe steun voor ambtenaren ANBO start met bezoeken ouderen Praktijk geneeskunde naar politiebureau Uit het politierapport kerkcnensten HOLTENS NIEUWSBLAD Duo Karst in De Boschkamp medische diensten van dag tot dag Cursus koken burgerlijke stand FNV helpt met aangiftebiljet Bejaardensoos DONDERDAG 16 FEBRUARI 1995- Aan enthousiasme geen gebrek bij het Holtens Gemengd Koor (HGK), dat vorige week vrijdag avond met het jaarlijkse concert een prima visitekaartje afgaf in een redelijk goed bezette Kande laar. Met ongeveer 150 bezoekers een groter aantal dan vorig jaar. Vooral op volle sterkte toonde het circa vijftig leden tellende koor zich op haar best. Daar waar de stempartijen meer afzonderlijk zongen, was de uitvoering zwak ker. Dat laatste gold ook voor het door het koor uitgenodigde man- nenensemble Vocal Harmony met leden uit Hellendoorn, Wierden, Rijssen, Hulsen en Aadorp. Even als HGK stond het ensemble on der leiding van Folgert Zwaving. Zeker niet slecht, maar hier waren met name de tenoren de zwakke ren. De baspartijen waren daaren tegen een lust om naar te luisteren. Zo ook het optreden van het pia noduo Els en Roe Praas uit Wier den. Het tweetal opende met de 'Marche caractéristique' van Schu bert. Een echt tempostuk met een vast ritme als basis en een leuke en knap uitgevoerde melodie er te- genover. Dat het echtpaar over de nodige muzikale kwaliteit be schikt, werd direct duidelijk. Waardering ook voor de 'Dolly Suite', dat Fauré ooit schreef voor zijn stiefdochtertje. Al met al een prima culturele avond, die voor veruit het grootste deel verzorgd werd door ama teurs. In dat verband achten wij een compliment hier zeker op z'n plaats. Het HGK, dat merendeels wat oudere leden telt, bracht een nagenoeg nieuw repertoire ten ge hore. Dat aanvankelijk bij sommi ge koorleden de zenuwen door de keel gierden was goed hoorbaar. Met name bij de sopranen was sprake van enige onzekerheid. Dat het koor, evenals overigens Vocal Harmony, vrijwel alle stukken a capella uitvoerde, droeg daar ze ker toe bij. In onder meer het bepaald niet gemakkelijke 'Canti- que de Jean Racine' van Fauré, waar Els Praas voor een voortref felijke pianobegeleiding zorgde, straalde het meer zekerheid uit en slaagde er dan ook in om de uitda ging tot een goed einde te brengen. Een muziektechnish hoogstandje, waarbij de stempartijen deels tegen elkaar in zongen. Direct na de pauze boeide het HGK met een vijftal stukken van een veel lichter genre, waaronder het bekende 'Die launige Forelle' van Schubert Op veler verzoek komt zondag ochtend 26 februari het duo Karst naar Holten voor een optreden in de serie 'Noabern in De Bosc hkamp' van de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk. Tekst schrijfster moeder Jannie en haar zoon René, muzikale duizend poot, zullen hun publiek onthalen op een mix van bekend en nieuw werk. Het duo heeft inmiddels vier cd's uitgebracht met oude schoolliedjes en ook daarvan zul len zij er in Holten enige ten geho re brengen, afgewisseld met schit terende conférences. Voor de lief hebbers opnieuw een kans om te genieten van dit populaire duo met muziek van het zuiverste soort. Het optreden begint om 11.30 uur. Toegangskaarten kosten een tientje per stuk. Ze zijn verkrijg baar bij Socuwe in De Boschkamp, tel. 62755. Het HGK zorgde vorige week vrijdagavond voor een prima concert, dat deels begeleid werd door pianiste Els Praas voorgrondHet koor staat onder leiding van Folgert Zwaving (Foto WV) en 'Piü non si trovano'. Dat laatste een geesteskind van Mozart, waar in de sopranen zich overwegend zuiver en zeker toonden. Veel waardering was er tot slot voor het bekende 'lm Prater blüh'n wieder die Baume' van Robert Stolz. Je zou haast zeggen 'een echte mee zinger'. Ook Vocal Harmony kampte met aanloopproblemen. Wat traag kwam het zestien man tellende gezelschap (vier van elke stem groep) op gang en miste naar onze smaak vooral in de negro spirituals uitstraling. Pittige stukken, waar bij best wat beweging mag worden getoond, een stuk vrolijkheid. Dat bleef jammer genoeg uit, waar door de uitvoering saai was. In het tweede blok toonde de heren zich muzikaal beter. Volle en veelal Vorige week woensdagavond vierde de Wereldwinkel Holten het eerste lustrum met een sfeer volle en geslaagde modeshow in De Boschkamp, Ongeveer hon derd belangstellenden zagen acht, voornamelijk Holtense mannequins, kleding showen die afkomstig was van Textielwerk- plaats Sari. De werelwinkel startte destijds haar activiteiten op de markt. Bin nen een jaar werd domicilie gevon den in de hal van supermarkt Al- bert Heijn en zoals bekend huist de winkel nu aan de Larenseweg (tegenover Cl000). Textielwerkplaats Sari, die geleid wordt door zes vrouwen uit Epe, Oene en Hattem, koopt stoffen uit diverse ontwikkelingslanden di- rekt bij de kleine producenten. De stoffen worden onder meer via wereldwinkels in het hele land ver kocht. Ook maakt de textielwerk plaats kleding. De avond begon met een inleiding over kritisch consumeren en de rol die wereld winkels en ook textielwerkplaats daarin spelen. Vervolgens werd een diaserie getoond, waarin aan dacht werd gegeven aan de slechte arbeidsomstandigheden, waaron der confectiekleding gemaakt worden. Hieruit bleek dat vooral vrouwen in ontwikkelingslanden, ondanks zeer lange werkdagen nauwelijks in staat zijn zich een minimum inkomen te verwerven in deze tak van arbeid. Tegenover deze slechte situatie in de confectie-industrie, werd een Op de foto wordt confectiekleding geshowd die als kant en klaar produkt naar Nederland komt (Foto Bolim Vrijwilligers Na een aantal oproepen in deze rubriek hebben zich twee vrijwilli gers gemeld. Dit is nog veel te weinig om een klussendienst te beginnen. Vandaar dat u weer de volgende oproep treft. Natuurlijk is het fijn wanneer iemand even een spijkertje inslaat, een kraan leertje verwisselt, of een nieuwe lamp indraait. Maar er zijn ook grotere klussen die men eerst zelf deed, maar nu vanwege de leeftijd niet meer kan. Soms kan/wil men er de kinderen voor vragen, maar dat is lang niet altijd mogelijk. Ja en wie helpt dan met plafond sau sen, gras maaien, overgordijnen afhalen e.d. Op tal van plaatsen in ons land bestaan daar zgn. klus- scndiensten voor. De mensen die daar aan mee doen, verrichten hun werk meestal tegen een kleine ver goeding. Een bedrag van f 5,= per uur wordt veel gegeven. Soms zijn er wat grotere klussen, waarvoor men onderling een prijs afspreekt. Het blijven natuurlijk klussen, die niet thuishoren bij loodgieter of schilder. Zijn er mensen die aan een dergelijke klussendienst willen meewerken? Geef uw naam, adres en telefoonnummer dan door aan de SWOH. Dat kan schriftelijk met een briefje in de bus van ons kantoor in de Gaardenstraat 29. U kunt ook bellen, telefoon 64910. Denkt u eraan dat het kantoor niet alle dagen geopend is? Ouderentelefoon De ouderentelefoon is een vorm van een telefonische hulpdienst. Ook ouderen hebben soms be hoefte aan een gesprek van mens tot mens. Zij hebben soms vragen waar zij anderen niet lastig mee willen vallen. De ouderentelefoon biedt de mogelijkheid eens van zich af te praten wanneer men zich eenzaam of ongelukkig voelt. Maar ook wanneer men gevoelens heeft van angst of onveiligheid. U kunt er praten over de relatie met uw partner, of met uw kinderen. U kunt er praten over familiepro blemen, verlieservaringen, de ver dere invulling van uw leven, maar ook over onderwerpen als slape loosheid en sexualiteit. U wordt te woord gestaan door oudere vrij willigers. Alles wat u hen vertelt is vertrouwelijk. Wanneer u wilt hoeft u uw naam niet te noemen. Bereikbaarheid: maandag t/m za terdag van 17.00-23.00 en op zon dag van 11.00-23.00 uur. U kunt bellen naar Deventer tel. 05700- 44242, of naar Hengelo tel. 074- 504343. beeld geschetst van de eerlijke han del in stoffen. Door de stoffen rechtstreeks bij de producenten te kopen, zoals tex tielwerkplaats Sari, en daarvoor een rechtvaardige prijs te betalen, wordt een bijdrage geleverd aan de verbetering van de positie van de veelal kleine producenten van stof fen. In de pauze konden de aanwezigen een kijkje nemen bij de vele stoffen en een rek met zelfgemaakte kle ding, die de vrouwen van de tex tielwerkplaats hadden meegeno men. Velen namen de gelegenheid te baat een aantal meters van de prachtige stoffen te kopen. Daarna werd tijdens een sfeervolle en gea nimeerde show met veel zwier door de amateur-mannequnins een deel van de kleding getoond. Daarbij werd ook één en ander verteld over de herkomst van de stoffen. Na de modeshow had de verkoop-stand van de textielwerk plaats opnieuw aan belangstelling geen gebrek. De reacties van de bijna honderd aanwezigen waren zonder uitzondering positief. Al met al kan de Wereldwinkel Hol ten terugkijken op een zeer ge slaagde lustrumviering. Naar aanleiding van de grote be langstelling voor de stoffen, be raadt het bestuur zich op de moge lijkheid of ook in de wereldwinkel aan de Larenseweg stoffen van tex tielwerkplaats Sari verkocht gaan worden. Het zou een waardevolle uitbreiding van het assortiment kunnen betekenen. Mocht dat het geval zijn, dan zal het Holtens Nieuwsblad daar ongetwijfeld op terugkomen. zuivere samenzang, maar het stati sche bleef. Helaas ook in het vro lijke Matrosenlied van Heymann. Met een beetje meer presentatie en misschien ook een humoristisch tintje, dat in vergelijkbare ensem bles wel merkbaar is, heeft de groep meer uitstraling en scoort daarmee ongetwijfeld beter. Meer passend ook in de huidige tijd. In de nacht van 6 op 7 februari werd ingebroken bij een automobielbe drijf op industrieterrein De Haar te Holten. De daders hebben de deur van de shop geforceerd en hebben een stalen kast met rookartikelen meegenomen. In dezelfde nacht heeft men ge tracht in te breken bij de plaatselij ke dierenspeciaalzaak. Men heeft getracht de deur te forceren wat niet lukte. Ook in die nacht vond een poging plaats bij een hobby huis aan de Dorpsstraat. Daar heeft men gepro beerd een raam open te breken. Ondanks het feit dat het raam barstte kwam men ook daar geluk kig niet binnen. Op 7 februari werd vanuit de fiet senstalling een tweetal bromfiet sen gestolen met bijbehorende helm. Het betreffen een zwarte Puch Maxi Macho met het verzeke ringsnummer TDD 953, framenum mer 4328875. Daarbij een zwarte helm. De tweede bromfiets betreft een zwarte Tomos dames brom fiets met rose/blauwe strepen met het verzekeringsnummer QXQ 182, framenummer 72379 met daarbij een hem in dezelfde kleuren als de bromfiets. Mocht u hierover infor matie kunnen verschaffen neemt u dan contact op met de plaatselijke politieambtenaar of bel het dis trictsbureau van politie Salland te Raalte, telefoonnummer 0572055555. Ook werd op 7 februari in een auto ingebroken. Dit vond plaats op een parkeerplaats langs de A1 te Hol ten. Men heeft een ruit vernield en haalde uit de auto een koffer weg met als inhoud o.m. een pijpetui en een autotelefoon. Ook ons eigen gemeentehuis blijft niet gevrijwaard van diefstal. Op 8 februari werd uit een jas die in de garderobe van het gemeentehuis hing een portemonnee weggeno men. Mocht u zich in een openbaar gebouw ophouden dan geldt uiter aard het advies: laat uw waarde volle spullen niet in uw jas achter. Op 9 februari werd in de nachtelijke uren een persoon aangehouden die een bekende van de politie was. In zijn auto werden diverse nieuwe artikelen aangetroffen, waaronder een dure verrekijker. Alleen deze verrekijker kon worden terugge bracht bij een diefstal te Rijssen. De overige goederen moesten dus noodgedwongen weer aan de per soon worden teruggegeven. Be treffende de diefstal van de verre kijker en het feit dat de auto et een vervallen kenteken en onverzekerd rondreed wordt procesverbaal op gemaakt. Op 9 februari werd het nieuwe Esso tankstation geconfromteerd met een "klant" die benzine tankte doch toen het op afrekenen aankwam er vandoor ging zonder de rekening te voldoen. Op grond van een deel van het kenteken en informatie bij de rijksdienst voor het wegverkeer zal getracht worden de dader te achterhalen. Op 12 februari kreeg het automo bielbedrijf op industrieterrein De Haar wederom onaangekondigd bezoek. Ook dit keer werd de voor deur geforceerd. Een aantal autora dio's en een moviebox waren dit keer de buit. Op 13 februari werd op de A1 in de tunnel onder de snelweg door en de twee plaatselijke parkeerplaat sen met elkaar verbindt een vrach tautochauffeur van Engelse natio naliteit overvallen en beroofd. De politie heeft dezelfde nacht nog een uitvoerig onderzoek ingesteld. Tot op heden heeft dat nog geen resul taat opgeleverd. Gemeten naar de schare bezoe kers bij de opening vorige week vrijdag is de belangstelling voor het Januscentrum voor Zinge ving en Psychotherapie aan de Dorpsstraat 33 groot. Zelf uit de reguliere hoek komend kon initi atiefneemster drs. Neletta A. van Hcuven in de kelderruimte ook veel alternatief therapeuten be groeten die een kijkje kwamen nemen in het Januscentrum. 'La ten we hopen dat het Januscen trum bijdraagt aan de integratie tussen regulier en alternatief' al dus Neletta van Heuven. Aangezien eregast en huisvriend Piet Vroon nog met de naweeën van zijn evacuatie uit de Culem- borgerwaard kampte, moest deze verstek laten gaan en was het aan de Deventer huisarts A.O. Melle- ma de officiële openingshandeling te verrichten. Hoewel hij zijn be denkingen had tegen de 'als padde- In verband met ziekte van een aantal ambtenaren van het ge meentehuis, is een aantal maatre gelen genomen om zo min moge lijk vertraging in de werkzaamhe den op te lopen. Eén van die maat regelen betreft het inhuren van externe ondersteuning. Tijdens het wekelijkse praatje met de re gionale en plaatselijke pers liet burgemeester D.J. Verhoeven we ten dat in dat verband 'duizend poot' W. van der Hoek tijdelijk aangetrokken is. Van der Hoek is werkzaam voor het Bureau voor Organisatie, Documentatie, Re gistratie en Personeel (ODRP), een zusterinstelling van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten (VNG). Vanuit Heemstede maakt hij eenmaal per week zijn opwach ting in Holten. Volgens Verhoe ven zal Van der Hoek zich onder meer gaan bezighouden met de voorbereiding van de kerntaken- discussie, die Ben W hoe dan ook gestalte willen geven. Het gemeen telijk werk is Van der Hoek zeker niet vreemd. Hij is oud-gemeente- secretaris van Heemstede en De Het bestuur van de ANBO Hol ten is begonnen met het bezoe ken van mensen die ouder dan tachtig jaar zijn. Een succesvol initiatief. Het initiatief zou wel licht in de toekomst kunnen wor den uitgebreid tot ouderen van zeventig jaar en ouder of zelfs zestig-plussers. Dat werd bekend gemaakt tijdens de vorige week gehouden ANBO- vrouwenbijeenkomst in De Bosc hkamp. Mevrouw Lammy Steen- huis-Wierenga sprak er over het thema 'Vrouwen en hun persoon lijke contacten'. Bij het ouder worden vallen steeds meer contac ten weg. De waarde van contacten met andere mensen is van veel betekenis. Het aantal alleenstaan de ouderen wordt steeds groter. Naarmate de leeftijd vordert is het opvallend dat het aantal alleen staande vrouwen veel groter is dan het aantal alleenstaande mannen. Om vereenzaming te voorkomen kan men streven naar een persoon lijk sociaal netwerk, want als men in een isolement raakt, doet men in feite zichzelf en de maatschappij te kort. Velen, vooral vrouwen, heb ben niet geleerd om voor zichzelf op te komen, dachten niet aan levensplanning en zitten vol min derwaardigheidsproblemen. Ook mist vaak een visie op het ouder worden. Het zou plezierig zijn als vereenzaamde mensen kunnen re kenen op de steun vanuit de maat schappij (verenigingen, kerken en dergelijke). Specifiek de ANBO belegt bijeenkomsten waarin ou deren anderen ontmoeten. Daar is dikwijls gelegenheid om over be paalde moeilijkheden te praten. Waarin men voor zichzelf wegen kan vinden om wat aan zijn eigen sociale netwerk te doen. Immers het 'zelf doen' is het belangrijkste. Gemis is niet weg te nemen, maar proberen te genieten van elke dag behoort tot de mogelijkheden. Ten slotte ontstond een levendige discussie onder de aanwezigen. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. S.M. Roozenboom, m.m.v. kerkkoor. Ne vendiensten. Oppasdienst: mevrouw Schutte, KimTeeselink. 19.00 uur, ds. A.J Leerink. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Algemeen kerkewerk. Diessenplas: woensdag 22 februari, 19.00 uur: pastor H. Wiggers. Gcref. kerk: 9.30 uur: ds. H.P. Mul der. 19.00 uur: ds. H.P. Mulder. Col lecte: VU/NBG/Toerustingscentrum. Kindernevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aanstoot, groep 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater; groep 6 en 7 o.l.v. Hans Stam. Oppasdienst 0-3 jaar: An- nemieke Meijerink-Brinkman, Hen- riëtte Beldman-Meijcrink, Karin Tro- mop; 4-6 jaar: Gerry Beldman-ter Bra ke, Marga Harbers-Beldman. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistievie ring. Oppasdienst: mevrouw Schutte, Kim Teeselink. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communiedienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.f. Scheffer, H. Avondmaal (lopend). Uitgangscollecte: Adoptiekinderen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 i uur (herhaling). stoelen her en der opschietende therapeutische centra' meende Jel- lema uit de documentatie van het J anuscentrum toch te mogen con cluderen dat dit centrum zeker de moeite waard is. Met name in de wijze waarop drs. Van Heuven wil werken aan de zelfacceptatie van haar cliënten om van daaruit invul ling te geven aan de zingeving van het leven, had zijn waardering. 'Leef de vraag nu, op een dag leef je in het antwoord' citeerde hij uit een brief van Rainer Maria Rilke. Met het onthullen van een beeld van de tweekoppige Romeinse god Janus verklaarde hij het Janus centrum officieel geopend. In het sousterrain onder makelaardij Vincent kan men terecht voor groepsgewijze en individuele filo sofische of psychologische cursus sen, maar bijvoorbeeld ook voor een assertiviteitstraining of diverse workshops. Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: E. Bijlsma, Grotestraat 86, Diepenheim. Tel. 05475-2010. Behandeling na telefonische afspraak. DierenartsDierenartsencomoinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Cen trale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedei sende zaken. Thuiszorg-hulpmidde lencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Maatschappelijke Dienstverl. Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8 30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag ei nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Lier, was ooit waarnemend ge meentesecretaris, interim-direc teur gemeentewerken en interim chef financiën. Al met al iemand die het klappen van de zweep kent. Zoals wij al eerder berichtten wacht gemeentesecretaris J.P. Ste- geman binnenkort een operatie. Een aantal van zijn taken is inmid dels verdeeld over loco-secretaris H. de Blaauw, chef afdeling wel zijn, onderwijs en personeel J.A. Wissink en chef financiën C.P. Beukenkamp. Daarnaast zijn ook directeur gemeentewerken ing. S.K. de Jong en L. Fridrichs (afde ling wop) langdurig uitgeschakeld. Verhoeven gaf te kennen dat in elk geval de vacature Ab Vincent, die onlangs met vut ging, circa vier weken eerder wordt ingevuld. Vincent wordt opgevolgd door Jan Nitters. Ook taakverschuivin gen, het op andere wijze inzetten van bepaalde ambtenaren, moeten problemen voorkomen. De burge meester wees ten slotte op de werkgroep die zich bekommert om het opzetten van een beleids plan voor het basisonderwijs. Aangezien Fridrichs daar deel van uitmaakt, zal dit wel vertraging oplopen. Zaterdag 18 februari: 15.00 uur, min- dervaliden carnaval in manege Snorre- wind 20.00 uur, praise/zang avond in De Kandelaar. Maandag 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo Dinsdag 21 februari: 14.30 uur, Be jaardensociëteit in gebouw Irene; afde lingsavond NBvP Holten Woensdag 22 februari: bustocht NBvP Holten naar paleis 't Loo en omgeving; 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Dijkerhoek in Het Bonte Paard Donderdag 23 februari: 20.00 u CPB-bijeenkomst in De Kandelaar; 20.00 uur, begunstigersbijeenkomst Oudheidkamer Hoolt'n in gebouw Irene; 20.00 uur, forum D66 in Park gebouw Rijssen over regio Twente Overleden: G. van der Meulen-de Hoop (90); F.J. Sluiter (75) De Stichting Socuwe begint op nieuw met een cursus koken met de magnetron voor beginners: zij die een magnetron bezitten of overwegen aan te schaffen. In drie lessen krijgen de deelnemers goede aanwijzingen om de mogelijkhe den van de magnetron optimaal te benutten. Ze worden in de gele genheid gesteld een maaltijd (voor-, hoofd- en nagerecht) te bereiden, die gezamenlijk genut tigd wordt. Verschillende technie ken passeren de revue, zodat men gedegen met de magnetron leert werken en thuis desgewenst verder kan experimenteren. Naast het klaarmaken van gerechten wordt aandacht besteed aan het verschil tussen de magnetron en dc combi magnetron, het gebruik van ser viesgoed en het Watt-gehalte. De drie bijeenkomsten hebben plaats in het dorpshuis op woensdag avond 8, 22 en 29 maart, telkens van 19.30-22.00 uur. Het lesgeld is 45 gulden (inclusief ingrediënten). Wie meer wil weten kan bellen met Socuwe, tel. 62755. Drie kamers op de begane grond van het voormalige politiebureau aan de Reilinksweg zijn onlangs door de gemeente verhuurd aan Rita Beldman. Mevrouw Beldman opent er vermoedelijk volgende week haar praktijk voor Integrale geneeskunde. Momenteel houdt ze praktijk aan huis (Diessenplas- straat 53). De verhuizing naar het nieuwe pand betekent niet alleen meer ruimte, maar bovendien een professionelere en representatie- vere ruimte. Rita Beldman, ooit werkzaam op het Medisch Cen trum in Holten, krijgt in haar nieuwe onderkomen de beschik king over een spreekkamer, be handelkamer en een wachtruimte. Mevrouw Beldman wordt veelal bezocht door patiënten die 'uitge dokterd' zijn en alsnog bij haar aankloppen voor het stellen van een diagnose, gezien vanuit Oos terse denkwijze. ,,Ik probeer dan uit te zoeken waar een ziekte of klacht is ontstaan en geef uiteenlo pende adviezen of verwijs door," aldus Rita, die wat dat laatste be treft onder meer samenwerkt met het onlangs geopende Januscen trum. Daarnaast wordt ook sa mengewerkt met de reguliere (al- lopatische) geneeskunde. Rita Bel dman werkt veel samen met sta giaires, daar er nog weinig praktijken bestaan in haar vakge bied. Wat betreft de verhuur van de bovenverdieping van het voorma lige politiebureau, gaat de voor keur van het gemeentebestuur nog altijd uit naar verhuur als kantoor ruimte. Mocht dat niet lukken, dan zouden twee kleine wooneen heden ook mogelijk zijn. Volgens burgemeester Verhoeven zou daar wel belangstelling voor bestaan. De garage van het pand is intussen ook verhuurd. Wellicht ten overvloede vermel den wij dat het politiekantoor eni ge tijd geleden door de Regiopoli tie IJsselland verkocht is aan de gemeente. Voor de huisvesting van het Lokaal Aanspreek Punt (LAP), ofwel G.W. Oberink, is een huurcontract met de gemeente gesloten. Ook dit jaar kunnen FNV-leden weer profiteren van de FNV-be- lastinghulp. Ze worden gratis ge holpen bij het invullen van het aangiftebiljet voor de inkomsten belasting (P- of E-biljet) of de vermogensbelasting (B-biljet). Ook voor T-biljetten kan men te recht. Wie van deze service ge bruik wil maken, moet voor 1 maart een afspraak maken met K. Reitsema(tel. 62806) of J. Calkho- ven (63351). Dinsdag 21 februari komt de Be jaardensociëteit bijeen in gebouw Irene. J. Stam laat de bezoekers genieten van de belevenissen van Gerrit Jan. De bijeenkomst begint om 14.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3