Geslaagde 'O-volt' avond Waerdenborch Eigenarenclub De Borkeld behartigt bewonersbelang D66 houdt forumavond in Parkgebouw Rijssen Vriendenschaar houdt jaarfeest begunstigersavond Teusink herkozen als HMK-voorzitter Carnaval voor mindervaliden Van producent tot consument NUMMER Geen actiegroep voor strijd illegale bewoning V llClllLClÖK.^riTCr nouat omerhuis es °p het terrein> benadrukt dat de eigenarenvereni- Compostactie SV Holten Schoonmaakdag in de natuur Zangavond in De Kandelaar Riolering vakantieoord De Lindenberg Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 16 FEBRUARI 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Achter de schermen bereidt CJV De Vriendenschaar zich intensief voor op het 48ste J aarfeest, dat jong en oud veel ontspanning en vermaakt biedt. Voor de pauze wordt het publiek vermaakt met sketches en toneelstukjes, die verzorgd worden door de jeugdclubs. En natuurlijk het jaarverslag van de vereniging. Na de pauze is het tijd voor het blijspel 'Met groot verlof'. Een stuk in drie bedrijven van P. de Vries. Traditiegetrouw worden in gebouw Irene twee avonden gehouden: vrijdag avond 10 maart '.n zaterdag avond 11 maart. Beide avon den begint het feest om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. In navolging van een aantal jaren geleden wordt dit jaar ook een voorstelling op zaterdagmiddag gegeven. Die is speciaal bedoeld voor degenen die 's avonds verhin derd zijn of liever op tijd thuis zijn. Op deze middag komen de jeugdclubs niet op de plan ken, maar wordt enkel het blijspel ten tonele gevoerd. De middagvoorstelling begint om 14.30 uur, de zaal is open vanaf 14.00 uur. Degenen die niet over vervoer beschikken kunnen contact opnemen met Diana Blaauw (tel. 05483- 62876). Leerlingen en leraren lieten maandagavond in scholenge meenschap De Waerdenborch zien tot welke knappe muzikale prestaties zij in staat zijn. In de aula van de hoofdvestiging aan de Haarstraat werd zowel vocaal als instrumentaal gemusiceerd en dat alles live en unplugged: '0- volt' dus. De inmiddels traditionele muziek avond bleek een succes. Binnen kort is er een muzikaal vervolg, wanneer de eindexamenkandida ten voor het vak muziek tijdens een openbaar schoolonderzoek hun kwaliteiten tonen. Met zo veel enthousiasme bij de musicerende leerlingen van De Waerdenborch moet dat welhaast zeker een goed exameneijfer opleveren. Tijdens de maandag gehouden muziekavond wisselden klassieke en moderne stukken elkaar af. Maar liefst vijfentwintig deelne mers lieten het publiek genieten van hun muzikale kunnen. Opval lend daarbij was de spontaniteit en het plezier dat zij uitstraalden. Zelfs het flitslicht van een foto graaf kon de welluidende klanken niet verstoren. De leerling speelt, de leraar draait het muziekblad om. Even later zijn de rollen om gedraaid. De muziekleraren Jan Kuiper en Ruut te Velthuis, die de avond hadden voorbereid, gaan op bij zonder natuurlijke wijze met hun pupillen om. Van enige faalangst is derhalve geen sprake. Het betrof ook geen wedstrijd en iedere deel nemer wist zich bij voorbaat ver zekerd van de bewondering van andere musici en het publiek. Be halve piano waren onder meer viool, saxofoon, gitaar, dwarsfluit en accordeon te beluisteren, be- De muziekgroep uit 4 vwo nam deel aan de '0-volt-avond met het bekende nummer 'Go down Moses' en 'Fields of joy'. Op de voorgrond muziekleraar Ruut te Velthuis (Foto WV) speeld door leerlingen van brug klas tot en met de examenklas, zowel door beginners als verge vorderden. Veel waardering was er ook voor de deelnemende docen ten. Naast het beluisteren van de muziek was de avond tevens be doeld als stimulans om de eigen muzikale vaardigheid verder te ontwikkelen. Een groot deel van de avond wordt verzorgd door zang-, dans- en j j showgroep Battnmse Venneml Bathmen (Eigen foto) Wij zijn zeer zeker geen club die in actie komt tegen de strijd van de gemeente tegen het illegaal bewonen van een zomerhuisje op V J|_ J1 J^-De Borkeld.P. van den Berg, eigenaar van één van de circa 400 ging in oprichting 'De Borkeld' zich zuiver inzet voor het algemeen belang van de betrokken bewoners. Het initiatief voor het opzetten van de belangenvereniging komt van C.P. Verlegh, die vorig jaar op een groot spandoek in onverbloemde taal zijn grieven richting gemeente ventileerde. Naast het doek konden Borkeld-bewoners een enquêteformulier invullen, waarmee Ver legh wilde inventariseren of er op De Borkeld behoefte was aan een belangenvereniging. Er kwamen direct zo'n zestig tot zeven tig positieve reacties binnen. Hoewel Verlegh hielp bij het op poten zetten van een werkgroep, ambieert hij straks zelf beslist geen bestuursfunctie. Hoe dat bestuur van de nieuwe eigenaren- vereniging 'De Borkeld' er wel komt uit te zien, wordt bekend tijdens de oprichtingsvergadering op zaterdag 25 februari vanaf 10.30 uur in zaal De Biester. Op de agenda staan onder meer zaken als statuten, bestuursverkiezing en vaststelling van de contributie. In gebouw Irene houdt de Oud- se Venne', die voor de pauze een heidkamer Hoolt'n donderdag- klederdrachtenshow verzorgt en avond 23 februari de jaarlijkse bij- na de pauze zang, dans en voor eenkomst voor begunstigers en ge- drachten brengt, nodigden. Naast een terugblik op Begunstigers zijn inmiddels schrif- het afgelopen jaar en de plannen telijk uitgenodigd voor de bijeen- voor komend jaar, treedt de zang-, komst. Tegen inlevering van de bij dans- en showgroep 'Battumse de uitnodiging gevoegde strook, Venne' uit Bathmen voor het voet- kan men bij de WV maximaal licht. De al met al interessante twee toegangsbewijzen verkrij- avond begint om 20.00 uur en is gen. Begunstigers die niet in Hol- toegankelijk voor iedereen. Naast ten wonen kunnen telefonisch de huishoudelijke zaken is het de plaatsen reserveren bij secretaresse laatste jaren een goede gewoonte M. ter Borg van de Oudheidka- geworden dat het ene jaar de avond mer, tel. 62356. Ook overige be verder verzorgd wordt middels ac- langstellenden zijn van harte wel- tiviteiten van bestuursleden, het kom. Zij kunnen eveneens toe- andere jaar door een activiteit van gangsbewijzen krijgen bij de WV. buiten de Oudheidkamer. Dit keer De kaarten kosten vijf gulden per is het dus de beurt aan de 'Battum- stuk. Theo Teusink is tijdens de geani- tevens de nieuwe secretaris wor- meerdc jaarvergadering van het den gekozen. Tijdens de vergade- Holtens Mannenkoor (HMK) ring werd Jannes Schuppert als herkozen als voorzitter. Teusink nieuw bestuurslid gekozen. Naar kreeg slechts één stem tegen en één verwachting neemt hij het secreta- onthouding. Een teken dat hij als riaat van Bijkerk over. De goed voorzitter gewaardeerd wordt. In bezochte vergadering in de repeti- zijn openingswoord legde Teusink tieruimte boven Schuppert Mode nogmaals de nadruk op het belang werd tevens bijgewoond door diri- van ledenwerving. Secretaris Jan gent Willem Jan van Asselt en Bijkerk was aftredend en niet her- erelid Piet Valkenier, kiesbaar. De activiteitencommissie van het Tot de eerstvolgende be- koor heeft grootse plannen voor stuursvergadering blijft hij contac- de komende twee jaren. In 1996 ten onderhouden met de pers, ver- bestaat het HMK twintig jaar en zorgt he: mededelingblad van het ter gelegenheid daarvan wil de HMK, de zogenoemde Muur- commissie met een echte publieks- krant en maakt voorts ook nog trekker komen. Ook wordt ge- deel uit van de muziekcommissie dacht aan een uitstapje, waarvoor en de activiteitencommissie. De de leden nu reeds kunnen gaan datum van die bestuurs- ergade- sparen. Tot slot werd aangekon- ring moet overigens nog worden dïgd dat de jaarlijkse bloemenactie vastgesteld. Naast het overdragen gehouden wordt op donderdag 11 van al deze taken, zal dan dus en vrijdag 12 mei. In carnavalskringen geldt het getal cniging De Fienpreuvers nodigt '11' als een magisch getal. Daarom belangstellenden van harte uit om is het zo bijzonder dat het jaarlijk- eens een kijkje te nemen op deze se carnaval voor mindervaliden za- middag. Dan zal men ervaren wat terdagmiddag voor de elfde maal carnaval voor mindervaliden bete gehouden wordt in manege Snor- kent. Het feest speelt zich af in de rewind. Een extra feestelijk gebeu- kantine van manege Snorrewind ren dus, waarbij de organisatoren en begint om 15.00 uur. er ongetwijfeld op hebben toege- Een week later barst het carnaval zien om de mindervaliden een nog dan echt los. Zaterdag 25 februari vrolijker middag te bezorgen dan vertrekt de carnavalsoptocht om in de afgelopen jaren. Zoals ge- 13.45 uur vanaf de Keizersweg en volgt bij het gemeentehuis de sleu teloverdracht aan Prins Jos de Bourgondiër. Om 15.00 uur be gint voor de jeugd in zaal Vosman het Keuntjescarnaval. Vanaf 14.00 ten is van de partij om de zaal op uur is er Dweilmiddag in de hof- haar grondvesten te laten dreunen bars en om 19.30 uur start de met denderende muziek en komi- Slingeroamd in Bierlokal am sche voorstellingen. Carnavalsver- Bahnhof (Stationskoffiehuis). bruikelijk is de middag op touw gezet door carnavalsvereniging De Fienpreuvers in samenwerking met de Stichting Paardrijden Ge handicapten. Een keur aan arties- Tot nu toe is dus enkele sprake van de werkgroep 'De Borkeld' waarin behalve Verlegh ook de heren Van den Berg, Den Toom, G. Hase- winkel en H. Rietberg. Eén van de zaken die werden onderzocht is hoe de zaak gestructureerd moest worden. Zo deed zich de vraag voor op welke wijze de vereniging gestalte moest worden gegeven. Geen stichting, maar een vereni ging met statuten. Deze week ko men de stukken van de notaris en wordt de zaak geregistreerd bij de Kamer van Koophandel. Vanzelf sprekend hoopt de werkgroep op een flinke opkomst. Circa zestig bewoners hebben zich al als lid aangemeld. Om ook de overigen te bereiken bleek geen gemakkelijke opgave. Het houdt verband met het feit dat veel huizen niet fre quent bewoond worden. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Devente- naar Van den Berg, die sinds zes jaar een zomerhuisje heeft op De Borkeld: ,,Ik zie het als tweede woning. Compleet ingericht, zelfs met een piano. Ik kom er alleen als het weer het toelaat en natuurlijk in de vakanties. Gemiddeld zo'n tien weken per jaar." In een po ging om alle bewoners te bereiken werd in de kerstvakantie bij alle huisjes een aankondiging over de oprichtingsvergadering door de brievenbus gegooid. Veel succes had dat evenwel niet. Door het slechte weer bracht maar een ge ring aantal eigenaren de kerstda gen en jaarwisseling door op De Borkeld. Op dit moment wordt nog getracht om via Thea Venek laas van bungalowpark Mooi Hol ten de nodige adressen te achterha len. ,,De beste reclame is echter mond op mond reclame," vindt oud-Rijssenaar Hasewinkel, die verwacht dat het ledental zich daardoor na de oprichtingsverga dering vanzelf wel zal uitbreiden. Wat de nieuwe belangenvereni ging in de eerste plaats voor ogen heeft, is een goed contact met de gemeente. Van den Berg: „Net zoals de Kring Bewoners Holter- berg willen we volwaardig ge sprekspartner zijn. Met B en W overleggen over allerlei zaken die voor ons Borkeld-bewoners van belang zijn." Hij wijst er tegelij kertijd op dat de Borkeld-bewo ners toch een enigszins andere sta tus hebben dan de Holterberg- bewoners. Daar is sprake van lou ter permanente bewoning, op De Borkeld niet. Door de frequente wisselingen, met name in het zo merseizoen, speelt het punt van 'meer voeling krijgen met de Hol tenaren' ook minder. De nieuwe eigenarenvereniging 'De Borkeld' blijft neutraal, maar wil wel con tact zoeken met de plaatselijke po litiek. Inmiddels is al gebleken dat D66 Holten openstaat voor over leg, maar dat ook de andere frac ties worden benaderd staat al vast. Vianenweg Tot de zaken waar de vereniging zich voor wil inzetten behoort op de eerste plaats de riolering buiten gebied. Met uitzondering van on der meer een deel van de Vianen weg, is het grootste deel van de bewoners van de zomerhuisje in het bezit van een sceptic tank. Van het alternatieve zuiveringssys teem, het helofytenfilter, is nog weinig bekend. Wellicht dat op de aanstaande vergadering afgespro ken wordt om daar nader over geïnformeerd te worden. Een an der belangrijk aandachtspunt is de Vianenweg. Enkele jaren terug werd volgens Van den Berg be loofd om de weg in het midden af te sluiten, zodat er geen sprake meer was van doorgaand verkeer met alle mogelijk gevaren vandien. Van den Berg en Hasewinkel wij zen op spelende kinderen of hon den, die plotseling vanuit een zij pad de zandweg op komen. Ook werd gesproken over de mogelijke aanleg van een fietspad. Niets van dat al. Wel was het opvallend dat kort voor het bezoek dat commis saris van de koningin mr. J.A.M. Hendrikx aan Holten bracht, de weg in allerijl geschaafd werd. Ha sewinkel: „De weg zat daarvoor en zit nu weer vol kuilen. Dat schaven heeft geen enkele zin. Met zacht materiaal werden de gaten opgevuld en glad geschaafd, maar met nat weer is het er net zo hard weer uit gereden en zijn we terug bij af. 's Zomers is de Vianenweg één grote stofwolk en in de winter heb je de 'kuilenkwestie'. Er moet een betere fundering worden aan gebracht met daar overheen gebro ken puin. Asfalt willen we zéker niet!" Natuurlijk wordt nog steeds het in het midden afsluiten van de weg toegejuicht. Bestemmingsver keer is dan van twee kanten moge lijk, doorgaand verkeer niet. „Het kost de gemeente enkel de afslui ting en een bord aan weerskan ten," betoogt Hasewinkel. Een volgend aspect waar op gewe zen wordt is snelheidsbeperking rondom het gehele zomerhuisjes terrein. Met name op de Postweg, het geasfalteerde gedeelte van de Winkelbcrgweg en de Heideweg wordt veel te hard gereden. „Pure racebanen," vinden Van den Berg en Hasewinkel. Gevaarlijk voor de eerder genoemde categorie, maar zeker ook gevaarlijk voor de vele fietsers die een tochtje maken door het buitengebied. Heel belangrijk voor de veiligheid is ook het aan brengen van openbare verlichting langs de Vianenweg, met name bij de zijwegen. En Hasewinkel wijst ten slotte op de veelal slechte be reikbaarheid voor nutsdiensten als brandweer en ambulance. De huisjes zijn vaak moeilijk te vin den. Gezien het feit dat er vaak sprake is van houten woningen uitermate belangrijk voor de brandweer. Overigens zijn veel paden wel breed genoeg voor de brandweer. Probleem is evenwel dat veel paden doodlopend zijn. Inbraakpreventie, ook een onder werp dat ter sprake zal worden gebracht, want ook op De Borkeld worden de bewoners regelmatig geconfronteerd met ongewenst bezoek. HGK Aan enthousiasme geen gebrek bij het Holtens Gemengd Koor dat vrijdagavond met het jaar lijkse concert een prima visite kaartje afgaf in een redelijk goed bezette Kandelaar. Met circa 150 bezoekers een groter aantal dan vorig jaar. Verkeersquiz Het team Metalin I werd maan dagavond winnaar van de jaar lijkse verkeersquiz van Veilig Verkeer Nederland afdeling Holten. Daarmee kwam het in bezit van de Oberink-wisselbo- kaal. De Huub Brands-wisselbo- kaal voor de beste individuele deelnemer was voor Gcrrit Nik- kcls, die op gelijke hoogte ein digde met Joop van Engbrink. Loting bezorgde hem de bokaal. Sportprijzen Dine Ophof, Ronald Hofman en het eerste damesteam van de afdeling handbal van de SV Hol ten zijn vorige week uitgeroepen tot respectievelijk Sportvrouw, Sportman en Sportploeg van het Jaar 1994. De titels werden toegekend door de sportcom- missie die in jaarvergadering bij eenkwam op Meermanskamp. Tot de werkgroep die de oprichting van eigenarenvereniging 'De Borkeld' voorbereidden, behoren P. van den Berg (links) en G. Flasewinkel (Foto WV) In de week van Tl februari tot en met 4 maart houdt de SV Holten de jaarlijkse compostactie. SV-le- den halen dan huis-aan-huis de bestelbriefjes op waarna de zakken compost op 9, 10 of 11 maart aan de deur worden afgeleverd. Een zak Super-veencompost van 50 li ter kost f 10,00. Grotere hoeveel heden (vanaf een halve kubieke meter) zijn ook mogelijk. Daar voor kan men contact opnemen met Gerrit Jansen (GvE, tel. 63685). De opbrengst van de actie komt ten goede aan de jeugd van de omnivereniging, zowel voor de af delingen handbal, atletiek, scha ken en voetbal. Op zaterdag 18 maart wordt voor de vijfde maal de Nationale Schoonmaakdag gehouden. De organisatie is in handen van de stichting Nederland Schoon die samenwerkt met de landelijke wil- beheer-eenheden (WBE's). In deze regio werkt de WBE 'Tussen de bergen' mee aan de actie, waar voor nog wordt gezocht naar clubs of verenigingen die vrijwilligers kunnen leveren. Ook particulieren zijn van harte welkom. Vorig jaar werd door bijna tienduizend men sen zo'n 4700 kubieke meter vuil uit de natuur gehaald. Op 18 maart wordt er om 08.30 uur gestart in Nieuw-Heeten, Haarle en Lutten- berg. de actie duurt tot 12.30 uur. Verder informatie of opgave bij J.H. Kruiswijk, tel. 05725-1256. Zaterdag 18 februari wordt in De Kandelaar een praise/zangavond gehouden. Wie van zingen houdt wordt via deze weg van harte uit genodigd om de avond bij te wo nen. Er wordt onder meer gezon den uit de 'Opwekkingsbundel' en uit het 'Liedboek'. Aan de avond wordt meegewerkt door gospel koor Rejoice. De praise/zanga vond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. In het Parkgebouw te Rijssen organiseren de afdelingen Rijs sen, Wierden, Hellendoorn/Nij- verdal en Holten donderdag avond 23 februari een politiek forum met als thema 'Kunnen economie en ecologie samen gaan?' De samenstelling van het forum is breed gekozen. Holten wordt vertegenwoordigd door Eigenaar Jacob van Lindenberg heeft het plan om alle huisjes van vakantieoord De Lindenberg aan te sluiten op de riolering. Vanwege de aanzienlijke kosten die ermee gemoeid zijn, wordt het plan in fasen uitgevoerd, te beginnen met de huisjes die op de hoek Pannen- weg en Borkeldsweg liggen. De woningen kunnen dan op de daar bestaande leiding worden aange sloten. De feitelijke aansluitkosten komen voor rekening van Van Lindenberg. Huisjes die ver nieuwd worden, worden direct op de riolering aangesloten. In totaal telt vakantieoord De Lindenberg 35 zomerhuisjes. burgemeester D.J. Verhoeven. Daarvoor speelde het feit dat hij portefeuillehouder ruimtelijke ordening en zijn inzet in het kader van de te verwachten over gang naar de regio Twente een rol. De forumavond is georganiseerd met het oog op de statenverkiezin gen van 8 maart. De inleider van de avond is J. Jansen, hoofd bureau Ruimtelijk Beleid in Enschede. J ansen is kandidaat statenlid voor D66. Het forum staat onder lei ding van D66 statenlid G. van Dijk. Naast Verhoeven wordt het forum gevormd door A. Bouman- Arns (gemeenteraadslid D66 in Hellendoom), A. Gerritsen (ge meenteraadslid WD in Wierden), G. Morsink (statenlid SGP), P de Noord (gemeenteraadslid PvdA in Hellendoom) en W. Otten (ge meenteraadslid RPF in Rijssen). De avond begint om 20.00 uur, de nadruk ligt op de forumdiscussie. In de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra, bekend onder de naam VINEX, heeft het Rijk vast gelegd hoe men in Nederland moet omgaan met de nu eenmaal be perkte ruimte waarin we met zijn allen leven. Enerzijds willen we een bepaalde welvaart, een baan, huis en een auto. Anderzijds hou den we van de natuur, van wande len, fietsen door bos of hei of willen genieten van het water: vis sen, zwemmen of varen. Woning bouw en industrie zullen daarom worden geconcentreerd rond de drie grote Twentse steden. Voor kleinere plaatsen zal nieuwbouw en de aanleg van industrieterreinen worden beperkt. Om tot een goe de afweging te komen tussen eco nomie en ecologie is in de eerste plaats samenwerking en begrip voor eikaars standpunten nodig. De D66'ers van bovengenoemde gemeenten vinden dat de komende statenverkiezingen een goede gele genheid bieden om de Twentena ren kennis te laten nemen van de standpunten van politieke partijen in onze regio. Met name omdat de grote lijnen wel in Den Haag wor den uitgezet, maar de invulling daarvan en, zeker zo belangrijk, de uitvoering in handen ligt van pro vincie en gemeenten. In het kader van de landelijke actie 'Kritisch consumeren, duurzaam produceren' houdt de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek op woensdag 22 februari vanaf 20.00 uur bij het Bonte Paard een thema-avond. Sprekers zijn o.a. Riena Scharpert (beleidsmedewerkster van de OLM) en Karin Obdeyn uit De venter die een uitleg geeft over de keurmerken en de vele logo's die op verpakkingen te vinden zijn. Riena Scharpert gaat aan de hand van een diaserie in op de vraag hoe de producent omgaat met zijn pro- dukt en hoe dit de consument bereikt. Doel van de avond is om de aanwezigen bewust te maken van wat ze allemaal eten en wat de betekenis is van de informatie op de verpakkingen. Op maandag 27 februari is er in zaal Vosman een door de agrari sche commissie Holten samen met de afdelingen Espelo en Dijker- hoek georganiseerde avond waar op de heer Mulders van Water schap De Schipbeek een video band toont over wat het water schap is en wat het allemaal doet. Daarna kan men vragen stellen, aanvang 20.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1