Bewonerskring tegen woningbouw De Telg en Statenfractie D66 bezoekt Holten RONA wil gelederen drastisch versterken Lukensveld onder loep Verkeersquiz in zaal Vosman Nog gastgezinnen nodig voor Canadezen SoCl/llC WOI11IIgDO LI W Bezwaarschrift met 274 handtekeningen Bezoeken aan Nido en Oad Gemeente HOI TENS NIEUWSBLAD V Lezing over René Margritte Dikkerspad Expositie Vergoeding planschade DONDERDAG 9 FEBRUARI 1995 - In een bezwaarschrift aan de ge meenteraad hebben 274 meerder jarige bewoners van de Raalter- weg, Burgemeester van der 'Borchstraat, Oude Deventer- weg, Jeurlinksweg, Oude Die- penveenseweg, Sparrenweg, Mo- lenbelterweg en Deventerweg, allen lid van de Bewonerskring De Telgen, zich opnieuw uitge sproken tegen toekomstige wo ningbouw in De Telgen. Het stuk richt zich tegen het ontwerp Structuurplan Kernen dat tot voor kort ter inzage lag. Hoewel de bewonerskring ver heugd is over het feit dat de uitvoe ring van woningbouw uitgesteld is tot na het verstrijken van de plan periode (2011), is men teleurge steld dat het standpunt ten aanzien van potentiële woningbouw in De Telgen ongewijzigd is gehand haafd, waarmee voorbijgegaan is aan de bezwaren die medio 1993 al geuit werden tegen het ontwerp Structuurplan Holten. Zoals be kend kiest het college ervoor om De Telgen na die periode alsnog te gebruiken voor woningbouw, bij voorkeur voor de wat grotere ka vels. In hun bezwaarschrift wijzen de bewoners opnieuw op de grote landschappelijke waarde van De Telgen: „Een waarde, die een de legatie van gedeputeerde staten reeds vele jaren geleden, samen met ambtelijke adviseurs unaniem tot de conclusie bracht dat het prachtige, glooiende Telgenland schap, dat zich uitstrekt op een uitloper van de stuwwal Holter- berg, door verdere bebouwing niet verloren mag gaan'. Een ander as pect is de verkeerssituatie: de ver binding Telgen-dorpskern is nog altijd problematisch en in hét bij zonder voor (brom)fietsverkeer niet van gevaar ontbloot. Ook za ken als inleveren van agrarisch grondgebied, geluidhinder in ver- fU' Ofschoon het college De Telgen in de toekomst alsnog voor woningbouw wil gebruiken, blijft Bewonerskring De Telgen er bij dat het 'prachtige, glooiende gebied' als zodanig moet worden behouden. Bijgaande foto toont het gebied, gezien vanaf de Oude Diepenveenseweg. Foto archief) Vorig jaar diende het kringbestuur een bezwaar in tegen het ontwerp Streekplan West-Overijssel, dat intussen is vastgesteld. De betrok kenen waren van mening dat het plan aan de gemeente onvoldoende duidelijk maakte dat woningbouw in De Telgen vanuit provinciaal oogpunt niet is toegestaan. De provincie achtte dat onjuist en ver klaarde het bezwaarschrift op grond daarvan niet ontvankelijk. Tegelijkertijd werd wel gesteld dat uitbreiding van het woningbe stand in De Telgen zal worden tegengegaan. In het huidige bezwaarschrift ook aandacht voor de zogenoemde bufferzones tussen landelijke ge bieden. Die zones maken deel uit van te beschermen natuurgebie den. Op de kaart die bij het streek plan hoort, wordt de bufferzone door middel van een 'belemme- ringslijn'door De Telgen aangege- band met de spoorlijn (zeker in- ven. „Bestudering van het streek- having van (open en kleinschalig) landschap en natuur wordt bevor derd. Kenmerkend reliëf mag niet worden aangetast. Ontwikkelin gen van natuurwaarden wordt be vorderd'. Van landelijk gebied II, waarvan De Telgen aan de westzij de ook nog een strook bezit, wordt gezegd 'Het karakter van het landschap moet worden be houden. Kenmerkend reliëf mag niet worden aangetast. Voorko mende natuurwaarden moeten worden behouden'." Aldus een citaat uit het bezwaarschrift. Daarin keert Bewonerskring De Telgen zich ten slotte tegen de bewering dat bebouwing van het gebied moet worden beschouwd als 'afronding van de stedebouw- kundige structuur ten noordwes ten van de kern'. Men is van me ning dat nergens ten noorden van de spoorlijn Deventer-Almelo een dergelijke structuur wordt aange troffen. „Helaas is ook in Holten in een tijd, waarin wij minder kritisch waren in ons streven naar behoud van natuurgebied, teveel schoons verloren gegaan. Laten wij, nu er voldoende alternatieven zijn, niet nogmaals die fout maken en De Telgen in haar huidige schoonheid voor onszelf en ons nageslacht bewaren. Afronding van de stedebouwkundige struc tuur van Holten kan zonder pro blemen aan de zuidzijde van spoor en dorp." In De Boschkamp komt de Stich ting Kunst en Cultuur woensdag avond 15 februari bijeen voor een inleiding door drs. C.A.J. de Haas over het thema 'Het denken van René Margritte'. De inleidster is directeur van een Cultureel Cur sus Instituut. Een lezing in woord en beeld, die veel te denken geeft. René Margritte is als schrijver en schilder in hoge mate origineel te noemen. Toch kan hij niet losge- dacht worden uit de ontwikkeling van de kunst rond de eeuwwisse ling. Daarom zal Margritte aller eerst in zijn tijd worden geplaatst. De betekenis van het mysterie in zijn werk wordt uitvoerig belicht. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Donateurs betalen 7,50 gulden en tree, overige belangstellenden 12,50 gulden. De afrastering die een bewoner achter zijn tuin langs het Dikker spad heeft gezet, is volgens PvdA- 'er Gerrit Markvoort niet conform de voorschriften zoals die enige tijd geleden zijn vastgelegd in de Notitie Openbare Paden. Mark voort kwam met zijn opmerking in de raadscommissie gemeentewer ken. Het hekwerk ligt op minder dan een meter van het voetpad verwijderd, terwijl dat officieel minstens twee meter moet zijn. Wethouder Eb van Schooten moest er hevig over zuchten en riep de hulp in van adjunct-direc teur gemeentewerken JH. Heller. Die wees er op dat het een kwestie van eigendomsverhoudingen be treft. Waar loopt het pad wel en waar niet. „Wellicht moet het iets worden opgeschoven," poogde Heller voorzichtig. Markvoort was het er niet mee eens en vond dat niet het pad maar de afrastering moest worden verplaatst. Om licht in de zaak te brengen zal het betreffende dossier worden 'ge licht'. dien de noordtak van de Betuwe lijn werkelijkheid wordt) en wo ningbouw naast een begraafplaats die nog vele jaren in gebruik blijft, worden genoemd. plan leert dat Telgen qua te bebou wen terrein grotendeels is inge deeld onder landelijk gebied III 'Hoofdaccent landbouw en na tuur. Actieve aanpassing en hand- In zaal Vosman houdt de afde ling Holten van Veilig Verkeer Nederland maandag 13 februari de jaarlijkse verkeersquiz voor verenigingen en bedrijven. Als vanouds wordt naast het quiz- deel, dat opgezet is om inzicht te geven in het RW 1990 (ver- keers- en gedragsregels), tijd worden vrijgemaakt om een ar tiest de gelegenheid te geven zijn kunsten te vertonen. Afgelopen jaren kregen veel conferenciers het woord, dit jaar hebben de organisatoren gezorgd voor iets geheel anders. Tot nu toe hebben zich dertig teams opgegeven voor deelname aan de leerzame en gezellige quiz. Opgave is mogelijk tot morgen (vrijdag 10 februari). Een team omvat drie personen, die een be- drijf of een vereniging vertegen woordigen. Veel bedrijven en ver enigingen zijn door VVN Holten aangeschreven voor deelname. Mocht een bedrijf of vereniging die niet is benaderd toch willen deelnemen, dan worden ze via deze weg door de VVN van harte uitgenodigd. Opgave is dan echter alsnog noodzakelijk. De teams strijden om een wisselbokaal. Deze wordt na de schriftelijke ronde en de diaronde uitgereikt. Naast de teamwedstrijd is het ook mogelijk dat individuelen mee doen aan de diaronde. Ook hier wordt aan de winnaar een wissel bokaal overhandigd. De indivi duele ronde is kosteloos, van de teams wordt wel een kleine bijdra ge in de onkosten gevraagd. Bo vendien kan worden deelgenomen aan een verloting met leuke en smaakvolle prijzen. De opbrengst wordt deels gebruikt voor onkos- tendekking. VVN Holten hoopt dat de quiz opnieuw een daverend succes wordt. De afdeling Holten heeft wat dat betreft een naam hoog te houden. „Op verkeersge bied hebben wij immers al jaren de grootste quiz van Nederland," al dus voorzitter Bert van Eijk. De quiz begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De statenfractie van D66 van Overijssel brengt woensdagmid dag 15 februari een werkbezoek aan Holten. Op het programma staan bezoeken aan respectieve lijk Nido Universal Machines en Oad Reizen. Na een gedachten- wisseling met het college wordt gegeten in restaurant Vosman waar aansluitend ook nog verga derd wordt. De fractie bestaat uit Marijke de Vuyst (voorzitter), Hans de Bruin-Boogaard, Bob Buter, Grieko van Dijk, Koos Fahner, Pieter Fokkink, Theo Hooghiemstra, J.S. Mooiweer en Lourina Poot. In het gesprek met B en W wordt onder meer gesproken over het streekplan West-Overijssel. Hol ten is geen groeikern maar een kleinere kern. Voor woningbouw en industrie heeft dat tot gevolg dat de hoeveelheden uitsluitend mogen worden aangewend voor 'eigen gebruik': de eigen aanwas voor het op peil houden van de bevolking en het geven van moge lijkheden aan de plaatselijke indu strie. Hinderlijk op momenten dat door omstandigheden grotere aan tallen moeten worden gebouwd en hinderlijk voor de vraag naar huis vesting van personeel van plaatse lijk gevestigde bedrijven. Aan de orde komt ook de riolering buitengebied. De gemeente heeft op grond van het Lozingenbesluit tot het jaar 2005 de tijd de nodige voorzieningen te treffen. De totale kosten worden geschat op 20 tot 25 miljoen gulden. D66 Holten wijst op de onvoldoende zeker heid die er is over 'het type van te kunnen of te mogen aanleggen centrale en/of individuele syste men'. „Zeker is dat het de finan ciële draagkracht van de gemeente en haar inwoners op een onevenre dige manier belast," aldus de de mocraten, die pleiten voor finan ciële ondersteuning van derden om tot een verantwoorde exploitatie te komen. In dat verband ziet men een rol voor de provincie die daar voor de mogelijkheden moet vin den. Ook de noordelijke aftakking van de Betuwelijn komt ter tafel, als mede de ontwikkeling van de Sal- landse Heuvelrug. De afdeling Holten acht het toerisme topprio- reit: „Werkgelegenheid en voor zieningenniveau van Holten han gen er voor een belangrijk deel van af. Er zal een meer actief promo tiebeleid moeten plaatsvinden middels een integraal actieplan." Ook het nog altijd niet gepresen teerde BIB-rapport, de afsluiting van de Toeristenweg, het noodza kelijke onderhoud van de fietspa den en de wandelmogelijkheden vanuit Holten passseren de revue. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1 Bouwvergunning is verleend voor: - bouw woonhuis met garage/berging Eekelscharen 6, - bouw woonhuis met garage/berging Eekelscharen 8; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw berging Vianenweg 253 3. Kapvergunning is verleend voor: - afzetten hakhoutwal Dijkerhoekseweg nabij Beumersteeg 1,; - 3 dode eiken, staande op de percelen volgens Landschapsbeleidsplan genummerd F4.16 en E4.20; - 12 sparren Rijssenseweg 12; - 1 kastanjeboom Vijfhuizenweg 7 Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenver melde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, post bus 13, 7451 AA Holten. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE GESLOTENVERKLARING VOOR MOTORVOERTUIGEN VAN DIVERSE ZANDWEGEN OP DE HOLTERBERG Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij met het oog op de openstelling van gedeelten van de Plaggenweg voor motorvoertuigen ten behoeve van houders van invalidenparkeerkaarten, houders PAS '65 en invalidenvoertuigen, op 31 januari 1995 een nieuw besluit hebben genomen inzake het gesloten verklaren voor motorvoertuigen van diverse zandwegen op de Holterberg. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaatregel ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Voorts kan, indien onverwijlde spoed dat gelet op de betrokken belangen vereist, aan de president van de rechtbank te Zwolle, sector bestuursrecht, postbus 10067, 8000 GB Zwolle, verzocht worden voorlopige voor zieningen te treffen. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de gemeentesecretarie van Holten, afdeling algemene zaken. Holten, 9 februari 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, H. de Blaauw, l-.s. De burgemeester, D. J. Verhoeven VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 30 januari 1995 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen: „Holten Kom Noord" ten behoeve van de bouw van een woning aan de Kerkhofsweg; „Kom Holten" ten behoeve van het vernieuwen van het pand Smidsbelt 2 en koppelen daarvan aan Dorpsstraat 16. Een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals met rode kleur op de bij bedoelde besluiten beho rende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen is aangeven. De voorbereidingsbesluiten treden in werking net ingang van 13 februari 1995 en liggen vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Holten, 9 februari 1995 De burgemeester voornoemd. D.J. Verhoeven GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED, 2E WIJZIGING" (DEVENTERWEG 89) Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedeputeerde staten van Overijssel bij hun besluit van 24 januari 1995, kenmerk RGP 94/2549, hebben goedgekeurd het bestemmingsplan „Buitengebied, 2e wijziging" Deventerweg 89), vastgesteld bij besluit van burgemeester en wethouders van 20 december 1994, nr. 15/1 Jm. Het onderhavige plan betreft een wijziging op basis van artikel 11 van de wet op de Ruimtelijke Ordening van het agrarisch bouwperceel voor het perceel Deventerweg 89. Het besluit van gedeputeerde staten en het goedgekeurde plan liggen ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Tegen het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring kan een belanghebbende binnen 6 weken, ingaande op de dag waarop deze beschikking is bekendgemaakt, beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepster mijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 9 februari 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, H. de Blaauw, i-.s. De burgemeester, D. J. Verhoeven GEMEENTELIJKE MEDEDELINGEN Belastingen De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges, zoals door de raad is vastgesteld op 28 november 1994, is goedgekeurd bij besluit Van gedeputeerde staten in Overijssel d.d. 27- 01-1995 Kenmerk WFB 95/64. De verordening ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie (leeskamer). Tegen betaling van de verschuldigde leges is een afschrift van het besluit verkrijgbaar. „Wij zijn niet tegen de toename van het goederenvervoer, mits 1 dat wel op een aanvaardbare wij ze wordt geregeld. Nu zijn de plannen slechts uitgewerkt tot Zevenaar. Daarmee wordt in fei te een compleet volksdeel besode mieterd! Men heeft geen benul van de groeiende irritatie bij de mensen hier langs de bestaande spoorlijn." Aldus voorzitter Lukas Kamps en secretaresse Anneke van Diest van de Vereniging Regionaal Overleg Noordelijke Aftakking. Beiden zijn tevens bestuurslid van de Ver eniging Landelijk Overleg Betu weroute, waar het RONA deel van uit maakt. In een 'brandbrief' roept het RONA de mensen op om de gelederen en daarmee de weerbaarheid te vesterken. Voor ondernemers die schade vrezen door langere wachttijden bij over wegen, of die uit zorg voor het leefklimaat en een gedegen infra structuur de standpunten willen ondersteunen. „Het ontbreekt ons namelijk aan voldoende mid delen om alles te bekostigen," al dus Kamps en Van Diest, die nog maals wijzen op het onlangs ver schenen rapport van de commissie Hermans. De commissie adviseert het kabinet de Betuwelijn toch aan te leggen, maar besteedt in het rapport ternauwernood aandacht aan de noordtak, de Twentelijn. In de brief wordt gewaarschuwd dat binnen enkele jaren het sterk toe nemende goederenvervoer de be volking 'uitermate zuur zal opbre ken': „Dan is het echter te laat om alles in goede banen te leiden, aanmelding als lid en/of als dona- Daarom willen wij tijdig concrete teur wordt onder meer verwezen naar de plaatselijke werkgroepen. In Holten is Mary Anne Hulshof secretaresse van de RONA-werk- groep. Haar adres is Geskesdijk 22, tel. 64257. Niet alleen indivi duele steun is welkom, ook spon sors zijn van harte welkom, zoals en aanvaardbare besluiten in plaats van dit wazige gedoe." Hoewel Kamps, die zelf in Rijssen woont, niet tegen de intensivering van het goederenvervoer is, houdt hij wel hardnekkig vast aan de RONA-eis inzake integrale be handeling van het goederenver voer van Rotterdam tot de Duitse grens bij Oldenzaal. Gewezen wordt op aspecten als ongelijk vloerse kruisingen, gescheiden passagiers- en maritiem goederen vervoer, geen gevaarlijke stoffen door of direct langs woonwijken enzovoorts. „In de Planologische Kern Beslissing van oud-minister May-Weggen worden de bewo ners langs de Betuweroute in zeke re zin wel beveiligd, maar wij wor den vogelvrij verklaard als een soort tweederangs burgers. En een toekomstig nieuw tracé Twente lijn is een utopie, daar er straks geen geld voor is. Mocht er ooit tóch iets van komen, dan zijn we minstens vijftien tot twintig jaar verder en wie betaalt dan acht miljard gulden als het spoorweg- tecbnisch qua vervoerscapaciteit niet absoluut noodzakelijk is? Daarom zullen de bestaande lijnen tot in lengte van jaren gedoemd zijn om voor het komende vervoer op te draaien en de murw gewor den burgers evenzo: ze moeten en zullen er langzamerhand lijdzaam aan wennen," aldus de Rijssenaar. De belangstelling van Canadese oud-strijders voor de herdenking van vijftig jaar bevrijding is derma te groot, dat het Holtense comité Welcome Again Veterans naarstig op zoek is naar nog meer gastge zinnen. Zoals bekend is het WAV- comité onderdeel van de plaatselij ke Stichting Viering Nationale Feestdagen die zich eveneens be zighoudt met het feestprogramma. Woordvoerster Joke Voordes laat weten dat op dit moment zo'n 140 Canadese oud-strijders en hun eventuele begeleider zijn onderge bracht. Drie bussen vol. Gezien de overweldigende belangstelling krijgt Holten er echter nog een bus bij. „Dat betekent dat we in elk geval onderdak moeten vinden voor nog zeker 46 mensen. Ze arriveren 28 april en blijven onge veer tien dagen in Holten." Daar naast wil het comité verzekerd zijn van enkele 'reserve-gastgezinnen. Totaal zullen in Holten dus tijde lijk omstreeks 200 oud-strijders worden ondergebracht. Het is duidelijk dat er dit voorjaar veel meer Canadese veteranen huizen dan vijf jaar geleden. In ieder gast gezin worden gemiddeld twee Ca nadezen gehuisvest. Wie als gast gezin voor de voormalige bevrij ders wil fungeren of daar nadere inlichtingen over wil, kan bellen met Joke Voordes, tel. 63600/62306. Opgave bij voor keur zo spoedig mogelijk, in elk geval uiterlijk 15 maart. Eenmaal gearriveerd, wacht de Canadese gasten overdag een druk programma van herdenkingen en activiteiten her en der in de regio. Onderdeel daarvan is de groot- scheepse herdenking op 4 mei op de Canadese begraafplaats, waar voor enkele duizenden bezoekers worden verwacht. Daarnaast zijn de 'Holtense' Canadezen te gast tijdens de culturele avond in De Kandelaar, worden ze officieel ontvangen in het gemeentehuis en zijn ze eveneens van de partij tij dens de grote bevrijdingsoptocht op 5 mei. „De gemeente krijgt hiermee de gelegenheid om sociale woning bouw te plegen. Dat is voor mij de kern van de hele transactie. Maar komen die goedkope wo ningen straks ook werkelijk toe aan de categorie 'lage inko mens'?", zo vroeg CDA-fractie- leider Harry Dul zich dinsdag middag in de raadscommissie welzijn af. De bezorgdheid kwam voort uit de 'deal' die de gemeente aangaat met bouwbedrijf Roosdom-Tij- huis uit Rijssen over de Kalfster- mansweide. Het bedrijf verkoopt deze voor een gulden aan de ge meente, die in ruil daarvoor ne gentien kavels in plan Lukensveld Onder het motto Tets uit het niets' epxoseert Erik van der Endt tot en met 19 februari met tekeningen in r t-n i de hal van het gemeentehuis. De ?ertien dJa?rvan1 worden PvnnClt;, ic bebouwd met goedkope koopwo ningen in rijen. Op zes percelen komen duurdere woningen in de vrije sector van het type twee on der één kap. Daarnaast worden ook nog twee vrijstaande wonin gen gebouwd. Hoewel Dul op zichzelf tevreden was over het verwerven van de Kalfstermansweide, twijfelde hij aan de goede gang van zaken rond de woningverkoop: „Naast de toewijzingcategorie is er ook een soon inkomenstoewijzing. Kun nen en mogen wij die toets maken?" Volgens wethouder Ber- tus Rensen (WD) is dac niet zo eenvoudig, daar een uitgifteveror dening geldt. Dul vreesde daarop dat het doel dan voorbijgeschoten wordt: „Dan wordt het moeilijk voor de 'lage inkomens' en zouden deze woningen wel eens terecht kunnen komen bij degenen die in feite voor duurdere in aanmerking komen." Hij benadrukte tevens dat uit het enige tijd geleden ge houden woningmarktonderzoek van het Gewest Midden-IJssel ge bleken was dat er behoefte is aan dit soort woningen. Wat betreft de Kalfstermansweide werd duidelijk dat deze voorlopig groen blijft. Het terrein blijft so wieso in gebruik voor activiteiten en evenementen. Pas als de verdere invulling van het dorp aan de orde is, wordt bekeken wat er eventueel mee gebeuren gaat. Over het te zijner tijd te bouwen appartemen tencomplex aan de Stationsstraat (op de plek van het Stationskoffie huis) liet wethouder Rensen weten dat sprake is van veertien woon eenheden. Over het bouwplan is echter nog weinig bekend, het moet nog 'door de molen' met de stedebouwkundige en de wel standscommissie. Wel werd dui delijk dat de verbinding die nu tussen Zwartepad en Kerkhofsweg loopt (zij het met enige obstakels) ook in de nieuwe situatie als ont sluiting achter het gebouw blijft expositie is afkomstig uit de kunst collectie van de provincie Overijs sel, aangevuld met werk uit Van der Endts eigen collectie. Daar naast is Holtenaar Willem van Diepen vertegenwoordigd met mi niatuur-rijtuigen. Van der Endts tekeningen zijn een weergave van emoties, ervaringen en overpein zingen naar aanleiding van alle da gelijkse dingen. Hierbij integreert hij symbolen en aspecten uit de kunst- en cultuurgeschiedenis en verwerkt hij metaforen om ab stracte gegevens als vrijheid, macht en vergankelijkheid te ver beelden. De expositie is op werk dagen te bezichtigen tijdens de openingsuren van het gemeente huis. Als de gemeenteraad instemt, krijgt mevrouw W. Jol-Leeuwer- ke voor half maart planschadever goeding van ruim 10.000 gulden uitgekeerd. De vergoeding is het gevolg van bestemmingplan Beu- seberg dat heeft geleid tot een planologische verslechtering en een daarmee samenhangende waardevermindering van haar per ceel aan de Beusebergerweg. Het maakt woningbouw mogelijk tot op zeer korte afstand uit de achter gevel van de woonboerderij. Ten aanzien van de komst van plan Lukensveld aan de voorkant van haar woning geldt geen vergoeding van planschade. Het verzoek van mevrouw Jol dateert van eind juli en is beoordeeld door de vorig jaar oktober door de raad ingestelde schadebeoordelingscommissie. Medio januari bracht de commis sie advies uit. Binnen twee maan den daarna moet de raad beslissen. Gisteren is het voorstel besproken door de raadscommissie financiën.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5