H<®F eestelijke opening bifeso i Station "Rouwenhorst" op vrijdag 27 januari a.s. Gratis Pluche tijger Fa. Broekhuis Uit buiten Holten 'Natuur in olieverf' Luggenhorst op kop in schaakcompetitie 'Bonte Ballonnen' leuk spel voor de kleintjes Resultaten sv Holten Het ritme van de tijger. Koop het bij de man die het maken kan Noordtak Betuwelijn ESSO Snack Shop Snacks Telefoon GRATIS Hotdog ESSO cards GRATIS Koffie+ Saucijze-1 broodje Openingstijden: DUBBEL ZEG Esso Snack Shop Oranjestraat 82 7451 CD Holten 'Rouwenhorst' Jaaragenda Zandwegen open voor invaliden HARRY Wist u dat wij elke maandag de gehele dag open zijn? Wist u dat onze bezorgdienst elke dag voor u klaar staat? Wist u dat dat ook GRATIS is vanaf f 50.- aan boodschappen, excl. tabak en statiegeld? BEN TE WIERIK Van vrijdag 27 januari t/m donderdag 2 februari. DONDERDAG 26 JANUARI 1995 HO 5 Holten A1 - Voorwaarts A12-4. Een qua krachtsverhoudingen gelijk opgaande wedstrijd waarin Holten binnen tien mi nuten een strafschop verdiende maar deze jammerlijk miste. Direct daarna scoorde voorwaarts uit een snelle uitval 0-1. Het was Erik-Jan die twee goed opgezette aanvallen succesvol afrondde en Holten daarmee aan een verdiende 2- 1 voorsprong hielp. Helaas voor Holten wist Voorwaarts voor het rustsignaal nog op 2-2 te komen. Waarschijnlijk door vermoeidheid zakte het spelniveau in de tweede helft. Holten met twee nieuwe frisse krachten wist zich diverse kansen te creëren, maar Voorwaarts scoorde nog twee maal. Holten Cl - Enter vooruit C13-1. Holten begon zeer sterktegen Enter Vooruit wat resulteerde in een doelpunt van Jeroen: 1-0. Vijf minuten later was het Roy die uit een vrije trap 2-0 maakte. Hierna werd Ente* Vooruit wat sterker en kreeg een strafschop die hoog werd overgescho ten. Daarna werd het 3-0 door een mooi doelpunt van Wouter. Door een dek- kingsfout scoorde Enter Vooruit tegen (3-1Na de rust ging het gelijk op en de stand bleef 3-1. Een verdiende overwin ning voor Holten. Hulzense boys C1 - Holten C2: 6-0. Na een winterstop van enkele weken was het moeilijk uit de startblokken te ko men Hulzense Boys had goed overwin terd. Door goed keeperswerk van Johan kon de schade tot de rust beperkt blijven tot 4-0, Door enkele omzettingen werd de tweede helft beter gevoetbald. Hol ten kreeg zelfs enkele kleine kansen. Het was, ondanks goed keeperswerk van Jan en veel inzet van de rest van de ploeg niet te voorkomen dat een eind stand werd bereikt van 6-0. Deventer Schouwburg. In het kader van de Toneel-Op- Toneel voorstellingen spelen Theo Nijland, Han Oldigs en Coen van Vrijberghe de Coningh onder de noemer 'The Shooting Party' En gelse en Nederlandse popsongs met veel humor. Het Orkest van het Oosten speelt op dinsdag 31 maart werken van Alvén, Grieg en Tsjaikofski. Solis te is pianiste Lylia Zilberstein, di rigent Gabriele Bellini. Vooraf gaand is er om 19.00 uur een inlei ding op het concert door musico loog Guus van Es. Op donderdag 2 februari brengt Hester Macrander haar program ma 'Vragen om moeilijkheden'. Aanvang, tenzij anders vermeld steeds om 20.00 uur. Kaartver koop: 05700-83500. Lochemse Schouwburg. Op zaterdag 28 januari speelt het Theater van het Oosten vanaf 19.00 uur de lange voorstelling 'De Troje Trilogie' van Koos Terpstra in zijn eigen regie met Catherine ten Bruggencate, Bart Klever, Pe tra Laseur en Oda Spelbos. De a capella groep 'The King Sin gers' verzorgt op zondag 29 janua ri het koffieconcert (met pauze). Het repertoire van dit zesmans Engelse gezelschap is erg breed, van de vroege renaissance tot avantgarde muziek. Herman Finkers verzorgt op woensdag 1, donderdag 2 en vrij dag 3 februari try-outs van zijn nieuwe programma 'Geen spata der veranderd'. Voor iedereen die wel eens de ontstaansgeschiedenis van een Finkers-programma wil meemaken. Galerie De Waerdenborch opent het nieuwe jaar met een nieuwe expositie. Henny Ellens-Kom- deur en J an Opho^ tonen er gedu rende enkele maanden olieverf schilderijen met als thema 'Natuur in olieverf'. De tentoonstelling wordt zaterdag 28 januari om 15.00 uur geopend door de Zut- phense kunsthistorica Mariël El lens. Jan Ophof (1954) heeft grote voorkeur voor het schilderen van landschappen en dieren, waarbij hij sterk geïnspireerd wordt door het nabij zijn woonplaats Schoon- heeten gelegen natuurgebied Boe- telerveld. Uren kan hij door het gebied zwerven en worden zijn inspiratiebronnen op foto vastge legd. Aan de hand daarvan komen zijn schilderijen tot stand, welke tot in detail zijn uitgewerkt. Een groot voorbeeld voor Ophof is de schilder Rien Poortvliet. De uit Waalwijk afkomstige Hen ny Ellens-Komdeur (1931) heeft voorkeur voor stillevens en land schappen: genres waarin de mens van ondergeschikt belang is. In haar landschappen staat de natuur centraal en besteedt ze veel aan dacht aan de lucht. De bloemstille- vens van Ellens vallen op door hun originele composities. Van beel den kunstenaars die eerder in de galerie hebben geëx-poseerd, is permanent werk te zien in de daar voor aanwezige 'in-stock'-hoek met keramiek, schilderijen, metaal objecten en brons. Onder de oud exposanten bevinden zich diverse Holtenaren. De expositie van Op hof en Ellens duurt tot en met zondag 2 april. Galerie De Waer denborch is woensdag, donder dag, vrijdag en zondag geopend tussen 14.00 en 17.00 uur; zater dag van 12.00 tot 17.00 uur. In de tiende ronde van de interne schaakcompetitie werden slechts vier partijen gespeeld. Bertus van Beek (met zwart) probeerde met alle geweld zijn pion in een variant van het aan genomen Damegambiet te ver dedigen hoewel iedereen weet dat je zoiets nooit moet doen. Theo van Lindenberg was niet te beroerd om van dit aanbod ge bruik te maken en won dan ook op overtuigende wijze. Gerrit 'Lucky' Luggenhorst ver giste zich tegen Henk van Beek en stond dan ook slecht. Henk had Gerrit de laatste malen nog het roer zien omdraaien op de meest onmogelijke manieren en koos dan ook eieren voor zijn geld; remise. Hierdoor bleef Ger rit koploper omdat zijn tegen standers geen gebruik wisten te maken van deze halve misstap. Ben van de Griendt kwam goed weg tegen Dinant van Beek die remise aanbood met een kwali teit voorsprong hetgeen zijn te genstander uiteraard graag aan nam. Ton van Oyen kwam we gens ziekte van zijn opponent niet in actie. De vierde partij was die tussen Dick van der Knaap en Henk Jongman welke door de eerste werg gewonnen. Creatieve middagen. De Stichting Socuwe heeft de Creatie ve Middagen op vrijdag in de ont moetingsruimte van De Bosc hkamp weer opgestart. De midda gen zijn met name bedoeld voor volwassenen die creatief bezig wil len zijn, zonder zich aan een cur sus te binden. De bijeenkomsten staan in het teken van gezelligheid. Het programma: 27 januari origa mi met theezakjes; 3 februari lam pekapjes maken; 10 februari Va- lentijnstukje; 17 februari doosjes maken; 24 februari borduren. De middagen duren van 14.00tot circa 15.30 uur en de kosten bedragen twee gulden per keer (exclusief materiaal). Wie mee wil doen wordt wel verzocht zich vooraf op te geven bij Socuwe, tel. 62755. Belastingcursus. Voor velen is het invullen van het belasting formulier jaarlijks een hele toer. Wat zijn aftrekposten, moet de rente van mijn spaarbankboekje ook worden opgegeven, wat bete kent huurwaardeforfait? Vragen te over! Tijdens deze belastingcur sus, waarin de nieuwe aangifte voor 1995 centraal staat, krijgt de deelnemer antwoord op deze vra gen. De lessen zijn gericht op het leren zelfstandig het aangiftebiljet in te vullen. Ze worden gegeven door N. Lelieveld, ambtenaar bij de belastingdienst. De cursus start donderdagavond 2 februari (19.30-21.30 uur). Vooraf aanmel den bij de Stichting Socuwe is wel verplicht, tel. 05483-62755. Vele mogelijkheden bij ESSO In ons gemoderniseerde sta tion bent u van alle gemakken voorzien: In onze Esso nieuwe Snack Shop kunt u echt winkelen! U vindt er alles wat u onderweg van pas kan komen en lekker vindt! Telefoneren kunt u in redelijke privacy. Met de voordelige Esso card wordt u bij ons op uw wenken bediend. Ook alle andere cards zijn natuurlijk welkom. Maandag t/m Vrijdag: 06.00 tot 23.00 uur Zaterdag: 07.00 tot 23.00 uur Zondag: 08.00 tot 23.00 uur Telefoon: 05483-61292 6 Weken Shopakties, die varieren van Coca Cola tot Milka Chocolade tabletten. 'Bonte Ballonnen' leert de kleintjes de principes van een gemeenschappelijk spel in acht te nemen. Foto: Ravcnsburgcr Bonte Ballonnen van Ravensburger is een kleurendobbel- steenspel, dat zeer geschikt is als eerste gezelschapsspel voor kleine kinderen. Al spelend met de prachtig ontwor pen borden (van Dick Bruna) leren zij ae principes die de basis zijn voor ieder gemeenschappelijk spel: het zich schikken naar een spelregel, wachten tot men aan de beurt is, het accepteren van wat de dobbelsteen geeft, rekening houden met jongeren, die het spel nog niet helemaal beheersen, ophouden als een andere speler gewonnen heeft of als het spel uit is en kunnen verliezen. Bij het Bonte Ballonnen- spel heeft iedere speler zijn eigen overzichtelijke speel bord en de spelregels zijn eenvoudig. Daarbij leert het kind eerst om te rang schikken, en later het be noemen van zes kleuren. Zoals aangegeven, iedere speler krijgt zijn speel bord. De kleurige schijven worden midden op tafel gelegd. Om beurten wordt met de dobbelsteen ge gooid. Komt blauw boven, dan mag er een blauwe schijf genomen worden, die gelegd wordt op de blauwe ballon van het speelbord. Dan mag de volgende speler gooien met de dobbelsteen. Als de ge gooide kleur op het speel bord al belegd is, mag er geen schijf genomen wor den. De dobbelsteen wordt dan aan de volgende speler doorgegeven. Win naar is degene die al zijn ballonnen met de schijven in de juiste kleur heeft kun nen beleggen. Een andere variant op het spel is het werken met een gelukspot. Een bakje of vaasje wordt gevuld met fiches in de vorm van knopen, speel geld, bonen etcetera. Uit de pot krijgt iedere speler tien fiches. Dan worat ge speeld. Wie als eerste alle ballonnen belegd heeft met schijven van dezelfde kleur is winnaar, en mag vijf fi ches uit de gelukspot ne men. Alle overige spelers moeten de winnaar voor iedere ballon die zij zelf nog niet belegd hebben, een fiche geven. Na een vooraf bepaald aantal ron den heeft degene gewon nen, die de meeste fiches heeft. Bonte Ballonnen is geschikt voor kinderen van 3 tot 5 jaar, en kan gespeeld worden door een tot vier spelers. Invaliden en houders van een 65 plus-kaart, kunnen sinds kort met toestemming van de gemeente per auto over een aantal afgesloten zandwegen op de Sallandse Heu velrug rijden. Hetzelfde besluit is ook door de gemeente Hellen- doorn genomen. ,,Er zijn twee rondrijcircuits ontstaan," vertelt burgemeenster Verhoeven. ,,Eén vanaf de Lichtenbergerweg en één vanaf de Helhuizerweg. Er mag dan gereden worden over paden die daarvoor door beide gemeen ten zijn aangewezen." Tot nu toe waren de zandwegen voor de be wuste personen ontoegankelijk en ontbrak dus enig beleid in dezen. Het besluit heeft tot gevolg dat de onderborden bij het begin van de desbetreffende zandwegen wor den aangepast. Volgens Verhoe ven zullen politie en Staatsbosbe heer steekproefgewijs controles uitoefenen. Verkoop, inruil en onderhoud van gazonmaaiers en tuinmachines Het is nu tijd voor de winterbeurt GRATIS gehaald en gebracht Deventerweg 79 (Dijkerhoek), Holten Tel. 05483-6 12 65 JANUARI: 30 januari: jaarvergadering NBvP Espelo. FEBRUARI 4 februari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 8 februari: jaarvergadering sport - commissie op Meermanskamp '10 februari: concert Holtens Ge mengd Koor in De Kandelaar 11 februari: Prinsenbal in De Poppe 13 februari: verkeersquiz in zaal Vosman 15 februari: lezing voor Kunst e Cultuur in De Boschkamp 18 februari: caranval mindervali- den in manege Snorrewind 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo. 23 t/m 28 febrruari: carnaval 25 februari: Holterbergcross 27 februari: MAC jaarvergade ring MAART 4 maart: MAC-enduro 11 maart: voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar 20 maart: afdelingsavond NBvP Espelo. 22 maart: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 26 maart: Kempertoernooi. APRIL 1 april: uitwisselingscross Zuur- bergcircuit 2 april: motocross regio junioren Zuurbergcircuit 17 april: Erwincross 24 april: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp; afde lingsavond NBvP Espelo. 29 april: regelmatigheidswedstrij den MAC in de Beuseberg 5 mei: Bevrijdingsloop 20 mei: receptie 50-jarig bestaan HMV in Het Bonte Paard. 21 mei: jubileum puzzelrit MAC De Holterberg 27 mei: jaarfeest buurtvereniging Beuseberg. JUNI 11 juni: Marco Borsato in De Waag. 17 juni: Koningsschieten hoek Markeloseweg/Aalpolsweg 21 juni: midzorrv-rnachtconcert Holterberg Dat de commissie Hermans de regering adviseert dat de Betuwe lijn moet worden aangelegd, heeft de RONA-werkgroep Holten niet verbaasd.We hadden dit wel ver wacht," laat woordvoerster Eline Zoet gelaten weten. Vanzelfspre kend komt het rapport ter sprake tijdens de informatieve bijeen komst die de RONA morgen avond vanaf 19.30 uur houat in zaal De Biester. In het rapport wordt slechts summier aandacht besteed aan de noordelijke aftak king, het gedeelte waarbij dus ook Holten betrokken is. Wij citeren: „Uit onderzoek is naar voren ge komen dat de aanleg van een noordtak door middel van een ge heel nieuw tracé niet direct nodig is als er een (nader te bestuderen) mogelijkheid zou bestaan om via Emmerich meer vervoer naar het noorden en oosten van Duitsland af te wikkelen. De kosten van een dergelijke oplossing, waarbij, ze ker op korte termijn, geen geheel nieuw aan te leggen noordtak ver eist, zijn (veel) lager dan die voor een nieuwe noordtak. Daar staan echter ook nadelen tegenover om dat Emmerich zwaarder belast wordt, wat pleit voor gedeeltelijke afvoer via Bentheim. Zonder noordtak levert dat extra proble men op in Arnhem. Duidelijk is dat de problematiek daar, waaro ver op dit moment nog onvol doende informatie beschikbaar is, van zeer groot belang is bij de afweging. De overeenkomst van Warnemünde tussen de Duitse en Nederlandse minister van verkeer verplicht voorts ook tot aandacht voor de aftakkingen naar zowel het noorden als het zuiden. De commissie is van mening dat aan dacht voor de situatie-Arnhem een hoge prioriteit moet hebben, waarbij zowel de noordtak, de Betuweroute, het bestaande net als de HSL-oost moet worden be trokken. Overigens geldt ook ten aanzien van de noordtak dat uit de nog te verrichten tracé-studies de voor- en nadelen moeten blijken van hetzij de benutting van de bestaande capaciteit met toege voegde voorzieningen danwel van nieuwe infrastructuur." Larenseweg 56, Holten. Tel. 05483-6 22 17. Zolang de voorraad strekt. Esso station "Rouwenhorst" aan de Oranjestraat 82 viert zijn feestelijke heropening met een open huis op vrijdag vanaf 16.00 uur en zaterdag de gehele dag. Ons station is schitterend gemoderniseerd, 'n Genot om er te komen tanken, of uw auto te komen wassen. Als extra knaller kan u tijdens ons open huis uw auto GRATIS wassen met programma 3 (twv, 9,25). Neem ook eens een kijkje in onze vernieuwde showroom en gemoderniseerde werkplaats. Profiteer 6 weken lang van feestelijke aktieaanbiedingen! Bij ieder bezoek aan ons station

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9