Lucinde nieuwe hoop voor SV-handballers Sport Sin Holten Coenraad Ligtenberg grossiert in medailles Blauw Wit bedwingt koploper in Hulzen Sport g agenda Gelijkspelsyndroom heren Mintonette I Druk programma voor SV-atleten BCH 1 trekt aan het kortste eind ORT Hoopvolle toekomst bij Bergruitertjes Ruim honderd pupillen aktief op spelochtend HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Deelname aan eerste Zwemgala Woning aan de Kerkhofsweg Zware dobber Twenhaarsveld Blauw Wit ontvangt P.W. DONDERDAG 26 JANUARI 1995 ER gloort nieuwe hoop voor de handbalheren van de SV Holten en die hoop heeft ook een naam: Jonathan Lucinde. Deze Franse speler maakte een week eerder ook al indruk en tegen Raalte eiste hij weer een hoofdrol op. Toch was het niet genoeg voor de winst. Met 17-20 behaalden de gasten een nipte overwinning. In een enerverend duel hielden de ploegen elkaar aanvankelijk goed in evenwicht, mede dankzij Jona than Lucinde die drie keer scoor de. Raalte nam daarna het initiatief terwijl Holten met weinig overtui ging speelde. Bij de rust stond het dan ook 6-10 en na tien minuten in de tweede helft leunden de gasten ontspannen achterover in de we tenschap van een comfortabele 9- 17 voorsprong. Maar toen werd Holten pas goed wakker en kreeg geloof in eigen kunnen. Met goede aanvallen en een goed sluitende defensie werd Raalte teruggedron gen en scoorde de thuisclub maar liefst acht keer op rij. Raalte leek rijp voor de slacht, maar ontsnapte in de slotfase toch nog met beide punten: 17-20. Scores: Jonathan Lucinde 5Meino van Beek 4Rob Vos 3; Mark Wander DRent, Rik Dalhuisen 2; Andy de Jong 1. Dames 1 speelde een zeer goede wedstrijd tegen het sterke Dalfsen 2. Met goed tegenspel wist Holten tot de rust de schade beperkt te houden tot 6-4. Daarna lag het initiatief bij Holten, maar Dalfsen benutte de kansen iets beter. Door ook nog twee strafworpen te mis sen, bleven de punten met 11-9 in Dalfsen. Scores: Judith Tiekink 5; Annemarie van de Maat 3; Moni que Plantinga 1. Dames 2 boekte een keurige over winning op Raalte 2. Na een prima start, waarin Holten met 3-1 voor kwam, krabbelde Raalte terug tot 4-5 bij de rust. Lang ging de strijd daarna gelijk op, maar in de slotfa se wist Holten (mede door prima keeperswerk van Martine Koet sier) de winst met 10-7 in eigen huis te houden. De dames junioren boekten een overwinning op Overwetering. Met goed veldspel werd een 5-6 voorsprong genomen. Ook na de rust behield Holten een overwicht Karate. Mits er voldoende belangstelling is, zal karatevereni- ging Wado Ryu in Raalte ook lessen geven in Holten. Oud-Hol- tenaar Ronald Kolkman (eerste kyu en kernploeglid) van deze ka- rateschool meent dat daar zeker behoefte aan bestaat. Zijn vereni ging in Raalte stelde onlangs weer twee nieuwe trainers aan en Kolk man fungeert als assistent bij de trainingen. Bedoeling is om samen met de Karatebond NCS een nieu we weg in te slaan, enerzijds met de begeleiding op topniveau (in het oosten van het land is er veel ta lent) maar ook voor wat betreft de 'recreanten' om aan te tonen dat karate een sport voor jong en oud is als zelfverdedigings- en zelfbe- heersingstechniek, maar ook als metnale conditietraining. Voor in formatie kunt u Ronald Kolkman bellen: 05720-58075. Sjoelen/schieten. Komende vrijdag 27 januari wordt in de kantine van de SV Holten op sportpark Meermanskamp het jaarlijkse open sjoel- en schiet- kampioenschap van Holten ge houden. De aanvang van de avond is 20.00 uur. en werd er verdiend met 9-12 ge wonnen. Scores: Marjon Jansen 4; Nathalie Bult 3; Marieke Grave, Maureen Jansen 2; Wietske Schooien 1. Jeugd Meisjes Al wist het niet te bolwer ken tegen Lettele. Via een 4-2 ruststand werd het 7-5 voor Lette le. Meisjes A2 won weer. Uit tegen SDOL 4 werd na een rommelige eerste helft (2-3) na de rust goed gespeeld getuige ook de 4-7 over winning. Jongens A speelde uit tegen het sterke Donar. Holten bood goed Het begint zo langzamerhand op een syndroom te lijken: een gelijk spelsyndroom. Ook tegen HVC Holec moest het eerste herenteam van Mintonette met een 2-2 gelijk spel genoegen nemen en werd weer een puntje verloren in de race om de titel. Na een bliksemstart werd de eerste set met overmacht gewonnen (15- 6) en ook in de tweede leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Holte naren: 15-3. Daarna fnuikte het gebrek aan wisselspelers Minto nette. Al snel keek men tegen een 0-7 achterstand aan en hoewel die bij 11-11 teniet was gedaan, werd de derde set toch met 12-15 verlo ren. Fanatiek werd in de vierde set een snelle 6-0 voorsprong geno men, maar bij 8-8 kwamen de Hengeloëers weer langszij en pik ten onverwacht nog een puntje mee: 12-15. Heren 2 Ondanks de 3-0 winst op Aastad 4, was de stemming gedrukt bij het Blauw Wit 3-Dos '37 5 1-1 In de eerste competitiewedstrijd in 1995 heeft het derde laten zien waar het de ploeg aan ontbreekt. In een bijzonder sterk ge speelde eerste helft werd Dos volledig teruggedrongen. De goed opgezette aanvallen leverden veel riante kansen Op Telkens was er echter een minpuntje te noterende laatste pass was niet goed of de inzet ongecontroleerd. Toch kwam BW op voorsprong. Na opnieuw een goede aanval scoorde Jan Paalman be heerst. Na rust met de harde wind in de rug, was er weinig meer over van het goede spel van voor rust. Kansen waren er genoeg, maar scoren bleef moeilijk. Dos kon hierdoor de gelijkmaker uit één van de weinige kansjes laten aanteke nen. BW raakte wat geïrriteerd, maar had het uiteindelijke puntverlies volle dig aan zich zelf te wijten. Blauw Wit 4-Excelsior 9 1-1 BW speelde een goede wedstrijd tegen de koploper. Beide ploegen speelden op de winst. Het was dan ook vervelend dat in dit sportie ve duel een speler van Excelsior zijn been brak waardoor de wedstrijd ge staakt moest worden bij de stand van 1- 1. Blauw Wit 5-Hulzense Boys 5 0-2 Door dat er bij het vijfde nog enkele spelers niet weten dat al hun thuiswedstrijden om 12.30 uur beginnen begon de ploeg incompleet aan het duel met Hulzen. De gasten maakten hier goed gebruik van. Met goed veldspel moest BW toezien hoe de ploeg twee keer scoorde. Nadat het vijfde compleet was ontstond een echte wedstrijd. Na rust was er sprake van een gelijkopgaande wedstrijd. Hul zen controleerde de voorsprong en BW kon aanvallend geen vuist maken. Het bleef bij 0-2. Blauw Wit 6-Daarle 5 0-3 Na de rustge vende winterstop ging het zesde vol goede moed de wei in voor de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar. De wed strijd ging voor rust gelijk op. Rust 0-0. Na rust brak BW het gebrek aan conditie op en kreeg Daarle kans op kans. De gasten scoorden driemaal. Blauw Wit Cl-Eversberg C1 3-1 In de eerste helft speelde BW goed voetbal. partij en scoorde enkele Iraaie doelpunten, maar via een 10-5 ruststand werd met 21-13 verlo ren. Meisjes B kwam te kon tegen CVO. De gastvrouwen leidden bij de rust met 6-0. Daarna stonden paal en lat succes in de weg en verloor Holten met 10-4. De welpen speelden, na bij de rust nog met 2-4 te hebben voor ge staan, met 8-8 gelijk tegen Kwiek. De mini's kwamen in het veld tegen sterke tegenstanders, maar na nederlagen tegen Swift (8-12) en LHC (4-8) werd van Wijhe met 4- 3 gewonnen. tweede herenteam van Mintonet te. Bij een 10-10 stand in de derde set knapte Prins Jos (Kamphuis) de Bourgondiër bij een 'vliegend blok door zijn enkel en moest terstond naar het ziekenhuis waar zijn enkelbanden danig bescha digd bleken. Van volleybal komt de komende weken zeker niets en het is de vraag in hoeverre de Holtense Prins Carnaval bij de komende festiviteiten last onder vindt van zijn blessure. Met slechts vijf spelers won Min tonette toch nog de derde set met 15-11 (nadat de eerste twee, ook al zonder de geblesseerde J an Voogt en Aard Borghuis in 15-10 en 15-9 winst waren omgezet) zodat de punten in ieder geval binnen wa ren. Gezien de personele problemen is inderhaast een beroep gedaan op oud-eerste teamspeler Albrecht Bulsink die na acht jaar zijn come back zal maken bij de reserves. Zijn eerste optreden is vrijdag avond om 21.30 uur in sporthal 't Mossink. De sportieve carrière van Coenraad Ligtenberg begon in zwembad Twenhaarsveld. En hoewel hij al vele jaren verbonden is aan ZPC De Mors in Rijssen, is de Holtenaarnog altijd aktief voor ZPC Twenhaarsveldzij het als trainer (Foto Gerard Vrakking) Via Hazar wist BW twee doelpunten voorsprong te nemen. Deze stand hield de thuisploeg vast tot de rust. Na rust was Eversberg de meest aanvallende ploeg. Het was echter Arjen Stam die voor 3-0 zorgde. Eversberg mocht hier na een strafschop nemen, maar doel man Arjan Aanstoot hield de elfmetert- rap knap uit zijn doel. Toch wist Evers berg eenmaal te scoren, maar BW bleef met 3-1 aan de goede kant van de score. Als de gemeenteraad maandag avond 30 januari groen licht geeft, zal H.J. Kalfsterman over enige tijd starten met de bouw van een vrijstaande woning aan de Kerk hofsweg, naast de dubbele woning op nummer 1 en 3. Alvorens de bouw te beginnen moet de raad een voorbereidingsbesluit nemen voor de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan 'Holten Kom-Noord'. De woning is ge pland in een gedeelte dat op dit moment de bestemming 'recreatie ve doeleinden (park)' heeft en en kel gebruikt mag worden voor groenvoorzieningen in de vorm van park, gazon, speelveldjes met daarbij behorende gebouwen zoals een muziekkoepel. Volgens B en W voldoet het bouwplan aan de voorschriften die ook gelden voor de percelen Kerkhofsweg 1 en 3. Bovendien past het ninnen de Ontwikkelingsvisie Holten-Kom, waarbij de strook tussen café Kalfsterman en de oude begraaf plaats is aangegeven als woonge bied. In 1978 begonnen bij zwemclub Twenhaarsveld en inmiddels grossiert Coenraad Ligtenberg in medailles. Goud, zilver, brons, hij heeft ze in alle kleuren. Maar onlangs kon de 23-jarige Holte- naar nog een bijzondere kroon op zijn sportieve loopbaan zet ten. In het Amersfoortse Sport- fondsenbad mocht hij namelijk deelnemen aan het eerste Zwem gala van de KNZB, bedoeld om de zwemsport in al haar facetten te promoten. Ligtenberg kwam met veertien 'collega's' uit op de afvalrace 50 meter vrije slag: wie 't laatst aantikte moest er als eerste uit. Hij was de zesde die het water uit moest. Teleurgesteld? „Welnee! Het is als een hele eer dat je aan zoiets mag meedoen. Dat hield verband met de 50 meter vrije slag limiet die ik in juli in Drachten zwom tijdens de Nederlandse kampioenschap pen: 23.04 seconden. Ik belandde daarmee bij de eerste vijftien wat recht op deelname gaf." Op ons verzoek blikt Coenraad of Coen (,,'t Mag allebei, hoor!") terug in zijn zwemverleden. Eind zeventiger jaren begon het alle maal bij ZPC Twenhaarsveld. „Tot ergernis van sommigen ging het algauw erg goed. Vooral op de rugslag was ik bijzonder sterk. Ik wilde echter meer dan enkel recre atief bezig zijn en sloot me daarom in 1984 aan bij ZPC De Mors in Rijssen. Daar werd in competitie verband gezwommen, moet je ook in het bezit zijn van een startkaart. Onder leiding van Marinus Jan sen, die mij nog altijd traint, is er veel geschaafd aan de techniek. Het resulteerde een jaar later al in het Overijssels kampioenschap op de rugslag. Ik zwom toen tevens de nationale limiet, waardoor ik mocht meedoen aan de Neder landse kampioenschappen op de 100 meter rugslag.De onervaren heid met dergelijke wedstrijden maakte dat Coen niet op het ere schavotje plaats mocht nemen. Hij werd zesde. In de jaren erna des te meer. Vijf maal zelfs was Ligtenberg natio naal kampioen op de rugslag, werd Overijssels kampioen op de vrije slag en nam bijna jaarlijks een medaille mee naar huis. De laatste tijd legt Coen zich in het bijzonder toe op de vlinderslag: „Wil je dat goed doen, dan moet je best veel leren. Een goede techniek is van essentieel belang. Heb je dat een maal onder de knie, dan is het een peuleschil." Successen op de vlin derslag heeft Ligtenberg intussen op zak. In 1993 werd hij provinci aal kampioen, vorig jaar eindigde hij als vierde en komende zondag mag hij opnieuw te water in zwembad Tijenraan in Raalte in een wedstrijd om de beste zes van Overijssel op de vlinderslag en de rugslag. Coen Ligtenberg, in het dagelijks leven administratief medewerker bij Oad Reizen, heeft een ijzeren discipline over zich. Vijfmaal per week traint hij in Rijssen, direct na het werk. Om daarnaast zijn con ditie op peil te houden probeert hij minimaal eenmaal per week hard te lopen, fietst hij veel in de zomer en neemt hij deel aan de Holtense triathlon. „Wil je presteren, dan is zo'n mentaliteit domweg vereist," constateert Ligtenberg eenvoudig. Acht jaar lang waren daarnaast ook nog de ochtendtrainingen op maandag en woensdag door Mari nus Jansen. Coen geeft hoog van hem op: „Hij heeft mij echt ont zettend veel geleerd. Gevormd als het ware. Van het op die manier bedrijven van sport word je har der; je leert om te gaan met tegen slagen." Ofschoon zwemmen zijn passie heeft en de prestaties nog altijd respect afdwingen, twijfelt Ligten berg er enigszins aan of hij op dit niveau zal doorgaan. Dat zijn trai ner dit jaar stopt, houdt daar zeker verband mee. „Helemaal zeker weet ik het nog niet, maar uitein delijk zit ik qua leeftijd 'aan de top'. In principe beschouw ik dit seizoen daarom als mijn laatste. Daarna volgt dan een periode van afbouwen." De zwemsport losla ten zal evenwel niet gebeuren. Nu reeds is Coen Ligtenberg als trai ner aktief voor zwemclub Twen haarsveld („Er zitten best talenten tussen."). Daarnaast houdt hij zich in Markelo op maandagavond bezig met trimzwemmen, dat sterk gericht is op de zwemslagen. De belangstelling daarvoor in Holten blijkt minimaal. Voor de Meenderinkboerbokaal gingen de ponyclubs uit Diepen- heim, Markelo en Holten de on derling strijd aan in Markelo. Daar bleef de bokaal uiteindelijk ook. Wel werden er leuke presta ties neergezet door De Bergrui tertjes. Mede doordat ook de 'groentjes' (zonder startkaart) konden meedoen werd het een gezellige dag. In de BB-klasse werd formidabel gesprongen door de jeugd. De eer ste vier prijzen gingen naar De Bergruitertjes. José Mol werd met Sissy eerste; Lucinda Anderson met Telly tweede, Susan Koppejan met Lady derde en Renske Deijk Verschillende atleten van de SV Holten werkten een druk pro gramma af. Allereerst was er het Oostnederlandse crosskampioen schap in Harderwijk. Tom Maris- sink (jun. D) liep de 2 km in een goede tijd van 7.04 min., goed voor een zesde plaats. Zijn jongere broertje Rob liep bij de C-pupillen naar een vijfde plaats op de dui zend meter in 6.20 min. Jochem Koopman (pup. B) deed het uitste kend op de 1500 meter met een tijd van 7.02 min en een vierde plaats. Bij de jongens pup. A liepen Gijs Marissink en Vincent Scholman naar resp. een vierde en een zesde plaats op de 1500 meter. De tijden waren 6.26 en 6.34 min. Treinke IJ mker liep in een sterk veld naar een vijftiende plaats bij de meisjes pup. A in een tijd van 6.36 min. Leo Marissink volbracht bij de heren veteranen een goede 12 km in een tijd van 47.59 min. Vervolgens was het in Eibergen weer raak bij de Nieuwjaarscross die meetelde voor de Twentse crosscompetitie. Nicole Lammer- tink (D jun.) liep 1500 meter in 6.25 min., goed voor een vijtee plaats. Tom Marissink deed 8.25 min. over de 2120 meter en werd daarmee vierde. Jens Nijland en Rob Marissink (pup. C) liepen 1080 meter in 6.58 en 5.34 min. waarmee ze twaalfde en vierde werden. Marjet Marissink was bij de vrouwen veteranen goed voor een vierde plaats op de 5,8 km. (26.51 min.) Ook Leo Marissink behaalde een vierde plaats bij de heren veteranen. Hij deed over 11,5 km 47.02 min. Dat hij in een supervorm verkeert bleek ook bij de Midwinterloop in Diepenveen. Daar roffelde hij het 15 kilometer lange parcours af in precies 56 minuten. Hennie Markvoort liep dezelfde afstand in 1 uur 11.15 min. Ap Koetsier was ook weer van de partij. Hij liep de 10 kilo meter in 45.30 min. en Sjaak de Wilde deed er 52.30 min. over. Gerrit Markvoort beperkte zich tot 7 kilometer die hij in 32.53 min. volbracht. Komende zaterdag staat de Sisu- croos in Almelo op het program ma, meetellend voor de Twentse crosscomeptitie. Met veel inzet is Blauw Wit er in geslaagd in de eerste wedstrijd na de winterstop een gelijkspel (0-0) bij koploper Hulzense Boys in de wacht te slepen. André Schuppert maakte in deze wedstrijd na zijn blessure zijn ren tree. Samen met Leo Aanstoot vormde hij de centrale verdedi ging, terwijl Gerald Jansen zijn vertrouwde linkshalf positie weer innam. In de eerste helft met de harde wind mee waren de Holte naren het meest in de aanval doch konden voor weinig gevaar zorgen tegen de fysiek sterke verdedigers van de thuisclub. Gerwin de Velde Harsenhorst was nog het dichtst bij een treffer doch hij zag na zijn indraaiende hoekschop de bal op gelukkige wijze door een Hulzen verdediger op de doellijn gekeerd. Hulzense Boys kreeg enkele kans jes bij slordig optreden van de Blauw Wit-verdediging maar ook hier vielen geen doelpunten. In de tweede helft was de beginfase voor Blauw Wit. Met goede aan vallen over de vleugels werd het de verdediging van de thuisclub lastig gemaakt. Haije Postma zag een vrije schietkans op het laatste mo ment geblokkeerd, terwijl even la ter J acco Schuppert rakelings naast mikte. Daarna nam de thuisclub geleidelijk aan het initiatief over en moest Blauw Wit terug. Vooral de indraaiende hoekschoppen zorg den daarbij voor gevaar. Dirk-Jan Beldman moest daarbij een keer op de doellijn zijn team voor een achterstand behoeden. Ook enke le vrije trappen bezorgden de Blauw Wit-aanhang enkele be nauwde momenten, maar doelman Uilko Spijker wist met goede red dingen de thuisclub van scoren af te houden. De thuisclub bleef ko men, doch de Blauw Wit-verdedi- ging met Leo Aanstoot als uitblin ker hield de zaak goed onder con trole. In de slotfase gooide de thuisclub er nog een wanhoopsof fensief uit doch Spijker wist van geen wijken en zorgde er met en kele uitstekende reddingen voor dat Blauw Wit na het laatste fluit signaal van de strak leidende scheidsrechter Groot Hemmink uit Almelo een zwaarbevochten punt mee naar Holten kon nemen. Nadat een week eerder Denekamp 1 vrij wimpel met 6-2 opzij was gezet, moest het eerste team van de Holtense Badmintonclub aantreden tegen Han ze 3 uit Zwolle en dat bleek een heel wat zwaardere klus. Mark Roelofs haalde in de openingswedstrijd het eer ste winstpunt binnen (15-4 en 15-7). Martin Bakarbessy won zijn eerste game met 15-11, maar zijn tegenstan der kwam vervolgens sterk terug en de tweede game ging verloren met 5-15 en de derde met 8-15. Berlinda Broekma- te trof een zeer sterke tegenstandster (2-11 en 0-11). Ina Peters verloor haar eerste game in de verlenging met 9-12, de tweede game werd eveneens in de verlenging beslist in het voordeel van BCH (12-10) en de derde game wist Ina met 11-6 nog vrij snel te bemachti gen. In het dubbelen waren zowel de Zwolse heren als dames duidelijk ster ker en gingen de winstpunten dan ook naar Hanze 3. Vervolgens wonnen Mark Roelofs en Ina Peters weliswaar hun mix-partij, maar de tweede mix van Martin Bakarbessy en Berlinda Broekmate ging in drie games verloren waardoor de einduitslag 3-5 werd. Het derde team (dat derde staat in de competitie) speelde eveneens een be langrijke wedstrijd tegen Genemuiden 2. Met twee games van beide 15-0 was Frank Fridrichs snel klaar met zijn partij. Jos Dorresteijn speelde een schitterende partij, won de eerste in de verlenging met 18-14 en de tweede met 15-10. De winstpunten van de beide dames gingen naar Genemuiden, Yvonne Beuker verloor in twee games en Diny Broekmate in drie, waardoor de tussenstand gelijk kwam. In het herendubbe! kwam de eerste heer van Genemuiden verrassend actief terug, waardoor de Holtenaren moeite had den greep op het spel te krijgen, maar in de derde game slaagden zij er toch nog in de partij in winst om te zetten. Het damesdubbel ging voor BCH kansloos verloren. In de mix wonnen Frank en Diny de eerste game eenvou dig met 15-5, maar vervolgens verloren zij met 12-15 en 11-15. Jos en Yvonne verloren in twee games, waardoor de eindstand 3-5 werd voor het derde team. Jeugd Een week eerder speelde het eerste jeugdteam in Zwolle tegen Hanze. Wouter Overmars won zijn single, maar het punt van Laurens Jan Meins- ma ging naar Hanze. Caroline Men- sink en Fiona Scholten wonnen beiden in drie games zodat met een 1-3 voor sprong aan de dubbels werd gewon nen. De eerste mix van Wouter en Carlone werd in twee games gewonnen en Laurens Jan en Fiona zagen hun inspanningen in de derde game be loond. Eindstand: 2-6 voor Holten. BLAUWWIT SENIOREN: Blauw Wit 1-PW 1, 14.30 uur: Blauw Wit 2-ON 3. 12.30 uur; De Esch 2-Blauw Wit 3, 11.30 uur (vertrek 10.15 uur); Vesos 3-Blauw Wit 4. 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Kloosterhaar 4- Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); SWN 9-Blauw Wit 6, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 7-ON 11, 14.30 uur JUNIOREN: Blauw Wit A1-ASV A1, 12.30 uur; Voorwaarts C1-Blauw Wit C1, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); pupillen in de sporthal (Dl en D2 om 12.00 uur; E1 en E2 om 13.00 uur en de F-pupillen om 14.00 uur). ZAALVOETBAL: donderdag 26 januari: Blauw Wit 1-De Zweef 1, 22.00 uur; maandag 30 januari: SVZW 1-Blauw Wit I, 21 30 uur (vertrek 20.45 uur). SV HOLTEN SENIOREN: Holten 1-Twenthe 1, 14.30 uur; Holten 2-Fleringen 2, 10.00 uur; NEO 6-Holten 3, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur): Twenthe 3-Holten 4.10.00 uur (ver trek 09.00 uur); NEO 5-Holten 5, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Holten 6-SDOL 3, 10.00 uur; Holten 7-SOS 4, 09.30 uur; Holten 8-De Zweef 7, 10.45 uur; De Zweef 12-Holten 9, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Haarle 5-Holten 10,10.45 uur (vertek 09.45 uur); Holten 11-Holten 12, 09 30 uur; Holten 13-Spc. Vroomshoop 5, 09.00 uur. JUNIOREN: KOSC A1-Holten A1, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Den Ham A2- Holten A2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten Bi-Dos '37 B1, 14.30 uur; Enter C1-Holten C1, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Holten C2-SWN C2, 13.00 uur; Witkampers D1-Holten D1, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten D2-GFC D2, II.00 uur; Holten D3-Witkampers D2, 10.00 uur; Witkampers E1-Holten El, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten E2- Witkampers E2, 10.00 uur Witkampers E3-Holten E3, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur). Holten M-Witkampers F1, 11.00 uur. Holten F2-Lochem F2, 11.00 uur. Witkampers F2-Holten F3, 1100 uur (vertrek 10.00 uur), Lochem F4-Holten F4, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). BADMINTON: maandag 30 januari' Hol ten 5-Kwiek 7, Holten 4-Hardenberg 2; woensdag 1 februari: Holten 2-Deventer 2. VOLLEYBAL: Vrijdag 27 januari: Mix Cl- Sparta Wilhelmina 1, 18.45 uur; MB 1- Havoc 2, 18 45 uur, MB 2-Holyoke 2, 18 45 uur; dames 1-Dynamiek 1, 20.15 uur; dames 2-'t Nieuwland 1, 20.15 uur; heren 1-GV Touche 2, 20 15 uur; Heren 2-Achilles 4, 21 30 uur. HANDBAL: Zaterdag 28 januari: JA thuis tegen WWV Fortuna om 17.00 uur; welpen uit tegen Voorwaarts om 15.45 uur (vertrek 14.45 uur). Zondag 29 januari: heren uit tegen AHV Achilles om 15.30 uur (vertrek 14.30 uur); dames 1 uit tegen Actief om 12.05 uur (vertrek 11.00 uur); dames 2 uit tegen Wesepe 2 om 11.50 uur (vertrek 10.45 uur). SPORTHAL Zondag 29/109.00-12.00 uur: SV Holten voetbal; maandag30/1: 16.00-18 30uur: Hockeyclub Holten, 19.00-23.00 BCH; dinsdag 31/1: 16.30-22.30 uur: Minto nette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit; woensdag 1 februari: 16.00-18.30 uur: Hockeyclub Holten; 19.00-22.30 uur: BCH; 22.30-23.30 uur Wegstapel; don derdag 2 februari: 16 00-22 00 uur: SV Holten handbal; 22 00-23.30 uur SV Holten All Stars; vrijdag 3 februari: 19.30-21.30 uur: ZW Blauw Wit; 21.30- 22.30 uur H. Mekenkamp; zaterdag 4 februari: 09.00-12 00 uur: BCH (halve hal); 12 00-14.30 uur: NHV; 14.30-16.30 uur: ZW Blauw Wit; 19.00-20.00 uur Stam; 20.00-21.00 uur: Beuseberg. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). met Pucky vierde. Dat belooft wat voor de toekomst! Anne van San ten behaalde met Tornado cat.C de tweede plaats in de cat.B, Lia Verhoeven werd met Bianca cat.D tweede in deze klasse. Annemiek Scheperman werd in de klasse L met pony Telly, cat.D tweede. Een ander deel van de Bergruiter tjes sprong in Luttenberg. Zo ging daar in de klasse L Chantal Sluiter met Surprice cat.C met de eerste prijs aan de haal. Esther Lammers deed dit eveneens met Mark cat.D. Marjan Noteboom prolongeerde haar zegereeks met het behalen van de eerste plaats in de klasse M. Joanna Spakman dressuurde een week eerder in Barchem en werd daar met Saskia in een mooi gere den proef eerste in de klasse Ll. De waterpoloheren van ZPC Twenhaarsveld (THV) hadden een zware dobber aan koploper Swoll. Aanvankelijk ging het nog gelijk op maar na veel zwemmen ging de conditie een woordje meespelen. De achterstand tegen de ervaren tegenstander was halverwege dan ook 3-6. Daarna liep Swoll verder ondanks hard Werken van de Hol tenaren verder uit via 3-9 in het derde kwart naar een 5-11 over winning. Ook de vrouwen van THV ont moetten in OZPC 4 de koploper. De strijd tussen de nummer één en twee was na het eerst kwart onbe slist (3-3). Daarna nam OZPC een 5-4 voorsprong die in een rustig derde kwart door THV weer teniet werd gedaan (5-5). Omdat er ene- kele speelsters werden uitge stuurd, vielen er in de slotperiode meer doelpunten. De Holtenaren knokten hard en kregen daarvoor de beloning in de vorm van een 8-6 overwinning. Op de foto is één van de D-pupillen bezig met het hooghouden van de bal (Foto J. Bolink) In sporthal 't Mossink waren za terdag 120 pupillen van de SV Holten en Blauw Wit bijeen voor de jaarlijkse spelmorgen. Er ston den tien spelonderdelen op het programma. Voor de oudste pu pillen stond ook het hooghouden van de bal als extra onderdeel op het programma. Aan het eind van de ochtend werden de prijzen uit gereikt. Het hooghouden van de bal bij de D-pupillen werd gewon nen door Hushiar Ramazan met maar liefst 75 keer. Freek Knapen won het spelcircuit bij de D-pupil len met 116 punten voor Jarno Harbers 111 en Bas Meyerman met 107 punten. Bij de E-pupillen was Maarten van de Wal de beste. Hij scoorde 97 punten. De tweede plek was voor Arjan Schorfhaar met 92 punten en derde werd Ar jan Nijhuis met 83 punten. Bij de F-pupillen ging de eerste plaats naar Ramazan Ramazan. Hij scoorde 81 punten op de tien on derdelen. De tweede plaats was voor Kuba Kladzinski met 73 pun ten. Marco van Dijk werd derde met 72 punten. De organisatie was in handen van Ali Nijhuis, Maar ten Brand en Mannes Scholman. Samen met al hun medewerkers kunnen ze terug zien op een ge slaagd evenement. Na de 0-0 tegen Hulzense Boys ontvangt Blauw Wit zaterdag P.W. De uitwedstrijd tegen deze altijd sterk verdedigende tegen stander ging destijds verloren. Voor Blauw Wit is het zaak om de goede uitslag tegen Hulzen een vervolg te geven. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van H. Wessels.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7