Amy eerstgeborene van het nieuwe jaar Negen winnaars prijsvraag Zanting Nieuwe ijssalon voor Nijkamp HOLTEN mwT HQLTENS NIEUWSBLAD Beroepskeuze Politiebureau wellicht een woonfunctie Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer STEMMEN BIJ VOLMACHT DONDERDAG 26 JANUARI 1995 De prijsvraag van Dierenspeciaal zaak Dick Zanting in de enkele maanden geleden door de gemeen te verspreide folder over honde- poep, heeft negen winnaars opge leverd. Woordvoerder Arjan Kra mer laat weten dat er circa 75 oplossingen werden ingeleverd, waarvan negen goede. Aan de hand van een serie vragen moest een naam worden gevormd, in dit geval van Kramers Labrador Kel ly. Door een klein foutje in de opgave werd Kelny eveneens goed gerekend. „We besloten om alle negen te honoreren," aldus Kra mer. De gelukkigen krijgen vijf kilo Smölke-honaevoer (dat mo menteel als motto 'Smölke voor minder poep op de stoep' voert) en een waardebon van tien gulden die in de dierenspeciaalzaak besteed kan worden. De winnaars zijn An toinette Denekamp, Rörikstraat2; Diny Krieger, Beusebergerweg 25; B. Klein Horstman, Kozak - kenstraat 42;J. Harbers, Het Lan- deweerd 27; Jos Slag, Schouten straat 38; G. Makel, Nagelhout- In de nevenvestiging in Goor (Gruttostraat 1) houdt Scholenge meenschap De Waerdenborch za terdag 28 januari tussen 10.00 en 13.00 uur een beroepenmanifesta- tie voor vwo, havo, mavo en vbo. In deze manifestatie participeren tien Goorse bedrijven van diverse disciplines. Vanuit de regio zijn dertien mbo-opleidingen en instel lingen voor het leerlingwezen ver tegenwoordigd. Uiteraard presen teren zich ook de zeven vbo-afde- lingen: administratie, verkoop, verzorging, landbouw en natuur lijke omgeving, bouwtechniek, in stallatietechniek en mechanische techniek. De totale presentatie biedt een unieke mogelijkheid om kennis te nemen van en informatie te krijgen over de genoemde be roepsrichtingen. Wie er meer over weten wil kan kontakt opnemen met vbo-conrector D. van Zwie- ten, tel. 05470-72626. straat 39; Fam. Bronkhorst, Cana dastraat 37; Fam. Kettelarij, Beusebergerweg 39; Rita Gazan, Canadastraat 48. In de folder die de gemeente huis aan huis verspreidde werd de kij ker gericht op de grote hoeveel heid hondepoep in de gemeente en de overlast die dit veroorzaakt. Hondenbezitters in specifiek de bebouwde kom werden vriende lijk verzocht in het vervolg ge bruik te maken van een schepje en zakje, waarmee de poep direct kan worden verwijderd. Om die 'schoonmaakmethode' aan te prij zen, konden zij middels een in de brochure opgenomen waardebon bij Zanting een aantal papieren zakjes en een schepje ophalen. Desgevraagd laat Kramer weten dat er circa 200 tot 300 reacties op zijn geweest. Naar zijn zeggen een redelijke respons. Het verhuren van het voormalige politiebureau gaat niet volgens verwachting. De gemeente is eige naar en verhuurt al wel een deel aan de politie voor het Lokaal Aanspreek Punt (G.W. Oberink). Het is primair de bedoeling om de rest van het pand te verhuren aan kleinschalige kantoren. Makelaar dij Robers heeft daartoe de op dracht gekregen. Hoewel er be langstelling is getoond, is er nog geen kontrakt getekend. Burge meester D.J. Verhoeven laat we ten dat vooralsnog getracht wordt om het gebouw aan één of meerde re kantoren te verhuren. ,,Lukt dat met dan denken we er aan om daarvoor enkel de begane grond te reserveren en boven twee kleine wooneenheden te realiseren. Daarvoor zullen in dat geval wel de nodige aanpassingen moeten plaatsvinden." Albert van de Maat (Holtense Handelsvereniging) en Wil Vogel (Holtens Nieuwsblad) feliciteren Henk en Ingrid Mossink met de geboorte van hun dochter Amy Romée, de eerstgeboren baby van Holten in het nieuwe jaar. Broertje Justin is vanzelfsprekend van de partij (Foto Ten Velde). Eindelijk was het zo ver! Pas ruim over de helft van de eerste maand van het nieuwe jaar kon den de Holtense Handelsvereni ging en het Holtens Nieuwsblad de eerstgeboren baby van Holten in 1995 in het zonnetje zetten. Een meisje met de welluidende naam Amy Romée. Amy zag donderdag 19 januari om 11.58 het levenslicht in het Deven ter ziekenhuis, 3730 gram zwaar. Haar ouders Henk en Ingrid Mos sink zijn vanzelfsprekend apetrots op nun jongstgeborene en ook broertje Justin (4) toont zich danig in zijn sas over zijn zusje. Het nieuws dat zij de ouders van de eerste baby van het nieuwe jaar zijn, kwam enigszins onverwacht voor de Mossinks. „Tijdens de zwangerschapsgymnastiek was er nog iemand die ongeveer in die periode moest bevallen. Het was zij of ik," vertelt Ingrid, die zelf uitgerekend was op 8 januari. „Juist daarom dacht ik dat er wel eerder een baby zou worden gebo ren." Ze was evenwel bepaald niet de enige die zich verbaasde over het feit dat de heuglijke gebeurte nis zo lang uitbleef. De eerstko mende weken blijft Ingrid, die en kele dagdelen per week een groep van peuterspeelzaal Dribbel en peuterspeelgroep Kruimeltje on der haar hoede heeft, thuis. Voor tijdelijke vervanging is gezorgd. Groot feest dus aan de Nagelhout straat 25, waar moeder en dochter Mossink het uitstekend maken. Ingrid en Amy keerden na één nachtje ziekenhuis weer huis waarts, waar ze dinsdagmiddag bezocht werden door voorzitter Albert van de Maat van de Holten se Handelsvereniging (HHV) en uw verslaggeefster. Van de Maat overhandigde de gelukkige ouders 250 gulden in waardebonnen en een knuffelbeer. De waardebon nen zijn te besteden bij de plaatse lijke winkeliers (ook bij de Méér- markt). Van het Holtens Nieuws blad was er een gratis jaarabonne ment. Daar Henk en Ingrid al trouwe lezers zijn van deze krant, krijgen zij hun abonnementsgeld voor dit jaar retour. Amy kon zich nog niet echt druk maken over de cadeaus. Wél over het feit dat al die aandacht haar voedingstijd onder druk zette. Voor het bezoek tijd om op te stappen dus. Dat de ijssalon van A.M. Nij kamp geheel vernieuwd wordt, heeft in elk geval vra gen opgeroepen bij de fraktie van de PvdA. Bij monde van Jan Metsemakers lieten de sociaal-democraten weten niet alleen moeite te hebben met het feit dat de huidige voorgevel gaat verdwijnen, ook de hoogte van het nieu we pand, die gelijk is aan die van de Dura-panden, is ver keerd gevallen. Metsemakers: „Het betekent dat straks de dorpskerk voor een groot deel uit beeld ver dwijnt als je ter hoogte van het DiWa-complex staat. Al met al een aanslag op het karakte ristieke karakter dat de Smids belt aan die kant nog heeft." Hij benadrukte dat de besluit vorming 'te snel en te gemak kelijk' gaat. De PvdA betreurt het dan ook zeer dat er vooraf slechts schriftelijk over deze zaak van gedachten is gewis seld met de leden van de raadscommissie voor ruimte lijke ordening en woning bouwzaken. „Veel beter had geweest om de kwestie te be spreken in een openbare com missievergadering," aldus Metsemakers. Overigens heeft ook D66 kanttekenin gen geplaatst bij het verdwij nen van de bestaande voorge vel. In verband met de nieuw bouw heeft de gemeente van architectenbureau D. van der Kamp uit Beekbergen een schetsplan ontvangen. Van der Kamp spreekt dan ook namens A.M. Nijkamp. Het nieuwe pand wordt opnieuw verbonden aan de bakkerij an nex lunchroom. Het inge diende plan is evenwel niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemming- plan, onder meer vanwege de overschrijding van de op de plankaart aangegeven bebou- wingsgrens door de voorge nomen koppeling van de pan den. Om het bouwplan te rea liseren stellen B en W de ge meenteraad nu voor om een voorbereidingsbesluit te ne men inzake de gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan 'Kom Holten'. Maandagavond 30 januari mag de raad haar oordeel uit spreken. Het college wijst er echter op dat het bewuste pand, hoewel opgenomen in de inventarisatie van de jonge re bouwkunst (1850-1940), niet voorkomt op de enige tijd geleden door het Oversticht opgestelde voorlopige lijst van jongere bouwkunst die in aanmerking komt voor opna me in de gemeentelijke- of rijksmonumentenlijst. B en W hebben geen overwe gende bezwaren tegen de plannen van Nijkamp, temeer daar de twee panden in een gebied liggen dat in de Ont wikkelingsvisie Holten-Kom aangeduid wordt als centrum voorzieningen. Daaronder worden winkels, horecabe drijven, dienstverlenende be drijven, kantoren en wonin gen verstaan. Bovendien ver meldt de notitie dat naast handhaven van horecabedrij ven, uitbreiding van horeca- aktiviteiten, gekoppeld aan een winkelfunctie, mogelijk is. In het bewuste bouwplan is sprake van een koffieshop/ijs- salon in combinatie met een brood- en banketzaak. Bejaardensociëteit. Dinsda 31 januari komt de Bejaardensc ciëtcit weer vanaf 14.30 uur bijee in De Kandelaar. Mevrouw J Wiggers vertoont dia's. Open School. De tweedejaar groep van de Open School is or. langs op bezoek geweest bij d politierechter in Deventer, werd een rechtszaak naar aanlei ding van het plegen van openlij geweld bijgewoond. De cursiste toonden zich na afloop onder d indruk van het verloop van d zitting. Gursusleidster Marijk Dijkstra laat weten dat het bezoe volgde op de behandeling van ht thema 'Criminaliteit'. Vooraf a het uitstapje was inspecteur G Oberink te gast bij de groep or het één en ander te vertellen ove arrestaties en het in bewaring stel len van personen. Zijdeschilderen. Gisteren Mjeke van Houselt weer begonner met een cursus zijdeschilderen ir het dorpshuis. In de eerste paa lessen wordt geleerd hoe met zou wordt gewerkt, het insluitlijnen ei aquarelleren. Ook wordt gewerk met suiker en paraffine, waardoo hele bijzondere effecten wordei verkegen. De cursisten geven zei aan wat ze willen maken en welk technieken ze willen gebruiken Daarna kunnen ze aan de slag me het maken van sjaals, kaarten schilderijtjes en dergelijke. Er zijl nog plaatsen vrij. Belangstellendei kunnen zich voegen bij de Stich ting Socuwe, tel. 62755. Expositie. In de hal van he gemeentehuis is tot en met maan dag 6 februari een expositie te zier van Veronica van Rielp-(1961). Of verzoek van de Tentoonstellings dienst Overijssel heeft de fotograf* een 'foto-installatie' gemaakt. Ir het werk heeft zij een zodanige relatie gelegd tussen woorden de daarmee corresponderend* beelden, dat verwarring wordt op geroepen. Veronica van Riek werkt altijd met zwartwit fotogra fie, omdat zij daarmee de sfeer kar oproepen die zij voor ogen heeft Kleur heeft voor haar al teveel e eigen betekenis. De tentoonstel ling is op werkdagen te bezichti gen tijdens kantooruren. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1Bouwvergunning is verleend voor: - verbouw woonhuis/boerderij Maneschijnsweg 27; - bouw schuur/carport Deventerweg 57; - verbouw garage/bouw carport Köllingserf 26; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 8 Amerikaanse eiken nabij Borkeldsweg 85; - afzetten houtwal hoek Haarlerweg-Helhuizerweg; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - het houden van een loterij door Z V V. Blauw Wit '66; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenver melde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Post bus 13, 7451 AA Holten Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikei 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw garage, carport en bijkeuken Beusebergerweg 4, De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Openbare raadsvergadering De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 30 januari 1995 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a - voorstel inzake het nemen van een voorbereidinasbesluit t.b.v. de gedeeltelijke herziening bestem mingsplan „Kom Holten" (Dorpsstraat 16/Smidsbelt 2); - voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Holten Kom-Noord" (bouw woning aan de Kerkhofsweg); - voorstel inzake beschikbaarstelling krediet voor uitbreiding aanleg riolering Look i.v.m. uitgifte kavels, - voorstel tot delegeren bevoegdheid tot het nemen van verkeersbesluiten en ontheffingen; - voorstel inzake verkeersveiligheid in woonwijken, - voorstel inzake beschikbaarstelling krediet voor de herinrichting van het schoolplein enz. bij de o.s.b. Haarschool; De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Wet Milieubeheer Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben op 17 januari 1995 beschikkingen genomen tot het opleggen van aanvullende voorschriften bij een reeds eerder verleende vergunning Wet Milieubeheer. De beschikkingen staan op naam van: 1. C. A. Müller B.V. Riissenseweg 20 te Holten graan- en meelhandelbedrijf, Rijssenseweg 20 2. J. A. Aanstoot, Evertjesweg 3 te Holten veehouderij annex camping, Evertjesweg 3. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende zes weken na de datum van ter inzage legging (vanaf 27 januari 1995 tot 10 maart 1995) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 10 maart 1995) Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Wet Milieubeheer Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 17 januari 1995 vergunning ingevolge de V/et Milieubeheer verleend aan: Uaema Vlees B.V., Pannenbakkersstraat 1-3 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een verkooppunt van motorbrandstoffen aan de Waagweg (ongenummerd) De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende zes weken na de datum van terinzage legging (vanaf 27 januari 1995 tot 10 maart 1995) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bedenkingen hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 10 maart 1995) Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In aat geval is extra griffierecht verschuldigd Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Gemeentegids Holten In juni zal er een nieuwe gemeentegids van Holten verschijnen. De gemeente Holten heeft hiertoe opdracht gegeven aan Holland Advertising B.V. te Den Helder. De gids zal behalve veel gemeentelijke informatie ook gegevens bevatten van verenigingen, kerken, onderwijs, dienstverlening, sociaal-culturele instellingen enzovoort. Ook zal een plattegrond worden opgenomen. Wij streven naar een zo compleet mogelijke gids met actuele informatie. Als u er zeker van wilt zijn, dat de gegevens van uw vereniging of instelling in de gids worden opgenomen dan kunt u de gegevens op onderstaande antwoordcoupon invullen. Knipt u de coupon vervolgens uit en stuur hem onder vermelding „Gemeentegids" uiterlijk vóór 1 februari 1995 naar: Gemeente Holten Afdeling Algemene Zaken Postbus 13 7450 AA Holten Let wel: de verenigingen/instellingen waarvan de gegevens reeds zijn opgenomen in de gemeentegids 1994 behoeven de coupon niet in te zenden. Deze verenigingen/instellingen worden rechtstreeks aoor Holland Advertising benaderd Antwoordcoupon Ik/wij verzoek(en) u in de gemeentegids Holten 1995 de volgende gegevens op te nemen: Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoonnummer: Vermelding Naam vereniging/instelling Secretaris/contactpersoon* Adres: Postcode en woonplaats: Telefoonnummer: Aanvullende gegevens (b.v. rubriek): doorhalen wat niet van toepassing is Belastingen De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges, zoals door de raad is vastgesteld op 7 november 1994, is goedgekeurd bij besluit van de Staatssecretaris van Binnen landse Zaken, A. G. M. van de Vondervoort van 12 januari 1995, nr. FBA95/7/U1 De verordening ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie (leeskamer) Tegen betaling van de verschuldigde leges is een afschrift van het besluit verkrijgbaar. Verkiezing van de leden van provinciale staten De burgemeester van Holten maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van rovinciale staten een kiezer is toegestaan de stem uit te brengen in een stembureau naar keuze van de iezer. Aan de kiezer die het is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de verkiezing deel te nemen wordt een kiezerspas verstrekt De kiezerspas kan schriftelijk of mondeling worden aangevraagd. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen, zijn kosteloos bij het gemeentehuis verkrijgbaar. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 22 februari 1995, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 januari 1995) als kiezer is geregistreerd. 3. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas B. MONDEUNG VERZOEK 4. Na ontvangst van de oproepingskaart kan de kiezer zich onder overlegging van die oproepings kaart melden bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstel ling (24 januari 1995) als kiezer is geregistreerd. 5. Het mondeling verzoek kan plaatsvinden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 3 maart 1995. 6. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien de verzoeker reeds via een schriftelijke procedure toestemming heeft verkregen zijn stem bij volmacht uit te brengen. De kiezer die een kiezerspas heeft ontvangen kan uitsluitend met deze pas aan de verkiezing deelnemen. Aan de kiezer wiens pas in het ongerede is geraakt, wordt geen nieuwe verstrekt. Een kiezer die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze binnen de woonprovincie. Nadere inlichtingen worden op het gemeentehuis verstrekt. Plaats en datum: De burgemeester voornoemd Holten, 24 januari 1995 D J. Verhoeven Verkiezing van de leden van provinciale staten De burgemeester van Holten maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer is toegestaan bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalin gen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1 Formulieren voor verzoekschriften om bij volmacht te stemmen zijn kosteloos bij het gemeentehuis verkrijgbaar 2 Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 22 februari 1995, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van die gemeen te, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 januari 1995) als kiezer is geregistreerd. 3. Degene die zich bereid heeft verklaard om als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. 4. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 5. De kiezer kan na ontvangst van de oproepingskaart zonder nadere tussenkomst van de gemeente een andere kiezer machtigen de stem uit te brengen. 6. Deze aldus te machtigen kiezer dient voor de stemuitbrenging in hetzelfde stembureau opgeroe pen te zijn als de volmachtgever. 7. De machtiging vindt plaats door overdracht van de oproepingskaart. Het volmachtbewijs aan de achterzijde van de oproepingskaart dient volledig ingevuld te worden. Bij de overdracht dienen zowel de volmachtgever als de gemachtigde het volmachtbewijs te ondertekenen. 8. Dé machtiging kan plaatsvinden tot op de dag van de stemming. De gemachtigde brengt de volmachtstem uitsluitend gelijktijdig met de eigen stem uit. Een gemachtigde kan niet meer dan twee volmachtstemmen uitbrengen. De volmachtgever kan de verstrekte volmacht niet intrekken of in persoon aan de stemming deelnemen. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien de verzoeker reeds toestemming heeft verkregen in een stembu reau naar keuze aan de stemming deel te nemen Nadere inlichtingen worden op het gemeentehuis verstrekt. Plaats en datum: De burgemeester voornoemd, Holten, 24 januari 1995 D. J Verhoeven

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5