'Wees voorzichtig met afsluiten Toeristen weg' Astrid Dirkzwager verlaat VVV Holten Sportcommissie reikt sportprijzen '94 uit WELZIJN OUDEREN Saturnus viert 25 jaar met reünie Prinsenbal-avonden Weidevogels boeren goed met bescherming Uitslagen van SV De Eendracht HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport I kerkdiensten medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 26 JANUARI 1995 Dat ze de viering van vijftig jaar bevrijding in mei niet meer mee maakt, dat vindt ze toch wel jammer. En ze is natuurlijk nieuwsgierig hoe het afloopt met de activiteiten van de Stichting Reuze Heuvelwachter. Morgen (vrijdag 27 januari) neemt kan toorbeheerder Astrid Dirkzwa ger van de Holtense VW af scheid. Van 16.00 uur tot 17.30 kan men haar in Eetcafé 't Kla vier uitzwaaien en tegelijk ken nismaken met haar opvolgster Sigrid Fekken. Tijd dus voor een korte terugblik op een periode van twee jaar en negen maanden. Uit 94 sollicitanten werd de gebo ren Haagse in 1992 uitverkoren tot opvolger van VW-beheerder An- dré Hoeben. De eerste vrouw in die functie, maar daar heeft ze nooit een probleem mee gehad in Holten. Net zo min als ze zich als stadsmens goed wist aan te passen aan de veel kleinschaliger opzet van de Holtense gemeenschap. 'Je moet je natuurlijk een beetje aanpassen, maar tegelijk ook jezelf blijven. Dat is ook mijn advies aan Sigrid Fekken die mijn baan over neemt. Je moet niet een bepaalde rol gaan spelen. Maar wat dat be treft heb ik alle vertrouwen in Sigrid. Ze pikt de dingen heel snel op en is intelligent en nauwkeurig genoeg om ook het hele financieel- administratieve pakket over te ne men. Want vergis je niet, daar komt nogal wat bij kijken. En voor de typisch Holtense dingen kan ze natuurlijk altijd terugvallen op onze medewerksters Tineke Wol- ters en Marina Dalhuisen. Dat was voor mij ook een grote steun want het duurt natuurlijk wel even voordat je alles en iedereen in het in andere plaatsen wel eens an ders.' 'Natuurlijk is het werk wel eens vermoeiend. Bijvoorbeeld wan neer je drie maanden constant ba- liedienst doet en steeds dezelfde vragen moet beantwoorden. Maar aan de andere kant is dat aspect van je werk heel belangrijk. Je weet dan precies wat de klant wil. Waar het meest over geklaagd wordt? (Na een diepe zucht) De fietspa den, dat blijft toch een probleem. En omdat je veel herhalingstoeris- dorp kent. Maar met dit team is dat ten binnen krijgt, hoor je ook vaak geen probleem. Dat was altijd een leuke samenwerking. Net zoals met het bestuur. Dat heeft mij altijd ondersteund. Weliswaar kri- dat het charmante karakter van de oude dorpskern verdwenen is en dat vindt men jammer. En toch ook het vele verkeer door het tisch, maar ze dachten tenminste dorp. Aan de andere kant staan de actief mee over oplossingen. Dat is vakantiegasten versteld van het Woensdag 8 februari houdt de - sportcommissie haar jaarvergade ring met de besturen van de plaat selijke sportverenigingen in het clubgebouw van de SV Holten op sportcomplex De Meermans kamp. Vast onderdeel van deze bijeenkomst is de bekendmaking en uitreiking van de Sportprijzen van Holten 1994. Vooraf houdt Jaap Uilenberg een inleiding over zijn ervaringen als internationaal voetbalscheidsrechter, over recla me in de sport en over (andere) actuele zaken. Voor de titel 'Sportman van Hol ten 1994' zijn genomineerd Ro nald Hofman (23), Arno Knapen (18) en Jan Metsemakers (43). Hofman werd eind vorig jaar Ne derlands Kampioen in de enduro cross(motorsport), Knapen speelt zich als voetballer in de kijker: bij FC Twente tekende hij onlangs ook binnen het UEFA-elftal heeft hij inmiddels zijn sporen verdiend; docent biologie en PvdA-raadslid J an Metsemakers kwam vorig jaar zomer opnieuw als Holtens kam pioen over de finish op de kwart triathlon. De drie genomineerden voor de titel 'Sportvrouw van Holten Kosten levensonder houd Het leven wordt er voor niemand goedkoper op. Er zijn echter men sen voor wie het leven veel duur der wordt. Dat kan gebeuren wan neer men een beroep moet doen op verschillende vormen van hulpver lening. Overal wordt een eigen bijdrage voor gevraagd. In bepaal de gevallen zijn die afhankelijk van iemands inkomen, in andere geval len zijn die voor iedereen gelijk. Wanneer men nu èn gezinsverzor ging, elke dag een warme maaltijd, taxivervoer naar het ziekenhuis/ dokter en ook nog een nieuwe bril nodig heeft dan kan het wel eens teveel worden. Voor mensen met deze bijzondere kosten heeft de gemeente een mogelijkheid tot vergoeding uit een bijzonder fonds. Dit heet de bijzondere bij stand, die moet worden aange vraagd op het gemeentehuis, afd. Sociale Zaken. Omdat veel men sen geen bijzondere bijstand wil len aanvragen, blijft er veel geld bij de gemeente. Dat is jammer, want het is geen schande om een beroep op dit fonds te doen. Wilt u meer weten Belt u dan eens naar de afd. Sociale Zaken, tel. 61666, alleen 's morgens. Hulpmiddelen De Stichting Thuiszorg Zuidwest- Overijssel leent al heel lang hulp middelen uit voor de verpleging van mensen thuis. Veel van deze kleine zaken, zoals krukken, kun nen worden afgehaald in het uit leencentrum aan de Gaarden- straat. Thuiszorg heeft echter nog een veelheid aan hulpmiddelen voor verpleging en lopen, die wor den uitgeleend vanuit het uitleen centrum in Deventer. Hier wor den ook hulpmiddelen uitgeleend die mensen blijvend nodig hebben. Dat zijn de hulpmiddelen die wor den vergoed via de AWBZ en waarvoor Thuiszorg als uitleen- punt dient. Wil men voor een dergelijk hulpmiddel, zoals de rol- lator, in aanmerking komen dan moet men bij de huisarts een alge meen aanvraagformulier invullen. Dit moet dan worden opgestuurd naar mw. D. Gloerich van het uitleencentrum. Vandaar uit krijgt u bericht wanneer u een hulpmid del kan komen/laten afhalen. voorzieningenniveau in het dorp. Vooral op het gebied van super markten.' Teleurgesteld over het niet behalen van de A-status voor het Holtense VW-kantoor? 'Achteraf gezien eigenlijk niet. Dan moet je veel meer investeren in de bezetting en dat is hier gewoon niet mogelijk. Maar daardoor is wel het contact met de VW Nijverdal versterkt. En is ook de dienstverlening weer uitgebreid. Zo zorgt elke beheer der die hier zit weer voor een stukje toegevoegde waarde. In mijn periode is bijvoorbeeld de dienstverlening aan de plaatselijke bevolking veel groter geworden met zaken als een logies info dienst, het theaterbespreekbureau en de mogelijkheden voor het boe ken van fietsvakanties of binnen landse vakanties. Maar de toerist blijft natuurlijk onze belangrijkste doelgroep. En dan kom je inderdaad automatisch op de discussie over het al dan niet afsluiten van de Toeristenweg over de Holterberg. Ik denk dat je daar heel voorzichtig mee moet zijn. 1004' zijn Marieke Mulder (16), Dine Ophof (55) en Yvonne Plan- tinga (17). Mulder werd met haar pony Equipe's Romeo in het Bel gische Hasselt Europees Kam pioen in de samengestelde wed strijd, terwijl Dine Ophof in 1994 als enige vrouw voor de tiende maal deelnam aan de Holtense tri athlon. Tienmaal haalde ze de eindstreep en ondanks haar leeftijd vestigde ze vorig jaar zelfs een nieuw persoonlijk record. De jeugdige Yvonne Plantinga werd genomineerd op grond van haar prestaties in de handbalsport. Vanwege haar niveau is de Holten se van de SV Holten handbal over gegaan naar de HV Kwiek in Raal- te. Daar speelt ze op eerste divisie niveau, doet aan topsport dus. Vanwege ruimtegebrek zijn de ploegen die genomineerd zijn voor een tweejarig kontrakt tekende en de titel 'Sportploeg van Holten 1994' vooraf niet bekend gemaakt. Vorig jaar gingen de titels naar respectievelijk Erwin Leurink (voetbal), Jeanet Brinks (touw trekken) en het viertal Bergruiter- tjes (paardesport). Na afloop van de vergadering is er gelegenheid voor verenigingsbestuurders en andere genodigden om elkaar in informele sfeer te ontmoeten. Dansorkest Saturnus viert deze maand haar vijfentwintigste ver jaardag. Het zilveren jubileum wordt zaterdag 28 januari vanaf 20.00 uur met een reünie in café- restaurant De Poppe in Markelo luister bijgezet. Bij die gelegen heid presenteert het gezelschap tevens haar eerste cd 'Saturnus al vijfentwintig jaar'. De reünie is gratis toegankelijk en iedereen is welkom. Dansorkest Saturnus is een dans en stemmingsorkest met de na druk op stemming, getuige de vele optredens op kermissen, jaar markten, carnavalsavonden en bruiloften in Noord- en Oost- Nederland. Daarnaast worden ook regelmatig dansavonden en bals voor gehuwden en alleen staanden verzorgd. Saturnus werd in januari 1970 opgericht onder de naam Saturnus Kwartet. Een jaar later kwam een vijfde man erbij en ging men verder onder de naam Saturnus Quintet. In die hoeda nigheid trad het orkest op tot 1989, toen men terugging naar een bezetting van vier en de naam veranderd werd in dansorkest Sa turnus. Het orkest bestaat op de eerste plaats uit Holtenaar Frits Oosterkamp (drums en zang) en Tonny Mengerink uit Goor (gi taar-keyboard en zang). Beiden zijn vanaf de oprichting aai de band verbonden. De overige leden zijn George Wolsink uit Enschede (synthesizer- gitaar en zang) en Deventenaar René Kaal (trompet- trombonc-saxofoon-basgitaar en zang). Wolsink en Kaal zijn er sinds 1991 bij. Op de reünie hoopt Saturnus veel oude bekenden en bruidsparen te begroeten, voor wie de afgelopen vijfentwintig jaar gespeeld is of njtentwintig jaar gespeeld is of voor wie nog gespeeld moet wor den. Dat geldt eveneens voor de oud-leden van het orkest: Casper Brunnekreeft, mede-oprichter en één jaar bandlid; Tonny Menge rink, eveneens mede-oprichter en drie jaar verbonden aan het orkest; Jan Looper, acht jaar lid; Marinus Bekking, achttien jaar lid; Harrie te Wierik, negentien jaar meege speeld en ten slotte Erik Dolle- kamp, die dertien jaar als musicus aan Saturnus verbonden was. De cd die gepresenteerd wordt is Ne derlandstalig, met allemaal eigen werk en één nummer van oud bandlid Tonny Mengerink. De opname en produktie geschiedde in eigen beheer. Astrid Dirkzwager (rechts) met haar opvolgster Sigrid Fekken: 'Ik heb er alle vertrouwen in dat zij het goed doet.' Foto Ten Velde Onlangs op de Vakantiebeurs hoor je ook weer van veel mensen dat ze de Holterberg het mooiste plekje van Nederland vinden. In de aloude afweging tussen natuur en toerisme moet je met name die oudere doelgroep die niet zo mak kelijk meer op de fiets stapt niet vergeten. Kies je voor afsluiting, dan moet er minstens een gelijk waardige alternatieve route be schikbaar zijn. Toch jammer 'Nee, ik ga straks niet thuiszitten. Daar ben ik helemaal geen type voor. Ik heb niet voor niets deze ervaring in Holten opgedaan. Maar het zal wel moeilijk worden om iets soortgelijks te vinden. Wat dat betreft zal ik het werk in Hol ten nog wel eens missen. En de Triathlon Ballooning natuurlijk, een evenement dat ik heb helpen opzetten. Maar daarvoor komen we zeker nog een keer terug. Ook het paardrijden zal ik missen. In Breda zijn er weliswaar voldoende manages, maar helaas geen Holter berg. Toch wel jammer, ja.' De politie kon de afgelopen week weer aan twee personen een kleine attentie aanbieden, daar door hun oplettendheid enkele inbrekers en winkeldieven konden worden aan gehouden. In de nacht van 17 op 18 januari werd ingebroken in de Aldi aan de Smidsbelt. Omstreeks 3.20 uur zag een 80-jarige getuige de inbrekers naar binnen gaan. Zij waarschuw de onmiddellijk de politie. Deze trof in het pand twee inbrekers aan, die de buit, w.o. sigaretten en video banden, reeds in plastic zakken klaar hadden staan. De twee daders konden ter plaatse worden aange houden. Zij bleken afkomstig te zijn uit Haaksbergen en Zutphen. De politie heeft het vermoeden dat zij nog meer inbraken bij Aldi-filialen in de regio op hun kerfstok hebben. Een andere inwoner uit onze ge meente reageerde vrijdag 20 janua ri zeer attent, toen hij een verdachte auto in de kom van Holten zag rijden. In die auto drie personen die opvallend veel aandacht hadden voor diverse zakenpanden. In de loop van de middag hield de politie deze personen aan toen zij op de Waagweg reden. In de auto bevond zich voor een bedrag van enkele duizenden guldens aan kleding, die die middag bleek te zijn gestolen vanuit een winkel van een van onze middenstanders. Deze daders ble ken woonachtig te zijn in Beek bij Nijmegen. Op 17 januari werd aan de Markelo- seweg door baldadige schooljeugd een brievenbus opgeblazen door middel van vuurwerk. De brieven bus werd geheel vernield. Eveneens op 17 januari meldde zich een onbekend gebleven mans persoon bij een bejaarde dame aan de Kolweg. Hij vertelde haar dat hij namens de woningstichting kwam en mevrouw een tapijt aanbood ter waarde van f 1100,-. Hieraan ver bond hij een voorwaarde: ze moest een ander tapijtje kopen ter waarde van f 500,- die hij haar echter aan bood voor "Slechts" f 250,-. Mevrouw liet zich echter niet verlei den door de smoesjes van de man, die onverrichter zake de woning weer verliet. De politie wil graag weten of nog andere personen door deze oplichter zijn benaderd. Op 18 januari ontdekte een be stuurster van een personenauto dat haar voertuig op de Smidsbelt was aangereden door een onbe kende automobilist. De auto liep enige schade op toen vermoedelijk de onbekende bij het uitdraaien van zijn auto die andere auto raak te, daarbij de benadeelde met de schade liet zitten. Eveneens op 18 januari werd er langs de A1 getankt zonder te beta len. Een pompbediende kon het kenteken van het voertuig opne men. Bij nader onderzoek bleek de kentekenplaten in december echter te zijn gestolen, zodat de politie nog niet verder kwam met het on derzoek. In de nacht van 20 op 21 januari werd ingebroken in garage Wil- lems aan de Keizersweg. Aan de zijkant van het pand werd een ruit ingeslagen. Ontvreemd werden een partij rookartikelen, een draag bare telefoon en een fotocamera. Tevens gingen de daders er van door met een aan Willems toebe horende personenauto, merk Ford Escort, gekentekend PS-28-DS. Op 22 januari werd een auto open gebroken, die stond geparkeerd na bij de Canadese begraafplaats. Uit de auto werd een tas ontvreemd, met daarin waardepapieren en een portemonnee met enig geld. Op 23 januari werd aangifte ge daan van diefstal van een fiets, gepleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag jl. De fiets stond achter een woning aan de Verzetstraat. Het betreft hier een "Opoe" fiets van het merk Rivel. Afgelopen week heeft de politie uitvoerig gecontroleerd op het uit rijden van mest. Er werden geen overtredingen geconstateerd. De controles zullen de komen weken worden voortgezet. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: da. M. Bogaard, Groningen. Jeugddienst, Nevendiensten. Oppasdienst: me vrouw Barvelink, Carin Piek. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Ned. Bijbelgenootschap. Diessenplas: woensdag 1 februari, 19.00 uur: ds. H.P. Mulder Geref. kerk: 9.30 uur: ds. H.P. Mul der, Viering H.Av.; 15.00 uur: ds. H.P. Mulder, Viering H.A. en nabe trachting. Collecte: Kerk/H.A. diaco nie. Kindernevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Chris Offringa, groep 4 en 5 o.l.v. Greetje Schutter; groep 6 en 8 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst 0-3 jaar: Wilma Bolink-Meijennk, Her- mien Brinks-Bakhuis, Rita van der Voet-Vaals; 4-6 jaar: Anneke Scheur water, Wendy Rietman. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistievie ring met kindernevendienst. Oppas- Barvelink, Carin dienst: Piek. Nieuw Hcetcn: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communiedienst. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.J. Leer ink. Collecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: Ned. Bijbelgenoot schap. Espelo: 10.45 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangs collecte: Ned. Bijbelgenootschap. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkcnbrock: 10.00 uur: ds. L. Flier, Nijverdal. Uitgangscollecte: plaatselij ke diaconie. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor. Tel. 05470-76021. Behandeling na telefonische afspraak. DierenartsDierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Cen trale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedei sende zaken. Thuiszorg-hulpmidde lencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Maatschappelijke Dienstver!. Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politicbureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor Klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E, Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Voor het eerst komt Carnavals vereniging De Fienpreuvers met twee wisselende Prinsenbal- avonden. Voor zaterdag 4 febru ari werd als centrale act het Twentse komisch duo Fons Pla- tenkamp en Al wie Kroeze inge huurd terwijl een week later het Sallandse duo Hölleboer is ge contracteerd. Ook treden die avonden verschillende dansgar- des op. Op het eerste Prinsenbal bij het Bonte Paard kan men boven dien genieten van o.a. een sketch uit de Espelose revue, een act van de alternatieve carnavals vereniging De Knetterzoepers die hun debuut op het podium maken en ontbreekt uiteraard ook Johan Meilink niet op het programma. Een week later bij De Poppe kan men ook weer op deze artiesten rekenen, maar dan heeft de avond een meer Sail an ds karakter door het duo Hölleboer dat met geestige en scherpe teksten in het dialect optreedt. Beide avonden beginnen om 20.15 uur. Indien er niet gestaakt wordt, rijden er speciale bussen naar en van de lokaties. Kaarten zijn in de voorverkoop bij het Bonte Paard, de vier hofbarhou- ders, Novalux Van de Maat en Foto Ten Velde. Donderdag 26 januari: 20.00 uur, jaarvergadering en creatieve avond CPB in De Kandelaar; 20.00 uur, jaar vergadering NBvP Holten in zaal Vos man. Vrijdag 27 januari: 19.30 uur, infor matieve bijeenkomst RONA Holten over veiligheid langs spoor in zaal De Biester; 20.00 uur: sjoel- en schietkam- pioenschap in kantine Meermanskamp Zaterdag 28 januari: 10.00-13.00 uur, Beroepenmanifestatie SG De Waer- denborch in lokatie Goor, Grutto straat 115.00 uur, opening expositie in galerie De Waerdenborch; 20.00 uur, reünie dansorkest Saturnus (25 jaar) in De Poppe Zondag 29 januari: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in cafe Looermark (zwem bad) vogelmarkt in café Looermark (zwem bad); Kielenbal in zaal Vosman. Maandag 27 februari: Seniorencama- val in zaal Vosman; Rosenmontag in eetcafé 't Klavier; MAC-jaarvergade- ring in 't Stuurhuus. Dinsdag 28 februari: Frühschoppen en Biertappen in Bierlokai am Bahnnof (Stationskoffiehuis)Playbackshow De Stichting Coördinatie Land- schapsonderhoud Overijssel (SCLO) verzorgt op 6, 14 en 21 februari in Kampen en op 9, 16 en 23 februari in Nijverdal, een cur sus weidevogelbescherming. Bei de cursussen omvatten theorie en een praktijkdeel. Wat betreft de theorie komen onder meer zaken als de soortenkennis van weidevo gels, het boerenbedrijf en weide vogels, het nesten zoeken en be schermen en ook materialen ter sprake. In het praktijkgedeelte gaan de cursisten in kleine groepjes met een ervaren vrijwilliger op pad om nesten te zoeken en te marke- Steeds meer agrariërs raken en thousiast over weidevogelbescher ming. Het broedseizoen valt ech ter net in de drukke voorjaarspe riode als boeren zelf weinig tijd hebben om nesten op te sporen. Eind maart, wanneer de eerste kie viten broeden gaan, trekken de ruim 425 vrijwilligers die in Over ijssel aan weidevogelbescherming doen, het veld weer in. Door hun beschermingsaktiviteiten komt jaarlijks zo'n 30% extra aan legsels uit. Vorig jaar zijn er op ruim 15.000 hectare legsels beschermd. De vrijwilligers kunnen de hulp van nieuwe mensen goed gebrui ken. De cursus kost 25 gulden (inclusief koffie/thee en cursusma teriaal). Aanmelden is mogelijk tot uiterlijk 30 januari bij de SCLO, Poppenallee 39, 7722 KW Dalfs- en, tel. 05290-1731 (tijdens kan tooruren). In de onderlinge competitie van Schietvereniging De Eendracht waren er de volgende uitslagen, (week 3) Geweer klasse A: 1. G. Schup- pert (167); 2 D. Jansen (157); 3. G.J. van Aefst (151); 4. G Jansen (144); 5. E. Grootentraast (141, 2 x 10), 6. G. Koop man (141). Geweer klasse B: 1. B. Paal man (150); 2. J Nijendijk (139); 3. B. Tromop 137) Geweer klasse C: 1 B Kappert (131); 2. M. Aanstoot (127); 3. J. Markvoort (1114. D. Tiekink (104); 5. F. Hase (102); 6. E. Struik (101) Pistool: 1 H. Nekkers (174); 2. G. Haverslag (172); 3 H. Paalman (158); 4. A. Schuppert (157); 5. T. de Ruiter (155). Vuurbuks: 1. H. Paalman (77); 2. G. Jansen (76); 3. A, Paalman (74); 4. H. Nekkers (71); 5. W. Leeftink (68). (week 4) Geweer klasse A: 1 W. Paal man (156); 2. J,A. Paalman (153); 3. D. Jansen (151); 4. G.J. van Aefst (145); 5. G. Jansen (120). Geweer klasse B: B. Paalman (155); 2. J. Deijk (121); 3. J. Nijendijk (118). Geweer klasse C: 1. M. Aanstoot (131); 2 B Kappert (126); 3. A. Pekkeriet (115); 4 F. Hase (111); 5. E. Struik (107); 6. D Tiekink (104). Pistool: 1. A. Bieleman (161); 2. W. van Gerven (136), 3. A Schuppert (134). Vuurbuks: 1. H. Nekkers (88); 2 D. Overmeen (86); 3 G Jansen (80); 4. E. Grootentraast (69); 5. J. Deijk (54); 6. S. Kools. Maandag 30 januari: jaarvergadering NBvP Espelo; 19.30 uur, gemeente raadsvergadering Dinsdag 31 januari: 14.30 uur, Be jaardensociëteit in De Kandelaar. Vrijdag 3 februari: 17.30 uur, (beslo ten) Happy Hour Kring Bewoners Holterberg in bistro De Holterberg; 18.30-21.00 uur, open huis Scholenge meenschap De Waerdenborch Zaterdag 4 februari: 20.15 uur, Prin senbal in Het Bonte Paard. Zondag 5 februari: 14.30 uur, jazz- middag met The Foolhouse Jazzband in De Boschkamp Woensdag 8 februari: 20.00 uur, jaar vergadering sportcommissie op Meer manskamp; 20.00 uur, modeshow We reldwinkel (5 jaar) in De Boschkamp Vrijdag 10 februari: 20.00 uur, con cert Holtens Gemengd Koor in De Kandelaar Zaterdag 11 februari: 20.15 uur, Prin senbal in De Poppe Maandag 13 februari: 20.00 uur, ver- keersquiz in zaal Vosman Woensdag 15 februari: 20.00 uur, le zing drs. De Haas over René Margritte voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp Vrijdag 18 februari: 20.00 uur, praise- zang avond in De Kandelaar. Maandag 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo Donderdag 23 februari: 20.00 uur; CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zaterdag 25 februari: Carnavalsop tocht; Kindercarnaval in zaal Vosman; Slingeroamd Zondag 26 februari: 10.00-12.00 uur, Het Geding in Bierlokai am Bahnhof. Zaterdag 4 maart: MAC-voorjaarsrit (enduro) Zondag 5 maart: MAC-toertocht 'Rond net IJsselmeer' Zaterdag 11 maart: 20.00 uur, voor jaarsconcert HMV in De Kandelaar. Zondag 12 maart: 14.00 uur, MAC- puzzelrit, sun 't Stuurhuus. Maandag 20 maart: afdelingdavond NBvP Espelo Woensdag 22 maart: 20.00 uur, lezing drs. Koomen voor Kunst en Cultuur over Kröller-Müuller-museum Donderdag 23 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem- Zaterdag 1 april: Uitwisselingscross Zuurbergcircuit Zondag 2 april: regio junioren motor cross Zuurbergcircuit. Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken) Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Zondag 17 april: MAC Erwincross Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Zaterdag 29 april: MAC-regelmatig- heidswedstrijd klassieke wegrace-mo toren Zaterdag 13 mei: 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht Zaterdag 20 mei: receptie 50-jarig be staan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Zaterdag 27 mei: Zaterdagavond mo tortoertocht Zondag 11 juni: Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Zaterdag 17 juni: Koningsschieten hoek Aalpolsweg/Markeloseweg; 19.00 uur, MAC-puzzelrit. Woensdag 21 juni: midzomemacht- concert Holterberg Vrijdag 10 november: Najaarsconcert Holtens Mannenkoor Geboren: Jo-Anne, dochter van A. Koopman en J.H.F. Pluijgers; Amy Romée, dochter van H. Mossink en I. van der Meer. Overleden: A.E. Westerik-Koomen (89); A. Koopman-Oolbekkink (94).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3