Boeiend toneelspel van 50-jarige OCH ANWB Hoteltrofee voor alle vijf AC-hotels Volop voorbereidingen voor bevrijdingsfeest Holtens Nieuwsblad. Dixieland Jazz in De Boschkamp NBvP Holten Wereldwinkel viert lustrum met show AC Holten in weekeindes vrijwel volgeboekt INDIT "jjOMM® Opnieuw wedstrijd straat versieren vw Formidabel sportief - Subtropisch zwemmen - Schaatsen - Tennis/squash - Zaalsporten - Sauna/solarium - Vergaderruimte - Partycentrum - iedere dag open V_ Concert met thema 50 jaar bevrijding CPB Holten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Jeugddienst Tijdelijk andere gemeentesecretaris oltens Nieuwsblad DONDERDAG 26 JANUARI 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Vorige week donderdag was het precies vijf jaar geleden dat de Vereniging Wereldwinkel Holten werd opgericht. Het toenmalige initiatief van enke le enthousiaste vrijwilligers is intussen uitgegroeid tot de bij velen welbekende winkel aan de Larenseweg. Nog steeds gerund door enthousiaste vrijwilligers, inmiddels zo'n 30 personen. Het eerste lus trum wordt woensdag 8 fe bruari met een modeshow in De Boschkamp luister bijge zet. De show wordt verzorgd door de Textielwerkplaats Sari: zes vrouwen, afkomstig uit Epe, Oene en Hattem. Hun doelstelling is om eerlij ke handel te bevorderen en zelf een basisinkomen te ver werven. De textielwerkplaats maakt zelf kleding, maar maakt ook promotie voor kle ding die in ontwikkelingslan den gemaakt wordt. In de Wereldwinkel aan de Laren seweg is geen ruimte om kle ding en/of stoffen te verko pen. Hoewel eenmalig, maakt de komst van Sari het moge lijk, om toch een keer kennis te maken met de kleding en de prachtige stoffen. De vrouwen houden een inlei ding over kritisch consume ren, gevolgd door een dia serie over thuiswevers in India of over een kritische kijk op confectie. Hoogtepunt van de avond is een modeshow, waarin door Holtense manne quins kleding wordt getoond, gemaakt in de textielwerk plaats, van stoffen afkomstig uit diverse ontwikkelingslan den. Tijdens de show wordt informatie gegeven over tex tiel en kleding. De kleding van Sari wordt gemaakt van hand- geweven katoenen en zijden stoffen. Daarnaast wordt ook bedrukte katoenen stof, zoals zeefdruk, tie en dye en batik gebruikt. Tijdens de pauze en na afloop van de modeshow bestaat de mogelijkheid om kleding en stof te kopen. Een leuke gelegenheid voor men sen die zelf kleding maken om eens kennis te maken met an dere stoffen. De kleding kan ook kant en klaar gekocht worden. De avond begint om 20.00 uur en is gratis toegan kelijk, zij het uitsluitend op vertoon van een toegangs kaart. Kaarten zijn af te halen bij de Weieldwinkel Holten. Aangezien het aantal plaatsen beperkt is wordt tijdig afhalen geadviseerd. De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk houdt zondag 5 februari weer een jazzmiddag in De Boschkamp. Net als vorig jaar wordt deze middag muzikaal verzorgd door The Foolhouse Jazzband. The Foolhouse Jazzband werd cir ca negen jaar geleden opgericht door enkele 'oude' jazzliefheb bers. Door diverse veranderingen in de bezetting kreeg de band een meer Europees geluid en werd het repertoire voor een groter publiek herkenbaar. De laatste jaren trad de band met veel succes op in diverse Jazzclubs in Nederland. Andere hoogtepunten waren op tredens over de grens, onder meer in voormalig J oegoslavië en Polen. Sinds kort is de band uitgerust met een echte 'basmobiel' voor street- parades en andere buitenevene menten. Gezien de reacties van het publiek een voltreffer. The Foolhouse Jazzband bestaat uit zes musici met verschillende muzikale achtergronden, die met een aanstekelijk enthousiasme en een flinke portie humor, zowel vocaal als instrumentaal, een keur aan oude en nieuwe jazznummers ten gehore brengen. Swingende nummers worden afgewisseld met meeslepende blues en prachtige solo's en gedurfd samenspel. De huidige bezetting is Frits Hehme (trompet). Jack Meijs (trombone- /zang), nestor van de band Frank Tromop (klarinet/diverse saxen), Martin Ackermann (banjo/gitaar), Anton Stukker (contrabas) en Han de Brie (drums/zang/ diverse ij zerwerken). Het optreden in De Boschkamp begint om 14.30 uur. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden per per soon. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij het Socuwe- kantoor in het dorpshuis en aan de zaal. Ook telefonisch kunnen kaarten worden gereserveerd 05483-62755. Vrieskoop Diepvrieshal Holten Keizersweg 50 (Industrieterrein Dc Haar) vrijdag en zaterdag open Groente, vtccs en snacks Nergens zo goedkoop In een goed gevulde zaal Irene bracht toneelvereniging OCH zaterdagavond op boeiende wijze het toneelstuk 'Nachtvlinders' op de planken. Een Duitse kome die van August Hinrichs, ver taald en bewerkt door Henk Kar stens. Gelet op de reacties uit de zaal en op het vlotte spel van de acteurs is het duidelijk dat de vijftigjarige OCH nog springle vend is. Het publiek genoot. Dat was vooral te merken aan het feit dat men intens met het verhaal meel eefde. Sommige opmerkingen uit de zaal zullen wellicht op het to neel te horen zijn geweest. Het stuk speelde zich af op het erf van boer Harm Renting, tevens loco burgemeester en treffend neerge zet door Johan Stukker. Na een lange vergadering komt Renting 's nachts laat thuis, terwijl onderweg het één en ander gebeurd is. Daar van mag zijn vrouw Anna niets van weten, wat natuurlijk voor tal van moeilijkheden zorgt. Zij vrouw begrijpt er ook niet veel van, doch zijn jeugdige dochter Hilde, goed en tekstvast gespeeld door Jolanda Aanstoot, komt haar vader desge wenst te hulp. Ook Rentings knecht Kloas, karakteristiek en overtuigend vertolkt door Jan Schooien, was gaarne bereid voor een paar 'Bokma-oogdruppen', zijn baas te helpen. De grote klaag zangen kwamen echter van buur vrouw Groen, op voortreffelijke wijze gespeeld door Ria Kappert- J ansen, die Renting wel eens even haarfijn kwam uitleggen wat er die nacht bij haar die nacht wel niet gebeurd is. Zij werd terzijde ge staan door haar buurjongen Appie (Wim Jansen), die Renting in een nog moeilijker parket brengt door de politie in te schakelen. Hoofdagent Piet Jansen (Jan Bult), geassisteerd door Ina Zand dijk (Ria Nijland-Vasters), had er dan ook de nodige moeite mee om het geheel op te lossen. Die werd uiteindelijk gevonden door de jon ge veearts Dick Makken, onna volgbaar gespeeld door Hans Steu nenberg. Behalve oog voor de pro blematiek van boer Renting, had deze ook oog voor diens jonge dochter. En zo werd op zijn advies buurman Albert Groen (Dirk Luggenhorst) ten tonele gevoerd, opdat hij maar eens duidelijk moest maken wat er écht gebeurd was. En natuurlijk is het dan eind goed al goed voor de opgeluchte boer Renting. De grime was in handen'van Jan Oosterkamp, terwijl souffleur Gerrit Brinks een gemakkelijke avond had. Dat gold niet voor The Foolhouse Jazzband: zes enthousiaste musici die zowel vocaal als instrumentaal een keur aan zowel oude als nieuwe jazznummers ten gehore brengen (Foto Mulder) Alle AC-hotels in Nederland hebben vorige week de ANWB Hoteltrofee 1995 in de wacht gesleept. Dat werd bekend gemaakt op de vakbeurs Horecava in de Amsterdamse RAI. Het is de vijfde maal dat de trofee werd toegekend aan een erkend hotel dat zich op bijzondere wijze onderscheidt op het gebied van gast heerschap, prijs/kwaliteit en/of innoverende bedrijfsvoering. Het betreft totaal vijf AC-hotels: Oosterhout, Sevenum, Bode graven, Meerkerk en Holten. Oosterhout is de 'oudste' van de vijf; het werd geopend in 1991Holten, dat vorig jaar september in gebruik werd genomen, de jongste. De jury was unaniem in haar oordeel. Het toegepaste concept van moderne, comfortabele en gunstig geprijsde akkommodatie, waarin zowel zakenman als toerist zich prima thuisvoelt, was daarvoor bepalend. De tot standkoming van de prijs heeft op de eerste plaats te maken met de ANWB-hotelgids. Achterin zit een antwoordkaart die kan worden ingestuurd. Naar aanleiding van de hoeveelheid ingezon den kaarten en de bevindingen die daarop zijn aangegeven, gaan ANWB-deskundigen incognito overnachten in het (de) bewuste hotel(s) om het bedrijf persoonlijk te beoordelen. „Als nieuw bedrijf is dit een prachtige opsteker!," glundert be drijfsleider Erik Burgers van AC Holten. „Nu is het een zaak om 'op de tenen te blijven lopen', teneinde het niveau te handhaven maar liever nog te verbeteren." Wat betreft de verhouding tussen prijs en kwaliteit vermeldt het ju ryrapport dat de AC-hotels scherp geprijsde en moderne, aantrekke lijk akkommodatie biedt. Voorts wordt gesproken van innoverende bedrijfsvoering: het concept is bouwtechnisch zeer doordacht, er is gebruik gemaakt van onder- houdsvriendelijke materialen en er is veel zorg besteed aan geluidsiso latie. De kamers zijn ruim van afmeting met een, voor een dries terren hotel, hoog luxe niveau. Elk hotel heeft twee restaurants: een zelfbedieningsrestaurant en een a la carte-restaurant. Ten slotte wordt gewezen op de ligging: kort van de snelweg en met ruime par keergelegenheid. „De AC-hotels bieden een bijzonder aantrekke lijk, universeel en modern pro- dukt. Men bedient niet alleen de zakelijke en toeristische wegge bruiker, maar heeft ook verrassen de arrangementen voor de toeristi sche korte vakantiemarkt, confe renties en partijen," aldus de jury. Volgeboekt Volgens Burgers lopen de zaken in 'zijn' bedrijf op rolletjes. In de weekeindes is het hotel vrijwel volgeboekt. Aan de hand van de vraag naar huurfietsen en routes blijkt bovendien dat velen hun ver blijf koppelen met een uitstapje naar de Holterberg. Doordeweeks is het bezettingspercentage onge veer vijftig procent. Burgers: „Hoewel ik zeker niet ontevreden ben, kan dat uiteraard beter. Daar om richten we ons niet alleen op de passanten, maar zeer nadrukkelijk ook op de regio. Bruiloften, fees ten, partijen, vergaderingen, we hebben prima akkommodatie er voor en zijn uitstekend bereik baar." Overigens laat Burgers we- Trots toont bedrijfsleider Erik Burgers van AC Flolten de ANWB Hoteltrofee: Een mooie opsteker voor ons nieuwe bedrijf!" (Eigen foto) ten dat het AC-hotel aan de Al nu reeds dagelijks omstreeks twintig kamerreserveringen van passanten noteert. Voornamelijk buitenlan ders die onderweg zijn en de loka- tie langs de snelweg handig vin den. Alle AC-hotels beschikken over zestig of meer iuxe kamers voor twee, drie en vier personen. In AC Holten werken totaal circa 118 mensen, afkomstig uit 21 plaatsen uit de wijde omgeving. Volgens Erik Burgers hoeft het bedrijf, dat 24 uur per dag geopend is, geen moeite te doen om aan personeel te komen. In verband met de toekenning van de ANWB Hoteltrofee houdt AC Holten eind volgende maand of begin maart een speciale feestweek met aktiviteiten voor jong en oud. Opnieuw een manier om te bena drukken dat AC niet alleen voor weggebruikers is. Zo is er open huis, wordt een feestavond gehou den, zijn er produktdemonstraties en is er specifiek vermaak voor kinderen. Zakenmensen kunnen een kijkje nemen in de nieuwe vergaderzalen en ook is er een bruidsshow. Zodra het exacte pro gramma bekend is, volgt nader bericht. Een zelfde feestweek wordt ook in de vier andere AC- hotels gehouden. Dat ze de viering van 50 jaar bevrijding niet meer meemaakt, vindt ze jammer. En natuurlijk blijft Astrid Dirkzwager de ont wikkelingen van de Reuze Heu velwachter volgen. Morgen neemt de VVV-behcerdcr na bij na drie jaar afscheid. Tijd voor een terugblik. Ligtenberg In 1978 begonnen bij zwemdub Twcnhaarsvcld, inmiddels gros siert Cocnraad Ligtenberg in medailles. Middels deelname aan het Zwemgala van de KNZB in het Amcrsfoortse Sportfond- senbad kon de Holtenaar on langs opnieuw een kroon op zijn sportieve carrière plaatsen. Het Holtens Nieuwsblad zocht hem op. Boeiend toneelspel was er onder anderen van v.l.n.r. Johan Stukker, Ria Nijland-Vasters en Jan Bult (Foto Ten Velde). toneelmeester Jan Nijland, die de spelers op het juiste moment van licht en geluid voorzag. Na afloop van de voorstelling werden alle drie door de voorzitter in het zon netje gezet, daar zij voor respectie velijk de 550ste, de 300ste en de 100ste maal hun medewerking aan OCH hadden verleend. De Scheg Piet van Donkptein 1 Tel. 05700-5 51 55 Postbus 6095 Fax 05700-5 50 85 7401 JB Deventer Muziekvereniging Orpheus uit Bathmen geeft zaterdag 28 janu ari haar jaarlijkse win terconcert. De succesvolle formule van de afgelopen jaren, serieuze mu ziekwerken en een presentatie van alle verenigingsonderdelen apart voor de pauze en een non stop programma van lichte mu ziek met als thema 'Songs of Freedom' na de pauze, garan deert een avond vol muziek, dans en show. Het thema heeft alles te maken met vijftig jaar bevrijding. Er is veel bekende muziek uit die tijd, onder ande ren van Glenn Miller, De uitvoe ring in sporthal De Uutvlog be gint om 20.00 uur. De leden van de CPB Holten ko men donderdagavond 26 januari bijeen in De Kandelaar voor de jaarvergadering. Na zes jaar zullen Jannie Stam-Hazewinkel en Jan- nie Stam-Stam het bestuur verla ten. Zij waren respectievelijk pre sidente en tweede penningmeeste- resse. De opvolgers worden tij dens de vergadering bekend gemaakt. Na het huishoudelijk ge deelte nemen de creatieve commis sieleden de verdere verzorging van de avond over. Nieuwe leden en belangstellenden zijn van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door' I Naam mu i DUBl Woonpl. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66 De NBvP Holten houdt donder dag 26 januari jaarvergadering in zaal Vosman. In het bestuur is mevrouw T. Hissink-Bonte aftre dend en herkiesbaar. J.A. Wan- sink-Podt is aftredend na één zit tingsperiode. Mevrouw Wansink stelt zich nog drie jaar beschik baar. Namen van tegenkandidaten kunnen tot en met 21 januari schriftelijk worden ingediend bij de secretaresse. Dat moet onderte kend zijn door ten minste tien leden en met vermelding van de betreffende kandidaat. Tijdens de bijeenkomst wordt afscheid geno men van de agrarische kontaktper- soon en een lid van de reiscommis sie. Mevrouw W. Beldman-Weg- Het thema van de jeugddienst die zondagochtend in de hervormde kerk gehouden wordt is ditmaal 'Ontspanning'. Voorganger is da. M. Bogaard uit Groningen. Het koot Quo Vadis uit Nijverdal zorgt voor muziek en zang. De dienst begint om 10.00 uur. stapel zal als de nieuwe agrarische kontaktpersoon worden voorge steld, mevrouw A.M. Schöppers- Pongers als het nieuwe reiscom missielid. Na de huishoudelijke zaken vertonen medewerkers van de Wereldwinkel Holten een dia serie met als thema 'Konsuminde- ren'. De vergadering begint om 20.00 uur; vanaf 19.30 uur is er gelegenheid om koffie te drinken. Op advies van zijn behandelend specialist heeft gemeentesecretaris J an Peter Stegeman sinds dinsdag zijn werkzaamheden tijdelijk neergelegd. Binnenkort volgt een operatie. Met het daarop volgende herstel zal het zeker nog verschei dene maanden duren alvorens Ste geman zijn gemeentelijke taken hervat. Die worden voorlopig (deels) overgenomen door loco secretaris en chef algemene zaken H. de Blaauw. Achter de schermen treft de Stichting Viering Nationale Feestdagen (SVNF) al geruime tijd naarstig voorbereidingen voor de grootse herdenking van 50 jaar bevrijding. Centraal the ma rond de festiviteiten is 'Vrij heid'. Eind april arriveren ook in Holten Canadese oud-strijders, die het bevrijdingsfeest samen met de Holtenaren zullen vieren. In navolging van vijfjaar geleden heeft de SVNF de redactie van het Holtens Nieuwsblad bena derd met de vraag om de komen de weken aandacht te besteden aan de aktiviteiten die gedurende die periode plaatsvinden. Want hoe goedwillend en hardwerkend de SVNF-vrijwilligers ook zijn, de steun van de plaatselijke be volking is noodzakelijk om er een daverend en hartverwarmend feest van te maken. Binnen de SVNF, die alle pro gramma-onderdelen coördineert, zijn inmiddels enkele commissies gevormd. Elke commissie houdt zich specifiek met één onderdeel van het programma bezig. Van daag het woord aan de commissie straatversiering, die gevormd wordt door Piet Bakker en Henk Brinks. Net als vijf jaar geleden rekent de commissie er op dat vele straten in Holten in de week van 27 april tot en met 5 mei versierd zijn. Dat geldt evenzeer voor het bui tengebied. Richtlijnen In overleg met de gemeente zijn met het oog op de verkeersveilig heid richtlijnen voor de versiering opgesteld. Zo moeten beplanting en bogen minimaal tien meter uit de hoeken van straten staan, moet de minimale hoogte boven het wegdek 4.20 meter zijn en moet de versiering in verband met wind goed worden vastgezet. Indien verlichting gewenst, moet kontakt worden opgenomen met de IJ ssel- mij en mochten er grotere objecten als bogen worden gebouwd, dan moet kontakt met gemeentewer ken worden gezocht. Het verdient eveneens aanbeveling om voorat met gemeentewerken te overleg gen over het aanbrengen van ande re straatversiering (tel. 73839/61972). Bakker wijst er op dat de SVNF verzekerd is: „In dien er écht iets ergs gebeurd, dan kan men kontakt opnemen." Er zijn drie categorieën: A - dichte ^«Ol uv* bebouwing (zoals in het centrum), B - schaarse bebouwing (bijvoor beeld villawijk Look en de Aal- polsweg) en C - speciale objecten (bogen, mozaïek, gebouw of huis). De jury beoordeelt op origi naliteit van de invulling van het thema 'Vrijheid', op kleuren en combinatie van materialen, op de technische verwerking ervan en op het thema in de gehele versiering. Ten slotte wordt gekeken naar de indruk die het geheel op de toe schouwers maakt. Opnieuw wordt gestreefd naar een onafhan kelijke jury van niet-Holtenaren. Het is de bedoeling dat deze ge vormd wordt door een architect, een bloemist/hovenier en een beel dend kunstenaar. In categorie A worden drie prijzen toegekend: de eerste ontvangt 400 gulden, de tweede 250 gulden, de derde 150 gulden. In categorie B/C gaat het om twee prijzen: de eerste krijgt 200 gulden, de tweede 75 gulden. De prijzen worden 29 april om 12.00 uur in het gemeen tehuis uitgereikt. Voor diezelfde avond zijn straatfeesten gepland. „Om de saamhorigheid in de stra ten te bevorderen," verklaart Bak ker. De avond wordt besloten met een groots vuurwerk op 't Vlet- goor. Dat enkele bewoners van 'poten tiële versierstraten' de koppen al bij elkaar hebben gestoken, is Bak ker en Brinks bekend. Binnen af zienbare tijd zal menig schuur of bedrijfshal plaats bieden aan de voorbereidende werkzaamheden. De twee commissieleden hopen op enthousiaste deelname van de Holtenaren. „Vijf jaar geleden vonden de Canadezen het ook overweldigend. Velen hebben het met tranen jn de ogen bekeken. Dat zoiets gedaan wordt als dank voor de verworven vrijheid!" Ver tegenwoordigers van straten ont vangen de richtlijnen bij aanmel ding. Die aanmelding kan tot ui terlijk 21 april bij het VW-kan- toor. Voor nadere informatie kan men bellen met Piet Bakker (tel. 62830) of Henk Brinks (tel! 61650).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1