II Bisolvon Q Pharmaton Capsules helpt probaat bij vast zittende hoest Eenvoudig afslanken met Svelt patch afslankpleister Bij hoest: alleen opluchting met de juiste aanpak Goede voornemens? Stop met roken Doorbraak in de behandeling van kaalheid Doe de Minikuur Hoestende, proestende kinderen wat doe je eraan? Bloedvatenreiniging ook zinvol voor jongeren ART-. Tziekte Dorpsstraat 10 - Holten Dorpsstraat 96 - Enter Nieuwe Scandinavische vinding Snel een paar kilo 's eraf? Alles wat je elke dag extra nodig hebt Dorpsstraat 10-Holten Dorpsstraat 96 - Enter DONDERDAG 19 JANUARI 1995 HO 7 ZA 5 Al heel wat mensen hebben alle mogelijke stappen ondernomen om af te vallen. Allerlei diëten zijn gevolgd en alle mogelijke produkten geslikt. De beste manier om af te val len is natuurlijk gezond eten en veel bewegen. Maar dat is voor velen al een probleem. De één na beste manier is te zorgen dat de stofwisseling wat sneller gaat. Let je dan ook nog een beetje op de kalo- rie-inname en drink je vol doende water, dan val je af. De vetstofwisseling kan nu op een uiterst moderne manier worden geaktiveerd, namelijk door de afslank pleister. Door de huid Op deze afslankpleister zit de sterke en bekende vetbestrij- der Fucus, een plantaardig extrakt. Het bijzondere van deze pleis ter is dat deze er voor zorgt dat de werkzame stof geleide lijk door de huid heen door het lichaam wordt opgeno men. Succesvol Een gemakkelijke, komforta- bele methode die met weinig inspanning een opzienbarend sukses geeft. De afslankpleis ter, die in Nederland onder de naam Svelt patch op de markt is, is volkomen natuurlijk. In Amerika is Svelt patch al jaren een betrouwbaar en zeer suksesvol afslankprepa- raat gebleken. Mannen en vrouwen in alle leeftijdskate- gorieën vallen er in enkele weken kilo's mee af. Svelt patch is verkrijgbaar bij dro gist (o.a. Etos, Kruidvat en Trekpleister), apotheek en reformzaak. Voor meer informatie: Ten- dem B.V., tel.: 038-217747. Wil men een hoest effectief bestrijden, dan is het van belang dat we weten om welke soort hoest het gaat. Een bepaalde hoest met een verkeerd middel bestrij den, heeft vaak geen of zelfs een averechts effect! Welke hoest je hebt, merk je veelal zelf. Zo voel je een vastzittende velend. Dat blijkt ook uit een hoest op je borst. Die hoest wordt veroorzaakt door taai slijm dat moet worden opge hoest. Dit kan knap lastig zijn en vooral lang duren. Een droge hoest voelt als een irritante kriebel in de keel. Het is een hoest die je over valt en die zich moeilijk laat onderdrukken. Zo'n hoest kan midden in de nacht de kop opsteken en tot aan de volgende ochtend duren. Hoesten is dus lastig en ver recent onderzoek van de Rijksuniversiteit van Gronin gen. In dit onderzoek is vast gesteld dat bijna eenderde van de bevolking zichzelf (en vaak anderen) 's nachts wel eens wakker hoest. Siropen Het is dus van groot belang bij het bestrijden van een hoest de juiste hoestsiroop te kiezen. Dampo heeft voor droge, maar ook voor vastzittende hoest de optimale oplossing. Er zijn twee siropen die de naam hebben van de hoest die ze bestrijden. Zo is er „Dampo Bij Droge Hoest" en „Dampo Bij Vastzittende Hoest". Nu zijn siropen niet altijd overal makkelijk in te nemen, zoals op het werk of onder weg (bijvoorbeeld in de auto). Hiervoor ontwikkelde Dampo twee hoestmiddelen in een vaste vorm, die beide in han dige meeneemstrips nu ver krijgbaar zijn. Dampo Bij Droge Hoest cap sules bestrijden op een effectieve manier een droge hoest. Ter wijl Dampo Mucopect Bij Vastzittende Hoest tabletten zeer effectief zijn tegen vastzittende hoest. De Dampo hoestpro- dukten zijn verkrijg baar bij drogist en apotheker. Voor meer informa tie: Roche Nicholas B.V., tel.: 04977- 81833. Wie denkt dat aderverkalking een verschijnsel is dat alleen bij oudere mensen voorkomt, heeft het bij het verkeerde eind. Aderverkalking is een sluipend pro ces dat al op jonge leeftijd kan beginnen. Bloedvaten reiniging is daarom verstandig voor oud èn jong. Ons bloed wordt via een inge nieus stelsel van "buisjes' I naar alle delen van het lichaam gepompt. Bij elkaar I genomen beslaat dit stelsel maar liefst 95.000 km. Voor het optimaal functioneren van onze organen is een j goede doorbloeding nodig. Ernstige doorbloedingsstoor- nissen kunnen etalage-benen, angina pectoris en zelfs een hartinfarct veroorzaken. Eenvoudig gesteld is een bloedvat een ringvormige spier die een stevige, elasti sche wand heeft. Door de elas ticiteit is het in staat hoge druk te weerstaan en, naar behoefte, nauwer en wijder te worden. Zo regelt een gezond lichaam dat alle organen de juiste hoeveelheid zuurstof en voedingsstoffen krijgen. Naarmate we ouder worden, kunnen er gezondheidsklach ten optreden die het gevolg zijn van slagadervernauwin gen. Die klachten variëren Vtlksittlt Hit. Bisolvon Elixer bij vastzittende hoest Bisolvon is ook geschikt voor diabetici. Vraag uw apotheker t of drogist naar Bisolvon gelixer of tabletten in het .bekende gele doosje. ^jgjjjll II van kramp in de kuiten (eta lage-benen) en geheugen zwakte tot hartziekten. Heel veel mensen denken dat ader verkalking onlosmakelijk met ouder worden is verbon den. Maar het 'verkalkings proces' begint echter al op jonge leeftijd. Natuurlijk reinigen Om de klachten weg te nemen is een goede doorbloeding noodzakelijk. Dit kan bijvoor beeld worden bereikt met behulp van Ader-Rein kuur 300, de vatenreiningsmetho- de die werd ontwikkeld door artsen en voedingsdeskundi gen. Hierbij spelen maar liefst 37 verschillende voe dingssupplementen een rol. De methode is o.a. gebaseerd op de natuurlijke behoefte van het lichaam en daardoor absoluut veilig. Betere konditie Ader-Rein kuur 300 zorgt niet alleen voor een goede doorbloeding, maar stimu leert ook de eigen genees kracht van het lichaam. In principe is het lichaam in staat zelf af te rekenen met stoornissen. Tenzij die zo ern stig zijn, dat hulp van buiten af is geboden. Door opnieuw een optimaal functioneren van alle organen tot stand te brengen, wordt ook dit zelf genezingsproces bevorderd. U vindt alle informatie in het boekje van Oligo Health Insti tute: „Bloedvatenreiniging"; tel. 035-240256. Ook verkrijgbaar bij uw dro gist, reformspecialist en bij De Tuinen. Velen van ons beginnen het jaar met goede voorne mens, zoals stoppen met roken. Dit is geen eenvoudi ge opgave, vooral als je een regelmatige roker bent. Ons lichaam is namelijk gewend aan de nicotine en blijft er nog een tijd om vragen. Een uitstekend hulpmiddel bij deze ontwenning is Nicorette, dat met name uw wilskracht ondersteunt. Nicorette werd oorspronke lijk ontwikkeld voor de bemanning van onderzeebo ten. Daar mag immers niet worden gerookt. Maar de ont wenningsverschijnselen van de matrozen - prikkelbaar heid, concentratieproblemen en nervositeit - waren net zo erg als de kwaal van het roken. Nicorette kauwgom Dus werd gezocht naar een middel om die verschijnselen te onderdrukken. We kennen het nu als Nico rette nicotine-kauwgom Kauwgom die dank zij de nicotine die het bevat, ervoor zorgt dat de alles overheers ende trek in een sigaret gro tendeels verdwijnt. De meeste rokers hebben in de beginfase per dag 10 a 12 stukjes kauwgom nodig. Die hoeveelheid wordt gelei delijk afgebouwd totdat de lichamelijke behoefte aan nicotine is verdwenen. 16-uurs pleister Naast nicotine-kauwgom is er ook een 16-uurs nicotine pleister als hulpmiddel. Deze pleister wordt onder de kle ding op de huid gedragen, globaal tussen 's ochtends 7.00 en 's avonds 23.00 uur Daardoor geeft deze 16-uurs pleister geen slaapstoornis sen. Verder is uit onderzoek gebleken dat de pleister zeer effectief is. Een complete afbouwkuur met pleisters duurt ca. 3 maanden. Deze pleisters zijn in handige 7- stuks verpakking verkrijg baar. Vraag uw huisarts of apotheker om meer informa tie hierover De keuze tussen kauwgom en pleisters is per soonlijk. De een heeft graag wat in de mond, de ander vindt de pleister makkelijker. De werking is in principe echter gelijk niet roken, wel nicotine. Voorwaarde voor succes is altijd dat u écht wilt stoppen. Nicorette is geen tovermid del. Wél een effectief hulp middel dat al velen heeft geholpen om plezier in het leven te houden terwijl ze net zijn gestopt met roken Nicorette kauwgom is ver krijgbaar bij drogist en apo theker. Voor meer informatie. Pharmacia Nederland b.v., Postbus 17, Woerden. Haaruitval bezorgt velen niet te onderschatten pro blemen. Voor hen die te kampen hebben met kaalheid kan dit zelfs extreem verontrustend werken. In de afgelopen jaren is er een variëteit aan produkten tegen kaalheid, van Chinese meng sels tot vitamine B-prepara- ten, geïntroduceerd. Het over grote deel van deze produk ten heeft niet kunnen aanto nen dat ze daadwerkelijk effektief werken. In Scandinavië heeft men na uitgebreid onderzoek een nieuw preparaat ontwikkeld tegen haaruitval. Dit natuur- produkt is m.n. samengesteld uit zee-extrakten en wordt nu in Nederland op de markt gebracht onder de naam Viviscal. De positieve effekten van het middel zijn uitvoerig bewezen in wetenschappelijke studies, uitgevoerd door Prof. dr. Allan Lassus van het Depart ment of Dermatological Re search in Finland. Tijdens het onderzoek registreerde men bij proefpersonen die het mid del innamen, dat na zo'n drie maanden er geen haarverlies meer optrad. Ook werd er een verhoogde aangroei van nieuw haar waargenomen. Nieuwe haargroei Na zes maanden van aktieve behandeling met Viviscal lie ten de resultaten geen ruimte voor twijfel. Men konsta- teerde name- Journal of International Me dical Research en Les Nou vel les Dermatologiques. Belangrijk is te vermelden dat Viviscal ten minste zes maanden gebruikt moet wor den, terwijl de eerste resulta ten na zo'n drie maanden zichtbaar zijn. Het produkt is in capsule vorm verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reformzaak. Voor uitgebreide informatie kunt u hier terecht of bij de importeur Tendem (tel.: 038- 217747). lijk bij 95% van de test groep een ver hoogde haar groei. De tes ten werden geaccepteerd en bevestigd in medisch wetenschappe lijke uitgaven, zoals The Gelukkig houden steeds meer mensen hun gewicht in de gaten. Maar door de drankjes en heerlijke maaltij den van de afgelopen feestdagen kan men soms toch ongewenst een paar kilootjes aankomen. Om die extra kilootjes snel en doeltreffend te laten verdwij nen, biedt een Minikuur uitkomst. Met maar heel weinig kalo- rieën krijgt u met deze Mini kuur alle voedingsstoffen binnen die het lichaam van nature nodig heeft. Aan het lijnen zijn dus geen gezond heidsrisico's verbonden. Inte gendeel, doordat Minikuur rijk is aan vitaminen en mineralen is deze voeding zelfs gezonder dan gewoon minder eten. Daarnaast zorgt een intensieve vetverb ran ding een snelle gewichtsafname van gemid deld een paar kilo per week. Enkele weken Afhankelijk van de gewichts toename kunt u kiezen voor een of twee weken Minikuur. Beperkt u zich tot de inhoud van het Minikuurpakket dan gaat het heel snel Wanneer u af en toe eens zondigt, dan bereikt u het voor ogen gestelde ideaalgewicht ook wel, maar het duurt wat lan ger. Afvallen en reinigen Minikuur is een smaakvol ogend pakket met voor 5 dagen een kalorie-arm ont bijt. lunchreep, soep en des sert. Met deze -smakelijke gerechten krijgt u slechts 500 kalorieën binnen Aan kalorieën is dit zo weinig dat de vetverb randing 2eer snel op gang wordt gebracht. Zo verliest u op een natuurlijke manier overtollig gewicht en wordt tevens het lichaam gereinigd. Minikuur is verkrijgbaar bij drogist, Kruidvat, Etos, Trek pleister, reformzaak en apo theek. Voor extra informatie kunt u ook de dieetinfolijn bellen 04928-3012. rtsirm mwocw -ass-wim KVi.s '5 'W.< ^guv iasl Bijna niets is vervelender dan een kind dat de hele dag loopt te hoesten. Erger nog is het, als je kind 's nachts in bed ligt te hoesten en de slaap niet kan vatten. Taferelen die in deze periode van het jaar veelvuldig zullen voorkomen. Het is moeilijk om zo'n verkoudheid te ontlopen. Dan zou je namelijk niet meer met mensen moeten omgaan, want die zijn ver antwoordelijk voor de overdracht van het verkoud- heidsvirus. Als een persoon uit de omgeving dit virus bij zich draagt, is binnen niet al te lange tijd de rest van de omgeving ook aan de beurt. Loopneu zen, hoesten, niezen en een zere keel kunnen het gevolg zijn. Gelukkig zijn er verschillende produk ten bij de drogist en apotheek verkrijgbaar, die het een stuk aangenamer maken wanneer je verkouden bent. Speciale kinder hoestsiropen Nattermann heeft speciaal voor kinderen een tweetal hoestdranken ontwikkeld, die de hoestklachten duide lijk verlichten: Melrosum en Melrosum extra sterk. Deze twee soorten, normaal en extra sterk, kun je toedienen afhankelijk van de zwaarte van de hoest. De Nattermann Melrosum hoestsiropen zijn gebaseerd op een aloude, betrouwbare receptuur be staande uit allerlei planten en kruidenextracten. Ook' zijn ze prettig van smaak Een paar belangrijke tips: zorg voor een goede even wichtige maaltijd, zodat de weerstand optimaal is en pas op voor te grote temperatuur verschillen Mocht er toch een verkoud heid optreden en het hoesten duurt langer dan drie weken, raadpleeg dan de huisarts. Nieuw: Melrosum kinderhoestbonbons Nieuw zijn de Melrosum kin derhoestbonbons van Natter mann Deze hoestbonbons zijn er in de vorm van een beertje en helpen bij die ver velende kriebel in de keel als gevolg van het vele hoesten Ze zitten in een leuke box van 50 gram. Om het een ziek kind toch een beetje, naar de zin te maken, zijn er speciale Roos je beer speelboekjes aan te vragen (gratis). Voor meer informatie of het aanvragen van zo'n boekje kunt u een briefkaart sturen naar Nattermann, Postbus 982, 1180 AZ Amstelveen. Wie de jeugd achter zich heeft, kan elke dag best wat extra 's gebruiken. Maar het valt niet mee om elke dag alle noodzake lijke bouwstoffen met de normale voeding binnen te krijgen. Pharmaton Capsules bevatten een uitgebalanceerde combina tie van noodzakelijke vitami nen, mineralen en sporenele menten aangevuld met het gestandaardiseerde Ginseng- extract G115. De werking van deze combina tie is onderzocht aan de Universiteiten van Leiden en Maastricht. Dagelijks gebruik van één capsule: verhoogt de weerstand; zorgt voor een juiste algemene conditie; versnelt herstel na ziekte. Resultaat: meer geestelijke en lichamelijke vitaliteit. Pharmaton Capsules zijn ver krijgbaar in verpakkingen van 30 en 100 capsules.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7