Holtens Nieuwsblad Startnummer 13 brengt Nooteboom geluk RONA Holten legt nadruk op veiligheid spoorlijn Nieuw voorstel over kavelprijzen Look Knapen tekent bij FC Twente Geen bestuursdwang voor Scheperspad Veel belangstelling voor bibliotheekbus U ontvangt een fraaie BON Informatiebijeenkomst bij De Biester Winterdressuur Stal De Eik Afscheid en welkom VW Bevolking stagneert Nog geen verkoop openbaar groen Gokbeleid Formidabel sportief - Subtropisch zv/emmen - Schaatsen - Tennis/squash - Zaalsporten - Sauna/solarium - Vergaderruimte - Partycentrum - iedere dag open i ui Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 19 JANUARI 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Onder het toeziend oog van diverse televisiecamera's (RTL4 en NOS), heeft Arno Knapen (18) vorige week een tweejarig kontrakt getekend bij FC Twente. Knapen, die de fijne kneepjes van de voet balsport op de groene mat van De Meermanskamp kreeg bij gebracht, kwam al enkele ja ren geleden via 'scouts' in beeld bij de Enschedese club. Op 15-jarige leeftijd debu teerde hij er als rechtshalf in het A-elftal. Knapens talent bleef evenmin onopgemerkt bij de KNVB. Na een strenge selectieprocedure belandde hij in het UEFA-elftal voor jongens tot 18 jaar en werd daar getraind door Dick Ad vocaat. Gezien zijn leeftijd is dat team binnenkort verleden tijd. Toch komt Knapen in maart nog uit in het ÜEFA- elftal, dat dan deelneemt aan de WK in Nigeria (een toer nooi voor jongens tot 19 jaar). Bij FC Twente is Knapen nu aktief in 'het tweede', als ver dediger of middenvelder. Volgend seizoen hoopt de Holtenaar te worden geselec teerd voor het eerste, dat ge traind wordt door voormalig jeugdtrainer Issy ten Donke laar. Desgevraagd laat Kna pen weten dat hij al regelmatig meetraint met het eerste.. Te gelijk met Knapen tekenden zijn leeftijdgenoten Rik Plat voet (18), Niels Oude Kamp huis (17) en Jan Vennegoor of Hesselink (16) bij de club van het Diekman-stadion. Kna pens jongere broer Edwin speelt in het A-elftal van Twente, Het nog bestaande noordelijke deel van het Scheperspad loopt tussen afrasteringen van aanwonenden. Het Scheperspad blijft afgesloten voor doorgaand voetgangersver keer. Het college van B en W heeft afwijzend gereageerd op een ver zoek om bestuursdwang toe te passen om zo de aanwonenden te verplichten het pad weer voor ie dereen begaanbaar te maken. Mo menteel is alleen het noordelijke gedeelte vanaf de Molenbelterweg nog toegankelijk, hoewel het alou de kcrkepad nog steeds officieel op de Wegenlegger van de gemeente Holten voorkomt Dat was reden voor zowel de Vrienden van het Hoolter Pad (WHP) alsook de Vereniging NEMO (het landelijk Steunpunt Red Onverharde Pa den) bij het Holtens college om bestuursdwang te vragen. De WHP deed dat op 16 september 1994 en de de vereniging NEMO op 17 oktober 1994. De WHP (die kan rekenen op de sympathie van de Stichting Oud heidkamer Hoolt'n zet zich al lan ger in voor behoud en verbetering van het Scheperspad. In juli vorig jaar werden alle Holtense politieke partijen schriftelijk over de kwes tie benaderd, maar van die zijde is nooit een reactie vernomen. Bij het college vangt men nu ook bot. 'De laatste 25 jaar is de situatie historisch zo gegroeid' verklaart Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres Woonplaats: Hij/zij be taalt hel abonnementsgeld per jaar ad 66 Voor de Holtense Marjan Noote boom blijkt nummer 13 geen on geluksgetal. Met dit startnummer wist zij de eerste plaats te behalen bij de Sallandse Ruiterdagen in Mariënheem. Tijdens dit twee daagse evenement was het Holten se talent met haar pony Amigo ondanks haar startnummer (13!) de sterkste. Kampioen van de Sallandse Rui terdagen 1995 in de categoriën A,B,C, klasse M/Z, dat is de offi ciële titel die de elfjarige Marjan in de wacht sleepte. Na een tweede plek op de onderdelen klassiek en jacht legde zij beslag op de eerste plaats in de finale. De Sallandse Ruiterdagen is een tweedaags eve nement, dat gehouden werd in manege Bartels te Mariënheem. Voor deze gelegenheid was de ma nege feestelijk versierd in kerst sfeer. Marjan behaalde in de finale de eerste plaats bij de M-pony's, waarna zij de strijd aan moest binden met de zogenaamde Z-po- ny's, die hoger moeten springen als de M-pony's. Door in deze rit foutloos bewees zij over sterke zenuwen te beschikken. Deze schitterende prestatie zette zij neer samen met haar pony Amigo, een 16-jarige schimmel die Welsh x Arabisch bloed in zich heeft. Na een verdiende ereronde waar vooral pony Amigo erg veel lol in had, vond de prijsuitreiking plaats. Hierbij werd de hele mane ge verduisterd waarna Marjan met haar pony en een andere prijswin naar in een spotlight worden ge zet. 'Die prijsuitreiking was fan tastisch, je kon zelfs aan de pony zien dat hij het schitterend vond', aldus een trotse vader Noote boom. Na deze 'zonsverduiste ring' werden Marjan en haar colle ga-prijswinnaars op een koets de 'arena' rondgereden. 'Ik heb deze titel mede te danken aan twee heel goede trainsters' ver telt Marjan, af en toe aangevuld door haar vader. Als lid van pony club 'De Bergruitertjes' neemt zij Voor de fotograaf wilde Marjan op haar pony Amigo nog wel even in vol ornaat poseren. (Foto TV). inmiddels twee jaar actief met Amigo aan concoursen deel. Dat deze twee jaar succesvol zijn ge weest blijkt wel uit de prijzenkast, die zeer goed gevuld is. Marjan gaat voorlopig met Amigo proberen haar prijzenkast nog meer uit te breiden, wat daarna gebeurt is van later zorg. Dat start nummer 13 beslist geen ongeluks getal hoeft te zijn, is met deze prestatie in ieder geval bewezen. Het thema veiligheid staat vrijdag 27 januari centraal op de informatie/discussiebijeenkomst die de RONA-werkgroep Holten (Regionaal Overleg Noordelijke Aftakking) houdt in zaal De Biester. Steeds meer mensen zetten vraagtekens bij de veiligheid langs de spoorlijn. De avond is daarom bedoeld voor iedereen die meer wil weten over het toe komstig (over)leven langs de spoorlijn. gemeentesecretarisJ.P. Stegeman. 'Open of dicht, wat we ook doen, er is altijd wel iemand die bezwaar zal maken. We laten het nu maar zo, ook al omdat een gedeelte van het pad helemaal niet meer zicht baar is in het terrein. En het loopt gedeeltelijk over particulier ter rein. Deze beslissing ligt in lijn met de enkele jaren geleden opgestelde Notitie Openbare Paden.' De argumenten van de Vrienden Van het Hoolter Pad zijn dat het Scheperspad een cultuur-histori sche waarde heeft en als monu ment onderdeel uitmaakt van de geschiedenis en de cultuur van het landschap. Bovendien maakt het deel uit van een logische wandel route die vanaf de Beukenlaan naar de uitzichtspunten op de west flank van de berg (Numendal en verder) voert. Deze route geniet de voorkeur van de WHP boven alternatieve mogelijkheden. De actievoerders zien voldoende reële mogelijkheden om dit vergeten pad zodanig in te richten dat vrije wandeling weer mogelijk is en vin den dat wel degelijk een taak voor de plaatselijke politiek. Ook van de aanwonenden is er in ieder geval één die het pad weer gewoon open wil. In haar Nieuwsbrief wiist RONA er op dat de commissie Betuwe route, die in oktober door minister Jorritsma geïnstalleerd is, haar werk bijna voltooid heeft. In de loop van deze maand moet de uitslag van het onderzoek bekend worden gemaakt. „Als het advies is geen Betuwelijn aan te leggen, is daarmee ook meteen een nieuwe noordelijke aftakking van de baan. Wel moet dan rekening worden gehouden met een intensivering van het goederenvervoer over de bestaande spoorlijn. Wordt echter geadviseerd wèl een Betuwelijn aan te leggen, dan leert een simpele rekensom dat er voor een nieuwe noordelijke aftakking geen geld overblijft. De mensen langs de spoorlijn Eist, Arnhem, Zutphen, Deventer, Holten, Almelo en Ol- denzaal en die langs de lijn Deven ter, Zwolle, Groningen, moeten dan dus bedacht zijn op een toena me van goederenvervoer," aldus RONA Holten. In de Nieuwsbrief wordt aangeno men dat de minister de commissie de opdracht gaf tot een integraal onderzoek, dus-Betuweroute mèt aftakkingen. „Wij mogen dan ook verlangen dat de milieu- en veilig heidseisen die voor de hoofdlijn zouden moeten gelden, zonder meer van kracht zijn voor de aftak kingen, juist als dit bestaande spoorlijnen betreft die door een dichte bebouwing gaan." Wellicht ten overvloede zij hier nog eens vermeld dat RONA Holten niet tegen de komst van de Betuwelijn is, maar voor een gelijke en inte grale behandeling van het plan ten aanzien van milieu, veiligheid en leefbaarheid. Drie aspecten RONA Holten wil op de informa tie-avond drie veiligheidsaspecten belichten: wonen, calamiteiten en geluidhinder. Hoe veilig is aller eerst het wonen aan het spoor en hoe groot is de kans op calamitei ten rond druk gebruikte lijnen wanneer deze door toename van goederenvervoer nog zwaarder belast worden? Over dit aspect houdt prof. dr. ir. Van der Heij den van de TU Delft, faculteit technische bestuurskunde, een in leiding. Ook wordt aandacht besteed aan de gevolgen van een calamiteit. De Werkgroep Betuweroute Regio nale Brandweren uit Arnhem, Oost-Veluwe, Midden-IJssel en Midden-Twente onderzocht de veiligheidsaspecten van de Betu weroute. De groep constateert dat er extra risico geldt voor trajecten waar goederen- en personenver voer op het zelfde moment plaats vinden. Bij een sterke intensive ring van het goederenvervoer wordt dat risico groter. Gewezen wordt op rampzalige gevolgen voor aanwonenden op relatief gro te afstand in geval van een ongeluk waarbij een trein met vloeibare chemicaliën betrokken is. RONA vraagt zich overigens af of ge meenten en/of brandweren weten wat er nu elke dag over de spoor lijn gaat. Enkele vertegenwoordi gers van de werkgroep zijn aanwe zig voor toelichting en het beant woorden van vragen. Een derde aspect is de toename van geluidhinder, met name 's nachts. Onderzoek heeft aangetoond dat geluidhinder ziekteverwekkend kan zijn. Bovendien kunnen psy chische en lichamelijke klachten optreden. In de Nieuwsbrief stelt RONA Holten dat op bepaalde plaatsen langs het spoor geluids- chermen kunnen worden geplaatst om tegemoet te komen aan de milieu-eisen. „Maar hoe zit het daar met de bereikbaarheid van de lijn als hulpverlening bij een onge luk vereist is?", vraagt de werk- Wonen, calamiteiten en geluidshinder in de nabijheid van de spoorlijn worden belicht op de informatieavond van de RONA-werkgroep Holten. (Foto archief). groep zich af. Om op die en andere gen en pauze is er gelegenheid tot vragen te antwoorden is dr. Bret- houwer of één van zijn medewer kers van de GGD Deventer aan wezig. De avond duurt van 19.30 tot circa 22.00 uur. Na de inleidin- het stellen vjm vragen. Donateurs en sympathisanten ontvingen de uitnodiging voor de bijeenkomst via de Nieuwsbrief. Ook anderen zijn van harte welkom. Om enig inzicht te krijgen in het aantal bezoekers, wordt aanmelden vooraf op prijs gesteld. Het secre tariaat van de RONA-werkgroep Holten is gevestigd aan de Ge- skesdkijk 22. De Bibliotheekbus van de toe komst, die maandag 16 januari bij de bibliotheek stond, mocht zich verheugen in een grote be langstelling. Ongeveer tweehon derd mensen wilden een kijkje nemen in de bibliotheek van morgen. Die komt er sneller aan dan verwacht. Dat bleek uit het feit dat naast veel jongeren ook veel volwassenen langskwamen. Ze beseffen waarschijnlijk dat de computer een steeds grotere plaats in onze samenleving op eist. De drukte begon al 's middags, toen er gelegenheid was voor schoolklassen om een kijkje te nemen. Zo'n acht klassen afkom stig van twee scholen kwamen langs. De kinderen hoefde eigen lijk weinig verteld te worden. De meesten weten de weg al aardig op de computer. Dat is niet zo vreemd want op de gemiddelde basisschool is de computer al een tijd geleden geintroduceerd. Hoewel de jeugd de hoofdmoot uitmaakte, bezochten ook veel volwassenen de bus. Waar de mannen hun eigen weg gingen, hadden de vrouwen wat meer vragen. Hele gerichte vragen als: Waarvoor kun je de apparatuur gebruiken?, wat is het verschil tussen CD-I en CD-ROM? en wat hebben bibliotheken eraan?. Ouders waren vooral benieuwd naar de educatieve mogelijkhe den. Daarnaast was het een mooie gelegenheid om de laatste vragen weg te nemen voor men sen die aanschaf van een derge lijk apparaat overwegen. De bedenkingen die de raads commissies financiën en gemeen tewerken hadden tegen het voor stel van B en W tot vaststelling van de prijzen van acht bouwka- vels in villapark Look hadden vorige week tot gevolg dat bur gemeester D.J. Verhoeven het voorstel terugnam. Beide com missies drongen aan op verkoop tegen marktwaarde in plaats van tegen prijzen die afgestemd zijn op de wijken Beuseberg en Lu- kensveld. Geen raadsbesluit eind januari dus, maar aan de hand van een nieuw voorstel een maand later. In de raadscommissie financiën verklaarde Verhoeven dat de zaak opnieuw in het college wordt be sproken. Hij stelde voor de huidi ge kavelprijzen in elk geval als bodemprijs te beschouwen en dat dc kavels minimaal voor die prijs moeten worden verkocht. „Daar naast zullen we laten onderzoeken wat de marktwaarde is van de kavels." Hij voegde daar aan toe dat Ben W wel blijvend voorkeur geven aan verkoop aan sociaal en economisch aan Holten gebonden personen. De bewuste kavels lopen in prijs uiteen van 245.000 tot 295.000 gulden. Dit jaar worden er drie, volgend jaar ook drie en in 1997 twee uitgegeven. Volgens Verhoe ven hebben Ben W 'kritisch maar reëel' naar de kavelprijs gekeken, die werd afgestemd op de vierkan te meter prijs in Lukensveld. Op dit moment wordt daarvoor een prijs van 206,80 gulden per meter voor de eerste 900 vierkante meter gehanteerd, voor iedere vierkante meter extra bijna 60 gulden per meter. De liggingsfactor van de kavel, waar J an Soepnel (GB) op wees, speelt volgens Verhoeven geen rol. Toch was de commissie unaniem tegen het voorstel. Eensgezind klonken opmerkingen als 'Look moet anders benaderd worden dan gewone woonwijken, een exclu sief woongebied, unieke ligging, het geringe aantal kavels en de aanzienlijke oppervlakte daarvan'. Kortom: onderzoek de markt waarde van dergelijke kavels en stel de verkoopprijs bij. Volgens Dick van der Torre (D66), zelf Look-bewoners, hoeft dat niet per Se te betekenen dat die hoger wordt. Martijn Spijker (VVD) stelde voor om deskundigen in de arm te nemen. Hij suggereerde tevens om te kijken hoe de prijzen van vergelijkbare kavels in omlig gende gemeenten zijn, terwijl PvdA'er Wim Dalhufsen er vol strekt geen moeite had om zo veel Januscentrum Wellicht dat menigeen de wenk brauwen fronst Bij het horen van de naam janus voor een centrum voor zingeving en psy chotherapie, maar Holtense Ne- letta van Hcuvcn gebruikt de tweekoppige Romeinse god van de poorten als sleutelwachtcr voor een nieuw en verrijkt le ven. Op 10 februari opent ze haar Januscentrum in de kelder ruimte van Makelaarskantoor Vincent aan de Dorpsstraat. Indoors port Ook 's winters wordt er in Hol ten heel wat afgesport. Wat dat betreft is de aanwezigheid van sporthal 't Mossink een hele uit komst. De Sploeder gemeen schap hield er weer haar twee jaarlijkse Het Espelo Toernooi en ook Holtens voetballers we ken in de afgelopen tijd regelma tig uit naar de Keizersweg. Dat ook een cafézaal in deze barre tijden uitkomst kan bieden, be- wcest TTV OKIA met het ge- wichttrcktocrnooi in Het Bonte Paard. mogelijk winst uit deze kavels te halen. Die laatste opvatting strookt niet met die van het college. De acht kavels bieden Holtenaren de kans om op een grotere oppervlakte te bouwen dan in Beuseberg en Lu- kensveid, maar zouden de kavels 'marktgericht' worden verkocht, dan vrezen B en W dat er geen Holtenaren meer in beeld komen, daar de prijs te hoog wordt. Manege Stal De Eik heeft de eerste wedstrijd van de winterdressuur- competitie voor senioren gehou den. De uitslagen luidden als volgt Klasse B2/L1: 1. Rik Klaver met Orlando 131 pt.; 2. Jolanda Runderkamp met Bonaparte 131 pt.; 3. Hans van der Helm met Orlando 124 pt., 4. Renske Houck met Syivester 123 pi. Klasse B minder gevorderden: 1. Aswin Vos met Paraat 130 pt 2. Marianne Slootweg met Syl vester 126 pt.3 Rob Haafkes met Orlan do 124 pt 4 Anita Zwager met Sonate 123 pt Klasse eigen paarden in handi cap- 1 Silke Hesse met Amber L2 129 pt.; 2 André Maat met Bolia B2 124 pt 3 Anneke Stegehuis met Armando B2 115 pt 4 Karin van Surksum met Bolia LI 112 pt. Het bestuur van de VW Holten houdt op vrijdag 27 januari een afscheidsreceptie voor beheerder Astrid Dirkzwager die na 2,5 jaar de plaatselijke VW vaarwel zegt. Dan kan tevens kennis wor den gemaakt met haar opvolg ster Sigrid Fekken die sinds 1 januari in het kantoor aan de Dorpsstraat werkzaam is. De bij eenkomst in Eetcafé 't Klavier aan de Dorpsstraat 18d duurt van 16.00 uur tot 17.30 uur. Met 8.650 inwoners per 31 decem ber 1994 stagneert de bevolking van Holten. Een jaar eerder waren er twee minder. Weliswaar was er vorig jaar nog een geboorteover schot van elf, maar aaar tegenover stond dat er 27 Holtenaren meer vertrokken dan er bijkwamen. Dankzij een administratieve cor rectie van 14 blijft het negatieve saldo beperkt tot twee inwoners. B en W hebben het verzoek van de heer Stam ontrent de aankoop van een stukje openbaar groen aan het Köllingserf afgewezen. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven be treft het een stukje dat 'gezichtsbe palend is voor de wijk'. Enige tijd geleden is bekeken welke stukjes openbaar groen eventueel voor verkoop in aanmerking kwamen. Enkele stukjes zijn verkocht, maar het bleek dat meermalen de nota- riskosten hoger uitvielen dan de koopsom. Daardoor zijn nog niet alle stukjes grond verkocht. Vol gens Verhoeven wordt onderzocht hoe die zaak notarieel goedkoper kan. Daarbij weegt mee dat de bewuste stukjes grond in het ka daster moeten worden ingeschre ven. Die inschnjvingskosten zijn met ingang van januari een stuk verminderd. Wellicht dat de aan koopprijs van de nog te verkopen stukjes groen daardoor vermin dert. Geen kansspelautomaten in laag drempelige voorzieningen als een sportkantine en het dorpshuis, in een café maximaal twee automaten (behendigheids- of kansspel) en geen vestiging van een automaten hal. Dat is het beleid van de ge meente Holten. Burgemeester D.J. Verhoeven liet dat vorige week weten naar aanleiding van een brief van mevrouw J. Slot boom omtrent het gemeentelijk gokbeleid. De Scheg Piet van DcnKptein 1 Tel. 05700-5 51 55 Postbus 60S5 Fax 05700-5 50 85 7401 J3 Deventer

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1