Studiecentrum Holten breidt diensten uit Gr ^Hetalïerij^ r Blauw Wit minder gebruik van alcohol Toeristenweg dicht in avond en nacht 7.95 5.95 3.95 8.95 1 mooi tulpenboeket 2 bos narcissen met blad 3 primula acaulis 1 luxe plantenbakje Aangenaam genieten met 'The Return Of The Space Cowboy' van Jamiroquai dan éérst langs een VACO specialist ZON J Tafelvoetbal Mintonette Zangavond MAR: bloem bloemen en planten Zaaltoernooi Jaaragenda G. Rouwenhorst Zn. Gelukkig weinig aandacht regenten voor mensen die toen schreeuwden dat Nederland vol, te vol, was 3 flessen «DE GUfrE «BOjTEUER/ ADCONED HUISMAN ROBERS MAKELAARDIJ DONDERDAG 12 JANUARI 1995 HO 9 'Doe sportief rij alcoholvrij'. Dat is de tekst op het reclamebord van de Stichting Regionaal Or gaan voor de Verkeersveiligheid in Overijssel (ROVO), dat sinds zaterdag langs het hoofdveld van sportpark 't Vletgoor hangt. Het is de leus van de aktie die het ROVO begin december startte, bedoeld om het alcoholgebruik in verkeer en (sport)kantines tegen te gaan. Naast het reclamebord ontving Blauw Wit een bedrag van 750 gulden. Alle verenigingen in Overijssel werden door het ROVO benaderd voor deelname. Er waren echter slechts dertig borden met geldbe dragen beschikbaar. Blauw Wit was de elfde van de ongeveer 200 sportverenigingen die in korte tijd reageerden. De vereniging kreeg het reclamebord op voorwaarde dat het ten minste drie jaar lang op een opvallende plek blijft hangen. Volgens bestuurslid Dick Bel- dman is aan die voorwaarde ruim schoots voldaan. De bedoeling was dat het bord door directeur gemeentewerken ing. S.K. de Jong zou worden aangeboden. De Jong is tevens kontaktambtenaar tussen gemeen te en ROVO. Wegens ziekte werd hij vervangen door politieman Bert van Eijk, tevens voorzitter van de afdeling Holten van Veilig Verkeer Nederland. „Het is ver heugend dat Holten via Blauw Wit op de aktie wordt geattendeerd," constateerde hij. „Door de aan dacht die de kranten er aan beste den, reikt het namelijk verder dan enkel het voetbalveld." Volgens Van Eijk kruipen veel bezoekers van sportkantines regelmatig met iets teveel op achter het stuur. Naar zijn zeggen onacceptabel. De Holtenaar hoopte dat het bord de mensen aan het denken zet, zeker gezien het grote aantal verkeerss lachtoffers dat jaarlijks te betreu ren valt. Voorzitter van de sportcommissie Jan Schuchard toonde zich even eens in zijn sas: „Of het nou de SV Bestuurslid Dick Beldman (links) schudt Bert van Eijk (WN Holten) de hand als dank voor het reclamebord en het daarbij behorende bedrag van 750 gulden (Foto WV). Holten, de Hockeyclub of Blauw Wit is, wat telt is dat in Holten de kijker op deze zaak gericht wordt. We hopen op resultaat en dat dat niet beperkt blijft tot enkel Blauw Wit." Schuchard herinnerde aan het feit dat oud-wethouder Henk Westerik meermalen had aange drongen op mogelijkheden die het alcoholgebruik in kantines moest verminderen. De deelname van Blauw Wit aan de aktie beperkt zich overigens niet tot het reclamebord: in de kantine liggen bierviltjes met daar op het motto en de leden die kanti- nedienst hebben dragen een T- shirt met toepasselijke opdruk. Blauw Wit heeft er veertien aange schaft. „We willen ook een stapje verder gaan en er te zijner tijd een compleet elftal in laten spelen. Bij voorbeeld op een toernooi," ver telt Beldman. Blauw Wit deed al eerder mee aan een ROVO-aktie, destijds gericht op het niet verho gen van de prijzen van alcoholvrij bier. Beldman: „Die prijs is bij ons al jarenlang niet verhoogd, de prijs van gewone pils wel. De vereni ging streeft er bewust naar om het alcoholgebruik tot een minimum te beperken." Volgens voorzitter Gerhard Kolkman wijzen de cij fers ook uit dat de verkoop van alcoholvrij bier flink gestegen is, evenals die van fris- en sportdran ken. Zaterdag 14 januari houdt de jeugdafdeling van Blauw Wit voor haar pupillenafdeling een tafel voetbalcompetitie. De organisatie is in handen van Maarten Brand en Ali Nijhuis. De wedstrijden vin den plaats in het jeugdhonk in het clubnuis op 't Vletgoor. Om 09.00 uur beginnen de E-pupillen met hun wedstrijden. De F-pupillen strijden vanaf 10.00 uur en indien het programma (veldvoetbal) van de D-jeugd wordt afgelast is er voor hen vanaf 11.00 uur een tefel- voetbalcompetitie. Alle finales worden op het grote tafelvoetbal spel in het clubhuis gespeeld. Met zes koplopers is het voor het eerste herenteam van Mintonette elke wedstrijd weer knokken. Dit keer begon men goed en werd de eerste set met 15-2 gewonnen. De tweede was een stuk spannender, maar na 14-14 en 16-16 ging die met 16-17 verloren. Daarna ging het weer voorspoedig getuige ook de 15-8 setwinst. Uiteindelijk res teerde toch slechts één puntje om dat de vierde set met maar liefst 2- 15 werd verloren. Op zaterdag 18 februari wordt in gereformeerde kerk De Kandelaar een praise/zang avond gehouden m.m.v. o.a. het gospelkoor Rejoi ce. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. L u i ste r's Mary Chapin Carpenter is van origine een country- -zangeres, maar laat op 'Stones In The Road', uit gebracht door Sony, horen van veel meer markten thuis te zijn. Naast fragiele songs staan er ook num mers op die steviger zijn. Carpenter bewijst daarmee een getalenteerd singer- -songwriter te zijn. De tweede cd van de uit Los Angeles afkomstige rockgroep Grant Lee Buf falo mag er wezen. Dertien songs, die zich kenmerken door een grote verschei denheid. Het openings nummer Long Star Song is een stevige retro-rock- nummer. Mocking Birds refereert een beetje aan Led Zeppelin, terwijl er ook country/folk achtige songs te beluisteren zijn lts The Life en Last Days Of Te- cumseh). De cd 'Mighty Joe Moon', uitgebracht door Phonogram, klinkt (h)eerlijk. Een aanrader voor de donkere (wintera vonden. De raadscommissie gemeente werken ging maandagmiddag unaniem akkoord met het voor stel tot afsluiting van de Toeris tenweg. Daarmee wordt de weg op z'n vroegst met ingang van 1 maart, maar vermoedelijk vanaf 1 april tussen negen uur 's avonds en negen uur 's ochtends afgesloten voor alle motorvoer tuigen, bromfietsen en invali denvoertuigen met motor. Het besluit ligt vanaf vandaag zes weken ter inzage in het gemeente huis. Gedurende die periode kun nen bezwaarschriften worden in gediend. De gemeente Hellen- doorn heeft enkele weken geleden al besloten tot afsluiting in de nachtelijke uren. De afsluiting wordt aangegeven met borden en onderborden en is van toepassing o.p het stuk weg tussen de ingang van de dagcamping op Holtens grondgebied en de grens met de gemeente Hellendoorn. De hore cabedrijven blijven tussen 9.00 en 21.00 uur vanuit beide richtingen bereikbaar voor alle verkeer. Par ticulieren die aan de weg wonen ondervinden geen hinder van de maatregel. Dick van der Torre (D66) wees er op dat de bestuursovereenkomst tussen Gemeentebelang, WD en D66 niet totale afsluiting niet uit- luit: „Het is echter zaak daarover te discussiëren zodra het BIB-rap- port (bestemming, inrichting en beheer van de Sallandse Heuvel rug, red.) verschijnt, 't Wordt tijd dat dat stuk op tafel komt. D66 heeft algehele afsluiting trouwens nooit uitgesloten. Dit zien wij als een fase in de besluitvorming." Waarmee Gerrit Mark voort (PvdA) van harte instemde. De andere frakties en ook wethouder Eb van Schooten (GB) wensten nog niet direct zo ver te gaan. De aanzienlijke aandacht die de noti tie schenkt aan de bedreigde popu latie korhoenders had de ergernis gewekt van CDA'er Ab Stegeman: „Die zaak wordt zonder meer overtrokken. Als er een dood kor hoen langs de weg ligt, besteden de kranten er tegenwoordig bij wijze van spreken meer aandacht aan dan als het een aangereden fietser betreft," verduidelijkte hij. Wat hij echter niet opmerkte, was dat de Sallandse Heuvelrug een zeer waardevol gebied is, zowel op het gebied van flora en fauna of, zoals de notitie vermeldt 'een gebied met grote concentratie van natuur waarden van (inter)nationale bete kenis'. Hoe het ook zij, de com missie was het er over eens dat er meer aan de hand is dan enkel het 'korhoen-probleem'. Het Studiecentrum Holten heeft haar diensten uitgebreid. Naast de dagelijkse individuele begelei ding kunnen leerlingen er na de kerstvakantie ook terecht voor huiswerkondersteuningsmidda- gen, zonodig aangevuld met in dividuele bijlessen of steunlessen. Eigenaar Mark Diepeveen, docent geschiedenis en aardrijkskunde aan scholengemeenschap De Waerdenborch laat weten dat het voor sommige leerlingen goed is de dagelijkse begeleiding terug te brengen naar twee of drie dagen per week. Op die manier wordt het geleidelijk aan zelfstandiger werken van leerlingen gestimu leerd. „In deze twee- of driedaag se begeleiding wordt de hulp bij planning van huiswerk en het bie den van (morele) steun voortgezet. De intensiteit van controles en overhoringen neemt daarentegen af," aldus Diepeveen. De twee- of S Voor betaalbare topkwaliteit Holten Dorpsstraat 40 driedaagse begeleiding kan desge wenst aangevuld worden met een bijles/steunles voor één vak. In die les wordt individuele hulp gebo den bij de proefwerkvoorberei ding of herhaling van één bepaald vak, waar ondanks huiswerkbege leiding nog problemen bestaan. Diepeveen: „Zo kan worden toe gewerkt naar meer zelfstandigheid van de leerling, zonder (eventuele) individuele zwakke plekken uit het oog te verliezen." Het Studiecentrum Holten werd op initiatief van Almenaar Diepe veen in februari 1992 opgericht. Een huiswerkbegeleidingsinsti tuut 'dat scholieren aanvullende ondersteuning biedt bij het ver krijgen van kennis en inzicht, het aanleren van specifieke vaardighe den en het behalen van het diplo ma'. Aanvankelijk werd onderdak gevonden in De Kandelaar. De ruimte bleek op den duur evenwel te krap, waardoor inmiddels uitge weken is naar gebouw Irene waar nu drie ruimten in gebruik zijn met de mogelijkheid tot uitbreiding naar vier. Tijdens de dagelijkse begeleiding wordt al het huiswerk geleerd, gemaakt en gecontro leerd, waardoor bij thuiskomst elke dag alles klaar is. Diepeveen benadrukt dat het zonder meer leidt tot betere studieresultaten en zelfvertrouwen en motivatie van een leerling. Daarnaast heeft het eveneens een gunstig effect op de sfeer thuis. Voor de dagelijkse be geleiding wordt op dit moment gewerkt met een kleine 30 leerlin gen. Diepeveen benadrukt dat 30 tevens het maximum aantal is (tweemaal 15 leerlingen met vier begeleiders). Voor de twee- of driedaagse begeleiding wordt uit gegaan van een maximum van 20 leerlingen (met één of twee bege leiders) en ten slotte de individuele begeleiding (maximaal 4 leerlingen per uur met één begeleider). Voor meer informatie over kosten en dergelijke kan men zich op werk dagen tussen 14.00 en 16.00 uur wenden tot het Studiecentrum in gebouw Irene, tel. 61727 of tot Mark Diepeveen, tel. 05751-1671. De zaalafdeling van Blauw Wit houdt vrijdag 13 januari in samen werking met de lagere senioren teams van het veld weer het jaar lijkse onderlinge toernooi in sporthal 't Mossink. Het toernooi begint om 19.00 uur en duurt tot 23.00 uur. De wedstrijdleiding is in handen van Henk-Jan Meye- rink en André Aanstoot. Scheids rechters zijn de heren Avezaath en Schutte. Er wordt gespeeld in twee poules. De wedstrijden duren 15 minuten. Om 22.15 uur beginnen de kruisfinales, om 22.45 uur de finale. AUTOBEDRIJF Oranjestraat 82 7451 CD Holten ouwenhorst Zn. Tei 05483-e 12 92 Wegens het leggen van de vloeistof-dichte vloer en modernisering van ons garagebedrijf zijn wij van 17 januari tot 27 januari gesloten. Voor eventuele spoedgevallen kunt u wel bij ons terecht. Ons tankstation en wasstraat blijft gewoon open. Wij hopen u op 27 janauri en 28 januari te mogen begroeten met een hapje en een drankje in ons gemoderniseerd bedrijf. Bijvoorbaat dank voor uw begrip voor dit ongemak. Vriendelijke groeten 16 januari: literaire avond met Simon Vinkenoog voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 20 januari: OCH-blijspel in ge bouw Irene 30 januari: jaarvergadering NBvp Espelo. FEBRUARI 4 februari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 8 februari: jaarvergadering sport commissie op Meermanskamp 10 februari: concert Holtens Ge mengd Koor in De Kandelaar 11 februari: Prinsenbal in De Poppe 13 februari: verkeersquiz in zaal Vosman 15 februari: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 18 februari: caranval mindervali- den in manege Snorrewind 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo. 23 t/m 28 febrruari: carnaval 25 februari: Holterbergcross 27 februari: MAC jaarvergade ring MAART 4 maart: MAC-enduro 11 maart: voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar 15 maart: bingo Nierstichting in zaal Vosman 20 maart: afdelingsavond NBvP Espelo. 22 maart: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 26 maart: Kempertoemooi. APRIL 1 april: uitwisselingscross Zuur- bergcircuit 2 april: motocross regio junioren Zuurbergcircuit 17 april: Erwincross 24 april: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp; afde lingsavond NBvP Espelo. 29 april: regelmatigheidswedstrij den MAC in de Beuseberg 5 mei: Bevrijdingsloop 20 mei: receptie 50-jarig bestaan HMV in Het Bonte Paard. 21 mei: jubileum puzzelrit MAC De Holterberg 27 mei: jaarfeest buurtvereniging Beuseberg. JUNI 11 juni: Marco Borsato in De Waag. 17 juni: Koningsschieten hoek Markeloseweg/Aalpolsweg JULI 2 juli: MAC grasmaaimachinerace 8 juli: Triathlon Holten; Hemel - zicht-fietstocht. AUGUSTUS 13 augustus: MAC Holterbergrit 26 augustus: MAC Totaaldag SEPTEMBER 16 september: Erwincross 17 september: MAC Trekkersiep OKTOBER 1 oktober: MAC motocross NK solo's op Zuurbergcircuit 7/8 oktober: Nacht om Holten NOVEMBER 10 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 25 november: jubileumreceptie en feestavond MAC De Holterberg DECEMBER 26 december: MAC kerstpuzzel- „Op welke wijze, en in welke mate een aantal Joden een bijdrage leverde aan de wording van ons land kunt u lezen in onze studie en zien in de tentoonstelling. Zonder de bijdra gen van de honderden Joodse ondernemers, die in ons boek een plaats vonden, zou Nederland er anders uitzien. Vanuit deze optiek bezien is het een geluk te noemen, dat er in de 16e en 17e eeuw - door de regenten uit die tijd - niet al te veel aandacht is besteed aan degenen die toen ook al vonden dat Nederland vol, te vol was. Heden is morgen verleden; wie geen belangstelling toont voor de geschiedenis, is niet goed in staat de toekomst te vormen". Openingswoord van prof. dr Ene Fischer bij de tentoonstelling overhandi ging eerste exemplaar 'Venter. Fabnqueur. Fabrikant Joodse ondernemen en ondernemingen tn Nederland 1796-1940 Velen hebben na de debuut-cd 'Emergency On Planet Earth' uit '93 uitgezien naar de tweede cd van Jamiro quai. Z'n nieuwste cd maakt de hooggespannen ver wachtingen waar. De retro jazzfunk klinkt ook op The Return Of The Space Cowboy' als een rode draad door de songs. Samen met een vleugje latin is het aangenaam genieten met de elf nummers op de tweede cd, uitgebracht door Sony. Jamiroquai maakt makkelijk toe gankelijke muziek, die zowel geschikt is als luister-cd, als swing-cd als de volume knop wat hoger wordt gezet. Jamiroquai maakt makkelijk toegankelijke muziek. Foto: Sony PARADE DE KlYPER Itl JOMiE IlISKi üKAAMEM.IER BH.RI.NBl KI. (.1 I I I BUilHIHI VRUGGINK Stationsstraat 10, Holten, Tel 05483-61375 ALLF.S ONDER DE KURK Wij hopen dat 1995 u al het goeds brengt dat u zichzelf toewenst. Aan ons zal het beslist niet liggen! Wij brengen u zelfs het allerbeste voor 1995! Bekende dranken, wel te verstaan! Sla nu uw slag, opdat u tegen bijzonder aantrekkelijke prijzen het glas kunt beffen. Chateau Majorel 1992 Cötes de Frontonnais 95 Aanbiedingen gelden t/m 21-01 1995. Aangepaste bandenspanning, winterhanden, sneeuw kettingen, de accu. Uw auto vereist speciale zorg voor zo'n lange trip Dus eerst naar een VACO Specialist. Naar ons dus. Wij zijn erkend VACO specialist: verlenen VACO Specialisten-Garantie: hebben de VACO Erecode getekend, leveren volgens consumentenvoorwaarden en erkennen de VACO Geschillencommissie Spechthorstweg 2A 05470-7 34 00 ERKEND VACO-Garantie zwart-op-wit. I specialist bij een permanent- of structuur behandeling geldt t/m de maand februari GRATIS onder de zonnebank (snelbruiner met gezichtsbruiner) apsalon Elegant Creuiieve haarmode voor ..hem en haar" Burg. v.d. Borchslraal 12 0548.1-6 17 4! Kerkplein 8 05481-6 33 8- Schoonheidssalon Elegant Accountants Belastingadviseurs en houden a.s. vrijdag 13 januari 1995 Open Huis van 17.00 uur tot 21.00 uur in het ge heel nieuw ingerichte kantoorpand Gaardenstraat 30-32 te Holten. Belangstellenden zijn van harte welkom om onder het genot van een hapje en een drankje onze nieuwe werkplekken te komen bekijken. Adconed Huisman, W. Bouwhuis AA Robers Makelaardij, H. ter Harmsel

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9