Uitglijder schakers SV Holten: aandacht voor veiligheid Sport g| agenda Sport Sin Holten mm MAC De Holterberg jubileum in' 'knalt Richard Beldman wint crossloop Blauw Wit Hoekman en Marissink voorop in SV-cross Minder deelname aan veldrit WVH Goede start BCH 1 Gezelligheid troef op Het Espelo Toernooi Tafeltennistitel weer prooi voor Hulleman HOLTENS NIEUWSBLAD Bertus Rensen pleit voor museum Toernooi van TTV OKI A Blauw Wit tegen Vesos Uitslagen SV De Eendracht Noteboom in goede vorm DONDERDAG 12 JANUARI 1995 7 Afgelopen maandag was er bij de schakers op Meermanskamp vreugde over het erelidmaat schap van de SBO voor Dick van der Knaap, maar verdriet over de fikse uitglijder die het eerste team maakte tegen het onderaan staande HSC III. Daarna ging het er minder vrolijk aan toe toen het eerste schaakteam onbezorgd van het nog puntloze HSC III uit Hengelo dacht te kun nen winnen, maar wel erg bedro gen uitkwam. Dinant van Beek verloor al na vijftien zetten terwijl Dick van der Knaap, Ben van de Griendt en Gerrit Stevens remise overeen kwamen. Joep Middelink won dus de tussenstand was 2,5- 2,5. Aan de borden van Gerrit Luggenhorst en Ton van Oyen ontspon zich daarna een opwin dende strijd. Luggenhorst dacht zijn tijdvoordeel rustig uit te kun nen schuiven, maar deed vervol gens zijn nieuwe bijnaam 'Houdi- ni' alle eer aan. Wat al te optimis tisch stond hij al snel in verloren positie, maar een blunder van zijn tegenstander leverde alsnog de volle winst op. Holten leek op een beslissende voorsprong te komen, maar toen Ton van Oyen in ge wonnen positie begon te knoeien werd hij mat gezet en verspeelde Holten onnodig een belangrijk wedstrijdpunt. Of er nog een kam pioensreceptie komt, is nu zeer de vraag. Het tweede team verzachtte de pijn een beetje middels een 4,5-1,5 winst in de sleutelwedstrijd tegen mededegradatiekandidaat HZP uit Ommen. Holten nam al snel een beslissende voorsprong door winstpartijen van Hans van Oyen, Eric Mondeel en Henk van Beek plus een remise van Erik Bosman. Een nederlaag van Henk J ongman en een zege van Theo van Linden- berg brachten de eindstand op 4,5- 1,5. Snelschaak Een week eerder al werd het tradi tionele snelschaakkampioenschap van Holten afgewerkt. De toch wel verrassende kampioen werd Joep Middelink die uit negen par tijen maar liefst 8,5 punt behaalde. Alleen Dinant van Beek kon hem een half puntje ontfutselen. Twee de werd titelverdediger Ben van de Griendt en de derde plaats was voor Dick van der Knaap. Verras send was ook het optreden van jeugdspeler Bas van Beek die flink van leer trok tegen zijn beide ooms. Van Bertus van Beek won hij en tegen Dinant van Beek werd het remise. Het veiligheidsaspect krijgt dit jaar extra aandacht bij de SV Holten. „Want sport en veilig heid dragen bij tot het welzijn van mensen," aldus voorzitter van het algemeen bestuur Albert Boode. Boode vestigde er de aan dacht op tijdens de gezellige nieuwjaarsreceptie in de kantine van de Meermamskamp. Enerzijds veiligheid in de zin van vergroting van de verkeersveilig heid door herinrichting en herbe strating van de parkeerplaats met fietsenstalling, waardoor met name de fietsers beter beschermd zijn en tevens door nauw kontakt met de RONA-werkgroep Holten (Regionaal Overleg Noordelijke Aftakking, red.), die zich bekom mert om de gevolgen voor Holten als de Twentelijn, de noordelijke tak.van de Betuwelijn, wordt gere aliseerd. Een zaak waar de SV rechtstreeks mee geconfronteerd wordt, daar het sportcomplex vlak naast de spoorlijn ligt. Boode noemde anderzijds de soci ale veiligheid, die onder meer ver beterd moet worden door meer en betere verlichting in en rond de sportakkommodaties en door meer scholing van rood-zwarte kadermensen via bijvoorbeeld EHBO- en reanimatiecursussen. Hij was voorts van mening dat 1994 voor de SV een bevredigend jaar was: „Geen spectaculaire ont wikkelingen, maar wel de opstart en verdere uitbouw naar kwali teitsverbetering, zowel op afde lingsniveau als binnen het alge meen bestuur." In dat algemeen bestuur nam Herman ten Velde de kas over van penningmeester Di nant Dikkers en is Wim Klein Velderman ad interim secretaris in verband met de verhuizing van Roelf van der Wijk naar Drente. In de vacature moet nog worden voorzien. Boode vertelde voorts dat de SV de groei van het ledental van de laatste jaren vasthield en dat de akkom- modatie op Meermanskamp een groot aandachtspunt blijft. Zo is de onderhoudsploeg vrijwel klaar met de renovatie van de oude be stuurskamer. Met behulp van de witkwast en het aanbrengen van nieuwe stoffering is de kamer in een eigentijds jasje gestoken. Nu het copieerapparaat naar de aan grenzende ruimte is verdwenen, is er ook meer ruimte. De kamer wordt binnenkort voorzien van nieuw meubilair. Behalve stoelen komt er een grote, ovale vergader tafel in te staan. „Een geheel nieu we bestuurskamer, die representa tief is voor de vereniging," consta teerde Boode trots. Hij wees ook op plannen om de berging bij de ateletiekakkommodatie te vervan gen en uit te breiden met meer faciliteiten. Nodig om ook wed strijden te kunnen organiseren en om de veiligheid van met name jeugdige sporters te vergroten. De nieuwjaarsreceptie had een ge zellig en informeel karakter. Tus sendoor traden twee SV'ers voor het voetlicht. Allereerst bandparo- dist Erik Rensen, die zien tot schrik van enkelen tussen het pu bliek begaf en daar regelmatig ie mand uitpikte. Dat lot gold ook Gert van Eertjes (Gerrit J ansen), die tot hilariteit van de zaal door Rensen de keuken in werd gedra- Op zondag 15 januari houdt TTV OKIA weer het jaarlijkse gewicht- trektoernooi bij café-restaurant Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Vanaf 11.00 uur wordt er (bij vol doende deelname) getrokken in de klassen heren geriemd, heren on- geriemd, heren plaatselijk (onge- riemd) jeugd t/m 16 jaar, jeugd t/m 19 jaar en de dames. Het inschrijf geld bedraagt f 25,00 per team. Opgave is mogelijk tot vlak voor het begin van de wedstrijd. Euro- Service Meinders stelt een wissel beker beschikbaar. gen. Succes ook voor Teun Deijk (de Zwarte), bij menigeen ook be kend als Mans van Sangel. Passend gekleed hield hij als Gait Kraitlijn een prachtig verhaal, dat bol stond van dubbelzinnigheden en knappe woordspelingen. Rode draad was het woord lijn: zijlijn, doellijn, BLAUW WIT Vrijdag 13 januari: toernooi Blauw Wit 5,6 en 7 in de sporthal. SENIOREN: Blauw Wit-Vesos, 14.30 uur; Blauw Wit 4-Juliana 6, 14.30 uur; Blauw Wit 6-Voorwaarts 6, Blauw Wit 7- SWN 7, 12.30 uur. JUNIOREN: Blauw Wit Al-Nijverdal A1, 11.00 uur; Blauw Wit C1 toernooi in sporthal, 12.00 uur; Blauw Wit D1-SVZW D1, 10.00 uur; SVZW D2-Blauw Wit D2, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur); ZAALVOETBAL: donderdag 12 januari: Blauw Wit 1-LAP 1, 22.00 uur; vrijdag 13 januari: Enter 3-Blauw Wit 2, 21.00 uur (vertrek20.15uur); maandag 16januari: SVZW 2-Blauw Wit 3, 21.30 uur (vertrek 20.45 uur); PH 1-Blauw Wit 1, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); woensdag 18 janua ri: DSVD 4-Blauw Wit 2, 20.00 uur (ver trek 19.00 uur). SV HOLTEN SENIOREN: Holten 1-Heino 1,10.30 uur; Holten 2-Heino 2,10.30 uur; Holten 7-PH 10, 09.30 uur; Holten 8-Enter 6, 09.00 uur; Holten 9-Omhoog 8, 09.30 uur; Holten 13-Wierden 5, 10.45 uur. voerde de rijders via Beuseberg, Zuurberg, Lokerenk, Holterberg en Heihuizen terug naar de sport hal. Bij terugkeer toonden de deel nemers zich over het algemeen bijzonder tevreden over organisa tie en route, die in de categorie op ongeveer de helft zwaar kon worden geplaatst. De gerekend," liet woordvoerder Wielvereniging wil op deze plaats Met ruim 550 deelnemers regis treerde de Wielervereniging Hol ten zondag iets minder deelnemers aan de 45 kilometer lange Beemd en Bergtoer dan vorig jaar. „Toch viel het reuze mee. Gezien de weersvoorspellingen met regen en ijzel had ik op ongeveer de helft Henk Beldman weten. Diezelfde weersomstandigheden zorgden er overigens wel voor dat het meren deel van de fietsers afkomstig was uit de regio en dat de springbulten op het Zuurbergcircuit vanwege het gevaar voor uitglijden uit het parcours werden geschrapt. Vol gens Beldman viel het aantal val partijen mee. Wel was er de nodige nogmaals de SV Holten bedanken voor het feit dat zij bereid waren de Oliebollencross naar de middag te verplaatsen: „Voor ons was het moeilijk om met de starttijd te schuiven, daar de rit een landelijk karakter heeft," aldus Beldman, die ook de ruim twintig landeige naren bedankte die een stuk grond beschikbaar stelden voor de vel- materiaalpech, veroorzaakt door drit. Begin maart staat de Omloop de harde ondergrond. De veldrit yan Holten op het programma. Het eerste team van de Badmin tonclub Holten gaat in het nieuwe jaar door op de ingeslagen weg. De eerste wedstrijd van 1995 werd in sporthal 't Mossink met 6-2 ge wonnen van Icarus 1 uit Olden- zaal. Mark Roelofs won zijn single moeiteloos met 15-1 en 15-3. Mar tin Bakarbessy won de eerste game met 15-2, verloor vervolgens met 11-15, maar pakte zijn tegenstan der in de beslissende game weer de punten af, 15-2. Eerste dame Ber- linda Broekmate wist met 11-4 en 11-3 weer een winstpunt te pak ken. Alleen Ina Peters moest na drie games, 11-6,10-11 en 4-11 het onderspit delven. De beide dub bels werden vervolgens ook ge wonnen, evenals de eerste mix van Mark en Ina. De mix van Martin en Berlinda ging echter verloren: 6-2. Het derde team speelde in Kampen tegen Juventa 3 op een vloer die net zo glad was als de ijsbaan. Harry Peters speelde geweldig, maar moest het winstpunt na de derde game afstaan. Jos Dorres- teijn speelde ook de sterren van de hemel, won de eerste game nipt in de verlenging maar de tweede ruimschoots met 7-15. Eerste dame Yvonne Beuker won even eens de eerste game in de verlen ging en met 4-11 gaf zij haar tegen standster weinig kans meer in de tweede. Dini Broekmate kon niet echt in haar spel komen en verloor, zodat de tussenstand 2-2 was. De Holtenarcn werden toch zichtbaar gehinderd door de gladde vloer, waardoor zij zich niet helemaal in de strijd konden werpen. De beide dubbels werden verloren, de mix van Harry en Dini werd na drie games ook verloren en Jos en Yvonne verloren hun partij even eens. Gevolg: een 6-2 verlies voor BCH 3. achterlijn, maar ook sexlijn, lijn recht en levenslijn. „Op het rood en het zwart, want naar dat ene kluppie loopt één lijn, recht naar mijn hart. Dat ene kluppie is de club naar mijn zin. Bestrijden ze dat, dan ga ik er, lijnrecht tegen in!", zo besloot hij. JUNIOREN: Holten A1-Tukkers A1, 14.30 uur; Excelsior A2-Holten A2,11.00 uur (10.00 uur); Holten B1-DES B1,14.30 uur; Holten C1-GFC C1, 14.30 uur; Hol ten C2-Enter C2, 13.00 uur; Holten D1- Haarle D1,11.00 uur. BADMINTON: Maandag 16 januari: BCH 3-Genemuiden 2; woensdag 18 januari: BCH 1-Hanze 3. SPORTHAL Zondag: 09.00-12.00 uur: SV Holten voetbal; 12.00-13.00 uur: Witkampers; maandag: 16.00-18.30 uur: Hockeyclub Holten; 19.00-23.00 BCH; dinsdag 16.30- 22.30 uur: Mintonette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit; woensdag: 16.00-18.30 uur: Hockeyclub Holten; 19.00-22.30 uur: BCH; 22.30-23.30 uur: Wegstapel; don derdag: 16.00-22.00 uur: SV Holten handbal; 22.00-23.30 uur: SV Holten All Stars; vrijdag: 18.00-23.30 uur: Minto nette; zaterdag: 09.00-12.00: ZW Blauw Wit en SV Holten; 12.00-17.00 uur: Blauw Wit; 19.00-20.00 uur: Stam; 20.00-21.00 uur: Beuseberg. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Na het lossen van het kanonsschot onthulde sportwethouder Bets Rensen het MAC-jubileumlogo dat naast de ingang van 't Stuurhuus prijkt (Foto WV) Met het lossen van een kanon schot luidde Bertus Rensen zon dagmiddag het jubileumjaar van MAC De Holterberg in. De wet houder sportzaken onthulde te vens het jubileumembleem van de vereniging, dat pal naast de ingang van het clubgebouw aan de Beusebergerweg prijkt. In het MAC-beeldmerk is het getal 50 verwerkt. De eigenlijke verjaar dag is overigens 26 november. De jubileumreceptie en feestavond worden de dag tevoren gehou den. Het officiële tintje vond plaats tij dens de gezellige nieuwjaarsrecep tie in 't Stuurhuus. Om de goede relatie tussen gemeente en MAC de onderstrepen, bood wethouder Rensen Wansink een envelop met inhoud en een gemeentedas aan. Hij blikte ook terug op de wat minder positieve verhoudingen in de beginjaren tachtig, toen de en- duro voor nogal wat commotie zorgde. Ook wees Rensen op de veelvuldige aanwezigheid van MAC-medewerkers- en materiaal bij uiteenlopende evenementen in Holten. Niet als wethouder, maar op persoonlijke titel, wees hij ook op het belang van de komst van een onderkomen voor 'historische za ken': „Als je ziet hoeveel mooie, antieke spullen er zijn in Holten, maar allemaal op verschillende plekken, lijkt het mij een goede zaak die alle onder te brengen in één centraal museum. Bijvoor beeld een voormalige boerderij. Wellicht een streven voor het zes tigjarig bestaan!" Rensen noemde als voorbeeld niet alleen de bezit tingen van de Oudheidkamer Hoolt'n, maar wees ook op antie ke tractoren en motoren. Zelf is hij eigenaar van oude trekkers en is ook MAC-lid (betrokken bij de afdeling klassiekers). Vanzelfsprekend richtte MAC- voorzitter Jan Wansink in zijn toe spraak de kijker op het gouden jubileum. Het is de bedoeling dat gedurende het jubileumjaar iedere maand een MAC-evenement in het teken van de vijftigste verjaar dag staat. Wansink noemde onder meer de jubileum puzzelrit in mei, de jubileumrally naar Duitsland in juni en de MAC Totaaldag op 26 augustus: „Een soort open dag voor de Holtense bevolking, waarop de MAC zich in al haar facetten tonen zal." Hoewel het exacte programma nog niet geheel bekend is, is al wel zeker dat er op het trainingscircuit De Imhof en op het Zuurbergcircuit die dag het nodige te beleven valt. Belangrijk onderdeel van de festiviteiten is ook de International Dutch open - kampioensmotocross op de Zuur berg die 1 oktober op het pro gramma staat. Wansink liet weten dat het bestuur geschrokken is van de kosten die met de organisatie van de cross gemoeid zijn. Zater dag vergadert de MAC met de KNMV over de opzet van de wed strijd en de benodigde financiën. Een geheel nieuw onderdeel op de altijd volle MAC-kalender zijn de grasmaaimachinewedstrijden in juli. De organisatie berust bij de autocrosscommissie. Woordvoer der Harry van Coeverden: „Klei ne trekkertjes, zeg maar 'zit-gras- maaiers'." Naar zijn zeggen een tak van sport die met name in Engeland al jarenlang populair is en via het Loenens Autocross Team naar Nederland is gehaald. Vorig jaar werd voor het eerst een Nederlands kampioenschap ge houden. De MAC was erbij, keek ernaar en besloot na overleg een dergelijke wedstrijd in het pro gramma op te nemen. „Er wordt gestreden in drie klassen: stan daard, superstandaard en vrije klasse. Per klasse doen circa twin tig deelnemers mee," aldus Van Coeverden, die zich nog in stil zwijgen hult over de lokatie waar de wedstrijd zich afspeelt. Wel wilde hij kwijt dat verenigingen benaderd worden voor deelname aan een wedstrijd met handgras maaiers, die diezelfde dag gehou den wordt: „Dat maakt net extra leuk en lachwekkend!" Zaterdagavond 14 januari wordt voor de derde maal het tweejaar lijkse "HET' (Het Espelo Toer nooi) gehouden in sporthal 't Mossink. Een Splo's, sportief on deronsje, waarbij gezelligheid hoog in 't vaandel staat. Het wordt georganiseerd door Het Trefpunt en duurt van half acht tot ongeveer middernacht. In november 1990 deed een team van de Vijfhuizenweg mee aan een zaalvoetbaltoernooi in de Holten- se sporthal. Tijdens het jaarlijkse Sint Nicolaasbal in december wer den enkele spelers van de ploeg gevraagd of de Viefhuze zich soms ging afscheiden van Splo, nu ze als straat aan een evenement meede den in plaats als buurtschap Espe lo. Al stokend werd besloten om de sporthal voor een paar uur te huren, om er een bescheiden toer nooi te houden tussen Sploders onderling. Er van uitgaand dat er zich toch niet zo veel gegadigden zouden melden. Zaterdag 14 januari wordt echter voor de derde maal gestreden om de 'Anton Reilink Trofee'. Maar liefst 128 spelers, verdeeld over zeven dames- en tien herenploegen zullen uitmaken wie de meeste voetbalkwaliteiten bezit. Dat houdt in dat ongeveer één op de drie Sploders (van jong tot oud) aktief aan dit toernooi deelneemt. De titels worden verdedigd door de Viefhuze bij de dames en bij de heren door de ex-Sploders. Gezel ligheid staat bij dit toernooi boven prestatie, wat blijkt uit het feit dat er van de bijna 130 spelers slechts enkelen lid zijn van een voetbal vereniging. De ploegen moeten een kwartier voor aanvang van hun eerste wedstrijd aanwezig zijn. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit: 19.30 uur: Valeweg e.o. H.-Trekker Trek Team; 19.38 uur: Bij de Pas H.-Splodiek H.; 19 46 uur: Vlishook D.-Valeweg e.o. D.; 19.54 uur: Side Car Team-Helhuze H.; 20.02 uur. Vlishook H -ex-Sploders; 20.10 uur: Vijfhuizen-Bi) de Pas D.; 20.18 uur: Viefhuze Veuruut-Valeweg e.o.H.; 20.26 uur AC Splohoek-Bij de Pas H 20.34 uur: Australië-Splodiek D 20.42 uur: Trekker Trek Team-Side Car Team; 20.50 uur Splodiek H.-Vlishook H 20.58 uur: Vijfhuizen-Vlishook D 21.06 uur. Helhuze H.-Viefhuze Veuruut; 21.14 uur. ex-Sploders-AC Splohoek; 21.22 uur. Australië-Helhuze D.; 21.30 uur: Valeweg e.o H.-Side Car Team; 21 38 uur. Bij de Pas H -Vlishook H 21 46 uur Valeweg e.o D.-Bij de Pas D 21.54 uur: Trekker Trek Team-Helhuze H.; 22.02 uur: Splodiek H -ex-Sploders; 22.10 uur: Splodiek D.-Helhuze D 22.18 uur Side Car Team-Viefhuze Veuruut; 22.26 uur. Vlishook H.-AC Splohoek; 22 34 uur: Vlishook D-Bij de Pas D 22.42 uur: Helhuze H -Valeweg e.o.H 22.50 uur: ex-Sploders-Bij de Pas H.; 22.58 uur: Valeweg e.o D.-Vijfhuizen; 23.06 uur: Viefhuze Veuruut-Trekker Trek Team; 23 14 uur AC Splohoek-Splodiek H.; 23.22 uur: nr. 2 poule 3-nr. 2 poule 4; 23 30 uur: nr.2 poule 1-nr. 2 poule 2; 23.38 uur: nr 1 poule 3-nr. 1 poule 4; 23.49 uur: nr.1 poule 1-nr.1 poule 2. Afgelopen zaterdag werd in sporthal 't Mossink gestreden om het Holtens tafeltenniskampi oenschap. Daaraan kon worden meegedaan door zowel competi tiespelers als recreanten. De spe lers kwamen uit in de categorieën competitiespelers, recreanten en Richard Beldman is sinds zater dag definitief eigenaar van de Welink-bokaal. Voor de derde achtereenvolgende maal schreef hij de ruim zes kilometer lange crossloop van Blauw Wit op zijn naam. Ondanks het koude weer was de opkomst goed en kon de organisatie terugkijken op een geslaagd evenement. In de ochtend startten de goed opgekomen pupillen met hun par cours over 't Vletgoor. Hierin wa ren door de organisatoren Erik Aanstoot, Egbert Beldman, Man nes Scholman en Ab Aaftink enke le spelonderdelen opgenomen. De harde ondergrond maakte het lo pen extra moeilijk, maar toch zet ten de jongens prima tijden neer. Bij de F-pupiilen werd Marco van Dijk met 11.21 eerste. Tweede werd Gerko Potman met 12.13 en de derde plaats was voor Robbert Hulleman in 12.14. Bij de E-pupil- lcn was de eerste plaats voor Arjan Nijhuis in 9.45. De tweede plaats ging'naar Lars Kolkman en derde werd hier Bror van Zon. Bij de D-pupillen was Jurrian Paalman de snelste in 8.27. Gijs- brecht Beldman werd met 8.44 tweede en Jamo Harbers liep met 8.54 naar de derde plaats. Voor alle winnaars was er een leuke prijs in de vorm van een standaard uitgevoerd in de club kleuren van Blauw Wit. Voor de C-jeugd was er een soort survival uitgezet. De groep kwam dan ook bijna compleet aan de start, maar had voordien al het parcours verkend en met de orga nisatie de knelpunten doorgeno men. Jan Manenschijn was de snelste in een tijd van 9.08. Hij had in het parcours een halve minuut bonificatie behaald en was 48 se conden sneller dan nummer twee Gert-Jan Prins die met 9.56 net binnen de tien minuten bleef. Alexander ter Stal werd met 10.25 derde. De naam van de winnaar zal op de plank in het clubhuis wor den bijgeschreven, terwijl er na tuurlijk ook een standaard was. Om 14.00 uur gingen de senioren en de A-junioren van start. De groep lopers trok over het bevro ren parcours van de Beuseberg. De kou maakte het de lopers niet echt gemakkelijk. Het ruim 6 kilometer lange parcours gaf toch een opval lende strijd te zien. Herman van Eden uit het zevende elftal liep lange tijd vlak achter Richard Bel dman. Ook Leo Aanstoot liep voorin. Van de A-jeugd was Ger- ben Beldman koploper. Richard Beldman had echter duidelijk de meeste inhoud en liep nog ruim voor de finish van de achtervolgers weg. De groep brak volledig uit elkaar en alleen Leo Aanstoot kon Richard nog enigszins volgen. Met een tijd van 22.25 werd Richard Beldman dus definitief winnaar van de Welink-Bokaal. Leo Aan stoot werd met 22.47 een goede tweede en Gerben Beldman liet de tijd op 23.13 stoppen en behaalde hiermee de eerste plaats in zijn groep en werd derde in de gehele groep. Herman van Eden werd met 25.15 eerste in de categorie lagere elftallen en Jan-Willem Ma nenschijn werd met 25.55 eerste bij de niet spelende leden. Op sportpark Meermanskamp werd afgelopen zondag de 24ste editie van de oliebollencross ver lopen. Mede door het EK schaat sen op televisie en het feit dat elders nog een crossloop gehou den werd viel het deelnemersaan tal dit jaar enigszins tegen. Binnen de verschillende groepen werd ook dit jaar weer fel gestre den om de eerste plaatsen. Ook dit jaar werden de deelnemers inge deeld in groepen, afhankelijk van de leeftijd van de deelnemer en de afstand. Dit jaar verschenen de lopers onder namen als Oliebol len, Poffertjes, Appelflappen en Kreketten aan de start. Met iets meer dan honderd deelnemers konden ondanks de dreigende weersverslechtering, onder andere ijzel, alle wedstrijden normaal worden afgewerkt. De tijden op de lange afstanden vielen door de weersomstandigheden logischer wijze iets tegen. Op de tien kilometer wist Derk Hoekman zich de sterkste, hij zet te met 39.27 een keurige tijd neer. Zaterdag begint voor Blauw Wit al weer de competitie. Op de eerste speeldag haalt de ploeg van Bert Middelburg thuis in tegen Vesos. De ploeg is weer bijna compleet, al kennen sommige spelers nog wel een achterstand. In de eerste wed strijd van deze competitie was Blauw Wit duidelijk sterker dan Vesos, maar door meer trefzeker heid won de Hellendoomse ploeg met één doelpunt verschil. Als de toestand van het terrein het toelaat begint de wedstrijd om 14.30 uur en staat onder leiding van scheids rechter Barneveld. Hoewel het aantal deelnemers dit jaar minder was, was het enthousiasme er niet minder om. Op de foto de start van een groepje jeugd (Foto Ten Velde) Hij werd op de voet gevolgd door Leo Marissink en Henk J an Nijen- huis. Bij de dames werd dezelfde afstand gewonnen door Marjet Marissink, zij werd gevolgd door Yvonne Deterd. Jacob Pieffers wist evenals vorig jaar de eerste plaats binnen zijn groep te beha len. Sanne van der Spek, Bennie Mombarg en Hennie Mark voort vertoonden hetzelfde kunststukje door ook voor de tweede maal als eerste te finishen. jeugd. Daarnaast werden de krachten gemeten in het dubbel spel. De titel bij de competitiespelers ging uiteindelijk naar Fred Hulle man, die bij de recreanten werd een prooi voor Mark Wetering. Bij de jeugd ging de winst naar Robert van de Belt. Mark Wetering won behalve het kampioenschap van de recreanten ook nog het dubbel spel, samen met Ruben Jol. Het kampioenschap werd gespeeld volgens het zogenaamde meer kampsysteem. Dat was om ervoor te zorgen dat elke speler meerdere wedstrijden kon spelen. De opkomst, die vorig jaar nog flink tegenviel, was dit maal rede lijk. Buiten de competitiespelers van de TTV Holten hadden zich zo'n veertig recreanten aange meld. Onder hen was voor net eerst sinds jaren weer een dame. Zij kon echter niet meedoen in de strijd om de beker. De volledige uitslag van het kam pioenschap was: Competitiespelers: 1. Fred Hulle man; 2. Martin Kerkdijk; 3. Ron Hulleman. Recreanten: 1. Mark wetering; 2. Eric van Beek; 3. Ruben Jol. Jeugd: 1. Robert van de Belt; 2. Hans Torn; 3. Theo Hek. Dub belspel: 1. Mark Wetering/Ruben Jol; 2. Piet Zeelte/Nico Valk; 3. Bert Reilink/Ron Hulleman. na 21.39 min 3. Minie Louws 23.48 min. Heren v.a. 35 jaar: 1. B. Mombarg 16.36 min.; 2. H. Meesterberends 17.12 min.; 3. H. Jansen 17.42 min. Zes kilometer: Heren v.a. 15 jaar: 1 André Wansink 23.34 min.; 2 Marco Jansen 24.30 min.; 3. Jan Dijkink 25.07 min. Dames v.a. 15 jaar: 1. Hennie Markvoort 31.46 min.; 2. Jannie Wolters 31.47 min.; Ria Udink 35 10 min. Tien kilometer: Keren v.a. 15 jaar: 1 Derk Hoekman 39.27 min.; 2. Leo Marissink 39.46 min.; 3. Henk Jan Nijen- huis 43 32 min. Dames v.a. 15 jaar: 1. Marjet Marissink 49.05 min.; 2. Yvonne Deterd 53.19 min. De uitslagen: Twee kilometer: Jongens 7 t/m 9 jaar: 1. Gijs Marissink 7 16 min.; 2. Jochem Koopman 8.00 min.; 3. Luuk Marissink 8.24 min. Meisjes 7 t/m 9 jaar: 1. Jolanda Karsten 9.02 min.; 2. Karin Meilink 9.13 min.; 3! Margien Rensen 9.43 min. Jongens 10 t/m 12 jaar: 1Tom Marissink 6.40 min.; 2. Rudie Jansen 6.47 min.; 3. Freek Knapen 7.11 min. Meisjes 10 t/m 12 jaar: 1. Tamara Gjalte- ma 8.09 min.; 2. Marloes Eshuis 8.35 min.; 3. Nicole Lammertink 8.36 min. Vier kilometer: Jongens 13 t/m 14 jaar: 1 Jacob Pieffers 16 33 min 2. Dennis Kempers 18,21 min 3. Jeroen Muller 20.40 min. Meisjes 13 t/m 14 jaar: 1. Sanne v.d. Spek 19.30 min.; 2. Esmeral da Udink 21.17 min 3. Jetske Mark voort 22.46 min. Heren 15 t/m 35 jaar: 1 Wilco v.d. Noort 15.35 min.; 2. Ramon Eshuis 17 55 min 3. Martin Kampman 18.10 min Dames v.a. 15 jaar: 1 Christel Louws 21.16 min.; 2. Bernadet te Onge- In de onderlinge competitie van Schietvereniging De Eendracht waren er de volgende uitslagen. Geweer klasse A: 1. W. Paalman (166); 2. G. Schuppert (155); 3. G. Jansen (152); 4 D. Jansen (151); 5. G.J. van Aefst (137). Geweer klasse B: 1. B, Paal man (138), 2. J. Nijendijk (136); 3. J. Deijk (119). Geweer klasse C: 1A Paal man (165), 2. A Pekkeriet (146); 3. D. Tiekink (126), 4. F Hase (104). Pistool: 1 H. Nekkers (172); 2. H. Haverslag (167); 3 F Hoes (158), 4 A. Schuppert (139); 5. T. de Ruiter (135). Vuurbuks: 1. G. Jan sen (88). 2 A. Paalman (78); 3. D. Over- meen (75); 4 E Grootentraast (72); 5. H. Nekkers (71). Op de Sallandse Ruiterdagen in Mariënheem zette Marjan Note boom (11) uit Dijkerhoek haar zegereeks voort. Met haar pony Amigo won zij via een foutloze barrage de titel in de categorie A/B/C springen, klasse M/Z. Zo wel op het onderdeel klassiek, als op het onderdeel behendigheid/s nelheid werd ze tweede. In de barrage was ze twee seconden sneller dan haar tegenstander zo dat ze Sallands kampioene werd. Na de goede prestaties onlangs op het Indoor Wierden, opnieuw een topprestatie dus. Volgende week meer erover in het Holtens Nieuwsblad. Prijzen waren er ook voor Esther Lammers met Mark in de categorie D, klasse L klassiek parcours (zesde) en in het progres sief parcours (eerste). Chantal Sluiter behaalde een vierde prijs in het klassieke concours met Surpri ce categorie C, klasse L. Joanna Spakman ging naar Heeten en werd met Saskia eerste in de dres suur klasse L.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7