'Ieder schilderij is eerst een gevecht' Bibliotheekbus van de toekomst in Holten HesterS MO'D'E Nog volop uitverkoop! WELZIJN OUDEREN GOB zit verlegen om gastouders Aktie voor kinderen in Wit-Rusland Holtens Mannenkoor timmert aan de weg Belijning Dorperdijk Nu met zeer hoge VERGISKORTINGEN schuppert meubelen holten HOLTENS NIEUWSBLAD Expositie Fred Groenewoudt in dorpshuis Alle rokken 65.— Alle blouses 50.— Alle pantalons 60.- Pullovers 65.- Uit het politierapport kerkdiensten medische diensten van dag tot dag Onze inkoper heeft zich vergist! Sa lftn taf pis div- modellen aaiuiliaicis ★div. kleuren burgerlijke stand DONDERDAG 12 JANUARI 1995- „Ieder schilderij is de eerste drie avonden telkens weer een ge vecht. Soms een wanhopig zoe ken naar. En dan ineens gebeurt er wat, heb ik het te pakken." Fred Groenewoudt vertelt bewo gen over zijn werk. Een deel er van is deze maand te bewonderen in dorpshuis De Boschkamp. In de ontmoetingsruimte hangen ruim twintig pentekeningen en veertien olieverf schilderijen. Hoewel Groenewoudt zichzelf niet aanbeveelt voor tentoonstel lingen, heeft hij in het verleden wel vaker geëxposeerd. Zo deed hij onder meer mee aan exposities van de cursisten van Holtenaar Kees Bos en nam tevens ooit deel aan de kerstmarkt in de Deventer Lebuï- nuskerk. „Toch treed ik er maar weinig mee naar buiten," vertelt de oud-onderwijzer van de Dorps school, die later jarenlang wis- en natuurkunde gaf aan de Scholen gemeenschap Holten. „Voor deze 'solo-tentoonstelling' heb ik me echter laten overhalen, 't Is een beetje een bijzonder jaar. Binnen kort word ik 65 en met mijn vrouw vier ik ons veertigjarig huwelijks feest." 't Lijkt onwaarschijnlijk. Toch is de exacte instelling van Groene woudt hand in hand gegaan met groot creatief talent. Een talent, dat hij van jongs af aan bezat. Het zal niemand verbazen dat tekenen tot zijn favoriete vakken behoor de. „Of het nou met potlood, penseel, krijt of kwast was, ik heb het altijd met heel veel plezier gedaan," luidt spontaan het ant woord. Maar hoe gevarieerd ook de toegepaste technieken, Groene- woudts sterke voorkeur gaat al jarenlang uit naar pentekeningen en olieverf. Het begon echter alle maal met de in zwart-wit uitge voerde pentekeningen. De Holte- naar maakte er talloze: wenskaar ten, aankondigingen, affiches of tekeningen, zoals een fragment van de Wilhelmina-fontein op de Deventer Brink. Alle getuigen van een enorm geduld, toewijding en nauwkeurigheid. Groenewoudt daarover: „Ik ben ook een perfec tionist, wil alles netjes en natuur getrouw vastleggen. Dat priegelen ligt me goed." Zijn werk bewijst het: op bijna fotografische wijze Fred Groenewoudt: Jeder schilderij is eerst een gevecht." Foto WV) wordt ieder onderwerp weergege ven. Toen Fred Groenewoudt zo'n ze ven jaar geleden gebruik maakte van de DOP-regeling (Doorstro ming Onderwijs Personeel, red.) en er dus veel meer vrije tijd kwam, brak de 'olieverf-periode' aan. „Gezien de totaal andere techniek wilde ik per se begeleid worden," vertelt de Holtenaar. „Daarom ging ik op les bij Kees Bos. Dat bevalt me nog steeds uitstekend, vooral om de wijze waarop Bos dat doet. Hij dwingt niet, maar begeleidt, waardoor ie der zijn eigen stijl houdt." Ook in zijn olieverf schilderijen demon streert Groenewoudt een sterk fi guratieve stijl. Alles is herkenbaar, vaak tot in detail. De ruwe schets maakt hij op lokatie; thuis, in zijn atelier aan ae Houtweg wordt deze uitgewerkt. Daar kan hij urenlang doorbrengen ('J e raakt als het ware in een trance'). Opvallend is dat Groenewoudt door middel van kleurgebruik en soms ook het schilderen van 'laag op laag' op treffende wijze diepte en sfeer in zijn werken brengt. Een aspect, dat velen aanspreekt. Maandag 16 januari brengt de 'Bibliotheekbus van de toekomst' een bezoek aan Holten. Tussen 19.00 en 20.30 uur zijn belang- met een steeds wisselende kollektie met ruime parkeer gelegenheid naast onze zaak waar gezellig winkelen heel gewoon is Dorpsstraat 61. 7451 BS Holten. Tel. 05483-6 42 27 stellenden welkom. De bus staat geparkeerd bij de bibliotheek aan de Rörikstraat. In de bibliotheek van de toekomst staan nog altijd boeken op de plank, maar er zullen ook steeds meer apparaten te vinden zijn. Ge volg van de vloedgolf aan nieuwe ontwikkelingen en mogelijkheden die er in de afgelopen tien jaar zijn bijgekomen: video, muziek op cd, computer, kabel, cd-rom, on-line- en satellietverbindingen, fax, draagbare telefoon, cd-i, beeldte lefoon en steeds slimmere, digitale copieerapparaten. De apparaten die straks in de bibliotheek te vin den zijn, stellen de bezoeker in staat om naslagwerken en boeken op een schijfje of informatie die elders op de wereld is vastgelegd, over grote afstanden op het scherm op te roepen. Het bedienen van die apparaten wordt steeds eenvoudi ger. In de 'Bibliotheekbus van de toekomst' kan men spelenderwijs kennismaken met alles wat nu reeds mogelijk is. Er is iemand aanwezig voor uitleg. Aan boord onder meer de cd-i en de cd-rom. Een cd-schijfje be schikt over een enorme capaciteit. Het is niet alleen te gebruiken voor het vastleggen van muziek, ook voor beelden en tekst, los van elkaar en in combinatie. Zo wer- ANBO De eerste bijeenkomst in het nieu we jaar van de ANBO vindt plaats op donderdag 26 januari. Ze start om 14.30 uur en wordt gehouden in de ontmoetingsruimte van De Boschkamp. De middag wordt verzorgd door dhr. D. van Mau- rik. Hij zal met behulp van een aantal films vertellen over zijn vierweekse reis naar Vietnam. Vietnam had in de zestiger jaren de belangstelling van de hele wereld en werd in Holten bekend door de Vietnamese vluchtelingen. Na de hereniging van Noord- en Zuid- Vietnam was het land jaren voor de westerse wereld gesloten. Pas sinds enkele jaren zijn de grenzen weer voor westerlingen geopend. Mensen die slecht ter been zijn kunnen worden gehaald en weer worden thuis gebracht. Belt u dan even met tel. 61679. Pensioenen Als u binnenkort met pensioen gaat is het zinvol om eens op een rij te zetten bij welke organisaties u pensioenrechten heeft opge bouwd. Uw pensioen wordt na melijk niet vanzelfsprekend uitge keerd. Dat moet u zelf aanvragen en wel drie maanden voor u met pensioen gaat. Doet u het niet, of vergeet u een organisatie dan is het niet altijd zo dat uw rechten ge handhaafd blijven. Een punt dat veel hinder kan geven is het feit dat bedrijven, waarbij u misschien een bedrijfspensioen heeft opge bouwd, in de loop der jaren zijn gefuseerd, een andere naam heb ben gekregen, of in het ergste geval failliet zijn gegaan. Wanneer u vra gen heeft over oude pensioenfond sen of verzekeringsmaatschappij en waarbij u een pensioenverzeke ring had, dan kunt u daarover terecht bij de Verzekeringskamer. Deze instelling kan u informeren over oude pensioenfondsen en verzekeringsmaatschappijen die zijn gefuseerd, niet meer bestaan of onder een andere naam werken. Daar kan men u ook de adressen van die maatschappijen verstrek ken. Denkt u er ook aan dat u ieder jaar een jaaropgave krijgt van het pen sioen dat u het afgelopen jaar uit gekeerd werd? Dit heeft u nodig voor de belasting, maar ook voor het aanvragen van verschillende uitkeringen of het vaststellen van een eigen bijdrage. Die zijn soms inkomensafhankelijk. Zelfs als het maar enkele honderden guldens waren, dient u ze op te geven. Dit kan lastig zijn wanneer u niet meer weet waar u die enkele tientjes per maand van krijgt. Dat kan gebeu ren door fusies, overnames e.d. van bedrijven. Zo komt de uitke ring die u vroeger kreeg van de oude melkfabriek hier in Holten nu van de Avero in Leeuwarden! Weet u niet meer waar uw pensi oen vandaan komt, of wilt u na vraag doen over u pensioen, of een jaaropgave aanvragen, ook dan kunt u inlichtingen inwinnen bij de Verzekeringskamer, Postbus 9029, 7300 AM Apeldoorn, tele foon 055-550888. Het Gastouderbureau (GOB) van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk zit dringend verlegen om gastouders. Coördinatrice An neke Beekman laat weten dat het bureau overstelpt wordt met aan vragen voor opvang van vooral baby's, maar dat de kaartenbak op dit moment te weinig gastouders bevat. Veel aanvragen kunnen daardoor (nog) niet gehonoreerd worden. „Zo hebben we een aan vraag van een gezin met drie jonge kinderen (2, 4 en 6 jaar). De vraag- ouders zoeken flexibele, kordate en natuurlijk lieve gastouders," vertelt Anneke. Naar haar zeggen draait het GOB op volle toeren. Behalve aanvragen voor maart en april, wordt het GOB nu al bena derd met vragen voor oppas in het najaar. Het is duidelijk dat de bekendheid van deze voorziening in Holten toeneemt. Sinds begin vorig jaar krijgt het GOB subsidie van de gemeente voor het opvangen van dertig kin deren. Volgens Anneke worden er beduidend meer kinderen dan de verplichte dertig geplaatst. Gast ouders vangen kinderen van 0-12 jaar op in nun eigen huis. Daar voor wordt een vergoeding ont vangen van de ouders van het op- vangkind, de vraagouders. Het GOB bemiddelt en adviseert bij het regelen van de opvang en legt kontakt tussen vraag- en gastou ders. Ook tijdens de opvang blijft er kontakt. Het GOB houdt we kelijks spreekuur in De Bosc hkamp: dinsdag van 9.00-10.00 uur en donderdag van 13.00-14.00 uur, tel. 62755. Tafelvoetbal. Zaterdag 14 janua ri houdt de jeugdafdeling van Blauw Wit voor haar pupillenafde- ling een tafelvoetbalcompetitie. De organisatie is in handen van Maarten Brand en Ali Nijhuis. De wedstrijden vinden plaats in het jeugdhonk in het clubhuis op 't Vletgoor. Om 09.00 uur beginnen de E-pupillen met hun wedstrij den. De F-pupillen strijden vanaf 10.00 uur en indien het program ma (veldvoetbal) van de D-jeugd wordt afgelast is er voor hen vanaf 11.00 uur een tefelvoetbalcompe- titie. Alle finales worden op het grote tafelvoetbalspel in het club huis gespeeld. Op 2 januari vond op de Rijksweg A1 een eenzijdig verkeersonfeval plaats. Een bestuurder van een per sonenauto reed over de noordelijke rijbaan in de richting Deventer. Hij reed op de linker rijstrook. Een per sonenauto die op de rechter rij strook reed, ging op de linker rij strook rijden waardoor de eerste bestuurder moest afremmen. Door de hevige sneeuwval raakte deze bestuurder, die niet hard reed, in een slip en kwam in een aan de rechterzijde van de rijbaan gelegen sloot tot stilstand. Een en ander liep met een sisser af. Op 3 januari deed de concierge van de Scholengemeenschap aangifte van vernieling van een schoolruit. Deze is vernield door er vuurwerk tegen aan te leggen waardoor deze kapot sprong. Er waren op deze manier getracht meerdere ruiten te vernielen. De politie zou graag in contact willen komen met mensen die dit gezien hebben c.q. iets ge hoord hebben om zodoende de da ders in de kraag te vatten. In de nacht van 3 op 4 januari werd uit een vrachtauto, die op een par keerplaats langs de Rijksweg A1 te Holten geparkeerd stond, getracht goederen te stelen. De chauffeur lag in diepe rust ten tijde van het gebeurde. Men heeft het dekzeil van de auto losgesneden. Uit deze auto werd niets vermist. Wel werden in de zelfde nacht op dezelfde parkeer plaats dozen met o.a. kleding uit een vrachtauto weggenomen. Op 4 januari werd vanuit de fietsen stalling bij de NS station een brom fiets gestolen. Het betreft hier een zwarte Puch Maxi damesbromfiets. In de bromfiets zit de postcode 7475RV7. Ook hier geldt dat tips van harte welkom zijn. Op 5 januari verloor een bestuur der van een bromfiets op de Konin gin Wilhelminastraat de macht over het stuur toen hij een bocht moest nemen. Hij belandde in de aldaar aanwezige bosjes. Bij deze ongelukkige val brak hij zijn been en werd hij per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis te De venter. Op dezelfde dag reed een bestuur der van een bestelauto achteruit tegen een geparkeerde auto. Enige schade was het gevolg. Op 8 januari werd de surveillance auto naar een horecagelegenheid te Holten gestuurd alwaar een vechtpartij zou plaats vinden. As sistentie werd verleend door de politie Twente. Toen de patrouille arriveerde was de rust reeds weer gekeerd door bemiddeling van de Twentse collega's. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. S.M. Roozenboom. Nevendiensten. Op pasdienst: mevrouw Schuppert, Loui se Aangeenbrug. 19.00 uur, ds. G. Marchal, Hellendoorn. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: plaatselijk jeugdwerk. Diessenplas: woensdag 18 januari, 19.00 uur: H.Ch. Vogcly. Geref. kerk: 9.30 uur: ds. F. de Vries, Vroomshoop; 15.00 uur: ds. F.J.Th. Schipper, Goor. Collecte: Diaconie. Kindernevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aanstoot, groep 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater; groep 6 en 8 o.l.v. Rob Meijerink. Oppasdienst 0-3 jaar: Erna Hulsman, Lianne Meijerink-van der Zwaag; 4-6 jaar: Janneke Lubber- dink-Oldenhuis, Dineke Manen- schijn-Roelofs. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistievie ring. Oppasdienst: mevrouw Schup pert, Louise Aangeenbrug. Nieuw Heetcn: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communiedienst. Dijkerhoek: 10.00 uur, drs. J. Wie- gers. Collecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: plaatselijk jeugdwerk. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Hollen; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer, Erichem. Uitgangscollecte: Ned. Bijbelgenootschap. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). De werkstukken die Groene woudt deze maand exposeert in De Boschkamp zijn te koop: „Doorgaans verkoop ik op be scheiden schaal. Veelal aan mensen die ik ken en/of die bij mij thuis komen. Aan sommige creaties raak je echter dusdanig gehecht, dat je ze niet kwijt wil. Na zoveel uren wordt het iets van jezelf." Nu dus wel een verkoopexpositie, die nog voortduurt tot en met vrijdag 27 januari. Wie er een kijkje wil nemen kan terecht op woensdag, donderdag en vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur. Gesteund door de Stichting Europa Kinderhulp houdt de Holtense Inge van der Hulst (24) een aktie voor vier kindertehuizen in Wit- Rusland. In totaal verblijven daar 790 kinderen in de leeftijd van 6- 13 jaar. De woon- en leefomgeving is vergelijkbaar met onze jaren veertig en vijftig. De kinderen zien er bleek, mager en grauw uit en zijn slecht gekleed. Gebouwen en inventarissen zijn slecht, maar de regering weigert er geld in te steken. Om de aktie te benadrukken heeft Inge van supermarkteigenaar Jan Wansink toestemming gekregen een grote doos in de hal van Albert Heijn te plaatsen. Morgenochten (vrijdag 13 januari) is zij daar bovendien zelf aanwezig om het doel van de aktie aan wie dat maar wil toe te lichten. Inge laat weten dat er behoefte is aan tal van elementaire zaken, zoals toiletartikelen (tandpasta, tandenborstels, zeep, maandverband enzovoorts), maar ook aan dekens en lakens. Europa Kinderhulp zorgt voor kledinginzameling. Inge hoopt noe voor de zomer een eerste transport met hulpgoederen op de plaats van bestemming te krijgen, zo mogelijk met behulp van een plaatselijk transportbedrijf. Wie de Wit-Russische kinderen een warm hart toedraagt, maar overdag verhinderd is, kan ook 's avonds spullen afgeven. Inge woont aan de Verzetstraat 57 en is telefonisch bereikbaar op nummer 05483-64919. Haar verwachtingen van de aktie? „Ik hoop op veel respons, zodat ik binnenkort hulp moet inschakelen," aldus de Holtense, die daarbij voorzichtig denkt aan bijvoorbeeld de werkgroep Holten van Dorkas Hulp Internatio naal. den naast de muziek-cd, de cd- rom en cd-i geboren. Een cd-i- speler wordt op de televisie aange sloten, een ca-rom-speler op de computer. Met behulp van de cd-i geeft een speelfilm een perfect beeld en het geluid is bijna levens echt. Ook de informatie-over dracht wordt beter en leuker. Een cd-rom is een soort electronisch archief of encyclopedie. Op zo'n klein schijfje zijn honderdduizen den pagina's opgeslagen. Behalve tekstverwerkking en re kenkundige hoogstandjes kan een 'personal computer' nog veel meer. Kinderen vinden het prach tig, zijn er van jongs af aan ver trouwd mee en reageren spelen derwijs op de steeds ingewikkelder vragen die de pc hen stelt. De toekomstbus heeft een speciale kindercomputerhoek. Aan boord is ook beeldtelefoon. Via de beeldtelefoon kan men el kaar zien bij het praten. Er kan een foto of tekening worden getoond of produkten die verkocht moeten worden. Wie niet gezien wil wor den dekt de camera af. Ten slotte is er een leuke variant op de gewone fax. Er kan een tekening, gedicht, verhaal of collage mee naar de landelijke Kunstbende worden ge faxt. Daarmee kan een mooie prijs worden gewonnen. Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizcrsweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: L. Mees ten Oever, Noord- achtereschweg 8a, Markelo. Tel. 05476-2992. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencomoinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Cen trale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedei sende zaken. Thuiszorg-hulpmidde- lencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volg ens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Maatschappelijke Dienstverl. Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Geen repetitie dit keer voor de leden van het Holtens Mannen- kooor, maar een gezellige bijeen komst met de echtgenotes. Voor zitter Theo Teusink opende de avond met een korte terugblik op het voorbije jaar dat vrij rustig is verlopen met in april de korenzang en in december de Open Deur avond waar het koor zich van de beste zijde liet zien. Verder stond het jaar in het teken van het 20- jarig jubileum dat in 1996 gevierd wordt. Dit jaar wil Teusink een forse uitbreiding van het aantal leden bewerkstelligen, van 45 naar 55. Naast gedegen zangonderricht van dirigent Willem Jan van Asselt is er ook volop ruimte voor sociale contacten. De repetitieavonden zijn iedere dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur in de bovenzaal van Schuppert Mode (ingang Dorps straat). Daar wordt momenteel druk geoefend voor de culturele avond op 2 mei in De Kandelaar en het Najaarsconcert op 10 novem ber. Er wordt dan een programma gebracht waarin plaats is voor het geestelijke lied, maar ook voor heel wat vrolijke stukken. De bewoners van de Bathmense buurtschap Looërmark dringen aan op belijning van de Dorper- dijk. Dat liet D66 bij monde van Dick van der Torre begin deze week weten tijdens de vergadering van de raadscommissie gemeente werken. De democraat herinnerde aan een brief van de bewoners, die daarin onder meer te kennen gaven sterk gericht te zijn op Holten. In de brief aan het Holtense college van B en W wordt verzocht om belijning van de weg, waarmee een stuk veiligheid voor auto en fietser wordt gecreëerd. Het verzoek werd niet gehonoreerd: belijning werd snelneidsverhogend werd gezegd. Van der Torre wees ook op het onderzoek dat op dit mo ment gaande is naar de mogelijke aanleg van een fietspad langs de weg. Een verzoek van de gemeente Bathmen, dat in behandeling is bij een werkgroepje met daarin een vertegenwoordiger van het Recre atieschap Salland en de directeuren gemeentewerken Bathmen en Holten. Wethouder Eb van Schooten was weliswaar van mening dat de Dor perdijk een belangrijke verbin dingsweg is, maar zegde de belij ning niet onmiddellijk toe: „We zullen het doorspelen naar de commissie die dat dan tevens kan bekijken. De wethouder consta teerde overigens wel dat de Dor perdijk, evenals de Espelodijk- /Dijkerhoekseweg, bij mist ge vaarlijk is door het ontbreken van belijning. Van Schooten liet ten slotte weten dat een andere moge lijkheid is om strepen langs beide kanten aan te brengen. Vrijdag 13 januari: 17.00-21.00 uur, open huis Adconed Huisman en make laardij Robers in voormalige Rabo bank; 19.00-23.00 uur, zaaltoernooi Blauw Wit in 't Mossink; 20.00-22.00 uur, open huis sportstudio Yes in sou terrain Wonnink-pand. Zaterdag 14 januari: v.a. 9.00 uur, tafelvoetbalcompetitie jeugd Blauw Wit in jeugdhonk kantine 't Vletgoor; 10.00-15.00 uur, open huis sportstudio Yes in souterrain Wonnink-pand; 12.00-17.00 uur, zaaltoernooi Blauw Wit Cl in de sporthal; 19.30-24.00 uur, Het Espelo Toernooi in sporthal 't Mossink. Zondag 15 januari: 15.00 uur, OKIA- gewichttouwtrektoernooi in Het Bon te Paard. Maandag 16 januari: 20.00 uur, lite raire avond met Simon Vinkenoog voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp; 19.00-20.30 uur, bibliotheek bus van de toekomst bij bibliotheek aan de Rörikstraat. Vrijdag 20 januari: 20.00 uur, OCH met blijspel 'Nachtvlinders' in gebouw Irene Woensdag 25 januari: 19.30 uur, ge zellige avond Club van Oud-Strijders en Verzet in zaal Vosman. Donderdag 26 januari: 20.00 uur, jaarvergadering en creatieve avond CPB in De Kandelaar; jaarvergadering NBvP Holten in zaal Vosman. Zondag 29 januari: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Maandag 30 januari: jaarvergadering NBvP Espelo Stationsstraat 3 - 7451 BH Holten Telefoon 05483-6 12 23 Woensdag 8 februari: jaarverg sportcommissie op Meermanskamp Vrijdag 10 februari: 20.00 uur, con cert Holtens Gemengd Koor in De Kandelaar Maandag 13 februari: 20.00 uur, ver- keersquiz in zaal Vosman Woensdag 15 februari: 20.00 uur, le zing drs. De Haas over René Margritte voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp Vrijdag 18 februari: 20.00 uur, praise- /zang avond in De Kandelaar. Maandag 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo Donderdag 23 februari: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zaterdag 25 februari: Carnavalsop tocht; Kindercarnaval in zaal Vosman; Slingeroamd Zondag 26 februari: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad); Kielenbal in zaal Vosman. Maandag 27 februari: Seniorencarna val in zaal Vosman; Rosenmontag in eetcafé 't Klavier; MAC-jaarvergade ring in 't Stuurhuus. Dinsdag 28 februari: Frühschoppen ,en Biertappen in Bierlokai am Bahnnof (Stationskoffiehuis)Playbackshow Het Geding in Bierlokai am Bahnhof. Zaterdag 4 maart: MAC-voorjaarsrit (enduro) Zondag 5 maart: MAC-toertocht 'Rond net IJsselmeer' Zondag 12 maart: 14.00 uur, MAC- puzzelrit, start 't Stuurhuus. Woensdag 15 maart: 20.00 uur, bingo Nierstichting in zaal Vosman. Maandag 20 maart: afdelingdavond NBvP Espelo Woensdag 22 maart: 20.00 uur, lezing drs. Koomen voor Kunst en Cultuur over Kröller-Müuller-museum Donderdag 23 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Vrijdag 24 maart: 20.00 uur, voor jaarsconcert HMV in De Kandelaar Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Zaterdag 1 april: Uitwisselingscross Zuurbergcircuit Zondag 2 april: regio junioren motor cross Zuurbergcircuit. Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken) Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Zondag 17 april: MAC Erwincross Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Zaterdag 29 april: MAC-regelmatig- heidswedstrijd klassieke wegrace-mo toren Zaterdag 13 mei: 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht Zaterdag 20 mei: receptie 50-jarig be staan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Zaterdag 27 mei: Zaterdagavond mo tortoertocht Zondag 11 juni: Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Zaterdag 17 juni: Koningsschieten hoek Aalpolsweg/Markeloseweg; 19.00 uur, MAC-puzzelrit. Vrijdag 10 november: Najaarsconcert Holtens Mannenkoor Ondertrouwd: E. Hovingh (27) i A.J. den Heijer (25). Overleden: A.H.J. Groteboer (60); V.A. Boer-Luii (48).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3