\dconed Huisman blij met oude Rabo-oand Makelaardij Robers opent leuren in oude Rabo-pand mOMsa Diensten centrum HOLTENS NIEUWSBLAD Bestuursakkoord logelijk verdere uitbreiding in de toekomst DENSDAG 21 DECEMBER 1994- dit moment wordt nog i Bouwhuis niet alleen hard gewerkt aan de inrichting van het nieuwe kantoor. Volgens vestigingsleider een stuk ruimer en eigentijdser, maar ook veel heter bereikbaar Foto Ten Velde) er het bedrag wat met de aankoop van het voormalige bobank-gebouw gemoeid is, hult Wim Bouwhuis van Adco- d Huisman zich in stilzwijgen: „Afspraak is afspraak, maar ji vriendenprijsje was het zeker niet." Bouwhuis (55) is stigingsleider van de Adconed-kantoren in Holten, Epe en venter en is tevens lid van de Raad van Bestuur van de bobank. Evenals de Deventer vestiging wordt het kantoor in Iten ondergebracht in het vroegere bankgebouw aan de ardenstraat. Morgen gaan de kantoren over, vanaf dinsdag december gaan de deuren open. Samen met makelaarskan- >r Robers, vanaf maandag 9 januari in hetzelfde pand huisvest, houdt Adconed Huisman, accountants- en admini- atieconsulenten, vrijdag 13 januari tussen 17.00 en 21.00 uur ormeel open huis. larom verhuizen? Bouwhuis: |e zochten al enige tijd naar een ichikt onderkomen. Ten eerste iidt het verband met de doelstel- g van Walgemoed om efficinter [ken door kantoren te creren t ongeveer tien werknemers Iconed Huisman is sinds 1992 rtner van Walgemoed Accoun- jts en Adviseurs, red.). Daar- ist speelt de bereikbaarheid 1 vooral het Deventer kantoor i rol. Dat is gevestigd in een •enhuis aan de Plantsoenstraat, eilijk bereikbaar, zeker nu De lter zo verkeersonvriendelijk is rorden. Dat de vestiging daar gespecialiseerd is in de agrarische sector heeft er eveneens mee te maken. Circa 80% van die klanten zitten in het buitengebied, dat zich uitstrekt van Olst, Markelo, Hol ten tot zelfs in de Achterhoek. Daar die bedrijven vaak geen loon administratie voeren en ons dus niet maandelijks raadplegen, be zoeken ze ons slechts enkele malen per jaar. Sterker, vanuit Deventer gingen wij vaak op bezoek by hen." Toen de verkoop aan de firma Van Heddendorp niet doorging en ook een andere optie op het pand kwam te vervallen, kwam het in beeld voor Adconed Huisman. Gunstig gelegen, gemakkelijk be reikbaar en met ruime parkeerge legenheid. Van twee kantoren nu naar één dus in een gezamenlijke opppervlakte van bijna 480 vier kante meter. Het kantoorgedeelte bevindt zich achterin op de begane grond en herbergt straks negen man: vier uit Holten, vijf uit De venter. In de ontvangsthal, die te vens gebruikt wordt bezoekers aan makelaarskantoor Robers, komt een receptie. Daarachter een grote, algemene kantoorruimte, twee aparte kantoren voor medewer kers die ook cliënten ontvangen, drie spreekkamers, een ruime ver- gadérkamer, computerruimte, da garchief, kopieerruimte en waar vroeger de kluizen waren onderge bracht, is nu een brandvrij archief gecreëerd. Het vroegere kantoor van bankdirecteur Hans van Win gerden wordt straks in gebruik ge nomen door Wim Bouwhuis. Eigentijds Raymund van Delden (34), afge studeerd register-accountant en stafmedewerker van de onderne mingen in Holten en Epe, wijst op de enorme vooruitgang: „Kijk nu maar eens om je heen: slechts drie kantoorruimtes, die tevens dienst doen als spreekkamer. Deventer was wat dat betreft niet veel be ter." Als Adconed Huisman straks operationeel is op het nieuwe adres, zal het de bezoeker onge twijfeld opvallen dat het bedrijf tevens een wat eigentijdser uit straling heeft gekregen. „Op enke le kasten na gaat er bijna niets van de huidige inventaris mee. Alles wordt nieuw, zelfs de computers. Tijdelijk wordt gewerkt met de be staande apparatuur, maar over en kele maanden starten we met een compleet nieuw netwerk." Evenals van makelaardij Robers prijkt straks op de gevel aan de voorzijde van het pand een duidelijke licht bak van Adconed. Een flinke investering al met al. Gelukkig is er het financiële steun tje in de rug van het hoofdkantoor in Hoorn. Daarnaast benadrukken Bouwhuis en Van Delden dat de nieuwe kantoorruimte 'goed te be kostigen is' en wijzen daarvoor op het wegvallen van de huur in De venter met zaken als schoonmaak, copieerkosten en dergelijke. Dat gaat nu uit één pot. Van Delden verzekert ons ook dat de tarieven door de huisvestingsperikelen ab soluut niet verhoogd worden. De activiteiten van Adconed Huis man zijn tweëerlei: vanuit de De venter vestiging is er dus de speci fieke bemoeienis voor agrarsiche zaken. Van Delden: „Daarbij gaat het veelal om het maken van de jaarrekening van het bedrijf, ge koppeld aan de aangifte inkoms tenbelasting en eventueel vermo gensbelasting. De laatste tijd is er ook veel aandacht voor de mest- en mineralenboekhouding. Daar naast adviseren we over hypothe ken en bedrijfsopvolging/overna me. Dat komt steeds meer voor. Je ziet ook dat het aantal klanten afneemt, maar dat degene die over blijven groter en waardevoller zijn." Het Holtense kantoor is sterk gericht op het midden- en kleinbedrijf en verzorgt bovendien op grote schaal belastingaangiften voor particulieren. Het kantoor wordt volgens Bouwhuis 'intensief bezocht'. Sinds Adconed verbon den is met Walgemoed is er sprake van een brede, specifieke dienst verlening. In 1965 begon Wim Bouwhuis als eenmanszaak in zijn woning aan de Molenbelterweg. Sinds 1976 was de onderneming gevestigd op de benedenverdie ping bij makelaardij Vincent. Gemeentebelang is tevreden over de uitvoering van het bestuursak koord (tussen GB, WD en D66). In de laatste Nieuwsbrief wordt gewe zen op de Algemeen Beleids Voor bereidingscommissie voor de frak- tievoorzitters, waardoor ook de partijen die niet in het college ver tegenwoordigd zijn, vroegtijdig bij de beleidsvoorbereiding worden betrokken. Voorts worden belang rijke zaken opgesomd als het op starten van de discussie/voorlich ting betreffende de riolering bui tengebied en de kerntaken, het feit dat niet-raadsleden voor kleine partijen in de raadscommissie zit ting hebben, op de uitbreiding van industrie op Vletgaarsmaten in plaats van Flierdijk, op het Telgen plan dat voorlopig uit beeld is voor uitbreiding woningbouw, dat de Maïsweg-reserveringen voor ande re doeleinden zijn gebruikt, dat de Bosschool blijft en er gezocht wordt naar realistische mogelijk heden voor huisvesting en ten slot te op de vernieuwing van het ge meentelijk computersysteem dat de invoering van de produktbegro- ting mogelijk maakt. In maar laar n o I o H a n inn i b r41 nint J 11 Met de aankoop van het voormali ge bankgebouw aan de Gaarden- straat is accountantskantoor Ad coned Huisman naast een nieuw, eigen onderkomen, tevens voorne mens het pand te bestemmen voor andere dienstverlenende branches in onroerend goed zaken, zoals ad vocatuur en notariaat. Eén van die andere dienstverlenende onderne mingen is in elk geval makelaardij Robers met totaal vier medewer kers. Op dit moment is boven nog voldoende ruimte beschikbaar. In totaal betreft dat iets minder dan 300 vierkante meter, waarin onder meer een complete keuken. De ruimte kan desgewenst worden on derverdeeld. Hoewel er overleg is geweest met de advocaten Daniels en Nijkamp, die nu eenmaal per week spreekuur houden in het oude gemeentehuis aan de Dorps straat, is die optie van de baan. De advocvaten gaan Holten zeifis ver laten, nu ze onder het arrondisse ment Zwolle vallen. Eenzelfde on derhoud was er met notaris mr. G.H.B. Heupink in Markelo, die ook eenmaal per week zitting houdt in het oude gemeentehuis. Desgevraagd liet hij weten wel ge ïnteresseerd te zijn geweest. In ver band met een op handen zijnde wijziging van de notariswet, waar in onder meer de vestigingseisen worden aangepast, wil hij echter wachten. En dat kan nog wel gerui me tijd in beslag nemen. Wat be treft de completering van het dien stencentrum zit er op dit moment dus nog niet echt schot in de zaak. De leegstaande ruimten op de bo venverdieping worden nog steeds te huur aangeboden via makelaar dij Robers. in paar jaar geleden zou ik dit niet hebben gezegd, maar nu lit het best lekker aan dat ik een stapje terug kan doen." keiaar Jan Robers laat al het geregel rond de verhuizing van makelaardij van de Pastoriestraat naar het voormalige >o-gebouw aan de Gaardenstraat moeiteloos over aan elijk partner Herman ter Harmsel. De verhuizing heeft een ital redenen: ruimtegebrek in het huidige pand, de betere eikbaarheid met name door de aanzienlijke parkeergele- Iheid, het feit dat Jan Robers (volgend jaar 60) het wat tiger aan wil doen en dat de makelaardij in de toekomst 'licht wil uitbreiden. Het huidige kantoor annex woonhuis is kocht aan het psychologenechtpaar B. de Ruyter de Wildt H. van Santen, nu nog wonend en werkend aan de Kolweg. )ers zelf verhuist naar de Holterbergweg. |in januari verhuist makelaardij Robers naar het nieuwe erkomen. Vanaf maandag 9 januari zijn de cliënten er van te welkom. Vrijdag 13 januari volgt er open huis tussen )0 en 21.00 uur. Het open huis gaat in samenwerking met ïnaar van het gebouw, accountantskantoor Adconed Huis- n, dat binnenkort eveneens de deuren opent in het voorma bankgebouw. Daarover volgende week meer. lenlijk zijn we al twee jaar aan jzoeken naar andere ruimte," pit Jan Robers, onlangs abu- plijk Hennie genoemd in deze |t. „We hadden allereerst meer jte nodig en bovendien wilde i van de situatie 'kantoor aan Echt vrij ben je dan eigenlijk t." Robers en Herman ter Insel, die sinds september 1993 maatschap vormt met de Hol le makelaar, lieten ook hun richting centrum glijden. Ter Insel: „Dat stuitte evenwel op hoeilijheid dat je niet exact (wat er daar gebeuren gaat. Je t zodanig zitten, datje gemak je bereikbaar bent met boven- i een ruime parkeergelegen- hebt. Juist dat laatste is erg |lijk." Geen centrum dus en Ihet zo moest zfin, klopte korte later Adconed Huisman aan met de vraag om de nog niet ver huurde ruimten in het pas aange kochte pand aan de Gaarden straat in de verhuur te nemen. „Zo kregen we de akkommodatie op een presenteerblaadje aangebo den," lacht Jan Rot -s. „Want het is duidelijk dat wij zelf direct bij zonder geïnteresseerd waren." De huurovereenkomst tussen de twee ondernemingen, die al veel langer zakelijke kontakten onderhouden, was zo gepiept. Makelaardij Ro bers breidt daarmee uit van de huidige 80 naar 120 vierkante me ter. Nu één wachtruimte en één spreekkamer, straks met een grote werkruimte, twee spreekkamers, een ontvangsthal met zitjes, brandvrij archiefruimte en een keukentje. „Met twee man moetje ook twee spreekkamers hebben. Je kunt dan ten minste rustig met clinten apart gaan zitten," aldus Robers, die aangeeft dat zestig procent van zijn aktiviteiten de huizenmarkt (ook bedrijven en dergelijke) betreffen, de overige veertig agrarsich. Naar zijn zeggen strekt het werkterrein zich uit van Holten tot aan de Duitse grens. Uitbreiding Het nieuwe kantoor van makelaar dij Robers bevindt zich straks aan de voorkant van het voormalige Rabo-gebouw. Onder de lichtbak van de makelaardij komt een grote vitrine met daarin de woningen die de makelaardij in de verkoop heeft. Het gebouw heeft inmiddels intern een flinke verandering on dergaan. Bij binnenkomst door de gehandhaafde tochtsluis komt de bezoeker in een ruime ontvangs thal, waarin een vijverpartij is aan gelegd en ook de bekende fotopre sentatie van woningen wordt on dergebracht. Vanuit de hal kan men zich enerzijds tot de make laardij, anderzijds tot Adconed Huisman wenden. De huidige in ventaris van het kantoor verhuist mee naar de Gaardenstraat. „Het ziet er best nog goed uit, dus waar om dan vernieuwen? Wel moet er meubilair komen voor de tweede spreekkamer en zijn er ook wat extra archiefkasten nodig," vertelt Ter Harmsel, die hoopt de diensten in de toekomst te kunnen uitbrei den met hypotheken en assuran tiën. De in Rijssen woonachtige taxateur en bouwkundige hoopt de 'huizenaktiviteiten' binnenkort al uit te breiden naar Enter en Rijssen. In Enter heeft makelaar dij Robers nu al een vitrine met te koop aangeboden woningen in de ABN-Amrobank. Ter Harmsel: Maandag 9 januari opent makelaarskantoor Robers de deuren in het nieuwe onderkomen in de voormalige üaoobank. Jan Robers rechtsen Herman ter Harmsel, die sinds enige tijd een maatschap vormen. Foto Ten Velde) ling in het vak dat immer zijn inte resse had: makelaar. Makelaars kantoor Robers was op diverse adressen in Holten gevestigd: op Erve Zandvoort, de Holterberg en in de naast het huidige pand gele gen woning. De voormalige prak tijk van dokter Sijtsema werd be trokken in '86. Sinds vorig jaar september vormt J an Robers met Herman ter Harm sel (49) een maatschap. Ter Harm sel, van oorsprong Entemaar en wonend in Rijssen, heeft een dui delijke binding met Holten: „De mensen liggen me goed. Misschien komt dat doordat mijn moeder Holtense is." Ter Harmsel, jaren lang aktief als taxateur en bouw kundig adviseur bij de Heidemij, kent Robers al bijna 20 jaar. „Zodra we meer woningen in Rijs sen hebben, dan streef ik ernaar om ook daar ruimte te huren voor een presentatie, net als in Holten misschien in het postkantoor." Bijna negen jaar was makelaardij Robers gevestigd aan de Pastorie- straat, in de voormalige praktijk van dokter Jaap Sijtsema. Op die zelfde plek woonde en praktizeer- de destijds ook wijlen dokter Na gelhout en nog langer geleden stond er de pastorie. Het verklaart de naam Pastoriestraat. Jan Robers, geboren in Enschede maar na een kleine dertig jaar Hol ten voor velen een echte Holte- naar, streek in '67 in Holten neer. Ooit begonnen als agrariër in het bedrijf van zijn vader, besloot hij vanwege rugklachten tot omscho- Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw schuur bij Vianenweg 131 Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders, postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvra gen om bouwvergunning zijn ingediend voor. - uitbreiding tanklokaal Manenschijnsweg 25. De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling ge meentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. Gemeentelijke snoeiwerkzaamheden voorjaar 1995 In de komende periode zullen van gemeentewege op diverse plaatsen snoeiwerkzaamheden worden verricht. Deze werkzaamheden bestaan uit het afzetten c.q. snoeien van de navolgende plantsoenstroken: - naast Nagelhoutstraat 2; - langs Klomsteeg ter hoogte van Houtweg 12; - naast Kenemansstraat 40; - in park „Vletgoor" (diverse); - nabij pompgemaal ter hoogte van Canadastraat 89; - achter Canadastraat 66 t/m 72; - naast Verzetstraat 19; - naast Aaltinksweg 12; - naast Köllingserf 21 - naast Köllingserf 59; - nabij sporthal; - voor Mossinkserf 36-38; - voor Mossinkserf 14-20; - voor/naast Keizersweg 44; - voor Bessinkpasstraat 23-25; - naast Tuinstraat 13; - naast/achter gymnastiekzaal Lageweg; - voor Hoffesstraat 42-44; - langs Lageweg ter hoogte van Boerrichterstraat; - naast lageweg 13; - naast Schoutenstraat 46; - langs Schuttersweg; - naast Schoutenstraat 1 en 23. Tevens zullen de volgende bomen in verband met dunning worden ge kapt: - 1 esdoorn 1 eik nabij boerderij Soweco; - 1 vogeikers nabij Nagelhoutstraat 23; - 1 haagbeuk 1 eik nabij Kenemanstraat 2 en 6; - 1 esdoorn 1 eik naast Kenemansstraat 40; - 1 es voor Vrijheidslaan 12; - 1 iep naast Churchillstraat 89; - 1 berk 1 esdoorn naast Canadastraat 66; - 1 es voor Canadastraat 12; - 1 malus voor Gaardenstraat 47; - 4 carpinus naast/voor Schepenenstraat 1 - 3 carpinus voor Schoutenstraat 36-46. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met gemeentewerken, tel. 6 19 72. Wijziging inzameling huisafval in verband met 2e kerstdag De mini-containers worden op dinsdag 27 december geledigd. De mini- containers moeten 's ochtends om half acht aan de weg staan, omdat de inzamelroute voor deze dag gewijzigd is. Wet Milieubeheer Melding artikel 8.41 WMB. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het op de inrich ting van toepassing worden van een Algemene Maatregel van Bestuur door 1. A.C. Wegrestaurants en Hotels B.V., Merwedeweg 4, Breukelen tot het uitbreiden en wijzigen van een horecabedrijf door uitbreiding van het wegrestaurant Holten met een hotel aan de Langstraat 22 te Holten. Eisen Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit horecabedrijven Milieubeheer. Ter inzage De melding ligt vanaf heden gedurende 5 weken (tot 26 januari 1995) ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (8.30- 12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter gemeentesecretarie. Holten, 22 december 1994. Verkoop (aflevering) en gebruik (afsteken) van vuurwerk tijdens de jaarwisseling Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat voor de verkoop en het afsteken van vuurwerk tijdens de jaarwisseling de vol gende uniforme regels van toepassing zijn. Regels voor verkopers - een verkooptermijn van drie dagen voor de jaarwisseling. Het Vuur- werkbesluit houdt in een algeheel verbod tot het afleveren van vuur werk, tenzij verkoop geschiedt op 29, 30 en 31 december. Voor 1994 geldt derhalve een drie dagen verkoop (aflevering); - een verbod om per levering een hoeveelheid vuurwerk met een ge wicht van meer dan 2 kg aan een particuliere gebruiker af te leveren; - een verbod om vuurwerk af te leveren aan personen die jonger zijn dan 16 jaar; - opslag van vuurwerk moet geschieden overeenkomstig de alge mene regels in het Besluit Opslag Vuurwerk Milieubeheer. Maximale hoeveelheid 1000 kg. Regels voor consumenten - het verbod vuurwerk af te steken op een ander tijdstip dan tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur; - het verbod om vuurwerk voorhanden te hebben op een voor het publiek toegankelijke plaats. Hiervan is het voorhanden hebben van vuurwerk ten behoeve van de activiteiten die direct samenhangen met het vuurwerkgebruik bij de viering van de jaarwisseling uitgezonderd. Toezicht De controle op de naleving van de bepalingen geschiedt door de politie. Kennisgeving Kringcommissie Destructiekring Holten Opheffing Voorcentralisatiedienst per 1 januari 1995 Per 1 januari 1995 wordt de „Voorcentralisatiedienst Kring Holten" opge heven. Dit samenwerkingsverband van de gemeenten Den Ham, Hellen- doorn, Holten, Markelo, Rijssen en Wierden voor het inzamelen van destructiemateriaal, draagt deze taak over aan het bedrijf NTF (BV Ne derlandse Thermo-chemische Fabrieken), te Bergum. Destructiemateriaal moet vanaf 1 januari a.s. op de volgende wijze aan gemeld en aangeboden worden. 1. Melden via het voice response systeem (VRS). Het kadavermeldnummer is 05116-30 20: Automatisch melden met behulp van UBN-code onder opgave van: bedrijfsnummer, diersoort, aantal kadavers of kilogrammen en laadplaats. Het automatisch meldsysteem is 7 dagen per week en 24 uur per dag bereikbaar. Melden zonder UBN-code. Kadavers kunnen op werkdagen (maandag t/m vrijdag) worden gemeld van 8.00-12^00 uur en van 13.00-16.00 uur. 2. Tijdstip van ophalen Grote landbouwhuisdieren. Meldingen van kadavers die op werk dagen (maandag t/m vrijdag) voor 5.00 uur binnenkomen wor den in principe dezelfde werkdag in de ophaalroutes opgeno men. Meldingen na 5.00 uur worden de eerstvolgende werkdag opgehaald. Kleine landbouwhuisdieren. Na melding worden de kadavers op de eerste vaste, afgesproken ophaaldag opgehaald. Lammeren worden van 1 januari tot 1 mei als kleine landbouwhuisdieren beschouwd en op een vaste dag (aanbieding in een vat) opge haald. Buiten deze periode worden de lammeren volgens het patroon van grote kadavers gehaald. 3. Wijze van bewaren en plaats op te halen kadavers Kadavers dienen op een dusdanige wijze te worden afgedekt, dat deze aan het oog van eventuele passanten worden onttrokken en niet vrij toegankelijk zijn voor vogels, honden en ongedierte. De afdekking dient voor de chauffeur van de destructorwagen gemakkelijk verwijderbaar te zijn. De dp te halen kadavers dienen naakt te worden aangeboden, zonder verpakkingen, vrij van touwen, kettingen en dergelijke. Kleine landbouwhuisdieren moeten in een vat worden aangebo den, dat past in de laadinrichting van de wagens. De kadavers (inclusief de kadavers in vaten) dienen te worden aangeboden, laadbaar vanaf de verharde openbare weg, bin nen het vrije bereik van de laadkraan van de destructorwagen. Dit betekent ook: buiten de koelingsruimte of koelkast, vrij van elektriciteitskabel, niet te dicht bij hekken en/of andere moge lijke obstakels. Aan het ophalen vanaf de openbare weg zijn geen kosten ver bonden. Naast het ophalen vanaf de openbare weg biedt de NTF de indivi duele veehouder de mogelijkheid om een contract af te sluiten en desgewenst, tegen betaling, het materiaal vanaf het erf op te halen. De NTF zal de geregistreerde veehouders hierover op zeer korte termijn schriftelijk benaderen. De veehouders kunnen nader informatie krijgen op het informatienum mer: 05116-34 45, op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur. Een handlei ding voor het automatisch melden met UBN-code kan ook op dit num mer worden aangevraagd. Holten, 20 december 1994.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5