Positieve bijdrage aan groeiend zelfvertrouwen' Socuwe houdt weer creatieve kerstmiddag 'rimeur kerstmarkt lolten een succes f, li een kontrakt NTF HOLTENS NIEUWSBLAD ursus 'Verenigingsmanagement voor vrouwen' 5 Controles zomerhuisjes Kalfstermansweide Bejaardensoos Carols 3NDERDAG 15 DECEMBER 1994- 5 ig, leerzaam en een duidelijk lieve bijdrage aan het groei- lelfvertrouwen. Enkele kwa- ities die vorige week 'over de vlogen' aan het slot van de ite bijeenkomst van de cursus snigingsmanagement voor wen' van de Sportraad Over- wekelijkse bijeenkomsten in ilubgebouw op sportpark De manskamp voor vrouwen uit ;n en omgeving die er over en om een bestuursfunctie te vervullen in een sportvereni- of die al in een dergelijk be- zitten, zoals Dinie Arfman. i voorzitter van de afdeling lek van de SV Holten. Aan de n werd deelgenomen door der- rrouwen, van wie maar liefst 3 uit Holten. Allen zagen hun inningen beloond met een cer- at. Gezien het succes van 'basiscursus', wordt komend gestart met een vervolgcur- lan de hand van een vragen- ilier die de cursisten inmid- ïebben ingevuld, wordt beke- ip welk van de onderwerpen iu aan bod kwamen, nader t ingegaan. buitengewoon enthousiaste i vrouwen," vertelt docente h Meiling. Zij is verbonden Ie Stichting Spel en Sport in en werd benaderd door de raad om de lessen te verzor- „De eerste avond had een jje van 'de kat uit de boom maar dat veranderde snel. Duwen namen aktief deel, dat t echt wel eens anders meege- Ook Dinie Pasman van de Wielervereniging Holten nam deel aan de cursus. Evenals haar medecursisten ontving zij uit handen van sport- commissievoorzitter Jan Schuchard een certficaat Foto Ten Velde) maakt." Meiling benadrukte het voordeel van de puur vrouwelijke samenstelling van de groep, die zij met dertien deelneemster net groot genoeg achtte: „Vrouwen ui ten zich nou eenmaal gemakkelij ker in een puur vrouwelijk gezel schap." Wat dat betreft kon zij te vreden zijn: aan het eind van de cursus lieten alle deelneemsters weten dat de lessen een positieve bijdrage hadden geleverd aan het groeiend zelfvertrouwen om in een (toekomstige) bestuursfunctie tus sen mannen te functioneren en de aanpak binnen de eigen organisa tie zeker ten goede komt. „Ik heb er echt veel aan gehad. Wat dat betreft is het ook fijn dat het cur susboek eigendom blijft. Ik zal er best nog regelmatig in kijken!" Aanleiding tot de cursus, die dit jaar ook gegeven is in Hengelo en Enschede, is het vorig jaar gehou den onderzoek naar de plaats van de vrouw in de Overijsselse sport wereld. Het bleek dat slechts een derde van alle sporters van 18 jaar en ouder vrouw is. Ook het bestu ren van een sportvereniging is doorgaans een mannenaangele- genheid. Het initiatief tot de ka dervormingscursus voor vrouwen kwam van de damescommissie van de Nederlandse Touwtrek- bond, die de vraag neerlegde bij de Sportraad. Na een inventarisatie over mogelijkheden en cursusloka- tie rolde Holten uit de bus. Gemak kelijk bereikbaar en gunstig gele gen in centraal Overijssel. Cursus leidster Tineke Jansen van de Sportraad wendde zich daarop tot de gemeente en kwam terecht bij secretaris Hans Wissink van de ge meentelijke sportcommissie. Wis sink bekommerde zich spontaan om het benodigde wervingsmateri aal dat naar alle plaatselijke sport verenigingen en ook naar de 'colle ga's' in de regio werd ge stuurd. Toen puntje bij paaltje kwam haakten de touwtreksters af. Daarentegen was de respons uit Holten groot: negen vrouwen, on der wie zes van de SV Holten (drie atletiek en drie handbal). De groep werd gecompleteerd door enkele vrouwen uit Nieuw Heeten en één van een bridgeclub uit Nij verdal. De grote deelname uit Holten noemde sportcommissievoorzitter J an Schuchard, die de laatste les te gast was om het één en ander over de lokale sportstructuur te vertel len, zeer positief. De onderwerpen die in de overige bijeenkomsten aan bod kwamen waren 'de sport vereniging) in de huidige maat schappij, de organisatie van de sport(vereniging), het maken van een beleidsplan, communiceren en vergaderen. Het lesgeld bedroeg 70 gulden (inclusief cursusboek). De cursisten uit Holten, allen lid van een sportvereniging, konden via de vereniging 20 gulden subsidie aan vragen. De regeling is specifiek voor kadervorming vrouwen in sportverenigingen. In verband met de controle op mo gelijk permanente bewoning van zomerhuisjes op De Borkeld, heeft de gemeente een externe deskun dige ingeschakeld. Volgens burge meester D. J. Verhoeven betreft het een bureau dat al voor diverse an dere gemeenten controles uitvoert op belastingen en dergelijke. Ge vraagd naar de naam hulde ge meentesecretaris J.P. Stegeman zich echter in stilzwijgen. „Wij mis sen de capaciteit daarvoor, terwijl dit bureau hierin gespecialiseerd is," aldus Verhoeven, die aangaf dat de controles 'uitvoering van beleid zijn'. Het ziet ernaar uit dat de gemeente binnenkort tot overeenstemming komt over de verwerving van de Kalfstermansweide met Roos- dom-Tijhuis. Dat liet burgemees ter Verhoeven begin deze week we ten tijdens het wekelijkse praatje met de regionale en lokale pers. De gemeente heeft Roodom-Tijhuis inmiddels een voorstel gedaan. Het wachten is op een reaktie. Vol gens Verhoeven is uit het overleg echter al gebleken dat er weinig problemen te verwachten zijn. Hij verwacht dat de zaak begin vol gendjaar rond is. Directeur Tijhuis was niet bereikbaar voor commen taar. Als de weide gemeentelijk eigen dom is, wordt bekeken of deze ver hard wordt ten behoeve van extra parkeerruimte en een centrale lo- katie voor evenementen. Hoewel hier en daar gesuggereerd werd dat ook de wekelijkse warenmarkt naar het terrein verplaatst wordt, valt dat vooralsnog te betwijfelen gezien de voorkeur bij de nering doenden voor de huidige, centrale verkoopplaats. Dinsdag 20 december komt de Be jaardensociëteit voor een sfeervol le kerstmiddag bijeen in De Kan delaar. Aanvang 14.30 uur. Bezoe kers wordt vriendelijk verzocht een kaars en een kandelaar mee te brengen. imeente zal geen kontrakt n met destructiebedrijf NTF het ophalen van kadavers t erf van agrarische bedrij- le NTF zal daar nu een over- mst voor sluiten met de indi- le boer, die daar echter niet cht toe is. Indien een boer et NTF in zee gaat, kost het en van een kadaver op het erf ilden extra per keer. Volgens meester D. J. Verhoeven kun- ladavers ook langs de weg jn gelegd. Een situatie die de )nte echter niet toejuicht, ïge het toeristische etiket olten draagt. In overleg met nggemeenten worden nu de i kosten bekeken om zo op in te komen. Holten, Hellen- Den Ham, Rijssen, Wierden irkelo werken nu nog samen dooreen tralisatiedienst. Ver hoeven opperde de mogelijkheid om een vermelding in de algemene plaatselijke verordening (AOV) op te nemen die het verbiedt om ka davers langs de openbare weg te leggen. „Misschien kunnen ge meenten ook eenmalig financieel tegemoet komen in de aanschaf van afdekkoepels," suggereerde hij. De kwestie wordt nader behan deld door wethouder Van Schoo- ten. Per 1 januari wordt de Voorcentra- lisatiedienst opgeheven. Vanaf dat moment worden de werkzaamhe den overgenomen door de NTF. De functies van directie en personeel van de Voorcentralisatiedienst worden opgeheven. Op passende wijze wordt vervolgens afscheid genomen van de dienst en haar medewerkers tijdens een bijeen komst in het gemeentehuis. Ook dit jaar zorgt de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk weer voor een gevarieerd kerst programma voor jong en oud, met als hoogtepunt de creatieve kerst middag voor het gezin. Ook zijn er lessen bloemschikken voor de kerst onder leiding van Jenni van Ulzen op woensdag 14 en donderdag 15 december. Mocht de belangstelling erg groot zijn, dan wordt overwogen nog een extra ordclen naar de reakties van deelnemers als publiek, !n we de eerste Holtense markt zeker een succes noe- 1 merkte Johan Steunenberg Ij maakt deel uit van de kas- imissie van de Holtense tlsvereniging die het evene- op touw zette in de voorma- Jhag-garage aan de Dorps- Het evenement trok naar ling ruim 1500 bezoekers, ervolg dus? „Dat ziet er wel uit, de vraag is alleen waar. iniet meer, want die plek straks benut voor de bouw .'niorenwoningen. Als kassa- lissie zoeken we natuurlijk en lokatie die bij voorkeur in ntrum ligt. Wij moeten win- forderend bezig zijn, dus de in in het dorp houden. Er zit igelijk een commercieel on- )ntje in. Mocht het Dorps- I-gebouw nog overeind dan is dat er uitermate ge- I voor, de lokatie daarente- Igunstig. Anderzijds mag het s een kerstmarkt best wel fris Dat bevordert een winters e en dat hoort nou eenmaal rst." Steunenberg wijst er op kerstmarkt niet per se blfj- 'an de HHV hoeft uit te gaan. organisatie overgenomen door een vrijwilligersorgani- i het hem net zo lief. poot was de eerste kerst- die Holten binnen haar n had niet. Het kon ook niet l de beschikbare ruimte van igere garage, die op simpele toch sfeervol was aange- Mocht de markt volgend foter van opzet worden en in de HHV uitgaan, dan is inberg van mening dat het groep te starten. Vrijdagavond 16 december houdt tienersoos So What (voorheen Musky) een spe ciale kerstdisco voor jongeren van 12 tot 16 jaar in de kelder van het dorpshuis. Deze avond begint om 19.00 uur en eindigt om 21.30 uur, de toegang bedraagt een gulden. Zondagmiddag 18 december staat het dorpshuis vanaf 14.00 uur weer open voor de gratis toegankelijke creatieve kerstmiddag voor het hele gezin. Tal van activiteiten op creatief gebied zijn vertegenwoor digd. Een kleine greep: het maken van sierdozen (kartonnage) waar van in het komende voorjaar ook een cursus wordt georganiseerd, creatief werken, houten speelgoed en een 'strikkenbar' waar fraaie strikken kunnen worden (laten) ge maakt. peuterspeelzaal een peuter/kleu- terhoek, afgewisseld met poppen- kast- en goochel-voorstellingen van het gezelschap 'De Speeldoos'. De middag wordt geopend door de Holtense midwinterhoornblazer Gerard Efftink. Dinsdagmiddag 20 december is er voor kinderen een speciale creatie ve middag. Vanaf 15.30 uur kunnen zij naar hartelust aan de slag met het maken van kaarsen, kerstdeco raties, engeltjes, taartjes e.d. Voor deze middag is opgave vooraf no dig. Woensdagmiddag maken de kinderen van de basisscholen weer kerstbakjes voor ouderen. Deze bakjes worden in groepjes van 4 k 5 kinderen naar de ouderen toege bracht. Hiervoor worden nog va ders en moeders gezocht die een keer met de auto willen meerijden. Woensdagavond draait de video film 'Alladin' op een grootbeeld scherm, de toegang hiervoor be draagt 3,50 en de voorstelling begint om 18.30 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. De extra lessen Kaarten maken en kaarsen deco reren, zoals die in het programma boekje van de stichting staan ver meld, zijn geheel volgeboekt. Het kantoor van de Stichting Socuwe is ten slotte van vrijdagmiddag 23 december tot en met vrijdag 6 ja nuari gesloten. De eerste Hoolter kerstmarkt bleek direct een succes. Dat gold eveneens de Glühwein, die in een kraampje buiten aan de man werd aebracht Fntn Ton T/oïW/i I (Foto Ten Velde) evenement in elk geval kostendek kend moet zijn. Nu moest er zo'n duizend gulden bijgelegd worden: „Kraamhuur, aankleding, muziek enzovoorts, alles met elkaar loopt het aardig op. Er moet dan gewoon door ieder die deelneemt een be drag worden betaald, ook door ver enigingen." Zeker is dat de kerstmarkt door de Holtenaren positief ontvangen is. 'We blijven nu eens niet achter', en 'Er is weer wat te doen in het dorp' zijn enkele opmerkingen die meer malen te beluisteren vielen. Het echte kerstsfeertje ontbrak niet: een kerstman die presentjes uit- hem meer in onze rubriek Zakelijk deelde, winkeliers, instellingen en Bekeken. Voor de kleintjes draaide verenigingen die in passend ver- de Splose draaimolen de hele dag sierde kraampjes allerhande kerst- geduldig talloze rondjes. Ondanks artikelen aanboden en natuurlek het kille en vochtige weer een bij- de onontbeerlijke erwtensoep, zonder geslaagde primeur van de oliebollen en Glühwein. Muziek Hoolter kerstmarkt. was er ook: in de ochtenduren trok ken twee midwinterhoornblazers veel belangstellenden, 's middags maakten de Braandheultjes hun opwachting op de markt. En tus sendoor was er natuurlijk passen de kerstmuziek vanuiteen geluids installatie. Veel waardering was er voor de fraaie kerststal die de scouts van de Waardenborchgroep hadden verzorgd. Kerstfiguren van een speciale papiersoort in een 'bed van stro'. Buiten gingen de kerststukjes bij tuincentrum Mul der grif van de hand, evenals kerst bomen bij Herman Krikkink. Over Papieren theater Schoonheidsspecialiste Cora Ach terkamp en kapster Suzanne Nales laten belangstellenden een ware metamorfose ondergaan. Daar naast zijn er demonstraties kerst stukken maken en patchwork. Ook de kerstman is van de partij. Hij heeft een cadeautje voor kinde ren die een eenvoudige puzzel cor rect hebben opgelost. Heel bijzon der is Grims papieren theatertje dat een aantal voorstellingen ver zorgt. Dit fraaie theatertje stamt nog uit de tijd dat er bij heel bijzon dere gelegenheden nog toneel tus sen de schuifdeuren werd ge speeld. Vaak gebruikte men dan een papieren theater, waarbij alles van een stevig soort papier was gemaakt. Het was dan de bedoe ling de illusie van een groot toneel in de huiskamer na te bootsen. Zondagmiddag zal het romanti sche kerstverhaal van Hans Chris tian Andersen 'Het meisje met de zwavelstokjes' worden opgevoerd. Natuurlijk wordt ook weer een vi deo-film van oud Holten vertoond, afkomstig van de Oudheidkamer fl-irJcfmie Hoolt'n. Rond 16.30 uur brengt PvdA-raadslid Wim Dalhuisen als een heuse veilingmeester de schit terende kerststukken aan de man. Ook Amnesty International, Uni cef, Kinderpostzegels en De Lath- mer zijn vertegenwoordigd met al lerlei fraaie werkstukken en ver- koop-artikelen. Sneltekenaar Edo Draayer doet zijn best om zoveel mogelijk karikaturen vervaardi gen en natuurlijk ontbreken de buitenlandse hapjes niet. Ook voor de kinderen is er van alles te beleven, zoals kaarsen maken en versieren, grimeren, kerstbakjes maken, enzovoorts. Voor de allerkleinsten is er ln de Zondag 18 december houdt de An glican Church Twente de jaarlijkse dienst van Nine Lessons and Ca rols. De dienst heeft plaats in St. Mary's Chapel in Weldam, gelegen aan de weg Goor-Diepenheim. Om 16.00 uur volgt een tweede Carol Service. In deze adventsdiensten worden lezingen afgewisseld met het zingen van Christmas Carols. Na de dienst is er koffie. Zaterdag 24 december, Christmas Eve, wordt om 23.00 uur een kerstnacht- dienst gehouden met Holy Com munion. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding varkensstal bij Jeurlinksweg 18; - uitbreiding verdieping winkel/woonhuis Dorpsstraat 43; - bouw woning met garage/berging Eekelscharen 10; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 4 dennen en 14 sparren bij Postweg 107; - 2 berken bij Waardenborchstraat 15; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - kerstmarkt op 20 december 1994 bij molen Dijkerhoek; - aanbrengen reclameaanduidingen op en nabij Oranjestraat 82; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders, postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvra gen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw carport bij Köllingserf 26 (2 dec. 94); - bouw garage bij Pannenweg 8 (2 dec. 94); - bouw berging bij Larenseweg 29 (7 dec. 94); De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling ge meentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 19 december 1994 spreek uur te houden. Ontwerp-Structuurplan Kernen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het be paalde in artikel 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12, lid 1, van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat met ingang van 19 december 1994 gedurende vier weken ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotneek) voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp van een Structuurplan Kernen. Dit ontwerp-structuurplan heeft betrekking op de kernen Holten en Dijkerhoek en directe omgeving en geeft een antwoord op de vraag waar en tot welke omvang de uitbreiding van wonen en werken in de toekomst zal kunnen plaatsvinden en welke mogelijkheden er zijn voor de recreatie in de directe omgeving van de kern Holten. In het onderhavige ontwerp-plan zijn - gelet op de ingekomen inspraak reacties en het overleg als bedoeld in artikel 10 van het Besluit op de ruimtelijke ordening - ten opzichte van het ontwerp dat in 1993 voor inspraak ter inzage heeft gelegen een aantal wijzigingen aangebracht. Tegen vergoeding van ten hoogste de kosten (ad f 10.-) wordt afschrift van de ter inzage gelegde stukken verstrekt. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder bij de gemeenteraad van Holten, post bus 13. 7450 AA Holten, schriftelijk zijn bedenkingen tegen het ontwerp naar voren brengen. Zij die tijdig bedenkingen naar voren hebben ge bracht, zullen in de gelegenheid worden gesteld deze nader toe te lichten. Holten, 15 december 1994. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven Wet Milieubeheer Melding artikel 8.19, lid 2 Op grond van art. 8.19, lid 2 van de Wet Milieubeheer is melding ge maakt van een verandering van een inrichting of de werking daarvan, ten aanzien waarvan redelijkerwijs moet worden aangenomen dat er geen gevolgen zijn voor aard en omvang, danwel uitsluitend gunstige gevolgen voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu die de inrichting veroorzaakt door: naam melder: V.o.f. Muller en Co, Rijssenseweg 20-22, 7451 RD Holten, adres inrichting: Rijssenseweg 22 te Holten, aard inrichting: graan- en meelhandelbedrijf datum melding: 8 december 1994 zakelijke inhoud van de melding: verplaatsen van de weegbrug van de westelijke zijkant van het pand naar de zuidelijke gelegen openbare weg (op terrein bij de inrichting) Ter inzage De melding ligt vanaf 16 december 1994 gedurende 5 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie tijdens kantoor uren (van 8.30 tot 12.30 uur). Bij deze afdeling kunt u informatie inwin nen omtrent degene die en op welke wijze tegen deze melding binnen vijf weken na publicatie bezwaar kan worden ingesteld danwel een ver zoek om schorsing of een voorlopige voorziening kan worden gevraagd. Holten, 15 december 1994 Wet Milieubeheer Ter inzagelegging ontwerp-beschikking met vergunningaanvraag Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 16 december 1994 tot en met 28 januari 1995 op werkda gen van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen met vergunningaanvraag ingevolge de Wet Milieubeheer van: C. A. Dissevelt, Ericaweg 4 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (fijnmechanische werkplaats en gereedschapslijperij) omvattende vergunning voor de inrichting Keizers- weg 31 te Holten. De ontwerp-beschikking omvat het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorko men of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking kunnen zo wel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht binnen zes weken na de datum van terinzagelegging. De bedenkingen moeten bij Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Hol ten worden ingediend vóór 28 Januari 1995. Mondelinge bedenkingen kunnen worden Ingebracht op een openbare zitting op verzoek tot aan het einde van de bovenvermelde termijn van 6 weken. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen tegen de beschikking bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5