VlOC-leerlingen tonen echniek en kwaliteit /eel muzikaal talent >p De Waerdenborch Kerkdiensten Open huis MOC 'vUfleic Klussenbedrijf Krikkink 10 jaar Medische diensten van dag tot dag Zakelijk BEKEKEN Sint Nicolaasaktie Kerstmarkt Dijkerhoek mama Autobedrijf Jansen Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD Karaoke-show in De Waag NBvP Holten DONDERDAG 15 DECEMBER 1994- In de nacht van 6 op 7 december werd een vrachtwagen opengebroken die geparkeerd stond langs de A1Terwijl de bestuurder lag te slapen, zagen onbekenden kans om de achterzijde van de vrachtwagen open te breken. Uit de auto werden enkele tapijten ontvreemd. De tapijten hadden rela tief gezien een geringe waarde. Op 7 december tussen 13.30 uur en 22.30 uur werd er ingebroken in een boerderij aan de Hommeltweg. Een achterdeur werd opengebroken. Weggenomen werd een videorecor der. In de nacht van 8 op 9 december werd een inwoner uit Rijssen op de Dorps straat aangehouden. Hij viel als auto bestuurder op doorzijn rijgedrag. Na dat de auto aan de kant was gezet, trachtte de bestuurder een cafe bin nen te komen, hetgeen werd tegenge gaan. De man saboteerde de blaas- test.Op het politieburo gelukte een blaastest ook niet. Vervolgens wei gerde hij mee te werken aan een bloedproef. Tegen de man werd pro- ces-verbaal opgemaakt terzake het weigeren van een bloedproef, het geen ook een misdrijf is. Zijn rijbewijs werd terstond ingenomen. Op 9 december te omstreeks 04.20 uur ontdekte een bewoner van de Houtweg dat werd getracht bij hem in te breken. Toen de inbrekers ontdek ten dat de bewoner wakker was ge worden, namen ze de benen. Men was reeds binnengeklommen door een raam te vernielen. Er werd niets vermist. Op 11 december vond een aanrijding plaats op de Aalpolsweg tussen twee personenauto's. Op het zeer smalle gedeelte zagen de twee bestuurders geen kans elkaar te passeren zonder elkaar te raken. Schade aan beide voertuigen was het gevolg. Op 12 december werd geconstateerd dat er was ingebroken in een recrea tiewoning aan de Vianenweg. Men kwam binnervdoor aan de achterzijde een ruitte vernielen. Nog niet bekend is of er iets wordt vermist, omdat de eigenaresse niet aanwezig was. Op 12 december werden vijf autobe stuurders bekeurd op de Deventer- weg terzake het niet dragen van een autogordel. /y?s Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. S.M. Roozenboom. Nevendiensten. Oppas dienst: mevrouw Stam, Sandra Mensink. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink, m.m.v. Campanella. Collecte in dienst: Solidari- dad. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 21 december, 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Geref. kerk: 9.30 uur: ds. J. Wachtmees ter, Bergentheim; 15.00 uur: ds. J. Wachtmeester, Bergentheim. Kinderne- vendienst groep 3 en 4 o.l.v. Chris Of- fringa; groep 5 en 6 o.l.v. Greetje Schut ter; groep 7 en 8 o.l.v. Herma Hulsman. Collecte: Kerk. Oppasdienst 0-3 jaar: José Welink, Karin Stam; 4-6 jaar: Janita Tromop, Jetty Tromop-Imhof. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistieviering. Nevendienst. Oppasdienst: mevrouw Stam, Sandra Mensink. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord en communiedienst. Dijkerhoek: 10.00 uur: ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Solidaridad. Uitgangs collecte: Kerkvoogdij Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Hol ten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Schef- fer. Uitgangscollecte: Plaatselijke diako- nie. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). :ent hobo Arjo Hovenberg verzorgde met enkele leerlingen demonstraties tijdens het druk bezochte open P dat net MOC zaterdag in De Boschkamp hield Foto Ten Velde) kans accenten te leggen. Een knappe interpretatie dus. Van heel ander kaliber was het moeilijke, barokke 'Sol Feggio' van Bach, goed uitgevoerd echter door Pieter Lems. Niet direct een 'luisterstuk', maar wel een stuk dat aanzienlijke techniek vereist. Waardering was er ook voor de twee accordeonisten, van wie Han- neke Cents bewees in de voetspo ren te treden van broer Wouter, ooit ook succesvol op accordeon bij het MOC. Ook de de pupillen van gitaardocent Wim ter Hedde oogssten applaus, evenals de sec tie keyboard en orgel. Orgeldocent Peter Eilander, tussendoor ook te beluisteren met cellodocent Je roen van Dijk, sloot het concert af met een zeer knap uitgevoerd alle gro van Handel, waarin de hoge fluittonen van het Naber-orgel de koekoek en de nachtegaal weerga- zit muziek in het Muziek On wijs Centrum Holten. Het ek vrijdag tijdens het leerlin- iconcert in de dorpskerk, waar nig uitvoerende bewees een k gevorderd te zijn in de muzi- e ontwikkeling. Eindelijk was durf, technische kwaliteit en zikaliteit. ji het concert werd deelgeno- ti door uitsluitend gevorderde tlingen. Een compliment al met lan de docenten, van wie som- jen de prestaties van hun pupil- i) gespannen volgden. Jammer I wel dat de lange zit voor diver- leelnemers en belangstellenden ang bleek. Nog tijdens de uit- ring verlieten velen, óók oude- I de kerk. Uitermate storend r degenen die zich op dat mo- at concentreerden op hun spel, rend ook voor het publiek. Ken- jk valt het sommigen moeilijk ook aandacht te hebben voor ander. ia alle instrumenten uit het susaanbod van het MOC kwa- tijdens de uitvoering aan bod. t de pas togevoegde hobo, pri- geïntroduceerd door een groep- erlingen van de onlangs aange- de docent Aijo Hovenberg. iwege ziekte van een leerling alleen de viool buiten de boot. leerlingen van pianodocenten jy Zaal mochten hun muzikale inen zelfs laten horen op een igel. terwijl enkele aankomend misten de uitdaging aangin- op het Naber-orgel. Verras- d waren ook de liederen die ele leerlingen van zangpedago- Heleen Postema ten gehore Chten. Onder hen Charles Vo- I, tevens verbonden aan het lens Mannenkoor. Op statige Iegelijk uitstekende wijze ver- |te hij een stuk van Bach. Het tet Jannie van Joolinge, Lotti heyer, Lyda Tromp en Hanne- :ier hield het bij twee liederen rahms, maar de absolute top- ider de zangers was toch wel uo Frederica ter Borgh en Hanneke Meier in 'Maiglöckchen und die Blümelein' van Mendels sohn. Een genot om naar te luiste ren. Twee heldere sopranen, die moeiteloos boeiden. Niet alleen vanwege hun zang en prima dictie, zeker ook vanwege de presentatie. Boeiend waren ook de uitvoerin gen van de sectie blokfluit van do cente Lucretia Ponten en de sectie dwarsfluit van docente Marion van Keulen. De laatste had een trio samengesteld dat Dixieland Blues speelde, begeleid door docente keyboard Esther ter Horst. Piano docente Miny Zaal kon eveneens tevreden zijn. Meerdere van haar leerlingen ontstijgen nu toch dui delijk het beginnersniveau. Onder hen Erik Voortman, die een flinke dosis muzikaliteit aan de dag legde in het bekende 'Abschied vom Kla vier' van Beethoven. Hij voelde de muziek goed aan en zag ook al Was het toeval of was het toch het uitstekende visitekaartje dat het MOC met het leerlingenconcert de avond tevoren had afgegeven in de dorpskerk? Feit was dat het open huis zaterdagochtend over weldigend veel belangstelling had. „We hebben het zelfs nog nooit zo druk gehad," liet woord voerder Miny Zaal weten. Veel ou ders met kinderen kwamen kijken en luisteren naar de mogelijkhe den die het MOC biedt. Belang stelling was er ook voor de demon straties van de docenten Haye- wout Swart en Arjo Hovenberg. Sinds kort zijn zij aan het MOC verbonden voor respectievelijk lessen klein koper en hobo. Hoe wel zich diverse nieuwe cursisten meldden, konden de twee nieuwe docenten nog geen leerlingen be groeten. Hovenberg, eerste hobo- Twentelaan 21, Almelo. T AXTrtTA Tel. 0546 - 852400 LAJNLIA Nijverheidsweg2, Nijverdal Tel. 05486 -17575 1st bij het Gelders Orkest, had tevens enkele leerlingen meege nomen van de Streekmuziek- school Zuidoost-Veluwe in Dieren meegenomen. Ook daar geeft hij les. Net als Swart, die eveneens aktief is voor HMV, verwachtte hij" dat zich de komende tijd wel leerlingen gaan melden: „Zoiets gaat nooit van de ene op de andere dag, maar geleidelijk." Met medewerking van Caroline Sound Productions presenteert bar-dancing De Waag zondag 25 december (Eerste Kerstdag) een grootse 'Laser Karaoke Show'. Er zijn meer dan duizend verschillen de songs, waaronder diverse in de Nederlandse, maar ook in de En gelse en Duitse taal. Keus genoeg dus. Nieuw zijn onder meer Meat- loaf met het bekende Paradise by the dashoboardlight, Ace of Bace met Don't turn around en Queen met Bohemian Rhapsody. Belang stellenden worden uitgenodigd om zelf de nieuwe titels te komen be kijken en mee te zingen met de favoriete artiest. De Waag is ge opend vanaf 21.00 uur, de toe gangsprijs is 7,50 gulden. Zaterdag 10 decem ber was het op de kop af tien jaar geleden dat Herman Krikkink zijn eigen klussenbedrijf begon. Om dat jubi leum te vieren had hij al zijn vaste klanten een lotnummer toebedeeld. De trekking van de winnaars vond plaats op de plaatselijke kerstmarkt. Prins Carnaval Jos I verrichtte de trek king en de prijzen werden uitgereikt door de aanwezige kerst man. De activiteiten van Klussenbedrijf Krikkink omvatten momen- teel alle soorten sierpleisterwerk, tegelwerk, timmerwerk, het vegen van schoorstenen, bouwkundig onderhoudswerk en overige lichte bouwactiviteiten. Grote metselwerken vallen daarbuiten. Daarnaast is Herman Krikkink zeer actief in de ambulante handel. Men treft hem regelmatig aan op beurzen en markten. Hij verkoopt onder meer porseleinen poppen, kristalwerk, hor loges, aardewerkfiguren, dierfiguren, schildersezels, decoratief materiaal en houten modelauto's. Ook voor kunstartikelen kan men terecht bij Herman Krikkink Hij heeft diverse 'doeken' in zijn collectie, van olieverfschilderij en tot aquarellen. Deze werken worden betrokken van Twentse kunstenaars en desgewenst ingelijst en wel afgeleverd. Momenteel is Krikkink, ook alweer voor het tiende jaar druk in de weer met de verkoop van kerstbomen. Als vanouds is daarvoor weer een verkooppunt ingericht op het pleintje bii Albert Heijn. Begin vorige week werd de zeven de en laatste trekking verricht van de uiterst geslaagde Sint Nicolaas aktie van de Hol tense winkeliers. Evenals vorig jaar volgt binnen kort de Kerstaktie, ditmaal van 19 tot en met 24 december. Reeds ingeleverde bonnen van de Sinter- klaasaktie zijn dan niet meer gel dig. Er wordt met een geheel scho ne lei gestart. De trekkingen van de Kerstaktie hebben plaats op 21, 23 en 27 december. Hieronder de winnaars van de laatste trekking van de Sint Nicolaasaktie (achter de naam het regunummer): A. Krieger-Klumper, Beusebergerweg 25 er:-; es ve is te meer bleek bij de jaarlijk- lalentenshow dat scholenge- inschap De Waerdenborch r een ruim arsenaal muzikaal nt beschikt. De jury, onder rzitterschap van conrector de de Jong had het dan ook eenvoudig met de verdeling de vier beschikbare bekers, h moest er één de beste zijn: an Kuiper verzorgde met het e 'Precious to God' een klin- optreden waarbij ze zichzelf e piano begeleidde. |n vierhonderd leerlingen en prs waren bij de talentenshow ezig. Zij zagen de leraren van Vreden en Sjef Wiggers koude dametjes de presen- verzorgen. De jury bestaande n leerling uit de onderbouw ien uit de bovenbouw, twee leraren en conrector De Jong had zich voorgenomen niet te veel af te gaan op een incidenteel fout nootje of een door de zenuwen afgekne pen hoge toon, maar een positieve muzikale prestatie voorop te stel len. Er werd beoordeeld op de on derdelen muzikaliteit, presentatie en originaliteit. Resultaat daarvan was dat het duo Saskia Haven en Esther Haber- man de aanmoedigingsprijs won. De beste prestatie in de onder bouw was voor de groep Rebekka, Pamela, Marloes, Yvonne die beur telings solo zong in de liedjes Let It Be en Hero. Bij de bovenbouw wa ren de verschillen zo mogelijk nog kleiner. Hier ging de hoogste eer naar een collectief. Merel te Rijdt, Susan Kuipers, Ariën Roos, Hanne Louise de Koning, Diderik Slooyer en Emme Biesemaat leverden met het liedje 'Winds of Change' de beste prestatie, maar werden op de voet gevolgd door zanger-pianist Martin Huizing. Terwijl de jury zich beraadde ver maakte de jonge cabaretgroep 'Waardenloos' het publiek door di verse schoolse zaken op de hak te nemen. Dorine Heimer, Bart Mul ders en Jeroen Siegerink uit de tweede en Jan Willem Huizingh uit de derde ontpopten zich als aan stormend talent daarbij op de pia no bijgestaan door Rob Tuitert. De hand van regisseur (muziekleraar) Ruut te Velthuis was duidelijk her kenbaar. Samen met zijn collega J an Kuiper kon hij op een geslaag de avond terugzien. Rond korenmolen De Hegeman in Dijkerhoek wordt dinsdagavond 20 december voor het eerst een sfeervolle kerstmarkt gehouden. Een initiatief van de plaatselijke basisschool. Directeur Jan Victor Dorlas; „We zochten naar een leu ke aktiviteit voor Dijkerhoek, die los staat van het traditionele kerst- ontbijt op school, de laatste och tend voor de kerstvakantie." Het kerstontbijt blijft overigens on danks dit nieuwe initiatief wel doorgaan. Aan de kerstmarkt wordt meegewerkt door jongeren koor Campanella en door midwin terhoornblazers. Het evenement wordt vanzelfsprekend opgeluis terd door de kerstman. Wie wil kan zich zelfs met hem laten vereeuwi gen in een oude arreslee. Ook is er een levende kerststal. Onder voor behoud van de weersomstandighe den heeft een Dijkerhoekse familie ingestemd hun circa zes maanden oude baby in de kribbe te leggen. Naast de verkoop van allerhande kerstartikelen en kerststukjes, wordt volop aan de inwendige mens gedacht: voor schappelijke prijsjes kunnen er oliebollen, erw tensoep, warme chocolademelk, Glühwein, koffie en frisdrank wor den aangeschaft. De markt heeft plaats tussen 19.00 en 21.00 uur. Dorlas en de zijnen hopen deze eerste keer in elk geval kostendek kend te kunnen werken. De afdeling Holten van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen houdt maandag 19 december vanaf 19.45 uur een kerstbijeen komst in zaal Irene. Mevrouw G.B. Grootjans uit Borculo verzorgt haar programma 'Kerstmis door de eeuwen heen'. Arts: Weekenddienst: Huisartsenmaat schap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedge vallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11, Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: G. van Wijk, Wilhelmina- straat 22a, Rijssen. Tel. 05480-20320. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Centra le Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg- hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00- 13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiothe rapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Prak tijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel- Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 6 14 36. Maatschappelijke Dienstverl. Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Alge meen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 Stichting Welzijn Ouderen: Gaarden straat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtoffer hulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtof ferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Dierenbescherming: E. Westhof, regio inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05483-64844. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deven ter. Tel. 05700-91100, tijdens kantooru ren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. (43753); J. Stam, Verzetstraat 72 (24173); I.E. Breedveld-Paap, Ericaweg 3 (25683); F. Schippers, Diessenplas, kamer 3 (21280); J.W. Jacobs, Keizersweg 36 (39272); E. Schuiterd van der Veen, Tuinstraat 13 (23356); H. Tempelman, Maneschijnsweg 32 (22205); H.J. Bekkernens ter Welle, Raatakkersweg 2 (33200); H.W. Beltman, Holterweg 152, Bathmen (43399); W.G. van Geenhuizen, Dorpsstraat 60 (29618); G. Klein Horstman, Kozakkenstraat 42 (32181); J.G. van Bruggen, Vonderschot- tenweg 18 (24108); H. Schooien, Kerkhofs- weg 10 (32955); S. Dijkstra, Drostendijk 4 38848); Luggenhorst, Broekweg 3 (42348); A.J. Lonink, Vixseboxsestraat 16 (26310); T. Overkempe, Köllingserf 4a (38956)- In 't Veld, Hclhuizerweg 7 (22268). Winnaars kunnen hun prijs tegen inlevering van het goede regu afhalen bij Steunenberq, La renseweg 23. Donderdag 15 december: 13.30 uur, bloemschikken voor kerst in De Bosc hkamp; 14.30 uur, adventsmiddag HVD wijk zuid in gebouw Irene; 19.30 uur, bloemschikken voor kerst in De Bosc hkamp. Vrijdag 16 december: 19.30 uur, film over oud-Holten in HMV-gebouw; 19.30 uur, kerstbal tienersoos So What in De Boschkamp Zaterdag 17 december: 19.30 uur, uit voering afdeling ballet SV Bato in gebouw Irene. Zondag 18 december: 14.00-17.00 uur, creatieve kerstmiddag in De Boschkamp Maandag 19 december: 14.30 uur, ad ventsmiddag HVD wijk oost in gebouw Irene; 19.30 uur, gemeenteraadsvergade ring; 19.45 uur, kerstbijeenkomst NBvP Holten in Irene; 20.00 uur, liberaal café met Tweede Kamerlid Henk Kamp in De Poppe; kerstviering CPB; kerstavond NBvP Espelo; kerstviering NBvP Hol ten. Dinsdag 20 december: 14.30 uur, kerst- middag Bejaardensociëteit in De Kande laar; 15.30 uur, creatieve kerstmarkt voor kinderen in De Boschkamp; 19.00-21.00 uur, kerstmarkt Dijkerhoek bij de molen; 19.30 uur, kerststukken (vergevorder den) in De Boschkamp; 19.30 uur, kerst- klaverjassen in De Boschkamp Woensdag 21 december: 14.30 uur, ad ventsmiddag HVD wijk west in gebouw Irene; 14.00 uur, kerstbakjes maken voor ouderen in De Boschkamp; 18.30 uur, Disneyfilm 'Alladin' in De Boschkamp. Geboren: Steven Rogier, zoon van P.H. van Riel en C.M.J. Kokhuis; Nicole, dochter van A. Brinkman en J.N. Gose- wisch; Wouter, zoon van A.J. Reilink en M.H. Wilmerink; Gerton, zoon van T. Hofman en F.J. van Zon; Merten, zoon van E.G.H. Kok en M.W.B. Wiericx Overleden: G.A.M. Lubbers (52) Gehuwd: M.G. Dasselaar (30) en A.M. de Blaauw (25). Beschut tegen weer en wind hield de werkgroep Holten van Amnesty International vorige week op het bordes van het gemeentehuis de traditionele fakkelwacht in het kader van de Dag van de Rechten van de Mens. „Het is echt Amnesty-weer," lachte voorzitter Gerri Veneklaas. „De laatste jaren hebben we kennelijk patent op storm en regen Toch trok de aktie belangstelling van het winkelend publiek, hoewel zich niemand spontaan meldde om de aktie te steunen. Enkele anderen die al eerder op de hoogte waren, trotseerden wel het stormachtige najaars weer en voegden zich bij het groepje onder het gemeentelijk balkon. De fakkelaktie werd muzikaal ondersteund door de 'vaste begeleiders' van AI Holten: Jitske Steensma, Anneke Stegeman en Ann Tutert Op koninginnedag speelde het drietal 200 gulden bijeen voor AI. Afgelopen zondag hield de werkgroep de jaarlijkse kerstgroetenaktie in de plaatse lijke kerken.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3