Sanasi S5I33I5E3 ORTISAN lucht mmiim vmmomc pmssmmks postbus is/ iw a s cuouhd Met natuurlijke Rinileen krijgt uw neus weer Rinileen neusspray De milde keus bij een verstopte neus. Dorpsstraat 10-Molten Dorpsstraat 96 - Enter wedda Gevaar vitamine tekort steeds meer aanwezig fektief geneesmiddel 'regelt' andend maagzuur beter n soepele oude dag dankzij meopathie Elke 2 uur een maaltijd en toch afvallen ndelijk geen menstruatie loblemen meer Anti-oxydanten van groot belang bij gezond ouder worden i' monster I :a 7 - DONDERDAG 15 DECEMBER 1994 HO 11 Verkouden zijn we allemaal wel eens. Niets bijzon ders dus, maar wel heel vervelend. Door een simpele verkoudheid kunt u zich een aantal dagen flink beroerd voelen: keelpijn, hoofdpijn, rillerigheid, een lusteloos gevoel en natuurlijk een lopende of juist verstopte neus. In zo'n situatie kunt u het beste maar rustig aan doen, gezond eten en veel drinken. Daarnaast kunt u een homeopathisch geneesmiddel gebruiken. Zo is er onder de merknaam Rinileen van VSM een homeopathische neusspray verkrijg baar die veilig en effectief is bij een ontstoken, gezwollen neusslijmvlies. Homeopathische neusspray Bij neusverkoudheid zwelt het ontstoken neusslijmvlies op, zodat de neusholte ver stopt raakt. Een homeopathi sche neusspray, zoals Rini leen, zorgt dat de zwelling afneemt, waardoor normaal ademhalen weer mogelijk wordt. Het voordeel ten op zichte van veel andere neus- sprays is, dat de zwelling van het neusslijmvlies niet meteen terugkomt als u stopt met het gebruik. Rini leen werkt veilig en er treedt geen gewenning op. Zelfs door baby's en kleine kinde ren (kies dan voor Rinileen neusdruppels) kan het ge bruikt worden. Door de ho meopathische samenstelling werkt Rinileen niet klacht- onderdrukkend, maar wordt het genezingsproces gesti muleerd. steking van de neus zich snel uitbreiden Dit heeft ui terst onplezierige gevolgen. Bijholte-ontsteking Soms kan neusverkoudheid ontaarden in een bijholte ontsteking. Dit komt doordat de neusholte in verbinding staat met de bijholten (o.a. de voorhoofdsholte) in het hoofd. Hierdoor kan de ont- Hoofdpijn, pijnlijke jukbeen deren en koorts kunnen u behoorlijk ziek maken. Heeft u wel eens een bijholte-ont steking gehad, dan is het raadzaam om bij een volgen de verkoudheid direct Rini leen tabletten in te nemen. Deze homeopathische tablet ten helpen bijholte-ontste king te voorkomen. De ta bletten werken ontstekings- remmend, en zullen ook uw vatbaarheid voor een bijhol te-ontsteking verminderen. Rinileen is zonder recept verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Met vragen kunt u tevens terecht bij de VSM Homeopathielijn. Bel tijdens kantooruren: 06-0996662 (gratis). Speciaal voor baby's, peuters en kleuters is er nu Sanasi-neusspray! Een steriele fysiologische oplossing van zuiver zeezout, rijk aan spoor- elementen en mineralen Sanasi spoelt en rei nigt de neusholten en lost het teveel aan neusslijm op, zonder het neusslijmvlies nadelig te beïnvloeden. Met de speciale verstuiver dient u Sanasi extra gemakkelijk toe en altijd in de juiste dosering. Sanasi is blijvend steriel en bevat geen conserveermiddelen of andere kunstmatige toevoegingen. Sanasi is een puur natuurprodukt. Flacon a 125 ml. voldoende voor ca. 275 verstuivingen. Verkrijgbaar bij: IIJGBAAR Bil: Dorpsitraat 10- Holten Dorputrait 96 - Enter maag krijgt op een gemiddelde dag heel wat te irken. Van ontbijt, lunch, diner, koffie en thee, i met allerlei drankjes en versnaperingen tus- or. Zoet, zuur, zout, warm en koud, het lijkt de inste zaak van de wereld. Om dit alles te ;u verwerken moet de maag dagelijks meer liter maagsap produceren. kilt bij iedereen, jong i wel eens voor dat de gaat protesteren tegen lekkere voedsel. Er dan teveel maagzuur luceerd of de inhoud i maag vloeit terug in kdarm, soms zelfs tot in de keel. Brandend uur of maagpijn door llig maagzuur wordt ■eroorzaakt doordat er k gekruid voedsel of te ordt gegeten, of door onvoldoende wordt ge- Niet bij iedereen is oorzaak, want ook te- >ffie, alcohol, roken of zwangerschap kunnen een rol spelen pH-waarde maagzuur De klachten van brandend maagzuur kunnen worden voorkomen door een ander leef- of eetpatroon. Lukt dit niet, dan kan een genees middel. dat de zuurgraad (=pH waarde) van het maag zuur regelt, een oplossing zijn. Regla pH (spreek: reeg-laa pee-haa) van Darci is zo'n geneesmiddel dat door zijn samenstelling een sterk zuurgraad regelende werking heeft, waardoor de pH-waarde van het maag zuur gedurende een lange tijd optimaal blijft, zonder vervelende bijwerkingen. Het is bovendien suikervrij, dus niet schadelijk voor de tan den en geschikt voor diabeti ci. Wanneer de klachten na gebruik van Regla pH niet verdwijnen is het verstandig naar de huisarts te gaan. Gratis informatie Regla pH kunt u kopen bij apotheker en drogist en is er in verpakkingen van 60 en 30 tabletten 6,95). Het is ook verkrijgbaar in een goed smakende drank. Wilt u uit gebreide informatie over Regla pH schrijf dan een briefje met naam en adres aan Darci Pharma, ant woordnummer 12007. 4802 HW Breda (postzegel is niet nodig) richtspijn is te voorkomen ten van de oude dag, een ideaal dat veel m voor ogen hebben. Wandelen, fietsen, reizen, leien: van alles staat op het programma. Maar eer die tijd echt aanbreekt, komt er vaak niets erecht. Het lichaam wil niet meer, de gewrich- lijn versleten. Gelukkig zijn er natuurlijke ismiddelen die ervoor zorgen dat de beweeg- lid toe- en de pijn afneemt. lensen denken dat slij- bn ouderdomskwaal is, a m weinig aan valt te m m pe inmiddels 92-jarige mè (beroemde Alfred Vo- lKv>-Jfc''v itwikkelde echter een mil imiddel dat de stofwis- 18» -- van het gewricht ver- de pijn doet afnemen reeglijkheid doet toene- m&k A. Vogels Alchemilla ex is dan ook een sue- BH middel in de strijd te- ewrichtsaandoeningen fordt gebruikt bij ge- isklachten die berusten n degeneratie van het been dat de gewrichten dt (bijvoorbeeld bij ar- S lij t age Volgens sommige reumatolo gen krijgt iedereen boven het veertigste levensjaar in meer of mindere mate te ma ken met slijtage. De eerste symptomen zijn stijfheid en pijn. Men kan moeilijk uit de stoel komen, ook het opstaan geeft problemen en wande lingen worden steeds korter. Bij het voortschrijden van de jaren worden de klachten ernstiger en kunnen in het ergste geval leiden tot gehele of gedeeltelijke invaliditeit. Behandeling is niet eenvou dig. Pijnbestrijders en fysio therapie zijn de meest ge bruikelijke methoden. De na tuurgeneeskunde probeert het probleem bij de wortel' aan te pakken en heeft goede resultaten bereikt met Alche milla complex. A Vogels Alchemilla com plex is verkrijgbaar bij apo theek. drogist en reformhuis met drogisterij-erkenning. In de tijd dat niemand wist wat vitaminen en Volledig mineralen waren, had de mens te kampen met verschillende ziekten die tegenwoordig ondenkbaar zijn. De bekendste hiervan is scheurbuik, een ziekte die met name zeelieden opliepen, als gevolg van een enorm tekort aan vitamine C. Vandaag de dag zorgen we plichtsgetrouw dat ons li chaam voldoende vitaminen en mineralen binnenkrijgt. Ondanks die goede zorgen kan er toch een vitamine te kort optreden. Rokers bij voorbeeld, breken met elke gerookte sigaret vitamine C af in hun lichaam en veel alcohol kan een tekort aan vitamine Bl, B6 en folium zuur in de hand werken Ook mensen die een actief leven vol spanningen leiden, lopen de kans te weinig vita minen en mineralen binnen te krijgen. Uw lichaam ver bruikt dan veel vitaminen en mineralen, maar krijgt door de haastige levensstijl niet op tijd een nieuwe 'voorraad" aangeleverd. Daarnaast vra gen een aantal uitzonderlijke omstandigheden om meer vi taminen en mineralen. Een zwangerschap bijvoorbeeld, maar ook het leveren van zware geestelijke of lichame lijke prestaties. Onmisbaar Het is bekend dat vitaminen onmisbaar zijn voor onder andere een goede weerstand, normale groei en een goed gezichtsvermogenMinera len regelen allerlei lichaams processen (met name de Bij de samenstelling van Ro- ter Multi Vitaminen Mine ralen zijn de nieuwste richt lijnen van de Nederlandse Voedingsraad aangehouden Het bevat daarom 23 vitami nen en mineralen, uiteraard in de juiste verhoudingen. Deze tabletten kunt u het hele jaar door gebruiken. stofwisseling) en helpen vita minen hun werk te doen Het lichaam maakt zelf geen enkel mineraal en maar heel weinig vitaminen aan Het is dus belangrijk elke dag op nieuw zeker te zijn dat u voldoende binnenkrijgt. Dan weet u elke dag zeker dat u niets te kort komt. Eén tablet per dag is voldoende. Roter Multi Vitaminen Mi neralen is te koop bij drogist en apotheker. Voor meer in formatie: Boots Healthcare. 035-853851 Nieuw: Slimfast-afslankkuur Er is nu een nieuwe afslankkuur voor iedereen die wil lijnen, zonder een knagende honger tussendoor: de Slimfast-dieet- en reinigingskuur. Een kuur die voor elke dag maar liefst 7 gerechten bevat en wel 6 smakelijke, vezel verrijkte maaltijdrepen in ver schillende frisse smaken en een hartige bouillon. Dat betekent bijna elke 2 uur een maaltijd. Het aantal calorieën? Nog geen 800. Na een paar dagen zijn er dus al snel enkele kilo's af. lieve ervaringen met Efamol PMP Het Slimfast-dieet is ook heel geschikt voor mensen die veel onderweg zijn. De repen zijn compact en handig ver pakt. Niemand heeft in de gaten dat je aan het lijnen bent. Wat zeker zo belang rijk is, is de veilige manier van afvallen. Je hoeft je geen zorgen te maken over de voe dingsstoffen. Slimf ast bevat letterlijk alles aan vitaminen en mineralen die je elke dag nodig hebt. Elke reep bevat ook een flinke dosis extra vezels, dus van een slechte stoelgang is eveneens geen sprake meer. Het bijhouden van ingewikkelde lijsten en calorietabellen is evenmin nodig, want elke verpakking geeft precies aan hoeveel ca lorieën je binnen krijgt Kortom, lijnen zonder ge zondheidsrisico's ai vallen en reinigen Afvallen met uitsluitend het Slimfast pakket gaat snel. Kombineer je het met een lichte warme maaltijd, dan bereik je het gestelde ideaal- gewicht ook wel, maar dan duurt het gewoon wat lan ger. Een bakje rauwkost bij het dieet is overigens geen enkel probleem. Wanneer je ervoor zorgt elke dag min stens twee liter vocht te drinken, wordt ook het li chaam gereinigd. Ideaal toch! Slimfast is verkrijgbaar bij drogist, Etos, Kruidvat, re- formzaak en apotheek. Voor meer informatie is er een dieet-infolijn: 04928-3012 (tijdens kantooruren). jy Smulders (28) uit Almere ziet eindelijk, na niet meer tegen haar menstruatie op. |aar of drie geleden be- Dat was voor mij reden om naar een natuurlijk middel te zoeken Bij de drogist hoorde ik voor het eerst over Efamol PMP. een natuurlijk produkt op basis van teunis- bloemolie. Tien dagen voor de ongesteldheid begon ik met het innemen. De eerste keer merkte ik er niet veel van. behalve dat de men struatie van korte duur was Bij de tweede cyclus begon ik echter al duidelijk het ver schil te merken Ik voelde k ruim een week voor ongesteldheid klachten ijgen In die periode k moe. prikkelbaar en iteerde me aan alles Ik lok vaak hoofdpijn en bikomen lusteloos Bij ezoek aan de huisarts ik te horen dat die ien veelvuldig voorko- llij zei me dat de anti - btiepil weieens verlich- ton geven In mijn ge- nter niet uit enzymen die in het li chaam worden aangemaakt en uit anti-oxydanten (stof fen 'tegen' oxydatie) die via onze voeding worden opge nomen. Wanneer er te veel vrije radicalen zijn, kan het natuurlijke afweersysteem de beschermmg van onze cel len onvoldoende aan Vanaf 40 Met het ouder worden neemt het beschermend vermogen van het afweersysteem van ons lichaam af Vaak groeit het besef dat we ons afweer systeem zouden moeten hel pen, vooral vanaf het veer tigste levensjaar speelt dit een belangrijke rol Aanvul ling met extra anti-oxydan ten kan dan nuttig zijn. Redoxon Protector Dan is het goed te weten dat er Redoxon Protector is. Dit is een anti-oxydant-prepa- raat dat met het afweersys teem van de lichaamscellen samenwerkt tegen beschadi ging en te snelle veroude ring door vrije radicalen. We kunnen ons afweersysteem versterken door dagelijkse aanvulling met de belangrij ke anti-oxydanten welke Re doxon Protector bevat. Dit zijn Bèta-caroteen, vitamine E en vitamine C. Redoxon Protector is verkrijgbaar bij apotheker en drogist in ver pakkingen met 30 capsules. Voor meer informatie; Roche Nicholas, tel.: 04977-81833. VRUCHTENBLOKJES VOOR EEN NATUURLIJKE EN PROBLEEMLOZE STOELGANG vraag een gratiP ii Een goede gezondheid bij het klimmen van de jaren is een wens van iedereen. Voor het behoud van onze gezondheid is het goed functioneren van het mense lijke afweersysteem van wezenlijk belang. Een anti- oxydant preparaat kan hierbij helpen. Natuurlijk afweersysteem Het natuurlijke afweersys teem van ons lichaam be schermt de cellen tegen be schadiging van buitenaf De ze beschadiging wordt ook wel oxydatie genoemd en is te vergelijken met een door gesneden appel die bruin wordt. Oxydatie wordt ver oorzaakt door zgn. vrije ra dicalen die worden gevormd onder invloed van zuurstof. Vrije radicalen kunnen o.a. de cel wand en de celkern (DNA) beschadigen en veran deringen in de celstruktuur veroorzaken Ze zijn de voor naamste veroorzakers van het verouderingsproces in de cellen. Verhoogde aanwezig heid van vrije radicalen komt o.a. door luchtvervui ling, UV-stralen, stress, ro ken, chemische stoffen in de voeding en het gebruik van vet. De natuurlijke afweer tegen vrije radicalen bestaat me fitter en minder prikkel baar. Nu is net zelfs zo dat de hoofdpijn wegblijft en daar had ik het meeste last van Ik wil zeker niet terug naar een jaar geleden. Elke maand was ik een week lang niet te genieten. Efamol PMP maakt nu mijn hele maand goed". Teuiiisbloemolie met vitamines Efamol PMP is een combina tie van Efamol teunisbloemo- liecapsules en Efavite tablet ten. Teunisbloemolie bevat speciale vetzuren die de men- struatiecyclus weer in balans brengen. De Efavite tabletten bevatten o.a zink. vitamine B6 en magnesium, die de werking van de capsules ver sterken Efamol PMP is ver krijgbaar bij drogist, apo theek en reformhuis en zit sinds kort in een nieuwe ver pakking Informatiepakket U kunt gratis voor een infor matiepakket met kortings bon de afdeling voorlichting van Pharmafood B V bellen: 00-0995522 of schrijf naar Pharmafood B V Antwoord nummer 9. 3800 XA Putten (postzegel is niet nodig)

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 11