Plan voor Telgen uit beeld bouw woningen Uitstekend jaar voor Oad Reizen Jeu de boules baan bij gymzaal Tuinstraat Voorkeur voor Liezen kop er IOC start met lein Uitbreiding van recreatiesector Ruim negen ton voor ontwerp Waerdenborch HOLTENS NIEUWSBLAD LPG-tank !\.C-pad Tankstation Kleurwedstrijd Michelangelo DONDERDAG 8 DECEMBER 1994- 9 IOC is met HMV overeenge- n dat zij die zich niet willen n aan het muziekkorps, voor die klein koper (trompet, bu- ïzovoorts), vanaf heden te- kunnen bij het MOC in De ikamp. De HMV-docenten vout Swart en Marijke Druif bon) zijn bereid gevonden ïs te geven aan het MOC. en MOC hebben afgesproken dere nieuwe leerling die zich i in het dorpshuis, expliciet agd wordt of hij niet in ver- igsverband wil musiceren, t dat wel het geval zijn, dan de leerling overgenomen HMV. Volgens MOC-woord- ier Miny Zaal kloppen regel- mensen aan die les willen krijgen op een blaasinstrument, maar zich niet willen binden aan het korps. HMV-voorzitter Ger hard Voordes laat desgevraagd we ten dat dat ook niet per se noodza kelijk is. Desondanks is HMV ak koord gegaan, maar zal nadrukke lijk toezien op het naleven van de afspraken. Op het zaterdagochtend te houden open huis van het MOC in De Bosc hkamp geeft Hayewout Swart in elk geval een demonstratie klein koper. Hetzelfde geldt voor hobo ïst Aijo Hovenberg, die lessen hobo gaat verzorgen. Ook alle an dere MOC-docenten zijn aanwezig. Aanmelden is mogelijk, ook voor instrumenten die nog niet in het pakket zijn opgenomen. Het MOC zal trachten daar invulling aan te geven. Alle frakties van de gemeenteraad kunnen zich op hoofdlijnen vinden in het gewijzigde structuurplan van de gemeente Holten. Dat werd duidelijk tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening. Wat eveneens duidelijk werd is dat de omstreden lokatie Telgen voorlopig niet aan merking voor woningbouw komt. Voor het bouwen op grotere kavels wordt vastgehouden aan het afronden van plan De Look. de hoge, hoge daken'... Wie kent niet dit bekende Sinterklaasliedje, ïopen zaterdag was de inhoud ervan in levende wijze te aanschou- op het dak van Schuppert Mode en Schuppert Meubelen. Weliswaar Ier Sint, maar wei met negen Pakjespieten, die het unnkelend publiek jele dag vermaakten als 'geveltoerist'. Dat de Pakjespieten zich mek bij Schuppert ophielden is niet zo verwonderlijk. Met hun eden steunden zij Jan Bosschers. Enigermate verontwaardigd had \ijssenaar, al vele jaren werkzaam bij Schuppert Mode, geconsta- i dat de Kerstman ook in Holten steeds vroeger zijn intrede doet. rmoet absoluut veranderen. Als modezaak hebben wij er geen direct hg bij, maar dat de Sint onder de voet gelopen wordt door de tman is een slechte zaak," aldus Bosschers, die zich tevens geërgerd aan de wijze waarop de Goedheiligman zijn intrede had gedaan in en: „Sinterklaas hoort écht aan te komen. Niet dus bij Rouwenhorst e garage, maar zoals vroeger per trein op het station. Om kinderen stemming te laten komen, kunnen dan vooraf Sinterklaasliedjes ie worden gezongen. Dat is toch veel leuker dan de manier waarop lu gaat?" Bosschers liet het er niet bij zitten en wendde zich tot de iheiligman, die zijn opvatting vanzelfsprekend deelde. Met mede- \ing van Scouting Rijssen werd daarop een aantal Pakjespieten f Holten gestuurd om te stunten op het dak en langs de gevel van het ippert-pand. Veel bekijks was er voor het 'abseilen' langs touwen, haal voet op vaste bodem, trakteerden de Pieten voorbijgangers, in njzonder kinderen, op pepernoten. Niet alleen in de Dorpsstraat ken de capriolen belangstelling, ook in de Stationsstraat bij Schup- Meubelen was het doorlopend druk. Daar kon de jeugd bovendien f geschminkt worden. Vanaf het dak bekeek Jan Bosschers met \den blik de 'hartstikke goede' reacties op straat. Ook in de winkel, de Pieten regelmatig hun opwachting maakten, waren medewer- n klanten zeer te spreken over het initiatief. Indien maatschappelijke ontwik kelingen daartoe aanleiding ge ven, houden B en W wel de moge lijkheid open om op termijn een hernieuwde discussie over plan Telgen op te starten. Uitbreiding van 'reguliere' woningbouw wordt na Lukensveld echter geconcen treerd in plan Liezen, tussen La- renseweg en Liezenweg. Nu het oorspronkelijk daarnaast geplan de industrieterrein Flierdijk van de baan is, is de woningbouwloka- tie in totaliteit groter geworden. Er kan worden uitgebreid in zowel zuidelijke als westelijke richting Liezen heeft voldoende ruimte voor de structuurplanperiode, kan in de toekomst worden uitgebreid en heeft als voordeel dat er gecon centreerd op één plaats in Holten wordt gebouwd. In het plan is uit gegaan van 16,5 hectare woonge bied. In Dijkerhoek blijft de uit breiding van woningbouw gepland aan de oostkant van de kern, in het agrarisch gebied tegenover de mo len, in een gebied dat deel uit maakt van een waterwingebied. Daarvoor zullen extra voorzienin gen moeten worden getroffen om die belangen veilig te stellen. Uit breiding aan de noordzijde van de Hakkertsweg is onmogelijk in ver band met de hindercirkels van en kele agrarische bedrijven. Mocht blijken, dat op het moment van het ontwikkelen van de lokatie dat die omstandigheden positief gewij zigd zijn, dan wordt de mogelijk heid bezien om uitbreiding ten noorden van de Hakkertsweg te realiseren. Ab Stegeman (CDA) vond in dat verband dat het colle ge hiervoor maar zelf het heft in hand moest nemen en met de be trokken boeren om de tafel moest gaan zitten, zodat woningbouw daar alsnog mogelijk kon worden. Landschappelijk Dat B en W in eerste instantie ook het oog op plan Telgen (in de hoek Jeurlinksweg, Oude Diepenveen- seweg, Raalterweg, Oad-terrein en begraafplaats), stuitte op nogal wat bezwaren. Niet alleen vanuit politieke hoek, ook de Telgenbe woners keerden zich tegen uitbrei ding van woningbouw in het ge bied, onder meer op basis van het Streekplan West-Overijssel. Wo ningbouw in Telgen betekende volgens de bewoners bovendien dat een 'uniek natuurgebied' verlo ren zou gaan. Grote tevredenheid om te begin nen van de zijde van de VW, die zich van meet af aan keerde tegen de ontwikkeling van plan Telgen. Een zelfde reactie was er van Henk Boode (GB) en Stegeman. De laat ste was echter blij dat Telgen niet geheel uit beeld verdwenen was: „Holten heeft nou eenmaal heel wat mooie plekken. Als je die op voorhand uitsluit, dan kim je straks nergens meer bouwen." Dick van der Torre (D66) was ech ter van mening dat er toch moest blijven worden nagedacht over Telgen: „Holten heeft best behoef te aan ruimere bebouwing op ka vels van zo'n 1000 tot 1500 vierkan te meter. Dat kan niet in Lukens veld. Het is bovendien tegelijk een aardige bron van inkomsten." Het door het Zwolse stedebouw kundig bureau Witpaard Partner gemaakte ontwerp-structuurplan is naar aanleiding van overleg met onder meer de PPC (Provincaal Planologische Commissie) en aan de hand van inspraakreacties aan gepast. Behalve het bovenge noemde besluit is ook de aanleg van de Maïsweg geschrapt. Na het onlangs gehouden verkeersstro- menonderzoek zal bekeken wor den welke aanvullende verkeers maatregelen nodig zijn. De resulta ten van dat onderzoek zijn half december bekend. Gelet op het po sitieve advies van de commissie, krijgt het aangepaste plan binnen kort ongetwijfeld groen licht van de gemeenteraad. Het structuur plan is twintig jaar geldig, gere kend vanaf het 1991 toen ermee begonnen werd en niet vanaf het moment waarop de raad het vast stelt. De looptijd is dus tot 2011. In verband met het ingraven van een ondergrondse LPG-op- slagtank en het plaatsen van een hek in de groenstrook op de hoek Oranjestraat-Rijssense- weg, heeft de gemeenteraad vo rige week ingestemd met een wijziging van het ter plekke geldende bestemmingsplan Buitengebied. Evenals eerder in de commissievergadering ruimtelijke ordening wees Dick van der Torre (D66) er op dat de tank al ingegraven lag, terwijl de raad de wijziging van het bestemmingsplan for meel nog moest goedkeuren. Een terechte opmerking, con stateerde burgemeester DJ. Verhoeven, die anderzijds wel aangaf dat. de werkzaamheden vrijwel geheel binnen de regels geschieden. Ten aanzien van de reeds ingegraven tank had Rouwenhorst, die zijn bedrijf aanpast aan de huidige milieu voorschriften, een risico(otje) genomen. Oad Reizen heeft een uitstekend jaar achter de rug. Op vrijwel alle fronten werden stijgingen in het aantal passagiers en het markt aandeel geboekt. Dat bleek vorige week tijdens de persconferentie die het bedrijf gaf in Slot Zeist. Het aantal vervoerde passagiers steeg in het seizoen 93/94 met 31% tot boven de 250.000. Daarvan wer den er 175.000 in de zomer geboekt en ruim 75.000 in de winter. De omzet touroperating steeg met 16% tot bijna 200 miljoen gulden, terwijl het marktaandeel van Oad in de georganiseerde vakanties steeg met 0,6% tot 7,1%. De ont wikkeling van Oad tot 'allround' reisorganisatie zet zich onvermin derd door. In het verleden was er een sterke oververtegenwoordi ging van busreizen. De snelle groei van met name vliegreizen, steden- reizen en Disneyland Parijs (voor heen Euro Disney, red.), zorgt nu voor een steeds evenwichtiger af spiegeling van de markt. In het afgelopen boekingsjaar steeg ove rigens het aandeel van de niet- buspassagiers voor het eerst in de Oad-historie boven de 50%. Met het traditionele produkt, de busreizen, wist Oad in tegenstel ling tot de licht dalende landelijke tendens, haar marktaandeel iets te Komend jaar gaat de Oad Jumbocamper weer op expeditie. Ditmaal met bestemming Tibet (Archief Oad) de verkeersdrukte in de Bstraat-Oranjestraat te inderen, is het plan een Iteek te creëren van het ierterrein achter Albert ivia het MAC-pad naar de hofsweg. Het MAC-pad lussen de oude begraaf- b en de Kalfstermanswei- uto's gaan dan niet meer via de Dorpsstraat-Oran- lat, maar via MAC-pad en hofsweg. Het moet leiden ermindering van de hoe- pid verkeer in het dorps- Um. Burgemeester D.J. leven liet begin deze week l dat bekeken wordt of het fgericht wordt als eenrich- of tweerichtingsverkeer. ju ander hangt tevens sa- met de ontwikkelingen Ie Kalfstermansweide. De nte is daarover nog in ge- met de huidige eigenaar om-Tijhuis. Ruimte is er ens voldoende aanwezig. >1 wethouder Van Schoo- rder aangaf dat de door- nog voor eind december iseerd zou worden, werd idelijk dat dit zeker niet val is. Toerisme en recreatie als speer punt van beleid. Het viel onder meer af te leiden uit het door de raadscommissie ruimtelijke orde ning besproken aangepaste struc tuurplan van Holten, dat op diver se plaatsen aan zowel verblijfs- als dagrecreatie mogelijkheden tot uitbreiding en nieuwvestiging biedt. Daarbij is rekening gehouden met landschappelijke waarden en met De gemeenteraad heeft ingestemd met een krediet van 126.000 gul den voor voorbereidende werk zaamheden inzake de verbouwing en uitbreiding van scholenge meenschap De Waerdenborch. Om oponthoud in de voorbereidingen te voorkomen, wordt de raad eind deze maand gevraagd nog eens acht ton beschikbaar te stellen. Totaal ruim negen ton dus. Het bouwprojekt is opgenomen op het investeringsschema 1996 van het ministerie van onderwijs, cul tuur en wetenschappen (ocw). Als de gelden tegen die tijd beschik baar zijn en de plannen afgerond, kan de bouw direct beginnen. Re den waarom de gemeente nadruk kelijk voortgang houden in de voorbereidende werkzaamheden. In september werd van ocw de zo geheten Startbrief ontvangen met informatie over de bouwvoorberei- dingsprocedure. Daarin staat on der meer dat voor de eerste fase van de voorbereidingen door archi- tectensbure'au Kristinsson uit De venter een ton beschikbaar is. Dat bedrag is inmiddels binnen. Het bureau verrichte al een ruimtestu die voor de hoofdvestiging in Hol ten en de nevenvestiging in Goor die ter goedkeuring aan ocw. Voor uitlopend op de goedkeuring wil de gemeente Kristinsson opdracht geven voor het maken van een voorlopig ontwerp, dat eveneens aan ocw wordt voorgelegd. Inclu sief de ruimtestudie is daarmee bij na 126.000 gulden gemoeid. Het bedrag wordt gedekt door de reeds ontvangen ton en een bedrag van 62.000 gulden dat nog beschikbaar is van de stopgezette nieuwbouw- procedure van het Thomas Ains- worth College in Goor (nu neven vestiging van De Waerdenborch). Om stagnatie in de voorbereidin gen te voorkomen, wordt de raad eind deze maand gevraagd een ver- volgkrediet van acht ton beschik baar te stellen. Indien akkoord, is in amper een maand ruim negen ton voorbereidingsbudget be schikbaar gesteld voor de werk zaamheden ter voorbereiding van de uitbreiding en verbouwing van de school. B en W verwachten een deel van het geld terug te krijgen na goedkeuring van de ruimtestu die en na goedkeuring van het voorlpig ontwerp. de agrarische belangen. Van uit breiding in de verblijfsrecreatieve sector is reeds bekend dat bunga lowpark Twenhaarsveld het aan tal recreatiewoningen met hon derd gaat uitbreiden van 177 naar 277. De uitbreiding (in het grond waterbeschermingsgebied) gaat grotendeels in oostelijke richting, tot aan de Geskesdijk. Een aantal bungalows wordt ook ten zuiden van de bestaande bebouwing, rich ting Velddijk dus, gebouwd. Een wijziging van het bestemmings plan hiervoor is al enige tijd gele den opgesteld. C. Grit van stede bouwkundig bureau Witpaard Partners uit Zwolle liet weten dat één en ander op problemen stuitte, juist in verband met dat waterwin gebied. Het vaststellen van het ge wijzigde bestemmingsplan is opge houden daar op last van de provin cie er eerst een grondige verbete ring van de riolering moest worden uitgevoerd. Wat betreft uitbreiding van ver- blij fsrecreatie ten noordwesten van Holten, omgeving Flisweg, menen B en W dat dergelijke voor zieningen daar bijdragen een even wichtiger spreiding rondom de kern van het dorp. De bestaande campings en zomerhuisjesterrei- nen concentreren zich nu met name ten zuidoosten ervan. Mocht zich ten aanzien van het andere gebied iemand melden die er een verblijfsrecreatief bedrijf starten wil, dan is de gemeente dus bereid om mee te werken middels het wij zigen van het bestemmingsplan. Het gebied ten westen en zuiden van Twenhaarsveld, tussen Hol ten, Twenhaarsveld en De Bor- keld, blijft volgens B en W geschikt voor dagrecreatie. In dat verband blijft de aanleg van een golfbaan nog steeds mogelijk. Het gebied ligt overigens in het grondwaterbe schermingsgebied en grenst aan de natuurontwikkelingszone. verbeteren door een gelijkblijvend aantal passagiers te boeken. Rela tief nieuw zijn de zogenoemde vlieg-busvakanties, waarvoor Oad haar passagiersaantal verdubbel de. De buspendelmarkt vertoonde 15% groei, maar moest iets inleve ren ten aanzien van het marktaan deel. Met name dankzij de forse groei op de belangrijkste bestem ming Frankrijk, stegen de mark tcijfers van de Oad-autovakanties met 11%. Met stedenreizen op Pa rijs, Londen en Praag behoort Oad tot de top drie van reeisorganisato- ren. Het produkt steeg ruim 60%, hetgeen een forse marktaandeel- gropei opleverde. Ook het aantal vliegvakanties steeg aanzienlijk en ten slotte scoort Oad zeer hoog met reizen naar Disneyland Parijs. Oad mag zich zelfs veruit de groot ste touroperator op deze bestem ming noemen, niet alleen in Neder land, maar zelfs in heel Europa. Jumbocamper Komend jaar gaat de Oad Jumbo camper weer op pad. Na de succes volle expeditie naar Peking is dit maal Tibet het doel. De route is opgedeeld in een aantal trajekten, die afzonderlijke of in combinatie kunnen worden geboekt. Oost-Eu ropa gaat het naar Turkije en de Iraanse hoofdstad Iran. Vervol gens door naar Pakistan en India om dan naar de Nepalese hoofd stad Kathmandu te reizen. Ten slotte wordt het dak van de wereld bereikt: de route door de Tibetaan se Himalaya naar de hoofdstad Lhasa. De weg passeert hier pas sen die bovend de 5100 meter lig gen en met een beetje geluk laat de Mount Everest zich zien. De totale reis naar Lhasa heeft een lengte van ruim 11.000 kilometer en neemt 56 dagen in beslag. De af zonderlijke trajekten variëren in lengte van negen tot zeventien da gen. In januari verschijnt de spe ciale brochure voor deze expeditie. In 1995 introduceert Oad een ver gaand concept van gespecialiseer de landenborchures: Frankrijk, Groot-Brittannië, Ierland en Noor wegen. Door de blijvend lage dollar is er nog steeds groeiende interesse voor vakanties naar de Verenigde Staten, waardoor de Holtense reis organisatie in januari met een ver nieuwde en zeer complete USA/Ca- nada-brochure op de markt komt. Met ingang van april zijn alle bus sen uitgerust met een mobiele GSM-telefoon. Chauffeur en passa giers zijn daardoor bereikbaar in vrijwel geheel Europa. Middels de door hun ingeschakel de advocaat hebben de gezamen lijke pomphouders in Holten in een brief het college verzocht bij U- Vlees aan te dringen op sluiting van het tankstation aan de Pan nenbakkersstraat, zo mogelijk on der bestuursdwang. In de brief wordt gewezen op de huidige mi lieuvoorschriften. Iets, waar het bewuste pompstation naar hun zeggen niet aan voldoet. Burge meester D.J. Verhoeven liet even wel weten dat geen bestuursdwang zal worden toegepast: „Uit milieu- oogopunt bezien is dit volgens ons niet direct noodzakelijk. Boven dien wordt al met U-Vlees overlegd over de verplaatsing van het pompstation naar de overzijde, hoek Pannenbakkersstraat-Waag- weg." Zodra de milieuvergunning en de bouwvergunning rond zijn, wordt de procedure hiervoor opge start. De bouwplannen zijn inmid dels klaar. Voor Henrike Markvoort (6), Oude Deventerweg 33; Bjom van Beek (4), Bessinkpasstraat 25; Anne Dangremond (6), Van Holtenserf 43 en Kirsten Offringa (9), Mossink- serf 14 was het gisteren nog een beetje Sinterklaas. Zij werden door ons verrast op een fraaie set vilt stiften. Op de oproep van het Hol- tens Nieuwsblad om de onlangs in de krant afgedrukte Sinterklaas- kleurplaat zo mooi mogelijk in te kleuren, leverden zij een prachtig exemplaar in op onze redaktie. In dorpshuis De Boschkamp houdt Geert Waanders maandag avond voor de Stichting Kunst en Cultuur een lezing over beeldhou wer, schilder, architect en dichter Michelangelo. Een kunstenaar die zeer tot de verbeelding spreekt. Immer in onmin levend met zich zelf en zijn omgeving, belichaamde hij alle conflicten die ten grondslag lagen aan het ontstaan van de mo derne tijd. Waanders vertelt over Michelangelo aan de hand van dia's. De lezing begint om 20.00 uur. De toegangsprijs voor dona teurs is 7,50 gulden, voor overige belangstellenden een tientje. De gemeente heeft dit jaar slechts 12.350 gulden beschikbaar voor pro jekten in het kader van Sociale Vernieuwing (SV). Drie projekten komen ervoor in aanmerking: de herinrichting van het schoolplein van de Haarschool (2000 gulden), speeltoestellen voor het school plein van de Holterenkschool (6000 gulden) en de aanleg van een jeu de boules baan op het grasveld bij de gymzaal aan de Tuinstraat door de Stichting Socuwe (3240 gulden). Het dan nog resterende bedrag wordt gereserveerd voor volgend jaar. is al geplaatst en de verlichting moet uit begrotingsposten worden gerealiseerd. Van de tien projekten die vorig jaar op de prioriteitenlijst SV stonden genoteerd, zijn er acht gerealiseerd of verkeren in een ver gevorderd stadium. Dat geldt niet voor het opénbaar toilet en het dagverblijf bij de ziekenafdeling van woon- en zorgcentrum Dies- senplas. Voor de plaatsing van het veelbesproken openbaar toilet volgt binnenkort een raadsvoor stel. De bouw van het dagverblijf zal voorlopig nog moeten wachten. De bevolking kreeg opnieuw de gelegenheid projekten op te geven voor bekostiging uit de reserve SV. Er werden er vijf aangemeld. Het college wijst er twee af: een hek rond de speelplaats bij peuter speelzaal Dribbel op De Kol en verlichting langs achterpaden. Beide verzoeken werden ook vorig jaar gedaan en afgewezen. Het hek De prioriteitenlijst '94 kwam vori ge week ter sprake in de vergade ring van de raadscommissie wel zijn. Het afwijzen van het hek rond de speelplaats bij Dribbel op De Kol was voor Socuwe-voorzitter Tet Mulder aanleiding om te wij zen op het eerste verzoek tot plaat sing op de lijst voor een bedrag van 12.500 gulden. Het projekt werd toen geschrapt ten behoeve van de financiering van het openbaar toi let. Voor '94 werd het daarom op de nieuwe prioriteitenlijst opgevoerd, hoewel Socuwe het hek inmiddels wel uit eigen zak had voorgefinan cierd. „Om ongelukken te voorko men," aldus Mulder, die benadruk te dat het een flinke aanslag bete kende op de liquiditeitsreserve van Socuwe. Zoals ook in het verle den het geval, bleek er opnieuw onduidelijkheid over welk projekt wel en welk niet onder de noemer SV valt. In dat licht bezien had de commissie overigens geen moeite met het 'hekprojekt'. Jan Metse- makers (PvdA) wilde het wel laten opnemen op de prioriteitenlijst. Wethouder Bertus Rensen (wel zijn) vond echter dat er keuzes moeten worden gemaakt. Tevens herinnerde hij er aan dat de ambte lijke commissie, destijds ingesteld om de mogelijkheden van het SV- beleid te onderzoeken, besloot dat met de aanleg van het hek meer de veiligheid in plaats van de sociale veiligheid is gediend.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9