Vliny Zaal heeft passie roor piano en accordeon Mm \/iOC-docente 27 jaar aktief in Holten lusm HOLTENS NIEUWSBLAD Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Bouwaanvragen Commissie voor woonruimtezaken Vrijstelling bestemmingsplan Buitengebied" óepassing artikel 50, d 5 Woningwet Wet Milieubeheer Bijdrageregeling verwijdering olietanks verlengd Wet Mileubeheer DONDERDAG 8 DECEMBER 1994- [uk, druk, druk. Zo luidt dezer dagen het parool van Miny Zaal, >cente piano en accordeon aan het Muziek Onderwijs Cen- jm (MOC) Holten. „Het is ieder jaar opnieuw zo rond deze tijd i zeker nu met het oog op het leerlingenconcert dat morgen- ond plaatsheeft," zucht de Almelose, die zich al 27 jaar lang et veel enthousiasme bekommert om de muzikale scholing in jong en oud in Holten. Aanvankelijk via de muziekschool jssen en omstreken, waaronder ook Holten ressorteerde. In p tijd werden de lessen gegeven in de voormalige gerefor- eerde kerk aan de Dorpsstraat. ïziek heeft immer een magische ink gehad voor de in Coevorden boren Miny Zaal. Opgegroeid in 11 uiterst muzikaal gezin en met li onmiskenbare passie voor pia- en accordeon. Reden waarom in gvorden de muziekschool werd brlopen. Na tien jaar verpleging ook hoofd van de polikliniek n het plaatselijk hospitaal te zijn veest, besloot de Drentse het roer om te gooien: „Ik had het wel gezien in de gezondheidszorg en ging studeren aan het Zwols con servatorium, waar ik afstudeerde als docerend musicus." Toen bleek dat de muziekschool Rijssen om docenten verlegen zat, ging het muzikale balletje voor de inmid dels gehuwde Miny helemaal rol len. In Rijssen startte ze met lesge ven en enige tijd later voegde ze zich in haar woonplaats Almelo bij het Accordeonorkest. Daarnaast is ze als accordeoniste verbonden aan het Drents Regionaal Ensem ble. Een gezelschap van oud-Dren tenaren die maandelijks bijeenko men om zo tevens binding te hou den met hun geboorteomgeving. Dalhuisen In de beginjaren tachtig ontstond een splitsing in de Rijssense mu ziekschool en ging de Stichting Muziekschool Holten op eigen kracht verder. Een lang en geluk kig leven was deze echter niet be schoren. Financiële problemen en vastgelopen overleg met de ge meente leidden ertoe dat de mu ziekschool medio 1988 werd opge heven. Miny: „Het is mede te dan ken aan de vakbonden en vooral ook aan toenmalig wethouder Wim Dalhuisen dat het muziekonder wijs voor Holten behouden is." Op initiatief van een aantal docenten van de muziekschool werd enkele maanden later namelijk een maat schap opgericht, het huidige MOC dat lessen verzorgt in De Bosc hkamp. Begonnen met vier, thans zijn er twaalf docenten aan verbon den. „Het loopt nog altijd op rolle tjes," vertelt Miny stralend. „Ook met de nieuwe docenten, van wie er toch al diversen meedere jaren achtereen hier lesgeven. Dat zegt eigenlijk genoeg over de onderlin ge sfeer." In Holten werkt Miny Zaal op de van haar bekende gedreven wijze met twintig leerlingen, ongeveer evenveel op accordeon als op pia no. Naar haar zeggen wordt de ac- Al 27 jaar geeft Miny Zaal (links) met veel enthousiasme piano- en accordeonles in Holten Foto Ten Velde cordeon steeds populairder. Niet alleen voor het bekende feesten- en partijen-werk, maar ook voor het klassieke repertoire. Miny: „Een goede accordeon met veel registers benadert zelfs de klank van een orgel." „In het dorpshuis heb ik veel kin deren op les. Heerlijk om mee te werken. Het kontakt is zo fijn," vervolgt ze. „Kinderen vragen wel vaak extra ondersteuning. Je moet ze ook zeker niet te lang op één stuk zetten. Dat demotiveert. Als je een ander stuk tussendoor laat instuderen, lukt het later vaak be ter. Maar met een beetje goede wil spelen ze na een tijdje echt moeite loos een sonatine van Clementi." Volgens de tegenwoordig in Alme lo wonende docente is er vrij wei nig verloop in het aantal kinderen dat op les komt. Wel vertrekken er leerlingen die na hun eindexamen elders een vervolgstudie beginnen. Met gepaste trots vertelt Miny Zaal echter dat ze zelfs nog leerlin gen van vóór de MOC-oprichting op les heeft. Desgewenst geeft ze hen zelfs apart les op zaterdagoch tend. „Ook anderen die door de week niet kunnen, zijn dan van harte welkom. Zij kunnen zich daarvoor bij het MOC melden (tel. 61412) of het open huis van ons in De Boschkamp bezoeken (10 de cember)." En de volwassenenen dan? „Daar werk ik met evenveel plezier mee. Het is alleen anders. Volwassenen zijn gemotiveerder, zijn qua lestijd doorgaans makkelijk in te passen omdat er geen andere zaken spelen als voetbal, paardrijden enzo voorts en ze zijn bovendien conse quenter in de studie," besluit Miny, die daarop haastig afscheid neemt. De plicht roept, want in de gang wacht alweer één van haar leerlingen. 1Bouwvergunning is verleend voor: - verbouw kantoor Gaardenstraat 32; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders, Postbus 13, 7451 AA Hoiten. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw woning Eekelscharen 6 (28 nov. '94); - bouw woning Eekelscharen 8 (28 nov. '94); - bouw schuur bij Vianenweg 175 (8 nov. '94); - verbouw winkel/kantoor Dorpsstraat 63 (28 nov. '94). De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimteza- ken vindt plaats op maandag 12 december 1994 van 19.30-20.30 pur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 12 december 1994 gedurende twee «eken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene taken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het Jestemmingsplan „Buitengebied". pit verzoek heeft betrekking op het bouwen van een (nieuwe) slokhut op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sec- ie I nr. 366, plaatselijk bekend als Liezenweg 9 te Holten. Aange- iien het ingediende bouwplan vanwege overschrijding van de pegestane bebouwde oppervlakte en een afwijkende dakhelling liet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmings- llan „Buitengebied" voor genoemd perceel geldende bestemming bijzondere doeleinden", kan de aanvraag om bouwvergunning Hechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstellinq als ledoeld in artikel 19 WRO. aar het bouwplan in overeenstemming is met een voorgenomen jartiële herziening van genoemd bestemmingsplan, zijn burge- leester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, als- bede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel D, lid 5, Woningwet te verlenen. Ejedurende genoemde termijn van terinzageiegging kan een ieder chriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar oren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten midsbelt 6, 7451 BL Holten. olten, 8 december 1994 fe burgemeester, J. Verhoeven. s burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 50, lid 5, van de Woningwet juncto artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 12 december 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal lig gen de aanvraag om bouwvergunning voor: 1de bouw van een tweede bedrijfswoning op het perceel Mane- schijnsweg 25 te Holten; 2. de bouw van een tweede bedrijfswoning op het perceel Ok- kenbroekseweg 4 te Holten. De ingediende bouwplannen zijn in overeenstemming met de in gevolge het bestemmingsplan „Buitengebied" voor genoemde percelen geldende bestemmingen „agrarische bedrijfsdoeleinden" en „waterwindoeleinden (dubbelbestemming)". Aangezien de doeleindenomschrijving van de bestemming „wa terwindoeleinden (dubbelbestemming)" door gedeputeerde staten van Overijssel als bestreden is aangemerkt en mitsdien dit ge deelte van het bestemmingsplan nog niet onherroepelijk is, moet de beslissing op de aanvraag om bouwvergunning op grond van artikel 50, lid 1, van de Woningwet worden aangehouden. In af wijking daarvan kan ingevolge lid 5 de bouwvergunning worden verleend, mits vooraf van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vergunning geen bezwaar hebben. Burgemeester en wethouders zijn voornemens een dergelijke ver klaring voor de onderhavige bouwplannen aan te vragen. In ver band hiermede kan gedurende genoemde termijn van terinzage iegging een ieder schriftelijk bedenkingen tegen de toepassing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet ten behoeve van deze bouwplannen naar voren brengen bij burgemeester en wethou ders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 8 december 1994 De burgemeester, D. J. Verhoeven. Ter inzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voor waarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voor komen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 29 novem ber 1994 vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer verleend aan: Maatschap H. J. Blumink, Beumersteeg 2 te Holten tot een nieu we, de gehele inrichting (mestvarkens- en rundveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende vijf weken na de datum van ter inzage legging (vanaf 9 december 1994 tot 13 januari 1995) op de gemeentesecretarie, afdelina Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig beden kingen hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest eerder bedenkingen in te brengen. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. (vóór 13 januari 1995) Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Raad van State, wil de beschikking niet binnen een maand na de terinzage legging van kracht worden. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Zwolle, 15 november 1994 De provincie Overijssel heeft de uitvoeringstermijn van de bijdra geregeling verwijdering olietanks in bodem- en grondwaterbe schermingsgebieden met een half jaar verlengd. Dit houdt in dat tankeigenaren tot 1 juli 1995 de gelegenheid krijgen om hun tank te laten verwijderen. Dit besluit is genomen omdat vele bij de provincie aangemelde tanks door uitvoeringsproblemen dit jaar niet meer verwijderd kunnen worden. Tankeigenaren kunnen zich nog tot 1 april 1995 bij de provincie aanmelden voor een bijdrage. Met de bijdrageregeling wil de provincie stimuleren dat onder grondse olietanks in de Overijsselse bodem- en grondwaterbe schermingsgebieden verwijderd worden en verontreiniging van bodem en grondwater voorkomen. Eigenaren zijn zelf verantwoordelijk voor de verwijdering van hun tank. De hoogte van de provinciale bijdrage voor de verwijdering van de tank is afhankelijk van de grootte. Voor een olietank tot en met 3.000 liter verstrekt de provincie in principe een bijdrage van f 500.-. Voor een grotere olietank bedraagt de bijdrage f 700.-. Voorwaarde is wel dat de tank wordt verwijderd door een door KIWA erkend tanksaneringsbedrijf. Aanmeldingsformulieren zijn bij de afdeling Milieu van de betrokken gemeenten verkrijgbaar. Deze formulieren moeten bij de provincie worden ingediend. Nadere informatie over de regeling wordt verstrekt door het bu reau Bodembescherming van de provincie Overijssel, de heer O Jansen, telefoonnummer 038-25 24 16. (Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen). Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 8 december 1994 tot en met 5 januari 1995 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp beschikkingen ingevolge de Wet Milieubeheer tot het opleggen van aanvullende voorschriften bij de Wet milieubeheervergunning 1. C. A. Muller B.V., Rijssenseweg 20 te Holten graan- en meel- handelbedrijf, Rijssenseweg 20 2. J. A. Aanstoot, Evertjesweg 3 te Holten veehouderij annex camping, Evertjesweg 3 Burgemeester en wethouders zijn voornemens, om met toepas sing van artikel 8.23 Wet Milieubeheer, over te gaan tot het op leggen van aanvullende voorschriften. Voor zover betreft de inrichting vermeld onder 1. hebben de aan vullende voorschriften onder andere betrekking op een stoomke tel, een heftruck en een opvangbak t.b.v. een bovenqrondse op slagtank. Voor zover betreft de inrichting vermeld onder 2. hebben de aan vullende voorschriften betrekking op de opslag van gasflessen. De ontwerp-beschikkingen omvatten het opleggen van aanvul lende voorschriften, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikkingen kun nen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden inge bracht binnen vier weken na de datum van terinzageiegging. De bedenkingen moeten bij_ Burgemeester en Wethouders van Hol- teJT JSmidsbelt 6, 7451 BL Holten worden ingediend vóór 5 januari Mondelinge bedenkingen kunnen worden ingebracht op een openbare zitting op verzoek tot aan het einde van de bovenver melde termijn van 4 weken. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep instellen tegen de be schikking bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5